I Zaterdag-Prijzen MARTENS 53 11 24 96 89 79 49 49 AGENDA. BINNENLAND. HAARL.STRAAT 245 NIEUWE RIJN 58 BUITENLAND. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „Een avontuur aan de Rio-Grande" en „Een straatvlinder". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variété-voor,stellingen. Dagelijks te 8 u. „O, Pepita" en „Het geheimzinnige tes tament". 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trlanon-Theater". Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorsteilingen. Dagelijks te 8 u. „Evangeline" en „Nur am Rheln-möcht' ich lieben". 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tlnée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 Aug. tot en met Zondag 9 Aug. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tele foon 552. VACANTIECURSUS BINNENVAART. Gisteravond is het Instructievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart met de directeuren en leeraren der binnenvaartscholen te Medemblik aangekomen. Gedurende de vaart werden prae-advie- zen uitgebracht door den heer C. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds over: ,',Het vakonderwijs in het algemeen", den heer T. L. Mellema, inspecteur voor de Scheepvaart te Groningen over: „De noodzakelijkheid van examens voor de binnenvaart" en den heer A. de Vos, direc teur van de Binnenvaartschool te Rotter dam over „Het vakonderwijs te Rot terdam". Te Medemblik werden het electrische stoomgemaal „De Lelie" en de sluiswerken, die toegang geven tot den Wieringermeer- polder, door de cursisten bezichtigd. Vandaag wordt een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewerken en wordt naar Enkhuizen gevaren. LAND- EN TUINBOUWONGEVALLENWET Bij Kon. besluit is aan D. van der Laan te Utrecht op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van den Raad van Toe zicht, bedoeld in artikel 32 der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 en is als zoo danig benoemd C. J. Portegles te Gro ningen. DE LANDARBEIDERSSTAKING. Gedeeltelijk opgeheven. De werkgevers te Emmercompascuum en Emmererfscheldenveen hebben het Maan dag ter conferentie onder leiding van den rijksbemiddelaar ontworpen voorstel aan vaard. De meerderheid van de georgani seerde arbeiders heeft dat niet gedaan. Toch was deze eerderheid niet zoo groot, dat zij 2/3 der bij de staking be trokken georganiseerde arbeiders uit maakte, zoodat van een voortzetting van de staking geen sprake kon zijn. De hoofd besturen hebben nu aan den rijksbemid delaar laten weten, dat het voorstel aan vaard wordt en besloten de staking in Emmercompascuum op te heffen. De conferentie, welke gisteren onder lei ding van den rijksbemiddelaar Westerdijk te Musselkanaal gehouden is, met het doel om de landbouwers in de Drentsche mon den en de stakende landarbeiders tot el kaar te brengen, is mislukt. De landbou wers waren bereid het voorstel, dat de rijksbemiddelaar 17 Juli te Assen gedaan heeft, inhoudende handhaving van alle uurloon en verlaging van het accoordloon met 10%, te verdedigen, terv«.il de arbei ders aan handhaving van het oude loon vasthielden. In principe verklaarden zij zich echter bereid een bemiddelingsvoor stel in overweging te nemen. Hier konden de werknemers niet intreden. De gemeenschappelijke conferentie ein digde binnen een half uur, waarbij de rijksbemiddelaar constateerde de partijen niet tot elkaar te hebben kunnen brengen. In den Buinermond hebben de arbei ders de voorstellen van den rijksbemidde laar om een loonsverlaging van 6% te ac cepteeren verworpen. De werkgevers heb ben dit voorstel aanvaard. Te Stadskanaal is overeenstemming be reikt met overneming van het contract van de nieuwe Veenkoloniën in Groninge% In Drouwenermond zou gisteravond de beslissing vallen. VERMINDERING VAN PERSONEEL BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Op 31 Dec. 1930 bestond het personeel der Ned. Spoorwegen uit 40583 personen tegen in 1921 51073 persoflen. Sindsdien werd het personeel dus met 10495 ver minderd. Bedroeg in 1921 het aantal com miezen, boekhouders qn klerken 2887 per sonen, in 1930 bedroeg dit 2009. Alzoo een vermindering van 878 personen. Het aantal Eerste schrijvers, schrijfsters, chefs- mathi- nenschriifsters, bureau-bedienden bedroeg in 1921 1069 personen, in 1930 bedroeg dit aantal 236 alzoo een vermindering van 833 personen. Locaaltrein-conducteurs, wa genvoerder-conducteurs verminderd met 739 personen. Hoofdgeleiders en arbeider remmers met 1273 personen, machinisten en leerlingmachinisten met 303 personen. Am- bichts i den met 1610 p rsonen. Rangeerders en wisselwachters met 907 person m, ploeg bazen en wegwerkers met 1222 personen (door invoering onbewaakte overwegen) de arbeiders, schilders enz. met 650 personen. Over het jaar 1931 is ook het personeei belangrijk verminderd. MEDISCH ADVIES OP ZEE. Via Scheveningen-Haven. Met Ingang van 10 Aug. kunnen schepen op zee, radio-telegrafische geneeskundig advies inwinnen ten behoeve van zieken aan boord. De gezagvoerder zendt daj.rtoe radio- telegrafisch een navraag met vermelding van ziekteverschijnselen enz. aan het kust- station Scheveningen; dit station draagt zorg voor doorzending aan het Roode Kruis Ziekenhuis te 's-Gravenhage. De aanvraag om medisch advies moet gesteld zijn in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch of Engelsch; het antwoord zal gesteld worden in dezelfde taal als de aanvraag. Aan de radio-telegrammen van navraag en van antwoord en aan het medisch con sult zijn voor den aanvrager geen kosten verbonden. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Rotterdam ls 58 jaar oud overleden de heer D. Muijs, firmant van de N.V. Muijs en Hanemaayers's Bouw- en Ex ploitatie-Maatschappij. Op sociaal gebied heeft de heer Muijs evgneens voortreffelijk werk verricht. Gisterenmiddag werd door den Com missaris van de Koningin in de provincie Overijssel, baron van Voorst tot Voorst de eerste steen gelegd voor den watertoren van de N.V. Noord-Overijsselsche Water voorziening te Tuk. (Gem. Steenwijker- wold), welke het N.W. deel van Overijssel van water zal voorzien. UIT NED. OOST-INDIE. UIT DE VOLKSRAAD. BATAVIA, 6 Aug. (Aneta) De door den heer M. H. Thamrin (Nationalist doch partijloos) bij den Volksraad ingediende motie waarin als oordeel werd uitgespro ken dat verhooging van het uitvoerrecht van niet voor de inlandsche markt be stemde Sumatratabak billijk en gerecht vaardigd is, terwijl de Regeering wordt uitgenocdlgd voorstellen te doen bij het Opperbestuur voor de daarvoor noodige wetswijzigingen, ontketende uitvoerige de batten. nadat de heer Thamrin in zijn toelichting o.a. den nadruk had gelegd op de hooge winsten, n.l. een bruto-winst in drie jaren tijd van 110 millioen gulden. De motie is met 31 tegen 26 stemmen aan genomen. De Volksraad heeft de motie, voorge steld door den heer H. J. van Mook (par tijloos doch vertegenwoordiger van de door De Stuw voorgestane koloniaal poli tieke richting), waarin de wenschelljk- heid wordt uitgesproken om ten spoedigste districtsgewijze over te gaan tot gedeelte lijke ontheffing in 1931 van de landrente, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BRAND SOEKABOEMI, 6 Augustus. (Aneta). Een brand verwoestte te Tjibadak vier Chi- neesche toko's. Hiervan was er slechts een verzekerd en wel voor f. 5000. De brand werd spoedig gebluscht. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. Een Chinee- sche toko-houder werd aangehouden voor een nader onderzoek. RECLAME. Gekleurde Damesonder jurken, gewone prijs 115 1AO Zaterdag lUZi Macco Damesdirectoires m. strikje,gewone prijs 59 Zaterdag Prima Badmutsen, div. kleuren, gewone prijs 15 Zaterdag Extra zware Overalls, khaki en grijs, gewone ylOQ prijs 4.90, Zaterdag 4&0 Jaeger Damescamisoles, gew. prijs 39, Zaterdag Ontbijtlaken gekl rand, 120 x 150, gew prijs 1.10 Zaterdag Zware Congolinn. Mans hemden, gew, prijs 1.05 Zaterdag Prachtkwaliteit zijden Kousen, gewone prijs 98 Zaterdag Zwaar graslinnen voor 2 pers lakens, gewone prijs 59, Zaterdag Chinamaiten 140 x 180 gew prijs 59, Zaterdag Oeze prijzen zijn alleen geldig ZATERDAG 8 AUGUSTUS! S DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitsche ministers te Rome. De Duitsche rijkskanselier, dr. Bruening, en de minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Curtius, zijn gistermiddag bij den Brenner aangekomen. Aan het grens station wachtten hen de Duitsche gezant, dr. von Schubert, gezantschapsraad Pal- doni en de prefect van Bozen af. Daarna werd de reis met den extratrein van Mussolini voortgezet. In Duitschland hebben de ministers ge reisd per gewonen trein, hetgeen een 2500 M. bespaarde. Om 8 uur hedenmorgen liep de extra- trein het hoofdstation te Rome binnen. De ontvangst werd gekenmerkt door de aan wezigheid van het hoofd der regeering zelf en toen de trein stopte, was Mussolini de eerste, die te Rome dr. Brüning de hand drukte. Behalve de Duce waren aan wezig de Italiaansche minister van buiten land Grandi, de onderstaatssecretaris van den minister-president, Giunta, de afdee- lingschef van het ministerie van buiten landsche zaken, de gouverneur van Rome, baron dl Boncompagni Ludovici, de Italiaansche ambassadeur te Berlijn Orsini Baroni, de perschef van Mussolini, de Duitsche ambassadeur bij den Heiligen Stoel von Bergen en het bijna voltallige personeel van de Duitsche ambassade bij de Heilige Stoel en de Italiaansche regee ring. Na de begroeting door Mussolini en Grandi stelde, de laatste de Duitsche gas ten aan de aanwezige heeren voor. Musso lini geleidde vervolgens Brüning en Cur tius door de Koninklijke ontvangzaal naar het Stationsplein waar de kanselier en de Duce en de beide ministers met hun ge volg werden onderworpen aan een kruis vuur van fotograven en filmoperateurs. Achter de afzetting verdrong zich het Romeinsche publiek, dat luide juichte. Tusschen de kreten van bijval door klonk verscheidene malen het geroep van een troep jeugdige Duitschers die dicht achter de afzetting bijeen stonden „Duitschland ontwaakt" en „Weg met het anti-fas- clsme". De beide Duitsche ministers be gaven zich per auto naar het Grandhotel, alwaar zij hun intrek hebben genomen. In een tweede wagen volgde Mussolini en daarachter de Duitsche ambassadeur von Schuber. Het programma van hedenmor gen bevat voornamelijk het uitwisselen van wederzijdsche bezoeken. Om twaalf uur zal Brüning de Duitsche pers ontvan gen, om 1 uur biedt Grandi den Duitschen gasten een lunch aan in het museum Borghese, tegelijkertijd biedt de perschef van Mussolini den Duitsche journalisten een lunch aan. Een korte receptie voor de Duitsche kolonie hedenmiddag om kwart over vier is alsnog in het programma inge- iascht. Het program van het bezoek van dr. Brüning en dr. Curtius aan het Vaticaan is nu ook bekend gemaakt. Morgen in den namiddag tusschen zes en zeven uur zullen de beide ministers zich van de Duitsche ambassade naar het Vaticaan begeven om. na een bezoek te hebben gebracht aan den Staatssecretaris Kardinaal Pacelli door den Paus in particuliere audiëntie te worden ontvangen. Het bezoek aan het Vaticaan zal door Kardinaal Pacelli beantwoord worden met een tegenbezoek, terwijl aan het diner in besloten kring, dat des avonds in de Duitsche ambassade wordt gegeven, de pauselijke staatssecretaris eveneens zal aanzitten. De Duitsche ministers zullen ontvangen worden op het Vaticaan met het gebruike lijke ceremonieel voor bezoekers van hun rang. o DUITSCHLAND. Herstel der normale betalingen. Het Volksentscheid in l-'ruisen. Tengevolge van een nieuwe verordening van den Rijkspresident voor de spaarban ken en giro-instellingen is de mogelijkheid gegeven, de noodige grondslagen te creeeren om door bemiddeling van de üarantiebank bij de Reichsbank over de noodige middelen te kunnen beschikken. Er bestaat dientengevolge geen aanlei ding meer om het betalingsverkeer der spaarbanken verder te beperken, vooral daar ook sedert den eersten dag, waarop het betalingsverkeer door de banken vol ledig werd hervat, de verwachtingen door dr. Brüning uitgesproken, in zijn radio rede, bewaarheid zijn geworden. Ook mag aangenomen worden, dat de houders van spaarbankrekeningen het zelfde vertrouwen aan den dag zullen leggen. Het vrije betalingsverkeer zal zich bij de spaarbankrekeningen en het spaar banktegoed binnen de grenzen moeten houden, zooals deze zijn vastgesteld in de „Muster-Satzung" van 't spaarbank- en giroverkeer. Deze „Muster-Satzung" bepaalt, dat be dragen tot Rm. 300 binnen 1 maand zonder voorafgaande opzegging kunnen worden opgevraagd, terwijl voor de opvraging van grootere bedragen verschillende opzeg gingstermijnen gelden. Het Rijksdepartement van Financiën deelt mee, dat de noodige sommen voor de uitbetaling van de tweede helft der salarissen van ambtenaren en beambten ter beschikking staan. Dit is voornamelijk hierdoor mogelijk geweest, dat gisteren bij de Rijksbank en haar filialen in het Rijk 86 millioen Mark zijn gestort, terwijl het instituut slechts één millioen heeft moeten uitbetalen. De Pruisische regeering heeft aan alle in Pruisen verschijnende dagbladen een verklaring doen toekomen, die op grond van de noodverordening betreffende de persexcessen van 17 Juli j .1., door alle bladen met vette letter vooraan op de voorpagina van het eerst verschijnende nummer moet worden afgedrukt, zonder dat commentaar erop in hetzelfde nummer mag worden gegeven. Gewezen wordt in deze officieele verklaring op de huidige situatie van Duitschland en op het gevaar dat een chaos ontstaat, die door een com munistische of fascistische overwinning zou kunnen ontstaan. Slechts hij, die een Sovjet-Pruisen of een fascistisch Pruisen wil, stemt met ja. Wie echter wil mede werken aan den opbouw van de Duitsche Republiek en wie een democratisch Prui sen wil, leent zich niet om het Volks entscheid te steunen. Het bestuur der Stahlhelmorganisatie heeft zich in een oproep gericht tot presi dent Von Hindenburg en verzoekt den Rijkspresident niet toe te staan, dat de dagbladen gedwongen worden de procla matie van de Pruisische regeering tegen I het Volksentscheid op te nemen, j Eergisteren heeft de Stahlhelm den Rijkskanselier nog voor zijn reis naar Rome een brief doen toekomen waarin geprotesteerd wordt tegen de belemmering van het Volksentscheid en waarin gewezen wordt op het feit dat de Stahlhelm bij een verdere belemmering van de vrije stem ming bij het Volksentscheid eventueel ge dwongen zal zijn voor zijn leden een ver bod tot stemming uit te vaardigen ten einde de terreur der Pruisische regeering openlijk in het licht te stellen. De bakkerspatroons te Berlijn hebben besloten in verband met de verlaging der meelprijzen in de laatste dagen, den broodprijs van 50 pf. tot 47 pf. te verlagen. ENGELAND. Een overwinning van Gandlii. Na een langere en heftiger redevoering, dan Gandhi nog nooit uitgesproken heeft, heeft het comité van het Al-Indische congres met overweldigende meerderheid een motie, die politieke aanslagen, met name die op den tijdelijken gouverneur van Bombay en den moord op rechter Garlich, veroordeelt. HONGARIJE. Boedapest's financieele toestand critiek. Daar de financieele toestand van de hoofdstad critiek dreigt te worden, heeft de gemeenteraad besloten zich tot de regeering te wenden met het verzoek de gemeente haar verplichte bijdrage voor de politie, welke 3 millioen pengö per jaar kwijt te schelden. DE ONTWAPENING. WASHINGTON, 7 Aug. (Reuter) De ge ruchten volgens welke de Vereenigde Sta ten zouden willen voorstellen aan de groote mogendheden om den aanbouw van oorlogsschepen gedurende twee jaar stop te zetten, worden zoowel door het Witte Huis als door het departement van Buitenlandsche Zaken tegengesproken. Het ministerie van Buitenlandsche Za ken verklaart dat alles er op wijst, dat er geen enkel verlangen bestaat om het vraagstuk van beperking der bewapening ter zee opnieuw aan de orde te stellen en wel zeker niet vóór het bijeenkomen van de ontwapeningsconferentie te Geneve in Februari aanstaande. DE TOEKOMST VAN DUITSCHLAND. LONDEN, 7 Aug. (V.-D.) In een inter view met den Berlijnschen correspondent van de „Daily Mail", verklaarde Prof. Sprague in antwoord op een vraag naar de mogelijkheid van een economisch her stel van Duitschland, dat Duitschland waarschijnlijk het eerste land in Europa zal zijn. dat zich zal herstellen, zoodra de prijzen voor grondstoffen weer normaal zouden worden en de wereldhandel in vollen omvang hervat werd. De Duitsche moeilijkheden liggen in de eerste plaats op het gebied der financiën en van de Staats- begrooting. terwijl daarentegen de in- dustrieele organisatie en de natuurlijke hulpbronnen van Duitschland de aller beste zijn. De huidige regeering voert be zuinigingsmaatregelen uit, die men vroe gere regeeringen vergeefs heeft aangera den. Prof. Sprague sprak tenslotte de vrees uit, dat Engeland in den concurren tiestrijd zal achterblijven, wanneer het niet terstond pogingen deed om zijn pro ductiekosten en zijn uitgaven te vermin deren. o GEEN SALARISSEN IN NIEUW ZUID-WALES. SYDNEY, 7 Aug. (V.D.) Het is gisteren voor Nieuw Zuid-Wales een zwarte dag geweest, de regeering beschikte niet meer over de gelden om de salarissen uit te keeren aan de politie en andere staats ambtenaren. In totaal moest worden uit gekeerd 270.000 pond sterling, doch de ambtenaren in openbaren dienst hebben niets ontvangen. Onder hen bevinden zich ongeveer 8000 onderwijzers. Het is niet waarschijnlijk, dat de regeering de eerste dagen aan haar verplichtingen zal kunnen voldoen. o UIT SPANJE. MADRID, 7 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Uit vrees dat de staking in den land- en tuin bouw zich tot andere takken van bedrijf zal uitbreiden zijn hier versterkingen van de guardia civil aangekomen, die door de straten patrouilleeren. Te Huelva hebben de bemanningen van twaalf koopvaardijschepen het werk neer gelegd als teeken van protest tegen het decreet inzake den arbeid aan boord. Men vreest dat de équipage van 80 visschers- schepen dit voorbeeld zal volgen. BARCELONA. 7 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Uit de stemopneming ls gebleken dat er 592.961 stemmen zijn uitgebracht voor het Catalaansche statuut en 3276 tegen. MADRID. 7 Aug. (Ned. Tel. Ag.) In ver band met de algemeene staking hebben in verschillende plaatsen botsingen plaatsgehad tusschen de politie en sta kers. waarbij eenige personen werden gewond. Te Cadix hebben de meeste arbeiders zich bij de stakende bakkers aangesloten. Te Oviedo hebben de autoriteiten krachtige maatregelen genomen om rust verstoringen te voorkomen. Folitie-troepen en de civiele garde pa- trouileeren In de straten. ZWAAR WEER IN FRANKRIJK. PARIJS, 6 Aug. (Ned. Tel. Ag.). ?oven Tours heeft heden een buitengewoon zwaar onweer gewoed, dat gepaard ging met een zware hagelbui. De hagelsteenen hadden een buitengewone grootte. Duizenden ruiten werden er door stukgeslagen. Alle moes tuinen en warmoezerijen in de nabijheid van Tours zijn vernield. De hagelbui, die zeventien minuten aanhield heeft een schade van 15 a 20 millioen francs aan gericht. ERNSTIG ONGELUK IN EEN VACANTIEKAMP. PARIJS, 7 Aug. (V.D.). Gisteren vod een ernstig ongeluk plaats in 'n vacantJ kamp nabij Clermont-Ferrand, waar etl Parijsch ingenieur met zijn 25-JariJ vrouw, zijn 2-jarig dochtertje en zijn 1? jarigen zwager kampeerde. Toen de zwag, van den ingenieur een primus-toest wilde aansteken, ontplofte dit en In e, oogwenk stond de tent in volle vlam. r het hulpgeroep van den Jongen kwam ingenieur, die zich met eenige ande personen buiten de tent bevond, toeloop en tfachtte de vlammen te dooven. In tent bevonden zich de vrouw en 't kind. Beiden liepen zoo ernstige brandwond op, dat zij korten tijd later overleden. O de ingenieur en zijn zwager werden i het blusschingswerk zoo ernstig gewor dat men voor hun leven vreest. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR Z.-AFRIK FRIEDRICHSHAFEN, 7 Aug. (V. D.) „Graf Zeppelin" zal waarschijnlijk op Augustus a.s. uit Friedrichshafen vertri ken voor een vlucht naar Zuid-Ameriy waarbij post zal worden meegenomen, bestemd is voor Pernambuco. Van Pernai buco zal de post met een extra-trein nai Rio de Janeiro worden overgebracht, ws de Braziliaansche posterijen voor verdee distributie zorg dragen. Bestellingen va i geadresseerden in de Zuid-Braziliaanse/) staten Parana, Santa Catharina en Kf Grande do Sulx zullen door den gewon-e vliegdienst van het Condor-syndicaat wel den vervoerd. De Deutsche Lufthansa een extra vliegtuig van Berlijn naar Frl drichshafen inleggen om tot op het laats» oogenblik de te Berlijn verzamelde pol met het luchtschip mee te geven. De roul zal, naar gelang van de weersomstandil heden, gekozen worden over de Canal sehe of over de Kaap Ferdische-eilandei waar boven Santa Cruz de Tenerife 9 boven Porto Praya de voor deze eilandej groepen bestemde post zal worden afg$ worpen. De met het luchtschip te vervo ren post moet gefrankeerd worden met ea eenheidsporto van twee mark voor esl briefkaart en vier mark voor een brief t]l een gewicht van twintig gram. o DE OVERSTROOMING IN CHINA. NANKING, 7 Aug. (Ned. Tel. Ag.). të toestand in het overstroomde gebied r'! en om Hankau wordt met den dag erge: Het is zoo goed als onmogelijk de sta— Hankau van levensmiddelen te voorzie: daar al de toegangswegen door het wattj zijn afgesloten. lederen dag sterven tientallen menscheJ van honger. Hun lijken worden door hijj water meegevoerd, waardoor het gevai voor besmettelijke ziekten, als pest, ze^ wordt vergroot. pg Men vreest, dat het nog maanden duren voor het water zal zijn gezakt, de omliggende dorpen zijn door de oveij stroomingen ernstig geteisterd. In de geheele provincie Hankau dreig| hongersnood. In vele streken is namelijk de oogsl mislukt door de groote droogte, die gedul rende een deel van het jaar heeft gel heérscht. Thans is ook de oogst in dif streken, die voor de droogte gespaard zijil gebleven, door overstrooming geheel ver-J nield. DE „ST. PHILEBERT". PARIJS, 7 Aug. (VD.). De Duitsche I gingsvaartuigen „Kraft" en Willi" zijn thans in geslaagd het bij St. Nazaire vei-fc ongelukte" pleiziervaartuig „St. Philiberfli nabij den over van de Loire monding aaiH den grond zetten. Het dek is reeds geheeta vrij en met groote pompen worden zaï g< en water weggezogen, zoodat men hoopB dat het schip reeds heden weer gaat drijve® en dan geheel onderzocht zal kunnen worB den. Reeds thans kon men dit in enkeliH deelen. In de machinekamer werden 2 en lil een der salons drie lijken gevonden. Slecht» een lijk kon worden geborgen en geldent» ficeerd. Uit de gevonden papieren bleekjS het te zijn de Oostenrijker Johann HofnerO Later zijn nog 14 lijken gevonden. o I HINDENBURG LUISTERT NAAR RECHTS'e BERLIJN, 7 Augustus (V. Dj. Officieel wordt meedegedeeld, dat de Rijkspresideniv in antwoord op de talrijke hem toe gr;: o den telegrafische vragen mededeelde, da: la de verordening tot het publiceeren van d: e gisteren door de Pruisische regeering ur - d gegeven richting hem aanleiding heeft ge-.'b gegeven, de rijksregeering te verzoekenS wijzigingen aan te brengen in de noodver-S ordening tot verspreiding van politietol! excessen. De rijksregeering zal ten spoe-'fl digste den president voorsteilen in dieiti geest doen. BEZUINIGING IN ENGELAND. LONDEN, 7 Aug. (Ned. Tel. Ag.) De regeering zal zich binnenkort met hei onlangs door de in Februari ingestelde bezuinigingscommissie ingediende rapporl bezighouden. Mac Donald zal daartoe te gen medio Augustus zijn vacantie it Schotland onderbreken en met Snowden) Henderson, den minister van handel Gra ham en den minister voor den Dominion! in Londen over een uitgebreid bezuini gingsprogram confereeren. De bedoeling is om een groote bezuini- gingswet voor te bereiden. Hierbij za! men rekening moeten houden met hei feit, dat de arbeidersorganisaties ernstls geprotesteerd hebben tegen een verlagin; der werkioozenuitkeeringen, die door bezuinigingscommissie is aangeraden. Dt vakbonden bereiden zich op een scherpen strijd tegen deze maatregelen. DE WERKLOOSHEID IN AMERIKA. NEW YORK, 7 Aug. (V. D.) President Hoover had gisteren een conferentie me! de leiders van de Amerikaansche Kamei van Koophandel S. Strawn en J. Barnes over de vooruitzichten voor den komen den winter. Zoowel president Hoover als zijn beide adviseurs, zagen de toekomst wat de werkloosheid betreft, donker in. Verwacht werd voor de komende wintermaanden een stijgende werkloosheid en onderwerp van bespreking was de mogelijkheid om zoowel de werkloosheid te bestrijden als verbetering te brengen in den steun aan werkloozen Van de zijde van Mr. Strawn werden verschillende bezwaren tegen het verstrekken van uitkeering aan werkloo zen kenbaar gemaakt, omdat hij van mee ning was dat Amerika daardoor op een hellend vlak zou komen. 2-4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2