UIT DE OMSTREKEN. KLEURIGE LAMPIONOPTOCHT TE N00RDWIJK-ZEE RADIO-PROGRAMMA. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van C. Arensman en S. J. van Groeningen Willem, zoon van I. Blok en C. Z. van Leeuwen Grietje, dochter van A. van Damme en Y. Mulder Leonardus Wilhelmus, zoon van T. Otte en W. K. Weijers Lambertus Johannes, zoon van L. J. Duk en M. Schar- rlghuisen Govert Cornells, zoon van G. C. den Burger en C. A. v. d. Kwast Cor nelia Pieternella, dochter van H. J. Ver vloed en C. P. Tanis Jan, zoon van J. Stroomer en H. M. Tool Mijntje, dochter van G. Verhoeven en C. K. v, d. Ochtend Hermanus Johnnes, zoon van H. J. Driessen en C. Kraan. A. C, Imanse, 23 jaar en>C. Bauer, 22 jaar C. Muilwijk, 25 jaar en E. Overbeek, 23 jaar D. Verton, 20 jaar en A. Hendriks, 21 jaar. Getrouwd: P. J. Suikerbuik, 23 jaqr en C. Kwaak, 26 jaar P. Wijnhout, 27 jaar en H. Imanse, 25 jaar. H. Angenent, 27 jaar en J. van Arendonk, 25 jaar. HILLEGOM. ERNSTIG ONGELUK. Een doode. Gistermiddag ruim 1 uur is er in de Hoofdstraat nabij de Meerstraat een ont vettend ongeluk gebeurd. Daar reed een man op de fiets langs het trottoir; hij schijnt met een pedaal tegen de trottoir band gestoten te hebben, waardoor hij omviel en op den weg kwam te ljggen, precies voor een zware vrachtauto. Het vreeselijke was in hetzelfde oogenblik ge beurd; de wielen gingen over het hoofd en het bovenlijf van den ongelukkige, die verschrikkelijk werd verminkt en op slag dood was, Twee doktoren verschenen op de plaats van het onhpil. Hel lijk is per brancard ver voerd, onder geleide van de politie. Nie mand der honderden toeschouwers wist den naam van den overledene. De politie had daar ook moeilijkheden mede, want meer dan drie uur later was eerst bekend, dat hij heette D. de Keijzer, oud 29 jaar én vader van 2 kinderen. De chauffeur van den vrachtwagen was geheel onschuldig aan hét ongeluk. KATWIJK AAN DEN RIJN De Konmginnefeesten. In de jaarvergadering van de Oranje- vereeniging is bij de besprekingen over een te houden Konlnglnnefeest besloten zich aanvankelijk te bepalen tot het hou den van een kinderfeest tenzij het bestuur de wenschelijkheid en mogelijkheid voor het houden van een volksfeest zou inzien. Wij kunnen thans mededeelen. dat in be stuursvergadering definitief besloten is tot het houden van gen kinderfeest met volks feest. In den voormiddag van 1 Sept. zal het feest zijn voor de kinderen der diverse scholen, terwijl de namiddag bestemd is voor het volksfeest. De tuinbouw. Tot nu toe kon men over den loop der zaken in de tuinbouwbedrijven, gezien de algemeene malaise, tevreden zijn. Sinds de laatste dagen is zulks anders geworden en is de toestand zooals men dezen in langen tijd niet gekend heeft. Met de aardappelen gaat het zeer slecht, zeer lage prijzen, doch met de bloemkool is het nog treuriger gesteld. Dit vindt voor een zeer groot deel oorzaak in het niet afne men van dit product door onze Oostelijke buren, Dultschland. Ook de andere artike len gaan hierdoor in prijs naar beneden, zoodat op het oogenblik van een algemeen slechten toestand gesproken kan worden. Door de firma Jac. Haasnoot Kz. zal ten behoeve der Leidsche Duinwatermaat schappij voor den hoofdmachinist een woonhuis worden gebouwd op den berg, die ligt op den driehoek Zwarteweg naar den watertorenCantineweg, een der mooist gelegen plaatsen in 't duin aldaar. Vorig jaar is in een gedeelte van het dorp de bovengrondsche telefoongeleiding vervangen door een ondergrondsche. Bin nenkort zal een aanvang gemaakt worden met het wegnemen van de nog bestaande bovengrondsche draden, waarvoor dan ook een ondergrondsche kabel gelegd zal worden. KATWITK AAN ZEE. DE AANGESPOELDE VISCH. Bij informatie bij het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden deelde men ons mede, dat de dezer dagen aan het strand aangespoelde visch een Konings- visch of Godszalm, ook wel genaamd Zonnevisch (Lampris Luma) is. De visch komt voor in diep water, ongeveer 150 vademen, en wel in het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan en in de Middellandsche Zee. De aan deze kust verdwaalde en hier aangespoelde Koningsvisch is de vierde, welke in het bezit van het Rijksmuseum is en dank zij het feit, dat de visch levend is aangespoeld een zeer mooi exemplaar, dat nagenoeg onbeschadigd in het museum aankwam. Nadat een gipsafgietsel van de visch vervaardigd is voor de Nederlandsche verzameling, zal zij op alcohol worden bewaard 1 LISSE. Liefdadigheidswedstrijd. Dinsdag 11 Aug. zal op het terrein aan den Broekweg een voetbalwedstrijd wor den gehouden ten bate van het Groene Kruis en de Wijkverpleging alhier. Ge speeld zal worden tusschen een combi natie van kappers, slagers, bakkers (K.S.B) en V.-V. „Lisse". De heer F. C. J. v. d. Eerden stelde voor dezen wedstrijd een verguld zilveren me daille beschikbaar. De muziekvereeniging „Adolph Kolping" zal den wedstrijd met muziek opluisteren, Cursus tuinbouwvakonderwfizers voor de bloembollenteelt. De wnd. directeur-generaal van den landbouw brengt ter kennis van belang hebbenden, dat bij voldoende deelneming begin November alhier een cursus ter op leiding van tuinbouwvakonderwijzers voor de bloembollenteelt geopend zal worden. Om tot den cursus te worden toegelaten, moet mep voldoen aan een toelatingsexa men, dat zal loopen over Nederlandsche taal, rekenen, aardrijkskunde en kennis van de bloembollenteelt; voorts' moet men den 21-jarigen leeftijd hebben bereikt en een bewijs overleggen van ten minste vier jarige werkzaamheid in de practijk van de bloembollenteelt. De deelriemers aan dezen cursus zullen gedeeltelijke vergoeding voor reiskosten ontvangen. De lessen zullen worden gegeven op twee avonden per week op voor de deelnemers meest geschikte uren van November 1931 tot Mei 1932; van half October 1932 tot Mei J933 en van half October 1933 tot om streeks April 1934, waarna een examen ter verkrijging van het diploma wordt afge nomen. Aanmeldingen moeten vóór of uiterlijk op 15 September worden ingezonden bij den Rijkstuinbouwconsulent alhier, den heer ir. K. Volkersz. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken onze plaats- genoote mej. B. G. Tromp. o NOORD WITK. 1 Burgerlijke Stand. Geboren: Bertha, d. van J. Duindam en G. van Leeuwen; Hubertus, z. van J. Mou- rits en M. Korbee: Maria Anna Petroneila, d. van J. F_ Vink en E. Kückelberg; Elisabeth Margaretha, d. van H. P. M. van der Voort en M. A. M. Ruigrok; Gerardus Theodorus, z. van N. L. van den Berg en M. P. Koelewijn: Cornelis Albertus, z. van J. H. H. ter Veen en H. H. Steen- voorden. Ondertrouwd: N. W. Mooijekind, 26 jaar en E. M. Wijnands, 22 jaar. Getrouwd: N. Passchier, 23 jaar en E. Houwaart, 21 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: L. W. Reeuwijk, blocmboll. arb., van den Helder, Middenvliet, Koegras naar Pickestraat 54; W. Opitz, van den Haag, Dennenweg 3, naar Hotel Huis ter Duin; T. H. van der Feer en fam., chauf feur, van R'dam, Volmarijnstraat 54a, naar P. Heinstraat 26; P. 3. Hooijmans, chauf feur-monteur, van Zoeterwoude, Noord- buurt E 148, naar Hoofdstraat 61; A. J. Diepeveen en fam., musicus, van A'dami Prinsengracht 319, naar Binnenweg 130; JV1 C. Kramer, van A'dam Prinsengracht 838, naar Kerkstraat 73; W. Hop, van Wassenaar, Persijnlaan 5, naar Julianaweg 46; Wed. Cath. de Graaff-Ruigrok en gez., van Haarlem, Geweerstraat 51, naar IJinui- dersfraat 40; H. J. Vastert, hotelbed., van A'dam, Singel 61, naar Beethovenweg 8 (Rembr. hotel); G. C. Fles, winkelbed., van Leiden, Lokhorststraat 19a, naar Vinkenlaan 8; J. Mooijekind en fam,, bloemb.arb., van Voorhout, Leidschevaart, n. H Geestweg 5. Vertrokken: A. A. Caspers, van Offem- weg 54, naar Arjn.a Paulawna, Breezand Verl. Stoomweg 52; A. van der Meij", d.b„ van Wilhelminastr. 22, naar Oegstgeest, Terweeweg 60; A. Fastrich, dienstb., van Zeestjrgat 6, naar Leiden, Heerengracht 13; L. Süenstra, dienstbvan Pickeweg 5, naar Leiden, Zoeterwoudsche singel 72; C. J. H. Bekkering, huisl)., van Zeestraat 13, naar Leiden, Witte Rozenstraat 9; Fr. P. van den Berg, chauffeur, van de Ruyterstraat 10, naar Noordw'ijkerhout, Boekhorst 39; Abr. en fam. Feeleus, timmerman, van Oranjeweg 6, naar Noordwijkerhout, Hce- renweg 110; M. Grijmans, 11. verpleegster, van Langeveld 29, naar Heemstede, Blee- kersvaartweg 35; J. L. J. de Groot, 11. ver pleegster, van Langeveld 29, naar A'dam, le Weteringdwarsstraat 2. NOORDWITKERHOUT. Wethouder geverbaliseerd. Wethouder W. alhier, die met z'n auto huiswaarts ging. doofde zijn koplichten niet. Het gevolg hiervan was, dat een hem tegemoetkomen^ auto in 't prikkeldraad reed en in een tuintje terecht kwam. Tegen den wethouder is proces-verbaal opgemaakt. Huldiging van zuster Alberta. Onder groote belangstelling vgpd hier het zilveren professie-feest plaats van de R.-K. wijkverpleegster, zuster Alberta. 's Morgens om 9 uur werd allereerst een H. Mis van dankbaarheid opgedragen in de versierde kape'l van het zusterhuis, ge celebreerd door pastoor Quant. Na afloop der kerkelijke plechtigheden kwam men bijeen in een der lokalen van de St. Jozef school. Dr. Wösten hield daar allereerst een toespraak als bestuurslid van de plaat selijke afdeeling van het Wit-Gele Kruis en namens het bestuur werd een ver pleegstershorloge aangeboden. Ook werden schitterende cadeaux aangeboden, ge schonken door de leden van het Wit-Gele Kruis, alsook van vele andersdenkenden uit groote waardeering en dankbaarheid. Het wgren kostbare souvenirs, alle be stemd voor de nieuwe kapel in het zuster huis. n.l. een verzilverd wierookvat, een godslamp en een stel Canon-borden. 's Middags werd receptie gehouden, waar honderden de jubilaresse kwamen com plimenteeren en een schat van bloemen aandroegen, 's Avonds werd het feest in intiemen kring herdacht. OEGSTGEEST. Adres aan den Raad. Door den directeur der N.V. Leidsche Expl. Mij. van Onroerende Goederen, den heer N. A. van Zijp, is het volgende adres aan den Raad dezer gemeente verzonden: Ondergeteekende, N. A. v. Zijp, te Leiden verzoekt Uw college eerbiedig ontheffing te willen verleenen aan de Rijnsburgsche radio-centrale van Uw verordening, welke verbiedt radio-draden te hebben zichtbaar vanaf den weg. Door deze verordening kan ondergetee kende de huizen in aanbouw aan de Groenesteeg niet laten aansluiten. Oncjprgeteekende zou er prijs op stellen het radio-net te laten aanbrengen tijdens den bouw in de kapconstructie, d.w.z. zonder ontsiering en zonder beschadiging. Door radio-distributie is de Groenesteeg aan de Rijnsburgsche Centrale toegewezen door Z.E. den Minister van Waterstaat, zoodat wachten op een gemeentelijke Cen trale o.i. geen doel heeft. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Borger en gez, adm. gou- vorn. rubberondern., Pr. Hendriklaan 7, v. Ned. O. Indiü; D. F. Ligtvoet en gez., rei ziger, van Assendelfstraat 6, van Leiden; B .Th. A. Alofs en gez. magazijnbediende, de KempenaeFstraat 23a, van Leiden; H. P. Perk, analyste, Warmonderweg 58, van Utrecht; J. Hartog, winkelbediende, W. Duivenvoordeslraat 21, van Leiden. Vertrokken: J. C. van Ark, van W. Juf- fermansstraat 31, naar Soerabaja; M. van Drunen, verpleegster, v. Endegeest, naar Amsterdam, N. Keizersgracht 110; J. E. C. Joustra-Tusveld, v. Nassaulaan 3, naar Eind hoven, Primulastraat 42; E. E. Creyghton, arts, van Julianalaan 19, naar den Helder, Wachtschip: J. van Stralen en gez. van Emmalaan 55, naar Leiden, Rapenburg 27; G. Dames en vr. luit.-kol. van Koninginne- laan 2, naar Ede, Arnh. weg 66. Burgerlijke Stand. Geboren: Derk Lucas, z. van B. Sanders— Roelofsen. o RITNSBURG. De tuinbouw. Met een kleinen aanvoer waren de prijzen deze week zeer laag. Eigenheimers uit de klei gingen voor f. 2 tot f. 2.80 per 100 K.G. En daar de kans voor aardappel ziekte groot is, is men wel genoodzaakt met rooien door te gaan. Ook met de bloemkool ging het slecht. Voor 1ste kwa liteit werd van f. 2.25 tot f. 3.10 betaald. Tweede soort kon nauwelijks f. 1 per 100 opbrengen. Met de warmte ging het ook in den snij bloemenhandel slecht. Ver schillende partijen brachten niet het ar beidsloon op. De maand Augustus is veelal niet gunstig. Foto Bleuzé. SASSENHEIM. Een Brockway-bus reed tegen de juist neergelaten spoorboomen bij Klinkenberg, zoodat een dezer ernstig beschadigd werd. Dit is de tweede aanrijding in één week van de spoorboomen door een bus. Een zoontje van den heer K. kwam op de Zandsloot in botsing met een an deren wielrijder, met het gevolg, dat hij met fiets en al te water geraakte. Geluk kig was spoedig hulp aanwezig en werd hij weer op het droge geholpen. WARMOND. HET BEZOEK DER HAAGSCHE WEESKINDEREN. Een heerlijk tochtje over de plassen. Zooals reeds is medegedeeld, brachten ongeveer 700 Haagsche weeskinderen een bezoek aan deze Gemeente. Te circa 2 uur arriveerden zij met een extra trein, terwijl voor ontvangst op het perron- aanwezig waren de Burgemeester en de heeren Alb. Oudshoorn en N. Kieken. Voorafgegaan door een zestal tambours der plaatselijke müziekvereenigingen en begeleid door de heeren van het Comité onder leiding van den heer Snethlage, hoofdinspecteur van het Verkeerswezen te 's-Qravenhage werd opgewekt gewandeld naar de havens 't Fort en Cieco, waar dïle groote booten aan de steigers lagen, welke gecharterd waren door de heeren Alb. Oudshoorn en N. Kieken, die de booten belangloos voor een tochtje over de Kagerplassen aan de weesjes hebben afgestaan. Het was een ge not al de glunderende gezichtjes te zien. want zoo iets hadden zij toch niet ver wacht! Onder vroolijk gezang en onder gewuif met de honderden vlaggetjes ver lieten de booten de jachthavens. In dien tusschentijd werden door een aantal da mes en heeren belangloos groote tafels op gesteld waarop hond^den glazen limonade geplaatst waren. Toen na ruim twee uur varen de booten weer waren aangelegd en de kleintjes aan wal kwamen werden zij vergast op limonade en gebakjes. Zij ge noten hier natuurlijk volop van. Men be hoefde slechts naar de begeerige oogen te kijken en te luisteren naar de uitroepjes van bewondering. Dank zij de prachtige maatregelen die door de heeren Oudshoorn en Kieken genomen waren, liep alles schit terend van stapel! Nadat allen van de noodige ververschingen waren voorzien schaarden de kinderen zich om hun leiders waarna de heer Snethlage het woord nam en in een kernachtig woord, allen te dan ken om, die aan 't slagen van dezen dag hadden medegewerkt. In het bijzonder, aldus spreker, breng ik een woord van hartelijken dank aan den burgemeester die door zijn aanwezigheid blijk heeft gegeven met het streven van het comité te sympa- thiseeren. Spr. hoopte, dat het den heer Ketelaar gegeven zou mogen zijn, nog tal van jaren aan .hét hoofd der gemeente Warmond te staan. Mede een woord van bijzonderen dank bracht spr. aan de heeren Alb. Oudsboorn en N. Kieken, die de kinderen op zulk een schitterend wa tertochtje onthaald hadden. Dit mijne heeren. aldus spreker, stelt het comité op zeer hoogen prijs en hiervoor zijn wij U zeer dankbaar. De Burgemeester dankte den heer Sneth lage voor zijn vriendelijke woorden. Spr. zeide dat het hem een groot genoegen ge weest was. iets voor de I/.ragsche weeskin deren te kunnen doen. Ook hij bracht een woord van bijzonderen dank aan de heeren Oudshoorn en Kieken voor hun royale daad. De heer Oudshoorn, mede sprekende namens den heer Kieken, zeide dat het hun beiden zeer veel genoegen gedaan had, dat de weesjes zoo heerlijk van het water hebben kunnen genieten. Waar gij, aldus spr.. met Uw ijverig Comité geen moeiten en zorgen ontziet om deze weesjes eenmaal per jaar een prettigen dag te bezorgen, daar past U zeer zeker een woord van bij zondere hulde en wij zijn blij dat wij iets hebben kunnen bijdragen in dit zeer sym pathieke streven. Wij zouden U dan ook willen toeroepen „een hartelijk tot weer ziens". Het gesprokene werd telkens afge wisseld door een daverend „lang zullen zij leven55 en een krachtig „hoera". Hierna stelde de stoet zich weer in be weging en wederom voorafgegaan door de zes tambours werd opgemarcheerd naar het station. De kinderen werden wederom nitgeleide gedaan door den Burgemeester, de heeren Oudshoom, Kieken en Weth. Zwetsloot. Het is voor de weesjes een on vergetelijke dag geworden! Een woord van warmen dank is hier zeker op zijn plaats aan een ieder die heeft medege werkt aan dit weezenfeestjel Een woord van dank ook aan den heer F. Slager, eigenaar van het Hotel „De Stad Rome" die zich bij dergelijke gelegenheden als een waar philantroop ontpopt. Ter geiegcnneid van de in deze dagen te Noordwijk aan Zee plaatsvindende Winkelweek, vond gisteravond een en thousiaste lampionoptocht plaats, waar aan door de 'Chr. muziekvereeniging „De Echo der Duinen" medewerking werd ver leend. Het dorp verkeerde in een echte feeststemminghonderden volwassenen en kinderen liepen in den optocht, die een fantastisch effect schonk, mee. Met aandacht was door velen eerst het concert aangehoord, dat door de „Echo der Duinen" op het plein voor de Hervormde Kerk was gegeven. De belang stelling voor den optocht was allerwegen zeer groot, vooral ook van de zijde der badgasten. Voor Noordwijk aan Zee be- teekende deze gezellige rondgang een der hoogtepunten der mooi verzorgde Win kelweek, waarvan de data in het midden van het badseizoen zoo juist gekozen zijn. HierboVen een vroolijke groep deelnemers op den Boulevard. De veel verscheidene kleuren der lampions trokken zeer der aandacht. GEMEENTERAAD. Diverse besluiten. De Raad dezer Gemeente besloot in zijn gisteren gehouden vergadering tot toela ting van de nieuw benoemde Raadsleden. Besloten werd voorts het gemeente-ver slag eenmaal in de 5 jaar te doen op maken, terwijl tevens werd aangenomen een voorstel om het opnemen der kas en boeken van den gemeente-ontvanger op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieelee adviezen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage. Aan de Chr. HBS. te Leiden werd een subsidie toegekend van f. 145.38. Besloten werd de oude politieboot te verkoopen. Aan J. W. Claassen werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als havenmeester en als zoodanig werd be noemd de heer B. G. Steekers. Diverse verordeningen werden vastgesteld. Be sloten werd in beginsel toe te treden tot den te Leiden te vormen kring met betrek- 1 king tot het oprichten van een barak voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. ZOETERWOUDE. BESLISSING VAN GEDEP. STATIN. De afgewezen raadsleden worden toch toegelaten. Door Ged. Staten is het volgende bekend gemaakt: Gelezen een beroepschrift van H. F. Noordman en 6 anderen te Zoeterwoude, bij besluit van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den raad der gemeente Zoeterwoude d.d. 19 Juni 1931 benoemd verklaard tot leden van den raad dier gemeente, houdende beroep tegen het besluit van den raad van Zoeterwoude d.d. 16 Juli 1931 tot niet toe lating van alle krachtens vorenbedoeld besluit van het Centraal Stembureau be noemd verklaarde leden van dien raad; Gehoord het verhandelde in de opeijbare ziting van hun College op 3 Augustus 1931 en gelet op de ter zake ingekomen stukken; Overwegende, dat bij het beroepschrift van appellanten, dat binnen den wette- lijken tijd bij hun College is ingediend, wordt gesteld, dat de toelating van de nieuwe leden van den raad ten onrechte door den raad is geweigerd, omdat le. het besluit van den raad berust <jp niet vast staande feitelijke gegevens, 2e. ook al werd rekening gehouden met bedoelde feiten een nieuwe stemming geen invloed op den uitslag der verkiezing zou kunnen hebben, 3e. het bepaalde bij artikel 32, lid 3, der Gemeentewet niet in acht is genomen; Overwegende, dat het besluit van den raad van Zoeterwoude van 16 Juli 1931 tot niet-toelating van de nieuwe leden van den raad berust op de overweging, dat aan stembureau III in gemelde gemeente on regelmatigheden hebben plaats gehad bij de stemming voor de leden van den raad, hierin bestaande, dat in strijd met artikel 78 der Kieswet, driemaal aan een kiezer, die niet lichamelijk hulpbehoevénd was, bijstand is verleend, en wel zonder toe stemming van den Voorzitter van het stembureau; dat voorts tegenover het standpunt van appellanten is aangevoerd, dat eenige kie zers zich tijdens het invullen van hun stembiljet niet alleen in de daarvoor be stemde ruimte hebben bevonden, alsmede dat bij een der stembureaux een stembiljet meer in de stembus is gestoken dan kie zers aanwezig waren; Overwegende omtrent het vorenstaande, dat noch in de ter zake dienende stukken, noch in de openbare zitting van hun Col lege aannemelijk is gemaakt, dat er on regelmatigheden bij de stemming hebben plaats gehad; dat het bovendien voor de bepaling van den uitslag der stemming van geen in vloed is gebleken te zijn, op welke wijze de drie kiezers, bedoeld in het besluit van den raad van 16 Juli 1931, hun stem zouden hebben uitgebracht; Overwegende, dat de raad van Zoeter woude mitsdien ten onrechte besloten heeft om de nieuwe leden van den raad niet toe te laten en dat, waar overigens tegen toelating geen bezwaar bestaat, als nog tot toelating van de verkozen leden zal moeten worden overgegaan; Gezien de Kieswet en de Gemeentewet; Besluiten: I. Met vernietiging van het besluit van den raad van Zoeterwoude van 16 Juli 1931, als leden van den raad dier gemeente als nog toe te laten: A. van Bennekom, Th. Bergers, J. de Graaf, C. J. van Haastregt, H. J. van der Krogt, Jac. van Leeuwen Adrzn., P. Meijdam, H. F. Noordmap, A. C. Paardekooper, T. Tijssen en W. Wessel, allen te Zoeterwoude; n. Afschrift dezer beschikking te zen den aan den raad van Zoeterwoude en H. F. Noordman te Zoeterwoude als eerste onderteekenaar van het beroepschrift; III. Onder de aandacht van belangheb benden te brengen, dat de raad gedurende 14 dagen, te rekenen van den dag, waarop deze beschikking is medegedeeld, bij de Kroon in beroep kan komen. VOOR ZATERDAG 8 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA.-Uitzen- ding 6.457.00 en 7.307.45: Gym nastiekles o. 1.7. G. Kleerekoper 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Uitzending voor Arb. in de Continu-bedrijven. VARA.-septet o. l.v. Is. Eyl en Qramofoonpl. 1.15: Pauze I.45: W. Depp: „Subsidie-aJwrijzing" 2.00: Concert VARA.-orkest o.l.v. H. Wig- gelaar 2.45: Toespraak 3.00: Concert (vervolg) 3.30: Toespraak 3.50: Ver volg concert 4.15: S.D.A-P.-kwartiertje door L. N. Palar 4.30: Gramofoonpl. 4.45: Esperanto-cursus 5.05: O. van Tusschenbroek: „Reizen en trekken" 5.35: Concert VARA.-Mandollne-Ensemble 0. 1. v. Joh. B. Kok en Gramofponpl. 6.30: Literair halfuurtje door A. M. de Jong r» 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Toespraak door A. F. Muller 7.45: Gramofoonpl. 7.55: VARA.-Varia 8.00: „De nieuwe leus", Haagsch kluchtspel in één bedrijf v. M. Emants. Door Het Groot VolKjtooneel 8.30: Concert VARA.-orkest o.l.v. H. Wiggelaar 9.15: Voordracht door Mar- tien Beversluis 9.30: Concert (vervolg)] 10.00: Voordracht doqj: Martien Bever sluis 10.15: Vaz Dias 10.30: Slot con cert 11.0012.00: Gramofoonplatencon- cert. Huizen. 298 M. Uitsl. KRO.-Uitzending 8.009.15: Gramofoonpl. 10.0011.30J Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin 12.00: Politieber. 12.15—1.45: Concert KRO.-sextet o.l.v. P. Lustenhouwer 1.451.50: Postduiven- ber. 1.502.30: Gramofoonpl. 2.30 3.00: Vragenhaifuurtje 3.004.30: Kin-, deruurtje 5.00—-7.15: Concert KRO.- Kunstensemble o.l.v. P. Lustenhouwer 6.00—6.15: S. P. J. Borsten: „Hengelsport" 6.156.35: Journ. Weekoverzicht door P. de Waart 7.15: C. Grilk: „De veilig heid der Waddenscheepvaart" T.45— 8 00Politieber. 8.0010.40Concert. Wester's Harmonie-corps o.l.v. H. Lure- man. Geert Dils (Iuitzanger), J. Meijer iaccordeon), Fr. Boshart' (piano) 9.05; Vaz Dias 10.4012.00: Vroolijke Gramo- foonplaten. Daventry, 1554 M- 10.35: Morgen wijding 1.20: Concert. Commodore grand orkest 3.50: Concert. B.B.C.-orkest. I. Morden, sopraan 5.05: Concert-orgel bespeling. Reginald Foort 5.35: Kinder uurtje 6.20: Dansmuziek. Jack Payne 6.35: Nieuwsber. 7.00: Pianomuziek van Handel 7.20: Lezing 7.35: Lezing 7.50: Lezing 8.20: Promenade-concert 1. d. Queen's Hall. B.B.C.-.symnhonie- orkest o. 1. v. Sir Henry Wood 9.55: Nieuwsber. 10.10: Vervolg Promenade- concert 10.55—12.20: Dansmuziek. Parjjs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05, 12.50, 6.50, -7J0: Gramofoonpl. 9.05: Dansmuziek. Gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 7.25, 10.35, 12.30: Gramofoonpl. 1.25: Orkestconcert 2.55: Gramofoop 5.20: Orkestconcert 8 20: Vroolijke avond in Badebuttel. Muziek en zang. Daarna tot 12.20: Orkest concert L2-201.20: Dansmuziek. Gra mofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Or kestconcert 3 505.50: Orkestconcert en declamatie 6.106.40: Gramofoonpl. 8.209.20: Orkestconcert 9.4510.05: Viola-soli 10.2011.05: Concert. Zang, piano en mandoline-trio, c.a. 11.0512.35: Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20: Orkestconcert 6.35: Lezing 6.50: Gramofoonpl. 7.35: Lezing-—7,50: Nieuws 8.20: Populair concert 9.20: Dansmuziek. (338 M.): 5.20: Orkestconcert 6.35: Lezing 6.50: Gramofoon 7.35: Lezing <7.50: Nieuws 8.20: Orkestconcert 9.05: Lezing I 9.20: Vervolg concert. Zeesen, 1635 M C.a. 7.007.50: Gra mofoonplaten 10.5512.20: Berichten 12.20: Gramofoonpl. 1.152.20: Berich ten 2.203.20: Gramofoonpl. 3.20 4.20: Lezingen 4.205.20: Concert 5.20—8.20: Lezingen 8.20: Vroolijke Avond met Willy Hagen 10.20: Berich ten en daarna tot 12.50: Dansmuziek door het Fred. Bird-orkest. j 23

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10