IH. M. PIERROT Zaterdagmorgen SPORT. HIS RAADSELS. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. ANEKDOTES. OM 'T KAMPVUUR. ZEILEN. DE ZEILWEEK TE SNEEK. Hollandsche deelnemers. Naar wij vernemen zullen aan de zeil wedstrijden te Sneek op 19 en 20 Aug. a.s. deelnemen de Hollandsche regenbogen „De Leede III" st. W. Z. van der Meij, „Holland", st. F. P. Bos, en „Duke", st. J. C. van de Velde. Een teamwedstrijd tusschen De Kaag en Sneek, mogelijk ook nog Hollandia en Braassemermeer is in voorbereiding. Het ligt ln de bedoeling van de zeilers om Zaterdag 15 Augustus gezamenlijk de Zui derzee over te steken, zoodat zij vermoe delijk Zondagavond in Sneek zijn. De teamwedstrijd zou dan waarschijnlijk Dinsdag verzeild worden. ZWEMMEN. OVER DE ZUIDERZEE. De bekende Rotterdamsche zwemster me]. N. Delwei ls gisteren ln 7 uur van Stavoren naar Enkhuizen gezwommen, waar zij in uitstekende conditie arri veerde. WATERPOLO. A.Z.C. II—L.Z.C.-COMB. 0—6. A.Z.C. II speelde gisteravond in het Alphen zwembad een vriendschappelljken wedstrijd tegen de L.ZC. Comb. II en III, waarbij L.ZC. overwegend sterker bleek. Reeds na eenige seconden weet de midvoor van L.Z.C. de leiding te nemen 0—1. Voor de rust weet de linksbuiten van L.ZC. het leder nog twee keer in het doel te werpen zoodat ae rust aanbreekt met 3—0 voor L,Z C. Ook na de rust krijgen wij hetzelfde spel te zien, eenige schoten van A.Z.C. gaan over of naast terwijl zij tegen het samen spel van L.Z.C. met blijkt opgewassen. L.Z.C. weet na de rust nog 3 keer te scoren zoodat het einde aanbreekt met een alleszins verdiende overwinning voor L.Z.C. van 6—0. Beide ploegen speelden met 6 spelers. A.Z.C. I—L. C. Z.-COMB. 4—6. Direct na bovengenoemden wedstrijd speelt het eerste zevental van Alphen even eens een vriendschappelljken wedstrijd tegen een combinatie van L.Z.C. Ill, IV en V Zien wij aanvankelijk een gelijk opgaand spel, weldra blijkt dat de Leide- naars iels sterker zijn. Omtrent het spel het navolgende. In de eerste minuten worden door belde ploegen verschillende aanvallen ondernomen die niet het gewenschte resultaat opleveren. Ongeveer na 5 minuten spelen weet de midvoor van L.Z.C. zijn club de leiding te geven 0—1. Vlak voor de rust weet de linksbuiten der gasten dezen voorsprong te vergrooten 0—2. Direct na de rust weet dezelfde speler wederom te doelpunten 0—3. Het wordt den gastheeren nu wel wat al te bar. Er wordt alles opgezet om de eer te redden. Uit een prachtigen voorzet van Raaphorst weet C. v. Leeuwen op schitterende wijze het eerste tegenpunt te maken 1—3. Hetzelfde spel herhaalt zich als van Leeuwen nogmaals den bal krijgt toegespeelt van Thim en het leder wederom onhoudbaar inschiet 2—3, De bezoekers doen dan al hun best den gelijkmaker te voorkomen. Kort achter elkaar weten zij twee keer te scoren, zoodat de stand 2—5 wordt. Alphen laat het er echter ook niet bij zitten. Jongeleen geeft den bal door aan C. v. Leeuwen, die het 3 tegenpunt maakt 3—5. L.Z.C. weet haar voorsprong dan nogmaals te vergrooten 3—6, De L .ZC - speler Planjer moet dan wegens een over treding het water verlaten. Uit een straf- worp scoort Alphen het 4e tegenpunt, waar na het einde aanbreekt met een overwinning van 6—4 voor L.Z.C. WIELRENNEN. „SWIFT". De uitslag van den gisteravond gehou den recordrlt is als volgt: A-klasse: 1. C. Straver 31.33; 2. J. v. Wezel 33.05. B-klasse: 1. C. Paats 32.48; 2. Th. Hoo- gendijk 33.49. Jun.-klasse: 1. R. Riethoven 36.08; 2. C. den Uyl 38.51. Naar wij vernemen zijn de diverse kampioenen van Nederland voor het jaar 1931, door het bestuur van „Swtft" ult- genoodigd op haar grasbaanwedstrljden op 6 Septemer a.s. om aldaar door ge noemd bestuur gehuldigd te worden met een speciaal vervaardigd Swift-souvenlr. Zateedag a.s. neemt Swift de controle waar- voor de A. S. „Olympla" uit Amster dam. Dc controle loopt vanaf het Groene Kerkje te Oegstgeest tot de Haagsche Schouw. Controleurs worden te 2 30 in het clublokaal verwacht. O. D. I.—N. A. S. Vrijdagavond te halfacht speelt O. D. I. een vriendschappelljken wedstrijd tegen N. A. S. WERELDRECORD VERBETERD. De jeugdige Fransche renner Archam- bault is er volgens het „Vad." in ge slaagd om alle wereldrecords zonder gang- making van 3—10 K.M. met uitzondering van dat van de 5 K.M., op naam staande van den Itallaanschen Alfredo Binda, te verbeteren. De door Archambault ge maakte tijden luiden: 3 K.M. in 3 min. 59 4'5 (oud record 4 min. 4/5 sec.), 4 K.M. 5.20 1/5 (5.22 1/5), 6 K.M. 8.2 2/5 (8 51/5). 7 K.M. 9.24 (9.26 4/5), 8 KM. 10 46 1/5 (12.11 1/5) en 10 K.M. 13.29 4/5 (13.33 4/5). o VOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN SPORTMAN. Gisteravond speelde de Sportman II tegen K. N G II. Nadat de rust was in gegaan met den stand 40 in het voor deel van K. N. G kwam het einde met een 62 overwinning. Hedenavond te 7 1/4 uur speelt Sport man II op eigen terrein tegen D. V. V. II en morgenavond Sportman I tegen K. N. G. I om een beker, uitgeloofd door K. N. G. V. U. C.—WACKER 2—9. De Weensche prof-club Wacker heeft gisteravondK-* V. U. C. ge: Stand me DE OLYr De Zuic heeft tot comité he voetbal in pische Spe nemen. Hij heette Francois Descoteaux en was musicus, aan het Fransche hof verbonden, als „flüte douoe'Hij had nog een anderen titel „hobo- en doedelzak-speler van den grooter staf van Zijne Majesteit'Hoeden afl Eere wien eere toekomt. Er waren in vroegere eeuwen wel hoog-adellijke Engelschen, die den titel hadden van: „rat tenvanger van den Koning". Descoteaux liet zich niet veel voorstaan "'in iitolc- ugn -7 lil fon .hobo- RECLAME. I M^.4.,m0ncc^A«2L Tel. 1293 bfinint in onze afdeelinq: DUIT Naar de zeker, dat wedstrijd I zal worden seldorp. Rc dion een land gesp schouwers A HET CONC De verw; Augustus s haus te Sc van niet i ken, een n beschaamd dit Concoi rijkste nur. Sport-Com derlandscb overtreft i een keur v worden ge r.iet gema uitspraak Er zal 1 werkbouwf voerd om voor het werk. De deeli len zich waar tegei gevormd, den stranr nootweg rijden, wa niet tot voor Sein) tot halfze: Alles bi' Schevenin tisch fees: „Sport i van de Grooten I daagsche stijl en ti zwemkam concours J. B. te de „Onde. uitgegeve Aagtensti P. N. te anders bi Steunt, De Ned Hiermei En bes: RAADSELS VOOR ALLEN, OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Nelly Wagemans. Ik ben iets lekkers van 7 letters, dat men wel in brood of gebak vindt. Als men 4 en 5 weglaat ruik ik heerlijk en word 's zomers in tuinen en parken gevonden. n. Ingezonden door Neeltje Ultee. Wie is overal bij? ra. Ingezonden door drietal Kret. Zoo glad als een Zoo stijf als een Zoo stom als een Zeg mij eens wat dat is. IV. Ingezonden door Tinus v. d. Born Het is niet het Zuiden, maar juist de andere kant. Neem daar den af en dan iets waar de auto's over rijden, dan krijg je een land in Europa. V. Ingezonden door Jo Gussekloo. Een plaatsje in het Oosten van ons land. 1, 2, 3, 4, 5 is een kleur. 6, 7, 3, 5 krijgt een werkman Zaterdags. VI. Ingezonden door Leny Oostveen. Mijn eerste is onmisbaar in het dage- lijksch leven, mijn 2de en 3de gebruikt men op school om allerlei in te bewaren, en mijn geheel dient om mijn 1ste in te doen. VII. Ingezonden door? (geen naam er bij). Mfln eerste wordt in brood gevonden. Mijn tweede zit in 'tgroote Londen. Mijn derde tweemaal in rattenkruid. Mijn vierde slechts eens in geluid. Mijn vijfde wordt in rijtuig gevonden. Mijn zesde alweer in 't groote Londen. Leest men 't geheel nu van 't blad. Dan krijgt men een groote Duitsche stad OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER 1. Een naald. 2. Omdat zij allebei de ronde doen. 3. Een haan, die heeft een kam, maar geen haar, dat gekamd moet worden. 4. Westkapelle. West, kapel, les. 5. Zwart. 6. Een schaap, want dat ligt den ge- heelen dag onder de wol. 7. Roos. eend. Maas. België. rat. appel nek dak tin. Rembrandt De gr( regeering aap het schappeh koning' aantrekk' Dat zijn evenmin of „favc personen het Pari. uitmaken van Lod betreft, te gever Eenige cuuseriet mee he verbond) De one! zomeivacantie wn oespieneu, amu,. zich zelf, nemen slechts één artikel in beslag en brengen ons toch langzamerhand naar het tijdperk, waarover ik later van plan ben te spreken: het Napoleontische, waaraan ik dan echter vooraf zal laten gaan een korte studie over „den ouden Fritz", ter voltooiing van mijn vroegere bespreking over de jeugd van Frederik den Groote en „de markiezin" van Bayreuth. Ik leid u vandaag binnen in een geheel anderen kring dan dien van het eigenlijke Fransche hof der XVIIe eeuw. En in dien kring kies ik een man uit, van wien nie mand minder dan de groote La Bruyére in zijn Caractères een schets gaf, toen hij het had over „origineelen". Een man, niet van het eerste „plan", zooals ik reeds aangaf, maar, hoewel bescheidenlljk op den achtergrond levend, toch zoo duidelijk be licht, vooral sedert Lenötre hem voor het voetlicht haalde. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Corry van Driel, Jansje Bedeker, Greta Dubbeldam, Corrie Wit, Tonny Wit, Neel tje van Dum. Johan van Nood, Maurits van Nood, Adri van Nood (Leiden), Ma- rietje Laterveer. Gerharda Eggink, Chris- tiaan Eggink, Annie Zaalberg, Agnes Louise Planje, Jacobus Laurier, Jo de Wekker, Arie de Graaff, Abraham van Es, Bert van Reenen, Francina Bnussee en Theo Brussee (twee brieven, ook die der vorige week). Willy de Neys, Tom Nieboer, Koos Nieboer, Dirkje Hopman. Ruwaard v. Dijk, Bastiaan v. Dijk, Ploni v d Eyck- hoff, Betsy v. d. Eyckhoff, Mane v d. Wolf, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje' ae Geus, Neeitje Bervoets, Jannie de Wa ter, Frans de Water, Antoon Verdoes Heiltje Dorrepnal en Bertus Dorrepaal (brieven der vorige week). Annie van Dorp (twee brieven, ook die der vorige week) Gerard vau Dorp, Neliy Wagemans. Jannie Hagoort, Nel Hagoort, Gerharda Laman. Klein pakje brieven! Zeer begrijpelijk, want o, zoovelen zijn met vacantie of gaan uit met logees of onder elkaar tochtjes maken. Uitstekend hoor, na de vacantie komen er dan weer velen te voor schijn en zijn mij dan van harte welkom, al deden ze ook in de vacantieweken niet mee. Gerard, Dorus, Keesje de Geus, dus nu voortaan de 3 broertjes. Keesje nog wel gefeliciteerd met je 7deu verjaardag; ik kon zien dat je je best had gegaan, toen je voor het eerst aan mij schreef. Je hebt aardig postpapier gekregen, zag ik wel, Gerard en Dorus kunnen natuurlijk beter brieven schrijven, van jou zijn de raad sels al genoeg. Gerharda en Christiaan Eggink, hoe lang zijn jullie uit geweest? Want de brief met raadsels was toch alweer in het pak ket uit Leiden. Agnes Louise Planjer, was al je post papier alweer op? Je schrijft ook trouw aan mij. Schrijf je ook nog wel eens an dere brieven' Of is het papier enkel voor mij? In dank mooie ansichten ontvangen van: Neeltje van Duyn uit Amsterdam, Johan Mulder uit Nieuwe-Wetering. Ger harda en Christiaan Eggink uit Cleve, Come en Tonnie Wit uit Bergen (Noord- Holland i Jacobus Laurier, je raadsel van de vorige week ligt bij mijn voorraad, dus als het geschikt is zal ik het stellig eens plaatsen later Jo de Wekker, wat maak je toch aardige vroolijke tochten mee. Hier was het Zon dag mooi weer, geen regen, maar wel heel erg warm, maar dat is op een boot niet erg, op het water is het altijd wel lekker als het warm is. Wat beteekenen de let ters van die vereeniging? Heb je in Am sterdam nog veel bezichtigd? Francina en Theo Brussee, er waren 2 brieven bij van Francina. Ik wensch je veel plezier en dan ga je na 16 Augustus maar weer meedoen en vertel mij dan maar of je veel plezier hebt gehad, en waar je logeerde ln Den Haag. Antoon Verdoes ik heb nog wel wat raadsels en anecdotes liggen, bewaar dus maar wat je hebt voor mij. Corrie en Tonnie Wit ik hoop voor jullie dat je prettige dagen met mooi weer hebt gehad in Bergen aan Zee, hoe gezellig zoo tezamen met andere familie leden. Hier was het telkens regen, behalve Vrijdag en Zaterdag toen heb ik veel bui ten gezeten. Jansje Bedeker en Greta Dubbeldam ja zeker vond ik de ansichten mooi. Na tuurlijk was dat een van de voornaamste dingen dat jullie zulk goed weer troffen met het schoolreisje en dus heerlijk bui ten kon spelen. Vond je het niet aardig op de pier in IJmuiden te loopen? Neeltje van Duyn, o. ben je met een motorboot uitgeweest, dat lijkt mij heel veel prettiger dan achter op een motor fiets, je kunt veel beter alles op je ge mak zien als je op een boot bent. dan dat je over den weg vliegt. Willy Constance Mulder je moeder was zoo vriendelijk mij te schrijven dat je eenige weken bij je grootouders logeert en niet de raadsels kunt inzenden. Na tuurlijk begrijp ik dat en neem het vol strekt niet kwalijk. Ik hoop dat je het prettig hebt, al zou je zeker veel liever willen, dat je met je ouders uit kon gaan. Heiltje en Bertus Dorrepaal ik kreeg nu pas de brieven der vorige week. de brie ven moeten Maandags vóór 9 uur-aan hét bureau L. D. zijn; denkt daar om, want de vorige keer kreeg ik de brieven ook een week te laat. Hoe is het met de kies pijn van Heiltje? Willy de Neys hoe aardig van die. prijs vraag van A. H. en dat je daar een zakje toffees voor kreeg. Ja het zal vreemd zijn als je na Februari niet meer mee kunt doen, maar dat is nog een half jaar, dus we zijn nog lang zoo ver niet. Neeltje Bervoets neen ik heb het palels nooit van binnen bezichtigd. Vond je het niet zoo erg of er af en toe een buitje regen viel, als de regen valt als je toch dan binnenshuis bent, is het ook zoo erg niet. Marie v, d. Wolf, ik moest erg lachen wat je schreef over dat eene verjaarscadeau van Jo, je schreef: „dus nu is 't oppassen voor hem". Weet hij dat ook, dat Je dat aan mij schreef. Zeg hem dat ik het erg grappig vond en er niets bang voor was. Is je moeder weer heelemaal beter? Bind de courant maar goed vast, zoodat er niet meer sprake is van wegloopen. Ru on Bas van Dijk, heerlijk dat de bollen gepeld zijn. Veel plezier bij alle ooms en tantes, neefjes en nichtjes. Ik merk dan later wel als jullie weer ter», zijn in Noordwijkerhout. Arie, Wim en Jan de Graalf, wel wel n» helst 3 gedichten, jullie hadden heel wa: te schrijven en ik heel wat te lezen. \Ve' aardig zeker om naar de paardenmarkt it Voorschoten te gaan. Wim vindt het heer lijk, merk ik uit zijn brief om aan zee zijn, daar kan men zich ook altijd gou, vermaken op het strand of in de duinen, Wat heeft Jaa weer flink veel geschrevei Nelly Wagemans, is het kleedje mooi ge-' worden? is het een verjaarscadeautje voor iemand? Dat is best hoor dat je mij een ansicht wil sturen als je uit logeeren gaat Veel plezier! Gerarda Laman, natuurlijk mag je metj gaan doen aan de raadsels. Ben je eenl nichtje van A. v. D. en woon je naast haar,;; dan kunnen jullie samen voor de brieven zorgen. Gezellig hè zoo'n heel klein broertje, houdt je veel van kleine kinde ren. Zijn jullie met je drieën of behalve de groote zuster en het kleine broertje nog anderen? Annie en Gerard van Doip, prettig dat je beiden bent verhoogd op school, en heerlijk nu vacantie tot September. Allebei veel plezier als je uit logeeren gaat. Ik hoor dan wel als jullie weer terug bent in Lei den. Als er nu voortaan na de vacantie zoovele buurtjes meedoen, dan mogen jul lie de brieven wel bij elkaar insluiten. Dat raadsel van draad en naald heeft er ai ingestaan. Later nog een mooie ansicht uit Scheve- ningen ontvangen van Annie Zaalberg. Vriendelijk dank er voor. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). Ingezonden door Marietje Laterveer. Goed geantwoord. Meester: „Vertel mij eens Piet, hoe ?a je van Zwolle naar Batavia?" Piet: „Eerst met den trein naar Amster dam". Meester: „Best en dan verder?" Piet: „Daar ga ik op de boot en och dan laat ik het maar aan den kapitein van de I boot over, want die weet het veel beter allemaal dan ik." Ingezonden door Agnes Planje. Een goed oud heertje gaf aan een bede laar, die hem om een aalmoes vroeg, een kwartje en zei: „Geef mij maar 15 cent terug." Bedelaar: „Het spijt mij erg, mijnheer, maai* ik heb niets geen klein geld, doch u komt nog wel eens langs en als u mij dan I weer iets wilt geven, dan verrekenen wij het dan wel samen De zomeravond was zoo mooi: Begon Ben zijn verhaal Het kampvuur flikkert!' en bescheen De jongens allemaal. De leider rakelde 't eens op En zei toen: Jongens, hoort: Hij sprak_ van goede daden en Van oorlog en van moord. Hij toonde ons de wegen om Blij 't leven door te gaan En voor je overtuiging nooit Een zijpad in te slaan! En, Moeder, boven alles was Dc hemel hoog en wijd' En schoon 't al later worden ging Geen dacht er aan den tijd. We bleven allen om het vuur Tot d' ochtendschemering. Dit stille bééld van nacht en rust Is een herinnering. Die 'kheusch niet graag meer missen zou, O Moeder, dat was goed: Het geeft me voor mijn werk en thuis In allés nieuwen moed! Tr. VERDONER SALOMONS. (Nadruk verboden). het met de" Ouden en met den wijn van Argenteuil: Gaches gaf de voorkeur aan dc Modernen en het landwijntje van Montmartre; Racine aarzelde tusschen den wijn van Suresnes en dien van Pantin Het gesprek ging over Homerus, over Terentius, over Plautus, over Tacitus, over de groote onnavolgbare meesters. Maar Descoteaux dacht aan zijn bloeien- den tuin, aan het zandige plekje, dat voor de tulpen noodig was, aan Het krachtig aspect der bollen, die hij den vorigen dag in de aarde had gezet cn, werktuigelijk, haalde hij zijn fluit voor den dag en bracht die aan zijn lippen Dan, eens klaps verstomde het luide gesprek, allen luisterden onder de bekoring der lieflijke klanken, allen, behalve Chapelle, die de restjes der flesschen inspecteerde en le digde Chrestien, het servet onder den arm, stond als vastgenageld aan den grond en La Forest, in den deurpost, onbeweeglijk, er dan btj invajienae uouae, een mwu over leggen zoodat ze blijft doorgroeien en we lang kunnen oogsten. De vollen- grondsch tomaten zijn nu flink met vruch ten beladen, en de eerste beginnen reeds te kleuren. Geregeld verwijderen we alle zijscheuten tijdig zoodat alle voedsel en licht de hoofdstengel met de vruchttrossen ten goede kan komen. Nu nijpen we de hoofdstengel boven den 4en tros ln, daar hoogere trossen gewoonlijk toch geen rijpe vruchten meer leveren. Alle koolsoorten zijn nu flink gegroeid; voor het laatst ma ken we alles nog eens onkruidvrij daar we er straks niet meer door kunnen zon der de bladeren te breken. Overal waar we kunnen houden we den grond met schoffel en hark los, we raken dan veel onkruid kwijt, bevorderen een goede luchttoetre- dlng ln den bodem, terwijl een losse boven laag beschuttend werkt tegen diep uit drogen van den grond. 11.2012.50: Dansmuziek. Brussel 508 M. 5.20' Orkestconcert -1 6.35: Lezing 6.50 Gramofoon 7.50 Nieuws 8.20: Orkestconcert, mej. DauriB zang 8.50: Gramofoon 9.20' ConcenB i. h. Casino in Knoklte 338 M.: 5.20 B Orkestconcert 6.35: Gramofoon 7 20 1 Gramofoon 7.50: Nieuws 8.20' CoivB eert. Omroeporkest 9.05: Lezing 9-'lt Orkestronccrt. Zeesen 1035 M. ca. 7.00—7.50: Gramof| platen 10 55—12.20: Berichten - «■•"l Gramofoonnl 1.152.20' Berichten 2 20—3.20 rramofoonpl. 3.20—4.20 Lezingen - 1.20—5.20: Concept - 5-20' 8.45: Lezingen - 8.45: „D'Erdweibla" spe van N. Katz Muziek van Leon Kauffmanr 10.35: Berichten en daarna tot Dansmuziek der kapel Eddy Walls. 2-o

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2