G. GORTZAK OUDE WETERING UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GRONINGSCHE SCHOOIDEN OP STAP. Drie Groningsche jongedames van onge veer zestien jaar, vriendinnen, hadden de vorige maand, toen circus Gleich in Gro ningen kwam, kennis aangeknoopt met eenige cowboys, welke kennismaking we derzijds op prijs werd gesteld, zóó zelfs, dat de vriendinnen besloten hun geliefden te volgen. Dies gaven zij thuis voor met vacantie naar familie te willen, maar peddelden naar Leeuwarden, tvaar het circus inmiddels zijn tenten had opgesla gen. En toen ook daar de voorstellingen waren afgeloopen, gingen zij in overleg met de directie mee naar Enschedé. Doch, haar trouwe vehikels werden vergeten en dit wekte argwaan. De politie toog op on derzoek uit en het gelukte haar «e drie vriendinnen op te sporen. Zonder gelegen heid te krijgen afscheid te nemen, werden rij naar Groningen getransporteerd en aan de familie teruggegeven. Een der drie kreeg mi'dden op straat van de verbolgen moeder een flink pak slaag. Nog kan worden vermeld, dat zij om den schijp op te houden, door bemiddeling der familie, waar zij zoogenaamd waren, prentbriefkaarten naar huis hadden ge zonden. o RIJWIELDIEF GEVAT. De "Rijks- en gemeente-politie te Mierlo is er in geslaagd een slager uit Eindhoven, die daaT de laatste inaand de stad door zijn brutale rijwieldiefstallen onveilig maakte. De man, zekere F. S., die reeds Hjeermalen wegens verduistering en dief stal veroordeeld was, ging de bezoekers vap het postkantoor na en wanneer hij hen aan de loketten bezig zag, haastte hij zich naar bui'e- om uit (je stalling hun flets te ^telen totaal had hij er reeds een dozijn ontvreemd, die hij voor bedragen van f. 8 tot f. 15 van de hand trachtte .te doen aan het personeel van baggepipólen in het kanaal te Mierlo. Toen de politie hem aanhield, moest hij met de revolver in bedwang gehouden worden. CVad.) ERNSTIGE VAL. ROOFOVERVAL OP BANKFILIAAL. Gistermorgen, kort na tien uur, hebben twee mannen, die met een auto kwamen aanrijden, een roofoverval gepleegd op het filiaal van de Mecklenburger Depositen- en Wechselbank te Hagenow. De roovers sommeerden den bankbediende alle aan wezige gelden te overhandigen, waarop een handgemeen ontstond. De roovers namen de vlucht met hun auto. Zij ver dwenen in de richting Hamburg. Hun is een buit van eenige duizenden mark in. handen gevallen. SOLDATEN DOOR HET HEMELVUUR GEDOOD. In het legerkamp te Soissons bij Rheims zijn 8 Algerijnsche soldaten door den blik sem getroffen en gedood; 2 werden zwaar gewond. TWEE VLIEGERS VERBRAND. Een met twee personen bemand Fransch legervliegtuig stortte in de omgeving van Bauvy neer en raakte in brand. De beide inzittenden kwamen om. BRANDEN. Dinsdagmiddag zijn te Oudenbosch, ter wijl mpn aldaar bezig was aan de R.K Kerk eenige beelden te plaatsen, de tim merman Wolf en de metselaar Willemse, resp. v%n een hoogte van 19 en 30 M. naar omlaag gekomen. De metselaar kwam terecht in een tuin, terwijl de timmerman op het dak neerkwam. Beiden werden in zorgwekkenden toestand opgenomen en padat eerste geneeskundige qn geestelijke bijstand was verleend, naar het zieken huis te Oudènbosch overgebracht. ONGELUK BIJ EEN WIELERWEDSTRIJD. Een klacht aan den minister. De 55-jarige fabrieksarbeider L. van Lierop uit Aarle-Rixtel, die Zaterdag namiddag aldaar door een groep wiel renners, die aan een wegwedstrijd, geor ganiseerd door de wielerclub „Wilhelmina" te Eindhoven, deelnamen, werd aangere den en dientengevolge levensgevaarlijk gewond werd, Is Dinsdag zonder tot be wustzijn. te zijn gekomen in het zieken huis te Helmond overleden. De overledene iaat een vrouw met acht kinderen achter. Naar aanleiding van dit ongeval heeft de burgemeester vg.n Aarle-Rixtel bij den minister van Waterstaat en bij Ged. Sta ten van Noord-Brabant een klacht inge diend tegen genoemde wielerclub, die vol gens den burgemeester niet aan de bepa lingen zou voldaan hebben, waarbij door den minister vergunning werd verleend tot het houden van deze rit. De burge meester beweert namelijk, dat hem van te voren geen kennis is gegeven van de uren van passage. De wielerclub houdt echter vol, dat zij alle burgemeesters van de bin nen het af te leggen traject gelegen ge meenten tijdig heeft ingelicht. Overal el ders. behalve in Aarle Rixtél was dan ook voor pollti'e-toezicht gezorgd. Op last van den burgemeester is van het geval proces- verbaal opgemaakt. Inmiddels heeft een ooggetuige, tevens onbezoldigd rijksveldwachter, verklaard, dat de wielrenners vrij uitgaan, daar hpt ongéluk te wijten is aan onvoorzichtigheid van het slachtoffer. Gisteren werd het dorp Dehmels bij Wasungen (Thüringen) door een grooten brand getroffen. Het vuur ontstond in een schuur, van waar het zich met groote snelheid over de aangrenzende huizen uitbreidde. De ge- heele kom van het dorp werd door het vuur aangetast en in asch gelegd. De brandweren uit de geheele omgeving moesten zich ertoe beperken de vlammen ir. te sluiten In de oude Muzelmansche wijk te Kon- stantinopel zijn meer dan 100 woningen afgebrand. Door gebrek aan water en hevigen wind was de taak van de brand weer uiterst moeilijk Men heeft met dyna miet eenige gebouwen opgeblazen, ten einde verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Uit Tegucigalpa wordt gemeld dat een hevige brand bijna de geheele zakenwijk en vele woningen te Celba, een havenstad aan de kust van Honduras, heeft vernield. Ook het grootste deel der winkels ging in de vlammen op. De brand ontstond in een winkel van twee Spanjaarden, die werden gearresteerd in verband met een onder zoek, dat wordt ingesteld. GEVALLEN EN GEDOOD. Te Vlissingen is de kwartiermeester Van der Kop van het sloependek vap een mailboot op het ppnton gevallen en aan schedelbreuk overleden. f V. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De landbouwer Kempenaar van Zwager veen, dje by den spoorwegovergang Veen- klooster bij Kollum Dinsdag door den trein uit Buitenpost werd gegrepen en zwaar gewond, is gisteren overleden. JEUGDHERBERG AFGEBRAND. Het vroegere landhuis Wolkenland te Beek (gemeente Berg), sedert korten tijd eigendojn van het Amsterdamsch Lyceum en als jeugdherberg ingericht, is gister middag totaal afgebrand. De vader der stichting, de heer Labruyêre, heeft nog tevergeefs getracht met snelblusschers hét vuur te stuiten. Verzekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat. vonken iflt den schoorsteen van de bijkeuken op het rieten dak terecht kwamen. SLACHTOFFER VAN DE WARMTE. De 56-jarige M. V. uit Hoogvliet is gis termiddag in een weiland onder de ge meente Pernis, waar hij aan het hooien was. door de warmte onwel geworden en eenige oogenblikken later overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN ENGELSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Naar uit Heliopolis gemeld wordt, is daar gisteren een Britsch mjlitair vlieg tuig neergestort, waardoor twee personen werden gedood. Sinds den aanvang van ^lt jaar zijn In Egypte reeds zeven en twintig Brltsche militaire vliegtuigen verongelukt, hetgeen aan negen en veertig personen het leven kostte. NIEUWE LUCHTSCHEPEN. De Sovjet-regeering heeft, na de vele geslaagde tochten van de „Graf Zeppelin" en vooral na den jongsten pooltocht, de luchtschepenwerf te Friedrlchshafen op dracht gegeven om zoo spoedig mogelijk een luchtschip voor Sovjet-Rusland te bouwen. In Friedrlchshafen heerscht de over tuiging, dat de luchtschepen meer en meer gebruikt zullen worden voor het Trans atlantische verkeer en is men thans bezig met voorbereidingen voor den bouw van een nieuw luchtschip, de L.Z. 129. Ook dit luchtschip zal worden ingericht voor het vervoer van passagiers, post en vrachtgoederen over lange afstanden. Het Ijichtschlp krijgt een lengte van 228 M. en een doorsnede van 41.2 M. De ramp van de R. 101 heeft ertoe geleid dat het nieuwe luchtschip niet meer met waterstofgas, maar met helium gevuld zal worden. Een vulling met helium kost 400.000 Mark. Het nieuwe luchtschip zal gebruikt wor den voor den regelmatigen dienst tusschen Duitschland en Amerika. AMY JOHNSON. Amy Johnson is te Seoel op Korea aan gekomen. o ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Bij een autobotsing op het kruispunt van wegen te Evreux (Fr.) zijn twee per sonen op slag gedood, tervAjl vier anderen ernstig werden gewond. Een van hen is later aan de bekomen verwondingen over leden. o DE OVERSTROOMING IN CHINA. De overstrooming ln het dal van den Yangtze (China) zou aan duizend men- schen het leven hebben gekost. DE POOLTOCHT VAN DE NAUTILUS. De Nautilus met kapitein Wilkins aan boord is naar Tromsö vertrokken, vanwaar de reis naar Spitsbergen zal worden voort gezet. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERK FABRIEK. In het dorp Algemesi in de nabijheid van Valencia (Spanje) werden door een ontploffing in een kleine vuurwerkfabriek drie pertonen gedood en drie gewond. De ontploffing geschiedde door tot nog toe onbekende oorzaak. De eigenaar der fa briek en twee arbeidsters die in de ruimte waar de ontploffing plaats vond, werk zaam waren, verbrandden levend. Twee arbeiders lieden levensgevaarlijke brand wonden op en een vrouw, die zich op het laatste oogenbllk kon redden, door uit het raam te springen, kwam er met min der ernstige verwondingen af. ALPHEN. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken onze plaats- genoote mej. W. van Wijk. „Tante, wat zal die Nijlpaard een groote lippenstif moeten gebruiken." (Passing Show) BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Toelating der nieuwe leden Aanvrage subsidie Oianjevereeniging Benoeming gemeente-ontvanger Afscheidswoorden aan vertrekkende raadsleden. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren Olde- mans en de Mars. Na opening werd een commissie benoemd bestaande uit de heeren Jongeneel. de Vos en C. B. Bate laan tot het onderzoek van de geloofs brieven van de nieuwgekozen leden. Na schorsing der vergadering adviseerde de heer de Vos tot toelating. Z. h. st. werd daartoe besloten. Kas en boeken van den overleden ge meente-ontvanger de heer C. van Rijn, zijn gecontroleerd en volkomen accoord bevonden. De heer Beijen informeerde naar de overgang van de Bod. Bankvereen. naar de Incassobank. De voorzitter deelde mede dat een nieuwe regeling in voorbe reiding is. Voorloopig wordt voortgegaan op de oude regeling met de Bodengr. Bankvereeniging. Op voorstel van B. en W. werd besloten afwijzend te beschikken op een verzoek van wed. K. Sausenthaler om toeslag op haar pensioen. Gebleken ls dat dit niet noodig is. In geheime vergadering worden inlichtingen verstrekt. De wijzigingen in het uitbreidingsplan, die enkele jaren geleden zijn aangenomen, werden thans ingetrokken, waardoor te ruggevallen wordt op het oude plan van 1926. Reden daartoe is het geschil met de Ned Spoorwegen over de z.g. „Kleine Put". B en W hebben getracht het stuk grond waarover het geding ging, aan te koopen doch de prijs was te hoog. Bij het oude plan is aan de wenschen van de Spoorwegen voldaan. Waar doorzetten van het plan waarschijnlijk een verwerping door Ged. Staten zou meebrengen, wordt dit ingetrokken. Gewacht zal worden tot de definitieve vaststelling van den nieu wen Rijksweg. Door de intrekking vervalt echter het uitbreidingsplan ten Noorden van de Oranjestraat voorloopig Besloten werd dat het gemeenteverslag voortaan om de 5 jaar zal verschijnen. De Oranjevereeniging ..Prinses Juliana" te Nieuwerbrug deelde mede dat zij ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin een feest, inzonderheid een kinderfeest zal organiseeren. Daarvoor wordt een subsidie van f. 100.— gevraagd. B. en W. stellen voor te geven evenveel als de gemeenten Waarder, Barwouds- waarder en Rietveld tezamen,, met een max. van f. 100.—. Deze regeling is billijk omdat de helft der leerlingen van de school uit de gemeente Bodegraven komt. De heer Jongeneel C.H. heeft bezwaren omdat een begrooting ontbreekt. De heer C. B. Batelaan A.-R., omdat hij evenals bij 't feest te Bodegraven bezwaren heeft tegen een feest in de tegenwoordige om standigheden. De heer Baan Batelaan A.-R., zou 't daarmede eens zijn maar nu de Bodengravensche vèreen. een subsidie krijgen moet dat aan Nieuwerbrug niet worden geweigerd. Met 72 stemmen wordt het voorstel aangenomen nadat weth Batelaan nog verteld heeft dat de j bijdragen der andere gemeenten waar- i schijnlijk niet meer dan ongeveer 60 gld. j zullen bedragen. I Tot directeur der Ambachtsteekenschool werd benoemd voor den a.s. cursus de heer W. H. Doove te Leiden. De zekerheids stelling voor den gemeente-ontvanger wordt vastgesteld op f. 5000.die voor de daaraan verbonden functie van admini strateur van het electrisch bedrijf op f. 3000.Overgegaan wordt tot de be noeming van een gemeente-ontvanger ln de vacature C. van Rijn. De functie is gecombineerd met die van administrateur van het G. E. B B. en W. dienen een alphabetische voordracht, in, bevattende de namen var de heeren G. J. Maissan te Velsen en B. J. Thijssen te den Helder. De heer de Vos klaagt dat als deze be noeming zal hebben plaats gehad het ge- meentepersoneel zal bestaan uit 16 per sonen. waarvan slechts 2 katholiek. De vooazitter meent dat de heer de Vos dat voor de verkiezing niet kan zeggen, omdat hij nog niet weet wie er gekozen zal wor den. Waar echter meerdere leden inlich tingen wenschen wordt de vergadering gedurende eenlgen tijd geschorst. Na her opening wordt zonder verdere discussie gestemd. De heer Maissan ontvangst 2 stemmen, de heer B. Thijssen uit den Hel der 7. zoodat laatstgenoemde gekozen is. Het Centraal Verificatiebureau van de Vereen, van Ned. Gemeenten wordt aan gewezen voor de controle over kas en boe ken van den gemeente-ontvanger en voor de controle op de administratie van het G. E. B. 6 aandeelen zullen worden genomen in het kapitaal van de Bank voor Nederl. gemeenten. De pensioengrondslag van wijlen den heer C. van Rijn als ontvanger wordt vastgesteld op f 3000.De ver goedingen aan de Bijz. scholen krachtens art. 101 der wet worden vastgesteld. Aan de R.K. school in de Meije wordt f. 275.— toegestaan voor het maken van stolpra- men. De huur van'het kantoor van den Rijksontvanger in het gemeentehuis wordt 1 September opgezegd, omdat dit kantoor door den gemeente-ontvanger moet wor den gebruikt. Vroeger kon dit kantoor worden gemist, maar nu de nieuwe ontvanger geen amb tenaar ter secretarie meer zal zijn, moet er 'meer ruimte komen. Vervolgens boden B. en W. de gemeente rekening over 1930 aan. De gewone dienst sluit in ontvangsten met f. 282.495.17, in uitgaven f. 251.712,86'/;, alzoo met 'n batig saldo van f. 30.782.30'/;. De kapitaaldienst geelt in ontvangsten f. 406.684.80'/:; in uitgaven f. 400.181,68; batig saldo f. 6503,12'/;. De rekening wordt gesteld in handen van de flnancieele commissie. De voorzitter deelde mede, dat tot amb tenaar ter secretarie is benoemd de heer L J. Ramp te Leiden. Tenslotte deelde de voorzitter mede. dat dit waarschijnlijk de laatste vergadering is van den Raad in oude samenstelling. De heeren C. B. Batelaan. J. de Mars en A. de Vos keeren voorloopig niet weer terug. Aan hen wijdde hij enkele woorden van dank en afscheid. Bij verschil van meening kon ihij met hen steeds ln goede harmonie samenwerken. Hij wenseht den heeren in hun verder j leven het beste en sloot daarna de ver- gadering. Aanrijding. Bij de Gasfabriek werd een meisje, dat uit een poort kwam rijden, aangereden door een auto, afkomstig uit Kampen. De bestuurder kon een aanrijding niet verhinderen, doch hem trof geen schuld. Het kind bekwam geen ernstig letsel. Dr. Weeder was binnen enkele minuten ter plaatse. BOSKOOP. De volgende brieven kunnen, daar zij onbestelbaar zijn, aan het postkantoor af gehaald worden: Turmac, Amsterdam er. M. v. de Hoogten. Leiden. Dolle koe. Een koe, bestemd voor den slager v. d. Hoeven ging er aan den Koninginneweg bij het afladen uit een vrachtauto van door. Dadelijk werden er natuurlijk po gingen in het werk gesteld om de vluch teling te pakken te krijgen, hetgeen na heel veel moeite gelukte, maar niet voor dat het beest eerst een bad had opgeno men in de Gouwe, en verschillende ver nielingen op eenige erven en in tuinen van bewoners van de Zuidkade had aan gericht. Bezoek van Engelsche Anti-Militairisten. Op uitnoodiging van de afdeeling Bos koop der Internationale Antl-milltairlsti- sche Vereeniging bezocht een groep En gelsche oorlogsbestrijders onder leiding van de Lagerhuisleden Wilfred Wellock en Fred. Longdu gisteren de Boskoop- sche kweekerijen. Tijdens den maaltijd ln hotel „Neuf" sprak de heer J. Kersbergen namens de gastheeren een kort woord van welkom. Hij wees er o.m. op hoe zeer dergelijke bezoeken van waarde zijn voor het Inter nationaal contact. Ook namens het landelijk comité en het Intern. Anti-Mllltair bureau te Den Haag werden de bezoekers welkom geheeten. De leider der gasten mr. Wellock wees er op, hoe de bezoekers denzelfden mor gen een boodschap aan de dienstweige raars in Scheveningen hadden doen toe komen, en dat zich onder de bezoekers een vijftal personen bevond w.o. ook hij zelf, dat tijdens den oorlog wegens dienst weigering gevangen had gezeten. Vervolgens dankte spreker voor de hartelijke ontvangst te Boskoop, die een bewijs gaf, dat de Aati-Oorlogsbeweging in Nederland zich niet beperkt tot de groote steden. In de avonduren begaven de bezoekers zich per boot naar Gouda om daarna naar Den Haag terug te keeren. KOUDEKERK. Tijdens het onweder, dat hier gister middag heerschte, is van de landbouwers Kok ln de Lagewaard en van Koot fn de Hondsdijk een koe gedood. NIEUWKOOP. Geslaagd te Den Haag voor de akte Nijverheidsonderwijs Nc: H. A. Otto alhier. Abonnementen en Advertentiën kunnen worden opgegeven aan Oude Wetering 109 1370 TER-AAR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Maan dag 10 Augustus a.s., des voorm. 11 uur, in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling ambtenaren-reglement. 3. Vaststelling verordening tot afwijking van enkele bepalingen der Winkelslui tingswet. 4. Voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit Ingevolge art. 25 der Nij verheids-Onderwijswet, waarbij de oprich ting en Instandhouding van een cursus ln landbouwhuishoudkunde noodig wordt ge acht. 5. Voorstel van B. en W. met betrekking tot de bediening van de gemeentebrug nabij de Papenbrug. 6. Vaststelling gemeenterekening over den dienst 1930 r.ict de rekcn'ng van het Gem. Electr. Bedrijf. 7. Wijziging begrooting dienst 1931. Stormschade. Bij den tuinder L. B. werd een groot warenhuis geheel vernield door een wind hoos. De glasschade is zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt. De komende Oranjefeesten. Naar wij vernemen zal de Julianaver- eenlglng op 16 en 17 September a.s. haar feesten vieren op het terrein te Langeraar. Er worden o.m. pogingen gedaan om een gondelvaart ln het programma op te nemen. Bij voldoende deelname zal dit zeker op onze mooie plassen een succes nummer zijn! Onze plaatsgenoot J. van Rijn slaagde voor het diploma „gezel" in het timmeren, uitgegeven door de Vereen, tot Veredeling van Ambachten. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van J. M. van Eden Petersman en B. Havenaar# HAARLEMMERMEER. Afscheid S. Veldman. In verband met het aan den heer s. Veldman als hoofd van de O. L. Schooi No. 7 aan den Bennebroekerweg hoet Aalsmeerderweg, wegens het bereiken vat den pensioengerechtigden leeftijd ver leend eervol ontslag, vernemen we, dat he; in zijn bedoeling ligt om zich buiten de gemeente te gaan vestigen. Als de heer Veldman bij zijn a.s. vertrel afscheid neemt van z'n school, waarin h) tal van jaren de belangen van het onder wijs op uitnemende wijze heeft voorge staan en behartigd en van hen met wie hij zoo prettig heeft mogen samenwerken' zullen personeel, ouders, leerlingen etp oud-leerlingen wel niet achterblijven on van hun dankbaarheid jegens den hee: Veldman blijk te geven. Ook het bestuur van de afdeeling Haar lemmermeer van de Holl. Maatschappij r Landbouw is voornemens den heer Veld man hulde te brengen uit erkentelijkheid en waardeering voor de vele belangrijke diensten, gedurende vele jaren door hem als leeraar aan den algemeenen landbqpw- cursus bewezen. Motor-ongeluk. Gisteravond raakte op den Sloterweg in' Haarlemmermeer de bestuurder van een motorrijwiel, de heer S. uit Amsterdam, door het defect raken van een der onder- deelen, de macht over het stuur kwijt, waardoor de motor ln den grasberm reed en omsloeg. De heer S. kwam hierbij zoo danig te vallen, dat hij een arm brak. Per auto werd hij naar Amsterdam gebracht en aldaar onder geneeskundige behande-, ling gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. A.s Vrijdagavond geeft de Harmonie „Katwijk" een concert in de tent aan den Commandeurslaan. Wij waarschuwen de jeugd nogmaals ten dringendste tegen luid ruchtigheid. Ingrijpen der politie zal bij onvoldoende stilte, niet uitgesloten zijn! KATWIJK AAN ZEE. DE A.S. STRANDFEESTEN DER V.V.V. /ADDINXVEEN. Arm gebroken. De heer K. viel in zijn wonmg van den trap, waarbij hij het ongeluk had een arm te breken. Medische hulp was spoedig ter plaatse. Te water gereden. De wielrijder S. had het ongeluk door te ver uitwijken in het water te rijden. Door voorbijgangers werd hij op het droge geholpen, waarna hij met zijn natte pak maar weer op de ïiets stapte. Een uitgebreid programma. Gisteravond vergaderde onder voorzitter schap van den inspecteur van politie, den heer J. H. v. d. Wijngaart, de commissie, I die jaarlijks het groove strandfeest órga- niseert, onder auspiciën van V.V.V. Er werd besloten de strandfeesten dit jaar te houden op Maandag 10 en Dinsdag 11 Augustus. De inschrijvingen zullen ge houden worden in de groote zaal van Casa Cara op Vrijdagavond. Het verzamelpunt voor elk spel zal het tentoonstellingsgebouw zijn, waar ook de prijzen zullen uitgereikt worden. Ónder de ingezetenen en de badgasten zal door speciaal daarvoor aangewezen per sonen met lijsten gecollecteerd worden. Hoe meer gegeven wordt, hoe grooter de vreugde der kinderen kan worden! De samenstelling van het programma luidt als volgt: Maandag 10 Augustus: Van 9 tot halt 11 v.m. fortenbouw, des namiddags van 2—4 wedloop met hindernissen; strandfiguren maken; eierloopen. Des avonds om 9 uur optocht met lampions door det dorp. Hier aan kan een ieder deelnemen. Dinsdag 11 Augustus: 9—11 uur des voormiddags ringrijden met strandkarren; pinsteken; wedstrijd met autopeds op den boulevard. Des middags van half 2 tot half 4 mastklimmen, zakloopen en drie beenenloop. Om half 5 zal er een gecostu- meerde optocht plaats hebben. De feesten zullen den tweeden dag, des avonds om 10 uur, besloten worden door het ontsteken van een groot strandvuur, bestaande uit opeengestapelde teertonnen. De leiding van deze feesten berust weer in handen van den heer J. v. d. Wijngaart en dr. Hoestra, bijgestaan door verschillende 'dames en heeren, die als leidsters en leiders zullen optreden. Nogmaals het onweer. Zooais gisteren reeds gemeld is werd de gemeentegrot op den Boulevard door den bliksem getroffen. Het is een wonder, dat niemand er door getrotfen werd. In deze grot toch had een dertigtal personen een schuilplaats gezocht tegen het barre weer. De bliksem sloeg in door de middelste van de drie luchtkokers, ging rakelings langs het hoofd van den strandfotograaf en nam een van de kettingen mee van de gaslamp, die later midden op het parkeer terrein werd teruggevonden. Gelukkig stond de deur van de grot open, waardoor de ingeslagen bliksem naar buiten kon gaan, anders waren er zeker slachtoffers ge vallen. Van een paar fietsen, die er gestald stonden werden de achterassen door den bliksem getroffen. Tengevolge van de hevige regens had in de Hoogstraat een ernstige verzakking plaats van perceel 8. Vooral bij de laagte voor het politiebureau en de Havenstraat ontstond een groote overstrooming. In groote massa's kw.am daar het water van alle kanten naar be neden storten. Gelijk bekend is liet laten staan van tenten op het strand gedurende den nacht ver boden, door de groote ruïne, die de wervel wind echter onder de tenten op het strand heeft aangericht, werd er door de tent- bewaarders vergunning aangevraagd om de tenten te herstellen en ze daarbij op te zetten, aangezien anders voor den volgenden dag de schade niet meer hersteld had kuf- nen worden. Voor deze bijzondere gelegen heid werd het verzoek ingewilligd. - 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6