W. A. GOUW KATWIJKERS STRAND- en KAMPEERTENTEN HEES Co. RADIO-APPARATEN LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. J. BAALBERGEN GEMEENTERAAD. Wimtrine politieverordening Woning bouw Afscheid Wethouder de Vreugd De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag onder voorzitterschap van Burgemeester Pont. De notulen zijn aan gehouden; de geloofsbrieven der gekozen verklaarde raadsleden werden onderzocht cu in orde bevonden. De ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aange- nomen. De begrooting voor 1932 van den School- artsendienst der samenwerkende' gemeen ten verkreeg de instemming van den raad. Tot onderwijzer aan de Openbare La gere school is benoemd de heer H. A. Bulten te Edam. Het Centraal Bureau Verificatie en Adviezen der Vereeniging van Nederl. Ge meenten zal de jaarrekeningen contro leeren van het Slachthuis en de Bad- en Zweminrichting. Voorgesteld werd twee wijzigingen in de Politieverordening aan te brengen: 1. om B. en W. te machtigen losse getimmerten, tuinhuisjes, schuttingen, heggen enz. die het uitzicht op den weg belemmeren, te laten verwijderen, verplaatsen of te snoeien; 2. om voor woonschepen naast d& Vossevaart ook als ligplaats aan te wijzen een deel van de Oosteindervaart of de I.eidsche Trekvaart tot de grens van de gemeente Lisse. Het eerste voorstel is aan genomen en het tweede ook. met de stem van den heer Fijma tegen. Op drie verzoeken om vermindering van vergunningsrecht ingevolge de Drank wet is besloten twee in tc willigen, het derde is afgewezen omdat geen inlich tingen gegeven waren. Door de architecten J. van Laren en Ir. Vogel te Hilversum en de firma Pierik te Zwolle is om steun gevraagd in den vorm van garantie voor de tweede hypo theek voor den bouw van 64 woningen en 4 winkelhuizen aan de verlengde Ambacht straat. De tweede hypotheek is hoogstens f. 600 per woning. Dit plan is met twee stemmen voor, van de heeren Paase en Fijma, afgestemd. Een bemiddelingsvoor stel om 36 woningen te laten bouwen is aangenomen met 8 stemmen voor. Tegen stemden de heeren Klaver, de Vreugd en van Houten. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan mej. Huneman als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School. Een voorstel om de ambtswoning staande bij de Openbare School te verbouwen tot een bedrag van ongeveer f. 1000 en te verhuren aan den heer W. van der Wal, hoofd der O.L.S., is aangenomen. De vraag van den heer Paase om do raadsleden naar de fracties bij elkaar in de raadzaal te doen zitting nemen, zal door den nieuwen raad behandeld worden. Besloten is de Hyacinthenlaan in eigen dom en beheer over te nemen terwijl de N.V. Gebr. Segers te Lisse f. 2000.bij draagt. Vragen van de heeren Fijma en Paase ever de nog heerschende werkloosheid en plannen van B. en W. zullen door hen overwogen worden. In de rondvraag is gesproken over de maximum snelheid, de belasting op het lpdigen van beerputten en het loon van losse werklieden bij de gemeente. Bij het slation zal een wegwijzer geplaatst worden. De voorzitter sprak ten slotte heel har telijke en vriendelijke woorden tot de scheidende raadsleden, en in het bijzonder tot wethouder de Vreugd, die 12 jaar raadslid en 8 jaar wethouder is geweest en nu wenscht heen te gaan om plaats te maken voor jongeren. Dp heer Fijma hield als oudste der aan wezige raadsleden een sympathieke toe spraak, gelijk ook de Gemeente-Secretaris namens de ambtenaren. De heer de Vreugd bedankte voor de gesproken woorden, de goede harmonie en dc prettige samenwer king. Het was een indrukwekkend oogen- blik Hierna volgde nog een geheime zitting. KATWIJK AAN DEN RIJN. In tegenstelling met het vorig oc- richt meldt men ons dat het Fanfare corps te Rijnsburg Maandag a.s. 3 Aug. een concert zal geven in de tent aan den N. Commandeurslaan. zijn Zuiver, krachtig en eenvoudig te bedienen. Prijzen vanaf f 98.50 In huurkoop f. 7.50 p. mnd. Vraagt nog heden Catalogus No. 5 aan bij 378 VOORSTRAAT 64—66 - KATWIJK a. ZEE. ADVERTEERT IX HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geefl Uw advertentien en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt KATWITK AAN ZEE. Vertrek en aankomst van badgasten. ,°P den 31sten Juli vertrekken elk jaar steeds veel badgasten; daartegenover staat gelukkig, dat weer vele anderen den rsten Augustus komen. .Reeds gisteren arriveerden wagen- jpdingen bagage. Den geheelen dag werden met twee wagens koffers, kisten enz. rondbezorgd. Toen het donker begon se worden, was nog niet alles aan de hut- wordpn'eleverddeden zal de rest bezorgd v,„~7 Tusschen twee wielrijders had op den nu. t Waa'gat—Badstraat een aanrijding KT» doordat J. V te woest reed. Hij ;"™ln aanraking met D. de B. uit de aui Krugerstraat. ZOOWEL TE HUUR als TE KOOP GEHEEL COMPLEET f.15.—. Minimum Gewicht! - Maximum Soliditeit! Ook LOSSE ONDERDEELEN verkrijgbaar. Het adres v. Strandstoelen en Strandartikelen VOORSTRAAT No. 43 - KATWIJK a. ZEE Door de politie zijn aangehouden twee Hagenaars, F. de B. en P. de B. ter zake van diefstal van duindistels. Er is proces-verbaal tegen hen opgemaakt, ook wegens loopen op verboden terrein. Bij de politie kwam een klacht in van huisvredebreuk gepleegd door L. Z. 'oij mej. G. v. d. P. in>le Weeshuisstraat. Wederom zijn eenige personen ge verbaliseerd wegens het niet inleveren der badlijsten op het politiebureau. Degenen, die de lijsten nog niet ingeleverd hebben, wordt aangeraden het nog ten spoedigste te doen, daar de politie geen waarschu wingen meer geeft. Geslaagd te Utrecht voor het examen L. O. de heer N. Desjardij: alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Rutgerus Adrianus Jacobus, z van L. A. v. d. Zon en A. J. Nelis Theodora Johanna, d. van A. v. d. Zwet en J. v. d. Berg Helena Johanna, d. van J. H. Slobbe en J. de Vries Anna Elisa beth, d. van P. G. Vreeburg en M. A. P. Pouw Ida, d. van W. Vrijburg en E. M. Beugelsdijk. Overleden: Maria Elisabeth de Man, wed. van H. Potman 87 j. Ondertrouwd: J. Geerling en Th. Goe- demans C. P. v. Werkhoven en C. W. v. Zoen. Ds. Ponstcin. Ds. A. Ponstein, die 30 Aug. a.s. alhier zijn intrede hoopt te doen bij de Chr Geref. Kerk alhier, neemt morgen afscheid van zijn gemeente te Steenwijk. Reeds de volgende week komt ds. Ponstein naar Lisse. De heer J. Hoogervorst alhier slaagde te den Haag voor het R.K. Mulo-examen. NOORDWITK-BINNEN. De Etalagewedstrijd. Door het gemeentebestuur werd op haai verzoek aan de Oranjevereeniglng een lauwerkrans beschikbaar gesteld voor de tijdens de Oranjefeesten op 1. 2 en 3 Sept. te houden winkeletalagewedstrijd. De speldjesdag van Herwonnen Le venskracht heeft ruim f. 226.opgebracht. NOORDWITK AAN ZEE. Het Oranjefeest. Door de Oranje-vereeniging worden al hier bestaande vereenigingen uitgenoodigd deel te nemen aan de door genoemde vereeniging tijdens het Oranjefeest te houden Allegorische optocht. OEGSTGEEST. Onze gemeente is een inrichting rijker geworden en wel een Hotel-Pension met gelegenheid tot dineeren, lunchen en uitzenden etc.. Geversstraat 48. De adj.-directrice van de Coöperatieve keuken heeft het initiatief genomen, om zich in onze gemeente met zijn vele foren sen, te vestigen. Het geheel ziet er keurig uit en is smaakvol ingericht; er is ook een gelegen heid voor vergaderen. Een en ander zal zeker in een dringen de behoefte voorzien. Door het Bestuur van de Zwemvereen. „Poe'meer" is het diploma voor geoefend zwemmer (ster) uitgereikt aan: Lida Collee Marg. Langhout, Johanna P. Rijnbende, Corn. Joh. Vos, Lena Aalbersberg en Tonny Aalbersberg. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben opgeheven de geslotenverklaring van het rijden met motorrijtuigen van het Rustenburgerpad en van het nog gesloten gedeelte van den Hoogen Morschweg in deze gemeente. RITNSBURG. De Bloemenhandel. De aanvoer van snijbloemen is, zooals meestal in dezen tijd van het jaar, lang niet gering al heeft het koude weer van den laatste dagen wel eenigzins remmend gewerkt. Doch het gure weer heeft aan de kouden-grond-gewassen veel schade veroorzaakt, daarentegen was het voor het kasgoed niet ongunstig. De kwaliteit uit de kassen is onder dergelijke weersom standigheden altijd beter dan bij warm weer en beste kwaliteit wordt als regel nog wel goed betaald, ook op heden. Van Gladiolen worden groote massa's aange voerd. Hier volgen eenige prijzen: Rozen per bos van 20 stuks: Miss Edith Helen f. 1.50—1.60; Landia 6080 ct.Per- net 4050 ct.; Ophelia 60—80 ct.: Golden Ophelia 6080 ct.; Hadley f. 1.201.50. Snijbloemen per 100: Convlll's 70—80 ct.; Scabiosa 3040 ct.; Pompon Dahlia's f. 0.80—1.20; Groote Dahlia's f. 3.20—3.60; Lathyrus 1520 ct.; Zinnia f. 2.102.60: Asters 4050 ct.; Lelie's wit f. 6.407.50; Lelie's rood f. 6.006.40; Centaurea 15 20 ct.; Anjers rood en rose 1520 ct.; Lange Statice 1015 ct.; Godesia 3045 ct. Gladiolen: Vlamingzwart 6070 ct.; Voght 70—90 ct.: Jacoba f. 2.10—3.70; Oranje Brillant f. 1.001.15; L'immaculee f. 1.60—1.80; Halley 20—25 ct.: Wilbrink 1520 ct.; America 60—70 ct.; Odin 40—50 cent. Snijbloemen per 100 bos: Maloppen f. 23; Harde Statice f. 3.10—5; Kopgo- desia f. 2.00—3.00. SASSENHEIM. Het Gemeente Zwembad. Als gevolg van het minder fraaie weer in dit seizoen is het aantal genomen ba den belangrijk minder dan in het vorige jaar. Het verschil in opbrengst is dienten gevolge niet onbeduidend. De ontvangsten aan abonnementen, maandkaarten, kmp- kaarten. enkele baden enz. hebben in dit seizoen tot heden bedragen f. 1.269 ter wijl deze bedroegen in hetzelfde tijdvak van 1930 f. 1.949.40. Indien het weer in den resteerenden tijd van dit seizoen meer geschikt zal zijn om tc- zwemmen, kan nog een belangrijk deel van de mindere baten worden ingehaald. Gemeente Gasbedrijf. Dat het gasdebiet steeds grooter wordt, bewijzen onderstaande cijfers. In het eerste halfjaar van 1931 werden ingekocht 303.948 M3 gas, tegen in het zelfde tijdvak van het vorig jaar 280.186 M3. derhalve een meerdere inkoop van 23.762 M3 gas. Rekening houdende met het feit, dat de grootste toename van den gasomzet plaats heeft in de tweede helft van het jaar kan in 1931 worden gerekend op een toename van pl.m. 50.009 M3. De omzet zal der halve rond 650.000 M3 bedragen. Een mooie stijging van het gasverbruik indien men b.v. een vergelijking maakt met den om zet in 1925, toen 387.946 M3 gas werden verbruikt. o VALKENBURG. Oprichting Oranjever. „Wiihelmina". Alhier hebben een zes en twintigtal in gezetenen gehoor gegeven aan de oproep van het oude feestcomité, om tot stichting van een Oranjevereeniging te komen. Als antwoord op de rondgestuurde circulaires waren een negentigtal sympathie betui gingen ingekomen. Op verzoek had de heer J. v. d. Zwart de leiding. Hij heette dc aanwezigen hartelijk welkom, maar sprak ook z'n teleurstelling uit over de geringe opkomst. Allereerst stelde hij aan de orde de vraag, of dit aantal zich 't recht toe kende om tot stichting eener vereeniging over te gaan. Met op één na algenieene stemmen werd deze vraag_bevcsligend be antwoord. Het volgende punt betrof de beginselkwestie. Verschillende personen voerden hierover 't woord, waarvan som migen pleitten voor een Christelijke ver eeniging, anderen vóiir, een Oranjevereeni ging zonder meer. Gelukkig bleef hef debat op een hoog peil en was allerwegen 't streven aanwezig elkaar te vinden en toenadering te be reiken. Toen tot stemmen overgegaan werd, spraken 16 zich uit voor een Oranjevereeni ging, 6 voor een Chr.- Vereeniging en 4 stemden blanco. De naamkvvesiie was spoe dig opgelost. De vereeniging zal heeten: „Oranjever. Wiihelmina'Een viertal jongelui verklaarde zich bereid om met lijsten rond te gaan en leden tc winnen. Voor leden boven 18 jaar werd de minimum contributie vastgesteld op f. 1 en daaronder op f.0 50, maar meer is zeer gewenscht. Een ander tweetal verklaarde zich bereid een concept-reglement vast te stellen, dat zoo spoedig mogelijk aan een nieuwe vergadering zal worden voorgelegd. Wel een blijk van goede samenwerking is 't feit, dat alle aanwezigen zicli opgaven als lid. Niemand meer 't woord verlangende dankte de leider allen voor hun tegenwoor digheid en gezellige samenwerking en sloot hierop de vergadering. VOORSCHOTEN. Verkooping. ren overstaan van Notaris W. H. Hoo- genstraaten, alhier had in het café van den heer A. W. Beyersbergen, Langstraat te Wassenaar, de verkooping plaats van een perceel Wei- of hooiland in het Groote Veld nabij den Broekweg te Val kenburg (Z.-H.) groot 2 H.A., 9 Aren en 70 centiaren; een perceel Wei- of hooiland in den Zijlhoek nabij perceel 1, groot 83 aren en 60 centiaren; een perceel wei of hooiland in den Oost polder aan den Broekweg te Valkenburg (Z.-H.) groot 1 hectare 38 aren en 50 centiaren. Kooper de heer J. Mulder q q te Leiden voor f. 8670. De collecte voor de R.-K. Ver. „Her wonnen Levenskracht', heeft in deze ge meente opgebracht f. 157.40. GEMEENTERAAD. Benoeming Onderwijzeres O. L. School Winstcijfer Gemeentebedrijven Bouw Bijz. School Verbetering Kattcnlaan Ambtenaren Reglement vastgesteld Sedert jaren niet zulk een lange openbare vergadering. De Raad dezer gemeente kwam In open bare verg. bijeen. Voorzitter: Burgemeester Vernède. Aanwezig alle leden behalve W. A. A. J. Baron Schimmelpennink van der Oye. Afwezig met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuwbe noemde leden van den Raad. Door de commissie bestaande uit de heeren W. G. Duynisveld, J. Braggaar en J. J. Dijkman worden de geloofsbrieven onderzocht, ter wijl de zitting tijdelijk wordt geschorst. Na heropening der zitting brengt de heer W. G. Duynisveld rapport uit en adviseert de Voorzitter tot toelating der leden. 2. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving wordt aangenomen een aantal ingekomen stukken, waarbij een verslag van den keuringsdienst van Vee en Vleesch in deze gemeente, een dankbetuiging van het Bestuur van de Ambachtsteekenschool voor de verhoogde subsidie over 1929. enkele missiven van Ged. Staten waarbij worden teruggezonden enkele goedgekeurde raatbesluiten en enkele mededeelingen. 3. Aangeboden wordt de gemeentereke ning 1930. Sluitende in ontvangsten en uitgaven gewone dienst i. 284.382.38 V-, f. 224.299.16. Batig slot f. 60083.22 Vz en kapitaaldienst ontvangsten f. 183.665.72uitgaven f. 243.226.99. Nadeelig slot f. 59.561.26 '/i. De balansen, winst- en verliesrekeningen der gemeentebedrijven worden eveneens aangeboden en sluiten voor wat betreft het gas met een winstcijfer van t. 3197.93, electriciteit winstcijfer f. 10944.47; water winstcijfer f. 1395.12, Badhuis verliessaldo van f. 2039.57 De totale winst bedraagt dus voor de bedrijven f. 13497 94 4. Tot leden van de commissie van onderzoek der gemeenterekening enz wor den na enkele stemmingen benoemd de heeren D. Limburg. W. G. Duynisveld en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. 5. Tot onderwijzeres aan de Openb. School (Dorp) wordt met algemeene stem men benoemd No. 1 van de voordracht Mej. C. M. Teljeur te Assendelft. De datum van indiensttreding za! door het college van B en W nader worden bepaald. 6. Het voorstel van B. en W. om niet ieder jaar. maar om de vijf jaar een ver slag van de gemeente uit te brengen wordt z. h. stemming aangenomen. 7. Het voorstel van B. en W. tot intrek king van het raadsbesluit van 29 Maart 1927 i Machtiging College van B. en W. betreffende burgerrechtelijke handelingen wordt z. h. stemming goedgevonden. 8. Besloten wordt om het opnemen der boeken en kas van den gemeente-ontvan ger op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele adviezen van de Vereeniging van NederlandscHe ge meenten, terwijl ditzelfde Bureau 9. wordt aangewezen, volgens art. 265 der gemeentewet als boekhoudkundige. 10. Het voorstel van B. en W betreffende medewerking verleenen inzake de bouw van een Chr. School op Gereformeerden grondslag wordt door den heer J. Brag gaar besproken. Spr. betreurt 't dat de gemeente op kosten wordt gejaagd en groote offers moet brengen, door oneenig- heid tusschen verschillende religieuse personen. Spr. vraagt inlichtingen over de handteekeningen. Wethouder C. Eggink Sr. komt tegen de bewering van den heer Braggaar op, niet door oneenigheid. maar in volkomen har monie is tot splitsing besloten. Dit zijn looze geruchten en verdachtmakingen. Spr. weet zeker dat de grootst mogelijke zui nigheid wordt betracht bij de plannen die gereed worden gemaakt De voorzitter heeft den indruk gekregen dat er noodzakelijk veranderingen moes ten komen. De school was overbevolkt. Niettegenstaande er een nieuwe school komt met vier lokalen, zal de bestaande school nog voldoende leerlingen houden voor 6 leerkrachten. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. stemming goedgekeurd. 11. Het voorstel van B. en W. luidt om ter verbreeding van den ingang van den Kattenlaan, nu het magazijn van den heer Nouwens wordt afgebroken, van den heer J. J. Douwes een strook grond te koopen ter grootte van ongeveer 140 vier kante meters voor een bedrag van f. 2800. Op verzoek van den heer L. J. van Leeu wen wordt de openbare zitting geschorst. Na 20 minuten heropening der zitting en wordt op verzoek van den heer D. Lim burg meegedeeld dat aangekocht zal wor den een strook grond waarop een gedeelte van het magazijn en getracht zal worden met de eigenaren der verschillende per- ceelen de laan te verbreeden en te verbe teren. Z h. stemming wordt het voorstel aangenomen. 12. Door A. Boesveld te Leiden was ver zocht een timmerfabriek te mogen bou wen op een perceel grond aan den. Hof weg. In een vorige raadszitting was dit punt reeds besproken en toen aangehou den. Waar de heer A. Boesveld aan de ge opperde bezwaren is tegemoet gekomen, voldoende ruimte overblijft voor het bou wen van kleine woningen zooals er reeds meerdere staan en een straat kan worden aangelegd stellen B. en W. voor de ver gunning te verleenen. Z. h. stemming goedgevonden. 13. Besloten wordt de leening aange gaan met de NV. Levensverzekering Maatschappij „Arnhem" te Arnhem waar van nog f127.500 tegen 4 7/8 procent moet worden afgelost te converteeren, en een leening met gemelde maatschappij aan te gaan van f. 127.500 tegen 4 3 pro cent. Hierdoor zal per jaar f.600 a f.70ü rente worden bespaard. Binnenkort hopen B. en W. voor de kleinere geldleening een zelfde resultaat te bereiken. 14. Goedgevonden wordt van de ge meente Zoeterwoude om niet over te ne men den Hofweg, zoodat hierover in het vervolg publiekrechtelijk in privaatrech telijk kan worden beschikt. De over- drachtkosten komen voor rekening van de gemeente Voorschoten. De gemeente krijgt de beschikking over den Hofweg vanaf den Leidscheweg tot aan de Vliet. 15. Aan de Chr. H. B. S. te Leiden wordt een subsidie verleend van f. 321.70. 16. Aan den rijksveldwachter J. Koop- mans wordt voor bewezen diensten aan de gemeente over 1931 een gratificatie verleend van f.25. 17. Enkele besluiten comptabiliteit wor den genomen. 18. Vaststelling Ambtenaren-reglement. Omstreeks halftien wordt aan de behan deling begonnen en worden eerst alge meene beschouwingen gehouden. De voorzitter deelt mede waarom Ge organiseerd Overleg en scheidsgerecnt buiten het reglement zijn gehouden. De heer D. Limburg brengt bij de alge meene beschouwingen hulde aan het col lege van B. en W. voor het ontwerp, dat na overleg dit resultaat is verkregen waar op niet veel valt aan te merken. De heer J. Braggaar kan zich met den heer Limburg vereenigen waar hij het heeft over het ontwerp, ook hij is voor stander van het instellen van een scheids gerecht. Waar het prae-advies spreekt van nog niet vele zijn georganiseerd, ge looft hij dat dit voor Voorschoten nog maar een kwestie van tijd ls. De voorzitter beantwoordt beide spre kers. Georgainseerd zijn heeft met een scheidsgerecht niets te maken. De amb tenarenwet spreekt van „kunnen worden ingesteld" o.a. een scheidsgerecht. Indien dit er niet is, moet men zich vervoegen bij de ambtenarengerechten. Het is hier steeds gemoedelijk en aan genaam gegaan, het corps ambtenaren Is niet groot en indien hier 10 personen zou den te vinden zijn voor een scheidsge recht, zouden zij waarschijnlijk niets te doen hebben. Spr. zou gaarne een proef nemen. Ook voor georganiseerd overleg is het corps tc klein Wanneer eventueel wijzigingen moeten worden aangebracht kunnen zij toch steeds gehoor krijgen bij mij. Hierna volgde artikelsgewijze behande ling, waartoe enkele leden amendemen ten hadden ingediend. Bij het artikel waarin sprake is van ar beid verrichten voor anderen meende de heer J. Braggaar te moeten inlasschen, uitgezonderd arbeid in een bestuursfunctie voor een vereeniging e. d. De Voorzitter ontraadt deze inlasch. Hij hoopt dat de verhoudingen niet minder zullen worden en ontraadt het afdwalen tot in de klein ste bijzonderheden. Het amendement- Braggaar waarin sprake is dat de raad het bedrag voor overwerk bepaald wordt door B. en W. overgenomen. Amendement-Braggaar, om inplaats van één jaar vol loon en één jaar twee derde loon bij langdurige ziekte te veranderen in anderhalf jaar loon en anderhalf jaar twee derde loon wordt na enkele bespre kingen teruggenomen. Amendement Limburg. Goede Vrijdag aan te wijzen als een erkende feestdag ondervindt bestrijding. Een groot gedeelte erkent Goeden Vrijdag niet als een feest dag. evenals 1 Mei of R.K. Feestdagen. Het voorstel van B. en W. om Goede Vrijdag geen erkende feestdag wordt aangenomen. Na enkele besprekingen wordt een wijzi ging aangebracht en wordt als een vrijen dag aangewezen, de dag waarop de ver jaardag der Koningin wordt gevierd. Tenslotte vraagt de heer D. Limburg de gevoelens van den Raad voor vacantietoe- slag. Met een uitvoerig en warm pleidooi komt Wethouder C. Eggink Sr. op voor de belastingbetalers, die niet eens aan uit gaan en vacantie kunnen denken en voor hen die geen werk en brood kunnen vin den. Terecht wijst hij erop dat een amb tenaar voor zijn vacantie wel iets weg kan leggen Hij moet hiertegen protesteeren, wij leven in een grooten nood. De heer D. ae Jong zegt dat de gehuwde vrouw in het huisgezin behoort te zijn en meende toe te voegen uitgezonderd, de vroedvrouw. De voorzitter ontraadt deze aanvulling. Er zijn wel eens uitzonderings gevallen en dan kan de raad vergunning verleenen en bij omschrijving niet. De heer D. de -ong vraagt hoe 't staat met de werkvrouwen. Deze vallen niet on der dit reglement, zij verbinden zich bi] arbeidscontract. Z. h. st. wordt het ontwerp van B. en W. goedgevonden. 19. Enkele ontheffingen schoolgeld wor den verleend. 20. Het le suppl. kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f. 7.-. 21. Ten slotte worden dc voorgestelde wijzigingen aangebracht in de gemeen schappelijke regeling Schoolartsendienst. Bij den rondvraag vraagt de heer A. Verboom naar klachten over het stembur. 4 (Rijndijk). Enkele personen hadden niet gestemd omdat zij meenden bekeken te worden door stemopnemers. De Voorzitter, evenals de voorzitter van het stembureau de heer W. G. Duynisveld hebben geen offlcleele klachten ontvangen. De heer P. J. Koot vraagt scherper op treden voor het voorbijrijden van trams nabij Burgemeester Vernèdepark. Dit wordt geregeld gedaan, aldus de Voorzit ter, evenals controle voor maximum snel heid. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Cornelia, d. v. J. F. Kniinenburg en W. van der Meulen. Joanna Elisabeth Margaretha. d. v. P. N. de Bruijn en J. F. Rotteveel. Willem, z. v. G. P. Wielenga en A. G. Schoep. Overleden: Marie Martin Antoine Leo nard Giesbers, 66 j. echtg. v. W. T. A. Schmidt. Joost Godschalk Nicolaas Romswlnckel, 19 j. ongehuwd. Maria Margaretha Meiman, 52 j., echtg. v. G. Overdevest. Marie Willem Frederik Treub. 72 j. ongehuwd. Ondertrouwd: J. Looijestijn en W. J. A. Vester. G. L. Bosch—C. E. J. Kampmei- nert. H. Hebers en C. Grootveld. G. M. F. van Woerkom en E. J. Goldschinski. C. Boltersdorf en E. van der Knaap. Dubbele raad. De ingeleverde candidatenlijsten voor de verkiezing van de commissie uit de inge zetenen is als volgt genummerd: 1. Chr.- Hist. en Anti-Rev.; 2. Vriizinnige Partijen; 3. S. D. A. P 4. R.-K. Staatspartij. De stemming wordt gehouden op Woens dag 12 Augustus a.s. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd aanbe steed het maken van een vuilstortplaats van gewapend beton, met een toegangs weg. een haventje en bijkomende werken. Ingeschreven werd voor het werk met en zonder extra verbreeding van het haven tje. De uitslag is: J. Warnaar en W. Hoogstraten te Lei den A. f. 31.000, B. f. 33.500; J. A. Stuij, te Utrecht A. f. 30.780; N.V. Expeditie- en Aannemersbedrijf Houtgraaf en Bolsen- broek te Bloemendaal A. f. 29.000, B. f. 30.400; C. de Graaf te Alkmaar A. f. 26.900, B. f. 28.000; firma De Moei en Hermes te Alkmaar A. f. 25.857. B. f 26.957; N.V. Nat. Beton- en Bouwmij. 's-Hage, A. f. 26.472. B. f. 26.900; Gebr. Trebbe, te Enschedé A. f. 27.900. B. f.28800; P. Kuii- pers en M. Kloppers te Kethel A. f. 23.750, B. f. 24.090; N.V. tot aanneming van Bouw en Grondwerken v.h. W. Visser en Zn. te Wassenaar A. f. 21.900 B. f. 22.350. Van onwaarde 2 biljetten. De gunning werd aangehouden. Geslaagd te Den Haag voor het M.U. L.O.-examen diploma A: A. v. d. Kooy, alhier. Met „Stscrt." No. 146 werd verzonden afdruk van de akte betreffende de N.V. R.-K. Blad voor Wassenaar en Omstreken alhier. o ZEVENHOVEN. Tijdens de predikantsvacature bij de Herv. Gem. alhier is tot consulent be noemd ds. J. C. W. Kruishoop te Bode graven. De collecte in de Ned.-Herv. Kerk voor het fonds „Uitbouw", heeft opge bracht de som van f. 28.27. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7