TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. MARKTBERICHTEN. Adverteniiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 759. Hedenmiddag 2 uur: 758. telegrafisch weerbericht v.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 762.8 te Wisby. Laagste stand 752.3 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 2 Aug.: Meest zwakke wind uit Oostel. richtin gen. Licht tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 18 gr. C. (65 gr. F.) 12 uur 's midd.: 21'/i gr. C. (71 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 5 u. 57 min.; ham. te 6 u. 13 min. Voor Maandag. Voorm. te 6 u. 28 min.; nam. te 6 u. 44 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk", 's Middags 12 uur: 20'/» gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: WU gr. C. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag: 9.23 nam. tot 4.50 voorm. Zondag 9.21 nam. tot 4.52 voorm. Het partijbestuur der Duitsche Volks partij heeft in het gebouw van den Rijks dag .een zitting gehouden, waaraan ook door den Rijksminister van Buitenland sche Zaken, Curtius werd deelgenomen. Nadat de partijvoorzitter dr. Dingeldey rapport had uitgebracht, werd besloten een proclamatie uit te vaardigen ten gunste van het volksreferendum in Pruisen. Dr. Dingeldey heeft Dinsdag j.l. te Neurenberg, een onderhoud gehad met Adolf Hitler. FRANKRIJK. Briand's ongesteldheid. Briand's ongesteldheid ls vermoedelijk van langen duur. In zijn omgeving legt men er den nadruk op, dat op het oogenblik nog niet te voor zien is of Briand aan de volgende bijeen komst van den Volkenbond (in September) zal deelnemen. De doktoren hebben hem een streng dieet voorgeschreven en hem verboden te rooien. Briand zal voorloopig eenige weken op zijn landgoed doorbrengen. Het is nog niet bekend wanneer hij te Parijs zal terug- keeren. Ook omtrent zijn a.s. bezoek aan Beriijn staat onder de gegeven omstandigheden niets vast. ENGELAND. Bezuinigingsrapport Lloyd George. Gisteren is het rapport gepubliceerd der nationale bezuinigingscommissie die op 11 Febr. werd ingesteld. Dit, rapport adviseert tot bezuinigingen in de nationale uitgaven tot een bedrag van 96 millioen p. st. in een jaar De commissie beveelt o.a. een vermin dering aan van 20 pCt. van de ultkeerin- gen aan de werkloozen. hetgeen een totaal bedrag uitmaakt van 66 'It millioen. Het rapport overweegt ook de kwestie der verdeeling van den last der Rljksverdedi- ging en de vraag om te weten of er wijzi gingen mogelijk zijn om de kosten der verdediging ter zee te verminderen, zonder de nationale veiligheid in gevaar te bren gen. Nadere bezuinigingen worden aanbe volen voor de salarissen, pensioenen en uit- keeringen voor het leger en de vloot, ten bedrage van 2.690.000 p. st..: voor den wegenaanleg 7.815.00 p. st. Wat den civielen dienst aangaat acht de commissie zich niet gerechtigd eenige ver mindering aan te bevelen wegens de pro gressieve vermindering, die reeds heeft Plaats gehad in evenredigheid met de kosten van het levensonderhoud. Het rapport der commissie zal tijdens net parlementair reces besproken worden door de z.g.n. „commissie van vijf" be staande uit Mac Donald. Snowden, Hen- oerson Thomas, minister van Koloniën, en Graham, minister van Handel. Het parlement is tot 20 Oct. op reces gegaan. De toestand van Lloyd George is na een riistigen nacht opnieuw verbeterd. Alge meen rekent men er op, dat hij zich thans ouirengevaar bevindt, mits zich geen com plicaties voordoen. de i. B B. BAZEL. 1 Aug. (Belg. Tel. Ag.) De I. B. B. heeft in een communiqué de samen stelling van de commissie tot onderzoek van de benoodigde credieten voor Dultsch land en de bestudeering van de mogelijk heid de credieten op korten termijn te converteeren in credieten op langen ter mijn. bekend gemaakt. Zitting hebben: Beneduce, Italië: Bind- schedler, Zwitserland; Hofstede de Groot, Nederland; Francqui, België: Laiton En geland: Melchior Duitschland; Moreau Frankrijk; Ryddeck, Zweden. Wiggin, Amerika en Tanaka Japan. Op de vergadering van de directeuren der centrale banken, welke Zondag te Ba zel zal worden gehouden, zal de datum van de eerste bijeenkomst van de commis sie worden vastgesteld. CHINA. De burgerstrijd. De strijdkrachten van Moekden hebben werd h!ro?erdnSief "lgeZet Paosingfo1 T^'?ng Kai sjek maak bekend, dat rnmS'£oe' de 'aatste stelling van de corn- is „„J®? m de provincie Kiangsi, gevallen m'nmrt de andere posities van de com- heeft reeds waren ingenomen. Hij bnmh „u meer dan 2°0-000 man met 50 eenprov!eJ^y'ieg'u'gen afgezonden tegen In i 1 U Sian- tpn Kanton zijn verscheidene communis- BorodfnrnVeerd' W'°' generaal °alen en PLAN VOOR EEN INTERNATIONAAL BANKLICHAAM. LONDEN, 1 Augustus. (V.D.). De New- York correspondent van de Daily News meldt dat een vergadering van Ameri- kaansche bankiers is gehouden waarin het denkbeeld zou zijn opgeworpen van een groote Internationale leening van de sta biliseering van de wereldfinancien aan welke leening de regeeringen van Amerika Engeland en Frankrijk zouden moeten meedoen en dfe minstens eenige milliarden dollars zou moeten beloopen. De leening zou moeten worden uitgeschreven onder toezicht van leidende personen in de geldwereld, zooals Mellon, dr. Schacht, Josa Spence, Owen Young e.a. Deze trus tees zouden het recht hebben aan hulp behoevende landen bedragen te leenen voor den duur van 10 tot 20 jaar. De Amerikaansche bankiers zouden van meening zijn geweest, dat een dergelijk plan inderdaad welkom zou wezen en in ieder geval nader uitgewerkt behoorde te worden. CREDIET AAN ENGELAND. PARIJS, 1 Aug. (V.D.) De onderhande lingen tusschen den gouverneur van de Bank van Engeland Kindersley en die van de Bank van Frankrijk Moret over het verstrekken van een Fransch crediet aan de Bank van Engeland zijn gisteravond opnieuw hervat en hebben na een bespre king van 2 uur tot een definitief resultaat geleid. De inhoud van de overeenkomst is nog niet bekend, aangezien de directeu ren van de groote particuliere Fransche banken die aan het crediet zullen deelne men, eerst nog vanmorgen van het resul taat op de hoogte moeten worden gesteld en hun standpunt bepalen. De bejde on derhandelaars hebben dan ook besloten, zoowel het onderteekenen der overeen komst als de publicatie van bijzonderhe den uit te stellen tot heden. In welinge lichte kringen verzekert men, dat het her- disconto-crediet dat voor een gelijk deel door de bank van Frankrijk en de Ame rikaansche Federale Reserve banken aart de Bank van Engeland zal worden ver strekt belangrijk hooger zal zijn dan het genoemde bedrag, n.l. 20 millioen pond sterling. De ..Matin" en eenige andere bla den verzekeren dat het crediet 45 of 50 millioen pond sterling bedraagt. AMERIKAANSCH AANBOD. NEW-YORK. 1 Aug. (V.D.).Van de zijde van het staatsdepartement te Washington werd gisteravond medegedeeld, dat de Amerikaansche regeering door bemidde ling van den Amerlkaanschen gezant te Berlijn Stackett de Duitsche rijksregee- ring er van op de hoogte heeft gesteld dat de Federale Farm Board bereid is tarwe en katoen tegen gunstige credietvoorwaar den te verltoopen Het Duitsche antwoord hierop is nog niet ontvangen. Het initia tief van het aanbod ls uitgegaan van ver schillende vereenigingen van landbouwers ale in eenige conferenties met president Hoover en eenige onderstaatssecretarissen hierop hebben aangedrongen. Te Wash ington gelooft men dat aanvaarding van het voorstel door Duitschland kan bijdra gen tot verbetering van den Duitschen economischen toestand en men tegelijker tijd een verbetering van den katoen- en tarweprijs er van verwacht. JAPAN EN DE SOVJETS. TOKIO, l Aug. (V.D.). Te Tokio is opge richt een permanent comité tot bevorde ring van den handel met Sovjet-Rusland. Het comité verlangt, dat de Japansche regeering het garantiefonds voor den Russischen handel vergroot tot 45 mil lioen yen, zoodat de garantie 70 percent van den totalen omzet bedraagt, terwijl voorts wordt bepleit een crediet op langen termijn voor den handel met Rusland. Ver schillende besprekingen vinden plaats van Japansche industrieelen en vertegenwoor digers uit Japansche handelskringen met den Russischen handelsvertegenwoordiger Anikief. die tot een gunstig resultaat heb ben geleid. o RUSSEN GEARRESTEERD BUENOS AYRES, 31 Juli. (Reuter). De politie heeft een inval gedaan bij de Am- torg. het Russische handelsbureau, en het geheele personeel, bestaande uit 160 per sonen waaronder 15 vrouwen gearresteerd. STADSNIEUWS. De heer N. C. Beudeker, administra tief ambtenaar bij het Binnenlandsch Be stuur alhier is bestemd voor uitzending naar Ned -Indie. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is voor het tijdvak van 1 Augustus 1931 tot 1 Augustus 1932 benoemd tot assistente aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen en werkzaam gesteld aan het daaronder ressorteerende Laboratorium voor bloem- bollenonderzoek te Lisse, mej. dr. A. S. Timmersmans, alhier. Zondag 9 Augustus a.s. zal er weer een goedkoope trein rijden van Leiden naar Arnhem en Nijmegen en terug. De heer J. Been, brigadier der Rijks- veldwacht alhier, ls met ingang van 16 Augustus a.s. bevorderd tot Rijksveldwach ter Brigadier Majoor, met standplaats Haamstede. Gisteravond had tijdens een voetbal wedstrijd aan den Hoogmadesche-weg te Leiderdorp de Leidsche speler C. de Lange het ongeluk een been te breken. Nadat dr. Persant Snoep het eerste verband had gelegd, ls de patiënt per auto naar het Academisch Ziekenhuis alhier overge bracht. Hedenmorgen tegen 10 uur is op het Rapenburg een bos ijzeren buizen, welke boven op de kap van een bestel-auto lag, bij het nemen van een bocht, met het uit einde tegen een boom geslagen, waardoor het touw. dat ze bijeenhield, brak en de buizen op den grond vielen. De milicien M. de B„ die juist met een handwagen passeerde, werd door eenige der vallende buizen getroffen en bekwam een bloeduit storting in den linker bovenarm. Hij werd per auto van den E. H. D. naar de kazerne overgebracht. BINNENLAND. DE INTERNATIONALE GLADIOLUSSEN- TENTOONSTELLING TE HAARLEM. De bekroningen. De jury heeft de volgende onderschei dingen toegekend: Eereprijzen: Medaille v. H. M. de Ko ningin, N V. Konijnenburg en Mark. Noord- wijk: medaille van H. M. de Koningin- Moeder, N.V. K. Velthuys en Co., Hille- gom; medaille van den Commissaris der Koningin. N.V. De Groot en Co., Hillegom. Prijzen volgens programma: Groepen (grootbd. Variëteiten) 1ste prij zen: N.V. Konijnenburg en Mark, Noord- wijk; N.V. K. Velthuys en Co.. Hillegom. 2de prijzen: N.V. De Groot en Co., Hil legom; Fa. C. P. Alkemade Czn., Noord- wijk. 3de prijs: N.V. De Ruyter en Zn., Noord- wijk. Groep Nanus en Heraut gladiolus: 3de prijs. N.V. K. Velthuys en Co., Hillegom. Groep grootbloemige zaailingen, nog niet in den handel: 2de prijs: N.V. De Ruy ter en Zn., Noordwijk, 3de prijs: P. v. Deur- sen, Sassenheim. Prijsvr. voor de beste grootbloemige va riëteit: 2de prijs N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk, met Wolfgang v. Goethe. Diploma voor de beste witte (Poolijs), N.V. Konijnenburg en Mark, Noordwijk. Diploma voor de beste lichtblauwe (Max Reger). dezelfde; diploma voor de béste donkerblauwe (Pelegrina), dezelfde; di ploma voor de beste rose (Schwabenmad- chen) dezelfde. Diploma voor de beste roode (Tip-Top) dezelfde; diploma voor de beste crème (Belinde) N.V. K. Velthuys en Co., Hille gom; diploma voor de beste gele (Himmel- Stor) N.V. Konijnenburg en Mark, Noord wijk; diploma voor de beste purperen iTroubadour) dezelfde; diploma voor de beste violette (Secr. Voprs), dezelfde; di ploma voor de beste van een uiteenloo- pende kleur (Carmora) N.V. K. Velthuysen en C„ Hillegom; diploma voor de beste ge vlekte (Emma) dezelfde. DOODELIJK ONGEVAL BIJ AMSTERDAM Hedenmorgen te ongeveer 0 uur beeft ten gevolge van de mist een ernstige aan rijding plaats gehad op den straatweg nabij Duivendrecht, Toen reed een melkauto optveg naar Amsterdam in het midden van den weg. In de richting Duivendrecht begaf zich een motor met zijspan waarin drie personen die gingen visschen. De be stuurder van de motorfiets, die rechts aanhield zag plotseling de melkauto. Hij meende, dat ruimte tusschen de auto en de boomen niet groot genoeg was om te passeeren «o week naar links uit evenals de melkauto, waardoor de beide voertui gen tegen elkaar botste. De auto werd omver en de drié personen de heeren J. P. Nieland, G. P. J Nieland en de Kruyver, van den motor geslingerd'. De heer de Kruy ver, wonende op het Sumatraplein te Am sterdam, bleek ernstig gevond. Hij werd door een onbekend gebleven auto naar het buis van dr.: der Kinderen te Diemen gebracht, waar hij drie kwartier later overleed, De beide andere motorrijders kwamen er goed af, alleen de bestuurder van deh motor de heer J. P Nieland, klaagde over pijn in het rechterbeen. Het lijk van den heer de Kruyver is op last van de. justitie naar het Binnen gasthuis te Amsterdam vervoerd. WATERPOLO. WEDSTRIJD OM DEN HAVENBRUG-BEKER. Op Donderdag 6 Augustus speelt do Zijl I tegen S. Z. C.'I (Schiedami den wedstrijd om den Havenbrug-beker. Aanvang kwart over acht. VOETBAL. LEIDSCHE BOYS—D. V. V. Morgen om 12 uur speelt Leidsche Boys op haar terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen D. V. V. L. P. S. V.—K. N. G. DE ONBEWAAKTE OVERWEG Gistermiddag omstreeks half vier is op den onbewaakten overweg tusschen Hel- lendoorn en Nijverdal. een auto, bestuurd door den heer B. Selhorst uit Almelo dooi den van Nijverdal komenden lokaaltrein gegrepen. De wagen werd eenige honder den meters meegesleurd, terwijl de in zittenden. de bestuurder en een dame uit Almelo er uitgeslingerd werden. De opge- loopen verwondingen bleken echter niet van ernstigen aard te zijn en na verbon den te zijn. konden beiden later naar Almelo vervoerd worden. Het uitzicht ter plaatse wordt eenigszins bemoeilijkt door een dennenboschje. SPOORWEGONGELUK BIJ SLOTERDIJK. Vier gewonden. Hedenmorgen omstreeks half zes heeft onder de voormalige meente Sloterdijk, juist op den overweg bij het Dorpsplein, een spoorwegongeluk plaats gehad. Gedu rende den nacht was met montagewagens op de lijn gewerkt. De werkzaamheden wa ren gereed en een montagewagen uit Haarlem, die naar het Centraal Station te Amsterdam moest, reed in dezelfde richting als de montagewagen, die bij Sloterdijk gewerkt had. zou gaan. Er stond een dikke mist, en dit is oorzaak geweest, dat de machinist van den montagewagen uit Haarlem, den anderen trein niet heeft gezien. Op genoemde plek had dientenge volge een botsing plaats, waardoor twee wagens met een as ontspoorden en vrij ernstig beschadigd werden. Vier arbeiders die zich in den trein bevonden, werdqn gewond. Het zijn de Haarlemmers W. Ketsner, J. Dijkstra en W. van der Heyden en dq Amsterdammer A. de Vries. De wonden die zij opliepen zijn niet levens gevaarlijk. Alleen de beide eerstgenoemden moesten, nadat zij allen door den Genees kundigen Dienst naar het Ziekenhuis wa ren gebracht, opgenomen worden; de Vries kon daarna naar buis worden ge bracht J. Dijkstra heeft een gecompli ceerde beenbreuk en Ketsner een wonde in de lies. Aan het voornemen om ook v. d. Heyden naar huis te vervoeren is geen gevolg gegeven, hij ls naar het Binnen- gast te Amsterdam gebracht ter ob servatie. omdat hij zich later minder wel gevoelde. De organisatie van de hulpverleening door den Amsterd. Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, waarvoor, naar wl) vernemen een speciale regeling met de spoorwegen bestaat, bleek bij dit ongeval buitengewoon goed te functionneeren. Het spoorwegverkeer uit de richting Haarlem naar Amsterdam, ls eenigen tijd gestremd geweest. De passagiers voor Am sterdam moesten te Halfweg, dat thans geen station meer is overstappen en door gaan met de E. S. M. Hierdoor ontstond natuurlijk vertraging. Te kwart over acht hedenmorgen was de versperring, dank zij het spoedig aan voeren van hulpmateriaal, en hard wer ken. weer opgeheven en kon het treinver keer weer normaal worden afgewikkeld Gisteravond speelde het eerste elftal van de L.P.S.V. voor een zeer talrijk pu bliek een wedstrijd om een zilveren beker tegen K.N.G. I. K.fl.G. bracht een sterk elftal in 't veld en bleek dan ook al spoe dig de meerdere van de politiemannen, hoewel deze goed partij gaven. Voor de rust wisten de K.N.G.-menschen echter 4 maal te scoren. Na de rust kwam de poli tie er wat beter in en ging het spel vrij wel gelijk op. De voorhoede der politie mist echter de noodige schotvaardigheid. Toch weten de politiemannen 2 maal te scoren en komt het einde met 62 voor de K.N.G. Het was een mooie wedstrijd, welke door scheidsrechter Honsbeek goed geleid werd. Na afloop werd aan het Politie-elftal als herinnering aan den pretOgen wed strijd door den aanvoerder der K.N.G. een fraaie plaquette overhandigd. Dinsdagavond speelt het le elftal van de L.P.S.V. een wedstrijd om een zilve ren beker tegen R.V.S., aanvang 7 uur op het terrein aan den Zoetewoudsche-Singel. WEEKBLADEN. Het Badnummer van „Het Leven" munt weer uit door tal van, zonnige en vroolïjke momenten uit het steeds drukker wordend badleven, dat ieder jaar zooveel gezondheid en vreugde brengt! Het wordt aangevuld met aardige verhalen en eenige origineele prijsvragen, die zeker een gretig onthaal zullen vinden! In de „Wereldkroniek" zien wij interes sante opnamen van de Bayreuther Fest- spiele; voorts van de Vierdaagsche af- standsmarschen, demonstraties van vol harding. Tenslotte plaatjes van jolig strandleven op den ouden Tiber en van het Bad-Wórishafen, waar men op sandalen leeft. - Prof. mr. F. G. Scheltema schrijft in „de Groene Amsterdammer" over .Lijkver branding Hoofdredacteur Mr. Josephus Jitta wijdt een „In Memoriam" aan Prof. Mr. M. W. F. Treub, Paul Bamberg be handelt de Berlijnsche Bouwtentoonstel- ling. Het hoofdartikel in de „Haagsche Post" is gewijd aan Frankrijk's Oppermacht. Jan Houbolt brengt een bliksem-interview met den Vliegende Hollander (Fokker); voorts artikelen o.a. over „Indie naar de Afbraak?"; De inzakking der Küchen- meisterzaken en „Het .Probleem der Onsterfelijkheid". In de „Vrijdagavond" schrijft Dr. Elias Hurwicz over Rathenau, de Jood: Mr. S. Santcross brengt een artikel over De Joden en de Sport. D. S. v. Zuiden behandelt de Joodsche doctoren in de 17e en 18e eeuw. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het is werkelijk eèn eigenaardig ver schijnsel in den handel. Zoodra iets even In trek is, heeft het ieders aandacht en men kan prettig verkoopen. We zien het nu aan de var- kensmarkten. slechts voor zeer korten tijd als bijna waardeloos goed aan de markt gebracht. Voor 1516 cent vond men nog haast geen koopers en de vraag kwam waar vandaan weet nog geen een, difinitieve verklaring te geven. Maar de hoofdzaak ls wel „vertrouwen te heb ben in de toekomst van een artikel en men mag in de huidige omstandigheden het vertrouwen niet te zwaar in het hoofd nemen. Duitschland moeten wij hebben voor de overproductie van vet en spek en ondanks de moeilijkheden met de mar ken. neemt dat land op heden nog weer heel wat af. Ook Engeland en Frankrijk zijn op het oogenblik goede koopers, doch alleen van onze lichte vleeschvarkens, doch de zaak marcheert en voor de var- kenmesters ls het een groote opluchting. De markten van gisteren gaven zoowel voor de vette als magere varkens en big gen een levendig aan zien en de prijzen gaven nog eenige verhooging aan. Hier is het dus de exporthandel die de var kenszaak heeft doen opleven, doch aan den anderen kant wordt door de groote Import van buitenlandsch versch vleesch onze veehouderij ernstig bedreigd. Vette koeien waren de laatste dagen, weer bijzonder slecht te verkoopen en de prijzen zien we nog verder dalen, f. 0.85 tot f.0.90 per K.G., kan men slechts voor de goede weidebeesten maken. Men wordt dan ook huiverig mager vee terug te koopen en de handel is mager en ge- brulksvee is dan ook zeer lusteloos. Ook alhier gisteren ter Leidsche markt kon men moeilijk Iets aan den man in dit geval den boer brengen. Met de schaapjes ging het kalm, maar ze waren verkoopbaar tot ongeveer nog de oude prijzen. Vette kalveren weer slecht en nuchtere goed prijshoudend. VAN DER S. TIJDSCHRIFTEN. Het Augustus-nummer van „Zonne schijn" zal wel' weer door c)e jeugd ver slonden worden! 't Is een speciaal kam- peernummer met vol van spannende ver halen en verder als „Tobias gaat er van door!". „Met de tent er op, uit" „Kam peeren door Marcel Artz, „Hoe maken we zelf een tent enz.'" De boeiende geschie denissen uit het vorig nummer worden vervolgd Alles te zamen weer een uiterst verzorgd en pakkend geheel van goede sa menstelling en prachtig gehalte. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Hederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. LEIDEN, 1 Augustus. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) van f. 1.35 per K.G.; prima boerenboter f. 1.251.40; goede boerenboter f. 1.101.20. Aangevoerd 77/8, 27/16 vaten, wegende 1815 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 27 Juli tot 1 Augus tus. Aanvoer lange turf 150.000 stuks. Prijzen per 1000 stuks f. 7f8. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken". 1 Augustus. Andijvie per 100 stuks f. 0.401. Kroten f. 12 40. Komkommers f. 13.50. Bloem kool I f. 8—14.60. Bloemkool II f. 1—7. Roode kool f. 26. Savoye kool f. 15. Meloenen f. 555. Pieterselie f. 0.501.80. Kropsalade f. 0.502.40. Selderie f0.50 I.50. Uien f. 1.40—3.40. Wortelen f. 8.20— II.40. Perziken f.4—16. Kroten per 100 kilo f. 68- Snijboonen f. 1021. Stokboo- nen f. 15—23 Pronkboonen f. 6—8. Stam- boonen f. 814. Tuinboonen f. 68. Dop erwten f. 1025. Postelein f. 36. Spi nazie f. 48. Aardappelen f. 35.8C. ALPHEN AAN DEN RIJN. 31 Juli. 1931. N.V. Tuinbouwveiling. Spinazie f.5—7; Heerenboonen f. 14—18; Snijboonen f. 14 19; Pronkboonen f.8 pér 100 K.G. Peen f.5—10; Kroten f.3; Andijvie f.2 per 100 bos. Kropsla I f,3; Kropsla II f.1; Kom kommers I f.2.204; Bloemkool I f.20; Bloemkool II f.8: Roodekool f.46; Me loenen f.4446 per 100 stuks. Bessen rood f. 12 per 100 pond. Elerenveillng. Aanvoer 12800 stuks. Kipeieren f.44.80; Eendeieren f.4 per 100 stuks. BOSKOOP, 31 Juli Bloemenveiling Rozen per bos: Butterfly 2135 ct.; Gol den Ophelia 3240 ct.; Columbia 32—40 ct.: v. Rossem 18 ct.; Edith Helen 5169 ct.; Hadley 4265 ct.; Florex 901.10 ct.; Germania 4053 ct.; Aug. Noach 5161 ct. Kilham 4160 ct.; Potin 6470 ct.; Ro- salandia 31—47 ct.; Polyantharozen 40— 51 ct.; Mac Keiler 2435 ct.; Claudius Pernet 23 ct.; Ophelia 10 ct.; Marcel Royer 25 ct.; Else Poulsen 70 ct.; Phoebe 23 30 ct.; Wilh. Kordes 40—60 ct.; Diversen per bos: Clematis Durandi 57 ct.; Zinnia 8 ct.; Anjers 16 ct.; Dahlia's 1420 ct.; Gerbera 4651 ct.; Gladiolen 8 ct. KATWIJK, 31 Juli Tuinbouwveiling ■Eigenheimers per kist van 25 Kg f. 1.30— 2.Peep per 100 bos f. 7.6011.00; Bloemkool, 1ste soort, per 100 f. 11.50— 13.Aanvoer: 500 kist aardappelen; 4000 bos peen; 1000 bloemkool ROELOFARENDSVEEN, 1 Augustus. Snijboonen f. 1.051.10; jonge snijboonen f. 1.50; princeboonen f. 1.30. idem zonder draad f. 1.65—1.75 per 10 K.G. Augurken, basterd f. 1,30. idem grof f. 0.850.90, idem UVB. grof f. 0.30, idem grof B f. 0,50—0.60. idem bommen f. 0.25, idem stippel f. 0.40 —0.45 per 25 K.G. TER AAR. 31 Juli Groentenveiling Snijboonen f. 1.001.55; Stokprinces f. 1.30 —1.80; Dubb. Stamb. f 0.90—1.20; Witte Pronkers f. 0.90; Fijn f. 8.205.10; Fijnb. f. 2.50—3.20: Basterd f. 1 45—1 55: Grof. f. 1.051.30; Bommen f. 0.280.31; Knor- rels f. 0.55—0.60 Verloofd: MARINUS HOEFLAAK en COR VAN DUIVENVOORDE Duizendschoonstraat A Mam-Noord. Zuidstvaat 43 S. Katwijk a. Zee. 1 Augustus 1931. 1193 Verloofd: 1172 ANNIE HOOGEVEEN en WIM BUITENDIJK. Voorschoten, Leidschewe# 158. Leiden, Lammermarkt 39. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3