72ste Jaarsran? ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931 No. 21892 Officieele Kennisgevingen. De Heer H. L. DU BOEUFF. TER OVERPEINZING. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën tilt Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. W. van Dijk om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats in het perceel Morschweg No. 140, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie P. No. 876; b. L. Berk om vergunning tot het uitbreiden van de ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrich ting in en op den Middelweg (Kaasmarkt) vóór het perceel Middelweg No. 35, ka dastraal bekend gemeente Leiden. Sectie L. No. 1964; c. de firma H. C. Bouter en A. G. Hartevelt om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats in het perceel Gerrit Doustraat No. 2a, Sectie M. No. 4123; d. P. C. de Vos om vergunning tot het oprichten van een metaaldraaierij in het perceel Volmolen gracht No. 15, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No. 963; e. Phs. Mooten om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Oude Vest No. 137. Sectie H. No. 2927; f. de firma Joh. F. Schut om vergunning tot het oprichten van een drukkerij in het perceel Nieuwe- Rijn No. 78, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. No. 1638; g. J. G. van der Steen om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Haarlemmerstraat No. 186, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie H. No. 920; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 15den Augustus 1931, des voormiddags te halfelf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1931. 1209 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de firma Gebrs. Dieben en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een wasch- en strijk- inrichting in het perceel Witte Singel No. 13, Sectie M. No. 2164. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1931. 1208 Benoemd tot Burgemeester van Maasland. DE HEER H. L. DU BOEUFF. Naar wij vernemen is de heer H. L. du Boeuff. bij Kon. Besluit van 27 Juli 1931 benoemd tot burgemeester van Maas land (Z.-H.i De nieuwbenoemde werd geboren te N.- Beijerland 1 Februari 1903, waar zijn vader gemeente-geneesheer was. Na geno ten vóóropleiding studeerde hij voor het examen in de gemeente-administratie. Het diploma hierin verwierf hij in 1924. De heer Du Boeuff was vanaf September 1920 volontair ter secretarie te Rijnsburg tot Juni 1923. daarna te Katwijk tot Juni 1925. Vanaf 16 Juni 1925 tot heden is hij werkzaam te Waddinxveen als adiunct- commies ter secretarie. De heer Du Boeuff behoort tot de Ned.- Herv. Kerk en is aangesloten bij de Chr.- Hist. Unie. ARBEIDSVOORWAARDEN. Er wordt in de laatste jaren heel veel gesproken en geschreven over arbeidsvoor waarden. Wetten en koninklijke beslui ten werdne daaraan gewijd. Collectieve arbeidscontracten werden na langdurige deliberaties tusschen de vertegenwoordi gers van werkgevers- en werknemersorga nisaties vastgesteld. Ene en ander geeft vrij nauwkeurig aan. welke de voorwaar den zijn, waaronder de werknemers den arbeid zal verrichten. Ongetwijfeld zal het noodig geweest zijn, dat deze voorwaarden zoo werden vastgesteld en vastgelegd. Al was het alleen maar hierom, dat daardoor de z.g.n. bedrijfsvrede werd verzekerd. Nu weten beide partijen, de werkgevers en de werknemers, waaraan ze zich te houden hebben. Niemand heeft zich te beklagen over de voorwaarden, waaronder hij heeft te werken of laat werken. Immers hijzelf is het. die. hetzij persoonlijk, hetzij mid dels zijn organisaties, deze voorwaarden heeft aanvaard. Dit alles geldt, gelijk duidelijk is, de. wat we zouden willen noemen, uitwendige voorwaarden. We zouden ook kunnen zeg gen' de stoffelijke voorwaarden. Hier toch gaat het om loon en arbeidstijd om va- cantie en overwerkuren. Het betreft alles dus den uitwendigen kant van den arbeid Maar gelijk alle dingen, zoo heeft ook de arbeid een zijde, welke men ziet en ook niet zien kan dan alleen in zijn gevolgen We zien den storm niet Maar we hooren den wind en we zien de hoornen zwiepen, en het water opgestormd worden Maar wat hen beweegt en drijft, dat kunnen we niet zien. Niet anders dan bij den arbeid. We zien den mensch werken. Den man en de vrouw ieder in hun eigen beroep. Wat drijft hen tot den arbeid en wat is het. dat hen daarbij bezielt? Ieder werk, dat gedaan moet worden, is waard om goed gedaan te worden. Der halve stelt de arbeid zelf evenals degene, die laat arbeiden of die zelf arbeidt, zijn eischen stelt, ook zijn voorwaarden. En het is goed, wanneer men telkens weer voor zichzelf nagaat, welke eischen de arbeid aan onszelf stelt. We willen er hier een paar noemen. Allereerst: leg uw ziel in uw werk. Een wijze van den ouden dag heeft eens ge zegd: zet uw hart op uw kudde. Dat was in een tijd, en in een land, waarin het hoeden van vee een zeer voornaam werk was. Het bedoelt niet anders dan dat we ons werk maken tot een deel van ons leven. Niet dus: een droeve noodzakelijk heid, niet dus: alleen een bron van in komsten. niet dus: een mensch moet toch wat doen en het is vrijwel onverschillig wat hij doet. Neen: leg uw ziel in uw werk, maak het tot een deel van uw leven. We hebben allen ons leven lief. Het kan moei lijk anders. Alles wat. in de groote schep ping leeft, heeft dat leven lief, hecht er aan. legt het noode af Als nu onze arbeid een deel van het leven geworden is. dan heeft men ook dien arbeid lief Gelukkig zijn er nog tal van menschen, die zóó hun werk liefhebben en die niet dan gedwon gen dat. werk zouden neerleggen. Omdat daardoor hun leven aan kracht en inhoud en beteekenis zou verliezen. Wat we lief hebben is als 't ware één met ons gewor den. De vraag, welk we ons dus te stellen hebben; de voorwaarde, welke ons werk ons stelt,, is deze: of het een deel van ons leven geworden is. Indien dit inderdaad het geval is dan doen we den arbeid niet gedwongen, maar gewillig en uit den grond des harten. Wie zoo arbeidt, die levert goed werk, want hij geeft in zijn arbeid een stuk van zichzelf. We hebben eens ge lezen van een schrijnwerker die enkele voortbrengselen van zijn kunst maar niet verkoopen kon. Dat wTaren de dingen, waaraan hij gewerkt had met gansch zijn ziel. Ze waren almee het beste, dat hij ge wrocht had. Omdat daarin een goed deel van zijn leven lag. Zijn ziel lag erin. Deze dingen waren voor hem niet dood. Ze leefden. Zoo komen we op een tweede voorwaar de: vermeerdert uw arbeidskennis. Er is een streven in den tegenwoordigen tijd om de productie te verhoogen. De markt wordt overstroomd met massaartikelen, waarvan de machines iederen dag duizen den kunnen produceeren. Er moest meer streven wezen om de arbeidskennis en de arbeidsbekwaamheid te vermeerderen De machine legt geen ziel in het product. De mensch legt zijn ziel erin. wanneer hij de noodiee kennis en bekwaamheid heeft. Er wordt gevraagd naar geschoolde arbeids krachten: menschen. die hun vak tip-top verstaan. Het is goed, dat die vraag wordt gesteld. Omdat daardoor de onzichtbaar- idieele zijde van zijn arbeid weer op den voorgrond komt. Die zijde ligt ook ver borgen in de kennis van den arbeid, welke macht geeft om den arbeid te verrichten. Kennis van rekenen geeft macht om te rekenen. Arbeiden in den volmaakten zin van dat woord zal slechts hij kunnen, die het werk kent. Dat ontdekt men dadeliik aan den blik, waarmede hij het werk be ziet; aan de wijze, waarop hij het gereed schap hanteert; aan animo ook. waar mede hij aanpakt. Dit zijn wel twee heel voorname voor waarden. aan welker vervulling heel wat gelegen is. Maar wie ze vervult, die zal daardoor zijn leven gevuld zien Omdat hij heeft een levensdoel, waarvoor het waard is om te leven: zijn levenswerk, zeggen w? wel eens Wie deze voorwaarden vervult, die zal ook ervaren, dat er dan maar heel weinig kans is, dat zijn leven'mislukken zou Hij heeft toch een doel. aan welker verwezen lijking hij iederen dag met vreugde ar beidt. ZILVEREN JUBILEUM. Van den heer F. Gerritsen. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer F. Gerritsen, controleur der plaats- kaarten aan het station alhier in dienst trad bij de H.IJ.SJVI In verband hiermede werd de jubilaris, nadat hij door de commissie met zijn echtgenoote van huis was gehaald, heden morgen in de eerste klas wachtkamer een intieme (huldiging bereid, waarbij het na genoeg voltallige personeel tegenwoordig was. Daar de inspecteur uit Amsterdam, door een ongeluk te Halfweg niet kon komen, voerde de stationschef de heer S. van Gijn het woord en prees den jubila ris voor betoonde ijver en plichtsbetrach ting en overhandigde namens de Directie der Ned Spoorwegen het gebruikelijke geschenk onder couvert met oorkonde 25- jarige dienstvervulling. Namens het personeel dooq spr. den heer F. Gerritsen een rookfauteuil met rooktafel aan. alsmede een album, met de namen der gevers, verlucht met eenige foto's. Nadat nog een collega, de heer Van Zijst. het woord gevoerd had: bedankte de heer Gerritsen voor het mooie cadeau en de gelukwenschen Nadat aan mevr. Gerritsen een fraai bloemstuk was aangeboden, werd de jubi laris weer per auto naar huis gebracht. LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand i. 24.305.26 aan den Rijksontvanger afgedragen Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 4440. BIOSCOPEN. DE MIDDELSTEGRACHT. Voorstel van den heer Van Tol. De heer Van Tol stelt aan den Raad voor. niet aan te nemen punt 27 dei- agenda (gedeeltelijke demping Middelste gracht enz.) en B. en W. uit te noodigen dit plan zoo te wijzigen, dat de geheele Middelstegracht wordt gedempt. PARKCONCERT. Het programma van het concert in het Plantsoen (Musis) op Dinsdag as., des avonds te 8 uur, luidt als volgt: No. 1. „Mit Eichenlaub und Schwertern", marsch, Von Blon. No. 2. Ouverture „Die beide Husaren", Doppler. No. 3. „Valse Interrompue". Montagne. No. 4. Fantaisie „Tannhiiuser", Wagner. No. 5. „Zwei Ungarische Tanze", Brahms. No. 6. „Espana" wals, Waldteufel. No. 7. „Rendez-vous". marsch, Geijp. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Juli 1931) ingelegd f. 610.601,26 en terugbetaald f 553.269,10; 188 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 126 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 19.323 inleggers, inclusief 1508 deelnemers aan den Afhaaldienst. be droeg einde Juli f. 9.643.910,57. In 5067 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f. 12.958,50 ontvangen. ADRES AAN DEN RAAD. Ondergeteekenden. allen adspirant-be- woners van de door de fa. J 'tHart en D. Aanen aan den Lage-Morschweg te Leiden te bouwen woningen, ten deze domicilie kiezende te Leiden. Leliestraat 122. geven met verschuldigden eerbied te kennen. Dat zij zich in de maand Mei van dit jaar hebben opgegeven als huurders van bovengenoemde woningen met de toezeg ging van de aannemers, dat indien bouw vergunning tijdig zou worden verstrekt, de woningen eind October klaar zouden komen. Dat tot nog toe de benoodigde bouwver gunning, alhoewel vroeg genoeg aange vraagd, niet is verleend, zoodat met den bouw nog steeds niet kan worden be gonnen. Dat elk uitstel in dit geval den bouw van deze woningen niet ten goede komt. immers wanneer nog even wordt gewacht breekt de z.g. regentijd aan. Dat ondanks het feit. dat allerwegen wordt gebouwd, de vraag naar z.g goeö- koope woningen nog steeds groot is Dat zij lid zijn van verschillende bouw- vereenigingen en ook daar al jaren inge schreven staan, echter zonder resultaat. Dat zij nu eindelijk een huis kunnen huren, maar dat nog steeds niet met den bouw kan worden begonnen als gevolg van het uitblijven der bouwvergunning. Dat zij. verwijzende naar bovenstaande. Uw College beleefd verzoeken, die midde len aan te wenden, welke kunnen leiden tot spoedige verleening der vereischte en met verlangen tegemoet geziene bouw vergunning. o BOEKENDIEF AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft gearresteerd, den 22-jarigen metselaar. J B., die er van ver dacht wordt, bij verschillende boekhande laren hier ter stede een groot aantal me dische werken, waaronder var. zeer hooge waarde, te hebben gestolen Bit karre- vrachter rijn boeken uit het huis van B. gehaald Een gedeelte van den buit was reeds naar elders verzonden B liet zich in boekwinkels insluiten. De waarde van de gestolen boeken be draagt minstens f900. Casino-theater. Twee boeiende films houden de bezoekers van 't Casino-theater een avond in voortdurende afwisseling bezig Het detectiveverhaal „Grootstad Bandieten", waarin Clifford Mac Laglen de hcofdrol vervult, munt uit door spannende momenten: de gevechten tusschen de po litie en de bendeleiders zijn opwindend en sensationeel. Zeer geestig is de comedie „Hofschan- daaltjes" De graag geziene Hans Junker- mann stelt ook nu weer niet teleur en hij vindt in Ernst Verebes. Margot Landa en Siegfried Arno uitstekend tegenspel. Het zou niet juist zijn hier te vertellen, wie de danseres Dinia Dana is, die in deze ge schiedenis vol komische verwikkelingen zulk een belangrijke rol speelt: men ga het zelf eens onderzoeken! Ongetwijfeld kan een ieder pleizier be leven aan dit voor een zomersche ontspan ning zoo uiterst gunstig gekozen film werkje. Een aardig voorprogramma gaat hieraan vooraf. De Casino-b'oscoop biedt, dus als steeds weer een gezellig „voor elck wat wils" dat zeker tevreden stem men zal! Trianon-tïieater. Daar - het is nu eenmaal niet anders - de zomerprogram- ma's der bioscopen iets afwijken van de wintervoorstellingen. kunnen ook wij wel eens afwijken van het oude recept, om de hoofdfilm te behandelen. Derhalve zullen wij niet ,De Zanger van Sevilla" met Ra mon Novarro) en Renee Adoree in de hoofdrollen bespreken, doch in het kort nagaan, wat de heer I A Ochse van de „Polygoon" op zijn zwerftocht door Borneo en Sumatra met zijn camera heeft vastge legd. De film „Mahamoelia" is het tweede deel van de door dezen operateur vervaar digde cyclus van het natuurschoon van Insulinde De reis werd aangevangen in Noord-Oost-Borneo en reeds dadeliik wer den wij getroffen door de schitterende flora van dit bijna onbetreden land Per stoomboot, hekwieier en prauw werd zoo ver mogelijk het land binnengedrongen, via de stroomversnellingen van de Baritoe, om tenslotte te voet de reis te vervolgen. Typische volksdansen en gewoonten - b.v. het doodenfeest der Dajakkers - doch ook imposante natuurtafereeien werden opge nomen. Vervolgens werd overgestoken naar Sumatra en een bezoek gebracht aan Pa- dang, vandaar per tandrandbaan naar boven, naar de Padangsche Bovenlanden, met de bijna loodrechte, kilometers hooge rotswanden en de schitterende waterval len. tot Fort de Koek is bereikt. Dan per auto naar het Toba-meer. dat ondanks de 1700 bochten in den 66 K.M. langen weg behouden bereikt wordt. Hier in het land der Batakkers valt in het bijzonder de stijl der huizen op met het schitterende snij werk langs den geheeien voorgevel en de fraai gevormde daken. Ook hier veel na tuurschoon en typische volksgewoonten, waarvan het bezoek aan het volk van Nias ons veel doet genieten. Dit is in het kort ongeveer de reisroute, die gevolgd wordt, zonder twijfel enorm lang, doch de heer Ochse wist de opnamen zóó te verdeelen. dat geen moment de verveling naar voren komt, integendeel een ieder leeft mee met den operateur! Ongetwijfeld een bijzonder werk, dat een bezoek meer dan waard is! Luxor-theater. Frankrijk ten tijde van Lodewijk de Vijftiende! Rococotijd, inlei- dine tot een periode van seniele aftake ling van een eens roemrucht geslacht. In drommen verdringen de hoofsche urui- kendragers zich aan het hof, vechtend, kuioend en intrigeerend om een Dlaatsie onder de zon! De voornaamste, de meest gevleide en in het geheim ook meest ge hoonde onder hen is de Markiezin de Pom padour vriendin van den Koning en daardoor bijkans opoermachtig Als een edelman. Gaston de Meville, het waagt een hekeldicht te schrijven op de markiezin en 1 het volk er door tot uitbundige jolijt ver- valt, barst de Koning in woede los en hij veroordeelt Gaston tot den dood. Dit deel der film, fraai van ensceneering en costu mes. is wat langgerekt door een tekort aan handeling, doch allengs stijgt de spanning en daarmede de waarde dezer film. die dan tal van boeiende gedeelten blijkt te be vatten. zooals de komst der markiezin in de Cadetten-school, de mislukte liefdes scène van een overmoedigen cadet en het afscheid aan het slot als de twee hoofd personen voor altijd van elkaar gescheiden worden. Bi.i het draaien van de tweede hoofdfilm ..Muiterij aan boord" is gisteravond doordat de gewone operateur met vacantie was een vergissing begaan, waardoor de vertooninr een mislukking werd. De direc tie heeft verzekerd, dat de zaak vanaf heden in orde zal zijn. DE HERHALINGSOEFENINGEN 4e REG. INF. EN 6e REG. VELDARTILLERIE De data der herhalingsoefeningen voor wat betreft het 4e Reg. Infanterie en het 6de Reg. Artillerie te dezer plaatse, luiden als volgt: Lichtingen 192G 1928; korps: 4e Reg. Inf 20 soldaten (geen Israëlieten). Aan vang herhalingsoefening soldaten en kor poraals 27 Aug.; vertrek met groot verlof 12 Sept. Plaats van opkomst Leiden; 20 BINNENLAND. De officieele opening van de interna tionale gladiolus-tentoonstelling te Haar lem. (3e Blad). Geen rijksmaatregelen tegen geknoei met banderolles. (Binnenland, 2e Blad). Luitenant van der Voort van Zijp win naar van het springconcours te 's Graven- hage. (Sport. 4e Blad). Spoorwegongeluk bij Sloterdijk. Vier ge wonden. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Een nieuwe waarschuwing van Mussolini (Buitenl. le Blad). Nieuwe finantieele maatregelen in Duitschland. (Buitenl. le Blad). Overeenstemming inzake een crediet aan Engeland. (Tel. le Blad). soldaten (geen Israëlieten): opkomst te Leiden 24 Sept. Vertrek 10 Oct.; onderof ficieren-administrateur; opkomst te Lei den 8 Sept. Vertrek 1 Oct. De overigen: soldaten en korporaals opkomst te Leiden 10 Sept.; vertrek 26 Sep.t Onderofficieren: opkomst te Lelden 3 Sept.; vertrek 26 Sept. 6de reg. Veldartillerie; lichting 1925; de dienstplichtigen, afkomstig van de 2e schoolcompagnie van het voorn. Reg. Ves tingartillerie. Soldaten en korporaals. Op komst te Leiden 10 Sept. Vertrek 26 Sept. Onderofficieren: opkomst te Leiden 3 Sept. Vertrek 26 Sept. (geen Israëlieten). De overigen: Opkomst te Leiden 26 Oct. Vertrek 11 Nov. Onderoffieren: Opkomst te Leiden 19 Oct. Vertrek 11 Nov. Lichting 1928: De onderofficieren-admi nistrateur: Opkomst te Leiden 22 Oct. Vertrek 14 Nov. De overigen, voor zoover zij in 1931 nog niet aan de herhalingsoefeningen hebben deelgenomen: de bereden soldaten en kor poraals: Opkomst te Leiden 10 Sept. Ver trek 26 Sept.; de onderofficieren opkomst te Leiden, 3 Sept. Vertrek 26 Sept. (geen Israëlieten). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijvingen: C. L. Mulder, voorheen G. van der Lee, Haarlemmerweg 21. Leiden. Bloemisterij. Eigenaar: C. L. Mulder, Leiden. Nieuwenhuys, Geitenbeek en Co. N.V. Leeweg, Noordwijkerhout, Bloembollen- kweekerij en handel. Directeur: C. Geiten beek, Noordwijk. Commissarissen: J. M. v. Til. Lisse en G. Nieuwenhuys. Haarlem. Maatschappelijk kapitaal f. 250.000, waar van geplaatst en gestort f50.000. (Ned. Sts. Crt. van 18 Juni 1931, bijvoegsel num mer: 1538). Wijzigingen: Leidsche Coöperatieve Melkinrichting „De Landbouw". Leiden. Verkoopen van melk en van bereide melkproducten in den meest uitgebreiden zin. Vestiging depot: Steenstraat 26, Leiden. G. van der Lee, Haarlemmerweg 21, Lei den. Bloemisterij. Uittredende eigenaar: G. van der Lee, dd. 1 Juli 1931. Wijziging Handelsnaam thans' C. L. Mulder, voor- he^ji G. van der Lee. VRAGEN AAN B. EN W. Inzake grondaankoop. Het raadslid, de heer J. H Schüller, heeft de volgende vragen gericht tot het college van B. en W.: Ondergeteekende verzoekt U beleefd, hem in de Raadszitting van 3 Augustus a.s. in de gelegenheid te stellen, de hier onder volgende vragen aan Burgemeester en Wethouders te kunnen stellen; 1. Is het juist, dat Ged. Staten der Prov. Zuid-Holland, in 1930 aan Burgem en Weth de gronden gelegen aan het Rijn- Schiekanaal te koop hebben aangeboden en B. en W. op deze aanbieding niet zijn ingegaan. 2. Hebben B. en W. zich bij schrijven d.d. 20 Juli 1931 tot Ged. St. van Z.-H. gewend met verzoek de gronden langs het R. en S welke in de vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland d.d. 22 Juli 1931 aan een particulier verkocht zouden wor den, deze niet aan particulieren te ver koopen. maar aan de gemeente Leiden. 3. Indien vraag 1 en 2 bevestigend moet worden beantwoord, wat was dan de reden dat in 1930 van het aanbod, door Ged. St. gedaan, geen gebruik werd gemaakt en op 20 Juli 1931 door B. en W de eerst gewei gerde gronden, spoedeischend worden te koop gevraagd?

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1