SPORT. ONZE BRIDGE-RUBRIEK. SCHAKEN. n KAMPIOENSCHAP ACHTER GROOTE MOTOREN. Blekemolen wint den titel. Gisteravond kon de wedstrijd te Am sterdam om het kampioenschap voor Nederland over 100 K.M. met motorgang- making eindelijk tot het einde toe ver reden worden. Schlebaum mocht op medisch advies niet starten, terwijl Snoek voor het einde moest opgeven wegens doorzitten. Op de helft van den wedstrijd had ook Korf met 14 ronden achterstand den rit ge staakt. De uitslag luidde: 1. Blekemolen (Didier) 1 uur 17 min. 4 sec.; 2. Leddy (Slesker), 4 ronden; 3. de Graaf «Wiersma), 15 ron den; 4. v. d. Wulp (Massicot) 17 ronden. De tijd van 1 uur 17 min. 4 sec. was het baanrecord dat op naam stond van Krewer. De nieuwe Nederlandsche kampioen Blekemolen wordt afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen in Kopenhagen, op welke baan hij in 1914 als amateur het wereldkampioenschap veroverde. ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Zeer waarschijnlijk zullen de Europee- sche kampioenschappen te Parijs in twee dagen worden afgewikkeld. Het ligt ten minste in de bedoeling om op 14 Augustus des morgens voorwedstrijden te houden en op den middag van denzelfden dag de halve eindwedstrijden. De roeiers hebben dan den geheelen Zaterdag rust, waarna 's Zondags de eindwedstrijden zullen plaats vinden. N. R. Crt. o VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN BELGIË— NEDERLAND. Zullen zij in Antwerpen blijven? Gisteravond werd te Antwerpen een bij zondere vergadering belegd van de Bel gische „Entente" om te bespreken de mis verstanden, die gerezen zijn tijdens de laatste algemeene vergadering van den Belgischen Voetbalbond. Nadat alle ge schillen bijgelegd waren, kwam men over een om een nieuwe buitengewone algem. vergadering van den B V. B. op 30 Aug. bijeen te roepen en dan aan de orde te stellen de netelige kwestie van de wed strijden BelgiëNederland. Er bestaat nu een strooming om deze ontmoetingen toch in Antwerpen te doen spelen. De alge meene indruk van de deelnemers aan deze vergadering is, dat op 30 Augustus officieel besloten zal worden dat België Nederland in Antwerpen zal blijven wor den gespeeld. Hbld. ALGEMEENE VERGADERING A. S. C. In de gisteravond gehouden algemeene ledenvergadering van A. S.C. werd het jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. A. Janssen, zoomede dat van den penningmeester, den heer F. A. Wempe, onveranderd goedgekeurd. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan het voor stel van het bestuur om het volgend jaar het feit te herdenken, dat voor 40 jaar door de oprichting van Ajax de grondslag werd gelegd voor de vereeniging. Er werd een commissie van voorbereiding benoemd De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren F. A. Wempe en L. J. van der Valk werden herkozen, in de plaats van den heer F. Jutte, die naar elders vertrok, werd gekozen de heer W P. Sybranda. Tot leden der elftalcommissie voor A. S. C. I en II werden benoemd de heeren J. G. A. Janssen. H C. Vreeken en J. Brou wer, voor die der lagere elftallen de hee ren W. Brouwer, F. van der Mey en C. Schudel. o ALPHEN I—WESEL FELDMARCK. Naar het bestuur van ..Alphen" ons mededeelde is de returnwedstrijd Alphen I—Turn- und Spiel Verein '20 Wesel-Feld- marck (Duitschland), nadat inmiddels de verschillende pasmoeilijkheden (ontstaan door de noodverordening in Duitschland) zijn opgelost, thans officieel bepaald op Zondag 9 Augustus a s., des nam. halfdrie op het terrein aan de Van Boetselaerstraat. Naar wij voorts vernemen zullen de Duitsche spelers en supporters Zaterdag middag 8 Augustus vanuit Duitschland per touringcar te Alphen aankomen en dan met eenige bestuursleden van Alphen eerst nog een uitstapje maken naar Den Haag en Scheveningen. Ongetwijfeld zal voor deze match allerwege veel belangstel ling bestaan. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De te Boskoop gehouden wedstrijd tus- schen Boskoopsche Boys I en Hercules combinatie, eindigde met 02 voor Her cules. PAARDENSPORT. HET CONCOURS-HIPPIQUE TE 's-GRAVENHAGE. Luit v. d. Voort van Zijp wint het springconcours. Er was gisteren te 's-Gravenhage groote belangstelling voor het concours op Hout- rust. De deelnemers aan het concours voor eenspannen, in Nederland geboren, waren verdeeld in twee klassen: t.w. A. voor paarden, afstammende van een Hackney- hengst, en B. voor paarden die geen Hack- ney-hengst als vaderpaard hadden. In de klasse A. verschenen van de 4 deel nemers er 3 voor de jury. De bekroningen vielen ten deel aan: Klasse A: 1. R. K. Velstra, Marssum, met Elza: 2. Jac. Rijks, Nijmegen, met Hocwold Leader, en 3. J. C. Th. Kohier, Den Haag, met King. Klasse B: 1. M. G. van Vulpen, Kerk- Avezaath, met Diana; 2. Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Umberto; 3 D. Gelderman, Ol- denzaal, met Tunney. Eervolle vermelding P. C. C. v. d. Touw, Dén Haag, met Drilkia G. v. d. Grift. Houten, met Kusta; D. v. d. Bent, Den Haag, met Max en H. F. Bult man, Heemstede, met Belle et Bonn. Om de medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, voor het beste paard in beide klassen, streden hierna Elza en Diana. Algemeen werd laatstgenoemde de beste kans gegeven, daar Elza met de achterbeenen niet regelmatig ging. Dat Elza ten slotte de medaille kreeg toegewe zen, dankt de kleine vos-merrie aan haar houding en krachtige actie der voorbeenen Een nummer, dat de volle publieke be langstelling had, was het springconcours voor dames, waaraan 10 van de 12 inge schrevenen deelnamen. Het parcours telde een tiental hindernissen varieerende van 1 M. tot 1.20 M. De uitslag werd: 1. Fraulein E. Broschek, Hamburg, met Freia, 0 fouten in 48 sec.; 2. zelfde rijd ster met Busky Lightfoot van Frau Broschek, 0 fouten, in 48 4/5 sec.; 3. A. Klebe, Rotterdam, met Kalaga, gereden door mej. Roderwalt, 4 fouten in 49 2/5 sec.; 4. H. Roedl, Den Haag, met Gawan, gereden door mej. Pauptit, 4 fouten, in 531/5 sec.; 5. A„ Klebe. Rotterdam, met Reiner, 4 fouten in 57 sec. Aan het concours eenspannen, open klasse, namen zes spannen deel waarbij Horkwold Robert superieur was, alhoewel Tudor Emperor ook zeer goede verrichtin gen te zien gaf. De bekroningen verwierven: 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Horkwold Robert; 2. H. F. Bultman, Heemstede, met Tudor Emperor; 3. zelfde eigenaar, met Bingley Victor, gereden door den heer Diekman; 4. Jac. Rijks, Nijmegen, met Charming Hobriny en 5. Theo^Köhler, Den Haag, met King. Hierna verschenen de deelnemers aan het concours voor het bestgaande rijpaard in den ring. Van de 12 inschrijvingen wer den er slechts 7 gestand gedaan. Het mi litaire element zegevierde hier zeer sterk, wat niet weg nam, dat de burger-ruiters hier zeer goed in het gezelschap pasten. De uitslag werd: 1. luit. W. Th. Carp, Den Haag. met Bobbie; 2. maj. H. Baron van Voorst tot Voorst, Den Haag, met Ma rabou; 3. luit. jhr. M. van Lennep, Amers foort, met Luftikus; 4. luit. J. A. de Bruine, Ede, met Licteur. Eervolle vermelding ver wierven: Jac. de Gruyter, Den Bosch, met Masslieb; zelfde eigenaar met Kobold en H. D. Pasman, Den Haag, met Lissy. In den ring verschenen hierna een vier tal tweespannen (tandems), open klasse, waarbij de heer Biltman met Bengley Vic tor en Tudor Emperor den eersten prijs kreeg toegewezen. Het meeste applaus in dit nummer was echter voor de tandem van den heer Dibbits uit Breda met Prin cess of England en Lady Loocky, een span met zeer veel gratie en bijzpnder mooie actie, welke tweede werd. De derde prijs viel ten deel aan Jac. Rijks', Nijmegen met Charming Hobriny en Charming Wonder; 4 werd J. C. Th. Kohier, Den Haag, met Glenavon Princess Mary en Nico. Het groot springconcours, de clou van dit driedaagsche Hippische feest besloot den tweeden dag. Ingeschreven waren hier 40 deelnemers, waarvan er 32 in den ring kwamen. Het lange parcours telde een 13-tal hin dernissen varieerende van 1.10 M. tot 1.35 M. Er waren enkele zeer moeilijke spron gen en vooral de z.g. viersprong leverde een serie van strafpunten op. Het had er allen schijn van dat geen der deelnemers een foutloos parcours zou boeken doch het bekende spreekwoord „lest, best" werd hier ook weer bewaar heid. Luit. v. d. Voort v. Zijp met Sunday, die het laatst in den ring kwam, maakte niet alleen den besten tijd. maar bracht het er zonder fouten af. Een daverend applaus viel den kranigen ruiter ten deel. De uitslag werd: 1 luit. A. D. v. d. Voort van Zijp, Den Haag, met Sunday. 0 fouten tijd 1 min. 31 4/5 sec.; 2 ritm. G. P. de Kruyff. Den Haag, met Preten, 4 fouten, 1 min. 341/5 sec.; 3. Fraulein Broschek, Hamburg, met Freia, 4 fouten, 1 m. 38 3/5 sec.; 4 res -luit. Vlielander Hein, Numans- dorp, met Micke, 4 fouten, 1 min. 391/5 sec.; 5. kapt. J. M. de Kruyff, Amersfoort met Abaisse, 4 fouten, 1 min. 44 4/5 sec.; 6. Duinstallen, Den Haag. met Gitane, 4 fouten, 1 min, 53 sec.; 7. ritm. jhr. A. v. d. Goes, Amersfoort, met Bibi, 4 fouten, 1 min. 57 1/5 sec.; 8. W. Habraken, Den Haag met Colonia. 7 fouten, 1 min. 46 1/5 sec.; 9. Fraulein E. Broschek, Hamburg, met Busky Lightfoot, 8 fouten. 1 min. 35 3/5 sec. Eervolle vermelding H. Gescher, Den Haag met Bodega. 8 fouten en J. Laame, Mons (België) met Caprice 8 fouten. Van hun belangstelling gaven blijk de minister van Defensie dr. L. N. Deckers, de burgemeester van Den Haag en talrijke militaire autoriteiten. (Msb.) DAMMEN. CHR. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De stand van de Chr. D. V. voor de bor denregeling luidt als volgt: Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. J. Kleer 5 4 1 0 9 Optendrees 8 3 3 2 9 Meinema 5 3 1 1 7 Gastelaars 4 2 0 2 4 Molenaar 4 1 2 1 4 v. Zwieten Jr. 2 1 1 0 3 vè d. Bosch 4 1 1 2 3 De Jeu 4 1 0 3 2 v. d. Stel 2 0 1 1 1 v. Zwieten Sr. 3 0 J) 3 0 v. d. Reek 0 0 0 0 0 Er is nog weinig van te zeggen, wie dit jaar beslag zal leggen op het clubkam pioenschap. Er zijn nog genoeg gegadigden De heer v. d. Reek kon tot op heden nog geen wedstrijden spelen wegens drukte. De stand van de 2de klasse is: gesp. gew. gel. verl. pnt. Teunissen 3 2 10 5 v. Egmond 2 2 0 0 4 Sierag 2 2 0 0 4 J. W. Wijngaard 3 2 0 1 4 Kwaadgras 3 2 0 1 4 Colpa 110 0 2 J. H. Wijngaard 2 0 10 1 H. Dreef.. 3 0 1 2 L Teleng 3 0 12 1 Karstens 4 0 13 1 Joh. v. d. Bosch 0 0 0 0 0 De 2de klassers doen haar uiterste best, er dit jaar 3 voor promotie in aanmer king komen. De veteraan Teunissen schijnt er dit seizoen veel zin in te hebben. Nu had wit ca5: moeten spelen, ik had echter een voorzichtige bui. 5. Lb2 e6 6. Le2 d4! 7. d3 e5 8. 0—0 Le7 9. ed4: ed4: 10. Pbd2 0—0 11. a3 a5 12. Pe4 PdV Ook hier was consequent b4 voor 1 beter. Dit breekt zwart's centrum. 13. Lel f5 14. Pg3 Pb6 15. Ld2 a4 16. Tel Dc7 17. Tbl Kh8 Waarom zwart dit doet begrijp ik niet. 18. b4 Pd7 19. b5 Pce5 Wit speelt eindelijk b4, doch ziet nog steeds niet, dat nu bc5: moet volgen. Na bc5:, Lb4 stond wit beter. 20. Khl Ld6 21. Pg5 Pf6 22. Del Peg4 Zwart benut wit's fout goed. 23. f4 b6 Wit heeft niet anders. 24. Kgl Pe3 Geheel ingesloten besluit wit tot een offercombinatie. 25. Lf3 Tb8 26. Le3: de3: 27. De3: Lf4:l Kost dus een stuk. 28. Pf7t Kg7 Na Tf7: volgt De8t enz. 29. De7 De7: 30. Te7: Tf7: 31. Tbel Ld7 Hier had Te7; zwart de meerderheid be zorgd. 32. Ph5! Kf8 Nu kan na Te7: Te7: en na Ph5: Lh5: kan de looper niet weg. 33. Tf7:t Kf7 34. Pf4:Td8 Na deze korte opleving dommelt wit weer in. De koningsvleugelpionnen moe ten nu op zwarte velden worden gebracht. Ik zet ze op .wit. 35. h3? Lc8 36. Pd5 Pd5: 37. Ld5: Kf8 Beter Kf6. 38. Kf2 Te8 39. Te3 Te3: 40. Ke3: g5 41. d4? f4t 1 Wit besluit: overwinnen of sterven. 42. Ke4 cd4: 43. Kd4: Ke7 44. c5 bc5 45. Kc5: Kd7 46. b6 La6 Nu had wit nog een kans, Lc6t en La4:. 47. Lf3? Kc8 48. Kb4 Lb7 49. Ka4: h5 50. Kb5 Lf3: 51. gf3: g4 52. hg4: hg4: 53. fg4: 13 Opgegeven. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. CRICKET. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse: V.V.V.Haarlem; V.O.C.H. D.V.S. Overgangsklasse: Leiden (De Kempe- naerstraat); AjaxHilv. B. C.; H.F.C.C. Kampong. 2e klasse B: L.C.C.Sparta (Sparta-ter- rein); ExcelsiorH.B.S. o Overzicht. De Flamingo's .vieren feest en nadat wij wekenlang een slecht bezet programma in de eerste klasse hebben gehad, vanwege Flamingo-toeren, krijgen wij thans ook maar weer twee eerste klasse wedstrijden vanwege het Flamingo-feest, dat overi gens in intiemen kring wordt gevierd. Wie klaagde ook weer op de laatste jaar vergadering van den cricket-bond over te veel Flamingo-invloeden? Grootmeyer c.s. ontvangen Haarlem en de uitslag is niet twijfelachtig, terwijl de halve plaatselijke ontmoeting tusschen V.O.C. en H.D.V.S. ook wel doof de thuisclub zal worden ge wonnen. Ajax thuis tegen de Hilversumsche Bilthovensche combinatie speelt al haar op een na laat- sten wedstrijd. Het elftal van Labouchère is vrij zeker kampioen van de Overgangsklasse en een nederlaag aan de De Kempenaerstraat zou de positie van de H.B.C. niet noemens waard verzwakken, al dient rekening te worden gehouden met H. T. C. C. en in den laatsten tijd vooral ook met V.R.A. II. Daarenboven maakt het thans gelden de puntenstelsel alles mogelijk. O.a. ook, dat Ajax, thans huizend in de onderste door haar laatste twee thuiswedstrijden te winnen, nog een zeer behoorlijke plaats zal innemen. Dat er morgen tegen H.B.C. een kans is op een overwinning, zouden wij niet graag zonder meer beweren, ge zien het vrijwel hopelooze resultaat in Hilversum en den schrik der Leldenaars voor een fastbowler als Bakker. Maar wij herinneren ons ook een wedstrijd in Lei den, toen Hilversum, het eerst naar de wickets gaande, ruim 200 runs scoorde en Ajax daarna dit totaal passeerde, zonder dat alle wickets vielen. De Leldenaars zijn thans na ettelijke vacantiewedstrijden in een goeden vorm en wij verwachten mor gen aan de De Kempenaerstraat „bright cricket" als het weer althans wil meewer ken. „Cricket", het officieel orgaan van den N.C.B. vermeldt in de elftallen voor den jubileumwedstrijd der Flamingo's enkele Hilversummers, waardoor H.B.C. aanmer kelijk zou worden verzwakt. Dat zal intus- schen wel een vergissing van collega Berg- meijer zijn en Ajax wacht morgen zonder twijfel een moeilijken strijd. Laten Van d. Mey c.s. zorgen .voor een goede prestatie! Verder zij gememoreerd, dat H.F.C.C. van Kampong zal winnen en dat L.C.C. van haar thuiswedstrijd tegen Sparta, in Rotterdam overigens, ook wel even weinig pleizier zal beleven als van de eerste ont moeting in dit seizoen. ENGELAND—NIEUYV-ZEELAND. Engeland heeft de testmatch tegen Nieuw-Zeeland op den Oval met innings en 26 runs gewonnen. De tweede innings van Nieuw-Zeeland beliep 197, waarvan Mills 30, Blunt 43, Virran 51, Kerr 28. Peebles nam vier wickets voor 63, Tate 3—22, Verity 233, Brown 1—38. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE KATWIJK. Op 8 Augustus zullen te Katwijk aan Zee onder leiding van dr. Eikelenboom, des namiddags in de Buitenwatering wed strijden worden gehouden, waarbij mej. P. Oversloot, die onlangs deelnam aan den toer naar Zuid-Afrika, haar medewerking zal verleenen. o WIELRENNEN. „SWIFT." De sportcommissie besloot met het oog op de wedstrijden op de Rijswijksche baan, morgen slechts 40 K.M. te doen verrijden voor de A-klassers, 30 K.M. voor B-klas- sers en voor de juniores-leden 20 K. M. handicap. Start uiterlijk 8.30 uur aan den Hoogen Rijndijk. XVII. VOORTZETTING VAN HET SPELEN. Bij de combinatie Aas-Boer 9, spele men tweemaal naar deze honneurs toe, waarbij men, indien de tweede hand een lage kaart speelt, eerst de negen inzet. De tweede maal moet dan die kleur weer uit de andere hand worden aangebroken en nu de Boer ingezet. Dit zal een extra slag opleveren (waarbij dus de Heer-Vrouw- Tien van de tegenpartij slechts 1 slag maakt), ln die gevallen waarin de 10 en één van de andere honneurs, vóór de Aas- Boer-9 zitten. Van belang is het dat de eerste maal met de 9 wordt gesneden; hoewel de Boer verleidelijk is, zal bij eenig nadenken blijken dat dit onjuist is. Deze wijze van spelen zou alleen succes opleveren indien de Heer-Vrouw vóór, de 10 alleen achter de combinatie zitten. Het inzetten van de 9 de eerste maal, geeft betere kansen. Ook bij de combinatie Heer-Vrouw x, zal het spelen naar die hooge kaarten t oe. in 50 pCt, van de gevallen betere re sultaten opleveren dan het spelen er van af. Dit schijnt door velen niet begrepen te worden, in tegenstelling met het spelen naar eenvoudige vorken als Aas-Vrouw, die als regel door de meeste spelers goed worden aangepakt. Toch is het ook bij deze combinatie van het hoogste belang en zal het uit de sterke hand aantrekken van die kleur, in 50 pCt. van de gevallen een slag verloren doen gaan die niet ver loren behoefde te worden. Nemen wij het volgende geval; Blinde XXX V. A. Boer-Tien-x Aas-x-x Heer-Vrouw-x Leider Speelt de Leider die kleur uit de eigen hand, dan moet hetzij een honneur, hetzij een kleine worden gespeeld. In het eerste geval wordt de eerste slag door de tegen partij met het Aas, de derde slag met de Boer genomen. Speelt hij een kleine kaart uit dïn zal de eerste slag met de Boer of de tien, de tweede slag met het Aas ge nomen worden, waardoor de speler in beide gevallen slechts I slag maakt. Speelt hij echter de kleur tueemaal van uit den Blinde uit. dan zal hij zoowel de Heer als de Vrouw maken in die gevallen dat zoo als in het bovenstaande voorbeeld, de Aas vóór de Heer-Vrouw zit. In 50 pCt. van de gevallen zal dus deze speelwijze een extra slag opleveren. Bij het bezit van Vrouw-Boer-x zal tweemaal naar die kleur toespelen, in de derde ronde een slag opleveren, indien hetzij de Heer. hetzij de Aas, vóór die Vrouw-Boer zitten. Alleen dan wanneer deze beide honneurs achter zitten, zal deze speelwijze geen slag opleveren. Moet men een kleur aantrekken waar van de eene hand Vrouw-Tien x en de andere hand slechts kleine kaarten bezit, dan moet men er eveneens tweemaal naar toe spelen en de eerste maal de 10 inzetten. De vrouw zal dan in de tweede of derde ronde gemaakt worden in die gevallen dat de Boer èn de Aas of Heer, vóór de Vrouw- Tien combinatie zitten. Uitzonderingen op het spelen naar com binaties toe als Heer-x-x, Vrouw-10 x of Heer-Boer-x. zijn wanneer de betreffende kleur is geannonceerd door den tegen speler, die achter deze combinaties zit. Alsdan kan men met vrij groote zekerheid verwachten, dat de ontbrekende honneurs er achter zitten en dus geen slag gemaakt zal worden. Men mag een dergelijke kleur dan niet aantrekken, doch moet hopen dat de bezitter van de hooge kaarten in die kleur, wellicht in den loop van het spel ge forceerd kan worden, deze kleur zelf aan te trekken. Aan den anderen kant kan met grootere kans op succes op deze wijze worden ge speeld, indien de kleur is geannonceerd door den tegenspeler, die vóór de combi natie zit. In dit geval kan men met vrij groote zekerheid de ontbrekende hooge kaarten daar verwachten. (Ten overvloede wil ik hierbij nog even aanstippen, dat men in deze gevallen ook bij het bieden, met deze mindere resp. meerdere waarde van deze combinaties rekening moet houden. Een Heer-Boer x. vóór den bieder zittende, moet als nage noeg waardeloos worden beschouwd; zit deze combinatie echter achter dengene, die deze kleur bood. dan zal de theoreti sche waarde l'/i a 2 slagen zijn. Hieruit blijkt dus alweer hoe noodig het is zi. h steeds goed rekenschap te geven van het bieden van de tegenparatij). Tot nu toe heb ik alleen die gevallen behandeld, waarbij de hooge kaarten van een kleur in één hand zitten en de andere hand slechts lage kaarten heeft. Het snij den kan echter evengoed worden toege past, indien de hooge kaarten tusschen de twee handen verdeeld zitten. Heeft men resp. Aas, x, x in de eene hand en Vrouw, Boer. tien in de andere, dan zal indien men de Aas of een kleine kaart voorspeelt, de Heer door de tegen partij steeds worden gemaakt Speelt men echter uit de andere hand de Vrouw voor, naar de Aas toe, dan zal de Heer steeds gevangen worden indien deze er tusschen De oplossing van het eindspel van Troitzky zal ik de volgende maal geven. Het volgende probleem heeft het ont- pinningsthema tot onderwerp. O. WURZBURG. Philadelphia Telephone 1892. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Ka7, Ddl. Ta6 en d4, Le6 en h8, Pb5 en e7, pi c3, d3 en f6. Zwart: Ke5, Th7, Le3 en e8, Pa4. pid2, f4 en h6. Ook de volgende partij werd gespeeld om 't kampioenschap van Noord-Holland. Feenstra Kuiper Schmitz 1. Pf3 d5 2. e3 Pf6 3. b3 c5 4. c4 Pc6 zit. Ook bij deze combinatie zit dus in 50 "/n van de gevallen een derde slag. Het principe is geheel gelijk aan dat bij het hebben van Aas, Vrouw, Boer in één hand, doch is het in dit geval nog gemakkelijker uitvoerbaar. Moet men in het eerste geval tweemaal de hand met de kleine kaarten aan slag brengen om van daaruit de be treffende kaarten uit te spelen, in dit ge val blijft, indien het snijden lukt, de slag aan de Vrouw en kan de Boer onmiddellijk worden nagespeeld. De onderlinge verdeeling van de hon neurs kan in de diverse voorkomende ge vallen. verschillend zijn, doch het spelen en ook het resultaat, zal geheel gelijk zijn. Of men Vrouw. Tien, x heeft tegenover Aas. Boer, x of Vrouw, Boer, x tegenover Aas, Toen, x, of Vrouw, x, x, tegenover Aas. Boer 10 het resultaat zal steeds hetzelfde zijn in dien men de vrouw voorspeelt. Dit is eveneens het geval bij de volgende combinaties: Boer, Tien, x tegenover Aas. Vrouw, x of Boer, x, x tegenover Aas, Vrouw. Tien. Ook hier zal het resultaat in beide geval len hetzelfde zijn en een extra slag ge maakt worden in die gevallen dat de Heer er tusschen zit. Van het grootste belang is dat men bij dergelijke combinaties alleen dan een honneur voor kan spelen, indien men de opvolgend lagere kaart eveneens in zijn bezit heeft. Dit is een wet die maar al te vaak wordt overtreden. Herhaaldelijk ziet men door spelers hiertegen zondigen en door foutief spel slagen doen verloren gaan die gemaakt hadden kunnen worden. Heeft men Aas- x- x- in de eene hand en Vrouw- x- x- in de andere dan is geen snijden mogelijk en kan het voorspelen RECLAME. 20 Zambos Sigaretten 25 cents. 1144 Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij jOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN. H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. van de Vrouw nooit eenig voordeel ople veren en in 50% van de gevallen slechts nadeel. Bij eenig nadenken zal dit aan ieder duidelijk zijn. Speelt men toch de Vrouw voor, en de Heer zit achter de Aas, dan wordt de Vrouw met den Heer genomen en maakt men alleen de Aas. Zit de Heer inderdaad in de tusschen lig gende hand, dan zal deze op de vrouw gezet worden (een goed speler zal dit nimmer nalaten) en zal men genoodzaakt zijn toch de Aas te spelen, waardoor Boer en Tien bij de tegenpartij vrij worden. Ook dan is 't resultaat dus slechts 1 slag. De eenige mogelijkheid om 2 slagen te ma ken. bestaat in het spelen van de Aas, en het naspelen van een kleine kaart. Zit de Heer nu vóór de Vrouw, dan zal deze in de tweede of derde ronde gemaakt worden. Zit de Heer achter de Vrouw, dan zal slechts 1 slag gemaakt kunnen worden, doch heeft men alles geprobeerd. Heeft men Aas- x- x in de eene hand en Vrouw en één kleine kaart in de an dere, dan mag de Aas natuurlijk niet worden voorgespeeld. Men speelt dan een kleine kaart onder de Aas uit naar de Vrouw toe. Zit de Heer nu vóór de Vrouw, dan zal de tegenspeler deze onmiddellijk moeten inzetten en worden dus daarna zoowel de Aas als de Vrouw gemaakt. Heeft men Aas-x -x in de eene hand en- Vrouw- Tien- x in de andere, dan moet de Aas worden voorgespeeld en een kleine kaart na Legt de voorhand nu de Heer niet in, (wat hij vrij zeker zou doen, in dien hij hem had) dan moet de 10 worden gespeeld in de hoop dat achter de Vrouw wel de Heer, doch niet de Boer zit. In dit geval maakt men dan tevens de Vrouw in de derde ronde. A. J. VERSTEEG. - 2-4 i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14