N.V. LEIDSCH DAGBLAD UIT DE RIJNSTREEK. VRAGENRUBRIEK. INGEZONDEN. BRANDENDE PETROLEUMBRON. Uit Kilgore in den Amerik. staat Texas wordt gemeld, dat vijf arbeiders zijn om gekomen in een brand van een petroleum bron. Uit de verte sloegen honderden menschen de vlammen gade; zij konden echter geen hulp verleenen aan de gil lende slachtoffers HITTE IN CALIFORNIë. Een droge hittegolf over Californië heeft zeventig slachtoffers gemaakt. DE POOLTOCHTEN. De ontmoeting met Malygin. Volgens een draadloos bericht van den ijsbreker „Malygin" heeft Maandagavond te 10.30 in de Kokkerbocht de ontmoeting plaats gehad tusschen 't luchtschip „Graf Zeppelin" en den ijsbreker „Malygin." Het luchtschip landde op het water, om de postzakken in te nemen en over te geven. De landing op het water duurde on geveer een kwartier. Per radio heeft tusschen den ijsbreker en den „Graf Zeppelin" een korte gedach ten wisseling plaats gehad. Professor Wiese en Noblle zonden groeten aan dr. Eckener en prof. Samoilowitsj en wenschten hun een goede vlucht. Een nieuwe ontmoeting tusschen den ijs breker .Malygin" en den „Graf Zeppelin" is tot nu toe niet vastgesteld De weersom standigheden zijn niet bijzonder gunstig. In een nader radio-bericht van den ijs breker „Malygin" wordt medegedeeld, dat nog geen beslissing is genomen omtrent 't verder onderzoek naar de Alessandri-groep daar de weersomstandigheden voor dit I onderzoek nog niet gunstig genoeg zijn. De onderzeeër „Nautilus" heeft gisteren Plymouth verlaten voor een reis naar het poolgebied. De onderzeeër zal de reis ma ken vla Bergen. o De „FIRECREST" GEZONKEN. De „Firecrest" het kottertje, waarmee Alain Gerbault zijn eenzame reizen over de wereldzeeën heeft gedaan, is Zondag voor de Bretonsche kust gezonken Het scheepje werd tijdens een storm van Cherbourg naar Brest gesleept, waar de opleidings school voor de marine het zou overnemen. De woedende golven hebben het vaartuig echter tot zinken gebracht. EEN MYSTERIEUZE MOORD. Een Amerikaansch meisje, mej. Henriëtte Schmerler, die studeerde aan de Columbia University te New York, had zich naar Ari zona begeven om daar onder de Apachen- Indianen van de gewoonten en gebruiken dier stammen studie te maken. Het meisje is thans onder mysterieuze omstandig heden vermoord gevonden. Het lijk lag in een diepe kloof en was met messteken ver minkt. Tal van Indianen zijn in hechtenis genomen. Er bestaat een brief van het meisje, waarin zij aan een schoonbroer meedeelt, dat zij achter eenige geheime godsdienstige zaken was gekomen, hetgeen haar indien de Indianen dat te weten kwamen den toorn van die Indianen op den hals zou halen. N.R.Crt. ALPHEN. Het park. Gistermiddag werd van gemeentewege in den vijver van het nieuw aangelegde park benoorden de Spoorhaven een hoe veelheid goudvisschen en karpers los ge laten. Begrijpelijkerwijze is het visschen in den vijver verboden, evenals het zich bui ten de wandelwegen op de verschillende gazons begeven. Een ieder zij voor deze overtreding gewaarschuwd, daar door de politie op een en ander streng zal wor den gelet. Belangrijke verbetering van het Station. Zooals velen reeds zullen hebben opge merkt is men alhier aan het station reeds geruimen tijd bezig met de uitvoering van verschillende werkzaamheden, die, naar wij vernamen verband houden met de uit breiding en aanleg van de spoorlijn AlphenGouda. De exploitatie van deze lijn zal, zooals men weet, waarschijnlijk in Mei 1933 een aanvang nemen. Wat de werkzaamheden en uitbreiding betreft kunnen wij mededeeleq, dat beide perrons pl.m. 65 c.M zijn verhoogd, zoomede het geheele emplacement en rails. Voorts zul len de wissels zoodanig worden verlegd, dat bij een ongeval de verschillende trei nen, van welke richting ook, over enkel spoor geleid kunnen worden. Voor het overhalen der wissels zal een electrische installatie wordgn geplaatst. Bovendien ligt het in de bedoeling, dat het station ook zelf belangrijk zal worden uitgebreid en gerestaureerd. Zijn wij goed ingelicht dan is het n.l. de bedoeling het station zoodanig te verbouwen, dat wat thans de 2e klas wachtkamer is, kantoor wordt, en een nieuwe 2e kl. wachtkamer wordt ge bouwd aan de Zuidzijde. Het tegenwoor dig kantoor wordt hal, terwijl aan de noordzijde een kantoor voor den stations chef en het magazijn zal worden gebouwd. Inmiddels werd ook reeds een ander ge bouwtje voor ploegbergplaats gebouwd, zoodat dit in tegenstelling met het oude dichterbij het station is gelegen. Voorts zal ook het oude wachtlokaal aan de overzijde van het station verdwijnen en hiervoor een meer gerieflijk lokaal wor den gebouwd. De beide perrons werden inmiddels belangrijk verlengd en ook be tegeld. terwijl ook het rangeerspoor nog zal worden verlengd en bovendien de spoorhaven van een nieuwe schoeiing zal worden voorzien. Ongetwijfeld zullen deze verbeteringen het aanzien van station en omgeving belangrijk verhoogen en het reizigers- en goederenvervoer mede be langrijk ten goede komen. De heer M. Kamper thans te Meerkerk nog kort geleden hulpprediker bij de Ger. Kerk alhier, heeft het beroep als predi kant van de Geref. Kerk te Nieuw Weer- dinge aangenomen. De heer K werd gisteren toen hij langs de Aarkade passeerde door den hond van den landbouwer R. in zijn been gebeten, waardoor zijn broek werd bescha digd De schade werd door den landbou wer vergoed, terwijl K. aangifte bij de po litie deed, daar reeds door meer perso nen over deze hond is geklaagd. GROOTE VERDUISTERINGEN TE KEULEN. Bij de stedelijke Beschaffungsstelle te Keulen zijn door een onverwachte control- le groote verduisteringen ontdekt. Een 34-jarlg ambtenaar, die sedert lan ge jaren in gemeentelijken dienst was, heeft in den loop van de laatste jaren langzamerhand bedragen verduisterd, die in totaal tot een bedrag van ruim 100 000 Mark zijn opgeloopen. De ambtenaar is gearresteerd. Er is nog niet vastgesteld of meerdere personen zich aan deze prac- tijken hebben schuldig gemaakt. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Als we nu wederom het verloop op de verschillende vooraanstaande markten be zien. wijst het alles op een verdere daling van de veeprljzen en zooals we nog in ons laatste overzicht opmerkten het is voor alles noodlg en dus wenschelijk. Het is bij de huidige omstandigheden, nu we toch met het slachtvee worden beconcur reerd van uit het buitenland, een groot veehoudersbelang dan ons eigen gebruiks- en magere vee in prijs omlaag gaat Hoe vreemd of het overigens ook moge klin ken. maar het is thans vrijwel ieders opinie en we gaan dien kant uit ook. Er waren wat ruimere aanvoeren. Zooals te Gorichem, Groningen. Rotterdam, en al leen tot lagere prijzen was wat te ver- koopen. We taxeeren de prijzen voor deze week weer een f. 10f. 15 soms f. 20 per stuk lager als vorige week; maar Jammer is, dat ook de prijzen van het slachtvee nog verder inzinken. Te Groningen en Purmerend konden deze zich gisteren met moeite staande houden, maar te Rotter dam handhaafden ze zich niet Men kreeg weer een paar cent per pond minder. Ook met de stieren, die in groote getale wer den te koop gebracht, ging het minder goed en prijzen een fractie lager. We kunnen thans voor koelen noteeren f. 0.800.95 per K.G. en stieren f. 0.70 f 0.80 per K.G. naar gelang de kwaliteit Kalveren voor vette soorten weer kalm en nuchtere vlug en ruim prijshoudend. No teering onveranderd. In graskalveren ging heel weinig om. Prijzen f50f. 70 per stuk. Schapen en lammeren flauw, met schommelende prijzen toch niet zoo goed als vorige week. Voor varkens kon alleen te Rotterdam door enorm groote aanvoer de prijzen, ten slotte niet geheel prijs houdend blijven, maar over 't geheel ge ven de overige markten weer 1 tot l'/s cent per pond verhooging aan, hetgeen ook te Rotterdam, bij normale aanvoer het geval zou zijn geweest. Zouters ble ven vooral sterk gevraagd. VAN DER S. H. M. R. te H. Dat een ander bij het zelfde inkomen minder belasting betaald, kan van verschillende omstandigheden afhangen. B. v. Kinderaftrek en premie levensverzekering of begrafenisfonds. Voor 30—31 zal uw aanslag f. 28.14 be dragen. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Onderzoek geloofsbrieven. - Winkel- en café-sluiting. - Waterleiding in scholen. De voltallige Raad dezer gemeente vergaderde onder leiding van den burgemeester Na opening der verga dering met het gebruikelijke gebed wer den de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw inkomende leden. Als commissie voor on derzoek der geloofsbrieven werden aange wezen de heeren Heemskerk, de Koning en van Dooren. De voorzitter schorste hierna de vergadering. Na heropening- deelde de heer van Dooren als rappor teur mede, dat de geloofsbrieven door de commissie zijn onderzocht en tot geen op merkingen aanleiding gaven. De commis sie stelde dan ook voor tot de toelating der gekozen leden te besluiten. Met alge- meene stemmen werden de nieuw gekozen leden tot raadslid toegelaten. 2o. Wijziging reglement van orde voor de vergadering van den Raad De voor zitter deelde mede. dat Ged. Staten heb ben teruggezonden het reglement van orde met verzoek daarin nog eenige kleine wijzigingen aan te brengen. B. en W. stel den den Raad voor aan de gemaakte op merkingen tegemoet te komen. Na voor lezing van het prae-advles van B. en W. werd met algemeene stemmen besloten aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. 3o Aanbieding gemeente-begrootmg, dienstjaar 1930. De rekening door den ge meente-ontvanger opgemaakt sluit in ontvangst en uitgaaf gewone dienst met respectievelijk f. 218.325.25 en f. 163.627.49, alzoo een batig saldo van f 54.697.76, De kapitaaldienst sluit met een nadeehg saldo van f. 15.086 83. B. en W. hebben ge meend dit nadeelig saldo nog niet door geldleening te moeten dekken, omdat de gemeente voldoende kasgeld heeft uit staan, waarvoor slechts een rente wordt gegeven van l/e pet. Omtrent het batig saldo zullen B. en W. in de eerstvolgende vergadering met een voorstel komen. Be doeling is een zeker bedrag over te bren gen naar de reserve. Tot leden van de commissie voor onderzoek der gemeente- rekening en gemeente-begrooting werden gekozen de heeren J. N. Los, C. Bontje en G. H. Rotteveel. Genoemde heeren nemen de benoe ming aan. 5o. Vaststelling van de verordening too afwijking van bepalingen der Winkel sluitingswet. De voorzitter deelde mede, dat van het ministerie van Arbeid, Handel en Nijver heid bericht is ingekomen, dat zeer waar schijnlijk de winkelsluitingswet op 1 Maart 1932 in werking treedt. De minis ter dringt er bij de gemeentebesturen op aan, dat de verordening als bedoeld in de artikelen 6 en 9 dier wet vóór 1 October a.s. ter goedkeuring worden Ingezonden. B. en W. hebben omtrent het in het leven roepen van een dergelijke verordening het advies ingewonnen van de middenstands- vereeniging ,,St. Maarten" Mede overeen komstig dit advies stelden zij voor toepas sing te geven aan 't 3e lid van art. 9. I waarbij de gemeenteraad bevoegd is om ten hoogste 21 dagen in 't jaar aan te wij zen, waarop de bij deze wet voorgeschre ven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden of desgewenscht voor die dagen een later sluitingsuur dan bij deze wet aangegeven te bepalen. B. en W. stelden dan ook voor in het tijdvak van 15 Mei tot 15 October, gedurende 21 ach tereenvolgende Woensdagen het sluitings uur voor alle winkels te bepalen op 11 uur des namiddags. De heer de Koning wees op artikel 9, le lid, waarbij den gemeenteraad de be voegdheid werd gegeven indien bijzondere omstandigheden afwijkingen van bepa lingen dezer wet gewenscht maken van deze afwijkingen gebruik te maken. Vol gens de memorie van toelichting worden onder de bijzondere omstandigheden mede verstaan seizoendrukte, zoodat spr. gaarne van den voorzitter zou vernemen of met het oog op de tuinderij, art. 9, le lid hier van toepassing kan worden verklaard. In de drukke campagne komt het geregeld voor, dat vrouw en kinderen allen op den akker werken tot laat in den avond, zoo dat de tijd ontbreekt om tijdig voor 8 uur des avonds inkoopen te doen. De voorzitter geloofde niét, dat hier van bijzondere omstandigheden gesproken kan worden. De cultures hebben zich de laat ste jaren zoo gewijzigd, dat bijna het ge heele jaar in de tuinderij gewerkt wordt. Spr. heeft zich gehouden aan het advies van de Hanze, zoodat hij voorstelde te aanvaarden hetgeen wordt voorgësteld. Blijkt in de praktijk, dat er behoefte be staat aan een regeling als bedoeld in art. 9 le lid. dan kan deze nog altijd gemaakt worden. Na nog eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. zonder h st. aan genomen. 6o. Opzegging overeenkomst bestuur Veender- en Lijkerpolder tot het geven van een jaarlijksche bijdrage tot behoud van den Mopmolen. De voorzitter deelde mede, dat voor eenige jaren met het bestuur van den Veender- en Lijkerpolder, den Googer polder en de gemeente een overeenkomst is gesloten, waarbij een bijdrage per jaar werd toegezegd, dienende voor waterver- versching van de Nieuwe-Wetering. Nu de plannen voor watervoorziening der drie gemeenten in een dergelijk vergevorderd stadium verkeeren, dat eind 1931 alle per- ceelen aan de waterleiding kunnen wor den aangesloten achten B. en W. het voortbestaan van deze overeenkomst niet meer noodzakelijk, omdat na 1 Januari 1932 het argument vervalt, dat het water van de Nieuwe-Wetering moet gebruikt worden voor huishoudelijke doeleinden en voor de zuivelbereiding. B. en W. stellen dan ook den Raad voor de overeenkomst met ingang van 1 Jan. 1932 op te zeggen. De heer Rotteveel achtte deze overeen komst geheel overbodig geworden en deelde mede, dat het bestuur van den Goo gerpolder eveneens zal besluiten de over eenkomst op te zeggen. De omstandigheden hebben voldoende bewezen, dat de Mop molen vonr de bemaling van den polder niet gemist kan worden, zoodat conti nueering van de bijdrage ongemotiveerd zou zijn. 7e. Benoeming van een lid van de Com- missie tot wering van schoolverzuim. De voorzitter deelde mede, dat het spr. na 1 veel moeite is mogen gelukken een ge- 1 schikten candidaat te vinden, die bereid bleek te zijn een eventueele benoeming te I willen aanvaarden. B. en W. stelden dan j ook voor no. 1 van de aanbeveling n.l. den heer S Strijk, aannemer, te benoemen. Met algemeene stemmen werd de heer Strijk i benoemd 8e. De wijziging van de gemeente— j begrooting werd z. h. st. vastgesteld. Een 6-tal reclames tegen den aanslag in j het schoolgeld, die bijna allen verband hielden met verlaging der rijksinkomsten belasting, werd afgehandeld overeenkom stig voorstel van B. en W. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. een schrijven van heeren Ged. Staten, waarbij zij goedkeuren de verordening betreffende de beschikbaarheid van drink water in woningen en werkplaatsen. De verplichte aansluiting is thans een feit geworden, zoodat een ieder, binnen de 100 Meter gelegen van de buisleiding, ver plicht is zijn perceelen aan de waterlei ding aan te sluiten, Spr. hoopte van harte, dat elk lid van den Raad zal trachten de ingezetenen aan te sporen tot spoedige aansluiting aan de waterleiding, zoodat niet tot dwangmiddelen zal behoeven te worden overgegaan. Spr. had met voldoening gelezen het be richt uit de gemeente Nieuwkoop, waar reeds 95»/n van de ingezetenen zich voor aansluiting aan de waterleiding hebben opgegeven. Naar aanleiding van het ver slag van den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Alkemade over 1930 vroeg de heer Bontje of B. en W. reeds stappen hebben gedaan bij de Ver. van Ned Gemeenten betreffende uitstel van de verplichting tot het hebben van een destructor. De voorzitter antwoordde, dat reeds op 7 Juli het schrijven om uit stel is verzonden. Voorts was binnengeko men een verzoek van verschillende café houders in deze gemeente om niet over te gaan tot wijziging van het sluitingsuur voor de vergunningslocaliteiten. De voor zitter deelde mede, dat, in verband met de vraag van den heer de Koning of het niet gewenscht is het sluitingsuur te verande ren. B. en W. den democratischen weg hebben bewandeld, door advies te vragen bij de belanghebbenden zelf. Het resultaat is, dat bijna alle caféhouders verzoeken het sluitingsuur onveranderd te laten. B. en W. stelden dan ook voor in het sluitingsuur geen verandering te brengen. De heer de Koning merkte op. dat het verzoek in de vorige vergadering gedaan is gekomen naar aanleiding van een on derhoud met een der grootste caféhouders uit de plaats. Zelfs kreeg hij na de vorige vergadering nog een dankbetuiging. Hoe veranderlijk echter een mensch is, blijkt wel uit het feit, dat diezelfde persoon thans als eerste onderteekenaar staat op het adres. Toch is spr. van meening dat zijn gedaan voorstel nog niet zoo verkeerd is. want indien het gemeentebestuur een referendum zou houden, de meeste huis moeders er voor zouden zijn om het slui tingsuur des winters te bepalen op 10 uur en des zomers om 11 uur. De heer Rietr broek was het volkomen met den heer de Koning eens, want hier staan zeer zeker hoogere belangen op het spel. Spr. vroeg dan ook of er niet meerdere leden van den Raad er zoo over denken. De voor zitter achtte het beter het voorstel van B. en W. in stemming te brengen. Daar niemand stemming over het voorstel van B. en W verlangde, werd z. h .s. het voor stel van B en W. aangenomen, zoodat in het sluitingsuur voorlooplg geen verande ring komt, Wel zullen B. en W. voor het volgend jaar overwegen of het gewenscht is in den zomertijd de café's open te hou den tot ll1/» uur. Op het verzoek van het R.K. Kerkbestuur om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor bijbouw van twee lokalen ten behoeve van de R.K. Meisjesschool werd goedgunstig beschikt. De verzoeken om de noodige gelden be schikbaar te stellen voor den aanleg van drinkwaterleiding in de scholen, werden op voorstel van B. en W. aangehouden. De voorzitter gaf hierop een uitvoerige toe lichting. Op 10 Juli j.l. heeft met de bij zondere schoolbesturen een conferentie plaats gehad over den aanleg van de drinkwaterleiding in de schoollokalen. Deze conferentie was belegd op initiatief van de Bijz. Christelijke school te Oude- Wetering. Dit schoolbestuur achtte het beter, dat deze aangelegenheid uniform zou worden geregeld Het gemeentebestuur is zelf nog dank gebracht voor de wijze waarop het gemeend heeft deze zaak te moeten regelen, want de heer Oostlander zag hierin ten stap in de goede richting. Hoe meer overleg met het gemeentebe stuur hoe beter. Op die conferentie is lang en breed besproken hoe de installa tie zou geschieden. De gemeente zou het sanitair zelf inkoopen. terwijl eenwasch- bak in het lokaal van het hoofd der school voldoende bleek. Verder zouden er closets komen en urinoirs met waterspoe ling en op de speelplaats een kraan met een gelegenheid voor de kinderen om te drinken. Toen de gemeente-secretaris Vrijdagmorgen in de school kwam om alles te komen opnemen, werd hem door het hoofd der school verteld, dat de in specteur van het lager onderwijs een ge heel andere regeling wenschte, terwijl het schoolbestuur reeds een architect in den arm had genomen om de noodige teeke- ningei: te maken. Het gemeentebestuur wist nog van niets, het heeft thans een onderhoud aangevraagd met den inspec teur. ten einde de ware toedracht van de zaak te vernemen. B. en W. stelden dan ook den Raad voor nog niet op de inge komen aanvragen te beslissen. De heerRotteveel vroeg of de andere schoolbesturen al vast niet geholpen kun nen worden. De heer Los begreep van de zaak weinig, want de heeren Oostlander en van der Velde, die de conferentie heb ben bijgewoond zullen toch wel volmacht gehad hebben. De Voorzitter begreep ook weinig van de houding van het schoolbe stuur. 't Had dit best. in ieder geval gepast kennis te geven van den stand van zaken Z.h.s. werd besloten de beslissing op de ingekomen verzoeken te verdragen. Rond vraag. De heer Rietbroek vroeg den Voor zitter of in het contract tot levering van electriciteit door Leiden ook staat, dat bij brand de bewoner van het perceel de electriciteitmeter moet vergoeden. Door Leiden is aan Hijzelendoorn een kwitan tie van f. 23.gepresenteerd wegens ver branding van den meter De Voorzitter zegde onderzoek toe. De heer Heemskerk bepleitte het aan brengen van een electrischenkabel, tege lijk met het leggen van de buisleiding door de Zevenhuizen. De Voorzitter ant woordde, dat deze zaak reeds lang geleden onderzocht is. De kosten waren zoo hoog. dat B. en W met geen voorstel durfden komen. Verder besprak de heer Heems kerk den weg in het dorp Rijpwetering, die z.i. dringend herstelling behoeft. De heer Rotteveel wees op de hoop steenen bij de Fransche Brug. Voorzitter antwoord de den beiden heeren dat tengevolge van de waterleiding vele gaten in den weg zijn gekomen. Men is thans druk bezig de gaten te herstellen. Nog deze week zal in Rijpwetering begonnen worden. Wat de partij steenen bij de Fransche brug betreft deelde spr. mede, dat na den aanleg van de waterleiding deze een bestemming zul len verkrijgen. De heer de Jong wees op de zoo gunstige ligging van de watertoren en zou er veel voor voelen als van gemeen tewege in den toren een electrische klok wordt aangebracht. Voorzitter voelde voor dit denkbeeld veel, doch wenschte eerst te informeeren naar de kosten. De heer Rietbroek drong op spoed aan, waarop de Voorzitter antwoordde, dat B. en W steeds de zaken onmiddellijk afdoen. Hierna sluiting. KOUDEKERK. i Raadsagenda. Morgen 30 Juli, des voormiddags te 9'/t uur, komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten: 1. Onderzoek van geloofsbrieven nieuw gekozen leden van den Raad. 2. Notulen. 3. ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Aanbieding balans en winst- en verliesre kening waterleidingbedrijf 1930. 5. Idem regeling brugbedrijf 1930. 6. Aanbieding gemeenterekening dienst 1930 en benoe ming commissie tot nazien der rekening. 7. Goedkeuring rekening gezondheidscom missie dienst 1930. 8. Aangaan nieuwe overeenkomst met Boskoop, betreffende de levering van water. 9. Vaststelling pen sioensgrondslagen. 10. Comptabiliteitsbe- sluiten. 11. Voorstel B. en W. algeheele af lossing geldleening oorspronkelijk groot f54600 per resto f. 25.900 en het aangaan van een nieuwe leening ad f. 25900. 12. Be slissing inzake het uitbrengen van een jaarlijksche of vijfjaarlijksche gemeente verslag. Openluchtconcert As. Donderdagavond 9 uur zal „Koude kerks Gemengd Koor" onder leiding van den heer P. de Rook een concert geven in de muziektent. Uitgevoerd worden de vol gende nummers: 1. Kerkkloktonen, 2. Mor gen. 3. Gij Herder Israëls, 4. Belofte, 5. Droomekind. 6 Serenade van een Lands knecht, 7. Sorge, 8 Liebe, 9. Gebed, 10. Ons Lied. TER-AAR. Voorloopig bestuur T.B.C.-Vereeniging. De heeren C. van Rooijen, B. Hoogen- boom, S. A. van Zwieten en ds. Warnink, die waren aangezocht om het voorloopig bestuur van bovengenoemde vereeniging te vormen hebben hierin toegestemd. Als voorzitter werd door hen in hun eerste bijeenkomst aangewezen dr. Quartel, als secretaris de heer B. Hoogenboom en als penningmeester de heer S. A. van Zwieten. Ook dr. Quartel heeft naar wij ver nemen, zijn benoeming aangenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Cornelis, z. van C. W. v. d. Hoorn en M. E. Loogman Petrus Johannes, z. van N. J. Hoogervorst en P. M. Voortman Klaas, z. van J. van Eijk en G. Hartman. Vertrokken: L. L. Kempers naar Wad- dinxveen G. van Os naar De Bilt. Onze plaatsgenoote. mej. M. J. Kam- meraat is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Dinteloord. Mej. A. Turkenourg alhier slaagde voor de acte Na. van het Nijverheids examen. BOSKOOP. De heer E. L. A. Damm, klerk, ten kantore der directe belastingen alhier, is benoemd tot rijksklerk met vakexamen. HOOGMADE. INTREDE Ds. Th. G. TONNON. Te Pijnacker. Omtrent de intrede van ds. Th. G. Ton- non te Pijnacker, tot nu toe predikant alhier en hulpprediker te Katwijk verne men wij nog dat de bevestiger ds. O W. H. Odé te Koudekerk als uitgangspunt geko zen had 2 Cor. 4 :5 b v.n. deze woorden: „dat wij dienaren zijn om Christus wil". Op treffende wijze ontwikkelde de voorganger zijn gedachtengang naar aanleiding van deze woorden over: 1. het karakter, 2. het motief. 3. het persoonlijke van het ambt. Hierop werd gezongen 50 3 en 4 en over gegaan tot de bevestiging terwijl na het jawoord van ds. Tonnon, toegezongen werd Ps. 119 9 Des middags verbond de nieuwe leeraar zich met een intree-predikatie aan de ge- i meente van Pijnacker, die in groote getale was opgekomen, naar aanleiding van het tekstwoord Jeremia 1 9 B. „Alles wat ik u gebieden zal zult ge spreken." Spr. handel- I de hierin over een bevel des Heeren tot christenen en sprekers. Na zijn gevoelvolle rede richtte spreker zich tot zijn vriend ds. Odé, den burge meester jhr Hasselt van Dinter. tot burge- meester Boddens Hosang van Woubrugge, I tot ds. Loeff van Nootdorp, consulent; tot 1 de aanwezige Ringpredikanten, tot zijn voorganger ds. C. A. de Bruin met mevr. De Bruin, tot den kerkeraad. kerkvoogden, den heer Van Beelen, organist der Oude Kerk te Katwijk aan Zee, die als vriend het orgel in beide diensten voortreffelijk bespeelde, tot het kerkpersoneel. familie, vrienden uit Hoogmade, Katwijk aan Zee en elders, om met een woord tot de ge meente te besluiten. Wederkeerig werden hartelijke woorden gesproken door ds. C A. de Bruin, ds. De Vries van Schipluiden als praetor van den Ring Delft en eindelijk door den consulent, die de gemeente liet zingen de zegenbede uit Ps. 134. Na een woord van dank en het uitspreken van den zegen, ging de groot schare uiteen. ZWAMMERDAM. Onze plaatsgenoot, de heer L. P. van Dam. is te Amsterdam geslaagd voor het examen M. T. S. afdeeling Werkbouw. De heer J. van den Hoofdakker, le fitter aan de Gasfabriek alhier, is be noemd tot chef-fitter aan de gemeente gasfabriek te Goor. De bloempjesverkoop, ten bate van het Sanatorium en Kinderherstellings- fonds van den Christ. Nat. Werkmansbond door enkele jongedames alhier gehouden, heeft f20 opgebracht. Voor het M.U.L.O.-examen zijn te 's-Gravenhage geslaagd Maria B. Appel man. Theresia Becker en Cornelia Panne bakker. alle interne leerlingen van het R. K. Internaat der zusters Franciscanessen van de St. Jozef-stichting aan den Over tocht alhier. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. 'Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. GOOI UW OUD RIJWIELPLAATJE NIET WEG! Met ingang van 1 Augustus moet ge weder een nieuw belastingmerk op uw rij wiel hebben. Het oude plaatje heeft dus geen waarde meer voor u. Voor ons echter wel. Deze plaatjes verzameld en verkocht zouden ons in staat stellen weder eenige lijders aan de vreeseli]ke ziekte de T. B. C. te helpen. Wij roepen dan ook aller medewerking in om zoo veel mogelijk plaatjes te verzamelen. Het bestuur van den Bond van Rijwielhande laren zegde ons volle medewerking toe, zoodat ge bij uw rijwielhandelaar het oude belastingmerk kunt brengen. Terwijl ze aan onderstaande adressen gaarne in ont vangst worden genomen: J. Bouwman, Heerenstraat 97. J. Ober. Genestetstraat 78. J C. Bruné, Groenesteeg 14. D Vijlbrief, Lombokstraat 84. Niet alleen oude belastingmerken, maar ook andere metalen worden gaarne in ontvangst genomen. Het is slechts een klein offer wat wij van u vragen, maar vele kleintjes maken één groote. Vraag aan uw vrienden en kennissen het oude belastingmerk. Steun ons werk. gij verricht een goede daad. gij verricht een menschendaad. Het bestuur van de Vereeniging tot bevordering der belangen van T. B. C.-patlënten in Nederland, afd. Leiden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6