TELEGRAMMEN. SPORT. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 738. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 761.4 te Biarritz. Laagste stand 748.3 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 29 Juli. Zwakke tot matige meest Westelijke wind. Zwaar tot half bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk nog enkele re genbuien. Weinig verandering in tempera tuur LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. '57 gr. F.). 12 uur 's midd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 3 uur nam.: 16'/» gr. C. (62 gr. F.). TOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. Voorm. te 3 u. 23 min.; nam. te 3 u. 44 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl." 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 9.27 n.m. tot 4.46 v.m. Het belangrijkste echter is, dat de volke ren, die op de Londensche conferentie vertegenwoordigd waren, het eens zijn kunnen worden inzake samenwerking tot het brengen van hulp aan Duitschland. Ofschoon de genius en het verantwoorde lijkheidsgevoel van de bankiers zich ver behoort te houden van de politiek, moe ten toch, wanneer de banken en de cre- dietinstellingen hare groote functie in de toekomst juist willen uitoefenen, toekom stige geslachten al hun krachten er op richten den internationalen welstand te verhoogen. Het is niet voldoende, wanneer ieder ae macht, die hij op dit gebied bezit, slechts voor eigen doeleinden aanwendt. Alle financieele hulpbronnen moeten worden gebruikt om het gebouw van de nationale en internationale beschaving te verster ken en bijeen te houden en in dit ver band moeten de grondoorzaken van de huidige crisis vroeger of later eens helder onder, het oog worden gezien en met ge zond menschelijk verstand en goeden wil tot een goed einde worden gebracht. Als voorbereiding daartoe moet een gevoel van wederzijdsch vertrouwen worden ge schapen. Een gevoel van wederzijdsch vertrouwen en persoonlijk inzicht, zoodat de staatslieden, die met elkander onder handelen, weten, dat de onderhandelaar aan de andere zijde open en eerlijke woorden met hem spreekt en open en eerlijk handelt. Niet door schriftelijke of mondelinge bevestiging, maar door een gevoel van vertrouwen ln het hart van een ieder is dit doel te bereiken en tevens moet het ge voel van vertrouwen van volk tot voll: weer worden hersteld. Ieder volk moet veel hiertoe bijdragen en ik zou uiting willen geven aan de hoop, dat bezoeken, als dat van Chequers, van Londen of ons huidige Berlijnsche bezoek, niet als afzonderlijke op zich zelf staande feiten mogen blijven bestaan, doch dat zij als uitdrukking van een tendenz tot beter wederzijdsch begrip op internationalen grondslag hunne voortzetting in gelijke bijeenkomst mogen vinden. Sedert het sluiten van de Londensche conferentie is veel belangrijks gebeurd. Allereerst zou ik in dit verband de hulp van Frankrijk willen noemen en uiting geven aan den wensch, dat de besprekin gen tusschen u en de Fransche staatslie den, mogen worden voortgezet onder deel neming van andere landen, wanneer dit noodig mocht zijn. Het scheppen van be trekkingen van mensch tot mensch is net belangrijkste. Wij moeten het verleden vergeten, daar de toekomst van een poli tiek afhankelijk is. die slechts door man nen wordt gevoerd, die van goeden wille zijn en die bezield zijn door een geest van samenwerking, die het hun mogelijk maakt de ongerustheden en argwaan te onderdrukken, die wanneer zij bestaan blijven, de ergste gevolgen zouden hebben en ten slotte tot den oorlog zouden voeren. De gedachten eh gevoelens van de jonge generatie moeten worden afgewend van vijandige gezindheid en argwaan en gericht worden op wederzijdsch begrip en wederzijdsche hulp. Dat is onze gemeen schappelijke taak. Dit idealisme, dat in de jonge genera.tie huist, daarvoor te gebruiken, dat het zich wendt tot de groote internationale opga ven van overeenstemn+ing en samenwer king tusschen de groote volkeren der wereld. Intusschen heeft de regeering weer eenige verordeningen uitgevaardigd tot regeling van de betalingsmogelijkheden. In Brunswijk heeft de nat. socialistische minister van binnenl. zaken Frantzen zijn entslag genomen. De tekst van Frantzens ontslagbrief luidt als volgt: Door de voortgezette, uitgebreide en ver scherpte noodverordeningspolitiek van het Rijk hebben de kleine landen het laatste overschot van hun staatkundig eigen be staan verloren, en zijn gezonken tot vol komen onzelfstandige administratieve districten. Aan de ministeries in deze lan den is daardoor, in strijd met de grond wetten elke werkingsmogelijkheid in den zin van een landsregeering ontnomen. Ik weiger als regeeringsambtenaar op een zijdige en sociaal-onrechtvaardige wijze de hevelen der dictatuur-Brüning op te vol gen en leg daarom de mij 1 Oct. 1930 op gedragen ministersfunctie neer. Tot de aanwijzing van een opvolger zal ik de «opende zaken afdoen. FRANKRIJK. Rede van Maginot Het woord voerend op een banket van reserve-officieren, heeft minister Maginot de houding uiteengezet, die Frankrijk zal aannemen op de a.s. ontwapeningsconfe rentie Hij verklaarde, dat Frankrijk be reid is zich aan te sluiten bij elke eerlijke internationale poging om de militaire las ten te verlichten. Hij meent dat men bij de beperking der bewapening rekening moet houden met de aardrijkskundige legging van elke natie, de militaire strijd krachten der naburige naties, de veilig heidswaarborgen. die voor haar voort vloeien uit de internationale verdragen en overeenkomsten en de bewapenings beperkingen waarin sommige naties, zoo als Frankrijk, overeenkomstig het Vol kenbondsverdrag vrijwillig hebben toege stemd. Maginot herinnerde er aan, dat Frank rijk het eerste land is geweest, dat het voorbeeld heeft gegeven van een vermin dering van bewapening. Zijn tegenwoor dige militaire organisatie is bepaald door de bewapeningsbeperkingen, die aan Duitschland zijn opgelegd door het Ver drag van Versailles, waarvan de militaire bepalingen geëerbiedigd moeten worden. Frankrijk, zeide hij, zal het zijne bijdra gen tot de algemeene beperking der be wapeningen, op voorwaarde, dat het de onmisbare waarborgen krijgt voor zijn veiligheid. Hij eindigde met den wensch, dat de conferentie zal leiden tot een wederzijdsche verzekering der naties en een coalitie van haar strijdkrachten tegen eiken aanvaller. Mooie woorden van negatieven aard! ENGELAND. Moord op een rechter te Calcutta Te Calcutta is rechter Garlick doodge schoten in de rechtzaal. De dader is door een politie-agent neergeschoten. Uit een boekje, op den dader gevonden, blijkt dat de beweegreden van den moord is geweest zijn makker te wreken, die door Garlick ter dood was veroordeeld wegens den moord op kolonel Simpson, den inspecteur generaal der gevangenissen, in Dec. jl. In het Lagerhuis heeft minister Benn gisteren op een vraag wat de regeering dacht te doen om de moordcampagne op hooge Indische ambtenaren den kop in te drukken, geantwoord, dat ieder moorde naar evenals in Engeland volgens de be palingen der wet werd gestraft. De regee ring van Britsch-Indië was volkomen in staat de schuldigen te straffen en tot het nemen van maatregelen ter bescherming harer ambtenaren. Iedere tusschenkomst der Engelsche regeering was volmaakt on- noodlg en dus overbodig. CHILI. Het vertrek van president Ibancz. Uit Santiago wordt nader gemeld, dat president Ibanez met zijn vrouw en kinde ren gisterochtend in een specialen, door militairen bewaakten trein naar Argentinië is vertrokken. DE ENGELSCHE MINISTERS TE BERLIJN. BERLIJN, 28 Juli. (V.D Officieel wordt medegedeeld: hedenochtend vond in de Rijkskanselarij een bespreking plaats tus schen den Rijkskanselier Bruning, den Rijks minister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius, minister Ramsay McDonald en minister Henderson. De besprekingen die een voortzetting waren van de onderhan delingen op Chequers duurden 2 uren en zullen hedenmiddag worden voortgezet. o HET EINDE VAN DE FRANSCHE TEXTIELSTAKING. PARIJS, 28 Juli. (V.D.). De staking in de Noord-Fransche textiel-industrie is Maandag, nadat zij twaalf weken had ge duurd, definitief geëindigd. De stakers hebben nog éénmaal vergaderd, in welke vergadering werd medegedeeld, dat de vakbonden niet langer in staat zijn steun te verleenen. In verband hiermede werd besloten heden, Dinsdag, den arbeid te hervatten. o DE SNELTREIN BARCELONA—PARIJS ONTSPOORD. PARIJS, 28 Juli. (V.D.). De sneltrein BarcelonaParijs is gisteravond tusschen de stations Cerbére en Banyuls-sur-Mer ontspoord. Alle wagens liepen uit de rails en kwamen dwars over den spoorweg te staan. Gelukkig geschiedde het ongeluk kort nadat de trein over de groote brug over den Ballaury was gereden, zoodat de snelheid nog niet groot was, waardoor het ongeluk geen ernstiger omvang aannam. De machinist en de stoker werden levens gevaarlijk gewond, terwijl een groot aantal passagiers meer en minder ernstige ver wondingen opliep. De materieele schade is zeer groot. o COMMUNITISCHE ACTIE IN ROEMENIE. BOEDAPEST 27 Juli (Wolff) Naar de „Pester Lloyd" uit Boekarest verneemt, is er in de afgeloopen 24 uur een reeks bom aanslagen tegen Roemeensche spoorwegen gepleegd. Zoo is bij Hermannstadt (Sibiu) een bom op den spoorlijn ontploft toen een perso nentrein de plek passeerde. De locomotief werd zwaar beschadigd en twee spoor- wegbeamte ernstig gewond. Op een andere plaats ontplofte even eens een bom. Hier werd echter geen ern stige schade aangericht. Bij Jassy werden door een bom eenige spoorwegwagons ver brijzeld. De politie is van meening dat het hier communitische aanslagen betreft, bedoeld om den aandacht te vestigen op den rooden eersten Augustus. Alle eenigszins bekende communistische leiders zijn gearresteerd om de tegen Za terdag aangekondigde massa-demonstra ties te verijdelen. Ook in Bessarabië zijn talrijke communisten gearresteerd. o SPRINKHANENPLAAG IN AMERIKA. CHICAGO, 28 Juli. (V.D Het landbouw gebied van de staten Nebraska, Dacota en Iowa wordt momenteel geteisterd door een sprinkhanenplaag waardoor groote opper vlakten met landbouwgewassen worden ver nield. LINDBERGH'S VLIEGTOCHT. WASHINGTON, 28 Juli (V. D.) Met een zwaar geladen toestel met uitrustings stukken, proviand, benzine en olie, is gis teravond kolonel Charles A Lindbergh met zijn vrouw, de dochter van senator Dwight Morrow, uit New York te Washington aangekomen, gereed om te starten voor een vlucht naar China en Japan, over het Noordelijke gedeelte van den Stillen Oceaan, waarschijnlijk over de Beringzee. Na aankomst bracht Lind bergh een bezoek aan het Staatsderpar- tement om zich te voorzien van de noodige papieren en om afscheid te nemen van den waarnemenden staatssecretaris Castle en andere vrienden. Lindbergh en mevrouw Lindbergh zijn voornemens heden te starten naar North- haven in den Noordelijken staat Maine, teneinde een bezoek te brengen aan het zomerverblijf van senator Morrow. Van daar gaat de vlucht naar Ottawa en over de meren en rivieren van Ontario naar de Mogse Factory en naar Churchill. Van het gebied rondom de Hudsonbaai vliegen zij Westelijk naar de Boven Mackenzie, waarbij zij een oponthoud zul len hebben aan het Bakers Lake en te Aklavich. Verder gaat het dan naar Point Barrow en Nome in Alaska, en hier vandaan zal worden overgestoken naar Siberie. Om trent de verdere vlucht staat nog niet veel vast. Lindbergh verklaarde daarom trent nog geen vaste plannen te hebben. Van alle betrokken regeeringen, die van Canada, China, Japan en Sovjet-Rusland, heeft hij de noodige vergunningen. Het vliegtuig is voorzien van sleden, zoodat ook op sneeuw of ijs kan worden geland. Tevens heeft Lindbergh radio aan boord en heeft zijn vliegtuig de roepletters K. N. C. A. L. BLIKSEM IN DE KERK GESLAGEN. REVAL, 28 Juli. (V.D.). Tijdens een hevig onweer is Maandagavond de blik sem geslagen in de Olai-kerk te Reval, die onmiddellijk in brand vloog. Het gelukte na zes uur blusschingswerk het vuur, dat op 80 M. hoogte woedde, te blusschen. De kerktoren, een der hoogste in Oost- Europa, is echter ernstig beschadigd. Men vreest vooral dat het groote kruis op de torenspits naar beneden zal vallen. De Olai-kerk is het bezit van de Duit- sche gemeente te Reval en is een va-i de mooiste gebouwen van deze stad. DE GRAF ZEPPELIN. FRIEDERICHSHAFEN 28 Juli (Wolff). Gisteren om 23.45 uur M.E.T. is het luchtschip Graf Zeppelin op Frans-Josef- land aangekomen. WATERPOLO. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN „DE ZIJL". Voor de nog resteerende weken van dit seizoen zijn voor De Zijl I nederlaag-wed strijden georganiseerd. Hiervoor zijn aangevraagd de kampioe nen van de af deelingen B; C en D van de 3e klasse N.Z.B.; dit zijn resp. A.Z.C. I; D.W.R, I; D.Z.C. I of S.Z.C. I, terwijl als vierde zevental de 2e klasser H.V.G.B. I is gevraagd. Verscheidene zevêntallen be richtten reeds mede te spelen. Als tegenpartij in den wedstrijd om den „Haven-Brugbeker" is S.Z.C. (Schiedam) gevraagd. NACHTELIJKE RUZIE TE DIEMEN. De Vacantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde den 32-jarigen los-arbeider N. M .M., wonende te Weesp, thans gedetineerd, wegens poging tot dood slag tot een gevangenisstraf van één jaar. Het OM had één jaar geëischt met af trek der voorloopige hechtenis. Verdachte had in den nacht van 19 op 20 April j.l. na een ruzie met den woon schuitbewoner H. van Dam met een brow ning eenige malen op Van Dam geschoten. Deze werd licht gewond. De woonschuit van Van Dam lag in de Muider Trekvaart onder Diemen en M. wilde aan Van Dam's dochter een bezoek brengen. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. HET PETITIONNEMENT VOOR INTER NATIONALE ONTWAPENING. Het bestuur der Vereeniging „De Neder- landsche Dagbladpers" maakt bekend, dat tot gisteravond 1.950.770 onderteekeningen van 't petitionnement voor Internationale Ontwapening door de bladen werden ont vangen. Het aantal onderteekeningen nadert snel de twee millioen. o HERDENKING VAN DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN 1831. Naar wij vernemen, hebben de vereeni- gingen „Ons Leger", „Onze Vloot", de „Bond van Christelijke Oranje-vereeni- gingen in Nederland", „Volksweerbaar heid", de „Nationale Bond het Mobilisa- tiekruis" en het „Nationaal Jongeren Verbond" het voornemen nu de Regee ring van een herdenking van de krijgs verrichtingen in 1831 heeft afgezien op eenvoudige wijze een herdenking te orga- niseeren, in het bijzonder ter nagedach tenis van hen, die toen voor het vader land zijn gevallen. Die herdenking zal dan plaats hebben in de eerste helft van September en be staan in kransleggingen bij het stand beeld van koning Willem II te Tilburg, bij het Citadel-gedenkteeken te Ginneken en op enkele andere plaatsen waar de her innering aan de gevallenen wordt be waard, een en ander gepaard gaande met een korte plechtigheid. Tevens zal dan een herinneringsgeschrift het licht zien. TERAARDEBESTELLING. WIJLEN Prof. mr. M. W. F. TREUB. Enorme belangstelling. Hedenmorgen te half twaalf vond op de Ned.-Herv. Begraafplaats te Voorschoten de teraardebestelling plaats van wijlen oud-minis. prof. mr. M. W. F. Treub, een der beste zonen van Neerland's bodem. Te ongeveer elf uur vertrok de stoet vanaf het sterfhuis te Wassenaar en arri veerde een half uur later op de begraaf plaats. Twee volgauto's waren gevuld met kransen, w.o. een van H. M. de Koningin en een van de familie. In den stoet kwa men mede: Jhr. mr. dr. J. D. H. de Beau fort als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, de ministers jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, jhr. mr. D. J. de Geer, en S. de Graaf, de oud-ministers jhr. dr. J. Loudon en Bosboom, mr. A Tak, proc.-gen. v. d. Hooeen Raad. J. C. E. Baron v. Lijnden, dir. van den Rijksgebou wendienst, mr. Aug. Philips, oud-gezant te Washington en plv. voorzitter N. I. Onder- nemersraad, mr. J. L. A. Trip. voorz. v. d. N. I. Ondernemersraad en oud-dir. der Javasche Bank, de heer E. Vernède, burge meester van Voorschoten, alsmede diverse familieleden Op het kerkhof waren o m. aanwezig, minister Reymer, de oud-ministers dr. H. Colijn, dr. J Th. de Visser, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, voorzitter der Eerste Kamer, mr. dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sandenburgh. vice-president van den Raad van State, mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, mr. J. C. A. Everwijn, oud-gezant te Washington, R. Zuyderhoff, lid van de Alg. Rekenkamer en voorzitter der Ver. „Oost en West" mr. dr. N. Koster en oud-generaal Swart, curatoren der Ind. leerstoelen te Utrecht, het geheele Bureau en Personeel van den N. I. ndernemersraad w.o. de heeren mr. H. Cohen de Boer en mr. R. Ridder Pauw van Wieldrecht (secre tarissen), de heeren G. B. Overeijnder en Kasteleyn. leden van het dag. best. On dernemersraad Suriname, mr. G. Visse ring, dir. der Ned. Bank, Baron v. Heem stra, oud-gouv. v.Surlname, oud-min. prof. mr. dr. A v. Gijn, F. A. Kanjtnerer alsmede de secretaris van dit gezantschap P. Bé- chert, mr. C. H Guépln, namens de Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel, jhr. mr. von Weiier. oud-voorzitter van den Pensioen raad, J. J. de Kok en jhr. H. G. Loudon, resp. dir. en comm. der Kon. Ned. Petr. Mij., mr. Weiter oud-minister v Koloniën en oud-lid van den Raad van Ned.-Indië, de heeren B. H. M. Lips en mr. A. N. Mo lenaar namens het Verbond van Ned. Werkgevers, de heer Tjeenk Willink, secr. v. d. Raad voor de Scheepvaart, de profes soren Oppenheim, Kernkamp en De Vooys, mr. L. A. Kesper, namens de Interp. Unie, jhr. J. C. Reygersberg Versluys, namens de Ned. Ind. Spoorwegen, de oud-com mandant van het veldleger W. H. v. Ter- wisga, prof. J. H. Scholten namens cura toren der Amsterdamsche Universiteit, ir. M. H. Damme, dir.-gen. der P.T.T.. prof. dr. J. D. v. d. Waals, namens de Jur. Fa culteit te Amsterdam; E. G. Schürmann, onder-voorzitter van de K. v. K. te Rotter dam, mr. J. W. Beyen, dir. der R'damsche Bankver., de heeren P. J. A. Adriani en W. H. Voskuil, namens de Notarleele Ver. te A'dam, C. A. Abbingh, hoofdinsp. der Registratie Domeinen en Financiën te Den Haag, J. J. Roovers, gemeentesecretaris v. Amsterdam, Th. G. H. Stibbe, dir. Int. Cred. en Handelsver. Rotterdam, notaris van Wijngaarden, namens het Trustkan toor te R'dam, de heer Van Lelyveld na mens het Bestuur van het Genootschap „Nederland-Frankrijk", de heer Brand, dir. der K. P. M„ C. R. F. Baron Krayen- hoff, A. Robertson, W. P. F. v. Deventer en jhr. C. L. H. Quarles van Ufford na mens Alg. Ned. Ver. v. Vreemdelingenver keer, de heer A. J. Bothenius Brouwer, oud hoofdred. van „de Nieuwe Courant", mr. J. J. v. Bolhuys, hoofdredacteur van „de Vrijheid", D. J. van Balluseck, hoofdred. van het „Algemeen Handelsblad", de hee ren Abraham Staalman en Koster, oud leden der Tweede Kamer, dr. L. H. Grond ijs, dir. Kol. Bureau, A. B. Henny, commis saris der „I.H.E.C.", J. N. van Aalst, agent Ned. Handelmij. te Rotterdam, Hennus, agent Ned. Handelmij. te Den Haag, L. de Groot, weth. v. Rotterdam, en M. Laer- nous, weth. v. Vlissingen, de heeren Fokker en J. W. F. Houwert dir. der Billi- tonmij., overste dr. J. Eringaard, com mandant v. h. Landstormcorps Zuid-Hol land, K. Huizinga, oud-dir. der N.U.M., mr. J. W. E. Duys, namens de S. D. Haag- sche Raadsfractie, de heer W. C. Bone bakker, oud-dir. Koloniale Bank, de heer J. L. Lagro, oud-president der N.U.M., v. d. Lee, dir. der H. V. A„ de heeren J. Roosenburg, dir. Ned. Hyp.-Bank en J. E. v. Erp secr.,van het Rijksinkoopbureau, A. P. Ketelaar lid der Tweede Kamer, af gevaardigden v. h. Nat. Jongerenverbond, kolonel Aronstein, hoofdbestuurslid van den Ned. Bond voor Vrijw. Burgerwachten, mr. Buffard, voorzitter der „A. V.R. O. S." dr. Poutsma, oud-rector van het Gymna sium te Amsterdam, ds. H. P. Fortgens te Voorschoten, mr. Leo Mesritz, mr. W. A. van Emden, dir. Cultuurmij. „de Vorsten landen", de heeren C. Eggink Sr. en J. A. Mens, wethouders van Voorschoten, als mede de secr. dier gemeente, de heer A. P. Schram de Jong en vele anderen. Onder indrukwekkend klokgelui werd de kist grafwaarts gedragen, waarna mr. A. Tak eenige gevoelvolle woorden sprak, waarbij hij de groote verdiensten van wij len mr. Treub in herinnering bracht en hem schetste niet slechts als man van de theorie, doch tevens van de krachtige praktijk. Hij bracht namens de familie dank aan den vertegenwoordiger van H. M de Koningin, evenals aan de oud-mi nisters jhr. Loudon en Bosboom, de ver tegenwoordigers van het verleden. Met de woorden: „Deze man leefde niet tever- geefsch", beëindigde spr. zijn toespraak. Hiermede behoorde deze eenvoudige, doch hoogst ontroerende plechtigheid tot het verleden. Diep onder den indruk verlieten de tal- looze aanwezigen het kerkhof en passeer den in eerbiedige herdenking het in de onmiddellijke nabijheid gelegen geboorte huis der drie professoren Treub, aan wien ons Vaderland zoo veel te danken heeft. De geheele gemeente Voorschoten leefde met deze droeve ure mede; overal, waar de stoet passeerde, heerschte een geweldige belangstelling. De marechaussee, alsmede de plaatselijke politie had voor een uitste kende afzetting en verkeersregeling zorg gedragen. Tijdens de paardenrennen op Duindigt heeft de Rijksveldwachter den 72-jarigen S. P., werkzaam aan een theater te Am sterdam, aangehouden wegens overtreding van het totalisatorverbod. De man is in het Huis van Bewaring in Den Haag in sloten. AMSTERDAM, 28 Juli. Het vrij vaste slot van Wall Street en de berichten omtrent de mogelijkheid van een Fransch crediet van 20 millioen pqnd aan de Bank van Engeland maakten een goeden indruk. Weliswaar kon moeilijk van een hausse stemming worden gesproken doch aan ae reactie kwam een einde. Er trad hier en daar eenig herstel in. De Philips vielen niet onder deze categorie, want hier han delde men na iets hooger opening weer onder het vorig slot. Unielevers waren prijshoudend evenals Aku's. - De Accoustieken waren aan den gedrukten kant. Een kleine affaire had plaats in Koninklijke, die een pCt. of 5 hooger inzetten, doch het avance bleef niet volkomen gehandhaafd. Rubbers hadden een zeer beperkte markt met uiterst kleine verschillen. Ta bakken lagen geheel buiten de attentie met eveneens geringe verschillen. Sui kerwaarden waren stil. H.V.A.'s bleven op peil, doch enkele minder courante soorten liepen terug. Van de Scheepvaarten moesten Neder- landsche Scheepvaart Unies iets afstaan. Mijnwaarden lagen op den achtergrond. De Dawes- en Young-leening werden hoo ger genoteerd. Amerlk. fondsen golden meerendeels hooger. De handel was onbe- teekenend. WISSELKOERSEN. Engeland 12 04 3/8, Duitschland 58.85, Frankrijk 9.7211, België 34.63, Zwitser- lnri 48 38, Oostenrijk 34.921,2 Denemarken 66 30, Zweden 66 371/», Noorwegen 66.321/2, New York 2 48 1/16. Prolongatie 2 pet. LEIDEN, 27 Juli. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f.0.40— 1.20, Kroten f. 1.10—2.40, Komkommers f.1 4, Bloemkool I f. 3.50—10, id. II f.1—4, Meloenen f. 20—60, Pieterselie f. 0.50—1, Kiopsaiade f. 0.90—2.20, Selderie f. 0.50— 1.10, Wortelen f. 4.10—9.80, Perziken f.2— 16 per 100 stuks, Snijboonen f. 16—24, Stok- boonen f. 3.5022, Stamboonen f.1121, Tuinboonen f. 58, Doperwten f. 1030, Peulen f. 10—20, Postelein f. 6—8, Spinazie f.7—10, Aardappelen f.3—5 50, p. 100 K.G. Vette varkensmarkt 28 Juli. Aangevoerd 531, zwaar 497, licht 34. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 47—45 ct„ licht 42 ct. handel matig. Meikveiling, 27 Juli. Aanvoer 81450 L. Hoogste prijs f. 7.20, laagste prijs f.6 40. ALPHEN a. d. RIJN, 27 Juli. N.V. Tuin bouwveiling. Tuinboonen f.8—10, Dop erwten f. 22, Heerenboonen f. 14—15, Snij boonen f.23, Postelein f. 10—12, per 100 Kilo, Peen f. 7—10, Kroten f. 3—3 80, Uien f. 4, Andijvie f. 2.50—3 per 100 bos, Kropsla I f. 3—4, Komkommers I f. 4—7, Bloemkool I f.18—20, id. II f.6—12, Roodekool Ml per 100 stuks. BODEGRAVEN, 28 Juli. Aangevoerd wer den 476 wagens, 20512 stuks, 184.608 K.G. Ie soort met R.M. 3842 ct.; 2e soort met R.M. 3236 ct.; zware met R.M. tot 44 ct. Handel flauw. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling' 27 Juli. Rozen per bos: Eaitli Helen 43—6 let., Ophelia 10—15 ct., Claudius Pernet, 23—40 ct., Marcel Royer 18—22 ct., Polyantharozen 36—61 ct., Mac, Keiler, 29 ctKilham, 39—60 ct., Gerinania 40—53 ct., Florex 74—86 qf„ E. G. Hill 40 ct., Potiil 31—40 ct., August Noach 36— 41 ct., Hadley 50—67 ct., Golden Ophelia 30—41 ct., Butterfly 24—32 ct., Gemengde rozen 10 ct„ Columbia 26—32 ct„ Rosa- landia 35—40 ct., Jules Bouché 20 ct„ Else Poulsen 70-80 ct., Phoebe 22—27 ct., Wilh. Kordes 30—41 ct, Diversen per bos: Dahlia's 12 ct, Anjers 22—24 ct., Clematis, Prins Hendrik 210—260 ct, id. mr. Patijn 130 ct, Gladiolen 8—12 ct., Monbretia 14 ct., Lelies 50—70 ct. HAZERSWOUDE, 27 Juli. Aanvoer 12610 eieren. Kipeieren f. 3.95—4.85, Eendeieren f. 3.50—4, per 100 stuks' Hanen f. 0.75 p. stuk KATWIJK a. d. RIJN, 27 Juli. Duke of York per kist van 25 K.G. f. 1.902.20. Id. drielingen f.Ö.800.90. Eerstelingen f. 1.30 1.60. Id. drielingen f. 0.801. Eigenhei mers f. 1.30—2. Peen per 100 bos f. 7.80— 9.70. Bloemkool 1ste soort per 100 f. ll.lp 12 90. Aanvoer: 375 kist aardappelen. 4300 bos peen. ROTTERDAM, 28 Juli Veemarkt. Aan gevoerd: 157 paarden, 785 magere run deren, 352 nuchtere kalveren, 38 veulens, 768 vette runderen, 67 biggen, 280 vette kalveren, 184 schapen of lammeren, 8 bok ken of geiten, 7 overloopers, 203 slacht- k.\ 'eren. Prijzen: Koeien 4649, 4044, 28—33; Stieren 38—40, 34—36, 30—32; Kal veren 60—65, 52'A—56, 4047'/«; Melk koeien 220375; Stieren 125490; Gras kalveren 4080; Werkpaarden 210320; Slachtpaarden 140240; Hitten 90170; Veulens 65120; Fok nuchtere kalveren 1525; idem slacht 1418; Kalf koeien 210360; Pinken 120170; Vaarzen 190 220; Biggen 9—14; Biggen per week 1.00 1.50. Overzicht: Koeien redelijke handel, prijzen als gister; Stieren luie handel, prijzen lager dan vorige week; Vette kal veren, trage handel, eerste en tweede kw. lager dan gisteren; Graskalveren stugge handel en duurder: Melk- en kalfkoeien kalme handel, prijzen onveranderd; jong vee stille handel, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven; nuchtere kalveren stugge handel, aanvankelijk hoogere prij zen, later moest lager worden afgegeven; Biggen stugge handel en duurder; scha pen en lammeren, handel en prijzen als gisteren; paarden luie handel, hoogere prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 28 Juli. Snij boonen f. 1.501.70, id. afwijkend f. 1.10, id. 2e soort f. 0.80, princeboonen f. 1.35, id. zonder naad f. 2.30, id. dubbele stam f. 1.201.30 per 10 kilo; augurken fijn, f4.307, id. fijn basterd f. 2.20—3, idem basterd f. 1.30, id. grof f. 1.10—1.25, idem U.V.B. grof f. 1.101.15, id. grof, afwijkend f. 0.95, id. bommen f. 0.300.40, id. stip pel f. 0.50—0.55, per 25 kilo. ZOETERWOUDE, /7 Juli. Aangevoerd 5830 eieren. Kipeieren f. 4 50—5, eendeieren f. 3.60—4 per 100 stuks. Roomboter 75—79, Weiboter 68 ct. per pond. Pluimvee: Kippen f. 0.70—1.10, Eenden f.0 85-0.95, Hanen f. 0.11-1.10, Duiven f. 0.15—0 29, Konijnen f. 0.33—0.80 per stuk, 4, S-I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3