OM DE NATIONALE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Maandag 27 Juli 1931 LEIDEN 728te Jaargang No. 27 VAN EEK-WETSELAAR GESLAGEN Mevr. DROSCANTERS verliest van Mej. BELZER. Ket voornaamste Nieuws van hetien. BUREAU NOORDEINDoPLEIN TELEFOON OIR^en ADMIN.2500 RED. 1507 De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel A: Derde ronde: H. Borst wint van K. A. Schalekamp w.o. Kwart-eindstrijd: E. Kaufmann si. H. Borst 6O, 62; E. den Hoed si. F. v. d. Graaft 6—3, 63; P. Quarles van Ufford si. H. Elink Schuurman 64. 46, 75; D. Teschmacher si. H. Scheepens 61, 6—1. Have eindstrijd: E Kaufmann sl. E. den Hoed 6-175: P. Quarles van Ufford sl. D. Teschmacher 61, 61. Finale: Kaufmann sl Quarles van Uf ford 6—4. 6—2. Heeren-Duobelspel A: kwart eindstrijd: D. Teschmacher en E. den Hoed sl. B. Dros en L. Dingemans 62, 60; H. Borst en H. Scheepens sl. J. Jolleman en J. v. d. Togt 6—8. 7—5. 64; J. M. Elink Schuurman en J. A. Jacobson sl. H. van Toen en F. Overeynder 63, 62: E. Kaufmann en P. Quarles van Ufford sl. F. v d. Graaft en B. Pfeiffer 6—3, 6—2. Halve eindstrijd: D. Teschmacher en den Hoed sl. Borst en Scheepens 103, 63; Kaufmann en Quarles van Ufford si. Elink Schuurman en Jacobson 62, 63. Finale: Teschmacher en Den Hoed sl. Kaufmann en Quarles van Ufford 57, 64. 64. Gemengd Dubbelspel A. halve eind strijd: mej. J. de Graaf en H. Elink Schuurman sl mej. L. Holle en J. Elink Schuurman 64, 6—2. Finale: mej. L. v. d. Eelaart en D. Teschmacher sl. mej. J. de Graaf en H. Elink Schuurman 86. 61. Dames-enkelspel A. tweede ronde: L. v. d. Eelaart sl J. J. Rens 60, 61. Halve eindstrijd: T. Wagner sl. L. v. d. Eelaart 26, 64. 61; A. Frowein sl. J. C. T. de Graaf 6—3. 6—3. Finale: T Wagner sl. Frowein 62, 60. Enkelspel B, tweede ronde: H. Wels sl. T. van Rijssel 64, 6—3; S. Cocius sl. M. Ogterop 97, 46, 63. Kwart-eindstrijd: R. de Brouw sl. E. Wils 5—7, 61, 64; H. Wils w.o; O. Mon- tagne sl. W. F. van Leeuwen 57. 64, 62; Cochius sl. H. Que 86, 86. Halve eindstrijd' De Brouw sl. E. Wels 6—2. 6—2, Cochius sl. Montagne 6—3, 3—6, 10—8 Finale: Cochius sl. de Brouw 68, 8—6. 6—4. Dubbelspel B. tweede ronde: O. Mon tagne en H. Que sl. E. Wils en H. Wils 63, 6—1; R. de Brouw en S. Cochius sl. D. L. Galjaard en S. L. Molijn 60, 60 Halve eindstrijd: De Brouw en Cochius sl. Montagne en Que 64, 75; W. T. van Leeuwen en A. M. Ogterop sl. F. Sten- fert Kroese en Fr. Visser 63, 64. Finale: De Brouw en Cochius sl. Van Leeuwen en Ogterop 64, 62. ZWEMMEN. SELECTIEWEDSTRIJDEN VOOR DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Braun niet opgekomen. Gistermiddag hadden te Gouda natio nale zwemwedstrijden, tevens selectiewed strijden plaats voor de uitzending van de Nederlandsche zwemmers en zwemsters naar de Europeesche kampioenschappen. De belangstelling was groot, doch het pu bliek werd eenigszins teleurgesteld wegens het niet-starten van de O.D.Z.-dames, o.a. mei. Braun. De meeste nummers waren matig bezet. De uitslagen luiden als volgt: 50 M. vrije slag voor heeren juniores. 1. B. Jonker (H Z. en P.C.) 30 3/5. 100 M. vrije slag voor dames selectie: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 11 3/5 sec. 2 T. Baumeister (R.D.Z.) 1 min. 16 sec. 3. Hüsken (A.D.Z.) 1 min. 17 3/5 sec. 4. H. G. Klapwijk (R.D.Z.) 1 min. 19 2/5 sec. 50 M. rugslag voor heeren: 1. G. Schef- fer (D.J.K.) 37 sec. 200 M. schoolslag voor dames selectie: 1. ,T. Kapteijn (H.D.Z.) 3 min. 22 2/5 sec. 2. G Brouwers iRD.Z.) 3 min. 28 1/5 sec. 3. R de Vries (Internos) 3 min. 30 3/5 sec. 100 M vrije slag voor heeren: 1. W. Del- wel (R.Z.V.) 1 min. 8 1/5 sec. 100 M. rugslag voor dames selectie: 1. ■T Korthorst (Internos) 1 min. 281/5 sec. 2. A. Hoogeweg (R.D.Z.) 1 min. 28 4/5 sec. 3. W, Jansen (R.Z.V.) 1 min. 52 4/5 sec. 5x50 M. vrije slag voor heeren: 1. (H.Z. en P.C. 2 min. 46 1/5 sec. (buiten mede dinging) 2. D.J.K. 2 min. 54 2/5 sec. 5x50 M. vrije slag voor dames: 1. R. D.7 3 min. 4 1/5 sec. 400 M. vrije slag voor heeren selectie: 1. J. C. Seheffer (D.J.K.) 6 min. 12 1/5 sec. 2. Wierth (U.Z.C.) 6 min. 19 2/5 sec. 3. W. Delwel (RJS.V.) 6 min. 22 2/5 sec. (buiten mededinging). Schoonspringen voor dames: 1. H. G. ;i Klapwijk (R.D.Z.) Sohonnsprinven voor heeren: 1. J. Sto- tijr (H.Z. en P.C.) Oomnetiepo'owedstrljd le kl asse: G.Z C. O.J.K 24; Reserveploegen G.Z.C.D. 'J.K. 3—3. DE L.Z.C. NAAR TILBURG. De L.Z.C. heeft ingeschreven voor de nationale kampioenschappen a.s. Zaterdag te Tilburg en wel in de nummers: 4 x 200 M. vrije slag heeren en 5 x 50 M. vrije slag heeren. Het slechte weer heeft het tournooi te Hilversum om de nationale kampioen schappen sterk in de war gestuurd. Niet temin zijn er Zaterdag eenige belangrijke partijen gespeeld, en wel voor den halven eindstrijd van het heeren-dubbelspel. Koopman en Knottenbelt wonnen in vijf sets van van der Heide en Knappert, ter wijl van Riemsdijk en Pennink er zoowaai in slaagden het kampioensdubbel van Eck- Wetselaar aan den dijk te zetten in 4 sets. Er werden verder de halve finales hee ren-enkelspel gespeeld. Winnaars waren Van der Heide (in vier sets tegen Koop man) en van Eek (in 5 sets van Leembrug gen). Mevr. Boutmy en Mevr. Jonquiere zegevierden in den eindstrijd van het da mes dubbelspel. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heeren-enkelspel: Halve eindstrijd: J. v. d. Heide sl. O. Koopman 60, 64, 4—6, 86. Th. v. Eek sl. G. Leembruggen 8—6. 6—3. 3—6, 1—6, 6—0. Heerendubbelspel: halve eindstrijd' Jhr. H. v. Riemsdijk en ir. J. A. Pennink sl Th. v. Eek en M. Wetselaar 75, 46, 6—3, 6—4. O. Koopman en J. Knottenbelt sl.J.v.d. Helde en ir. A. Knappert 64, 36, 79. 7—5, 6—2. Dames enkelspel- halve eindstrijd: Mej. E. Belzer 1. mevr. M. Jonquiere 63 46, 63. Dames dubbelspel: eindstrijd: Mevr. Boutmy en mevr. Jonquiere sl. mej. H. v. d. Heide en Mej. Spit 62. 6—3. Gemengd dubbelspel: Uitzonderings ronde: Mevr. Boutmy en ir. Knappert sl. mej. H. v. d. Heide en B. Westersluls 62, 61. Halve eindstrijd: Mej. E. Belzer en J. Knottenbelt slaan mej. N. Spit en T. Hug- han 63, 63. Ook gisteren hadden de wedstrijdleiders geen geluk wat het weer betreft. Voorzich tigheidshalve werd de eindstrijd van het damesenkelspel tusschen mej. Belzer en mevr. DrosCanters reeds om half twaalf gespeeld. Het is een teleurstellende wed strijd geworden wat betreft het spel van mevr. DrosCanters. Men had eerder verwacht, dat zij, nu mej. Rollin Couquer- que door haar tournooi in Indië verhin derd was, haar titel dit jaar te verdedigen, als kampioene uit den eindstrijd zou komen. Deze verwachting werd echter te niet gedaan, deels door het zeer onvaste spel van mevr. DrosCanters, deels door het goede spel van mej. Belzer. In twee sets was de strijd beslist en werd mej. Belzer kampioene dames-enkelspel 1931. De tweede eindstrijd was die van het Iieerenenkelspel tusschen J. van der Heide en Th. van Eek, die nadat van der Heide rie eerste set had gewonnen bij de tweede set bij 5-5 onderbroken moest worden door den regen. Na een kwartiertje kon echter weer worden gespeeld. Ziehier het verloop: Van der Heide is over de geheele linie de sterkste speler met meer capiciteiten en meer variatie in zijn spel. Zijn tegenstan der heeft echter ook zeer goede momen ten, vooral zijn lange drives, zoowel fore hand als backhand, waren zijn sterkste punt Herhaaldelijk weet hij van der Heide aan 't net te passeeren en ook zijn cross drives zijn vaak buiten het bereik van van der Heide. Zijn spel heeft echter tegen over dat van Van der Heide te weinig va riatie. Wel probeert van Eek nu en dan een hooge lob te geven doch deze gaat meestal out of wordt door van der Heide afgemaakt. Als van der Heide twee sets heeft gewon nen komt van Eek opzetten in de derde set, terwijl van der Heide onvaster wordt Spoedig staat het 42 voor van Eek, die dan met zijn service 52 maakt. In de volgende game weet van der Heide zich niet te handhaven, verliest zijn ser- vlcegame; 62 voor van Eek. In de vierde set krijgt van Eek echter geen kans meer, hij staat twee of drie games achter en weet dien achterstand niet in te halen. Van der Heide heeft zijn ouden vorm weer teruggevonden, loopt meer op naar het net en scoort hierdoor menig puntje. Met 64 wordt de vierde set en daarme de de match voor hem. Hierna wordt de eindstrijd van het hee rendubbelspel gespeeld tusschen O. Koop man en J. Knottenbelt tegen Jhr. H. van Riemsdijk en ir. J. Pennink. In 4 sets wordt de strijd in het voordeel yan Koopman en Knottenbelt beslist. Het is een vlotte aardige partij tennis, die, hoe wel aan beide zijden wel eens ernstige fouten worden gemaakt, toch niet nalaat te boeien. De eerste twee sets wor den spoedig gewonnen door Koopman en Knottenbelt met 61, 62. In de derde set gaan de games gelijk op, totdat Knottenbelt bij 4—3 twee keer double fault maakt en 40—15 achter komt 'o staan. Den volgenden bal slaat hij in het net, 3 voor Pennink en Riemsdijk. Dan weet Pennink beslag op de volgende game te leggen door prachtig te serveeren. 6—3 voor Pennink en Riemsdijk. In de vierde set raken Pennink en van Riemsdijk meer en meer op dreef en speien weer het snelle spel, zooals zij dit tegen Wetselaar en van Eek in den halven eindstrijd speel den. Doch Koopman en Knottenbelt blij ven rustig spelen en als van Riemsdijk bij 56 met 3040 op zijn service achter komt te staan weten zij deze eerste match point te benutten en maken 5—7. Hierme de hebben Koopman en Knottenbelt het kampioenschap heerendubbelspel gewon nen. Alleen in het gemengd dubbelspel kon den de kampioenen van het vorig jaar mevr. Dros-Canters en O. Koopman hun titel verdedigen tegen mej. Belzer en J. Knottenbelt. Zeer jammer was 't dat deze mooie wedstrijd, misschien wel de mooiste van den geheelen dag onder verscheidene regenbuien en in het half duister moest worden afgespeeld. Na een zeer spannende laatste set, wonnen mej. Belzer en J. Knottenbelt met 64, 5—7, 119, zoodat zij de nieuwe kampioenen gemengd dubbel spel zijn. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden luiden als volgt Eindstrijd heerenenkelspel: J. v. d. Heide sl Th. van Eek 6—3, 8—6, 26, 6—3. Eindstrijd damesenkelspel Mej. E. Belzer sl. Mevr. «DrosCanters E—6, 9—7. Eindstrijd heerendubbel O. Koopman en J. Knottenbelt) sl. Jhr. H. van Riemsdijk en lr. J. A. Pennink 6—1, 6—3, 3—6, 7—5. Gemengd dubbelspel halve eindstrijd: O. Koopman en Mevr. DrosCanters sl. Mevr. Boutmy en ir. A. Knappert 6—4, 3—6, 6—2. Eindstrijd: Mej. Belzer en Knottenbelt sl. mevr. Dros—Canters en O. Koopman 6—4. 5—7, 11—9. o HET JEUGDTOURNOOI TE NOORDWIJK. Kaufmann en mej. Wagner winnen de enkelspelen. Na het zoo uitermate vlotte begin zag het er Zaterdag en gistermorgen aller minst gunstig uit voor het Noordwijksche jeugdtournooi! Voortdurende regenval maakte de afwerking volkomen onmogelijk en het is tenslotte een groote verrassing geweest dat men desondanks gistermid dag tegen vijven is klaar gekomen. Tegen den tijd dat de zon op haar hoogte punt kwam begon langzamerhand de sombere lucht te breken, zij werd al schooner en ten laatste brak zelfs Aurora door om aan het jeugdfestijn kleur en leven te geven. Met de afwerking is het toen wel buitengewoon snel gegaan en het niet zoo heel talrijk publiek had gwoonlijk de keus over drie of vier banen, waar halve of heele eindstrijden werden gespeeld. Die verschillende finales hebben meer dan eens aantrekkelijk spel gebracht en bovendien een verrassing in het heeren dubbelspel. Kaufmann en Quarles van. Ufford, de winnaars van verleden jaar, waren hier sterk favoriet en het winnen van de eerste set in den kamp tegen Teschmacher en den Hoed deed nog meer de overtuiging veld winnen dat zij op nieuw de zege zouden behalen. Doen het liep heel anders! Groot was de meerder heid in die eerste set trouwens ai niet geweest: 75, en daarna kwam de tegen partij zoo aardig op dreef, sloot die com binatie zoo goed en benutte zij zoo han dig de kansen dat zij welverdiend beide volgende sets en daarmede de match won. Kaufmann kwam daarna in den eindstrijd heeren-enkelspel tegen Quarles van Uf ford; een reprise dus van het vorige jaar. En het verloop toonde al eveneens een merkwaardige overeenkoms. Quarles be gon wat feller, nam een 31 voorsprong om vervolgens langzamerhand door het sterkere spel van Kaufmann overtroefd te worden. Laatstgenoemde speelde forscher dwong door z'n hardheid dikwijls tot missen en bracht toch ook meer variatie in zijn slagen. De beste speler won met 6—4, 6—2. Het dames-enkelspel was voor mej. T. Wagner, die in den halven. eindstrijd aan vankelijk eenige moeite gehad had met mej. Van den Eelaart (zij won toen in drie sets), maar in de finale absoluut de meerdere was van mej. Frowein. Haar goede drives gingen laag over het net. hadden de juiste lengte en waren telkens buiten bereik van de tegenpartij, die kans roos was en met 62, 60 werd geslagen. Teschmacher en mej. Den Eelaart triom feerden in het Gemend dubbelspel over mej. de Graaf en H. Elink Schuurman, ook al in twee sets. terwijl in de B-afdeeling de jonge Cochius twee overwinningen be haalde; in het enkelspel over de Brouw en in het dubbelspel tezamen met de Brouw over van Leeuwen en Ogterop. OM DEN DAVIS-CUP. Frankrijk slaat Engeland. Den tweeden dag van den tenniswed strijd te Parijs tusschen Frankrijk en Engeland om den Davis Cup heeft Frank rijk de leiding genomen door het dubbel spel te winnen. Cochet en Brugnon sloegen Hughes en Kingsley met 61, 57, 63, 86. Gisteren viel de beslissing. Het begin was zeer gunstig voor Engeland; immers Austin sloeg Borotra met 75, 63, 36, 75. Hierdoor was de stand 22. Daarna won Cochet echter van Perry met 64. 16, 97, 63 en Frankrijk werd dus winnaar. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. De uitslagen van gisteren zijn; le klasse: V. V. V. wint van H. D. V. S. met 172 runs op de 1ste innings. V.O.C. wint van P.W. met 29 runs op de le innings H.C.C. I wint van Haarlem met 91 runs op de 1ste innings. Overgangsklasse: V. R. A. II wint van R. C. H. met 79 runs op de le innings. R. en W. II—Quick (N.) draw. Kampong Hilv. B. C., draw. Ajax wint van H.C.C. III met 19 runs op de le innings. De Crt. o H.C.C. m—AJAX. Ajax wint met 8 wickets. Eerst tegen twee uur kan worden be gonnen en het veld is dan nog bar slecht. De Hagenaars gaan het eerst naar de wickets, zonder heel veel succes, want alle batsmen verdwijnen voor weinig of geen runs en het is alleen Bybau, die met 34 op een totaal van 52, waarvan slechts 1 extra, weerstand biedt. Hofsteenge nam in 12 overs 6 wickets voor slechts 20 runs. Meyer 420. Er was ruim een uur voor noodig geweest om de Haagsche wickets op te ruimen: een zeer goede prestatie van de Leidsche bowlers, want slechts vier Hagenaars verdwenen door vangen. Het begin der Ajax-innings was niet bemoedigend. Van der Meij verdween voor 3, toen het totaal 12 was en aan die score was een run toegevoegd toen ook Janssen (10) de tribune kon opzoeken. Dozy (OB*) en Meyer (24*) bezorgden Ajax echter juist de overwinning. Toen het 72 voor 2 was maakte n.l. de regen voor goed een einde aan het spel. Jammer voor Ajax, want er lag hier een inningsoverwinnfng In het verschiet. Bijbau 218. WEDSTRIJDEN S.Z.V. (Sassenheim). Zaterdagmiddag vonden te Sassenheim de> onderlinge wedstrijden der S.Z.V. plaats. V/bron deze wedstrijden reeds eenmaal door het ongunstige weer uitgesteld, thans gingen ze door al was het weer wederom nie'; aanlokkend. Dit was aan de ODkomst var '".et publiek zeer voed merkbaar. Zoo goed als geen belangstelling was er, wat te betreuren is, daar er voor de zwemsport te Sassenheim wel wat meer belangstelling mag komen. Er is een schitterend zwem bad. doch door de inwoners wordt er dit jaar tot nu toe weinig gebruik van ge maakt. Ev uitslagen zijn als volgt: 150 M. Schoolslag: 1. G H. Kuijlcnburg, 2. min. 57 1/5 sec.: 2. P. Ehrmann, 3 min. 61/5 sec. 40 M. Rugslag: 1. K. van Llerop, 43 4'5 seconde. 75' M. Hindernisbaan1. E Arcntshout. 1 min. 38 sec.; 2. P. Ehrmann, t min. 43 4/5 sec.; 3. A. Reyneveld 1 min. 58 4/5 sec. Bji dit nummer deed zich het komische geval voor dat één der deelnemers zoo corpulent was. dat hij niet door een boei kon kruipen en zoodoende niet voor een prijsi in aanmerking l:on komen. Hiëma vonden nog enkele wedstrijden plaats o.a. 75 M. schoolslag tusschen den heer Kuylenburg en mej. M. Paardokooper, die met een klein verschil door Kuylen burg gewonnen werd, benevens een z.g. seniorenkamp. Na afloop werden met een toepasselijk wootd de medailles uitgereikt. -o- PAARDENSPORT. DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindlgt gehouden rennen en draverijen lulden: Kampioenschap van Nederland: Heat- Draverij van meet over 2000 M.: 1. Begonia eigenaar L. J. Eikhuizen. 2. Flambeau, eig. D. de Vlieger. 3. Judge Scott, eig. A. P. Kaiser. Stal C. Hypathia-prijs: Verkoopsren op de vlak ke baan over 1000 M.: 1. Pommard. eig. M. J. v. d. Velde 2 Mercedes, eig. W. Jochems. Hollandiaprijs: Prijzendraverjj 4e klasse over 1700 M. 1. T. Akista, eig. J. Vrljlandt 2. Tom Mix eig. L. de Vries. Hortensiaprijs: Ren op de vlakke baan over 1600 M.: 1. Paddy's Darling, eig. A. M. van Oss. 2. Milano, eig. W. Jochems. Helenaprijs: Prijzendraverij 2e en 3e kl. over 2040 M.: 1. Quemevillezoon, eig. J. In 't Veld. 2. St. Nicolaas, eig. B. v. d. Touw. Derde Heerrijders-Ren: Ren op de vlakke baan over 2500 M.: I. Tulliseumoy. eig. W. Jochems. 2. Marialva, eig. P. J. Koneijnen- berg. Een onderhoud met den oudsten Leid- schen deelnemer aan den Vierdaagschen Afstandsmarsch. Gisteren zijn de wedstrijden gehouden voor de nationale kampioenschappen: lawntennis, wielrennen en athletiek (voor dames). Het Nederlandsche waterpolo-zevental met 30 door België geslagen. LANDELIJKE RIJVEREENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. De uitslagen van de provinciale Kam pioenschapswedstrijden van de Landelijke Rijvereenigingen in Noord-Holland te Bergen gehouden, luiden als volgt: 1. Vereeniging „Kap. v. d. Wal" te Hoofd dorp; 2. Ver. „Anna Faulowna" te Anna Paulowna; 3. Ver. „Amstelruiters" te Bo venkerk; 4. Ver. „West Friesland" te Scha- gerbrug; 5. Ver. „Bucephalis" te Barsin- gerhorn; 6. Ver. „Heilo e. o." te Hello: 7. Ver. „Hilo dames achttal" te Heilo. Handicap springconcours: 1. F. Verdo- gaal op Black Boy (Amstelruiters); 2. Joh. Gehrels op Bleute („Ritmeester de Kruyff" te Halfweg)3. Jacop Schorel op Lady (West-Friesland.) Wedstrijd patrouillespringen: 1. West- Friesland. Schagerbrug; 2. Ver. „Kap. v. d. Wal", Hoofddorp; 3. Amstelruiters. Bo venkerk. o ZEILEN. DE WALTA VERKOCHT. Naar wij vernemen is het bekende 45 M2. kruiser-jacht „Walta", van den heer Molenaar, verkocht aan den heer C. A. Vermaat, eigenaar van den scherenkruiser „Sperwer". o WATERPOLO. BELGIE—NEDERLAND 3—0. Ook de estafette-wedstrijd verloren. Gisteren heeft te Ostende (België) een internationale zwem- en waterpolowed- strijd plaats gehad, waarbij een Neder landsche estafette-ploeg en het Neder landsche zevental zijn uitgekomen. De uitslagen luiden: Waterpolo: BelgiëNederland 30. Estafette 4 x 200 Meter: 1. België, 10 min. 26 1/5 sec. De winnende ploeg bestond uit Aerts, Blitz, Malissart, Guilini. 2. Nederland, 10 min. 28 1/5 sec. De Ne derlandsche ploeg bestond uit Van Goor, Van Heemsbergen, de Haes en Ingenluyff. In de eerste helft van den polowedstrijd was het spelverloop verdeeld met weder- zijdsche aanvallen, waarbij de Belgen iets sneller bleken te zijn dan hun tegenstan ders. Geen van beide wist te doelpunten. Na de rust ontwikkelde zich eveneens een spannende strijd. België was gelukki ger met schieten dan de Nederlanders. Achtereenvolgens scoorden van Belgische zijde de Pauw en Blitz (tweemaal). Het Nederlandsche zevental heeft goed gespeeld, vooral de halfback Ingenluyff Het spel der Hollanders was krachtig en vertoonde geen inzinkingen. De voorhoede slaagde er echter niet in het Belgische net te vinden. De wedstrijd is gespeeld onder aanhoudenden regen. Er waren veel toeschouwers. Over den estafette-wedstrijd het vol gende: Aerts neemt dadelijk een voor sprong van 2 Meter op de Haas, die echter gelijk weet te komen. In de laatste 200 Meter liggen Guilini en Ingenluyff zij aan zij tot op 25 Meter voor de finish. Dan spurt Guilini en wint. o S.V.H. II—L.Z.C. Ill (res. 2e kl. N.Z.B.) L.Z.C. III verscheen met 6 spelers. S.V.H. II wenschte niet te laten uitvallen en stelde er dus 7 spelers tegenover. S.V.H. II won met 10; voor L.Z.C. een eervol resultaat. De Leidsche spelers (waarvan dan nog twee Invallers) hebben met grooten ijver gespeeld, daarin gehol pen door de ontactische aanvallen van S.V.H. Hansen in het Leidsche doel had het, uit den aard der zaak, moeilijker dan Molenaar aan de overzijde, maar hij deed het werk uitnemend en slechts eenmaal voor de rust was een bal in den hoek hem te machtig. Herhaaldelijk kon de L.Z.C. nog aanvallen en bij een mooi schot van P. Smlnk, dat buiten bereik van den kee per de lat scheerde, kroop S.V.H. door het oog van'den naald. Na de rust moest een der S.V.H.'ers wegens kramp uitvallen en werd dus met 6 tegen 6 verder gespeeld. Een gelijk op gaand spel gaf de L.Z.C. kans op een draw, maar de spelers waren te vermoeid om dit resultaat te bereiken, zoodat met een kleine overwinning voor S.V.H. het einde kwam.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9