Huiduitslag. Nieuwe Telefoonaansluitingen. 63 N.V. Gebrs. den Dulk's Handel Mij., Zuidstraat 65; 290 Gebrs. Slingerland, Valkenburgerweg 22, Katwijk aan den Rijn; 291 K. Slot, Drieplassenweg 6; 292 W. Haasnoot, Voorstraat 42; 293 D. de Haas, Ten Brittenstraat 58; 294 K. Hoek, Sluisweg 6a; 295 Kleuterhuis L B.S Duinoord 23e; 296 C, J. Boskamp, N. Duinweg 31, Kat wijk aan den Rijn; 297 P. van Tol. Wassenaarscheweg 5, Kat wijk aan den Rijn; 298 Directie Raadhuisbouw Katwijk; 300 N.V. v.h. C. den Duik, van Melskadc 79; 301 Reederijvereen. „Vuurbaak". Woonhuis C. de Best, Duinoord 3. LISSE. DE NIEUWE VOORGANGER DER NED. HERV. KERK. Ds. G. Tichelaar. Ds. G. Tichelaar, te Groningen, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. Ds. Tichelaar geb. op 22 Nov. 1889 te Staphorst, waar zijn vader predikant was, werd candidaat in 1912 en in 1913 als predikant bevestigd te Wilsum. Na vier- vierjarigen arbeid verwisselde hij Wilsum met Klundert om in 1922 te vertrekken naar Leiderdorp. Een beroep naar Groningen werd aangenomen in 1926. Ds. Tichelaar is sinds kort gehuwd. Naar wij vernemen, hoopt de nieuwe predikant zeer spoedig alhier zijn intrede te doen. Father Boon. Zaterdagavond werd Father Boon feestelijk ingehaald. Gistermorgen werd door hem de eerste H. Mis plechtig opge dragen. Koe gedood door den bliksem. Tijdens het zeer korte doch hevige on- weder van Zaterdagmorgen werd ook nog een koe van den heer G. Hulsebosch door den bliksem getroffen en gedood. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. C. J. L. Mulder. De groote SL Jozef-kerk bleek te klein, j om allen een plaats te bieden. 's Middags hield pater Versteeg een druk bezochte receptie en 's avonds deed hij om half zeven, het Lof met Te Deum Lau- damus, waarna, allen hartelijk bedankt werden. Na verloop van korten tijd vertrekt pater Versteeg na Oeganda in Afrika. Burgerlijke Stand. Geboren: Harmijntje, d. van P. Laros en j J. Kruit; Adriana Catharina Maria, d. van 1 Johannes Hoogkamer en M. J. van den Berg: Jacobus Petrus Maria, z van P. C. Nulkes en G. J. van Leeuwen; Hendrikus Petrus Martinus, z. van Adrianus van Eeden en C. C. A. Rooijers: Helena Maria, d. v. A. G Meijer en W M. J. Christiaanse; Laurenlius Wilhelmus, z. van L. van Scha- gen en M. M. Langeveld; Hendrica Jo hanna, d. van H. C. Damen en W. M. van Tol; Johannes Laurentius. z, van Rutgerus P. W. de Groot en A M. Ruigrnk Overleden: Margaretha P. M van Waas, 10 maanden; Engeltje van der Ploeg, 58 jaar, echtgen. van J van den Burg Bij een kort, doch hevig onweder, werd alhier een paard van den landbou wer K. Bakker, door den bliksem doodge slagen. Mej. D. Smit kwam bij het uitgaan der kerk zoodanig te vallen dat zij haar i been brak en naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd moest worden. RECLAME. 842 T>f «rtv T« je A nPff^V «pit. i«ehia«. Jicht, Kriep. hoofd-, klep-«n zenuwpün wordt volaene 6000 ewrxrv A fier &""e fis fl I I k 8 /N I I Bh geneesheeren op do meest afdoende wijze bestreden door Toanlteblet- I H s 8 ATA 1 Aa—IAm.9 tefl. Togal echoadt noch Uw hart. noch Uw maat on kan du,worden in- genomen door hen die andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen geen baot brachten, dij Apoth.Uroj.tü^u SASSENHEIM. Openlucht-concert. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „St. Ambrosius' een concert in de tent aan de Charbonlaan. Ondanks het minder gunstige weer was de belangstelling groot jammer dat aan het einde een lievige regen bui 'de bezoekers naar huis joeg en het concert een ontijdig einde nam. Kind te water geraakt. Het 3-jarig kind van de fam. H. ge raakte bij het spelen in de Zandsloot. Gelukkig werd dit opgemerkt, door een in de nabijheid werkzaam zijnden Kat- wijker, die zich gekleed te water beg^f en het genoegen mocht smaken, het kind van een wissen dood te redden. De gemeenterekening. De gemeenterekening over 1930 sluit met een batig saldo van f. J4.823.89 voor den gewonen dienst cn van f. 20.874.81 voor den kapitaaldienst. Bij de Narcislaan is de auto van den heer B. uit Amsterdam geslipt, met het gevolg, dat een boompje omvergereden en de auto licht beschadigd werd. Op den hoek Oostdorperweg-Katwijksche- weg zijn Zaterdagmiddag twee auto's tegen elkaar gebotst. Het voertuig van M. uit Scheveningen bekwam lichte schade. Door den bliksem getroffen. Zaterdagmorgen Is de loodgieter V. uit Delft, op een bouwwerk in het Oostdorp door den bliksem getroffen en van het dak gevallen. De man kreeg verschillende verwondingen en is per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht. Kopspijkers op den weg. Gistermorgen werd aan de politie kennis gegeven van het feit, dat een gedeelte van den weg naar Meyendell was bestrooid mei groote kopspijkers. Door omwonenden waren inmiddels maatregelen getroffen, om het lastig goedje te verwijderen. Een hoe veelheid van 3 K.G. werd verzameld Ver moedelijk zijn de spijkers Zaterdagavond uitgestrooid Tengevolge van het hoogst ongunstig weer zijn niet veel slachtoffers gemaakt. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A: C. W. Tasseron alhier. ZOETERWOUDE. Geslaagd te Den Haag voor het R.K. Mulo-examen Th. Deckers alhier. RECLAME. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af. doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noo- dig ls. 821 HAZERSWOUDE. Raadsagenda. Woensdag 29 Juli, komt de raad des vóórmiddags te half 11 (zomertijd) in openbare vergadering bijeen ter behande- der volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gem. rekening over 1930. 3. Aanbieding rekening van het Water bedrijf over 1930. 4. Benoeming commissie tot het nazien der rekeningen. 5. Onderzoek van de geloofsbrieven van de op 17 Juli j.i. gekozen raadsleden. 6 Wijziging besluit tot vaststelling van de rooilijn langs de Bruggestraat en Rijks straatweg. 7. Verzoek tot demping van een gedeelte der sloot in de Torenstraat. KOUDEKERK. Wij vermeldden dat aan de Ned. Herv. School alhier tot onderwijzeres benoemd was mej. Hage te Klundert Dit moet zijn te Koudekerke in Zeeland. In de vacature te dezer plaatse is nog niet voorzien. LEIDERDORP. In de gehouden onderlinge schietwed strijd te Katwijk aan Zee door den kring „Rijnland", behaalde de burgerwacht al hier op de personeele baan elf prijzen. Op de vrije baan werden vier prijzen behaald. De uitgeloofde wisselbeker viel eveneens de Leiderdorpsche burgerwacht ten deel. NOORDWITK. Lijk aangespoeld. Gistermiddag werd aan het Noorderstrand tegenover het Radiostation alhier een lijk gevonden. Door bemiddeling van de politie werd het lijk naar de Algem. begraafplaats al hier vervoerd. Bij een ingesteld onderzoek bleek het te zijn het stoffelijk overschot van den 19-jarigen J. M. van der Heijden te 's Hage, die den 21en Juli j.l. tijdens het baden te Kijkduin verdronk. Het lijk zal, nadat verlof tot begraven is verleend, aan de familie worden gegeven. Geslaagd te Den Haag voor het R.K. Mulo-examen J. Faasen alhier. NOORD WITKERHOUT. „Dc blijde incomstc" van pater Versteeg. Zaterdagmiddag was onze gemeente in feestdos Langs den geheelen weg, van dorp tot station zag men overal vlaggen. Met den trein van 8 uur arriveerde n.l de heer P. Versteeg, die den vorigen Zondag te Mlll-Hill (Engel.) de H. Priesterwijding ontving. Aan het station wachtte een groote menigte vol belangstelling op den komst van den jubilaris. In de wachtkamer tweede klasse was het eere-comité aan wezig, waarvan de voorzitter, burgem. van Iersel, den neomist, een hartelijk welkom toeriep. Ook zagen wij pastoor Quant. Weldra moest, na de eerste begroetin gen. de jeugdige geestelijke plaats nemen in een open landauer, versierd met de pauselijke kleuren en daarna zette de stoet, waaronder een file van auto's zich in beweging. Het R.K. muziekcorps, onder leiding van den heer C. de Haan te Leiden liet feestmarschen weerklinken en voort ging het, langs den 's-Gravendamschen weg en Kerkstraat, door de Duinstraat naar de St Jozef-kerk, waar een groote eere poort was opgericht. Bij aankomst in de parochie luidden de klokken als wel komstgroet. Na een kort oponthoud bij de pastorie trok de stoet verder naar de ouderlijke woning. De Jeugdige priester was van al dit eerbetoon zichtbaar onder den indruk. Gistermorgen, te tien uur droeg de ju bilaris in de St. Jozefkerk, onder enorme belangstelling zijn eerste H. Mis in zijn geboorteplaats op. Als eerste diaken fun geerde zijn broeder en als sub-diaken, kapelaan van Stralen. De vorige kapelaan Van Schalk, thans te Oegstgeest assisteerde eveneens. Voorts waren een twintigtal geestelijken uit den omtrek aanwezig. Een feestpredikatie werd gehouden door zijn broeder, pater A. P. Versteeg, van Nijmegen. Een vierstemmige Mis van „Hüber" met versterkt koor, werd opgedragen, onder leiding van onzen dorpsgenoot L. de Jong, terwijl de heer C. Broekhof .alhier, als solist, optrad. Het meest ontroerende oogenblik, was, toen de jonge priester voor de eerste maal de H Communie mooht uitreiken aan zijn moeder, zijn hulpbehoevenden vader, aan al zijn familieleden en aan een groot aantal geloovigen. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Donderdag 30 Juli a.s. te 20 uur komt de gemeenteraad bijeen ter behandeling van: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuwbe noemde leden van den Raad. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenterekening 1930. 4. Benoeming commissie van onderzoek gemeenterekening enz. 5. Benoeming onderwijzeres O. L. school (Dorpt. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake gemeenteverslag. 7. Idem inzake intrekking raadsbesluit betreffende burgerrechtelijke handc- 1 lingen. 8. Idem om het opnemen der boeken en kas van den gemeente-ontvanger op te dragen aan het Centr. Bureau voor Ver:- j ficatie en financieele adviezen van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten. I 9. Idem om dit Bureau aan te wijzen als i boekhoudkundige ingevolge art. 265 der I Gemeentewet. j Iff. Idem betreffende medewerking in zake bouw "van een bijzondere school. 11. Idem tot aankoop van grond aan de Kattenlaan. 12 Idem inzake bouw van een timmer- fabriek. I 13. Idem tot conversie en aangaan van een geldleening. 14. Idem tot het overnemen van den Hofweg. 15. Idem tot toekenning subsidie aan de Chr. H. B. S. te Leiden. 16. Idem tot toekenning van een gratil- ficatie aan den rijksveldwachter J. Koop- mans. 17. Idem betreffende besluiten comp tabiliteit. 18. Idem tot vaststelling van een Amb tenaren-reglement. 19. Ontheffingen schoolgeld. 20. Vaststelling suppl. kohier Honden belasting 21. Wijziging gemeenschappelijke rege ling Schoolartsendienst. Hooibroei. Op last van de brandweer is Zaterdag morgen een hooitas leeggehaald bij den landbouwer A. v. d. M. De motorspuit heeft nagenoeg den ge heelen dag dienst gedaan en 'keerde eerst laat in den middag terug Ongeval op trambaan. Door het breken van den voor-as van de auto van de fa. B. uit Leidschendam, die op den Leidscheweg reed. terwijl dit ongeval plaats vond op de trambaan, hadden enkele elec. trams in beide rich tingen vertraging. De auto is later weg gesleept Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ALPHEN. Aanrijding. Door H. werd als bestuurder van een vrachtauto op den Rijksstraatweg de motorrijder Sch. uit Bodegraven aangere den. De motor werd beschadigd, doch de berijder zelf kwam met den schrik vrij. Sch. deed aangifte bij de politie, doch de schade zal waarschijnlijk onderling wor den geregeld Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken de dames M. Kroon en S. van der Pol, beiden alhier. Voor het examen fraaie handwerken slaagden te Rotterdam de dames M. Kroon en G. v. d Pol alhier. Burgerlijke Stand. Getrouwd: H. Zuijderduin en C. M. van Aken: R. H. Oldeinan en A. Sloker. Geslaagd voor het R.K. Mulo-examen M. Smit, alhier. Geslaagd te Den Haag voor het exa men hoofdacte mej. C. A. v. Veen alhier. WASSENAAR. Verkeers-ongevallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een vrachtauto van van D. uit Katwijk op den Katwijkschen weg tegen een boom gebotst, met bet gevolg, dat de wagen ernstig werd beschadigd en niet verder kon. Zaterdagnacht is een telefoonpaal langs den Rijksstraatweg omver gereden, ver moedelijk door een auto. De draden, die over het fietspad hingen en gevaar op leverden zijn door personeel van den tele foondienst verwijderd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus, z. v. J. van Gulik en A. de Kok. Elisabeth Lijntje Cornelia, d. v. S. Beije en C. J. Everweijn. Wil- helmina Margaretha. d. v. D. Hoornstra en M. A. de Roon. Sjoertje, d. v. K. Riedstra en G. Pool. Trijntje, d. v. K. C. Bos en W. Bosman. Overleden: Lijsje Verboom 65 j Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Rademaker en echtge- noote, rijksveldwachter, van Utrecht. C. de Jong, winkelbediende, van Sassenheim. J. van Gulik en gezin, koopman, van Zwammerdam. Vertrokken'; D. C. Zaal. kaashandelaar, naar Brussel J C Blaazer, dienstbode, naar Lekkerkerk. BOSKOOP. Bad- en Zweminrichting. In de afgeloopen week. werden aan de bad- eg zweminrichting alhier, 287 heeren, 384 dames en 96 volksöaden genomen. Twee gouden bruidsparen. Op 5 Augustus a.s. hopeu onzen plaats- genooten Johannes Gijsbertus Rosbergen, 70 jaar en Jansje Hooitman, 72 jaar, alsmede Dirk van Wijk, 78 jaar en Gerregje Schol ten, 76 jaar, wonende resp. aan de Burg. Colijnstraat 191 en Nieuwstraat 127 hun gouden huweiijksfeest te vieren. Beide echtparen, waarvan de mannen rasechte boomkweekers zijn, verkeeren nog in een blakende gezondheid, en zien zich omringd door talrijke kinderen en klein kinderen. Onze beste wensohen gaan hierbij ver gezeld. Brandalarm. Naar wij vernemen, bestaan er alhier plannen om een brandalarmsysteem in te voeren. De opperbrandmeester kan dan vanuit zijn woning het geheele bedienend personeel van den motorspuit, alsmede de concierge van 't raadhuis electrisch waar schuwen. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Elisabeth, d. van H. J. de Groot en M. E. Broekhuijse; Antonius Johannes, z. van C. A. v. d. Hoek en C. J. v. Rijn. Getrouwd: C. Koblenszwey, 44 jaar en A. v. Tol, 31 jaar. J. Verwoerd, 23 jaar cn M. v. Eijk, 22 jaar. Overleden: Jacobus Blom, 16 jaar. Geslaagd te Den Haag voor het exa men hoofdacte mej. M. M. Vermeulen, alhier. o TER-AAR. GEMEENTERAAD. De rooilijn langs het Aarkanaal. Begraaf plaats. - Straatverlichting langs den Gcerdijk. - T.b.c.-bestrijding. De Raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. Afwezig met kennis geving de heer Kammeraat. Voorzitter de burgemeester jhr. de Muralt. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering door den secretaris werden voorgelezen. Mededeellngen: De voorz. bracht ter kennis: 1. dat na ingesteld onderzoek is komen vast te staan dat het gewenscht is dat de ge meente het strookje grond nabij C J. Kempenaar in eigendom krijgt, aangezien plaatsing van een hek aldaar op grond, bezwaard met den last van hypotheek, voor de gemeente een onzekere toestand schept. Besloten werd dat met den eige naar van den grond nader overleg zal worden gepleegd. 2. dat zich. als gevolg van het beginsel besluit van den Raad te dien opzichte j een commissie heeft gevormd tot oprich- ting van een vereeniging voor tuberculose bestrijding. Voor kepnisge ing werden achtereen volgens aangenomen de navolgende inge komen stukken: a. Een missive van Ged. Staten, waarbij begrootingswijzigingen van de diensten 1930 en 1931 goedgekeurd zijn terug ont vangen; b. Schrijven van Ged. Staten waarbij wordt toegezonden de door dat college vastgestelde gemeenschappelijke regeling tussc'nen Nieuwveen. Nieuwkoop, Ter Aar en Zevenhoven Inzake den vleeschkeu- ringsdienst. c. Balans per 31 Dec. 1930 van de wo- ningbouwvereen. Hierna kwamen in behandeling de vol gende stukken: 1. Schrijven van Ged. Staten betreffen de het al- of niet jaarlijks uitbrengen van een gemeente-verslag. Besloten werd om elke 5 jaar verslag uit te brengen. 2 Schrijven van de R.K. Vereen, ter be hartiging van het Landbouwhuishoud- onderwijs, verzoekende een besluit te ne men dat het geven van landbouwhuis- houdonderwijs in de gemeente noodzake lijk is. Aangezien dit stuk eerst kort te voren is ingekomen, zullen B. en W. in de volgende vergadering met voorstellen komen. Onderzoek geloofsbrieven. Alvorens tot onderzoek der geloofsbrie- van van de nieuwbenoemde raadsleden werd overgegaan, deelde de voorz..mede dat de heer P. Post geacht wordt zijn be noeming niet te hebben aangenomen, daar de stukken door hen niet tijdig zijn ingeleverd. In zijn plaats werd, aldus de voorz. aangewezen Mevr. Post-Uiterweer. Een hierop benoemde commissie, be staande uit de heeren v. d. Weljden, Kroon en Hoogervorst rapporteerde bij monde van eerstgenoemde dat de stukken in orde waren bevonden, waarom tot toe lating werd geadviseerd. Aldus besloten. Enkele verzoekschriften om ontheffing van schoolgeld en hondenbelasting wer den ten deele ingewilligd. Hierna kwam in behandeling een ont- werp-verordening op de heffing en invor dering van begrafenisrechten Na uiteenzetting van de strekking en inhoud der verordening werd deze door den Raad met algemeene stemmen vast gesteld. B. en W. stelden hierop voor om een bedrag van f. 300 uit te trekken voor on derhoud van de begraafplaats en salaris van den doodgraver. Aangenomen. Het salaris van den doodgraver werd hierop verhoogd van f. 125 op f. 150. Na toelichting van den voorz. bepaalde de Raad de rooilijn langs den geprojec- teerden prov. weg langs het Aarkanaal op 20 Meter, gemeten uit het hart van den weg. Vervolgens kwamen B. en W. met een nader voorstel inzake het aanbrengen van straatverlichting langs den Geerdijk waar bij den Raad in overweging werd gegeven een regeling met de gemeente Leimuiden aan te gaan voor 10 jaren. Volgde vaststelling vergoeding over 1928 ten behoeve van de Bijz. Lagere Scholen op f8.49 per leerling, inbegrepen f. 0.50 voor administratiekosten. Een ontwerp wijziging gemeentebegrao- ting 1930 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De gemeenterekening over 1930 werd hierna aangeboden. De gewone dienst geeft een batig saldo aan van f. 14093.09, terwijl de kapitaaldienst een nadeelig saldo oplevert van f. 1385.05. Tot eommik- sie van onderzoek werden aangewezen de heeren Valentijn, de Boer en Van Apel doorn. Na een onbelangrijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Prachtig batig saldo der gemeente-rekening - Subsidies - Het huurkoop-systeem - De lichttaricven - De winkelsluiting. In de alhier gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De burgemeester opent de vergadering met ambtsgebed en stelt aan de órde het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw-benoemde leden. Deze worden na gunstig advies van de commissie, goed gekeurd, weshalve tot toelating van alle gekozenen wordt besloten. Vporaf deelde de voorzitter mede, dat de heer Visser de benoeming niet had aangenomen en in zijn plaats was gekozen verklaard de heer N. Krabbendam. Goedgekeurd werd het verslag der ver gadering van 30 Juni jl. Tot de mededeelingen der ingekomen stukken behoort eep besluit van den heer Commissaris der Koningin, waarbij aan den burgemeester verlof is verleeód om. zich buiten de gemeente op te houden van 1 tot 26 Augustus a.s. Aangeboden is de gemeenterekening over 1930, sluitende met een batig saldo van f. 55189.98 op den gewonen dienst. Deze rekening werd voor onderzoek ge steld in handen van de financieele com missie. De rëkenlngen der bedrijven over 1930 werden vastgesteld, voor wat betreft het gasbedrijf met een winst van f. 4430.88'/^; wat het electriciteitsbedryf aangaat met een winst van f. 12914.81'/! en wat het wa terleidingbedrijf aangaat met een winst van f. 4027.06'/!. In verband met de ingekomen rekening van de Vakteekensehool der patronaats commissie St. Aloysius, werd goedgevon den over 1930 een extra-subsidie toe te kennen van f30.99. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van den heer P. W. Kloet, om hem op bil- lijkheidsgronden te restitueeren het door het betaalde bedrag van f. 50 voor het leggen van een brug over de sloot langs de Jan Dorrekenskade, daar deze sloot thans met medewerking van de gemeente is gedempt en hij de eenige is die deze vergoeding heeft betaald. Wel gaarne hadden B. en W. tot een gunstig besluit willen medewerken, maar zij zijn teruggeschrokken voor de eonse- I quenties, die een dergelijk besluit met zich brengen. De raad vereenigde zich met dat inzicht. Aan de Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn werd voor een leerling uit deze ge? meente, die deze school in 1930 heeft be zocht, een subsidie toegekend van f. 71.91. De vergoeding voor de schoolbesturen over het jaar 1928, ingevolge artikel 101 der lageronderwijswet 1920 werd vastge steld op f. 11.76 voor het lagere gedeelte en op f. 28.53 voor het uitgebreid lager onderwijs. Vastgesteld werd de legger der wegen en voetpaden, zooals die is gewijzigd in aan sluiting met den aanleg van den spoorweg Gouda—Alphen a. den Rijn. waardoor het gedeelte der Jan Dorrekenskade, dat door dien spoorweg in beslag is genomen, van dien legger wordt afgevoerd. Breedvoerig wordt van gedachten gewis seld over een voorstel inzake de invoering van een huurkoopsysteem voor electrische apparaten en in aansluiting daarmede de verlaging der stroomprijzen. Was de Bedrijvencommissle aanvankelijk tot overeenstemming gekomen met de al hier gevestigde installateurs, zoodat op hun volle medewerking mocht worden ge rekend. later hebben deze personen zich teruggetrokken. De raad meende in zijn meerderheid, dat het algemeen belang vordert dat het voor gestelde huurkoopsysteem moet worden ingevoerd en de belangen van enkele in gezetenen niet zoozeer worden geschaad, dat het voorstel zou behooren te worden verworpen, weshalve het bedrijf desver- langd tot uitgifte in huurkoop zal over gaan. Tegelijkertijd is besloten ingaande l October a.s. een prijsverlaging in te voe ren als volgt: Voor licht verlagen met 3 cent; voor kracht. normaal tarief met 2 cent, voor kracht op contract beneden 5000 K.W.U. met 2 cent; voor kracht op contract boven 5000 K.W.U. met 1 cent; voor polderbenja- ling bij dag met 2 cent en bij nacht met 1 cent, alles per K.W.U. Alle ingezetenen zullen dus van dit be sluit kunnen profiteeren. De een omdat hij artikelen ln huurkoop kan bekomen en de ander omdat prijsverlaging er aan vastge koppeld zit. Langdurige discussies hebben plaats over het adres van de verschillende kerkeraden en besturen der rechtsche kiesvereenigin- gen, om te besluiten tot winkelsluiting, tot sluiting van de café's en dergelijke inrich tingen en het venten met geringe eetwaren alles gedurende den Zondag. "Dit adres was in twee gedeelten gesplitst, omdat op het een de Winkelsluitingswet en op het ander de Drankwet van toepassing is. Alle terzake Ingekomen stukken zijn met uitvoerige memories van 't dageiijksch bestuur aan de leden toegezonden en de heeren bleken ook wel studie van deze zaak te hebben gemaakt. Met 7 tegen 6 stemmen is besloten tot algeheele winkelsluiting en tot het verbod om te venten op Zon- en feestdagen. Anders ging het met de sluiting der café's op Zondag. Adressanten hadden ge vraagd om alles den geheelen Zondag dicht te doen. De caféhouders vroegen om daar niet op in te gaan en het R.-K. Kerkbe stuur met de Patronaatscommissip wenscri- ten voor het R.-K. Vereenigingsgehonw m de Burgemeester Trooststraat een uitzon dering, zoodat dit gebouw als tot nu toe voor de leden en dc jongelui, wier namen bekend zouden moeten zijn bij 't gemeen tebestuur, open te houden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7