NA DEN VIERDAAGSCHE Indrukken van een Leidschen veteraan. gekeken, waarop boven het verguld- zilveren bondskruis met de 4 een kleu rig eere-teeken prijkte van voor ons on bekende herkomst. En onwillekeurig ke ken wij bij zijn laatste woorden opnieuw. De enthousiaste wandelaar glunderde. Het insigne van de Jagers. Een verguld hoorntje met de kleuren! Is me aangeboden ten teeken van vriendschap. Ze hadden gevraagd of zij het mij voor het front der troep mochten overhandigen maar daar had ik niet van terugDat insigne vond ik aardig, maar dat was me toch te erg. Toen is enkele maanden geleden een officier bij me aan huis ge komen om het me namens de Jagers aan te bieden. Maar nu moet u eens kijken, wat hij me wilde gevenEn uit zijn binnenzak haalde de heer Van Nooten lachend een stuk papier, waaruit hij be dachtzaam een insigne te voorschijn haalde, zoo bijkans ter breedte van zijn borst! „Ik heb gevraagd of ieenfin, ik heb gezegd dat ik zulk een gevaarte toch moeilijk zou kunnen dragen op mijn jas. Wat u?" Wij beaamden in stilte, 't Was inder daad verbijsterend! „Ik heb het toch voorlooplg maar ge houden," vervolgde de heer Van Nooten, „maar ik was Maandagmiddag nog geen honderd meter binnen de poort van de Nijmeegsche kazerne of de luitenant Scholte had mij al in het vizier. Een mo ment later was mijn jas gesierd met het insigne, dat u nu voor u ziet." Sport staalt spieren. Ziedaar de reden waarom het duo: van Nooten-Colenbrander steeds in gezel schap van de Jagers is geweest; denlaat- sten dag bovendien vergezeld van de da mes Steffelaar en Jane van Wijk van de Leidsche dames-gymnastiek-vereeniging „Brunhilde", die eveneens den tocht met succes hebben volbracht. Aan het slot werd Jane van Wijk door kennissen met bloemen gehuldigd. „Wat mijn kameraad Colenbrander be treft," aldus onze zegsman: ik had in het Leidsch Dagblad gelezen dat H. Colen brander (zoon van den professor) stond ingeschreven voor de 30 K.M. Eerst dacht ik daarom dat mijn wandelgenoot en de bedoelde niet dezelfde waren, maar later bleek me, dat hij geen 14 jaar (zooals een ander blad gemeld had) maar 16 jaar was, leerling der school-Hibma, en dat hij in verband met den leeftijdsgrens nu tien kilometer méér moest afleggen. Wat trou wens voor hem geen bezwaar opleverde. Hij heeft uitstekend geloopen, flink en onvermoeid en men moet daar werkelijk bewondering voor hebben. Aan het gedoe van vele jongeren en dikwijls ook van meerdere ouderen om zoo gauw mogelijk weer terug te zijn hebben wij niet mee gedaan. Sommigen pochten er over dat zij al weer zoo vroeg in de kazerne waren gearriveerd, maar daar ging het niet om. De Vierdaagsche is geen snelheidswed strijd en we deden het daarom wat kal mer aan, hoewel we altijd behoorlijk op tijd terug waren. Zóó zijn die vier dagen heel gezellig verloopen. Wij hebben wel eens vermoeide wandelaars moeten hel pen; één heb ik onderweg zelfs telkens nat gegooid (hij volbracht den tocht!), maar zelf hadden we nergens last van. Of ik een speciale training heb gehad? Och nee, kijk: ik ben zoo geregeld aan den wandel, begon er indertijd mee als tegen wicht tegen m'n zittend leven. Ik loop telkens zoo'n 45 KM. of daar omtrent, bijvoorbeeld langs den Vliet over Rijswijk naar Den Haag en weer terug over Wassenaar, soms langs het strand. Ging dat nou goed zonder dat ik last kreeg van stijfheid en ik merkte er niets van! dan besloot ik maar weer voor een keertje mee te doen." 't Was reeds viermaal. Het volgend jaar kan de heer Van Nooten z'n lustrum vie ren en hij is vol goeden moed. Wij die hem trouwens meer dan eens op zijn wan deltochten hebben gezien en z'n inderdaad gemakkelijken stijl en vlot tempo hebben bewonderd rekenen er reeds bij voor baat op! Sport staalt spieren. De practijk bewijst het! Vijf nachten heeft de oudste Leidsche wandelsport-propagandist in een der Nij meegsche kazerne's geslapen op een stroo- zak en een strookussen en de jeugdige veteraan had er pret over dat het hem zoo uitstekend bekomen was. Met inspecteur Wijk van de Leidsche politie, drie Haag- sche inspecteurs en eenige anderen, teza men met z'n achten, bewoonden zii daar een kamer en zij hadden het er volkomen naar hun zin Het eten? De heer Van Nooten wist er niet veel van te vertellen voor zoover het de gewone menage betreft (van andere zijde hoorden wij er waardeerende woor den over) omdat hij extra betaald had en zoo had aangezeten aan de uitstekende officierstafel, waar hij onder de ruim 150 gasten vele kennissen had. De heer S. van Nooten. Het dorado der wandelsport. Zoo is de Vierdaagsche Afstandsmarsch dan weer ten einde! In den vroegen mor gen van Zaterdag 24 Juli, zijn de duizen den leden van het cosmopolitische gezel schap naar hun haardsteden teruggekeerd en langzamerhand hervond toen Nijmegen haar prettige sfeer van gul gestemde in woners en welgezinde vacantie-gangers. Nijmegen, de oude Keizersstad, thans het dorado der internationale wandelsport, die er ieder jaar haar duizenden aan hangers bijeen brengt om gezamenlijk deel te nemen aan den roemruchten „Vierdaagsche", welks populariteit met verbazingwekkende snelheid stijgende is Meer dan 2100 wandelaars uit welhaast alle deelen van Europa zijn er Dinsdag j 1. met groot enthousiasme gestart voor hun dagelij kschen tocht van 30, 40, 50 of 55 kilometer en dat er in totaal slechts 'i3 uitvallers te noteeren zijn geweest pleit voor de uitstekende voorbereiding der deelnemers, zoowel als voor hun voortref felijke kwaliteiten. Het is de bedoeling niet zulks in het bestek dezer causerie in den breede te beschouwen, doch het is voor ons wel de brug om te komen tot de vrij talrijke Leidsche wandelaars, die daar in Nijmegen bijkans allen beslag hebben gelegd op het aardige bondskruis en aldus de eer van sportief Lelden op fraaie wijze hebben hoog gehouden! In ons blad van Zaterdag gaven wij reeds een reeks van namen dergenen, die den tocht hebben volbracht en wij hebben er thans nog aan toe te voegen die van de Rood-Wit-leden G. Molkenboer en Th. Stijnman, die respectievelijk voor de tweede en derde maal ten einde toe heb ben volgehouden op het 55 K.M. lange traject, en van een groep van het 6e Reg. Veld-Artillerie. die met 12 man begon en met 10 eindigde. Zestig Zestien! Twee Leidenaars hebben bij dit Vier daagsche wandelfestijn de bijzondere aandacht getrokken van stadgenooten, zoowel als van vele vreemdplingen. Dat waren: eerstens de bijna 60-jarige heer van Nooten, wonende aan den Hoo- gen Rijndijk alhier, die voor dc vierde maal in successie het parcours van 40 K.M. heeft afgelegd en ten tweede de jeugdige H. Colenbrander, die klaarblijkelijk zonder buitengewone inspanning denzelfden af stand heeft geloopen. De man van rijpe ren leeftijd, één der oudsten bij den Vier daagsche, en de jeugd: één der Jongsten zelfs van de meer dan 2100! Heel moeilijk had men voor de wandelsport beter pro- paganda-materiaal kunnen krijgen dan door dit zoo sterk in jaren uiteen-loopende Leidsche tweetal is geleverd Hoe zij het gehad hebben daar gedu rende dien vierdaagschen tocht is ons Zaterdag door den heer van Nooten ver teld. Kwiek, alsof hij geen 160 K.M. van Nijmegen's omgeving in de beenen had zitten, stevende hij ons Dagblad-bureau binnen, gebruind door wind en regen en zon, physiek gesterkt door het volbrengen van een sportieve prestatie, waarvoor wij jongeren den hoed afnemen, en op de hem eigen, prettige wijze vertelde hij van het lief en leed der afgeloopen vier dagen. „Weet u wat merkwaardig is?" vroeg hij. „Dat de oudste en de jongste Leidsche deelnemer tezamen den tocht hebben vol bracht' Alle dagen was ik in gezelschap van den jongen Colenbrander, die met mij bijna voortdurend de achterhoede vormde van het detachement der Jagers „Jagers?" Wat vragend keken wij op. De combinatie: Van Nooten. Colenbran der en de Haagsche soldaten was tenslotte wat vreemd. Schéén zulks althans. „Ja," zei de heer Van Nooten," de kwestie zit zóó. Toen ik indertijd voor het eerst aan den Vierdaagsche deelnam heb ik me met toestemming aangesloten bij de Haagsche Jagers, die. natuurlijk met volle bepakking, denzelfden afstand hadden af te leggen als ik, en waarvan ik enkele officieren zoo eenigermate kende. Het volgende jaar werd de oude kennis making direct hernieuwd; ze is in 1930 voortgezet en ook nu zijn we al vrijwel dadelijk na aankomst in Nijmegen weer op elkaar afgekomen om tezamen Nijme gen's omgeving wat nader te gaan bekij ken Die menschen uit de Residentie zijn roede wandelaars en prettige sportlui, waarvan ik enkele maanden geleden nog een aardig bewijs heb gekregen." ....Wij hadden, terwijl de heer Van Nooten vertelde, zoo terloops al eenige malen naar de linker-revers van zijn jas Dc gevaarlijke pont. Van de andere Leidsche deelnemers had hij weinig gezien doordat de parcoursen te veel uit elkander liepen: enkele malen Pro Patria, soms ook de zeer verdienstelijk marcheerende politie, maar daarbij is het dan ook gebleven, al was hij er maar wat goed van op de hoogte dat zij allen, even als het vierde regiment infanterie, een mooie prestatie hadden geleverd. De bui tenlanders hadden op hem geen bijzonde ren indruk gemaakt; een dikwijls sleepen- de lange pas, die misschien wel snel. maar niet mooi was (hoewel nog heel wat fraaier dan indertijd van de Spanjaarden, die opvielen door hun leelijken stijl). „Trouwens, zoo ging de heer Van Nooten voort", onderweg was er van stijlvol loo- pen haast geen sprake. De wandelaars hingen vaak op elkaar, en dan dacht ik wel eens: nu moesten de buitenstaanders toch eens kunnen zien hoe de zaken ston den! Maar als wij dan Nijmegen weer naderden: al dat juichende publiek en daarachter: de groote rust, dón gingen in eens de koppen weer omhoog, dón stapten zii weer dat het daverde door de straten en dón was het alsof er van moeheid geen spoor te bekennen was!" Hoe de weersomstandigheden waren? „Goed", vond onze stadgenoot; den eer sten dag een geweldige plasbul, waarna we door de zon weer zijn opgedroogd, den laatsten dag wat te warm, maar als ge heel ging het best. Veel meer last hadden we van de pont bij Cuyk, die op een der gelijke drukte niet berekend is. Den laat sten dag hebben we er zelfs meer dan een hafuur moeten wachten. De pont was stampvol, véél te vol zelfs, zoodat sommi gen er angstig bij werden. Niet ten on rechte aldus onze zegsman is hier en daar de wenschelijkheid al geuit om daar een volgend jaar door de ponteniers een brug te laten slaan. Thans is de over- zet-gelegenheid onvoldoende en dat zou tot ongelukken aanleiding kunnen geven! Om op dien laatsten dag terug te ko men: het geheel was toen wat roezemoe zig, wat onrustig. Dat kwam doordat de leiding de uren van vertrek gewijzigd had, waardoor het nu meer dan eens voorkwam dat er groepen uit drie verschillende af- deelingen tegelijk op een weg waren. Het tempo van de 55 K.M. groep is hooger dan bijvoorbeeld die van 40 K.M. en zoo pro beerden telkens weer groepen te passee- ren. wat de ordelijkheid niet verhoogde." Voor de rest hoorden wij van den heer Nooten niets dan lof. En hij zal dan ook het volgend jaar ongetwijfeld opnieuw van de partij zijn indien z'n gezondheids toestand zulks toelaat. Z'n uitstekende wandelcapaciteiten tochtgenooten heb ben daar zeer waardeerende woorden over gesproken, die wij hier i niet vertellen mogen! zullen er stellig voor zorgen dat het bondskruis met de 5 dan zijn deel zal worden. Alzoo: naar het eerste lustrum! Zij, die reeds hun tweede lustrum vierden. Intusschen waren er dit jaar reeds meer dere personen, die hun tweede lustrum vierden. Wij ontleenen het volgende lijstje aan de „Prov. Geld. en Nijm. Crt." Gouden kruis voor 10 maal deelname: D. A. van Sluis, sergeant 6e R. I., Breda; A. A. M. Göbel. opperwachtmeester der huza ren. Breda; J. H. Couzy, le luit. adj. TVe Art. Brigade. Utrecht; D. F. J. Brandwijk, wachtm. Kon. Marechaussee, Beverwijk; de heer H. A. Bremer, Barneveld; de heer W. de Haas, Den Haag; de heer J. W. Wlt- tekamp, Nijmegen. De gouden kroon voor 11 maal deelname M. D. Hol, sergeant lie R. I., Nijmegen; H. A. van Ooijen. wachtm. huzaren, Den Bosch; G. H. van Vedhuijzen, serg.-majoor Mil. Politie, Deventer; Theodoor Polet, serg. L. S„ Amsterdam. Het gouden cijfer voor 12 maal deel name: J. G. Poot, opperwachtmeester 3e Half Reg. Huzaren, Den Haag; J. J. Geel, Vrijw. Burgerwacht, Amsterdam. Het gouden cijfer voor 13 maal deel name: A. C. L. Dinkhuisen, Den Haag; P. J. van der Kaaij, Elden. Het gouden cijfer voor 14 maal deel name: Jhr. A. van der Goes, ritmeester le Reg. Huzaren, Amersfoort. De Leidsche politie gehuldigd. De ploeg van de Leidsche Politie-Sport- vereeniging, die met succes iederen dag 55 K.M. heeft afgelegd en den laatsten dag van een Nijmeegsch Ingezetene twee bloemkransen en een fruitmand ontving, is alhier gehuldigd voor haar mooie prestatie. Als waarnemend commissaris heeft de heer Eskens de loopers geluk ge- wenscht. Hij zeide, er trotsch op te zijn dat de L.P.S.V. in Nijmegen zulk een kra nig figuur heeft geslagen. De heer Segaar sprak namens het bestuur der L.P.S.V. en las een felicitatie-telegram voor van com missaris Meijer, die met vacantie uitste- dig was. De heer Reimeringer heeft nog gesproken als loco-burgemeester, waarna de heer Frank, als voorzitter der vereeni- ging, allen heeft dank gezegd voor hun waardeerende woorden. Hij bedankte tevens den heer De Boer voor de goede verzorging der wandelaars. De bijeen komst werd opgeluisterd door muziek van het Leidsche Politie-Muziekgezelschap. ATHLET1EK. DE NATIONALE DAMESKAMPIOENSCHAPPEN. BEVREDIGENDE PRESTATIES DER LEIDSCHE DAMES. SCHAKEN. EUWE—CAPABLANCA. De achtste partij remise. Gistermiddag werd in de Militiezaal te Amsterdam onder groote belangstelling de achtste partij gespeeld van de match Euwe—Capablanca. Te zes uur werd de partij afgebroken en gisteravond te acht uur hervat. Bij de 56ste zet bood hij re mise aan. wat door Euwe werd aanvaard. De stand is thans 7 partijen remise, één partij gewonnen door Capablanca. Capa blanca 4'/= punt, Euwe 3'/» punt. De ne gende partij wordt morgen eveneens te Amsterdam gespeeld. Dr. Max Euwe, die wit speelde, opende met dezelfde variant, die hij ook te Sche- veningen heeft gespeeld. Bij de negende zet week hij echter hiervan af. Euwe wist een qualiteit te winnen tegen twee pionnen, en kwam daardoor eenigszins in het voor deel. Door een fraaie combinatie wist Ca pablanca echter zijn positie te herstellen. In de 31ste zet werden de koninginnen afgeruild en na de 32ste zet werd de partij tot des avonds acht uur afgebroken. Na 56 zetten bood Capablanca remise aan en werd de partij beëindigd. Het was een der interessanste partijen, die tot nog toe ge speeld is, die misschien slechts geëvenaard wordt door de te Rotterdam gespeelde partij. o GYMNASTIEK. NEDERLANDSCHE TURNSTERS IN FRANKRIJK. De Amsterdamsche Gymnastiekvereeni- ging „Kracht en Vlugheid" en de Rotter- damsche Damesgymnastiekvereen. „Maas- nymph" namen deel aan het Twaalfde In ternationale Turnfeest van den Franschen Damesturnbond te St. Nazaire. De weersomstandigheden waren bijzon der slecht. Gisterep heeft het den gehee- len dag geregend, zoodat de uitvoering grootendeels werd afgelast. Zaterdagavond en gistermorgen had een deel van de wedstrijden plaats, waarbij de Nederl. afdeelingen schitterende resultaten hebben behaald. Het staat vast, dat zoo wel „Kracht en Vlugheid" als „Maas- nymph" bij den wedstrijd in balletten op twee podiums de eerste plaats zullen bezet ten. Bij de verplichte vierkamp behaalde „Maasnymph" 468 van de 480 pnt.. K. en V. 471. K. en V. behaalde in den ballet wedstrijd 98.10 punten van de 100 punten, terwijl „Maasnymph" 98.50 punten ver wierf. Bij de „les in lichaamsoefeningen" be haalde „K. en V. 95 van de 100 punten. De andere uitslagen zijn nog niet bekend. BERGER EN VAN DER ZEE IN BERLUN. Door de Sportclub „Charlottenburg" te Berlijn werden gisteren internationale wedstrijden gehouden, waaraan o.m. werd deelgenomen door de Nederlandsche ath- leten Berger en van der Zee. Er waren 12.000 toeschouwers. De uitslagen luiden: 100 M. 1. Körnig (Charlottenburg) 10.5 sec.; 2. Berger (Ne derland) 10.7 sec.; 3. Engel (Tsjechoslo- wakije) 10.8 sec.; 1000 M. hardloopen: 1. Ladoumègue (Frankrijk)2 min. 25.3 sec.; 2. Dr. Pelzer (Duitschland) 2 min. 27 sec.; 3. Hobb (Ver. Staten) 2 min. 29 sec. Hoogspringen: 1. Van der Zee (Neder land) 3.80 Meter; 2. Suthermeister (Ver. Staten" 3.70 Meter. Mej. R. Briejcr (Brunhilde), kampioene vèrspringen. Onder auspiciën van de Haagsche dames athletiekvereeniging Hygiea werden gis termiddag op het Te Werve-terrein nabij Rijswijk de nationale dames kampioen schappen verstreden. Helaas was door de vele regens van den ochtend en afgeloo pen nacht de sintelbaan zwaar geworden, terwijl bovendien de zeer sterke wind een groote belemmering vormde. De deelne mende dames van de beide Leidsche da mes- athletiekvereenigingen hebben zich in het milieu der beste Nederlandsche ver tegenwoordigsters op de verschillende af standen en nummers van hun beste zijde laten kennen. Met een sprong van 5 M. 19'/i wist mej. R. Briejer (Brunhilde) voor de vijfde maal beslag te leggen op het kampioenschap vèrspringen. Mej. B. Kuster van Nieuw-Brunhilde wist zich zoowel op de 100 als op de 200 M. in de finale te plaatsen, welke beide nummers het laatste zelfs met groot gemak door de kampioene mej. T. Schuurman (UJD.I.) werden gewonnen. Door zich één in haar serie te plaatsen, kwam mej. G. Hoogendoorn (Nieuw Brun hilde) in de finale 80 M. horden; hierin gaf zij echter op, daar door verkeerd uit komen de achterstand te groot werd; in het nummer kogelstooten wist zij zich echter vierde te plaatsen. In de finale 100 M. nieuwelingen wisten de dames B. Mul der en L. Nelck (Brunhilde) zich 2 en 3 te plaatsen achter mej. G. Masseus (Hy giea) terwijl B. Mulder en P. Dieben in het nummer 60 M. meisjes resp. 1 en 3 werden. Een prestatie, welke ongetwijfeld een fe licitatie waard is. De andere Leidsche deelneemsters wisten, zooals trouwens te verwachten was, in de personeele nummers voor cracks geen eerste of tweede plaatsen te bezetten, doch van een eervolle neder laag leert men in den regel meer dan van een gemakkelijke overwinning! De uitslagen zijn: 100 M.: le serie: 1. mej. T. Schuurman (U.D.I.) 12.9 sec.; 2. mej. E. du Mée (Gymk hana) 13.3; 3. mej. B. Kuster (Nieuw Brun hilde); 2e serie: 1. mej. C. Aalten (T.O. V. 13.2 sec.; 2. mej. E. ter Horst (A.V. Twente) 13.5 sec.; 3. mej. L. Aengenendt (Hygiea); finale: 1. mej. T. Schuurman 12.5 sec.; 2. Du Mée 12.9 sec.; 3. mej. Ter Horst. 200 M.: le serie: 1. mej. N. Grooss (Hy giea) 28.1 sec.; 2. mej. B. Kuster (Nieuw Brunhilde) 29 sec.; 3. mej. J. v. d. Genug- ten (O.D.I.N.); 2e serie: 1. mej. T. Schuur man (U.D.I.) 27.6 sec.; 2. mej. M. Knijff (T.O.V.) 29 sec.; finale: 1. mej. T. Schuur man 26 sec.; 2. mej. N. Grooss 27.8 sec.; 3, mej. M. Knijff; 4. mej. B. Kuster. 800 M.: 1. mej. A. H. v. Asselt (A.D.O. Soest) 2 m. 40.3 sec.; 2. mej. R. Dijkmans (A.D.A.) 2 m. 40.8 sec.; 3. mej. M. Muller (Hollandia) 2 m. 42.6 sec.; 4. mej. R. van Brussel (Brunhilde Leiden). 80 M. horden; le serie: 1. mej. E. ter Horst (A.V. Twente) 13.7 sec.; 2. mej. J. Bosman (A.T.B.) 13.8 sec.; 2e serie: mej. G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde) 13.9 sec.; 2. mej. H. Leeksma (Hygiea) 14 sec.; finale: 1. mej. Ter Horst 13.5 sec.: 2. mej. J. Bosman 13.5 sec.; 3. mej. H. Leeksma 13.6 sec. 4x100 M. estafette: le serie: 1. Brun hilde (Groningen) 53 sec.; 2. A.D.A. (Am sterdam) 53.3 sec.; 3. Hollandia (Rotter dam) 54.5 sec.: 2e serie: 1. Gymkhana (Amsterdam) 52.3 sec.; 2. Hygiea 52.6 sec.; 3. T.O.V. (Zeist); finale: 1. Gymkhana in 52.6 sec.; 2. Hygiea 53.2 sec.: 3. Brunhilde 53.3 sec. Discuswerpen: 1. mej. C. Pels (A.D.A.) 32.75 M.; 2. mej. D. Munnikes (A.T.B.) 30.60 M.; 3. mej. G. de Koek (A.T.B.) 30.10 M.; 4. mej. R. Grutterink (Hygiea) 29.50 M Hoogspringen: 1. Mej. L. Gisolf (Hygiea) 1.55 M.; 2. mej. T. Koopmans (Brunhilde Groningen) 1.50 M.; 3. mej. H. Leeksma (Hygiea) 1.50 M.: 4. mej. L. Schreiber (Brunhilde Groningen) 1.45 M. Vèrspringen: 1. mej. R. Briejer (Brun hilde) 5.19'/= M.; 2. mej. T. Schuurman (U. D.I.) 5.12'/= M.; 3. mej. E. ter Horst (A.V. Twente) 5.09 M.; 4. mej. M. Klaver (AX>. A.) 4.92 M. Speerwerpen: 1. mevr. L. Beerman-Rom- bout (Sparta Dordrecht) 31.24 M.; 2. mej. G. de Koek (A.TB.) 30.70 M.; 3. mej. S. Kruisbos (Hygiea) 27.31 M.; 4. mej. D. Munnikes (A.T.B.) 25.70 M. Kogelstooten: 1. mej. G. de Koek (A.T. B.) 9.43'/i M.: 2. mej. D. Munnikes (A.T.B.) 9.38 M.; 3. mej. N. Kloosterhuis (Hellas); 4. mej. G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde) 8.37'/= M. 100 M. (nieuwelingen): le serie: 1. mej. W. van Roon (Hygiea) 14.9 sec.; 2. mej. F. Bees (Oranje) 15 sec.: 2e serie: 1. G. Masseus (Hygiea) 14.7 sec.; 2. mej. L. Nelck (Brunhilde) 14.8 sec.; 3e serie: mej. C. van Oosterum (Sparta) 14.9 sec.; 2. mej. B. Mulder (Brunhilde) 25.1 sec.; finale: 1. mej. Masseus 14.4 sec.: 2. mej. B. Mulder 14.4 sec.; 3. mej. L. Nelck 14.5 sec. 60 M. (meisjes): Finale: 1. mej. B. Mul der (Brunhilde) 9.1 sec.: 2. mej. L. Hen- sema (Brunhilde. Groningen) 9.1 sec.; 3. 'i mej. P. Dieben (Brunhilde) 9.4 sec. VOETBAL. BELGIË—HOLLAND VOLGEND JAAR TE BRUSSEL. In de Zaterdagavond gehouden verga dering van den Koninklijken Belgischen Voetbalbond werd besloten ten einde te trachten het budget van den Bond in evenwicht te brengen voor het seizoen 1931—'32 bij wijze van proef alle inter nationale wedstrijden te Brussel te laten spelen. Ook de ontmoeting BelgiëNederland zal derhalve te Brussel plaats hebben. Voorts werd besloten wederom wedstrij den te spelen tegen het vertegenwoordi gend Duitsche Voetbalelftal. ALPHEN I—K.F.C. 6—3. Het minder goede weer in den ochtend was ongetwijfeld voor velen een beletsel dezen spannenden kamp bij te wonen, maar het liep mee. Onder begunstiging van uitstekend voetbalweer hebben de talrijke aanwezigen genoten van een mooien ge lijk opgaanden strijd met tal van span nende momenten. Vooral Alphen liet zich van de beste zijde zien en was meer malen superieur over deze eerste klasser uit de Zaanstreek. Om half drie laat scheidsrechter Vaassens aftrappen. Na 'n aanvankelijk gelijk opgaanden strijd komt Alphen spoedig in het offensief. Nadat 'n paar kansen verloren zijn gegaan, hangen doelpunten in de lucht. Bij een aanval der thuisclub plaatst de linksbuiten den bal goed voor, waarop Windhorst fraai doel punt 1—0. K.F.C. maakte spoedig daarna uit een corner gelijk, doch het duurt niet lang of Alphen neemt uit een voorzet van links door Windhorst andermaal de leiding 21. Dit blijkt voor de thuisclub aanlei ding nog fünker aan te pakken; een voor zet van rechts weet Binnenkamp voor Ai- phen in een doelpunt om te zetten a1 en dadelijk maakt Windhorst er 41 van. In de tweede helft verkleint K.F.C. reeds in de eerste minuten haar achterstand (42) doch dan is Alphen weer aan de beurt en als daarbij de keeper der be zoekers uit zijn doel is gelokt heeft Wind- horst den bal maar voor 't intrappen 52. Alphen blijft aanvallen. Een der K.F.C.- backs wordt eens zoodanig in het nauw gebracht, dat hij niets beter weet te doen i dan het leder in zijn eigen doel trappen 62. Uit een corner hebben de bezoekers vervolgens het genoegen den achterstand te verkleinen waarna het einde komt met een alleszins verdiende overwinning der thuisclub. ROOD WIT—PINQUINS. Rood-Wit (Alphen) speelde op eigen terrein een wedstrijd tegen de Finquins, welke eindigde met een gelijken stand van 3—3. Rust 3—1 voor Rood-Wit. HILLINEN—D. H. C. UITGESTELD. Wegens het slechte weer is gisteren de wedstrijd van Hillinen I tegen D. H. C. uit Delft afgelast. Vermoedelijk zal deze wedstrijd Zondag a.s. gespeeld worden. QUICK BOYS—ROTTERDAMSCH BEURSELFTAL 4—1. Zaterdag speelde Quick Boys een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een Beurs- elftal uit Rotterdam, in welke club eenige spelers uit de 2e klasse N.V.B. meespeel den. Desondanks wisten de Rotterdammers weinig uit te richten tegen de Boys. Voor de rust wisten de Katwijkers door A. v. d. Plas en G. v. d. Plas met 20 de leiding te nemen. Na de rust kwamen de gasten op zetten, maar de achterhoede van de Boys was safe. De jeugdige keeper Buys deed zich kennen als een keeper, die veel voor de toekomst belooft. Een kwórtier na de rust maakte G. v. d. Plas er 30 van. De gasten zwoegden hard en hun werken werd beloond met een verdiend tegenpunt. Even daarna ging Kr. v. Duy- venbode er op z'n eentje op uit en wist er 41 van te maken. Met dezen stand kwam het einde. OM DEN MAALDRIFT-BEKER. De uitslagen van gisteren zijn: D.V.S. I- Laakkwartier 5—8; U.V.S. I—V.D.S. I 1-1. O. D. I.—L, S. V. Deze wedstrijd wordt hedenavond ge speeld op het O.D.I.-terrein aan den Hoog- maadscheweg. Aanvang halfacht. L. S. V. komt uit met: doel: W. Rijns burger; achter: A. Ober en J. Rijsdam; midden: J. Hopen, H. Aniba en J. Segaar; voor: C. Rijsbergen, Ph. de Water, W. Fazel, G. v. d. Burg en H. Ju. OM DEN TRIANONBEKER. Morgenavond te 7 uur speelt L.P.S.V. I op eigen terrein om den Trianonbeker tegen de Leidsche Scheidsrechters- Vereeniging. 2 J

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10