STRAND- en KAMPEERTENTEN W. A. GOUW KATWIJKERS UIT DE OMSTREKEN. HEES Co. RADIO-APPARATEN LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. J. BAALBERGEN UIT DE RIJNSTREEK. GROOTE BOSCHBRAND BIJ MARSEILLE. Bij Vitrolles in de nabijheid van Mar seille staan sinds Donderdagavond 500 H A. bosch in brand. De garnizoenen van Marseille en Aix en de brandweren bestrij den met de hulp der bewoners de vuurzee die zich steeds uitbreidt. De hevige wind doet het vuur steeds feller worden en maakt alle moeite vruch teloos. Een inwoner van Vitrolles, die aan het blusschingswerk deelnam, kon zich niet tijdig in veiligheid stellen en is in de dammen omgekomen. Boven Marseille liangt een dichte rookwolk. ONTPLOFFING. In een wasscherij te Worms ontplofte gisteren het koperen reservoir van een electrische waschmachine, dat met ben zine was gevuld om kleedingstukken te reinigen. Twee vrouwen liepen zulke hevi ge brandwonden op, dat beiden aan de gevolgen zijn overleden. AUTO EN TREIN. Op Nieuw Zuid-Wales werden bij een botsing tusschen een trein en een auto vier inzittenden van de auto (matrozen) [edood, een vijfde zwaar gewond. LOCOMOTIEF OMGEVALLEN. Gistermiddag is in Saksen een werk- locomotief omgevallen, waarbij een gas- toevoerbuis brak. Door de ontsnappende stoom kregen de machinist en de stoker zoo hevige brandwonden, dat de dood onmiddellijk intrad. De oorzaak van het ongeluk is nog niet opgehelderd. VLIEGONGEVALLEN. Een Fransch militair vliegtuig is nabij Mars-la-Tour neergestort. Twee der inzittenden werden gedood, terwijl de derde zich met behulp van een valscherm wist te redden. In de omgeving van Jamboli (Bulgarije) is een verkeersvliegtuig neergestort en in brand geraakt. De bestuurder en vier pas sagiers kwamen in de vlammen om. Naar verluidt betreft het een Roemeensch vlieg tuig, dat van Stamboel op weg was naar Boekarest. AALSMEER. Een mooie reis. De Arbelders-zangvereeniging „Kunst en Strijd" alhier gaat van 1 tot en met 4 Augustus een Dultsche reis maken naar Ronsdorf-Wuppertal, in het Bergische Vznd. De deelnemers, ongeveer een 80-tal, «•orden bij een zangvereeniging in Rons- dorf ondergebracht. Des Zaterdagsavonds wordt den gast- heeren en -vrouwen een concert aange boden en Zondagochtend op de Markt- platz een ochtendconcert. De tocht zal geschieden met touringcars. Tweetal. Door de Ohr. Ger. Kerk alhier is het volgende tweetal opgemaakt: cand. W. Heerma en J. Tamminga, resp. te Dokkuin en te Franeker. BENTHUIZEN. Geslaagd voor het Rijksdiploma, leerares Naaldvakken (acte Ne) en gedeel telijk ook voor de paedagogische aanteeke- ning (Haagsche Vakschool voor Meisjes) J. van Driel, alhier. HILLEGOM. Oranjefeest. Het kinderfeest op 31 Augustus zal dit jaar gehouden worden op het terrein naast net gebouw van Openbare Werken. B. en W. hebben daartoe toestemming verleend aan de besturen der Julianaschool, School met den Bijbel en Chr. Oranje Vereeniging. Brandmeester. De heer W. A. van El, die ontslag gevraagd heeft als brandmeester, wordt opgevolgd door den heer C. Meyer. Onder den invloed. Eenige Hagenaars, die van de zee hadden genoten en bovendien te veel in het glaasje hadden gekeken, reden hier in hun auto zoo slingerend langs den weg, dat de politie het noodig vond, auto en autorijders naar het bureau te brengen. De autobestuurder kreeg daar gelegenheid om nuchter te wor den en toen hij getoond had zijn wagen (veer behoorlijk te kuitnen besturen, mocht hij zijn reis vervolgen, echter met een procesverbaal. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. Jongbloed en A. A. van Haastrecht: T. Verhoeve en C. Slot. Bevallen: Th. C. Hulsebosch ;-Dobbe, d; i. van der Hulst-Veenswijk, d.; W. C. Valk-Bussink, d. Overleden: A. Walkers-Gijzen, 70 jaar. AFSCHEID F. ENGEL Pzn. Hoofd der Openb. U.L.O.-school. In de groote zaal van het Nut was gis teravond op uitnoodiging van de Ouder- commissie een groot gezelschap bijeen ge komen om afscheid te nemen van den heer F. Engel Pzn. Deze heeft zijn functie als hoofd der openbare school voor U. L. 0 neergelegd en gaat zich metterwoon te Overveen vestigen. Aanwezig waren, behalve de Ouder commissie, de U. L. O. leerlingen, ouders, oud-leerlingen, onderwijzers van U. L. O., de openb. lagere school en van eenige bijz. scholen, burgemeester Pont, de beide wethouders en vele belangstellenden. Toen de heer en mevrouw Enge) met iamilie binnengeleid waren, voerde eerst de voorzitter der Oudercommissie de heer d. Tweel het woord om namens deze commissie en namens de ouders te bedan ken voor hetgeen ten behoeve der kinde- 1 ren is gedaan. Wethouder Klaver sprak daarna na mens het gemeentebestuur, dat de arbeid van den heer Engel steeds heeft gewaar deerd. Door een jongen en een meisje, leerlin gen der U. L. O. school werden een rook tafel en een vaas met bloemen namens alle leerlingen aangeboden. Burgemeester Pont, die inmiddels bin nengekomen was, sprak mede namens het gemeentebestuur de buitengewone appre ciatie uit voor het werk, dat de neer Engel hier heeft verricht. Als oud-onderwijzer en opvolger als hoofd der school voerde de heer van Lin- gen het woord: daarna volgde de heer van der Wal, hoofd van de openbare la gere school, die gelijk alle voorgaande sprekers den vertrekkende vele iaren van aangename rust toewenschte. Hierna nam de heer Engel zelf het woord om te bedanken voor de toespra ken, voor de vele goede woorden en beste wenschen. Hij vertelde een en ander uit zijn loopbaan bij het onderwijs. Typische gevallen roerde hij aan; hier te Hillegom was hij tot hoofd der openb. lagere school benoemd uit 125 sollicitanten. Tot eiken spreker werd het woord ge richt, tot de ouders en in het bijzonder tot de leerlingen, wier geschenken de her innering levendig zullen houden. Ten slótte was er gelegenheid om per soonlijk met een handdruk afscheid ie nemen van den heer en mevrouw Engel. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A: H. Spilker, A. M. Hoogmoed en W. v. d. Beeld alhier. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politic: zwart kinderportemonnaitje, paar bretels, bruine beurs, huissleutel, nikkelen rozen- trans 2 sleuteltjes aan een touwtje. De politie heeft dezer dagen gelet op de overtreders der maximum snelheid. In den kom der gemeente werd den laatsten tijd weer met groote snelheid gereden. Hoewel zeer clement is opgetreden, kregen vele autobestuurders een bekeuring. De Rijksontvanger zal behalve op de gewone dagen en kantooruren voor het aannemen van aanvragen voor kostelooze rijwielbelastingmerken nog een extra zitting houden op Maandagavond 27 Juli van 7 tot 9 uur. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. van M. van 't Wout en T. van Wijk; Pieter, z. van A. Plug en M. Berkheij. Corneiis Theodorus Petrus, z. van P. W. Noordermeer en T. van v. Veizen: Bastiaan Arie, z. van L. Krijgs man en W. P. van der Holst; Arie z. van P. Ouwehand en K. van der Plas; Catharina Johanna, d. van M. Haasbroek en M. Hoek; Wilhclmina, d. van G. Messemaker en W. Zwanenburg; Dirk Wilhelmus, z. van P. F. Otte en J. Kroezen. Overleden: Jaantje Haasnoot, 88 jaar, echtgen. van M. van Duijn. Getrouwd: K. van Delft en C. van der Luijt; D. van der Plas en J. W. v. d. Boon. Ondertrouwd: D. van Duijn en D. van der Bent; J. A. v. d. Blom en A. M. Rous. KATWIJK AAN DEN EITN. Verkeersbelemmering. Gisteren is het bovendek van de brug over het kanaal aan de Sandtlaan nogmaals op een plek midden op den brug bij het passeeren van een vrachtauto ingezakt, zoodat men zelfs door de brug in het water kon zien. Spoedig zijn de autoriteiten in kennis gesteld en zijn, om ongelukken te voorkomen, eenige stevige planken over het gat gelegd, waarna met de herstellings werken is begonnen. Dit bovendek schijnt in slechten toestand te verkeeren. zijn Zuiver, krachtig en eenvoudig te bedienen. Prijzen vanaf 98.50 In huurkoop f7.50 p. mnd. Vraagt nog heden Catalogus No. 5 aan bij 378 VOORSTRAAT 64—66 - KATWIJK a. ZEE. ADVERTEERT IN BIT Het blad voor Katwijk en Omitreken. Geeft Uw advertentidn en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt KATWITK AAN ZEE. Optreden Jan v. Riemsdijk. In de gemeente/aal trad gisteravond op de Veiuvvsciie üienter-zanger Jan van Riems dijk met inej. Kie de Ho vaart en den heer hans bnei. Het is een geslaagde avond geweest; er werd veei gelachen. Veel succes oogstte mej de Rovaart met het liedje de „Ueiukspop Ernst en luim wisselden el- Kaar af. De heer Hans Snel hau veel applaus met zijn caDaretiiedjes. Het glanspunt biiju steeds Jan van Riems dijk zelf. bik jaar, tijdens het badseizoen, treedt hij hier eenige malen op. Liisteren kwam hij met een geheel nieuw repertoire, vooral het liedje „de malaise" sloeg ini Vermeld zij nog, dat de piano uit het magazijn was van den heer \V. A. Gouw, alhier. Weer tot zwemwedstrijden besloten. In Caca Cara had gisteravond, onder lei ding van dr. Bikelenboom, een bijeenkomst plaats tusschen de besturen van V.V.V. en de Kalwijksche Reddingsbrigade. Het doei van deze conlerentie was, te bespreken, ol er dit jaar in de Buiten- watering weer zwemwedstrijden gehouden zouden worden, evenals veneden jaar, die toen zulk groot succes waren geweest. Be sloten werd deze weer op Zaterdagmiddag 8 Augustus, te 2 uur te doen plaats vinden. De leden van de Katwijksche Reddings brigade en de badgasten, Kunnen er aan deelnemen. Men zal ook gecostumeerd kunnen zwemmen; een aardige pantomime zal het zwemfeest besluiten. Door C. de J. van den Sluisweg is gisteren met zijn paard en wagen een lantaarnpaal in de Louwestraat omgereden. De aangebrachte schade zal door hem vergoed worden. Gevonden voorwerpen; een portemon- naie inhoud een sleutel; een sleutelbosje; een rijwielbJasiingnierk; een grijze danies- handschoen; een bruin lederen sigarenkoker; een grijze mantelceintuur, een beige man- tclceintuur, een wit badschoentje, een kin- derporlemonnais; een portemonnaie inhoud 231/2 ct., een damestasch met inhoud, een duimstok; een lipssleutel, een huissleutel een zwart kinderschoerftje; een mestvork; een stuk touw 6 vaam; een paar witte strandschoenen met kousen; een sleutel. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iedcren werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het politie bureau te Katwijk aan Zee. Bij de badinrichting van den heer van Duyn heeft bijna een ongeluk plaats gevonden. Een tweetal meisjes werd door den sterken stroom in zee getrokken. De badmeester van Duyn en zijn knecht ginnen met de reddingslljn onmiddellijk te water en wisten de drenkelingen op hst droge te brengen; zij mankeerden gelukkig niets. Het talrijk toestroomend publiek werd door de politie op een afstand gehouden. De Stcrt. bevat de gewijzigde statu ten der Ver. voor Chr. Onderwijs alhier. OEGSTGEEST. LEIDSCHENDAM. Geslaagd vjJ<tf het Rijksdiploma leerares naaldvakken (acte Ne) en gedeel telijk ook voor de Raedagogischc aanteeke- ning (Haagsche vakscbodl voor meisjes) C. ning M, annsveldcr alhier. LISSE. Concert „Adolph Kolping". In de muziektent gaf „Adolph Kolping'' eer. zomerconcert. Vooraf werd een marsch door het dorp gemaakt met het nieuwe pas ontvangen vaandel. Er was, mede door net prachtige weer, zeer veel belangstel.ing. De jeugd was flink present en maakte het de werkelijk belangstellende muziek.ief- hebbers soms zeer lastig, door geregeld tijdens het concert heen en weer te loopen en te fietsen. Verbouwing Openbare Bewaarschool. Voor de verbouwing der openbare be waarschool is een aanbesteding gehouden waarvan de uitslag als volgt is: Daudey en Co. f.3424, fa. D. Vergunst f.3190; Gebr. Ransdorp 3463; Bert v. d. Zaal f.3073; H. Marseille f.3018; Gebr. Moolenaar f.3096; fa. Beugelsdijk f.4287. De opdracht werd gegeven aan fa. H. Marseille. Burgerlijke Stand. Geboren: Lode wijk Frederik. z. van D J. Hul en J. Knetsch; Frederik Joseph, z. van F. J. Steinbusch en C. Beljaars. Maria Vincentiana, d. van J. Hoogkamer en M. J. Beijk; Theodora Maria, d. van C. v. d. Zwet en M. Hoogkamer; Martinus Theodo rus, z. van J. Burgmeijer en A. U. Brewe; Henricus Jacobus, z. van H. N. Hogenboom en M. C. de Hollander. Getrouwd: J. A. Steenvoorden en C. M. Schrama; P. Korsuize en E. Half schepel. Onze vroegere plaatsgenoot Father J. Boon zal heden avond feestelijk worden ingehaald en morgen zijn eerste plechtige Mis opdragen. Opening nieuw Sportterrein „Achilles". Voorafgegaan door het muziekgezel schap der N. Z. H. T. M. maakte de jeug dige Oegstgeester Sportclub „Achilles" gisteravond een rondgang langs de Ge versstraat door het Wilhelminapark naar de Rijnzichtweg om in feestelijke stem ming het nieuwe sportterrein te openen. Het was voorwaar een aardig gezicht deze jonge sportlieden, gekleed in sport- costuum in Oegstgeester kleuren (rood geel) te zien opmarcheeren. Zooals te be grijpen. volgde een groot aantal belang stellenden den stoet. Op het terrein, verwelkomde de voorzit ter van de sportclub, de heer Voors de aanweziegen en vertelde, in korte trekken dat verandering van sportterrein nood zakelijk was geworden door den enormen groei van de sportclub, waarna het woord was aan ds. T. J. Jansen Schoonhoven, voorzitter van het Centraal Jeugd- comité. Spr. zette het ontstaan en de ontwik keling van „Achilles" uiteen welke ver eeniging een onderdeel vormt van het C. J. C. evedals de voetbalvereniging S. C. O. die eigenlijk als een oudere broeder is te beschouwen, met dit verschil dat S. C. O. de sport beoefent om de sport en Achilles zich meer bepaalt tot de harmo nische ontwikkeling van lichaam en geest. In dit geval is dus de sport te beschou wen als een middel en niet als doel. Het C J. C. slaat steeds een ontwikke ling van de jeugdverenigingen gade, waarom spr. namens dit comité alle ver- eenigingen een gestadige en gezonde ont wikkeling toewenschte en in het bijzon der de sportclub Achilles. Onder plechtige stilte knipte ds. Jan- sen-Schoonhoven, omringd door de jeugd, het in de Oegstgeester kleuren gespannen lint door. Tevens waren tegenwoordig de heeren M. J. van Doorn en G. A. Janssen als ver tegenwoordigers van het C. J. C. en het A. S. C. junioren elftal, dat daarna tegen Achilles- I een openingswedstrijd speelde. Alsvorens deze wedstrijd een aanvang nam, trad de A. S. C. aanvoerder K. v. d. Ven naar voren, feliciteerde den Achilles- aanvoerder P Breedijk met de opening van dit terrein en overhandigde daarbij een mooi bloemstuk. Over den wedstrijd die geleid werd door den heer D. Gordijn vermelden wij dat beide elftallen tegen elkander waren op gewassen en eindigden met 00. De N. Z. H. Harmonie luisterde den wedstrijd met muziek op en heeft daar voor den dank van den voorzitter in ont vangst mogen nemen. Geslaagd te Rotterdam voor 't examen nuttige handwerken mej. J. R. Terhenne, alhier. RITNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor rozen per bos van 20 stuks: Pernet 30—40 et.. Ophelia 40—50 ct.. Golden Ophelia 40—50 ct., Hadley 50— 60 ct.. Miss Ldith Helen 7090 ct., Lnndia 40—50 ct„ Butterfly 40—50 ct., Snijbloemen per 100: Korenbloemen 10—12 ctLathyrus 20—25 ct.. Asters 40—60 ct., Scabiosa 30—50 ct., Zinnia 260—310 ct., Pompon Dahlia's 120—180 ct., Convili's 80—90 ct., Lelie's wit i 780—840 ct„ Lelie's rood 640—750, Anjers rood en rose 10—15 ct., Centauren wit en blauw 15—20 ct., Centauren geel 10—15 ct., Godesia 30—60 ct., Gladiolen per dozijn: Wilbrink 10—12 ct., Oranje Brillant 20—24 i ct., Odin 10—14 ct, ITmmaculee 28—32 ct„ I Voght 20—26 ct, Edison 10—13 ct„ America 16—19 ct., Halley 9—12 ct., Vlamingzwart 18—20 ct., Viat 16—19 ct. Snijbloemen per 100 bos: Kopgodesia f. 2.10—3, Gele Mar grieten f. 2-3,20, Gips f. 2.60-3.10, Ridder sporen f.3—4.10. NOORDWITK. De electricitatie van het Langeveid. Woensdag. 29 Juli a.s., n.m. 3 uur zal in tegenwoordigheid van den burgemeester dezer gemeente, raadsleden en verdere genoodigden de offlcleele in bedrijfstel- ling van het ln het z.g. Langeveid onder deze gemeente aangelegde electr. net plaats vinden. De lnbedrijfstelling zal geschieden van uit het aan de Langevelderlaan (bij beton weg radiostation) gebouwde transforma torstation. ZOOWEL TE HUUR als TE KOOP GEHEEL COMPLEET f.15.—. Minimum Gewicht! - Maximum Soliditeit! Ook LOSSE ONDERDEELEN verkrijgbaar. Het adres v. Strandstoelen en Strandartikelen VOORSTRAAT No. 43 - KATWIJK a. ZEE 9207 WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Lousia, d. van A. van Weezen- beek en C. H. M. Lutkie; Elisabeth Rei- niera, d. van Jhr. F. H. G. v. Benthem van den Bergh en C. S. C. van Eibergen Santhagens. Overleden: Dirkje IJpes, 70 jaar, ongeil. Ondertrouwd: T. Sülzle en A. Kranendonk, Ernstig auto-ongeluk. Gisternacht omstreeks half twee lrad nabij den Deijl een ernstig ongeluk plaats. Een auto, komend uit de richting den Haag en bestuurd door P. J. K uit War mond wilde een marcheerenden troep mili tairen van het regiment Jagers uit Den Haag passeeren. Toen hij aan dit voor nemen gevolg gaf, week de op een fiets gezeten sergeant L. J. Snel naar links uit. Hij werd door de auto gegrepen en mede- gesleurd. Met ernstige bekkenfractuur werd hij opgenomen en na ter plaatse te zijn geholpen naar het militair hospitaal in den Haag vervoerd. De toestand van den gewonde is naar ons werd medegedeeld zeer ernstig. Aanbesteding. Namens het gemeentebestuur werd gister morgen aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis bij de school aan de Bloemcamplaan. Ingeschreven werd als volgt: Zwanenburg en van der Bent te Katwijk voor f. 16.800, G. v. d. Veen, Den Haag f. 16,515, N.V. v.h. W. Visser en zn. alhier f. 15.500, Van Helmond en Moermond, alhier f, 15.388, D. Hart, alhier f. 15.250, G. van Aken alhier f. 14.450, Gebr de Witt, alhier f. 13.100, H. v. d. Helm, alhier f. 12.750, N.V. v. d. Wel en Bax, alhier f. 12.650. Het werk is aan de laagste inschrijfster gegund. Gisternacht is nabij Rust en Vreugd een zware boom omgewaaid. Het gevaarte kwam midden over den Rijksweg te liggen en versperde het verkeer. Dc politie trok er op uit en heeft met vereende krachten na lang zwoegen den weg kunnen vrij maken. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo-examen" diploma A: W. M. de Brauw alhier. ALPHEN. Afscheid van den onderwijzer IV. J. Hamerling. Gistermorgen heeft de heer W. J. Ha merling op officieele wijze afscheid geno men als onderwijzer van de Chr. School Julianastraat. Tegen twaalven vereenigden zich in het lokaal van den heer W. J. Ha merling diens familie, het bestuur der scholen en collega's, om getuige te zijn van het afscheid van dezen veteraan onder onze onderwijzers. De voorzitter, ds. Johs. Stehouwer, sprak den heengaande een hartelijk woord toe. waarbij hij memo reerde hoe er alleszins reden tot dankbaar heid is, wanneer als hier een 45-jarige arbeid zoo eervol kan beëindigd worden. Hij wenschte den heer Hamerling een goe den levensavond en bood hem als bewijs van erkentelijkheid en waardeering na mens het bestuur een prachtlgen Bijbel, benevens een enveloppe met inhoud aan. Het hoofd der school, de heer P. Smits, bracht den heer Hamerling dank voor de bijzondere nauwgezetheid en trouwe plichtsbetrachting, die hem steeds geken merkt hebben, waarna een der collega's, die meer dan 30 jaar met den heer Hamer ling had samengewerkt, namens hét per soneel der school als blijvend aandenken een schemerlamp aanbood. Diep onder den indruk sprak de heer Hamerling vervol gens zijn dank uit voor het gesprokene. Naar wij vernemen, blijft de heer Ha merling hier wonen. Zij het hem gegeven nog lange jaren, van de rust genietend, op velerlei terrein nuttigen arbeid te ver lichten M. U. L. O.-examens. De navolgende leerlingen van de Mulo- school met den Bijbel, hoofd den heer A. Maaskant, slaagden voor het Mulo-diploma A: t.w. Truus Boot, Cornells van Elk en I Ko Koolhaas. Voor het diploma B. Jeanne Boot, Corrie Kroon, Wim van Leeuwen en Arie Spek. Voorts voor het toelatingsexamen Gym nasium te Gouda: Piet Nljhoff en idem voor het Chr. Gymnasium te Amsterdam: Wim Speelman. Bij de dezer dagen gehouden Mulo- examens werd het diploma behaald door Inle Joha Clara Nout, Jenny v. d. Meent, Bob Pels, Kees Visser, Feike van Zwieten en Jan de Jong, allen leerlingen van de openbare U.L.O.-school aan den Ouds- hoornscheweg alhier, hoofd de heer Gail- lard. Het Pandervliegtuig gerepareerd. Het Pandervliegtuig van de Nationale Luchtvaartschool dat alhier Donderdag morgen nabij de Lagewaard een noodlan ding moest maken op het weiland van den landbouwer C. v. Galen is gisteren ter- plaatse gerepareerd. Bestuurd door den instructeur den heer v. d. Graft is het toe stel gisteravond onder veel belangstelling opgestegen en na eenige staaltjes van stoutmoedige aviatiek boven de omgeving te hebben gedemonstreerd in de richting Schiphol verdwenen. De heer G. H Schaap, directeur der1 I Handelsavondschool alhier, is benoemd I tot leeraar in het Duitsch aan de Middel- l bare Technische School te Haarlem. Naar wij vernemen blijft de heer Schaap voor- Icopig echter nog directeur der Handels avondschool alhier. Onze plaatsgenoot J. Breukel slaagde voor het diploma boekhouden, afgenomen door de Vereeniging „Mercurius". i Van gemeentewege werd gisteren een aanvang gemaakt met het op verschillende plaatsen In onze gemeente doen aanbren gen van haltebordjes voor door de ge meente voor de autobussen aangewezen vaste stopplaatsen. Gevonden voorwerpen: 1 paar been kappen, 1 autoband met velg, 1 zilveren speldje met steenen, 1 portemonnaie met inhoud en 1 paar heerensokken. Inlichtin gen politiebureau Julianastraat. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. F. A. Quispel alhier. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes, Z. van J. M. florts en K. Roos Jacoba Catharina Geertruda. D. van F. P Huigsloot en J. A. Walraven Johannes Henricus. Z. van H. Vesseur en L. C. van Wleringen Anna Maria, D. van L. P. J. M. van Akkeren en G M. C. Nefkens Jacobus Theodorus, Z. van Jac. van der Meer en H. C. Dissel dorp Johannes Nicolaas, Z. van Th. Hoogenboom en W. van Emmerik. Ondertrouwd: Teunis van der Zwan jm. 31 j. en Antje Maria Hendrika Vuijk. id. 25 j. Gerrit Pulleman im. 24 j. en Bar bara de Jong id. 23 j. Klaas Peeht lm. 23 j. en Maria Johanna Turk id. 20 j. Overleden: Willem Verhoog 69 j. Dirkje Vis 7 j. Martha Loos, echtgen. van Th. van der Zwet 56 j. Raadsagenda. Maandag a.s. komt de Raad dezer ge meente te 2uur nam. in openbare ver gadering ter bespreking van onderstaande punten 1. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw inkomende leden. 2. Wijziging reglement van orde voor de vergadering van den Raad. 3. Aanbieding gemeenterekening, dienst jaar 1930. 4. Benoeming van drie leden in de com missie voor onderzoek der gemeentereke ning en gemeentebegrooting. 5. Vaststelling van de verordening tot af wijking van bepalingen der Winkelslui tingswet. 6. Opzegging overeenkomst bestuur Veen- der- en Lijkerpolder tot het geven van een jaarlijksche bijdrage tot behoud van den Mopmolen. 1. Benoeming lid van de commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aanbeveling van B. en W.: 1. S. Strijk; 2. J. A. M. Ste- ringh. 8. Wijziging gemeentebegrooting, dienst jaar 1931. 9. Reclames schoolgeld. 10 Ingekomen stukken en mededeelln- gen. In de vacature, ontstaan door over plaatsing van den hulp-keurmeester W. Folkertsma naar het Openbaar Slachthuis te Leiden is voorloopig voorzien door de benoeming van den heer Tj. de Vries. 3-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7