Nog een reden waarom Chief Whip de beste voor Uw gezondheid is! IDEALE ZUIVERHEID! AGENDA. heerenbaai Geen wonder dat de zuiver heid van Chief Whip zoo beroemd is Elk Kilo tabak wordt volgens .speciale me thodes gezuiverd, teneinde alle stof en zanddeeltjes te verwijderen. Kortom geen middel wordt onbe proefd gelaten om zeker te zijn van de zuiverheid der tabak die gebruikt wordt voor Uw ardath VIRGINIA London! BUITENLAND. Zondag. Nederl. Leger des Hells, Lammermarkt: Bijeenkomsten 10 uur v.m. en 3'/j en 7'/i uur nam. Nederl. Leger des Helis, Levendaal: Bijeenkomsten 10 uur v.m. en 8 uur nam. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht: Bijeenkomsten 10 uur v.m. en 7 uur nam. Zomerlust: Concert Harmonie „De Post" Maandag. Noordwijk a. Zee. Casino: Intieme Kunstavond. 8 uur 15 nam. Dinsdag. Tweede Zomerconcert Pieterskerk. 8.15 uur. 1 Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „Ein Tango fuer dich". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variëté-voorstellingen, Dagelijks te 8 u. „Een nacht in Londen" en „Vogelvrij". 's Woensdags en 's Zaterdags matinee te 2 uur. Trianon-Theater". Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „Monte-Carlo". 's Woensdags en '«Zaterdags tamiliema- tinée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterle 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 810 uur nam. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s waargenomen door apotheek C. B. Duyster. N. Rijn 18, telefoon 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren de Jager, Jasperse, Kors en Niemcr. Te Oegstgeesf wordt deze dienst waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De Oegstgeestsch? apotheek, do Kcmpe- naerstraat 4, tel. 274 is dag en nacht geopend. RECLAME. ECHTE FRIESCHE 20'50ctptrotu 6176 UITSTAPJE N.V. VOLKSVERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ „VOORUIT". De jeugd was gistermorgen al weer vroeg op stap. De N.V. Volksverzekering „Vooruit" had voor de bij haar jeugdige verzekerden een uitstapje georganiseerd naar Amsterdam, waar inderdaad aardige attracties aan verbonden waren, al betrof het alleen reeds den boottocht zelf. Om half acht werd afgevaren uit het Galgewater met twee salonbooten bevat tende ongeveer 500 passagiers. Aan boord werd, behalve in ruime mate voor dén inwendige mensch, ook voor de goede stemming gezorgd door het Accordeon gezelschap D. V. V., dat mede den boot tocht maakte tot een schitterenden tocht door de schoone dreven van Zuid- en Noord-Holland. Bij aankomst te Amsterdam ging de tocht te voet naar Artis. Wie kan de jeugd een grooteren dienst bewijzen, dan ze naar den Dierentuin, naar de leeuwen, de tijgers en vooral de onvergetelijke apen te brengen? Ook hier dus weer enkele uren van spontaan genieten en toen dat was beëin digd en de droge keeltjes waren gelaafd ging de tocht verder per tram door een groot deel van Amsterdam ivoor welke gelegenheid een 8-tal wagens was be sproken De reis eindigde bij de halte waar de booten weer klaar lagen om de jeugdige feestgangers naar huis te brengen, waar de ongeduldige moeders reeds weer op hun kroost stonden te wachten. Het was een blijde tocht en een schitte rende thuiskomst, waarbij een woord var, lof aan de leiders en vooral ook aan de Accordeon-virtuosen van D. V. V., die vrij wel zonder ophouden gedurende de reis voor muziek zorgden, niet mag worden onthouden. RECLAME. DE BIOSCOPEN. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft op den Rijnsburgerweg nabij de halte Post- hof een vrij ernstige aanrijding plaats ge had. De 12-jarige P. V. uit Wassenaar kwam met zijn 10-jarig zusje uit de stadstram, komende uit de richting Leiden en wilde, terwijl de tram nog stil stond, achter langs oversteken naar de halte van de H. T. M. Juist toen zij achter de tram van daan kwamen, werden zij gegrepen door een personenauto uit de richting Oegst- geest en bestuurd door den heer E. H. F. P. alhier. Het meisje werd vrij ernstig aan hoofd en beenen verwond en werd via het Aca demisch Ziekenhuis naar het Diaconessen- j huis overgebracht; het jongetje had slechts lichte verwondingen opgeloopen. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in en komt daarbij voor de vraag of de autobestuurder vaart had moeten minderen met het oog op het risico, dat passagiers achter de tram langs zouden loopen dan wel of de kinderen hadden moeten wachten met oversteken, totdat het uitzicht vrij was. De Commissaris van Politie alhier ver zoekt allen, die dit ongeval hebben gezien en bijzonderheden kunnen mededeelen, zich te vervoegen aan het Politiebureau afdeeling recherche. „HET WAS EEN MOOIE ZOMERDAG Het was gisteren feest voor een dertigtal kinderen van de Geref. School voor L. O. in 't Koolpark (Driftstraat 49). Ze gingen een schoolreisje maken. De trein, die om 9 uur naar Utrecht vertrekt was vol van hun vroolijk gezang en gul gelach. In Utrecht begroetten ze met ge juich een groote open auto-car, waarvan de chauffeur hen eerst naar het buiten gewone postkantoor reed. Wat een uit roepen van bewondering over dit prachtig stuk bouwwerk Maar verder ging het weer langs de Dom, via Maliebaan. Singels en Wilhelminapark, door De Bilt en Zeist, naar de Pyramide v. Austerlitz. 't Was een klauterpartij eer ze daar bovenop waren, maar toen werd de moeite ook beloond: wat een heerlijk wijd uitzicht! In Soester- berg langs het vliegveld (ze zagen een paar machines dalen) naar den speeltuin. Of de boterhammen ook smaakten! Nu nog eens langs het vliegveld, en weer mooi op tijd want nu stegen er juist enkele vliegtuigen op Op weg naar Amersfoort stuurden ze de auto een eind vooruit en liepen dwars de hei door naar de Stum pert. Daar boven op den heuvel speelden ze wegkruipertje, weer dwars de hei over, de auto opgezocht en doorgereden naar Amersfoort. Hier zorgde een glas Ranja er voor dat ze weer lustig konden zingen. Maar de motor ronkte alweer, verder dus: via Soest Soestdijk en Baarn naar de speeltuin .Het Kievitsdal" (Rem Hilversum). Na het avondeten begon de terugtocht. Ongeveer kwart voor negen hadden alle ouders hun Kinderen bruin gebrand terug en luister den naar de enthousiaste verhalen over dezen tocht rijk aan afwisseling en in elk opzicht uitstekend geslaagd. Luxor-theater. Het Luxor-theater brengt weer een afwisselend programma waarvan allereerst genoemd moet worden „Een nacht in Londen", waarin de tegen woordig zoo sterk op den voorgrond tre dende Lilian Harvey de hoofdrol vervult. Ditmaal in een zwijgende film, zoodat het reeds geliefde stemtimbre dezer actrice aan de fantasie wordt overgele verd Een geschiedenis met al dadelijk in het begin een eenigszins gewaagde en pikante situatie, die dank zij de gentlemanlike houding van den held dezer aanschouwe lijke roman geen ernstige gevolgen heeft. Na tal van spannende scènes vinden de hoofdpersonen elkaar voor het leven, zoo dat men zich weer over een alleszins ge slaagden afloop verheugen kan. Vogelvrij met George O'brien in de hoofdrol, speelt in de schitterendste en wildste natuur, die men zich slechts droo- men kan en is even spannend en op windend als zij dat van de vorige films van dezen „Wlld-West" held gewoon zijn. Een rijk gevarieerd voorprogramma luidt deze twee dankbare geluidsfilms in. Casino-theater. Deze week wordt in dit theater een wederopvoering gegeven van de bekende operette-film „Een Tango für dich" met Willy Forst in de hoofd rol. Het bijprogramma, dat o.a. de weten schappelijke film „Aan de oevers van ae Faiga" bevat, sluit zich uitstekend bij de hoofdfilm aan. Trianon-theater. Het is een vaste regel, dat de bioscoopdirecties in de zomer maanden dubbel moeite hebben om hun theaters te vullen. Ze moeten werkelijk al heel goede films brengen, wil van hun programma's een grootere aantrekkings kracht uitgaan dan van een zeebad of een verfrisschende wandeling langs het strand. Het programma in het Trianon-theater voldoet aan die eischen, vooral wat betreft de hoofdfilm „Monte-Carlo", waarin de ge vierde actrice Jeanette Mac Donald, de koningin van „Liefde's Parade", de hoofd rol vervult, daarbij bijgestaan door Jlm Buchanan. Het is een alleraardigst verhaal van een nogal luxueus aangelegd jong meisje, dat toch te veel aan de romantiek hecht om ter wille van het geld alleen een sulligen prins te trouwen. Zij vlucht op den huwelijksdag naar Monte-Carlo, verspeelt haar klein fortuintje en komt dan in aanraking nftt een jongeman, die zich teneinde tot haar nabijheid te kunnen doordringen, uitgeeft voor een kapper. Het plan gelukt en de kapper valt bijzonder in den smaak, zóó zelfs, dat hij een veel be langrijker plaats in haar leven gaat in nemen. Inmiddels stijgt de hotelrekening onrustbarend; zij ziet geen kans deze te betalen en neemt haar prins in genade terug. Een opvoering van de opera „Mon sieur Beaucaire" doet haar het verkeerde van haar handelwijze inzien en voert haar terug in de armen van den pseudo-kapper, die haar maar al te graag vergiffenis schenkt. Voor de pauze draait het journaal, een aardige teekenfilm en een amusante rol prent „Het spookt in de mijnen", met Bebe Daniels in de hoofdrol. 737 Mej. J. M. F. Isbrücker alhier is ge slaagd voor het examen nuttige hand werken. Onze stadgenoote. mej. J. F. Spier is geslaagd voor het examen Fransch M. O. akte A. Zaterdag 1 Augustus a.s. hoopt onze stadgenoot F. Gerritsen, controleur van de plaatskaarten bij de Ned. Spoorwegen aan het Station alhier, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. Gistermiddag is de 20-jarige mej. C. v d. V. op de Lammermarkt, terwijl zij op haar fiets reed, door twee aan elkaar gekoppelde veulens ondersteboven geloo- pen. Aangezien zij klaagde over pijnen in den rug, werd zij door den E. H. D, naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Het nieuwe kwartier aan den Lage Morschweg heeft in perceel 23 zijn eer sten winkel gekregen. Het is het sigaren magazijn van den heer W de Roode, dat den eigenaardigen naam draagt van het „Kruithuis" In tegenstelling met het be kende huisje aan den overkant mag hier gerookt worden, zelfs hoe meer hoe liever. Behalve rookartikelen zijn in dezen fraaien winkel ook verkrijgbaar koffie en thee, kantoorbehoeften verpakte artikelen in den ruimsten zin, terwijl men er ook zijn brandstoffen kan bestellen. Wij verwijzen naar de publicatie in zake de Gem. Kweekschool voor Onderwij- zers(essen) alhier. CHIEF WHIP GEBOREN: Petronella Adnana. D. v. E H. van dei- Plas en C. P. Philipsen. Karei, Z. v. K. Lemraen en M. J. Kuijpers. Geert Chris- tlaan, Z. v. G. Andries en B. Chr. M. M. Schmidt. Gesina, D, v. W. J. de Hollan der en Q. Loos. Alida Wilhelmina, D. v. J. Roodbeen en A. W. van der Griend. Hendrica, D. v. J. W. van Eijgen en M. van Zeist. Margaretha Johanna, D. v. J. F. Vellckoop en E. Zaalberg. Willem, Z. v. J. Hillebrand en M. J. Ouwerkerk ONDERTROUWD. J. F. van Hugten jm. 24 j. en M. Sloos jd. 23 j. OVERLEDEN J. P. van Hees. ongeh. vr„ 50 j. A. M. Henzing, dr., 24 j. G. v. Klaveren, wedn. 86 j. M. Pet, dr., 11 mnd. H. S Scho tel, dr., 15 j. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Wederom een merkwaardig flauwe ten- denz op de veemarkten, wat betreft de handel in gebruiks- en slachtvee. Wat het kalf- en melkvee en mager vee voor de weide of mesterlj aangaat is het niet zoo erg, wanneer de prijzen wat terugloopen, want nog altijd zijn deze in alle verhou dingen, van producten veel en veel te hoog. Wij moeten naar prijzen van voor goede gebrulksbeesten voor f.300 hoog stens en zoo voor de vare-koeien op f. 200. Eerst dan kan men zeggen, het vee in alle opzichten behoorlijk rendabel gemaakt worden. Men kan evenwel de prijzen niet dwingen, maar gezien de geringe koop lust, die er voor de huidige prijzen be staat, kan het er wel eens naar toe gaan. Gisteren alhier ter Leidsche markt 176 melkkoeien en 61 vare-koeien aangevoerd, hetgeen toch een kleine aanvoer genoemd kan worden, maar toch werd alles nog niet verkocht. Goede melkkoeien kostten toch nog f.350 en daar om en bij. In varekoeien was al bijzonder weinig handel Men vroeg zulke prijzen, waarvoor men op 't oogen- blik een goede vette koe moet leveren. Dat men dus voor de vetweiderij weinig liefhebberij heeft, mag geen verwondering wekken. Te Leeuwarden en Zwolle waren de markten gisteren ook minder goed. met zakkende prijzen. Vette koelen waren ook niet beter te verkoopen. Meerendeejs werd van f0,85 f. 0.95 per KG. besteed. Men moet iets extra's kunnen aanbieden om hooger te komen. Vette kalveren erg flauw ,maar nuchtere weer zeer duur verkocht en wel voor een gewoon slachtkalf f. 15f. 17f 18 per stuk Schapen en lammeren kocht de export- handel aanvankelijk goed prijshoudend weg. maar de markten sloten met zakken de prijzen. Een opgewekte stemming blijft er op de varkensmarkten heerschen. Zoowel ma gere fok- als mestvarkens en biggen zijn op heden best verkoopbaar, dank zij den levendigen handel In vette varkens en zouters. Men gaat reeds naar de 23 cent per pond en het laat zich thans aanzien, dat nog eenige verhooging verwacht kan worden. VAN DER S. DE ALGEMEENE TOESTAND. Na de Londenschc conferentie. Gisteren hebben te Londen de finan- cieele deskundigen van Belgié, Frankrijk, Dulcschland, Groot-Brittanie, Italië, Japan en de Vereenigde Staten, onder voorzitter schap van Sir F. Leith Ross van het Brit- sche departement van Financiën, verga derd. Deze commissie zal de maatregelen overwegen, die noodzakelijk zijn om het Hooverplan van kracht te doen worden. De Bank voor Internationale Betalingen te Bazel heeft kennis genomen van de mededeeling van Macdonald, als voorzitter van de conferentie, betreffende die ge deelten van de slotverklaring, die de Bank betreffen en heeft bekend gemaakt, dat zij zonder verwijl overgaat tot een onder zoek van de beste en snelste middelen om de aanbevelingen, die binnen haar actie sfeer vallen, tot uitvoering te brengen. De conferentie beval aan de Bank voor Internationale Betalingen uit te noodigen een commissie in te stellen, die een onder zoek in moet stellen naar de verdere cre- dietbehoeften van Duitschland na de rege lingen inzake de handhaving van den tegenwoordlgen stand der credieten en de mogelijkheden moet bestudeeren van het omzetten van een gedeelte daarvan In cre- dieten op langen termijn. Een wisseling van telegrammen heeft plaats gehad tusschen den Fransehen eer sten minister en minister van buitenland- sche zaken. Laval dankte Mac Donald voor de ontvangst te Londen en sprak de hoop uit, dat de hartelijkheid van de bespre kingen te nutte zouden komen aan Enge land en Frankrijk zoowel als aan de ge- heele wêreld. In zijn antwoord-telegram sprak Henderson de hoop uit, dat de nut tige samenwerking, die thans ls begonnen, voortgezet zou worden te nutte van alle landen. De Fransche minister Flandin gaf nog volgende verklaring: „De conferentie van Londen is geëindigd in een atmosfeer van goeden wil. Zij kon niet meer bereiken, dan zij bereikt heeft. Noch de Amerikanen, noch de Franschen konden toelaten, dat men de herziening der verplichtingen tusschen de regeeringen onderling besprak. De consolfdeering van de orde en de vorming van nieuwe cre dieten is een aangelegenheid van de banken en niet der regeeringen. Alles, wat men van de regeeringen eischen kan, is, dat zij aan het herstel van het vertrou wen medewerken. Meer dan ooit hangt het thans van de debiteurs af, dat zij pogingen aanwenden om het vertrouwen te vergrooten. Ik kan niets zeggen over de vraag, of de tegenwoordige Europeesche crisis alleen door de middelen overwonnen kan wor den, die men in Londen voorgesteld heeft. Zoo ja, des te beter; zoo niet, dan is het noodig terug te komen op de middelen, die door ons te Parijs zijn aangegeven. Ten aanzien van de verantwoordelijk heid der regeering zijn natuurlijk preciese en solide waarborgen voorwaarde. De openbare meening zal ons, naar ik hoop, dank weten, dat wij ons standpunt niet opgegeven hebben, waarvan de gegrond heid overigens door niemand betwist wordt en dat wij tevens voor een zede lijke toenadering te vinden zijn, die de toekomst voorbereiden meet Natuurlijk zullen te Parijs en Berlijn heden kabinetszittingen plaats hebben. Stimson komt hedenmiddag 5 uur te Berlijn aan. Het heet, dat hij daar de groote vraagstukken niet zal aanroeren. doch wie gelooft dat? Maandag keert Stimson naar Berlijn terug. Henderson arriveert Maandagmorgen. Mc Donald 's middags. In ingewijde kringen acht men het waarschijnlijk, dat de gasten zich niet zullen beperken tot de gebruikelijke offi- cieele besprekingen en bezoeken, maar ook enkele leidende figuren van het Duit- sche bedrijfsleven zullen wenschen te ontmoeten. DUITSCHLAND. De büeenioeping van den Rijksdag. De Duitsch-nationale fractie zal het voorstel der econ. partij den Rijksdag bijeen te roepen, natuurlijk steunen. Aan de bijeenroeping der commissie van bul- tenlandsche zaken hecht zij geen belang, omdat de beraadslagingen daar achter gesloten deuren plaats vinden. FRANKRIJK. Het ontwapeningsmemorandum. De buitenlandsche commissie van den Senaat is bijeengekomen teneinde te be raadslagen over de intsxnationale bespre kingen te Parijs en Londen en over het Fransche ontwapeningsmemorandum. De commissie sprak de overtuiging uit, dat de Fransche onderhandelaars de bedoelingen en gevoelens van het Fransche volk ter gelegenheid van de Parljsche en Londen- sche besprekingen ln den waren zin des woords tot uitdrukking hadden gebracht en wel in een vorm. die door de Duitsche gasten niet kan worden misverstaan. Inzake het ontwapeningsmemorandum heeft de commissie het standpunt van de regeering goedgekeurd. ENGELAND. Een Engelsch-Duitsche club. Te Londen is een Engelsch-Duitsche club opgericht. Bij de oprichtingsvergadering waren Snowden en de Duitsche gezant te Londen Freiherr von Neurath aanwezig als eere- gasten. In zijn rede zelde von Neurath o.a., dal de zoo juist beeindigde conferentie een stap in de richting van verbetering van den wereldtoestand beteekende. Snowden verklaarde, dat nu een strijd tusschen Engeland en Duitschland „een strijd tusschen broeders" zou zijn. Deze nieuwe club zal zeker bijdragen tot het tot stadkomen van betere betrekkin gen tusschen beide landen. ZUID-SLA VIE. Vonnis geveld. Het gerechtshof ter bescherming van den Staat heeft wederom twee doodvon nissen uitgesproken. Het betreft leden van een Kroatische revolutionnaire organisatie, wien o.m. ten laste werd gelegd de ver moording van een regeeringsgezinden bur gemeester ln Slavonië. De leider der orga nisatie Iwan Lewakowitsj Sr en de moor denaar Iwan Rossltsj, werden tot de strop veroordeeld. Een deel der overige be klaagden kreeg tuchthuisstraffen, varlee- rende van zes maanden tot 15 jaren. Drie beklaagden werden vrijgesproken. 2—1 j

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2