DE CONFERENTIE TE LONDEN ALPINS. VBAGENRUBRiEK. SPORT. RECHTZAKEN. VLIEGTUIGONGEVAL IN DENEMARKEN. Gistermiddag deden twee militaire vliegtuigen, uit Kopenhagen afkomstig, oefeningen boven het vliegterrein Tondern Plotseling werd een hevige ontploffing waargenomen. Een der vliegtuigen ge raakte in brand en kwam met den kop in den grond. Toen het tenslotte gelukt was de vlammen te dooven, vond men de beide inzittenden verkoold. Het zijn de luite nant-vlieger Petersen uit Kopenhagen en de waarnemer Larsen. Deze laatste laat een vrouw en twee kinderen achter. „Ga je naar een gecostumeerd bal?" „Neen, maar ik zou iemand ontmoeten, die me alleen maar kent van een zelf portret uit 1887." Abonné O. te K. De boot vertrekt van Amsterdam (de Ruyterkade, steiger 6 ach ter C.S.) naar Zwolle 's morgens te half- tien en 's avonds te 9 uur. Aankomst 7 u. later; prijs per persoon enkele reis met rijwiel ie kajuit f.2 05; 2de kajuit f. 1.30. Zwolle, Wythmen, Helno, Raalte, Nijverdal Wierden, Almelo, Zenderen, Borne, Hen gelo. Totaal 61.7 K.M. Mej. v. d. H. te L. Uw zoontje kan inderdaad op de R.K. H.B.S. alhier wor den geplaatst Directeur dier school is pater de Goede, die deze week afwezig is. Bepaalde spreekuren heeft hij niet in de vacanties, doch na aankondiging van uw bezoek zal hij u waarschijnlijk wel willen ontvangen. De school is gevestigd in de Weddesteeg. L. G. te L. U is dienstplichtig. D. J. de B. Wend u tot den Dult- schen gezant te Den Haag. J. C. C. te L. LeldenZevenaar, en kele reis derde klasse f. 3.40.Lelden Nijmegen als boven f. 3.55. P. K. te A. Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Harmeien, de Meern Utrecht, de Blldt, Zeist, Doorn, Ede, de Klomp, Wageningen, Renkum, Oosterbeek, Arnhem. Totaal 100 K.M. Voor de omstreken van Arnhem is geen rijwielkaart noodig; wel zoodra u in Noord Brabant komt. G. J. te L. Leiden, Hazerswoude-Rijn- dijk. Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Gouda, Stolwijk, Bergambacht, Bergstoep- scheveen, Lekdijk, Groot-Ammers, Giessen Oudekerk, Giessendam, Hardinxveld, Go- rinchem. Totaal 74.2 K.M. Middelburg, Nleuwland, Sloedam, 's Heer Arendskerke, Wissekerke, 's Heer Hen drikskinderen, Goes, Kloetinge, Kapelle, station Vlake, Kruiningen, Krabbendljke, Rilland. Woensdrecht, Bergen op Zoom. Wouw, Roosendaal, Etten, Princenhage, Breda, Tilburg, Enschot, Helvoirt, Vught, Den Bosch. Totaal 145,9 K.M. S. L. te L, Leiden, Hazerswoude, Al phen, Zwammerdam, Bodegraven, Woer den, Harmeien, Utrecht, Houten, Schalk wijk, Culemborg. Totaal 72 K.M. J, W. R. te L. De goedkoopste wijze is voor u een vacantiekaart tot Visé (f. 5.-); vandaar per spoor naar Luik en verder naar Hoey. De Belgische tarieven zijn ons niet bekend. C. van E. te L. Men moet inderdaad bij het omslaan van een hoek naar rechts stoppen, wanneer de agent het stoptèeken afgeeft. Daarvoor zijn de stoplijnen aan gebracht. Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk, Zoe- termeer, Zegwaard, de Kruisweg, Biels- wijk, Bergschenhoek, Hillegersberg, Rot terdam, Wevershoek, Rijsoord, Zwijndrecht Dordrecht, Willemsdorp. Moerdijk, Zeven- bergschen hoed, de 3 Hoefijzers, Terheyden Breda. Totaal 82 K.M. Het is ons onbekend of er in de omgeving van Breda een jeugdherberg is; misschien kan een van onze lezers u helpen? J. de R. te L. Leiden. Alphen, Zwam merdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Doorn, Ede, Wageningen, Renkum, Oosterbeek, Arnhem, Nijmegen, Groesbeek, Gennep, Heljen, Afferden, Wel!, Venlo, Reuver, Swalmen, Roermond, Susteren, Sittard, Geieen, Beek. Meerssen, Valken burg. Totaal 266.8 K.M. Abonné te H. Het is ons niet bekend of er binnenkort goedkoope treinen rijden naar Alkmaar. Informeert u eens bij het station der Ned. Spoorwegen, waar strooi biljetten gratis verkrijgbaar zijn. C. M, K, te L. Leiden, Hazerswoude, Koudekerk, Alphen. Zwammerdam, Bode graven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Blldt, Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Putten. Totaal 94.9 K.M. LeidenUtrecht f. 1.45; Utrecht—Putten f. 1.10; Leiden Putten f. 2.55. L. v. d. H. te O. Van uw eerste opmer king namen wij goede nota en zullen zoo veel mogelijk aan uw wensch tegemoet komen. Oud-Ade, Lelden driesprong de Vink, Voorschoten, Veur, Voorburg, brug over de Vliet. Hoornbrug, Delft, Pijnacker. Totaal 30 K.M. J. v. d. H. te O. Een dergelijk schema gaat bulten het bestek van deze rubriek. Er bestaan daarvoor verschillende mid delen; wij raden u aan daarover het ad vies van een drogist in te winnen. P. Z. te V. Inlichtingen over goed koope treinen worden verstrekt aan de stations der Ned. Spoorwegen. S. J. W. van D. te L. Wendt u tot den directeur der School voor Suikerindustrie, van Breestraat 2, Amsterdam-Zuid. Abonné te L. Om in een jeugdherberg te kunnen overnachten, moet men lid zijn van de Ned. Jeugdherbergvereenlglng (secretariaat Plantage Franschelaan 14, Amsterdam) en minstens 15 jaar oud zijn. U kunt op elk gewenscht oogenbllk als lid toetreden. De jeugdherbergen zijn in vrij grooten getale over het geheele land ver- Spreid. Het officieele communiqué Optimisme der leidende figuren. Zooals gisteren nog onder de telegram men is medegedeeld, is de conferentie ge sloten, nadat de diverse leiders in een kort woord dank hadden gebracht aan Mc. Donald als pres. der conferentie, aan de Amerikanen, gewezen was op de histo rische beteekenls van de Fransch-Duit- sche besprekingen etc. Tenslotte is vol gend communiqué uitgegeven. Het slot-communiqué. De bovenmatige terugtrekking van kapitaal uit Duitschland in den laatsten tijd heeft een acute financieele crisis doen ontstaan. Deze opvragingen zijn veroorzaakt door een gebrek aan ver trouwen, dat niet door den economl- schen toestand en dien van de begrooting van dit land gerechtvaardigd wordt. Teneinde de handhaving van de finan cieele stabiliteit van Duitschland welke essentieel is voor de belangen van de heele wereld, te verzekeren, zijn de ter conferentie vertegenwoordigende regeerin gen bereid samen te werken, voor zoover het in hun macht ligt het vertrouwen te herstellen. De ter conferentie vertegenwoordigde regeeringen zijn bereid de volgende voor stellen tot onmiddellijke verlichting van den toestand ter overweging aan te be velen aan de financieele instellingen van hun resp. landen: Verlenging op den vervaldag voor een periode van 3 maanden van het credlet van de centrale banken van 100 millioen dollar, dat onlangs onder auspiciën van de Bank voor Internationale Betalingen aan de Rijksbank is verleend. Er moeten door de financieele instel lingen van de verschillende landen eens gezinde maatregelen genomen worden om hot bedrag aan credieten. dat reeds in Duitschland belegd is, daarna te be houden. De conferentie beveelt aan, dat de I Bank voor Internationale betalingen ult- genoodlgd zal worden om zonder verwijl een commissie in te stellen van vertegen- woordigers, aan te wijzen door den gou- I verneur der centrale banken, teneinde een onderzoek ln te stellen naar de onmiddel lijke verdere credietbehoeften van Duitschland en de mogelijkheid te bestu- deeren van het consolideeren van een deel der credieten op korten termijn in credie ten op langen termijn. De conferentie heeft met belangstel ling kennis genomen van de mededeellng van dr. Brilnlng met betrekking tot de gemeenschappelijke garantie, die onlangs dcor de Duitsche industrie ter beschik king gesteld is, van de gouddisconto- bank De conferentie is van meening, dat een garantie van deze soort het mo gelijk zal maken een gezonden grondslag te scheppen voor de hervatting van de normale werking van het internationaal crediet. De conferentie is van meening, dat In dien deze maatregelen uitgevoerd wor den, zij een basis zullen vormen voor een permanentie actie, die moet volgen. Het communiqué was onderteekend door Ramsay Mac Donald, president van de conferentie en Sir Maurice Henkey, secretaris-generaal De conferentie heeft vastbesloten, dat een commissie van deskundigen zich zal bezighouden met de uitwerking van gedetailleerde maatregelen, die noodig zijn voor het ln werking treden van president Hoovers voorstel tot een jaar uitstel van de schulden tusschen de Regeeringen. In strijd met de uitingen in de pers der meeste landen, die unaniem is in het con- stateeren, dat de Duitschers weinig hebben verkregen opvallend daarbij blijven de scherpe aanvallen der Fransche bladen op Engeland! hebben de diverse leiders zich allen zeer gunstig uitgelaten. Verklaring van Brüning. „De afloop van de conferentie is een zeer goede." I Met deze woorden leidde de rijkskanse- I lier, dr. Brüning, de bespreking met de I persvertegenwoordigers, welke dadelijk na het slot van de Londensche zeven mo- gendhedenconferentle plaats vond. in. Ten opzichte van het slotcommuniqué I merkte de rijkskanselier op. dat de formu leering der besluiten in zeer ruime mate in den zin van de Duitsche wenschen is geschied. „Vandaag", aldus de kanselier, „zijn nog eenige dingen veranderd, die ons aange naam waren. Het gaat hier om een tus- schenoplossing. Op een snelle oplossing op de basis van een leening op langen termijn hebben wij niet gerekend en zooals ik reeds in Parijs gelegenheid had te zeggen, is het, geheel afgezien van de technische moei lijkheden van zulk een internationale lee ning, die maandenlange voorbereidingen eischt, van den aanvang af duidelijk ge weest, dat overeenstemming over zulk een leening op het oogenbllk minstens tus schen Amerika, Engeland en Frankrijk in het geheel niet te bereiken is. Ik zie hierbij geheel af van eventueele politieke eischen. Zoo is het bijvoorbeeld duidelijk, dat ook de toestand der Vereen. Staten het hun onmogelijk gemaakt zou hebben, aan een leening op langen termijn deel te nemen. Hierbij komt nog de toestand van de Londensche geldmarkt, die op het oogen bllk een Duitsche leening wel uitgesloten doet lijken. Dientengevolge hebben wij ons ertoe moeten bepalen, dat eerstens het 100 mil lioen dollar crediet, dat 16 Augustus a.s. vervalt, verlengd wordt en wel voor drie maanden en ten tweede hebben wij, waar op het vooral aankomt, ervoor gezorgd, dat verder geen credieten op korten ter mijn aan Duitschland onttrokken worden". Rijkskanselier dr. Brüning wees er verder op. dat dit juist het punt is. waarvan de noodzakelijkheid algemeen erkend werd. Hij legde er den nadruk op. dat het nu in wezen nog slechts om Amertkaansche en Engelsche credieten gaat. Het feit, dat de financieele instituten dezer twee landen onvoorwaardelijk bereid zijn, mede te hel pen en dat Duitschland. zooals reeds meer malen is gezegd, al zijn Invloed in deze richting zal aanwenden, is, aldus de rijks kanselier, In leder geval van niet geringe beteekenis. Groote waarde hechtte de rijkskanselier aan de vaststelling, dat alle maatregelen van de conferentie slechts voorloopig zijn en dat het Duitsche crediet in het buiten land onder alle omstandigheden binnen afzienbaren tijd vergroot zal worden. Hij merkte op, dat hij in den laatsten zin van het door de conferentie verstrekte communiqué aangespoord heeft, dat ln de toekomst de gezonde basis moet gelegd worden voor de herleving van normale credletoperatles. Om dit alles te bespoedigen werd van Duitsche zijde voorgesteld, zooals reeds persoonlijk met dr. Sprague, den Ameri- kaanschen adviseur van de Bank of Eng land in de afgeloopen week geschied is, dat een kleine groep van deskundigen van in ternationale bekendheid naar Berlijn zal gaan, die ln deze kwestie dan van advies kunnen dienen. De Amertkaansche gedelegeerden hebben voorgesteld, dat om zoo spoedig mogelijk te komen tot een regeling van het vraag stuk der handhaving der credieten op korten termijn en tot een eventueele uit breiding van de credieten op korten ter mijn, de presidenten der circulatiebanken een comité van deskundigen op bankge- bied zullen benoemen, dat tevens op voor stel der Amerikanen zich ermee bezig zal houden, de mogelijkheden om de credieten op korten termijn om te zetten ln credie ten op langen termijn, reeds thans onder het oog te zien. Wij hebben gedaan gekregen, aldus Brü ning, dat, terwijl de bank voor internatio nale herstelbetalingen dit comité formeel onder zich zal hebben, de leden ervan door de circulatiebanken benoemd worden en niet door genoemde bank. Meening van Curtius. Na de uiteenzetting van den Rijkskan selier nam ook minister Curtius het woord voor een korte verklaring. Hij deelde mede dat de deskundigen, die over de leveringen in natura en de uitvoering van het plan- Hoover beraadslagen, nog te Londen zul len blijven en de vraagstukken, voorzoo- ver dat mogelijk is, zullen regelen om dan aan de regeeringen rapport uit te bren gen. De verdere gang van zaken staat nog niet vast. Curtius zei verder, dat het ter conferen tie niet tot één of andere betuiging van vertrouwen in politiek opzicht is gekomen. De conferentie heeft zich streng tot de financieele vraagstukken beperkt. In be perkten kring zijn wel is waar ook andere vraagstukken besproken, maar men had zich op het standpunt gesteld, dat poli tieke uitingen gemakkelijk verkeerd opge vat zouden kunnen worden. De minister zei verder nog; Beslissend is, dat er verdere maatregelen genomen i worden dat wij voortdurend in contact blijven, opdat de draad niet af zal breken. die tot verdere conferenties met de staats- i lieden leidt. Wat dit beteekent en wat uit deze ontwikkeling te voorschijn zal komen is een vraag der toekomst. Ook Laval tevreden. De Fransche premier Laval heeft tot een speciaal vertegenwoordiger van Havas ge zegd: Ik geloof dat wij goed gehandeld hebben. De zware en onverwachte econo mische crisis in Duitschland heeft presi- i dent Hoover bewogen zijn bekend voorstel te doen. De andere betrokken mogend heden hebben het moratorium goedge keurd. Frankrijk heeft aan zijn toestem ming echter voorwaarden verbonden, die vooraf te Parijs met Mellon en Edge vast gesteld waren. De aanneming van Hoo ver's voorstel heeft voorloopig de moeilijk heden van Duitschlands begrooting onder vangen en wij mogen vertrouwen, dat de door den Rijkskanselier inmiddels getrof fen maatregelen evenmin hun uitwerking zullen missen. Maar de crisis is deson- j danks ernstiger geworden en de gebeur- I tenissen der laatste weken hebben ons het gevaar duidelijker doen zien. Wat kon en moest nu de Fransche re geering doen? Zij moest de belangen van ons land beschermen en tevens aan de verplichtingen der internationale samen werking voldoen. WIJ hebben ons aan geen gedachtenwisseling onttrokken. Wij heb ben deelgenomen aan de conferentie te Londen, ondanks de gevaren, die ons daar hadden kunnen bedreigen. Ofschoon deze conferentie het door de Duitsche crisis geschapen probleem niet ineens heeft kunnen oplossen, is zij toch zoo verstandig geweest, de grenzen niet te overschrijden, die van te voren getrokken waren. Zullen de voorgestelde maatregelen nu voldoende blijken? Wij willen het voorloo pig hopen. De ernstiger geneesmiddelen die evehtueel nog aangewend moeten wor den. eischen echter voorzorgsmaatregelen en technische voorbereiding. Dat zal de taak worden van de commissie, die de In ternationale Bank zal samenstellen. Deze geneesmiddelen eischen vooral een poli tieke en moreele ontwikkeling. Wanneer mijn onderhoud met dr. Bruening tot een politiek zou voeren die men met voorzich tigheid iaat gedeien. dan geloof ik te mogen zeggen dat wij op weg zijn naar een vertrouwenwekkende samenwerking met Duitschland. Crediet zonder vertrouwen bestaat nergens, maar vertrouwen kan niet gevestigd worden als geen harmonie tus schen twee volken van Europa zou bestaan Daar ligt de redding. Daar ligt de vrede en zoo zien ook alle volken het in met welke wij vriendschappelijke betrekkingen onderhouden. Wij zullen voortgaan in den geest die ons te Parijs en Londen bezield heeft. Tenslotte sprak Laval met de hoog ste waardeering over het werk van Flan- dln. die bij moeilijke situaties steeds zijn methodischen geest en aanpassingsvermo gen getoond had. Hoover over de Conferentie. President Hoover publiceert bij het einde der Conferentie van Londen een verkla ring, welke o.m. inhoudt: De Londensche Conferentie heeft den hoeksteen gelegd voor het terugkeeren van stabiele verhoudingen in Duitschland Het voornaamste probleem dat voor alles bank- en credietwezen raakt, is veeleer door de vrijwillige medewerking der we reldbankiers op te lossen dan door de re geeringen met haar tegenstrijdige belan gen. Een zoodanige basis van samenwer king beteekent „safety". Het in Londen geaccepteerde program completeert de reeds in werking getreden opschorting der Europeesche regeeringsschulden. De ge meenschappelijke werking van de betalings opschorting en van het Londensche pro gram moet aan het Duitsche volk met me dewerking zijner industrie en zijner hulp bronnen mogelijk maken de voorbijgaande moeilijkheden te overwinnen en zijn cre diet te herstellen. Het Londensche pro gram zal tot een snel herstel der wereld depressie bijdragen door de overwinning der voornaamste Mldden-Europeesche crisiselementen. De wereld ls dank ver schuldigd aan de gedelegeerden, die heb ben deelgenomen aan de Londensche Con ferentie. De conferentie heeft een mooien geest van verzoening en wederzijdsche be grip getoond, wat eveneens zal medewer ken tot het nerstel van stabiele verhou dingen. President Hpover bracht zijn persoon lijke gelukwenschen over aan Staatssecre taris Stimson en Staatssecretaris Mellon voor hun succesvolle medewerking aan de Londensche Conferentie. Stimson en Mellon aan 't woord. Staatssecretaris Stimson verklaarde dat hij en Mellon zeer tevreden zijn met het resultaat der Conferentie. Deze vormde oen geschikte voortzetting der pogingen, welke door Hoover den 20en Juni zijn in geleid, ten einde een einde te maken aan het wantrouwen, dat de financiën van Duitschland heeft neergedrukt en hier mede het wereldbedrijfsleven in gevaar bracht. De Conferentie heeft de mluüëlen en den weg geschapen om dit wantrouwen te laten ophouden. De vriendschappelijke ontmoeting de» Fransche en Duitsche ministers, heeft de wereld, ten aanzien van de politieke ver houdingen. weer gekalmeerd en er in feite toe bijgedragen de basis van het ver trouwen te herstellen. De regeeringen van alle ter conferentie vertegenwoordigde crediteurstaten zijn 't er over eens geworden haar invloed en positie aan te wenden, ten einde de pa niek te voorkomen, die de crediet- afvloeiingen hebben teweeggebracht. Deze maatregel zal, Indien hij met succes wordt doorgevoerd, Duitschland in het bezit laten van het kapitaal, waarvan zijn fa brieken en industrie afhankelijk zijn. Hij zal Duitschland gelegenheid geven na te denken over reorganisatie van zijn hulp bronnen. Indien de paniek eenmaal be dwongen is, zal het gemakkelijk zijn vast te stellen of verder kapitaal vereischt j wordt. In de besluiten der Conferentie wordt voorzien in de noodlge onderzoe kingen te dezer zake. „Wij gelooven, al dus Stimson, aan de mogelijkheid, dat men na het herstel van het vertrouwen zal ontdekken, dat Duitschland in staat is zich op grond van eigen hulpbronnen en met snel beschikbare hulp te herstellen. In leder geval hebben wij in de vereischte machinerie voorzien, ten einde opgewas sen te zijn tegen den toestand hoe deze zich ook moge ontwikkelen." Ook Mellon sprak zijn bevrediging er over uit, dat de Conferentie resultaten heeft bereikt, die er ten zeerste toe zullen I bijdragen het vertrouwen ln de financieele stabiliteit van Duitschland te herstellen. Mellon verklaarde aan de journalisten: i Ik ben gelukkig omdat de conferentie ge komen is tot resultaten, die zoo nuttig i mogelijk zullen zijn om de financieele sta biliteit van Duitschland welke geschokt werd o.a. door gebrek aan vertrouwen, dat niet gerechtvaardigd was door den vorigen economischen toestand van Duitschland. De Duitsche industrieën zijn goed georganiseerd en indien men haar tijd gunt en redelijke gunstige voor- i waarden, zullen deze zich laten gelden en de innerlijke kracht aan den dag brengen van het lndustrieele leven in Duitschland. j I Verklaring van Hymans. Paul Hymans heeft in een onderhoud met een vertegenwoordiger van het Belga- bureau medegedeeld, dat de besprekingen over de quaestie der Duitsche marken in België zullen worden voortgezet, tegelijk met de andere technische besprekingen betreffende de financieele sanecring van Duitschland. Aan sommlgon aldus 1 Hymans zal het resultaat der Londen- i sche conferentie wellicht zeer mager toe- j schijnen, maar men mag niet vergeten, I dat het slechts een eerste stap is. Er zul- len nog verdere maatregelen getroffen 1 worden. Het is van groote beteekenis, dat deze besprekingen Ingeleid zijn door de Duitsch-Fransche samenkomst te Parijs. De toekomst zal voor een groot deel be- i paald worden door de verdere ontwikkeling i van den geest van vertrouwen niet alleen tusschen Parijs en Berlijn, maar in het internationale leven in 't algemeen. Bij den Engelschen koning. Bij de teaparttj. welke de koning van Engeland gistermiddag in den tuin van Buckingham Palace heeft gegeven, liet Z.M. zich voorstellen aan de leiders der verschillende delegaties. Met ieder van hen onderhield koning George zich eenigen tijd. ATHLETIEK. DE VIERDAAGSCHE AFSTAND- MARSCHEN. RECLAME. lumfc In totaal zijn er 61 uitvallers. De derde dag, welke zich kenmerkte door hooge temperatuur, was voor de moeste deelnemers, die niet gewend zijn aan geaccidenteerd terrein een zwaardere toer iJan velen verwacht hadden. Velen hadden last van de warmte, zoodat het aantal uitvallers grooter is dan aanvankelijk we'd gedacht. Gistermorgen verschenen 8 deelnemers niet aan de start en gister avond bleken er 20 te zijn uitgevallen, zoodat men nu tot een totaal van 61 uit vallers is gekomen op 2137 deelnemers. Het Leidsche Pro Patria telt thans één uitvaller. De rest heeft gisteren uitstekend geloopen. Zeer goed loopt ook onze jeug- aige stadgenoot, de 14-jarige Colenbrander, die de jongste deelnemer is. Hij stapt cr iederen dag alleen op los en zal den tocht wel volbrengen! Mevrouw Van Wageningen uit Wassenaar, is de eenige vrouw, die 55 K.M. loopt. Zij nam nog nooit aan de marschcn deel, maar houdt zich kranig. Speciale aandacht trekken telkens weer de Noren. Het zijn, volgens de „Msb.", stuk voor stuk knappe lange athletenknapen, met blonde Germaansche koppen en zij dragen keurige uniformen: licht blauwgrijs, korte heupjasjes, die in de taille met gespen sluiten en een omgeslagen opstaande boord hebben; lange plus fours waarondor hooge verticaal-gestreepte, grijszwarte „spats"; een volle ransel in den vorm van een rugzak; leuke veldmutsen scheef op hun lichte haren. Zij loopen in twee rijen, aan weerszijden van den weg, hun aanvoerder in het mid den voorop, met de Noorsche vlag wappe- perend aan zijn geweer. Hun geweren dra gen zij los over den schouder, de kolf met de hand steunend, en zóó, het boven lichaam gestrekt naar voren gebogen, ver slinden zij met geweldige lange passen den weg. Zij maken den indruk aan het skién te zijn. Zij skiën hun veertig K.M. in één trek, zonder te rusten en zijn dan ook voor geen enkele militaire afdeeling te benaderen. Als men in den voormiddag bij de Hollandsohe jongens informeert, waar de Noren ergens zitten, ls het onverander lijke antwoord: „De Noren? Die zijn niet meer te halen, die zijn allang thuis'Bijna anderhalfuur, voor de andere militairen komen zij aan. Als zij het publiek of een Hoilandsche troep der vijftigers passeeren, worden z!j toegejuicht: éénmaal hoera voor de Noren! Zij verstaan het, juichen terug in hun brokkelige taal en lachen hun witte tanden bloot. Als zij een Engelschman in de buurt zien, roepen zij vroolljk „Hello Johnny', en denken aan Johnny Walker. Tusschen- beide zingen zij Noorsche liederen in kort afgekapt rhythme. En tusschenbeide breken zij meisjesharten, maar dat weten ze ge lukkig niet. Rijke keus in model en kleur 681 LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. Heden begint te Parijs de eindstrijd om den Davis Cup tusschen Frankrijk en Engeland. De loting heeft het volgend programma gebracht: Heden: AustinCochet en PerryBo- rotra. Zaterdag: Cochet en BrugnonHughes en Perry. Zondag: Austin—Borotra en Perry— Cochet. o NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De uitslagen van gisteren zijn: Heeranenkelspei: 2e ronde: Mr. A. Feith slaat S. Salomons 60, 6—0, 62: C. Quant slaat G. R. Castendijk 6—3, 5—7, 6-4, 8-6, 3e ronde: .J van der Heide slaat mr. A. Feith 6-1, 4—6, 6—3, 6—0; G. Eilers slaat mr. M. v. d. Feen 3—0, 04, 6—3, 6—0. M. Wetseiaar slaat H. Bloemhof 6—4, 6—4, 6—0, Th. van Eek slaat J. Knottenbelt 6—1, 6—4, 6—0; J. van Olst slaat mr. M. Sigmond 6—1, 2—6, 3—6, 7—5, 6—3: G. Leembruggen slaat B. Kerssemakers 8—6, 6—1, 6—2: Ir. A. Knappert slaat T. Hughan 6-4, 10-8, 7—9, 1-6, 6—4. Heerendubbelspel: le ronde: C. Quant en E. Nelwan slaan W. Korthals Altes en P. Worst 6-3, 6—2, 2e ronde: Jhr. H. van Riemsdijk en Ir. J. Pennink slaan F. Thoolen en J. Mares 6—3, 6—2, 6—1mr. M. Sigmond en H. Eilers slaan J. Boon en A. Knottenbelt 6—3 6—3 6—3: J. van der Heide en Ir. A. Knappert slaan H. Bloemhof en G. Zweerfs 6-8, 6-4, 6—1, 6-4. Damesenkelspel: 2e ronde: mevr. Dros- Canters slaat mej. T. de Jong 6—3, 6—3. Kwart Eindstrijd: Mevr. Dros-Canters slaag mej. T, Groenewegen 6—2, 7—5. Damcsdubbelspel: 2e ronde: Mej. H. van der Heide en mej. N. Spit s'faan mevr. B. Koopman en mej, T. de Johg 6—2, 8—6. Halve Eindstrijd: Mej. H. van der Heide en mej. N. Spit slaan mej. A. Heybroek en mej. Pabst 14—12, 6—0. Gemengd dubbelspel: 2e ronde: Mej. A. Kerckhoff en L. Heyneken w.o. mevr. S. Rinkel en Ir. J. Barteles. Uitzonderingsronde: Mevr. Dros, Canters en A, Koopman w.o. mej. E. van Herwijnen en J. van der Hagen; Mej. E. Belzer en J. Knottenbelt slaan mej. A. Kerckhoff en L, Heyneken 6—2, 6—4. BLOEMBOLLENHANDELAAR VOOR DE RECHTBANK. Gistermorgen heeft voor de rechtbank te Haarlem terechtgestaan de bloembol lenhandelaar G. uit Hillegom terzake overtreding van de Auteurswet. Hij had in een catalogus een geheele lyrische ont boezeming overgenomen, welke voorkwam in een catalogus van de firma 6. te Hllle- gom, hoewel op dezen catalogus vermeld stond dat nadruk Verboden was. krachtens de Auteurswet. De officier van justitie eischte een geld boete van f. 60, subs. 30 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. i OLYMPISCH NIEUWS. OOK FRANKRIJK NIET NAAR LOS ANGELES. Na Zwitserland heeft thans volgens een bericht aan de „Tel.' ook Frankrijk besloten niet aan rle Olympische Spelen te Los Angeles deel te nemen. De kosten worden algemeen veel te hoog geacht in dezen malaise-tijd. HENGELSPORT. EEN NIEUWE VEREENIGING. Alhier is opgericht het vlsch-college „Onder Ons". Secretaris is de heer C. Groenendijk. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6