DE CONFERENTIE TE LONDEN typeM/ing - AGENDA. Prov. Staten v. Zuid-Holland VISSCHERIJ-BERICHTEN. I TELEGRAMMEN. HEDEN: Ned. Leger des Hells (Lammermarkt) Samenkomst 8 uur. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 810 uur nam. Zondag. Zomerlust: Concert Harmonie „De Post" Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „De strijd om diamant A." Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en famiüe-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „Het gele masker". 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Trianon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. ,,'t Cafétje". 's Woensdags en 's Zaterdags familiema tinee. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen dlphterie 45 uur nam. De avond-., nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s waargenomen door apotheek C. B. Duyster. N. Rijn 18, telefoon 523. VERSPREIDE BERICHTEN. Als gevolg van de sterk terugloopende werkzaamheden, wegens 't stilzetten van de verdere stadsuitbreiding te Eindhoven, zijn thans reeds bij den dienst van gemeentewerken 47 ambtenaren ontslagen. Te Amsterdam is in den ouderdom van 70 jaar de heer J. van Essen overleden, die vele jaren voorzitter is geweest van het Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage in Nederland. 't BRUGRECHT DER LEIDERDORPSCHE BRUG. Ondr voorzitterschap van jhr. mr. dr. H. A. v. Karnebeek is gisteren de verga dering van Provinciale Staten van Zuid- Holland in het gebouw der Tweede Ka mer voortgezet. Vervolgd werden de besprekingen over het voorstel van Gedeputeerde Staten tol het ter leen verstrekken van kapitaal aan de vereeniging „Ned. Herv stichtingen voor zenuw- en geesteszieken", gevestigd te Amersfoort, waarbij tevens ter sprake kwam het voorstel, ingediend door mevr. de VriesBruins (S.D A.P.t om Ged. Sta ten te verzoeken het voorstel terug te nemen en een commissie in te stellen die de kwestie der centralisatie op dit gebied zal hebben te onderzoeken. Verschillende sprekers voerden hierover liet woord. Betoogd werd, dat 't thans het tijdstip niet is om te praten over de stich ting van een provinciaal krankzinnigen gesticht en dat de verzorging in de par ticuliere gestichten op voortreffelijke wijze geschiedt. Mvr. De VriesBruins nam tenslotte het eerste deel van haar mote terug. Na verdere discussie werd het voorstel van Ged. Staten aangenomen z h.st. De motie de VriesBruins werd verwor pen met 50 tegen 24 stemmen. De heer Ten Hope (Lib.) drong aan op aanhouding van het voorstel tot aanvul ling van het tarief voor het in brugrecht omgezet veerrecht aan de Leiderdorpsche brug. Aanhouding zou afkoop van den tol mogelijk maken De heer v. Boeijen iC.H.l. lid van Ged. Staten, betwistte dit. De door Leiden ge produceerde stukken bewijzen, dat deze gemeente hier een recht heeft. En de Wegenwet legt de verplichting op een tarief aan te vullen als dit onvoldoende is. Het voorstel van Ged. Staten werd na eenig debat aangenomen met 5214 st. Aan de orde was het voorstel inzake de verbindingen van de Zuid-Hollandsche eilanden met het vasteland. Na eenige besprekingen werd de verga dering tot heden verdaagd. IJMUIDEN, 23 Juli 1931. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 1.601.20; Griet per kist van 50 K.G. f. 7535; Tongen per K.G. f. 3 90—2.65; Groote Schol oer kist van 50 K.G. f. 57. Middelschol idë".i f 54; Zetschol idem f. 5247; Kleine Schol id. f 4214; Vleeten per stuk f. 3.902.70; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 116; Groote Schelvisch idem f. 2522.50; Middel Schelvisch idem f. 22 17: Klelnmidde! Schelvisch idem f. 12.50 —9; Kleine Schelvisch idem f. 7.50—3; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 56 40: Gullen per kist van 50 KG f. 12— 3 80; Lengen per stuk f 0 46; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4,803.30; Koolvisch per stuk f. 0.78—0.15; Makreel per kist van 50 K.G. f. 27—20. Aangevoerd 22 kisten versche haring. Prijzen f. 168 per kist. Aangekomen 11 Stoomtrawlers: IJM 120 met f. 2490; IJM 10 met f. 2260: IJM 418 met f. 3651: IJM 137 met f. 2007; IJM 57 met f. 1552: IJM 95 met f. 1236; IJM 183 met f 2372; IJM 115 met f. 2874: IJM 161 met f. 1967; IJM 15 met f. 3072 en 1 logger KW 23 met f 4500. Naar het einde Verklaringen van Curtius, Stimson en Laval. Overeenstemming bereikt. Na de sombere stemming te Londen is de opleving gevolgd. Tijdens de plenaire zitting van gisteren, die drie uur duurde is men er in geslaagd het er over eens te worden, dat het buiten het kader der conferentie zou vallen, indien zij zich met principieele aangelegenheden zou gaan bezig houden. Dit zou te lang duren en aangezien de huidige toestand spoed vereischt, heeft de conferentie haar geheele werkzaamheid geconcentreerd op de kwestie van de Duit- sche credieten en op het verdere verloop der zaken. Bij de onderhandelingen speelde vooral de Amerikaansche staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Stimson, een lei dende rol. Verklaring van Curtius. Curtius verklaarde na afloop, dat de beweringen, volgens welke Frankrijk niet geïnteresseerd zou zijn bij de kwestie der crediet-opzeggingen, volkomen ongemoti veerd zijn. Volgens de mededeelingen van dr. Cur tius betroffen de onderhandelingen drie aangelegenheden: 1. De verlenging van het crediet van 100 millioen p. st. voor de Rijksbank. 2. Het tegengaan van het terugtrekken van particuliere saldi. 3. De kwestie van een nieuw crediet op korten termijn aan Duitschland. Ten aanzien van het eerste punt was men het er algemeen over eens, dat het crediet verlengd kan worden. Ook nopens het laten staan der saldi in Duitschlana is algeheele principieele overeenstemming bereikt. De commissie der ministers van Financiën zal een desbetreffend ontwerp moeten uitwerken. Aangezien de uitvoering van het geheelt plan in détails op technische moeilijk heden stuit, werd voorgesteld een bijzon dere commissie van bankiers te benoemen, die bestaan zal uit vertegenwoordigers der centrale banken, met medewerking van de Bank voor Internationale Beta lingen. die de voorstellen welke door de regeeringen zullen worden gedaan, zal uitvoeren. In Duitsche kringen wordt het wensche- lijk geacht buitenlandsche bankiers uit te noodigen naar Berlijn te komen, teneinde zich ter plaatse op de hoogte te stellen van het Duitsche financleele en economi sche leven. Dr. Curtius legde er den nadruk op dat de bankierscommissie in geen geval het karakter van een controle-commissie mag dragen. Ten aanzien van een nieuw herdisconto- crediet aan de Rijksbank zijn geen nieuwe besprekingen gevoerd. Deze aangelegen heid werd naar de commissie van minis ters van Financiën verwezen. Een rapport. De ministers van Financiën zijn daarop bijeengekomen en dezen zijn er in ge slaagd. overeenstemming te bereiken. Hun zienswijze is neergelegd in een rapport, dat heden ter goedkeuring aan de plenaire zitting zal worden voorgelegd. Reuter verneemt uit bevoegde bron, dat weinig gesproken is over de kwestie der nieuwe credieten ten gunste van Duitsch land; de besprekingen hebben zich be perkt tot de stabilisatie der bestaande credieten en de andere middelen om Duitschland te helpen. Het voorstel voor de verdeeling der credieten op korten termijn tusschen Amerika, Engeland en Frankrijk, zou defi nitief opgegeven zijn. Dit voorstel zou van Snowden uitgegaan zijn, doch krachtig door Laval bestreden zijn. Verklaring van Stimson. Stimson verklaarde: Er is werkelijke voortgang gemaakt en de hoop bestaat, dat de Conferentie heden haar werkzaamheden zal beëindigen. De aandacht van alle deelnemers der conferentie heeft zich geconcentreerd op de voorstellen die een mogelijke hulpactie aan Duitschland beoogen. Stimson zette vervolgens uiteen dat de nieuwe voorstel len van Hoover in werkelijkheid niets meer zijn dan dezelfde voorstellen die hij reeds in Parijs heeft gedaan Het z.g. nieuwe voorstel van Hoover is niets meer dan een uiteenzetting van Hoover's standpunt, zonder in het bijzonder te refereeren aan de gebeurtenissen ter' Conferentie. In wer kelijkheid betreft het in het geheel niet een Amerikaansch voorstel, aangezien de Engelsche en Amerikaansche plannen parallel loopen. Voorts verklaarde Stimson, dat de con ferentie zich er slechts mede bezig houdt het gat te stoppen van het vat en het zich daarin bevindende water te redden voor men nieuw water in het vat giet. Thans wordt niet meer onderhandeld over credieten op langen termijn. Dat kan later gebeuren. Bij de conferentie gaat het om een groep ministers aan een Ronde Tafel, die de tijdelijke financieele behoeften van Duitschland nagaan. Au fond betreft het een bankiersaangelegenheid en het is misschien slechts een toeval dat politici bijeen zijn geroepen en dat zelfs waar schijnlijk omdat zij op het oogenblik ter beschikking zijn. Het is het beste de toekomst over te laten aan de bankiers. Verklaring van Laval. De Fransche minister president Laval heeft tijdens een onderhoud met pers vertegenwoordigers. dat ongeveer drie kwartier duurde ook een verklaring afge legd. Hij zeide, dat de nieuwe bankiers commissie door de Bank voor Inter nationale Betalingen moest worden inge steld. Deze commissie zal moeten waken over de instandhouding van de Duitsche stabiliteit en de grootte van de buiten landsche credieten in Duitschland. Verder moet de commissie de omzetting van zekere credieten op korten termijn in credieten op langen termijn bestudeeren. Dit plan is gelicht uit het voorstel van Stimson tot instelling van een commissie van onderzoek, welke commissie er door wordt vervangen terwijl tevens hierdoor de bankiersconferentie, die van Duitsche zijde is voorgesteld hierdoor overbodig kan worden. Laval bevestigde verder, dat de onderhandelingen over een aanvul lend crediet voor Duitschland geen resultaat hadden opgeleverd. Hij ver klaarde het Fransche standpunt met de noodzakelijkheid om op grond van de tot dusverre opgedane ervaringen bij nieuwe beleggingen van Fransche kapitalen zekere garanties te moeten eischen. De slotcausule van het door de commissie van ministers van financien opgestelde protocol erkent ten volle wat tot dus verre reeds door Duitschland in verband met de beteugeling van de crisis is ge daan, bijv. het garantlecrediet der industrie. De aangenomen formule is zoo gekozen, dat, volgens de meening van Laval, ook de Duitsche ministers er door tevreden gesteld zullen worden. Frankrijk heeft zijn verlangen tot medewerking duidelijk tot uiting ge bracht. Dit is gelukt zonder dat een cen time Fransch kapitaal vastgelegd is. Een voorstel van Snowden om de in Duitsch land uitgezette saldi opnieuw over de verschillende mogendheden te verdeelen, zou voor Frankrijk niet aanvaardbaar zijn geweest, aangezien de Franschman niet zou begrijpen, waarom hij onvoor zichtige schuldeisehers hun last zou ont nemen. Naar het einde. Heden verwacht men derhalve het einde dezer conferentie. Daarop wijst ook, dat de koning, die gisteren Mc Donald ontving, alle ministers en gedele geerden hedenmiddag 4'/; uur te Bucking- ha-palace op een tea heeft genoodigd. Dr. Curtius deelde mede. dat het be zoek van Mac Donald en Henderson aan Berlijn waarschijnlijk morgen zal plaats vinden. Henderson zal waarschijnlijk met denzelfden trein als de Duitsche delega tie naar Berlijn terugkeeren, terwijl Mac Donald er de voorkeur aan zal geven te vliegen, zoodat hij waarschijnlijk reeds Vrijdagavond op Tempelhof kan worden verwacht. De Franschen en Duitschers hadden gis teravond weer een bespeking, terwijl de Franschen heden lunchen in het Duitsche gezantschap. Deze gedachtewisseling zal waarschijnlijk den weg effenen tot nieuwe besprekingen waarvoor dan binnen niet al te langen tijd de Fransche minis ters naars Berlijn zullen reizen, zoodat de directe onderhandelingen tusschen Duitschland en Frankrijk gaande gehou den worden. Dr. Curtius heeft ook den Amerikaan- schen Staatssecretaris Stimson voor een bezoek aan Berlijn uitgenoodigd. In Duitsche kringen acht men het ten zeerste wenschelijk, dat Stimson zich persoonlijk een beeld van den toestand in Duitschland zal kunnen vormen. RECLAME. 8 I a a ft c Tanden door regelfflati- gevcrzorgingmet PASTOL, de zuivere tandpasta I - Wrijft eens wat PASTOL tusschen Uw vingers: dan kunt U consta- teeren. dat scherpe of grofkorrelige deelen er niet in voorkomen. - PASTOL is daarom de Ideale pasta, zij zal zelfshetteerstetandv-leesch niet beschadigen. PASTOL wascht de tanden schoonmaakt 2e parelblank cn houdt den mond gezond. Probeert PASTOL en ziet hoe blank Uw tanden worden. Doos 20 ct. Tube 35 et Dubb. doos 35 et. Dubb. tube 60 et. Boldooti D/~) \T poor een Gratis Monster Pastol Tandpasta In optn enrtloppe m. et. port ctndm «jut J. C. Boldpot Afd. Reclame 612 RECLAME. 608 Bescherming en verzorging - het belangrijkste voor de huid in elk joargetijde Pfeilring lanolin-Crème wordt sedert 40 joor door specialisten en DE ALGEMEENE TOESTAND. Naar het einde te Londen. De conferentie te Londen loopt ten einde en zooals gebruikelijk is, heeft men een compromis weten te bereiken. Veel te beteekenen heeft het resultaat op het eerste gezicht niet, zoodat de vraag zelfs gewettigd is, of daarvoor zooveel ministers naar Londen moesten komen! De groote vraagstukken is men een voudig uit den weg gegaan en men heeft volstaan met het beramen van maatrege len die, zooals Stimson het uitdrukt, het lek in het Duitsche vat zullen dichten. Intusschen zal men den tijd hebben verder te zien De winst van beteekenis lijkt ons uit het gansche verloop van zaken, dat Duitschers en Franschen nauw met elkaar in contact zijn getreden en voornemens zijn, dit con tact te handhaven. Zoo moet op den duur verbetering intreden in de Europa over- heerschende materie: de verhouding tus schen Frankrijk en Duitschland. deskundigen als hel meest doelmatige huidverzorgingsmiddet aan bevolen Pfeilring-Crème bevat Cholesterin, waardoor de huid tegen de schadelijke invloeden van zon «n wind wordt beschermd. DUITSCHLAND. Verbetering van den toestand. De communisten voor het referendum in Pruisen. De regeering gaat voort den toestand te regelen. Verschenen is een noodverorde ning inzake de gouddekking der particu liere circulatiebanken. Nog in den loop van deze week zal een noodverordening verschijnen voor de af wikkeling van de bestaande posities op de goederenmarkten. Het ligt in de bedoeling een algemeene verordening op te stellen, welke de mogelijkheid openlaat voor ver schillende regelingen voor de verschillende markten. Wegens de nauwe relaties met het buitenland voor metalen, katoen, sui ker, koffie en rubbera komt voor deze arti kelen vroegere en gedwongen liquidatie niet in aanmerking; men zal hier trachten de posities volgens de contracten af te wikkelen. Voor de termijnzaken in graan moet echter op liquidatie van de aange gane verplichtingen gerekend worden. Voor de posities aan de effectenbeurzen zijn bijzondere bepalingen te verwachten. Naar voorts verluidt, heeft de kalme en gemakkelijke afwikkeling van het beta lingsverkeer binnen het kader der thans geldende bepalingen en vooral het feit, dat de nieuwe stortingen dagelijks toenemen, de betrokken autoriteiten doen overwegen, om van 24 dezer af het binnenlandsche betalingsverkeer verder belangrijk te ver gemakkelijken. Men acht dit in het belang van het spoedige herstel van een normaal geldverkeer noodzakelijk. Teekenend voor de gunstige beoordeeling van den toestand is het plan, om bij de spaarbanken uitbetalingen van 50 mark per spaarrekening toe te laten, in plaats van als tot dusverre, 20 mark, en in zeer dringende gevallen zelfs nog meer. Naar van communistische zijde verno men wordt heeft de communistische partij na een weigerend antwoord van den Prui- sischen minister van Binnenlandsche Za ken op haar in den vorm van een ultima tum gestelde eischen. besloten haar aan hangers te verzoeken bij het referendum van 9 Augustus, voor onmiddellijke ont binding van den Pruisischen Landdag te stemmen. De communisten zouden nu „de leiding van het referendum" overnemeji. Uiterst rechts en links weer eens samen! FRANKRIJK. Peret voor het Staatsgerechtshof. Gistermiddag heeft de procureur-gene raal Scherdlin requisitoir gehouden tegen Péret, Vidal en Besnard. Scherdlin handhaafde tegen Péret de beschuldiging van ambtmisbruik, omdat hij herhaaldelijk als minister van Finan ciën en Justitie uit winstbejag heeft ge handeld. Ook Vidal oordeelde hij schuldig, doch Besnard had z. i. geen overtreding begaan. ENGELAND. De Engelsch-Russische schulden Het mijnwerkerscongres. In het Lagerhuis heeft onder-minister Dalton gisteren gezegd, dat tot groote spijt van Henderson de commissie tot regeling der wederzijdsche Engelsch-Rus sische schulden bijna geen voortgang heeft gemaakt. Dit was uitsluitend aan de Russische gedelegeerden te wijten, die geen enkel voorstel hebben gedaan om tot eenigerlei regeling te komen en zich zelfs nog niet uitgelaten hebben, welk type van Engelsche vorderingen van voor den oor log zij zullen erkennen. Er was feitelijk niets anders gebeurd dan het over en weer inwinnen van inlichtingen. Hender son zou echter nogmaals op spoed aan dringen. Hierop volgde nog een kort debat nopens den handel en de export- credieten aan Rusland. Sir Philip Cun- liffe Lister betoogde, dat Rusland in andere landen a contant kocht, maar in Engeland op crediet. terwijl het zelf voor Russische goederen contante betaling eischte. De secretaris van het departement van overzeeschen handel gaf toe, dat er een credit-balans op Rusland bestond, maar de credieten waren zeer bevorderlijk voor de Engelsche industrie, die nu althans concurreeren en leveren kan Johnston, de nieuwe lord grootzegelbe waarder, deelde later nog mee, dat er dit jaar alleen nog voor 75 millioen gulden onuitgevoerde orders uit Rusland bij de Engelsche Industrie liepen. De conferentie der mijnwerkers heeft nog eens weer met algemeene stemmen een resolutie aangenomen, die de regee ring verzoekt zich te haasten om ec-n wetsontwerp in te dienen tot nationali satie van de mijnen en, indien dit verwor pen wordt, van de nationalisatie het voor naamste punt te maken van het program der arbeidersregeerlng bij de volgende al gemeene verkiezingen. ÓENEMARKEN. Steun aan de boeren. Op voorstel van den Deenschen minister van Landbouw is aan den noodlijdenden Deenschen landbouw een bedrag ter be schikking gesteld van ongeveer 25 30 millioen kronen voor den tijd van 1 jaar. Dit bedrag moet opgebracht worden door verhooging van de vermogensbelasting, bezuinigingen op de begrooting van oorlog, zoomede door verhooging van de belasting op de inkomsten. Deze crisismaatregel zal 15 pet. van de lasten der boeren voor den tijd van 1 jaar verminderen. SPANJE. De communisten roeren zich. De Spaansche sectie van de 3e Interna tionale richt zich in een oproep tot het Spaansche proletariaat, waarin zij ver klaart. dat de jongste gebeurtenissen de noodzakelijkheid aantoonen van een alge meene aanval op de Spaansche republiek. De Spaansche sectie roept alle arbeiders benevens het Spaansche leger op, om de burgerlijke republiek met geweld ten val te brengen en de dictatuur van het pro letariaat te vestigen. Tegen 1 Aug. zal in Spanje de algem'eene staking worden af gekondigd. Te Sevilla blijft de toestand ernstig. DE CONFERENTIE TE LONDEN. LONDEN, 23 Juli (Ned. Tel. Ag.). Naar verluidt heeft zich gisteren op de Lon- densche conferentie een incident voorge daan, toen de Britsche minister van finan cien Snowden reeds op de Haagsche conferentie het enfant terrible op tamelijk uitdagenden toon verklaarde, dat het nu eindelijk eens tijd werd het her- stelvraagstuk aan een grondige herziening te onderwerpen. Begrijpelijkerwijs wekte deze opmerking den toorn der Fransche gedelegeerden op, doch Stimson wist de situatie te redden door te verklaren, dat zijns inziens deze kwestie thans niet op 't programma stond, en later wel eens behandeld zou worden. „Een verzuimde gelegenheid".' LONDEN, 23 JuU (V.D.) De „Times" wijdt een hoofdartikel aan de Londensche Conferentie onder den titel: „Een ver zuimde gelegenheid". Duitschland heeft noch een leening op langen termijn, noch een crediet op korten termijn gekregen en voor zoover het nieuwe geldsommen be treft, keert dr. Bruening met leege handen naar Duitschland terug. Het schijnt ech ter dat de schuiaeischers beloofd hebben hun zich in Duitschland bevindende gel den niet terug te trekken. Dat is zeer be langrijk. doch men kan het geen resultaat noemen dat een zoo indrukwekkende in ternationale conferentie waardig ls. Het blad acht het onnoodig, de teleurstelling te verbergen, die algemeen in Engeland door dit magere resultaat van een confe rentie, die zooveel ertoe had kunnen bij dragen om de wereld weer op den weg naar welvaart terug te brengen, is gewekt. Het ls niet moeilijk, de oorzaak van dit alles te vinden. Van begin af aan was de conferentie niet in de gelegenheid de principieele kwesties, die van elementair belang waren, te behandelen. Zoolang Amerika een bespreking van de kwestie der oorlogsschulden en Frankrijk discus sies over het herstelvraagstuk afwijst, zal geen permanente regeling voor de econo mische problemen van Duitschland ge vonden kunnen worden. Zoolang de lasten der herstelbetaling in hun huldigen vorm op Duitschland drukken, zal het onmoge lijk zijn voldoende vertrouwen in de finan cieele toekomst van Duitschland te krij gen. aldus de „Times". Zonder buiten- landsch kapitaal zal Duitschland niet in staat zijn zijn economisch leven te her stellen en de levensstandaard zal er zoo achteruit gaan, dat het een gevaar voor de geheele overige wereld beteekent. De beoordeeling in Berlijn. BERLIJN, 23 Juli. (V.D.). Het resultaat van de besprekingen te Londen, dat door de plenaire zitting der conferentie van lieden waarschijnlijk wel zal worden gc- sanctionneerd, beschouwt men ook in re- geeringskringen te Berlijn slechts als een voorloopige oplossing. Er wordt op gewezen dat het thans in de eerste plaats op geld aankomt en men is er vast van overtuigd, dat het Duitsche bedrijfsleven en de financiën zich met behulp daarvan geduren- en een bepaalde periode kan handhaven. Veel hangt echter ook af van dc binnen landsche politieke gebeurtenissen. Botsingen tusschen de politieke partijen zijn weinig geschikt om de binnenlandsche rust te waar borgen, die noodig is om den overgangstijd door te komen, tiet gaat niet in de eerste plaats om technische of organisatorische maatregelen, maar het is in hoofdzaak een kwestie van vertrouwen, een psychologische kwestie geworden. Alle maatregelen tegen kapitaalvlucht enz. zijn een slag in de lucht, wanneer aan bovengenoemde voor waarde niet voldaan wordt. Dat de Rijks- regeering onder deze omstandigheden tegen bijeenroeping van den Rijksdag is, spreekt voor ieder, die de politieke situatie begrijpt, vanzelf. De Duitsche Vloot-Vereeniging. BERLIJN, 23 Juli. (V. D.) De Duitsche Vlootvereeniging, heeft zich met een te legram tot den Rijkskanselier gewend, waarin o.m. wordt gezegd, dat door poli tiek niet verantwoordelijke personen den indruk is gewekt en in Frankrijk en m Duitschland de gedachte is geopperd als zou men in verband met den economi sche noodtoestand in Duitschland uitstël van den bouw van de pantserkruiser kun nen eischen of zelfs verder van dezen bouw afzien. Het presidium van de Vereeniging ver wacht van den Rijkskanselier, dat onder alle omstandigheden aan het Rijksdag- besluit van 18 Juni 1929 zal worden vast gehouden, bij welk besluit voorzien wordt in de vervanging van oude kruisers in nieuwe De noodzakelijke ontwikkeling van de Duitsche marine aldus heet het in het telegram mag niet door de op het oogenblik aan den gang zijnde inter nationale onderhandelingen worden be- invloed. 2—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2