1 UITSLAG VERLOTING („VOORUIT HOOGEWOEROj Winkel-Woning BOELHUIS LEPELS N.V. v.h. Fa. VORKEN BERNARD de Sanguinose GOEDKOOPETREIN Het Adres HOTEL-PENSION SPEELTUIN DUINVERMAAK" Openbare Verkooping van Schilderijen LAND- EN TUINBOUW^ RADIONIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. Bureaux Boekenkasten HASSELMAN PANDER LEIDEN VENDUHUIS DER NOTARISSEN GOEDEREN BERGEN (BINNEN) DER WINKELWEEK LUXE CASSETTE'S Inhoud 28 stuks fl. 19.80 - 23.35 24.2,5 en 25.25 V stelling van zijn drama „Kreidekreis" heb ben de ondernemers dat dan ook zorg vuldig uitgebuit. En de argelooze Hollan der die zich verdiept in zijn historische ro mans en verhalen, kijkt misschien even tjes verwonderd op omdat hij niets terug vindt van wat hij gewoon is in de eigen vaderlandsche letteren als geschiedkundi ge epiek te bewonderen. Ik bedoel natuur lijk niet alleen het breedvoerige van me vrouw Bosboom en het causeerende van Van Lennep, maar ook het luchtig-badi- neerende waarmede Couperus het oude Rome herleven liet, ook het kleur- en atmosfeerrijke, maar toch blijkbaar moei zaam en stroef aan de fantasie ontworstel de beeld dat Adriaan van Oordt en Ary Prins van de middeleeuwen gaven, óók tenslotte het droomend-dichterlijk en fijn- rustig suggestieve van Van Schendel's ver halenNiets van dat alles vindt ge bij Klabund. In zijne historische verbeel dingen wordt het verleden plotseling op geheel andere wijze gezien, of liever: op nieuw belééfd, en de manier waarop hij die nieuwe beleving naar buiten veropen baart draagt enkele elementen in zich die ook thans nog zéér speciaal van onzen tijd zijn_ De héél-oude historische roman richtte zich op de reconstrueering van geschied kundige gebeurtenissen of ze verlustigde zich in het veropenbaren van hofintriges of het minutieus beschrijven van alle Uiterlijke glorie, paleizen, trouwzalen en kleederdrachten van de vroegere grooten- dezer-aarde. O, ze hebben veel goeds en moois gebracht en ik zeg het waarlijk niet (stel dat ik dit kon!) om ze te klei neeren, maar enkel ter kenschetsing. De nieuwe historische roman had een meer algemeen-cultureele opvatting van de ge schiedenis en trachtte dus rondom het leven en bedrijf van een niet-hlstorisch mensch (Warhold, Tamalone) de geheele geestelijke atmosfeer van een vervlogen tijdperk opnieuw bewust te maken. Kla bund echter (en ook hierin toonden zich zijn expressionistische tendenzen) is het alleen te doen om de groote historische persóónlijkheid Naar deze persoonlijk heden ook dragen zijne kleine historische romans gewoonlijk hun namen: „Moham med", „Borgia", „Moreau", „Peter", „Ras- poetin". In den regelmatigen gang hunner levens (het gewone dagelijksche leven èn het gróóte, dat ge kent uit de geschie denis) ontwerpt hij het beeld hunner in dividualiteit met een macht van woorden, die In hun abruptheid en gedrongenheid trillen van een nerveus en zeer vitaal rhythme. Wél is het wezenlijk van ónzen tijd: ieder woord is een trap tegen een voetbal; Iedere zin is een schreeuw uit een auto claxon. Wilt ge dadelijk een voorbeeld? Men kent de geschiedenis: de laatste tsaar en tsaritsa hebben vier dochters; hun gebed om een zoon, een troonopvolger, bleef on vervuld. ondanks alle middelen van too- verij en bijgeloof. Dan hoort de tsaritsa van Raspoetin; van hem verwacht ze het wonder en ze laat hem onmiddellijk halen uit het klooster, waar hij vertoeft. In het verhaal van Klabund staat: „Er komt een vliegtuig uit Sint Petersburg. Het daalt in de kloosterweide neer. Verwonderd komen de monniken aangeloopen, bekijken den metalen vogel De piloot heeft opdracht, Raspoetin zoo spoedig mogelijk naar het slot Tsarskoje Selo te brengen. Raspoetin zegent het vliegtuig, zegent de monniken. Dan stijgt hij in. Het vliegtuig verheft zich in de luchten. Daalt in Tsarskoje Selo neder, geraakt in boomkruinen, slaat te pletter, te morzel, de piloot breekt zijn nek. Als door een wonder ontspringt Raspoetin den dood". Dit boek brengt de geschiedenis van Tsaar Peter de Groote en van Raspoetin. De Hollandsche titel laat vermoeden, dat er tusschen beider levensverhaal eenig verband werd gelegd, maar dat is niet zoo en het lag ook niet in Klabund's bedoe ling. dit te doen: hij voegde ze slechts (met de kleine romannetjes over Moreau en Mohammed) tezamen onder den alge- meenen titel „Romane der Leidenschaft". Geheel onafhankelijk van elkaar is bij beide zijn bedoeling gericht op de uit beelding van een persoonlijkheid, en de wereld, die rondom deze persoonlijkheid staat, is zorgvuldig op den achtergrond gehouden. Het duidelijkst blijkt dat bij Peter de Groote en men vraagt zich zelfs een paar keeren af, of op die wijze de historische getrouwheid wel volkomen be waard bleef. Vooral de eerste bladzijden, die het voorspel geven tot Peter's leven, doen een paar keeren de geschiedenis ge weld aan. De schrijver laat het voor komen alsof de krankzinnige Iwan en de heerschzuchtige Sophia ook kinderen zijn van Natalia Narysjkina en dus yolle broer en zuster van Peter; zooals men weet, waren het kinderen uit het eerste huwelijk van Tsaar Alexej met Maria Miloslawsky. Over het derde kind uit dezen echt, den al zeer westersch gezinden Fjodor, die toch zes jaren lang geregeerd heeft, wordt met geen woord gerept. Ook verzuimde Klabund de gelegenheid, die voor hem stellig zeer kostbaar geweest moest zijn, om een beeld te geven van Iwan en Peter, beide nog kinderen, de een idioot, de ander van buitengewone begaafdheid, te zamen als een aaneengegroeid tsarentwee- ling op den dubbeltroon tijdens 't regent schap van Sophia. Vooral aan deze Sophia is naar het karakter ten zeerste te kort gedaan. Klabund stelt haar bij herhaling voor als een ordinaire intrigante, die zelfs niet voor den sluipmoord terugschrikt. Ze was stellig heerschzuchtig en haar bewind gaf een soort voorspel te zien op de merk waardige Russische vrouwenregeering, die onder Katharina II haar hoogtepunt be reikte, maar daarbij schijnt ze tevens een welmeenende. begaafde vrouw te zijn geweest, die als regentes den grondslag heeft gelegd voor Peter's humane regee ring en verstandige politiek; met haar minister (en minnaar) Galitzin had ze zelfs plannen gemaakt voor de emanci patie der boeren. De toenmalige Fransche gezant Neuville deelt in zijn aanteekenin- gen (geciteerd in het boekje van Bolman) mede. dat Sophia wilde „affranchi les pay sans et leur abandonner les terres qu'ils cultivent::, een emancipatie dus die pas door de jongste revolutie tot werke lijkheid werd. Zoo is er in dit boek nog meer 'ook in de figuur van Galitzin), dat, dunkt mij, geschiedkundig niet geheel verdedigbaar is, maar het beeld, dat de schrijver daar naast van Peter de Groote heeft opge bouwd, kan men onmiddellijk niet alleen psychologisch, maar ook historisch aan vaarden. Hij is de drager van een vlam- mend-felle vitaliteit; een onverwoest bare oerkracht slaat hoog en hevig in hem op, een jonge wolf is hij, zóó vurig en sterk, een beer ook in zijne kracht en ongelikte ruigheid. Toomeloos staat hij in begeerten en hartstochten van allerlei aard, goede en slechte. Een onverzadigbare eter en drinker als de reus Gargantua, on stuimig in de liefde, roekeloos in het spel, een halve wilde in den dagelijkschen han del en wandel, maar vroom als een pries ter en lichtgeloovig als een kind. Voor zijn volk was hij tegelijkertijd een tyran en een vader, een beul en een heilige; maar bovenal: hij begreep wat Rusland miste en, waar de weg ter evolutie lag. Want de geheele historische ontwikkeling van Rus land ligt hierin, dat het uit een Aziatisch rijk een Europeesche staat werd, en de regeering van Peter de Groote heeft in dit proces het groote keerpunt gebracht. Klabund geeft een overstelpende hoe veelheid schijnbaar-onbeduidende bijzon derheden uit zijn leven; ik weet niet of ze alle inderdaad historisch zijn, maar zeer typeerend blijken ze wel, en ze trekken, of liever: ze rennen en razen aan u voorbij als de haastig-wisselende beelden van een modernen bioscoop-film. Ziehier Peter de Groote in Holland: „Op de werf der Oost-Indische Compag nie treedt hij als werfarbeider in dienst. Hij wil van jongmaatje af dienen. Gerrit Klaas Pool leert hem in de raas klimmen, zeilen reven, bijdraaien. Zijn vrijen tijd brengt hij door op het anatomisch college van professor Boer- have O. Hij ontleedt lijken, assisteert bij operaties, leert tenslotte zelf opereeren. Op zekeren dag wordt hem het lijk eener jonge Javaansche ter sectie gebracht. Hij werpt het mes uit de hand en breekt in tranen uit. Hij vat een waanzinnige harts tocht op voor de schoone doode, laat haar mummificeeren en neemt haar mede naar Rusland. Terwijl hij in den mastkorf zit of een dood kind trepaneert, verleent in zijne plaats een groote wollen pop audiëntie in zijn woning. 1) Lees: Frederick Ruysch. (Vert.) De hollandsche joden, die door zijn vader uit Rusland zijn verdreven, komen met de bede, hun den terugkeer te ver- Oorloven. De pop zwijgt. Met wapperende kaftans, als klagende vogels, trekken de joden af." De roman van Raspoetin is in zijn soort lang zoo goed niet als die van Peter. Men krijgt den demonischen priester op precies dezelfde wijze te zien als men hem reeds kende; er komt geen relief in zijn figuur, zijn karakter breekt niet open tot onver moede mogelijkheden. In dit verhaal ook ligt duidelijk het failliet van Klabunds expressionistisch woordgebruik en zins bouw; de abruptheid is opzettelijk, de felle gedrongenheid werd tot allure. Wanneer men deze opzettelijkheid en deze allure wegneemt en de zinnetjes heel gewoon achter elkaar plaatst, blijft er dikwijls niets over dan een zeer alledaagsch taaltje dat door rhythme noch beeldende kracht vermag te treffen. Probeert u het maar eens met het eerste citaat, dat ik hier boven gaf over de reis van Raspoetin in de vliegmachine. HERMAN POORT. DE STAND DER LANDBOUWGEWASSEN. Het officicele overzicht. Het onderstaande overzicht ontleend aan de „Ned. St.-Crt." betreffende den stand der landbouwgewassen op 15 Juli is, onder medewerking der rljkslandbouw- consulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der directie van den Landbouw. Voor de akkerbouwgewassen is de weers gesteldheid in het algemeen gunstig ge weest, zoodat een belangrijk deel van den achterstand werd ingehaald. De stand der granen is dientengevolge goed, behalve die van de rogge, welke, evenals verschil lende andere gewassen, op de hoogere en lichtere gronden van de droogte geleden heeft en slechts goed tot vrij goed staat. In Zeeland zijn de granen sterk met roest bezet, bovendien kwam insectenbeschadi ging voor. Voorts wordt uit deze provincie bericht, dat aan sommige perceelen tarwe duidelijk valt waar te nemen, dat minder stikstof is aangewend dan gewoonlijk. In de Veenkoloniën zijn de vele perceelen j tarwe sterk bezet met onkruid. De stand van de boonen is goed. Op verschillende plaatsen komen vrij veel luizen voor in dit gewas. Sommige erwtenvelden werden vrij vroeg geel door de St. Jansziekte. In Noord- en Zuid-Holland kwam knopmade voor. Het gewas staat goed tot vrij goed. Wat de teelt der verschillende erwten soorten betreft, kan worden medegedeeld, dat in Groningen 95% van de met erwten beteelde oppervlakte met kleine groene erwten bezet is, in Friesland ongeveer 40% met kleine groene, 50% met schok kers en ongveer 10°/n met kroonerwten. Op Goeree qn Overflakkee is naar schatting 5°/o van de oppervlakte erwten kleine groene. 90% schokkers en 5°kroonerwten; op de overige Zuid-Hollandsche eilanden 85% kleine groene. 10% schokkers en 5% kroonerwten In Zeeland bedragen deza percentages: kleine groene erwten 40, schokkers 40 en kroonerwten 20. In wes telijk Noord-Brabant wordt omstreeks 75% van de oppervlakte erwten ingeno men door kleine groene erwten. Het over blijvende gedeelte zijn bijna uitsluitend schokkers. In oostelijk Noord-Brabant bestaat 95% van de erwten uit kleine groene. De bruine en witte boonen zijn langen tijd achterlijk geweest, maar in den laat- sten tijd is de achterstand eenigszins in gehaald. Het vlas is op verschillende perceelen te kort gebleven en vertoont een stand, die niet meer dan vrij goed is. In Gronin gen is ongeveer 60% witbloem. in Fries land 98%, in Zeeland 90%. Op' de zeeklei in westelijk Noord-Brabant is 70 a 75% van de oppervlakte vlas witbloem en in het rivierkleigebied ongeveer 50%. Kanariezaad staat goed tot zeer goed; koolzaad daarentegen goed tot vrij goed. De stand van karwij-, mosterd- en spi- naziezaad is goed. Suikerbietenzaad en blauwmaanzaad staan vrij goed. De consumptieaardappelen hebben voor al op de lichtere gronden van de droogte geleden. In Friesland heeft de aardappel ziekte veel schade berokkend. Bemiddeld leveren de consumptieaardappelen een normaal gewas. Ook de fabrieksaardappelen hebben na deel van de droogte ondervonden. De vroege soorten zullen zich daarvan wel licht niet meer geheel kunnen herstellen, de latere vermoedelijk wel. De stand ls goed. Vrijwel uit alle deelen van het land worden klachten vernomen omtrent het optreden van luizen in de suikerbieten, welk gewas overigens goed tot vrij goed staat. De uien vertoonen een vrij goeden stand. Het weiland had eveneens met de droogte te kampen. De in de laatste dagen gevallen regens zullen echter ongetwij feld aan den grasgroei ten goede komen. De hooioogst is zeer ruim; het hooi werd over het algemeen zeer goed gewon nen. Op enkele laat gemaaide perceelen heeft de hoedanigheid echter door den regen geleden. EEN RADIO-PRIJSVRAAG IN AMERIKA. De National Broadcasting Corporation heeft een prijsvraag uitgeschreven voor de, het meest voor den omroep geschikte, orkeststukken van niet meer dan 12 minu ten duur. Aan deze prijsvraag kunnen ech ter slechts componisten deelnemen, die van Amerikaansche nationaliteit zijn. Aan prijzen is meer dan duizend dollars uitge loofd TELEVISIE OP DE WERELD-TENTOON STELLING IN CHICAGO. Een bijzondere attractie op de Wereld- Tentoonstelling 1933 te Chicago zal een televisie-afdeeling vormen, die een beeld zal geven van de vordering op het gebied van de televisie in verschillende Europee sche staten. Nadere bijzonderheden om trent één en ander ontbreken nog. NIEUWE STUDIO'S VAN DEN DEENSCIIEN OMROEP. De Deensche Omroep zal dezer dagen het nieuwe Omroepgebouw betrekken. Dit Deensche Omroepgebouw, dat in den volksmond „Starkasse" genoemd wordt, is aangebouwd aan het gebouw van het Ko ninklijk theater te Kopenhagen en men moest bijzondere maatregelen treffen om wederzijdsche storingen te voorkomen. Zoo zijn o.a. theater- en studio-zalen door wanden gescheiden van l'/s Meter dikte, waarbij een Duitsch ingenieur Waldemar Oelsner een nieuw isolatiemateriaal ge bruikte. De eerste pogingen hebben reeds aangetoond, dat de isolatie volkomen be vredigend is en dat geen geluid door de wanden heendringt. Men is in Denemar ken trots op de acoustische isoleering en vergeet niet, er den nadruk op te leggen dat het een resultaat is van de Duitsche techniek. Allereerst worden slechts eenige groote orkestconcerten uit de nieuwe studio's uit gezonden. Door de veranderde acoustische omstandigheden zal men ook in staat zijn een grooter orkest in de studio onder te brengen en men heeft dan ook reeds het plan opgevat het omroeporkest van 30 op 60 man te brengen. VROUWELIJKE OMROEPERS IN KOPENHAGEN-KALUNDBORG. De Deensche Omroep die tot nog toe slechts over mannelijke omroepers be schikte, heeft een dezer dagen een vrou welijke omroeper geengageerd, mej. Otto, die thans de middagconcerten zal aan kondigen. o TSJECHISCHE KRACHTZENDEK MET 120 KILOWATT. De nieuwe Tsjechische krachtzender te Cesky Brod, die een antenne-vermogen van 120 Kilowatt heeft, zal eind Juli, be gin Augustus in bedrijf worden genomen. VOOR WOENSDAG 22 JULI. Hilversum. 1875 M. Uitsl. VARA-uits 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles o.l.v. G. Kleerekoper 8.00Gramofoon- platen 9.30: Orgelspel Joh. Jong 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Onze Keuken" door P. J. Kers 11.00: Gra mofoonplaten 11.05 Mej. H. v. d. Heide: „Ontspanning. Gebruik van vrijen tijd" 11.3512.00: Gramofoonplaten 12.00: Politieberichten 12.15 Concert VARA- Septet o.l.v. Is. Eyl en 'Gramofoonplaten 1.45: Pauze 2.15: H. v. d. Houven: „Personeelcoöperatie" 2.30: Kinder matinee o.l.v. Henri Nolles. Vanuit het Kurhaus, Scheveningen 3.30: Vocaal concert door mevr. Jo Remy (sopraani, met vleugelbegeleiding van Joh. Jong en afgewisseld door Gramofoonplaten 4.30. Voor de Kinderen 6.00: Concert VARA- Septet o.l.v. Is. Eyl 7.00: M. J. Brusse „Mijn leven onder de menschen" 7.30: Politieberichten 7.45: Een en ander uit de VARA 8.00: Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v. E. Wagner (tenon en Joh Jong (piano) 9.30: „Huwelijk", 8 dialogen voor de Radio door G. Schake Mevr. A. Bomli. Door het Groot-Volks- tooneel 10.00: Vervolg concert 10.15 Vaz Dias 10.25: Slot concert 11.00- 12.00: Gramofoonplaten. Huizen 298 M. Uitsl. NCRV-Uitzending, 8.00 Schriftlezing - 8.159.45 Gramofoon platen 10.30: Ziekendienst 11.00— 12.00: Harmoniumconcert door M. F. Jur- jaans en mej. D. Mijnhout (sopraan) 12.00: Gramofoonpl. 12.30—2.00: Concert M. Rood (fagot), J. H. v. Ginkel Jr. (cla rinet), S. Zandstra (hoorn), mej. L. Lauen- roth (piano en harmonium) 2.00: Lezing van Chr. Lectuur door mej. M. Wentink 2.303.00: Gramofoonpl. 3.004.30: Concert mevr. G. de Knecht-Ter Haar (sopraan), H. J. Berghout (cello), mej. R. Boute (piano) 4.30—4.45Gramofoonpl, 5.006.00: Kinderuurtje 6.007.00: Gramofoonpl. 7.00: Onderwijsfonds Bin nenvaart 7.308.00: S. Schaafsma: „Ongevallenverzekering" 8.00: Uitzen ding gewijd aan het Vrouwen-Maatschap pelijk Werk van het Leger des Hcils in Nederland. Leidster Brig. B. Smith. Toe spraken door mevr. Comm. J. Vlas-Van Oppen, m.m.v. Solisten. Na afloop Vaz Dias en Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwijding 11.05: Lezing 12.20Gramofoonpl. I.05' Orgelconcert 1.50:: Licht orkest- concert - 3.50: Symphonieconcert 5.05: Concert-orgelbespeling 5.35: Kinderuur tje 6.20: Dansmuziek 6.35- Nieuws- ber. 7.00' Bach's orgelmuziek 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Concert i.d. Canterbury Kathedraal. B.B.C. Kamer orkest en koor 9.20: Nieuwsber. 9.40: Causerie 9.55: Concert. Militaire kapel (bas-piano) 11.2012.20: Dansmuziek. Langcnberg 473 M. 7.258.20: Gramo foonpl. 11.0011.35: Gramofoonpl. II.4012 20: Muziek voor scholen 12.20: Gramofoonpl. 1.252.50: Orkestconcert 5 206.20' Orkestconcert 8.20:—9.05; Concert Harmonica (boerenkapel) 9.05- „Schmuggel" hoorspel en schetsen - 10.20—11.20: Gramofoonpl. 11.20—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05: Gra mofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 9.05: Gramofoonpl. 9.50: Concert Tschechische muziek door het Trio Maudr. van Praag. Kalundborg 1153 M. 8.50: Morgenwijding 12.20—2.20- Concert Strijk-ensemble 6.1016.40: Gramofoonpl. 8.209.05: Concert (Harmonie-orkest) 9.30: Deen sche duetten (zang) 9.5010.45: Con cert door Harmonie-orkest 11.00: Viool- soli 11.2012.20: Concert. Brussel 338.2 M. 5.20: Orkestconcert - 6.35: Gramofoonpl. 7.35- Vlaamsche lezing 8.20: Orkestconcert (Sarow) 508.5 M. 5.20: Concert6.05: Orkestoncert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert (Kwintet) 8.40: Gramofoonpl. 9.20: Concert in het Casino van Knokke. Zeesen 1635 M. ca. 7.007.50Gramo foonpl. 10.5512.20: Berichten 12.201 Gramofoonpl. 1.152.20: Berichten 2 203.20: Gramofoonpl. 3.204.20: Le zingen 4.20: Concert 4.208.20 Le- ziijgen 8.20: Concert. Werken van E. Kiinneke o.l.v. hemzelf 10.20Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. (met regenverzekering) van Rotterdam t.m. Haarlem naar Den Helder op Woensdag 29 Jali Strooibiljetten kosteloos a. d. stations. 502 EIGEN FABRIKAAT SPECIALE NOTEERINGEN. 508 - J. J. v. d. BLIJ Haarl.straat 11 Het adres v. Uni formpetten. Bor- t duursels en galons 9331 9 Op Donderdag 23 Juli a.s. des v.m. 10 uur. zal in bovengemeld Venduhuis om contant geld publiek worden verkocht DIVERSE MEUBILAIRE waarbij Eikenhouten Lits- Jumeaux, Een- en Twee persoons Ledikanten. Wasch- tafels. Bureaux. Pich-pine. Spiegel- en Linnenkast. Tafels. Stoelen, Brandkast, enz. Voorts Partij Nieuwe Stoelen en Hompen 500 Stuks Ten slotte: Partij Nienw Emaillewerk Te bezichtigen: Woensdag a.s. van 10—4 uur. De Vendumeester: 494 T. BEEUWKES VOOR KINDERFEESTJES E N GEZELSCHAPPEN Groot Parkeerterrein voor Auto's en Bussen Hotel-Pension Speeltuin „DUINVERMAAK" >V I*- Prachtig gelegen aan den voet der duinen in de onmiddellijke nabijheid der Staatsbosschen. 9692 in Hotel „Het Witte Huis te 0EGSTGEEST op Vrijdag 24 Juli a.s des avonds 7.30 van een keurcollectie Schilderijen. Aquarellen en Teekeningen. w.o. werken van Artz, Apol, Bosboom. Bogman de Bock, Delfgauw, Dankmeyer, Fabriel, v. In gen. Jozef Israels, Kruse man, Muntbe, v. Meegeren, Mesdag, Nakken. Roelofs. Schiedges. v. d. Sande Back- huysen, Toorop, Vertin, Y. Wenning, v. d. Weele, Weisen- bruck, Ydema, Zwart. BezichtigingWoensdag 22, Donderdag 23 Juli van 10—9 en Vrijdag van 10—5 uur. De Deurwaarder. 8. GEERTSMA. V eilingdi recti e: W. TEN BOSCH, Beledigd Makelaar. 499 De trekkingslijsten zijn vanaf heden bij de S Winkeliers in de Etalages aanwezig. Afhalen der prijzen Zaterdag 25 Juli 1931 tnsschen 7 en 10 nur Hoogewoerd 28. 519 Woningbouwvereniging „ONS DOEL" Te huur een flinke Kanaalstraat No. 22. Huurprijs f. 10.75 per week. Te bevragen Kanaalstr. No. 18 des n.m, tusschen 7 en 8 uur. 452 Openbare Vrijwillige Verkooping van Meubilaire Goederen en Muziekinstrumenten op Morgen Woensdag 22 Juli 1931 n.m. 3 uur in bet Hotel van G. v. d. TOGT. Zeestraat 7a te Noordwijkerhout. Na 12 uur te zien. 7668a P. A. H. VAN DER WOÜDE, Deurwaarder. EN 517 VISCHMARKT - Telef. 479 - K00RNBRUGSTEEG Een trouwe vriend voor alle zwakke menschen Een trouwe vriend voor alle zwakken en lijdenden is de SANGÜTNOSE. Voor allen die door geestelijke of lichame lijke inspanning uitgeput zijn, voor alle oververmoeiden, ▼oor berste'lenden uit typhus of |influenza, voor allen die niet goed op krachten kunnen kopien, is een vertrouwde vriend, die hun spoedig de verlorene krachten hergeeft. 506 Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. Prijs per fl. f.2.—, 6 fl. f.11.—, 12 fl. f.21.—. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag <—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 8