HEVEA -FIETSBANDEN BURG. STAND VAN LEIDEN KERK- EN SCH00LNSEUWS UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. MOORDEN. Eerst thans wordt bekend, dat Zondag morgen te Welden (Paitz) de caféhouder Schieder en zijn vrouw ln hun woning vermoord zijn gevonden. De schedel der vrouw vertoonde verwondingen die door bijlslagen waren toegebracht. De man was ook door vier bijlslagen op het hoofd ge dood. Zijn lijk lag voor het bed. Het drie jarig kind werd ernstig gewond aangetrof fen en is naar het ziekenhuis te Neustadt overgebracht waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. De broer van Schieder is gearresteerd als vermoedelijke dader. De man is naar de gevangenis overgebracht. Hij heeft nog geen bekentenis afgelegd. In het Deensche opvoedingsgesticht te Braaskovgaard bij Horsens hebben twee pupillen die wilden vluchten een derden verpleegde door middel van bijlslagen van het leven beroofd. De beide jongens zijn gearresteerd. BOTSING IN DE LUCHT. In de omgeving van Hartford (Connec ticut V. St.) zijn in de lucht twee militaire vliegtuigen tegen elkaar gebotst. Twee in zittenden werden gedood, terwijl twee an deren zich konden redden door middel van parachutes. GEBOREN: Daniël, z. van S. Ossevoort en J. S. van der Vos Johannes Bartholomeus, z. van H. Veenswijk en J. M. M. van der Hulst Maria Theresia, d. van L. Prins en M. Th. Vinkestijn Willem Marie, z. van A. van der Veer en M. Evers Doro thea. d. van J. Th. Tromm en N. van Nel- fen Johanna Hendrika Anna, d. van J. J. Leenslag en A. Robijn Cornelia Trijntje, d. van J. J. van Soest en C. S. Dingjan Maria Wilhelmina, d. van W. H. Philippo en J. F. Zirkzee Frits, z. van F. Filippo en J. Stam Johanna Margrietha, d. van J. H. Mohr en A. G. Heenk Frans, z. van E .J. Velthuljzen en S. Robbers. ONDERTROUWD. W. M. Vreeken, gesch. maji, 39 jaar en C. M. de Geest, jd. 30 jaar. GEHUWD. J. v. d. Graaf, jm. en G. C. W. Dekker jd. H. P. M. Holt, jm. en Th. J. H. Dingjan, jd. W. F. Mleremet, Jm. en M. J. van Maris jd. K. Pluis, jm. en M. A. van Luijken, Jd. OVERLEDEN D. L. A. van de Kreke, wedn., 82 jaar H. Tanja, man, 57 jaar. GEVESTIGD: W. E. Benthem Sijpkens, Hoogstraat 5. A. van den Boogaart en fam., sigaren maker, Haven 32. S. M. Dam, dienst bode, Nieuwe Rijn 95. D. W. A. H. van Deursen, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. M. P. M. Dieben, Witte Singel 2. A. M. F. KosterDielwart. Haarl.weg 71. I. Durek, dienstbode, Plantsoen 99. W. Engberts, kantoorbediende, Haagweg 29. J. C. van de Gevel, l.l.-verpleegster, Witte Singel 27. E. Habrlng, kapper, Leeuwerikstraat 45. W. C. den Hartog, veehouder, Bosch en Gasthuispolder 5. S. A. Hesseling, dienstbode, Haagweg 59. Q. TimmerHogervorst, Oude Rijn 136. M. H. Hogewoning, Haverstraat 23. A. van der Hoogt, fabr. arb„ Diefsteeg 3a. H. van den Hoorn, dienstbode, Witte Ro zenstraat 62. P. Huvermann, dienstbode, Breestraat 107. J H. S. Juninckolde, agent v. politie, Rijndijkstraat 25. Jhr. L. G. Just de la Paisières, le luit. artill., Witte Rozenstraat 29a. J. C. Keijzer, winkeljuffr., Kaarsenmakersstraat 7. A. de Klerk, dienstbode, Brandewijnsgr. 7. D. Kleijn en fam.. olieventer, Lammer markt 13. J. A. Kortekaas, dienstbode, Morschstraat 43. H. Korzuch, dienst bode, Breestraat 84. H. de Jager Landman, Roodborststraat 3?. A. C. TrompLoos, Rijnsburgerweg 48 E. Turk—Loos, 4e Groenesteeg 92. J. Luij- ten. 1.1 -verpleegster, Rijnsb.weg 10. L. A. van Mantgem, l.l.-verpleegster, Witte Singel 27. E. Manthey, dienstbode, J. v. Goyenkade 44. Jhr. P. A. G. de Milly en Fam., Oegstgeesterl. 24. J. A. M. Moors, bouwk. teekenaar. Breestr. 83a. P. C. v. d. Most van Spijk, Haarl.str. 142. G van Oosten, verpleegster. Rijnsb. weg 10. H. Reinders en fam., reiziger sigaren, H Rijndijk 168. E Rltzeler, dienstbode, Breestraat 107 P. A. M. V. Strotmann—Rohde. Hooigracht 4a. J. Chr. Stalling Rood. Aloëlaan 14. J. C. Rijkelljkhuizen, smidsknecht, Thorbecke- straat 1. M. Schulz. dienstbode. Bree straat 84. J. B. Siebelink. verpleger, Heerenstraat 21. J. J. M. van Spaan donk en fam., kastelein, Stationsweg 29a. J. W. M. J. Spliethof. electrotechn., Roodborststraat 37. C. Verkerk, sold, mil. politie, Nieuwsteeg 3. J. Visscher, straatmaker, Groenoordstraat 28. C. W. de Vos. Leeuwerikstraat 23. H. T. Vroeg in de WeiJ. dienstbode, Doezastr. 9. Th. B. Walbeehn, winkelbediende, W. Rozen straat 54. H. Wille, boekhoudster, Schel penkade 38. J. G. van Winden, brood bakker, Nieuwe Rijn 49. F. J. B. van Zuijlen. kantoorbediende. Meezenstraat 7. VERTROKKEN: N Aarse, naar De Lier H. J. Asteleij- mer, naar Almelo, Nieuwstraat 71 P. Bakker, naar Rotterdam, 2e Lombard straat 16b T. Batelaan, naar Wasse naar. Rozensteinstraat 31 A. G. Bergers, naar Den Haag. Vlierboomstraat 403 C. Borgsteitn, Valkenburg Z.H.. Straatweg 27 G. H. C. Briejer, naar Oud-Beijer- land, Havendam 10 A. M. H. Camer- ling, naar Dordrecht. Mathijs Balenstraat 7 J. A. da Costa, naar Den Haag, Tous- saintkade 46 F. A. Th. J. Deiters. naai Amsterdam, Joh. Verhulststraat 60 J. W. van Eeken, naar Rotterdam, Boezem singel 146 F. Pouw-Eggens, naar Am sterdam, St. Nicolaasstraat 12 n J. v. d. Broek-v. Eijck, naar Haarlem, Gen Cronjé- straat 100 L. A. Faflé, naar Valkenburg Z.H., Straatweg 27 G. H. van Glezen, naar Voorschoten, Haagweg 12 H. de Groot, naar Kampen. Burgwal 16 H. M. Gutteling, naar Den Haag. Beeklaan 450 Chr. J. Gijzen. naar Alkmaar, Snaarmanslaan 23 K. de Haan en fam., naar Den Haag, van Loostraat 55 M. van den Haspel, naar Rotterdam, le Schansstraat 31II Th. W. Heemskerk, naar Alkemade, Oud Ade E 30 D. Henny, naar Boskoop, Hotel Neuf J. H. Hoef- smit, naar Hilversum, Fabricluslaan 44 M. Homann, naar Scheveningen, N. Parklaan 136 J. Hooimeyer, naar Den Haag, Schalkburgerstraat 414 C. A. J Huijgen. naar Heerlen, Sanatorium St. Joseph J. Immink, naar Wassenaar, Langstraat 43 G. A. Jasperse, naar Alphen a. d. Rijn, Wllhelminastr. 25 E rd. W. J. de Jongh, naar Den Haag (Loos duinen). Haagweg 377 E. C. van der ReijdenJonk, naar Den Haag, Nannoo- straat 43 A. B. JasperseKriek, naar Alphen a. d. Rijn, Wllhelminastr. 25 E rd. A. C. Kriesels. naar Velsen, Tusschen- beeksweg 29e G. Lerner, naar Oberhau- sen, Arndtstraat 52 Lie Oen Hoek, naar N.O.Indië B. G. P. Luzac. naar Doorn, Sanatorium „Dennenoord" L. Ch. J. Schalk-Menijn, naar Sassenheim, Kastanjelaan J. Minjon, naar Zullen, Leo III-straat 29 A. A. L. Minkenhof, naar Hilversum, Borneolaan 21 J. Neuteboom, naar Haarlem, Hagestraat 55 J. H. Nijhuis, Voorschoten, Voorstraat 6 H. J. van Oijen, naar Wonseradeel, Wons W. Pittllck, naar Den Haag. Fah- renheitstraat 315 W. van der Reijden, naar Den Haag, Nannoostraat 43 D. Roggeveen, naar Voorburg. Westeinde 51 Th. M. van Schaik, naar Heijthuijzen T. Schoemakers, naar Den Haag, Zuidwal Ziekenhuis) A. H. HeljblomSlijper. Nieuwer Amstel M. Somavilla. naar Salzburg, Leopoldskron 110 H. L. Wit- mans- Stoeken, naar Den Haag, Kaapsehe- plein 133 L. H. Tervooren, naar Den Haag, Prinsenstraat 54 J. Verboog 30 S. A. Tomeij en fam., naar Den Haag, v. Speijkstraat 209 P. C. van der Toom, naar Haarlem, Santpoortenplein 15 A. J. Toornvliet, Rotterdam, Boezem singel 230 Th. C. J. van Veldhuizen, naar Hazerswoude, Groenendijk 54a J. W. Vink en fam., naar Voorschoten, Leidscheweg 179 D J. L. Vos, naar Rot terdam, Boergoenschevl. 211c P. H. Vreeburg, naar Wassenaar. Kerkstraat 31 H. J. M. v. Veldhuizen—de Vrind, naar Hazerswoude. Groenendijk 54a P. Teske, naar Amsterdam, Joh. Verhulststr. SchumanWarmenhoven, naar Barne- veld, Schoutenstraat 34 M. Winter, n. Den Haag, Theresiastraat 7 L W. van Wijngaarden, naar Den Haag, Soestdijk- schekade 746 S. Zeilstra, naar Voor schoten, Leidschestraat 212. RECLAME. //cht/oopen d - yzers/erA. 504 NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Hollandscheveld, Z. O. A. Blink Kramer te Urk. Voor Waarder, W. Rijnsburger te Polsbroek en Vllst. Voor Meppel (vac, H. K. Miskotte), G. A. Bar- ger te Hees bij Nijmegen. Aangenomen: Naar Budel (N.-B.) dr. N. Westendorp-Boerma J.Jz., te Blija. Naar Eelde (Dr.) (toez.) N. R. Hefting, te Nw.- Schans, GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Gerkes-Stroobos. W. L. Korfker te Barneveld. CHR. GER. KERK. Tweetal: Te Broek ondor Akkerwoude, L. Kleisen, cand. te Apeldoorn en W. Ra maker. cand. te Groningen. Te Nieuwen- dam D. Hulstra te Harlingen en W. Ra maker te Groningen. Beroepen: Te Aalten, J. W. Dam, cand. te Lutten a. d. Dedemsvaart. Bedankt: Voor Apeldoorn, A. H. Hilbers te Enschedé. DOOPSGEZINDE SOCIËTEIT. Aangenomen. Naar Boven-Knijpe, G. J. W. den Herder, prop te Voorschoten. Bedankt: Voor Irnsum-Poppingawier, Hlndeloopen. Koudum, Surhulsterveen en Vlissingen. G. J. W. den Herder, prop. te Voorschoten. VRIJZ. GEMEENTEN. Aangenomen. Naar 's-Gravenzande, M. Prins te Tiel. ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. Vijfde zitting. De president opent de zitting met het lezen van Mattheus 5 vers 1—16 en gaat daarna voor ln gebed. De vice-president brengt rapport uit over de registers van den secretaris. Alles is in de beste orde bevonden. Van 16 Juli 1930 tot 14 Juli 1931 zijn ingekomen 1759 stukken en uitgegaan 2095. Hij stelt voor den secretaris dank te brengen voor zijn nauwgezetten en omvangrijken arbeid, waarmede de vergadering zich vereentgt. Tot lid van het Algemeen College van Toezicht wordt benoemd dr. G. J. Weyland en tot zijn secundus ds. D. Etlerts de Haan. Tot lid van de commissie van toezicht op den druk en de uitgave der Evange lische Gezangen wordt benoemd ds M. J. Beukenhorst. Tot predikant-lid van de Synodale Com missie wordt benoemd ds J. Barbas te Hengelo G.en tot zijn secundus dr. H. E. G van de Meene te Overlangbroek Tot ouderling-lid H. C. C. Franck. ouder ling te Veenhulzen, en tot secundus mr. dr. W. F. J. Frowein, ouderling te Heerlen. Tot lid in den Raad van Beroep wordt herbenoemd jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland: tot lid van den Pensioenraad mr. Tli B. ten Kate. Tot leden van het bestuur van „Valken- heide" worden benoemd of herbenoemd de heeren H. J. de Groot, mr. J. M, A. Lisman, mr W. P E Spiering, jhr. F. Hooft Graaf land en dr. J. de Mol van Otterloo Tot secundus-secretaris van de Synode wordt herbenoemd de heer B. Tichelman. Wegens het bijeenkomen van een syno- dus contracts wordt de zitting gesloten. HAARLEMMERMEER. Geslaagd voor het toelatingsexamen M. T. S. te Haarlem i afd. werktuigbouw kunde en electrotechniek) eerste studie jaar, theoretici: C. P. Gehrels te Hoofd dorp. o KATWIJK AAN ZEE. De consumptietenten mogen 's Zondags geopend! Voor de talrijke badgasten, die hier vertoeven en voor de honderden dagjes- menschen, die des Zondags het strand komen bevolken, heeft de gemeenteraad gisteravond een belangrijk besluit genomen. Met 7—5 stemmen is besloten, dat in den vervolge de consumptietenten op het strand des Zondags van 1—6 uur geopend mogen zijn. J. v. B uit de Varkevisserstraat deed Bij de politie aangifte van het feit, dat zijn rijwiel, dat hij had geplaatst op het erf van W. v. B. in de Varkevisserstraat, werd stuk gereden door een vrachtauto, bestuurd door van D. uit Katwijk a. d. Rijn. LISSE. Geslaagd schoolreisje. Gistermorgen te 7 uur viel er bij de Ned. Herv. School een gezellige drukte waar te nemen. De leerlingen van de 3e 4e, 5e en 6e klas zouden een bootreisje maken naar Artis te Amsterdam. Vroeg :n den morgen stroomde het water uit de lucht, doch toen de jeugd in optocht naar de boot trok, klaarde het op en bleef het weer verder gelukkig goed. Het vele nieuwe en mooie werd van alle kanten be wonderd. Tijdens de wel wat lange boot tocht lieten de kinderen vroolijk hun lie deren over het water schallen. Zonder eenig ongeval is deze bootreis met ruim 160 kinderen afgeloopen. Zeer voldaan gingen zij huiswaarts. Geslaagd te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken mej. E. C. Rijnveld alhier. B. en W. deelen mede dat de toegang tot de vuilnisbelt verboden Is voor personen die aldaar niet komen voor het storten van vuil. Voor betrokkenen uit onze gemeente tot bet bekomen van een kosteloos rijwiel- belastingplaatje, deelen wij mede, dat de Rijksontvanger daartoe in Hillegom behalve op de gewone uren extra zittingen houdt op 20. 23 en 27 Juli, 's avonds van 7—9 uur. Belastingbiljet moet men meebrengen. NOORDWITK. Gevaarlijk rijden. Op den Heerenweg alhier hield de 15- jarige v. d. B. te Katwijk terwijl hij op een rijwiel zat zich vast aan een rijdende vrachtauto waardoor hij kwam te vallen en in bewusteloozen toestand geraakte. Dr. N. alhier verleende de eerste hulp en kon alleen schaafwonden constateeren. Met zijn auto heeft dr. N. den jongen naar zijn woning te Katwijk overgebracht. Door A. P. M. te Leiden werd met ccn vrachtauto een zonnescherm van den winkelier B in de Kerkstraat alhier aan gereden. De schade zal worden vergoed. VOORHOUT. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. J. v. d. Berghe alhier. o VOORSCHOTEN. Geslaagd voor het toelatingsexamen M. T. S. te Haarlem, afd. werktuigbouw kunde. eerste studiejaar, G. W. Slothou wer, alhier. o WASSENAAR. Aanbesteding. Door het Gemeentebestuur werd gister morgen aanbesteed het maken van grond- rioleerings en bestratingswerken: a. op terreinen in het Oostdorp; b. op terreinen aan het Kerkehout; c. in massa. Ingeschreven werd als volgt: Joh. van Herp en Co. Amsterdam f 29.600, f 7800, f 37 400; D v. Stuijvenberg, Den Haag f 29 800, f 7.000, f. 36.606; Gebr. Trcb'e Enschede, f. 29.700, f. 6.200, f. 35.900: J. Warnaar en W, Hoogstraten, Leiden f. 28.500 f 6 940, f 35.440: W. J. Boltje, Heerenveen f 28.750, 'f 6.620, f. 35.300: N.V v. d. Wel en Bax, Wassenaar f 27 850, f 6 650, f. 34.500; J. F Stuij, Utrecht f. 27.829, f. 5.252, f. 33.081 F. L Smit, Wassenaar, f. 27.500 f. 5.490, f. 32,990; N.V. Expeditie en aannemingsbe drijf Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemen- daal f. 26.100, f. 5.388, f. 31.200. N.V. tot aanneming van Bouw en grondwerken v.h, W. Visser en Zn. Wassenaar f. 25.200, f 5.000, f. 30 270. In Stct. no 138 is opgenomen de acte van oprichting der N.V. Tijdschrift Cric ket alhier. Geslaagd voor het toelatingsexamen M. T. S. te Haarlem, afd. werktuigbouw kunde en electrotechniek, eerste studie jaar, theoretici: J. W. Bouman en A. J. v. d. Heuvel alhier. ZEVENHOVEN. Aanbesteding. De heeren M. v. Gasteren en G. v. Schep pingen aan den Amstel waren de laagste inschrijvers voor den bouw van een Chr. school der Herv. Gem. te Uithoorn voor de som van f. 50.000. OEGSTGEEST. Winkeliersvergadering. Gisteravond was in „Het Witte Huis" een vergadering belegd, alwaar plannen zouden worden besproken voor het hou den van een „Nefaweek". Reeds meermalen was bemerkt dat voor het houden van een winkelweek minder belangstelling bestond van de zijde der winkeliers, waarom, door verandering in het doel van reclame, verwacht werd meer animo te verwekken. En juist in dezen tijd van malaise, is het zoo nuttig voor den zakenman om met een en ander naar voren te komen en daardoor het publiek op te wekken tot koopen. Door samenwerking van de besturen van de Winkelvereeniging Oegstgeest en van de afdeellng Oegstgeest „de Hanze" was reeds een comité samengesteld tot dit doel. Dit comité had, zooals de voorzitter, de heer W. A. Beukman. mededeelde zich in verbinding gesteld met de vereenlging „Nederl. Fabricaat" tot het houden van een demonstratie en filmvoorstelling en mocht als antwoord de meest mogelijke medewerking ontvangen. Medewerking voor deze week was dan mede noodlg van de winkeliers om ln hun etalages de Nederlandsche producten naar voren te brengen en aan een en ander wedstrijden te verbinden, een lichtstoet te organiseeren met muziek en meerdere plannen te ontwerpen tot reclame. De bedoeling was om deze week te hou den van 8—12 September a.s. De belangstelling echter van winkeliers was dezen avond zoo gering, dat het co mité besloot de vergadering niet te doen doorgaan. Eenige der aanwezigen gaven daarover hun leedwezen te kennen en drongen aan om stappen te doen, alsnog tot een gun stig resultaat te komen. Het comité wilde, naar aanleiding daar van, gaame zijn volle medewerking ver- leenen en zal nogmaals trachten om een tweede vergadering bijeen te roepen tot verwezenlijking van de voorgenomen plannen. Den afgevaardigden werd verzocht om met klem aan te dringen bij hun resp. organisaties tot aller medewerking, waar na de vergadering werd gesloten. Geslaagd voor het toelatingsexamen M. T. S. te Haarlem, afd. werktuigbouw kunde en electrotechniek, eerste studie jaar practici H. W K. Schneider alhier RIJNSBURG. Mei. A. Bosscliieter alhier is geslaagd voor de examens Stenografie (systeem Groote) in het Nederlandsch en Engelscb en voor het examen Machineschrijven in de Nederlandsche taal. SASSENHEIM. De lboempjesverkoop ten bate van „Herwonnen Levenskracht' heeft in deze gemeente f. 145 opgebracht. Zaterdagavond geeft de muziekvereeni- ging „St. Ambrosias'' een concert in de tent aan de Charbonlaan. ALPHEN. Vacantie verpleegden Martha-Stichting. Zaterdag heeft ook ln de Martha- Stichting de vancantie haar intrede weer gedaan. Verschillende verpleegden gingen op familiebezoek, terwijl een groot deel uit kampeeren is gegaan. Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling voor de thuisblijvers een uitgaansdagje te organi seeren. Eventueele giften voor het va- cantlepotje worden hiervoor gaarne inge wacht bij den directeur. Dronken motorrijder. Door de politie is tegen den motorrijder de Br. die de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht, proces-verbaal opge maakt. Onder den invloed van sterken drank verkeerende reed de man woest van uitde van Mandersloostraat komende in de Bruggestraat tegen het rijwiel van een aldaar stilstaanden wielrijder. Hoewel hij zelf onder zijn motor terecht kwam. bleek hij geen noemenswaardig letsel te hebben bekomen. GEMEENTERAAD. Nieuwe raadsleden Het sluitingsuur voor kapperszaken. Verkoop van gronden. Gistermiddag 2 uur kwam de raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lovink. Secretaris de heer K. Salverda. Afwezig de raadsleden de heeren A. Verruijt, W. A. Lam en A. den Ouden. De voorzitter opent de vergadering op gebruikelijke wijze met gebed. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. De Burgemeester zal van 120 Aug. a.s. met vacantie in het buitenland vertoeven. Enkele raadsbe sluiten door Ged. Staten onveranderd goedgekeurd. Beantwoording van verschil lende vragen van de raadsleden de heeren D. ten CateBrouwer, C. den Uyl en G. Bergshoef. Het uurloon van losse arbeiders in dienst der gemeente is bepaald op 40 ct. per uur. B. en W achten geen termen aanwezig een stopplaats voor autobussen bij het kantongerecht aan te brengen. Het nieuwe uitbreidingsplan zal niet tijdig gereed zijn om nog door den ouden raad te wor den behandeld. Ingekomen stukken: De benoemde ge meente-werkman C. de Graaf heeft zijn benoeming aangenomen. Verzoek van den heer K. Drok om eervol ontslag ingaande 1 Aug. a.s. verleend. Adres van de Alp. Best bond voor een extra-uitkeering aan werkloozen ter fine in handen van B. en W. gesteld. Idem van winkeliers en plaat selijke kooplieden inz. .„Ventverbod". Een desbetreffende verordening zal den raad in een volgende vergadering worden aan geboden. Verzoek van de HBS. te Woerden en de Chr. H.B.S. alhier om subsidie over 1931 van f. 140.08 en f. 2461 48 werd ver leend. Idem van W. v. Beyeren om 1 jaar uit stel van bebouwing van een perc. bouw grond in de van Boetselaerstraat, eveneens verleend. Hierna wordt overgegaan tot be handeling van de agenda. 1. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. Tot leden voor de commissie met het het onderzoek belast werden benoemd de heeren Boeren, ten Cate Brouwer en van Muiswinkel. Na onderzoek verklaarde deze commissie dat tegen toelating der door het hoofdstembureau gekozen verklaarden leden geen wettelijke bezwaren waren. Ge kozen verklaard zijn dus: Van de Chr. Hist, de heeren: Joh. van Leeuwen, W. J. Sprey, C. Koren. J. H. Ruting en P. Verdonk; Ant. Rev.: G. M. Hemgreen, A den Ouden, B. van 't Riet en F. L. van Muis winkel; R K.: J. L. H. Boeren. Th. Cocx en H. G. Veltman; Vrijz. Bond en Vrijz, Dem.: D. ten Cate Brouwer, W. A. Lam en H. van Kleef; SD.A.P.: C. den Uyl en J. N. Engelsman. Zonder h. st. kon de raad zich met het voorstel van bedoelde commissie ver eenigen. 2. Voorstel van B. en W. inzake sluiting: uur voor kapperszaken. De heer Ruting is tegen het voorstel wel in bijzonder om de dwingende bepa lingen waarmede de meerderheid georganiseerde kappers, de minderheid - dwingen willetjjiuiz lijd' Dt ruit de ongeorganiseerde Spr. stelt zich tegen verregaande overL. heidsbemoeilng. Ook de boerenarbeider iuis die tegen den zomertijd zijn en ouden tij jelil houden en geen vrije Zaterdagmidda ;poe hebben worden de dupe er van. Spr. zeg jen tegen te zullen stemmen. De heerei telel Boeren, Veltman en van 't Riet spreke: «DE in denzelfden geest. De heer den Uyl 2a echter voor het voorstel van B. en w 0per stemmen. Als slot wil de heer Bergshoe tem het voorstel halveeren door gedurende de: zomertijd 11 u. en in den winter 10 uur t, sluiten. De voorzitter ontraadt het voor If"1 stel van den heer Bergshoef en meen I*1' dat het van B. en W. voorgestelde eer goede sociale maatregel is, maar ook college van B. en W. geven de voorkei: er aan dat een verordening niet noodi: zou zijn en de heeren onderling homogee™ waren. Na stemming wordt het voorstel verljQd worpen. Tegen de heeren v. 't Riet, Velt man, Boeren, Ruting, Herngreen, ten Cat (i. Brouwer, Muiswinkel. Cocx en Bergshoel 3. Voorstel van B. en W. tot het uit brengen van een 5-jarig gemeenteverslag Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop va: een perc. bouwgrond aan W. B. Kroon q.< Aangenomen. 5e. Een zelfde voorstel tot verkoop va een perc. bouwgrond aan de bouwvereet „Volksbelang" wordt eveneens z. h. st aangenomen. 6. Benoeming van een hulpkeurmeeste f1' tre! 5ui jev tel< Ka ie onl oir 2 1 in de vacature ontstaan door het vertrel van den heer K. Drok, hulpkeurmeester voorloopig voor 1 Jaar, ingaande 1. Aug a.s. Aanbevolen worden: 1. K. van Keuier te Diepenveen: 2. H. W. Veenhof te Oos terwolde. Benoemd de heer K. v. Keulen reeds tijdelijk in dienst. De instructie za nog worden gewijzigd zoodat de benoe ming van een hulpkeurmeester voortaan door B, en W. zal kunnen geschieden. 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop vanl een perc. bouwgrond aan de Hofzlcht- straat aan de bouwvereen. „Volksbelang"11 Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. om medewer king te verleenen voor het aanbrengenlf", van veranderingen ln de bijz. scholei|°"i aangenomen. Z om lee D Iers ate Bel Steekterweg en Hoorn h. st. Rondvraag De heer Ruting wenscht den voorzitter allereerst een aangenamt vacantie en vraagt of de burgemeester nog even aandacht wil besteeden aan het feit dat de electr. kabel aan den West- kanaalweg spoedig doorgetrokken wordl De voorzitter zegt dat zulks in orde komt., De heer Koren vestigt de aandacht ojk de rioleering Oranjestraat. Bij de aanhou-1 dende regen verdrinken de bewoners bij kans. De voorzitter zegt dat een en andei pas in orde zal komen als aan het riolee ringsplan zal worden begonnen, doch de voorzitter zal bevorderen dat openbare werken de zaak nog eens opnemen. De heer ten Cate Brouwer stelt voor den directeur van gemeentewerken een tele foon aan huis te geven. Een en ander zon, gemakkelijk zijn voor de raadsleden vcoi informatie's als zij den directeur iets t»Ih< vragen hebben. De heer den Uyl wil danige ook de raadsleden een telefoon geven. L De heer Koren informeert dan wan-As neer het ambtenaren-reglement eindelij kV d eens komt, daar dit toch 1 Sept. gereed|n; moet zijn. De voorzitter antwoordt dat het|di gereed is om met de betrokken organi- satie's te bespreken. Een volgende verga dering komt het op de agenda. De heer Bergshoef informeert nog eens naar de subsidie inzake Roodenburg en vraagt of deze Roodenburg nu al of niet terecht is geweigerd. Als het terecht door B. en W. is geweigerd, dan zegt spr., on dermijnt de Chr. Hist, het gezag. Iemand heeft op de bedoelde kiesverg. gezegd, dat B. en W. de steun wel hadden kunnen ver leenen. De heer Sprey hierop direct repli- ceerende zegt dat de heer Bergshoef er maar wat op los kletst. Deze zaak is in derdaad op de kiesverg. bésproken. Som mige lejjen waren daar van meening dat aan Roodenburg wel de subsidie had ver leend kunnen worden. Maar de Chr. Hist, raadsleden zijn het volkomen eens met B. en W. Van ondermijning van het gezag is dus geen sprake De heer van 't Riet dringt eindelijk nog aan op betere verzorging van de speel plaats aan de Openb. school te Aarlander veen. De voorzitter zegt dat ook zulks in orde komt, waarop de vergadering wordt gesloten. Geslaagd voor het toelatings-examen M. T. S. te Haarlem (afd. Bouw- en Weg en Waterbouwkunde, eerste studiejaar, theoretici) J. van der Putten alhier. Geslaagd te den Haag voor het exa men hoofdacte Mej. G. Spoor alhier. Door verschillende bewoners van de Stations- en Oranjestraat werd bij de po litie aangifte gedaan dat de voor hun woning gelegen tuintjes door vernielzuch tige personen waren bezocht. Bij verschil lende had men bloemen en planten uit den tuin gerukt. Het mocht den politie inmiddels gelukken de daders aan te hou den, tegen wie proces-verbaal werd op gemaakt. Onze plaatsgenoot de heer A. Ver- duyn werd door de regeering benoemd tot controleur der Tarwewet 1931, voor het Oostelijk deel van Utrecht en het Weste lijk deel van Gelderland. tl BODEGRAVEN. Een vrouw onder Nieuwerbrug moest toevallig in haar kelder zijn en zag daar door het venster hoe een onbekende zwer ver een buurmeisje lastig viel. Zonder dat de man het bemerkte kon zij hem goed opnemen en aanstonds werd een Jongen niet een briefje naar de politie gestuurd Onör: leiding van den chef-veldwachter weid aanstonds een uitgebreid onderzoek ingesteld. De vrouw kon een goed signale ment opgeven, zoadat dit het onderzoek vergemakkelijkte. In den nacht werd over al gezocht tot zelfs in Gouda, doch aan vankelijk zonder resultaat. Toevallig ont moette echter de veldwachter in het cen trum dezer gemeente een vreemdeling, die buitengewoon veel met het signalement overeenkwam. Dezen werd verzocht hem even te volgen. Verontwaardigd ontkende deze echter in Nieuwerbrug te zijn ge weest, doch voor de zekerheid liet de po litieagent een auto voorkomen, en werd met den verdachte naar Nieuwerbrug ge reder, Daar herkende de vrouw hem met stellige zekerheid als den dader. Zonder pardon werd de man dan ook op transport gesteld, om voor den officier van justitie geleid te worden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6