Strand- en Kampeertenten KATWIJK AAN ZEE. H. J. PLANJE - NOORDEINDE 6 TE HUUR EN TE KOOP Strandtenten volgens het gangbare model f. 15.- PT" ENKELE GEBRUIKTE TENTEN TE KOOP. DE KAAGWEEK. 721 [BT GEHEEL COMPLEET. gronden kon worden gedekt, maar per soonlijk acht de heer O. een prijs van f20 per M2. nog te hoog. Aan de v. Meis kade b.v. kan men volstaan met aan grond f. 1800. terwijl men op deze gron den nog f.4000 zal moeten betalen. Het gemeentebestuur behoort prijsregelend op te treden en kan zulks ook hier doen. Dit punt, het voornaamste van de agen da. lokt zeer langdurige discussies uit. Die discussies komen vrijwel neer op hetgeen B. en W. zelf al reeds gezegd hebben ter verdediging van het voorstel. De heer Guyt is bovendien al dadelijk in den aan val op B. en W. omdat spr. meent te kort te zijn gedaan door het niet laten maken van een officieele teekening van zijn plan. Zulks is met het plan van den heer Ouwe hand wel geschied. Het blijkt ten slotte dat de heer Guyt deze plannen niet offi cieel bij B. en W. indienen doch in com missievergadering heeft voorgelegd. Dan had spr. een meer uitgebreid plan ver wacht omdat dit plan te beperkt is en slechts omvat de gronden van Groot Bad hotel met omgeving. De voorzitter merkt op dat het thans alleen om deze gronden, indertijd door den raad aangekocht, gaat. De heer Rijken pleit voor het niet afzan- den dezer terreinen. De heer v. Tongeren verdedigt het plan van den heer R. Ouwe hand en geeft vrijwel weer wat in het voorstel hieromtrent staat. Nog verschil lende leden voeren het woord terwijl de voorzitter nog een persoonlijke toelich ting geeft bij de plannen die volgens B. en W. niet alleen het belang der badplaats zullen bevorderen, doch bovendien uit fi nancieel oogpunt verdedigbaar zijn. Dr. Lodder brengt een woord van hulde aan B. en W. voor hun toewijding en zorgen bij deze zaak aan den dag gelegd en bestrijdt tevens het plan Ouwehand. Het voorstel van B. en W. voor plan B. het bouwrijp maken van het geheele complex gronden van Groot-Badhotel en Paviljoen met twee straten uitkomende aan den Boulevard welke twee straten bij den Sluisweg als een straat samenkomen, wordt aangeno men met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heeren P. Guyt, W. A. Rijken en C. van Tongeren. De heer Blonk vraagt dispensatie van de verordening op het bouwen en sloopen en wil aan de Voorstraat een houten ge bouwtje stichten. De voorzitter en wet houder Dubbeldam willen het verzoek toe staan terwijl de weth. de heer J. van Duyn er tegen is. Deze wil onder geen enkele voorwaarde een houten gebouwtje aan de Voorstraat. Ten slotte wordt het toege staan tot 1 Oct. 1932. Dan moet het zijn opgeruimd of het wordt door het gemeen tebestuur verwijderd. Punt 10. Vaststelling concept-besluit, houdende wijziging van het besluit van 12 Maart 1931, tot onteigening der gronden in het Zuiderkwartier, is meer van formeelen aard, aangezien tot onteigening hiervan reeds was besloten doch in welk besluit een clausule staat welke overbodig kan worden geacht. Aldus besloten. Punt 11. Voorstel inzake het uitbrengen van een vijfj aarlij ksch verslag omtrent den toestand der gemeente. Voorheen moest zulk een verslag jaarlijksch worden uitgebracht. Het gemeentebestuur heeft thans de bevoegdheid om hiervan af te wijken en mag zulks om de vijf jaren doen Zulks moet aan Ged. Staten worden be richt. Het komt B. en W. voor, dat er voor deze gemeente geen aanleiding is aan een jaarlijksch verslag vast te houden wes halve dit college den raad voorstelt een voudig naar het thans geldende artikel te handelen en een vijfj aarlij ksch verslag uit te brengen. De raad kan zich hiermede Vereenigen. Voorstel tot wijziging der Verordening, als bedoeld in art. 15 der Leerplichtwet. Ter verduidelijking geven we art. I dier verordening, dat zal luiden als volgt: „Met uitsluiting van de overige tijden van het jaar, kunnen de vergunningen, bedoeld in art. 13, 1ste lid. der leerplicht wet, ten behoeve van werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuin bouw of veehouderij worden verleend in de tijdvakken, vallende in de twee weken, onmiddellijk voorafgaande aan de zomer- vacantie en in de twee weken, onmiddel lijk volgend op die vacantie. Ook hier heeft de raad geen enkel bezwaar tegen. Aldus besloten. Punt 13, voorstel tot onbewoonbaarver klaring van 2 huizen in de Duinstraat. Deze zaak, waarover in voorgaande vergadering reeds uitvoerig is gesproken, móest weer aan de orde komen om reden sommige leden niet precies duidelijk was, welke panden bedoeld werden. Blijkens een door B. en W. ingesteld onderzoek blijken deze woningen gemerkt te zijn Parlevlietslop 8a en 8b, bewoond door P. Guyt en A. van Twigt. B. en W. stellen thans voor deze krotten onbewoonbaar te verklaren. De panden zijn eigendom van de heer W. v. d. Laan te Katwijk aan Zee. Binnen den tijd van zes maanden moeten de huizen ontruimd zijn. Goedgekeurd. Onderzoek der geloofsbrieven van de op 15 Juni j.l. gekozen raadsleden. Tot lid der commissie tot onderzoek der geloofs brieven worden aangewezen de heeren dr. J. Hueting, C. v Tongeren en dr. J. Lodder. Nadat het onderzoek heeft plaats gehad cn de heer Hueting verslag heeft uitge bracht wordt met alg. st. tot toelating besloten. Volgt de rondvraag. Allereerst geeft de voorzitter antwoord op in vorige vergade ring gestelde vragen. Op de vraag van de heer Meerburg of de stoo.tbalken langs de kade van het P. H. Kanaal niet behooren te worden gerepareerd antwoord de voor zitter na uitvoerige toelichting van het antwoord ontkennend. De vraag van de heer Lodder om, met het oog op het gevaar voor de kinderen door het drukke verzeer in de Varkevisser- straat, openstelling der duinen te ver krijgen wordt hiermede beantwoord dat naar het oordeel van B. en W. hiertegen overwegende bezwaren bestaan. Bij nieuwe uitbreiding van de bebouwing in dit ge deelte der gemeente zullen B. en W. hieraan de noodige aandacht schenken. Antwoord op de vraag van de heer Rijken over het aanwezige vuil in het de Ridderplantsoen: afwerking dezer paden is nog niet geheel gereed aangezien daarop nog kalkpitten moeten worden gestort. De vraag van de heer Meerburg over de slechte toestand van het Parlevlietslop als gevolg van het werpen van faecaliën in het gemeenteriool: de verschillende eige naren zullen worden aangeschreven om voor aansluiting van de hun in eigendom toebehoorende perceelen aan het gemeente riool zorg te dragen. De vraag van de heer P. Guyt in zake uitbetaling van loonen ten behoeve van de werkzaamheden aan -den afrit wordt als volgt beantwoord: krachtens art. 15 van het werkliedenreglement, is de be paling van het loon van tijdelijke werk lieden binnen de door den raad vast gestelde grenzen aan het hoofd van den dienst overgelaten. Deze heeft in dit geval gemeend, dit uurloon te moeten bepalen op f. 0.60. waarmede de norm, vastgesteld bij het collectief arbeidscontract in het in het bouwbedrijf met f. 0.06 werd over schreden, daarenboven zijn aan deze werk lieden nog z.g. vacantie-bons verstrekt, waartoe uiteraard geen verplichting be stond. Toen intusschen een paar uren moest worden overgewerkt, vond het hoofd van Dienst, gelet op de genoemde gunstige regeling, geen termen aanwezig, daarvoor nog een etxra vergoeding te geven, wes halve het eerder genoemde uurloon ge woon werd doorbetaald. De heer van Tongeren vraagt of het niet gewenscht is in de nabijheid van het stille strand parkeergelegenheid te maken. De voorzitter zegt dat B. en W. diligent zijn. Dezelfde heer vraagt of het toege staan is dat Zondags de gemecntevlaggen langs den Boulevard worden uitgehangen. Dit gebeurde n.l. Zondag 1.1. De voor zitter zegt dat zulks niet mag gebeuren. Moet dus op een misverstand berusten. De heer P. Guyt vraagt hoe na het is met de bouwverordening. Zal volgende vergadering op geantwoord worden. Hierna, te half twaalf, sluiting met gebed. van der mey eerste der regenbogen. (Van onzen eigen verslaggever). Het weer heeft zich gisteren gelukkig goed gehouden, al ging dit dan ook ten koste van een bries, welke voor de kleinere scheepjes wel wat al te dik was. In de middaguren wakkerde de wind nog steeds aan, zoodat alle regenboogzeilers, uitge zonderd van Rijn, het dan ook raadzaam achtten een rif in het zeil te leggen. Na een ongemeen fraaie start in de A-klasse, maakte Veldhuizen zich uit het veld los om ongehinderd de boei op het Zweiland te ronden. De rest zat elkaar danig in het vaarwater. Het mocht een wonder heeten, dat alleen de Goederen een aanvaring veroorzaakte en dus huistoe moest. In het kruisrak naar Norremeer verspeelde Veld huizen zijn kosteiijken voorsprong, door te vroeg overstag te gaan, terwijl de rest over stuurboord nog even doorlegde. Dat bleek goed gezien, want bij de boei op het Nor remeer was Veldhuizen heelemaal naar de vijfde plaats afgezakt. Van der Mey ging het eerst rond. gevolgd door van Rijn, van Staveren en Oppenhuizen. Daarmede is ook alles verteld, want in de verdere race onderging de situatie geen wijziging meer. Wel probeerden van Rijn en van Staveren van der Mey van de eerste plaats te dringen, maar de Leidenaar had er heel wat beter het oog in dan Zondag en gaf geen krimp. In de B-klasse behaalde Sluizer met de Westeinder een vrij gedecideerde overwin ning. Hier deed zich nog een incident voor, dat boven verwachting goed afliep. Bij het opkruisen naar het Norremeer was de stuurman van de Elf, Brouwer, zoo in het vuur van den strijd, dat hij, over stuur boord liggend, de vrijbuiter van Jan Dors man, de Jan Brass, die over bakboord kwam aanzeilen, finaal over het hoofd zag en hem midscheeps pardoes overvoer! Geen van beide schepen bekwam ernstige averij, maar Dorsman, die op dat moment ver voor lag, moest toch den wedstrijd opgeven. De „Jet" van Ykema werd in de Vrijbuiterklasse dus wel op een heel for tuinlijke wijze winnaar. In de handicap-klasse D werd de zege behaald door „Zeepaardje" van Heijnen dank zij een door hem gewonnen protest tegen Los met de „Filo". De winnaar van Zondag, Tieleman, moest onderweg den strijd opgeven wegens het breken van een streng. De jolletjes wisten zich ondanks den wind bijna allemaal boven water te hou den. De gebroeders Maas werden in de A-klasse weer 1 en 2; in de B-klasse zeil den de Jonge en Landsman een dead heat, zoodat zij beiden den eersten prijs kregen. Voorzeker een zelden voorkomend ver schijnsel! Scheldejollen: 1. Eureka, st. J. de Vries, 1.43.19; 2. Rietepiet, st. J. D. A. Hellema, 1.45.0. 22 M2.-scherenkruiserklasse: 1. Sperwer, St. C. A. Vermaat. 1.29.11: 2. Habibi. st. G. van Dusseldorp. 1.32.33. Regenboogklasse A; 1. De Leede 3. st. W. Z. van der Mey. 1.32.37; 2. Karekiet, st. J. M. van Rijn, 1 32.56; 3. Hollandia, st. C. van Staveren, 1.33.4. Regenboogklasse B: 1. Westeinder, st. J. Sluizer, 1.37.54; 2. El, st. A. W. K. Hoekstra, 1.39.43; 3. Bruintjebeer, st. mej. C. E. de Vlieger, 1.40.40. Vrijbuiterklasse: 1. Jet, st. A. Eykema, 1.27.5; 2. Kaper, st. N. van de Wetering, 1.32.51; 3. Dirk Duivel, st. W. Feitz, 1.33.48. Handicapklasse D: 1. Zeepaardje, st. J. Heynen, 1.29.17; 2. Butterfly, st. J. Sieu- werts, 1.34.13. B.M.-klasse: 1. Margotje, st. J. Broeders, 1.43.55; 2. Daphnia, st. G. S. van Dijk, 1 44.9; 3. Cobi, st. G. W. v. Ammers, 1.44.41. Twaalfvoetsjollen klasse A: 1. Bem, st. B. Maas, 0.55.28; 2. Windekind 2, st. J. Maas, 0.56.12; 3. Ree, st. F. A. F. Galle, 0.56.16; 4. Tulla, st. S. de Wit, 0.57.5; 5. Bonzo, st. P. J. J. Huybers, 0.57.8. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Rana, st. M. de Jonge en Ans, st. G. Landsman, 0.59.45; 2. Trinil, st. L. V. Arnold, 1.0.5; 3. Wiedewiet, st. Tj. Bouma, 1.0.7; 4. Kliever, st. J. Kranenburg, 1.0.15. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. Pine, st. D. J. van Brummelen, 0 56.59; 2. Water hoen, st. J. de Vries, 0.57.24; 3. Gollywog, st. W. Evert^, 0.59.3; 4. Dwarrelaar, st. mej. H. Visker, 0.59.45; 5. Mamine, st. W. A. van dorp, 0,59.49. LAWN-TENNIS. OM DE NATION. KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren zijn te Hilversum de wedstrij den begonnen om de nationale kampioen schappen. De uitslagen zijn; Heeren-enkelspel: S. Salomons w.o. J. Ramaer; A. Knottenbelt slaat M. van Oordt 6—1, 6—3; J. Roon sl. P. Worst, 8—6, 64; H. C de Looper sl. H. Groenen dijk 6—4, 7—5; W. E. R. van Herwijnen sl. jhr. H. van Riemsdijk 6—0, 6—2; C. Quant sl. B. Mohr 6—2. 6—0; P. Quarles van Ufford sl. P. F. A. van Till met 6—0, 6—2. Dames-enkelspel: mevr. Meckel sl. mej. E. de Wolf van Westerrode 60, 57, 61; mej. M. Sluis sl. mej. N. Hulshoff Poll 6—1, 6—2: mej. A. Kerckhoff w.o.—mevr. Ramaer; mej. M. Fabius w.o.mej. H. C. van der Helde. Dames-dubbelspel; mej. M. Roos en mej. F. Kawilarang w.o. mevr. Ramaer en mej. Z. Kerckhoff; mej. N. Hulshoff Poll en mej. M. Fabius sl. mevr. Meckel en mevr. N. de Bruijn met 36, 97, 6—4. Heeren-dubbelspel: S. Salomons en M. van Oordt w.o.C. van der Hagen en R. de Waal; H. M. Bloemhof f en G. F. Zweerts w.o.J. de Loopen en A. Armoed: B. Mohr en H. C. de Loopen sl. H. Sardeman en V. Coster van Voorhout 64, 62. Gemengd Dubbelspel: Mevr. van Her- wijnen en W. E. R. van Herwijnen slaan mej. Tiny Groenewegen en A. Knottenbelt met 6—4. 46, 64: mej. E. van Herwij nen en J. v. d. Hagen sl. mevr. M. Saal- born en W. Korthals Altes 61, 60. om den davis-cup. Men meldt uit Parijs aan het „Hbld": De ploegen van Frankrijk en Engeland, die a.s. Vrijdag de finale Challenge round voor den Davis Beker spelen, zijn aldus ge vormd: Frankrijk: Cochet, Borotra, Brug- non en Boussus. Engeland: Austin, Perry, Hughes en Kingsley. Men weet, dat de dubbel formatie door gaans op het laatste moment samengesteld wordt. Voor Engeland zal men zeer waar schijnlijk kunnen rekenen op Hughes en Kingsley en daar de gewrichtspijn van Cochet vermindert, is het ook wel aan te nemen dat hij met Brugnon het koppel zal vormen, dat in staat is het Engelsche paar te verslaan. ATHLETIEK. de dameskampioenschappen. Zondag a.s. worden op de sintelbaan van het Clubhuis te Werye aan den van Vredenburghweg te Rijswijk de wedstrij den gehouden om de dameskampioen schappen van de K. N. A. U. De houdsters van de titels over 1930 waren' 100 M.: T. Schuurman, U.D.I., Drachten, 12 s.; 200 M.: J. H. Groos, Hy- giëa, Den Haag, 27.7 s.; 800 M.: A. J. Mal- lon, Quick. Gouda, 2 m. 38.2 s.; 80 M. horden: A. de Jong—Zondervan, Quick, Huizum, 12.8 sec. 4 x 100 M. estafette: Hygiëa, Den Haag, 53.4 S6C. Verspringen: M. Briejer, Brunhllde, Lei den. 5.32 M. Hoogspringen: Y. Buisma, Olympia, Aalsmeer, 1.45 M. Discuswerpen: D. Wevers, A.V. Twenthe, Hengelo, 33.86 M. Speerwerpen: L. Rombouts, Sparta, Dordrecht, 31.73 M. KogelstootenH. P. Munnekes, A.T.B., Amsterdam, 9.665 M. Vad. WATERPOLO. wedstrijden „de zijl". In de zweminrichting „De Zijl" worden morgenavond te kwart over acht gespeeld de vriendschappelijke wedstrijden: Zijl I- H. P. C. II en Zijl II—H. P. C. III. De Heemsteedsche ploegen staan respectie velijk in de res. 2de en res. 3de klasse bovenaan. o VOETBAL. wedstrijden te boskoop. Te Boskoop speelde „De Boskoopsche Boys 1" een vriendschappelijken wed strijd tegen de „Zwaluwen", waarvan de uitslag was 40 voor „De Boys". Daarna speelde „De Boskoopsche Boys 2" tegen ..Gouda 4" met als uitslag 2—3 voor „Gouda". o WIELRENNEN. de tour de france. De achttiende etappe van de Tour de France ging van Aix les Bains naar Evian, een afstand van 202 K.M. Slechts het eerste gedeelte van de route leverde groote moeilijkheden op, daarna ging de weg meestal door licht heuvelig terrein. De deelnemers toonden slechts weinig lust om uit te loopen, zoodat zij bijna den ge- heelen weg bijeen bleven. Kort voor het doel zette Jef Demuysere er plotseling een vaart in en daar de overigen niet snel ge noeg de achtervolging begonnen, kon hij een voorsprong behalen en tot het einde toe handhaven, zoodat hij met 75713 het doel passeerde met een minuut voor sprong op de hoofdgroep. De hoofdgroep, bestaande uit 32 deelnemers, volgde met een tijd van 7—58—01. Leiding daarbij had Leducq, die gevolgd werd door Stopel, Max Bulla, Goedhuys en Charles Pelissier. De overigen werden op de zevende plaats geklasseerd, met denzelfden tijd. De stand van de leiders in het indlvidueele klasse ment is ongewijzigd gebleven, zoodat An- tonln Magne nog steeds aan het hoofd gaat, gevolgd door Pesenti, Demuysere en Dewaele.U. D. KORFBAL. districtsvergadering z.-holland. Te Rotterdam vond gisteravond de dis trictsvergadering '♦oor Zuid-Holland plaats onder voorzitterschap van den heer Hey- boer, terwijl tevens aanwezig waren mr. Parfumeur en de competitieleider de heer Versluys. Zestien vereenigingen, waaronder vier lste klassers, waren vertegenwoordigd. Allereerst ging de vergadering over tot de indeeling der 2de klasse, welke zal be staan uit twee onder-afdeelingen, ieder van zeven ploegen, t.w.: nC: Fluks of Rozenburg. H.B.S., H.S.V.; Die Haghe; O.S.CJt't Zuiden 2; Deetos 2. IID: Regenboog; Gymnasiasten: Sel- llcha; H.K.V. 2; Rood-Wit; Spangen; A. L. O. De indeeling der 24 3de klassers lokte eenige discussie uit over de vraag of deze twaalftallen zouden worden gesplitst in drie afdeelingen van acht ploegen, dan wel in vier afdeelingen van zes ploegen. Na stemming werd het stelsel van drie afdeelingen, elk van acht ploegen, met 154 stemmen aanvaard. De Leidsche twaalftallen werden als volgt ondergebracht: IÏÏF: Fluks 2; Vitesse 2; H.S.V. 2; O. Eibern. 2; O.D.I.: Emma; Ready; Ter Gouw (Gouda). De zestien resteerende twaalftallen wer den verdeeld over twee afdeelingen, ieder bestaande uit vijf Rotterdamsche en 3 Dordtsche clubs. Omstreeks tien uur werd de bijeenkomst gesloten. o fluks—rozenburg. Het Bondsbestuur heeft bepaald, dat Rozenburg zal promoveeren indien boven genoemde beslissings-wedstrijd in een ge lijk spel eindigt. Dezelfde bepaling kwam in het vroegere reglement van wedstrijden voor. DUIVENSPORT. de trekvogel. Wedvlucht vanaf Bordeaux. Afstand 896 K.M. Wind Zuid-West. H. Wallaard le en 7e; A. C. v. Dorp 2e; N. Pet 3e, 10e; D. Klootwijk 4e, 6e, lie; J. Selier 5e, 9e; A. N. Eradus 8e; J. Brax- hoven 12e. De eerste vogel werd geconstateerd te 6 u. 36 m. 2 sec. voorm. De laatste vogel 6 u. 0 m. 28 sec. nam. de blauwkras. Wedvlucht vanaf Bardeaux, afstand 908 K.M. hemelsbreedte; in coucours 42 vogels, welke om 6.30 uur in vrijheid gesteld werden en als volgt werden ge constateerd: Chr. v. d. Pluym le, 7e, 8e en 9e; G. A. L. v. d. Reyden 2e en 6e; P. v. d. Leek 3e; Jac. v. Leeuwen 4e; S. Swa- gers 5e; J. Marijt 10e; A. v. Rooyen 11e. De le duif viel Zaterdag 9 u. 4 m. 57 s., de andere vogels oZndag, de laatste te 1 u. 34 m. 56 s. Nadien kwam er geen duif meer door. Deze vlucht ls buiten de punten Medegedeeld wordt, dat er in beginsel besloten is dat er een stedelijk concours van Dax georganiseerd wordt en dat alle Leidsche liefhebbers worden aangespoord hieraan deel te nemen. Inkorven op 27 Juli a.s. bij de L. P. C. SCHAKEN. euwe—CAPABLANCA. De gisteren in Bristol te Rotterdam onder leiding van de Nieuwe Rotterdam sche Schaakvereeniging gespeelde match EuweCapablanca werd aangevangen om 7 uur. Om vijf minuten over 1 werd de partij bij de 51ste zet afgebroken. Euwe is nu aan zet en iets in het voordeel. Euwe speelt zwart, Capablanca wit. OUDERKERK, thuisreis, 18 Juli te Mar seille. OLDEKERK, thuisreis, 18 Juli te Chin- wangtao. holland—australië lijn. ABBEKERK, thuisreis, 20 Juli te Hamburg TAWALI, uitreis, pass. 18 Juli Perim. holland-afrika lijn. SCHELDESTROOM, uitreis, 19 Juli van Lissabon. MAASKERK, 19 Juli van W.-Afrika te Rotterdam. AMSTELKERK, 19 Juli van Lissabon naar Amsterdam. JAGERSFONTEIN, 19 Juli van Hamburg te Amsterdam. HEEMSKERK, 20 Juli van Durban naar Lorenzo Marques. RANDFONTEIN, uitreis, 17 Juli van Ant- werpen. NIJKERK, 18 Juli van Lorenzo Marques naar Durban. WISSEKERK, thuisreis, pass. 19 Juli Sa- gres. GAASTERLAND, thuisreis. 17 Juli te Spaansch Guinea, ladende. KLIPFONTEIN, thuisreis, pass. 20 Juli Perim. kon. ned. stoomb. mij. BRION, 18 Juli van La Pallice n. Amst. CERES, 19 Juli van Amst. te Hamburg. CLIO. 19 Juli van Tanger n. Gibraltar. CRYNSSEN, 18 Juli van Cristobal naar Cartagena. EUTERPE, Spanje n. Amst., pass. 19 Juli, nam. 5 uur 5 Bevezier. HERCULES, 18 Juli van Genua te Piraeus. HERMES, 19 Juli van Samos te Smyrna. ILOS, 18 Juli van R.dam n. Middel. Zee. IRIS, 18 Juli van Kopenhagen n. Danzig JASON, Nantes n. Antwerpen, pass. 19 Juli Ouessant LUNA, 17 Juli van New York n. Curacao, MEDEA, 17 Juli van New York n. Haiti ORION, Alexandrië n. Londen, pass. 18 Juli Gibraltar. ORPHEUS, Stettin n. Amst., pass. 20 Juli Brunsbuttel. PERSEUS, Aarhuus n. Amst., pass. 19 Juli Brunsbuttel. RHEA, 18 Juli van Sanchez n. Havre en Amsterdam SATURNUS, 18 Juli van Alicante të Tarragona. TELAMON, 17 Juli van Cadix te Genua. TRITON, 18 Juli van R.dam te Malaga. BAARN, 18 Juli van Valparaiso n. San Antonio. ARIADNE, 20 Juli van Hamburg te Amst. ERATO, 20 Juli van Gothenburg te Amst. ULYSSES. Algiers n. Antwerpen, pass. 20 Juli Gibraltar. DOROS. Middl. Zee n. A'dam, pass. 20 Juli Gibraltar. Juli Gibraltar. GANYMEDES, 20 Juli van Kiuluk naar Rethymo. ODYSSEUS, 20 Juli van A'dam te Kopen hagen. HEI.DER, uitreis. 20 Juli te Falmouth. FAUNA, Rotterdam naar Middl. Zee, pass, 19 Juli Dover. VENEZUELA, uitreis, pass. 19 Juli Oues sant. BRIELLE. uitreis, 19 Juli van Callao. AMSTERDAM, 18 Juli van Caleta Buena naar Panama. ORESTES. 18 Juli van Tocopilla n. Ili BODEGRAVEN, 18 Juli van Amsterdam t Colon. kon. holl. lloyd. DELFLAND, 19 Juli van B. Aires, laatst Antwerpen te Amsterdam. I DRECHTERLAND, 19 Juli van Bremen te Amsterdam. 1 SALLAND, thuisreis, 18 Juli n.m. 2 uur van Pernambuco. GELRIA, uitreis, 19 Juli 12 u. 's middags van Oporto. ZEELANDIA, thuisreis, 20 Juli van Las Palmas. holland—britsch-indie-lijn. RIDDERKERK, uitreis, 20 Juli te Madras. kon. paketvaart mij. TASMAN, 17 Juli van Lorenzo Marques n. Beira. NIEUW ZEELAND, 18 Juli van Melbourne naar Singapore. java—china—japan lijn. TJIKARANG, 17 Juli van Hongkong n, Amoy. mij. nederland. SAPAROEA, uitreis, pass. 18 Juli Perim. rotterdam—z.-amerika-lijn. ALUDRA, uitreis, pass. 19 Juli Ouessant, holland—amerika lijn. DELFTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 17 Juli te San Francisco. DINTELDDK, R'dam n. Pacific Kust, 19 Juli te Londen. BILDERDIJK, Norfolk naar R'dam, pass. 19 Juli Lizard. ROTTERDAM, R'dam naar New York, pass. 19 Juli Lizard. DAMSTERDIJK, Pacific kust naar R'dam, was 18 Juli 10.35 u. vm. 485 mijlen van Valentia. VOLENDAM, 20 Juli n.m. van New York te R'dam. rott. lloyd. INDRAPOERA, uitreis, pass. 19 Juli n.m. I u. Finisterre. INSULINDE, thuisreis, 19 Juli n.m. 5 u. van Sabang. PATRIA, thuisreis, 19 Juli v.m. 4 u. van Port-Said; wordt 23 Juli vm. 7 u. te Marseille verwacht. KOTA NOPAN, 19 Juli n.m. 2 u. van Bre men te R'dam. KOTA AGOENG, uitx, pass. 18 Juli Point de Galle. KOTA RADJA, uitreis, pass. 19 Juli v.m. II u. Ouessant. KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 19 Juli n.m. 7 u. Sagres. DELI, uitreis, 20 Juli v.m. 7 u. te Belawan. KOTA PINANG, 18 Juil van Batavia n. R'dam. MODJOKERTO, 20 Juli van Londen te Hamburg. java-new york lijn. KOTA INTEN, Java n. New-York, pass. 18 Juli Kaap Guardefui. BURGERDIJK, New-York n. Java, 19 Juli van Suez. KOTA INTEN, Java n. New York, pass. 19 Juli n.m. 9 uur Perim. MERAUKE, 17 Juli van Philadelphia te Hampton Roads. holland-o.-azie-lijn. OOSTKERK, 19 Juli te R'dam. MEERKERK, 20 Juli van Hamburg te Amsterdam. diverse stoomvaartberichten. EOEKELO, 17 Juli van Londen te Ham burg. SCHIE, 13 Juli van R'dam te Wyborg. HARDENBERG, 17 Juli van Archangel n. Rotterdam. FARMSUM, 17 Juli van New-Orleans naar Barry. AALSUM, 18 Juli van Barry te B.-Aires. FLENSBURG. Vlaardingen n. Oxelosund, pass. 18 Juli Holtenau. KRALINGEN, 19 Juli van R'dam te Riga. PARKHAVEN, 18 Juli van Montevideo n, Antwerpen. TARA, Antwerpen n. Montevideo, pass. 19 Juli Fernando Noronha. TIBA, Rotterdam naar Oran, pass. 20 Juli Gibraltar. DORDRECHT, 19 Juli van Stockholm n. Holtenau. EMMAPLEIN, 19 Juli van Gravosa naar Stamboul. WOENSDRECHT, 18 Juli van Arzew naar Port de Bouc. SLOTLAAN, 19 Juli v. Bilbao te Middlesbro VEERHAVEN, 18 Juli van Pensacola n. Bremen. JONGE ELISABETH, 18 Juli van Valencia te Londen. ROZENBURG, 18 Juli van Vlaardingen te Hartlepool. IJSSEL, 15 Juli van Sikea naar Rotterdam. SPAR, 17 Juli van Rangoon te Puerto Campha. AMSTERDAM, tank, 15 Juli van Baton Rouge te Algiers. COLYTTO, 19 Juli van Montreal naar Rotterdam. STAD HAARLEM. Vlaardingen naar Porto Ferrajo, pass. 19 Juli Gibraltar. GALGEWATER, San Nicolas naar R'dam, 18 Juli van Las Palmas. EMMAPLEIN, 19 Juli van Gravosa naar Stamboul. WILLEMSPLEIN, Narvik n. R'dam, pasS. 18 Juli Udsire. LETO, Bahia Blanca naar Londen, pass. 18 Juli Las Palmas SIRRAH, 18 Juli van Birkenhead te Ar changel. ALBIREO. Mar del Plata n. Hamburg, 18 Juli van Las Palmas. MIJDRECHT, 20 Juli van Constaza '0 Antwerpen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10