UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCH00LNIEUWS HUISHOUD-5PECERIJEN HQ ILL AN DIA SPECERIJEN IN DE BEKENDE WITTE BUSJES DE BESTE KWALITEIT ySillevoldts Specer yenmalery /jnno1853 Rotterdam UIT DE OMSTREKEN. j Vccnenburgerlaan aan de beurt om gebitumeerd te worden. TWAALFDUIZEND BRIEVEN VOOR DE „GRAF ZEPPELIN" Zaterdagavond is de ijsbreker „Maly- guine" met vertegenwoordigers van de Russische en de Buitenlandsche pers naar de Poolzee vertrokken. De ijsbreker heeft 12.000 brieven voor de Graf Zeppelin aan boord. SCHEPEN VERGAAN. In een storm is een Japansch stoom schip vergaan. 23 leden van de bemanning kwamen om het leven. Sedert Zaterdag is een Chlneesch stoom schip met zijn bemanning van 31 koppen zoek. Men vermoedt, dat het in den storm is vergaan. VLIEGTUIG GEVALLEN. Gistermiddag is de bekende vliegster Mevr. Violet Baring, een nicht van den markies van Zetland in de nabijheid van Aborfield (Berkshire, Engeland) met haar begeleider, een directeur van de Lloyd- bank, neergestort. De beide inzittenden van het vliegtuig waren onmiddellijk dood. AARDSCHOKKEN EN NOODWEER IN ZUID-MEXICO. Het Zuidelijke gedeelte van Mexico is in de laatste 24 uur door hevige aard schokken, gepaard gaande met buitenge woon zwaren regenval geteisterd. Ver schillende steden zijn door de gezwollen rivieren overstroomd. Talrijke personen zijn verdronken. Nadere bijzonderheden ontbreken. NOODWEER BOVEN FRANKFURT AAN DE MAIN. Gisteravond heeft voor de derde maal een hevig noodweer gewoed boven de Bergstrasse. Tusschen 5 en 6 uur ontlaad de zich in de streek van Reichenbach een wolkbreuk, waardoor groote deelen van het land in meertjes herschapen werden. In enkele minuten lag overal het koren verpletterd. Beken zwollen tot geweldige stroomen aan, in vele huizen stonden de benedenverdiepingen spoedig onder water. Veel schade werd ook aangericht door met het water meegesleepte takken en boom stammen. Op verschillende plaatsen wer den bruggen stukgeslagen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hierden, A. H. G. J. van Voorthuizen te Vuursche. Bedankt: Voor Zwartsluis (toez.), J. H. Ch. Israël te Vleuten; voor Waarder W. Rijnsburger, te Polsbroek en Vllst. Aangenomen: Naar Birdaard, L. Kuier, cand. te Leeuwarden; naar Dalfsen, O. C. Cazemier te Stavoren. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Soestdijk, J. W. v. Ree te Barendrecht. -o ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. IV. Aan den heer G. Egly te Struth wordt f. 115 gezonden voor de Hervormde Ge meente te Assweiler en aan den heer J. des Bouvrie Jr. te Amsterdam f. 337.50 voor het comité der Waldenzen. Een bedrag van f. 500 werd toegezonden aan den heer P. Jacubénas te Birzai voor de Herv. Kerken in Lithauen. Voor de kas tot behartiging der gods dienstige belangen van Hervormde Neder landers in het buitenland werd aan bij dragen en giften f. 5038.68 ontvangen, tegenover f. 2002.83 in het vorig jaar. Dit voordcelig verschil is vooral te dan ken aan jubileumgiften van het Dames comité te Den Haag. Het Fonds tot stich ting van nieuwe predikantsplaatsen on derging geen verandering; het saldo bleef derhalve f. 55. Na de behandeling der generale kas wijst de president er op, dat het zoo te betreuren is dat er zoo weinig geld is voor de geestelijke belangen daar er zoo veel moet gebruikt worden voor de ma- terieele dingen. Van dr. G. Antal is ingekomen een uit- noodiging tot bijwoning van het 400-jarig gedenkfeest van het collegium reforma- torum te Papa (Hongarije.) Besloten wordt prof. Aalders te Gro ningen te verzoeken de Synode te verte genwoordigen. Van het Provinciaal Kerkbëstuur van Gelderland was bij de Synodale Commissie ingekomen een verzoek om voorlichting inzake de bevoegdheid van niet-aange- stelde godsdienstonderwijzers. Het Classicaal bestuur van Bommel is van oordeel dat zoodanige godsdienston derwijzers geen bijbellezingen en zooge naamde oefeningen mogen houden en dus tegen hen moet worden opgetreden. Het Prov. Kerkbestuur van Gelderland ontkent dat en wendde zich om voorlich ting tot de Synodale Commissie. In de classis Bommel zijn er velen, die geen betrekking als godsdienstonderwijzer hebben, Zondag op Zondag optreden en feitelijk eene openbare godsdienstoefening leiden; terwijl zij toch, alleen na verkie zing door den Kerkeraad eener gemeente de bevoegdheid hebben om bijbellezingen enz. te houden; daarom wil het classicaal bestuur tegen hen optreden. De Synodale commissie heeft zich vereenigd met de opvatting van het classicaal bestuur, waaraan de Synode hare goedkeuring hecht. De president sluit de zitting met dank- geucd. ALPHBN. Afscheid ds. v. Andel. Ds H. W. H. v. Andel predikant bij de Geref. Kerk Hooftstraat alhier, zal 6 Sep tember a.s. afscheid nemen van deze ge meente en 17 September na op 13 Septem ber daartoe te zijn bevestigd zijn intrede doen bij de Geref. Kerk Rotterdam-Zuid (Katendrecht). Door een aap gebeten. Gisteren werd de hulp van dr. Munting ingeroepen voor een zesjarig dochtertje van een woonwagenbewoner, dat in het woonwagenkamp door een aap. een stuk uit haar bovenbeen was gebeten. Dezer dagen werd door de bakkers gezellen alhier een voetbalclub opgericht. De ontvangsten voor de Medische zending in de Geref. Kerk alhier over het tijdvak Jan.-Mei heeft de som van f. 196.93V, bedragen. Na gehouden stemming heeft het be stuur van de vereeniging voor stichting en instandhouding van een gebouw voor Chr. belangen in wijk Hoorn alhier besloten dat het gebouw den naam „Jonathan" zal dragen. Tegen zekeren v. d. E. alhier kwam bij de politie een aanklacht in van een ergerlijk geval van dierenmishandeling. Door hem is blijkens de aangifte op wreedadige wijze een hond geworgd. Onze plaatsgenoot de heer G. J. J. Leene slaagde voor het eind-examen aan de Amsterdamsche- Grafische School. Het Meubllairfondscomité van de ver. tot stichting van een gebouw voor Chr. belangen in wijk Hoorn, ontving Zaterdag van een inwoner onzer gemeente een gift van f. 100. Dc heer R H. Samsom alhier slaagde voor het staatsexamen B Latijn en Grieksch. Door B. en W. is de heer B. Sprey Lindehovenstr. 49 benoemd tot 2e brand meester bij de handbrandspuit in de Vin- kebuurt. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. J. M. Corts en K. Roos. Jacoba Catharina Geertruda. d. v. F. P. Huigsloot en J. A. Walraven. Johannes Henricus. z. v. H. Vesseur en L. C. van Wieringen. Anna Maria, d. v. L. P J. M. van Akkeren en G. M. C. Nefkens. Jacobus Theodorus, z. v. Jac. van der Meer en M. C. Disseedorp. Overleden: Willem Verhoog, 69 j. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z, van P. v. d. Laan en T. P. Spoorman; Aart, z. van J. Voskuilen en M. van Daalen. Ondertrouwd- C Weischeet, 23 jaar en A. Th. de Bruin, 20 jaar Overleden: Gijsbertus de Lange, 71 jaar. Gevonden voorwerpen. Aan het poli tiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden voorwer pen: Sportriem, portemonnaie, meisjes muts, portemonnaie met inhoud, ceintuur, damesjurk, spatscherm van een rijwiel, pakje manufacturen, twee vulpennen, hee renrijwiel en zakdoekje inh. eenig klein geld. Als gevonden bij den badmeester van het badhuis terug te bekomen: 2 dassen, sportriem, kettinkje en sigarenpijpje. In de bad- en zweminrichting alhier werden gedurende de afgeloopen week 334 heeren-, 507 dames- en 81 volksbaden ge nomen. Voor het toelatingsexamen der H B S. te Gouda slaagde Hela Weijman. Te 's Gïavenhage slaagden voor diploma A met wiskunde Jan van Gelderen en voor diploma B met wiskunde Adriana Hooftman, allen alhier. De Chr. Muziekvereeniging harmonie ..Concordia" hoopt hedenavond in de tent aan de Burg Colijnstraat een concert te geven. o ROELOFARENDSVEEN. Mej. Corry W M. Vosters. leerlinge van het pensionaat St. Catharineburg te Oisterwijk heeft met goed gevolg afgelegd het eind-examen U.L.O. WOUBRUGGE. AFSCHEID VAN Ds. TH. G. TONNON. WADDINXVEEN. Bedankt. De heer Johs. Visser Jzn die reeds vele jaren zitting had in den Raad en ook vele jaren wethouder was heeft bedankt voor zijn benoeming tot lid van den Raad Naar wij vernemen zou als opvolger door den voorzitter van het stembureau zijn aangewezen de heer N. Krabbendam. Verlaging Electriciteitstarievcn. Door B. en W. wordt aan den Raad voor gesteld voor de electriciteit een verlaging in te voeren met October a.s. De verlaging zou dan bedragen voor licht 3 ct„ kracht N.T. 2 ct. op contract beneden 5000 K.W.U.. 2 ct. idem boven 5000 K.W.U., 2 ct. voor polderbemaling bij dag. en bij nacht 1 ct. per K W U. Onze oud-plaatsgenoot den heer J. A Rijnberg, hoofd der openbare school te Oudelande (Zeeland) is in gelijke betrek king benoemd te Groot-Schermer bij Alkmaar. Men is in onze gemeente druk doende den nieuwen weg aan te leggen van Rot terdam, Den Haag, Utrecht. Veranderen de plannen niet meer dan zal de brug over de Gouwe komen ten Noorden van V verffabriek van de wed. Boonstoppel en Zn. Er zullen wel eenige nieuw gebouwde panden voor dien weg ten offer moeten vallen. RECLAME. 7677 IN DE BI AU WE BUSJES MET DE PALMEN Veel belangstelling. Gistermiddag hield ds. Th. G. Tonnon in de Ned. Herv. Kerk te Hoogmade zijn atscheidspredikatie, wegens zijn vertrek naar Pijnakker. Hoewel men in allerijl nog probeerde het aantal zitplaatsen te verdubbelen, was dit maar nauwelijks voldoende de talrijke schare belangstel lenden uit Hoogmade en Rijpwetering, Woubrugge en Leiderdorp een plaats te bieden. Onder de aanwezigen werden op gemerkt de burgemeester van Woubrugge, de heer W. A. Boot, wethouder van Wou brugge, en M. P. Splinter, wethouder van Leiderdorp, een deputatie van den Kerke raad van Leiderdorp, notaris S. J. Ruize- veld en vele anderen. Bij zijne inleiding wenschte ds. Tonnon voorop te stellen dat ook bij dit afscheid alle persoonlijke gevoelens voorbijgezien dienden te worden, dat het zijn taak was geweest en oolf in dezen laatsten dienst, welke hij zou leiden, zijn roeping zoude zijn te wijzen op datgene wat blijft bij alle wisseling welke op deze aarde plaats vindt. Als vanzelf was spr. bij het kiezen van zijn afscheidstekst gekomen tot de woorden van Matth. 17 vers 8: „en hunne oogen opheffende zagen zij niemand dan Jezus alleen", waalbij spr .stilstond bij het zien van Jezus die blijft en Jezus die met ons gaat. Spr. schetste de geschiedenis van Mat- theus 17 waar de jongeren met Jezus op den berg zijn getroffen geworden door den heerlijken aanblik, hun daar getoond, en den stem beluisteren van God zelf daar sprekende, als de wolk hen overschaduwd heeft, maar als zij daarna de oogen op heffen zien zij Jezus alleen. In de twee en een half jaar welke spr. te' Hoogmade doorbracht heeft hij de verheven taak gehad het evangelie van dien eenigen Zaligmaker te mogen brengen, van dien Jezus die blijft door alle eeuwen heen, van dien Jezus die bij alle wisseling en omme keer dezelfde is gebleven en ook weer medegaat. In Mathh. 17 wordt verhaald hoe Jezus wederom met de discipelen van den berg afdaalt. Ook in het gewone leven als de berg weer achter ligt gaat de Zaligmaker weer mee. Spr. voelt aller hande vragen voor de gemeente en voor zich zelf. Voor de gemeente die als kleine kern te midden van andere richting reeds eeuwen bestond, wat zal de toekomst geven. Voor hem zelf doemen vragen op over de nieuwe gemeente. Toch zal het goed zijn want Jezus blijft en gaat mede. Na deze met gloed uitgesproken predicatie richtte spr een kort woord van afscheid tot enkele personen en corporatiën en wendde zich het eerst tot den burge meester en mevrouw om dank te zeggen voor de ondervonden belangstelling en vriendschap voor zich en zijn gezin. Ook wethouder Boot dankte spr. voor alle hulp welke hij steeds van dezen ondervonden had. Voorts richtte spr zich tot den Kerkeraad van Leiderdorp, tot de predi kanten ds. Ode van Koudekerk en Stree- der van Leiderdorp, welken laatsten hij als consulent de gemeente aanbeval. Den Kerkeraad en heeren Kerkvoogden dankte spr. voor alle hulp en steun en ten slotte den organist, deri heer Kwakernaak en de kosteres, de wed. Versluis voor alle steun bij den eeredienst ondervonden. Ten slotte richtte spr. zich tot de gemeente Hoogmade en Rijpwetering. Spr. is zich bewust dat zijn werk gebrekkig is geweest maar toch heeft men goede jaren door gebracht. Spr. dankte de gemeente vooral wat hij ook van haar geleerd heeft. Spr. heeft in deze jaren zijner ambts bediening het Heilig Avondmaal mogen houden, de Doop mogen bedienen, in zoo menig oogenblik heeft de gemeente met hem lief en leed mogen deelen. Ook zijn j vrouw die met hem het Gemeentewerk trouw vervulde, brengt hij dank. Na het dankgebed bracht ds. Ode na mens den Ring Alphen dank voor de vriendschap en daadwerkelijke medewer king welke deze Ring steeds van ds. Ton non mocht ondervinden, dank ook voor de trouwe plichtvervulling in zijn ge meente. Spr die ds. Tonnon in zijne ambtsbediening bevestigen mocht, bidt hem en zijn gezin Gods zegen toe, ook in zijne nieuwe gemeente. Het trof spr. bij ds Tonnon steeds, niet alleen dat het evangelie gebracht werd. maar hoe het gebracht werd Bij dit afscheid voelt spr. dat God zijn boodschappers zendt dan hier, dan daar. De boodschapper gaat, doch de boodschap blijft. Ds. Streeder bracht als consulent na mens de gemeente, als voorz. van den Kerkeraad van Leiderdorp namens dien Kerkeraad en als vriend dank voor alles wat ds. Tonnon gedaan en gegeven had in de bediening van zijn ambt Spr. stelde voor ds. Tonnon toe te zin gen Ps 122 vers 4. Nadat ds Tonnon de predikanten Ode en Streeder en de gemeente hartelijk dank gezegd had voor de tot hem gesproken en gezongen woorden, sprak hij de zegen uit, waarna zeer velen gebruik maakten van de gelegenheid van ds. en mevrouw Tonnon in de consistoriekamer afscheid te nemen. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt Woensdag a.s. des voormiddags 9.30 uur in openbare vergadering bijeej ter behandeling van de volgende punten: 1. Notulen en mededee- lingen: 2. Ingekomen stukken; 3. Prae- advies op een verzoek om inlichtingen van Ged. Staten. 4. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan de Chr. H. B. S. te Alphen; 5. Voorstel tot onderzoek der ge loofsbrieven; 6. Voorstel verleenen subsidie Wilhelmina-vereeniging; 7. Voorstel tot het aangaan eener overeenkomst met den heer Swama; 8. Idem met de stichting waterleiding „De drie gemeenten": 9. Voorstel tot het aanbrengen van een bovengrondsnet in het Noordeinde te Hoogmade; 10. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer K. Kam- meraat als Gemeente-ontvanger en Ad ministrateur der bedrijven; 11 Rond vraag. De heer G. Anker heeft zijn benoe ming tot lid van den Gemeenteraad aan genomen, eveneens de heeren W. A. Boot, C. W. Lieverse, P. F. Noordam, L. Tondu, D. de Vette en P. van Ruiten. De Raad blijft dus onveranderd. Alle zittende leden keeren met September ae. op hun plaat sen in den Raad terug. AALSMEER. Een goede maatregel. Door bemiddeling van de afdeeling van „Het Witte Kruis" zijn bij eenige ingezete nen over verschillende wijken verspreid wonend, verbandtrommels geplaatst. De perceelen, waar een trommel is ge plaatst, zijn kenbaar aan het witte kruis op blauwen grond aangebracht aan den voorgevel en zijn: wijkgebouw Wetering straat: K. Hansen, Uiterweg; Joh. Jong kind, Ophelialaan; J. van der Meer. bij Jaap Ballenbrug; W. de Groot, Oostein- derweg; A. de Bliek. Machineweg; J. van der Meer, Oosteinderweg; H. C. Zethof, Kudelstaartscheweg. Aanbesteding. Door den bouwkundige C. G. Luik al hier werd onderhandsch aanbesteed: het bouwen van een winkelhuis met bakkerij en garage, voor rekening van den heer C. Passchier. De uitslag was als volgt: metselwerk: K. W. A. Terreehorst f.9935; timmerwerk: Gebrs. J. en W. v. d. Laarse f.5120; schilderwerk: Joh.' Dobber en D. de Vos f. 1047; loodgieterswerk: Gebrs. Prins f.979; electriciteitswerkM. Tas f. 200. De inschrijvers wonen allen in deze gemeente. Op 't kantje af. Een 6-jarig dochtertje van W. L. al hier viel Zaterdagmiddag in de Kerk- wetering. Het meisje was reeds een eind uit den wal gedreven, toen het den zoon van v. Gr. mocht gelukken met een roei boot den drenkelinge te bereiken en nog behouden op den kant te brengen. Ernstig verwond. Een knecht van een van elders komen den schipper, liggende met zijn vaartuig aan den Aalsmeerderdijk, had Zaterdag middag het ongeluk, met zijn linkerhand tusschen een loopenden motor te geraken. Zijn pols werd zeer ernstig verwond, zoo dat voor het behoud van de hand wordt gevreesd. Zuster Pruissen en dr. Bon verleenden eerste hulp, waarna de man naar een zienkenhuis te Amsterdam is vervoerd. De heer H. Buisma, onderwijzer al hier, is geslaagd voor het examen hoofd- acte. BENTHUIZEN. Doodelijk ongeval. Zaterdagmiddag reed de heer L. F. S. met zijn motorrijwiel; op de duo zat C. W., beiden wonende alhier. Zij reden op de Stationstraat te Zegwaart met een snel heid van plm. 50 K.M. Zij gaven een signaal voor een wielrijdster, die voor hen uitreed. Deze maakte zich evenwel angstig en begon te slingeren. De heer S. haalde te veel naar links uit, met het gevolg dat hij in de sloot voor de woning van dr. Palthe terecht kwam met het hoofd tegen de betonnen schoeiïng. Dr. P. die het ongeluk zag. snelde ter hulp en bracht den man bewusteloos op het droge, en naar zijn woning. Na ruim een half uur waren de i levensgeesten geweken. V. kwam er met een j gekneusde knie en eenige schrammen aan het been af, terwijl het meisje, dat even- eens de sloot in was gesleurd eenige lichte I kneuzingen aan een der ribben opliep Burgerlijke stand. j Overleden: Lambsrtus Theodorus Schel- lingerhout, 22 jaar. o HILLEGOM. Dc gemeente heeft in de laatste jaren j veel ten koste gelegd aan de verbetering der wegen en toch is voor eerst nog niet alles in orde. 1 Verbreed en gebitumeerd zijn van den Endelaan, Wilnelminalaan gedeeltelijk. Kerkstraat, van Meerbeekstraat, Prins Hendrikstraat, Meeriaan (voor het grootste deel voor rekening van de Provincie) Pastoorslaan en Loosterweg II, gedeeltelijk. Thans heeft het gemeentebestuur de oogen geslagen op de Veenenburgerlaan, van ouds een boschweg langs het Veenenburcjer bosch waarvan geen boom meer te vinden is. Door de afzanding van dc gronden aan beide zijden, ontstond een hooggelegen weg, die lijkt op een polderdijk wat hij in werkelijkheid nooit is geweest. Aan beide zijden van deze Veenenburger laan zijn thans ettelijke honderden piket paaltjes geslagen, aangevende de nieuwe lijnen, waarlangs de weg ontworpen is volgens het uitbreidingsplan. Behalve af graving van den dijk en verbreeding van den weg, is het de bedoeling de bochten zooveel mogelijk te verwijderen. Telkens is een stukje tuin noodig, terwijl aan de andere zijde grond beschikbaar komt. Op een punt zou de nieuwe weg zelfs geheel naast den oude komen te liggen. In d'en tijd als de bollen bloeien, biedt deze hooge weg een mooie gelegenheid om over de velden heen te zien. Dit zal opgeofferd moeten worden aan het ver krijgen van een breederen weg met minder bochten, en een weg die voor het moderne verkeer geschikt is. De aangelande eige naars van bollengrond hebben ook belang bij deze verbetering, zoodat van hen wel medewerking is te verwachten. Het ge meentebestuur heeft bij dit groote werk vee! medewerking noodig. Het plan strekt zicb uit van den Rijksweg af, tot de grens van Lisse. Na de afgraving zal de nieuwe weg gebitumeerd worden. Vertrek F. Engel Pzn. Deze week zal de heer F. Engel Pzn. zijn functie als boofd der Openbare School voor U.L.O neerleggen. Hem is óp ver zoek eervol ontslag verleend. De ouder- comnussie der school heeft de gelegenheid georganiseerd om op Vrijdagavond 8 uur in het Nutsgebouw afscheid van den heer Engel te nemen. Daar worden leerlingen, oud-leerlingen, ouders, vrienden en kennis sen, kortom alle belangstellenden verwacht om een afscheidsgroet te brengen aan den heer en mevrouw Engel. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken. Aan den heer L Schoonderbeek alhier is na aanbesteding opgedragen den aanleg van de electrische installatie in een Open bare Lagere School te Rijswijk. De heer A. L. J. van Dijk is geslaagd voor het eindexamen der Amsterdamscne Grafische School. KATWITK. Loop der bevolking. Vertrokken: Wed. Jac. Wassenaar, geb Jac. Verbeek, naar Delfzijl, Landstraat 64- J. Kaaij, naar Amsterdam, Singel 239; E. Michel, naar Duitschland, Niederschelden Arntstrasse 44. Gevestigd: J. H. Plooii, van Leiden, Varkevisserstraat 10, K. P. Vermeulen, van 's Gravenzande, Overrijn 8: J. W. Broers, van Utrecht, Duinoord 38; B. Schoneveld, van Leiden, Zeehospitium. De heer D. C. v. Leeuwen heeft zijn benoeming als raadslid, opvolger van den heer R. Ouwehand, aangenomen. KATWITK AAN ZEE. Strand-Evangelisatie. Dinsdag halfaclxt: ds. J. W. Siddré, Noordwijk-Binnen en ds. H. Meljering, Katwijk a. d. Rijn. Donderdag 4 uur: ds. H. Thomas, Leiden en ds. J. C. v. Apeldoorn. Leiden. Aftreden wethouder J. v. Duyn. Wethouder J. van Duyn (C.-H.) heeft bericht, dat hij na September geen deel meer van den gemeenteraad wenscht uit te maken. Zijn opvolger op de Chr.-Hist. lijst is de heer W. Kulk, die zijn benoe ming aanvaarden zal. Over de benoeming van de wethouders op Dinsdag 1 September zijn reeds eenige onderlinge besprekingen gehouden. Waar schijnlijk zal een wethouder van de Chr.- Hist. fractie en een van de A.-R. gekozen wordenè De Chr.-Hist. partij bezet in Sep tember zeven raadszetels en de A.-R. partij 3. Deze hebben samen de meerderheid der 17 uit te brengen stemmen. Algemeen wordt verondersteld, dat de heer C. A. Veltkamp (A.-R.) tot wethouder gekozen zal worden. Het bezoek der badgasten. Zaterdag was de komst van badgasten weer groot. Het is nu op den Boulevard, op het strand en in het dorp goed te be merken, dat de vacantie is aangebroken. Het is echter minder druk dan verleden jaar. Op het politiebureau komen de laatste dagen veel aanvragen om duinkaarten binnen. Zaterdag werd de 3000ste van dit jaar verkocht. Den 29sten Juni werd de 1770ste duinkaart verkocht, dus binnen de drie weken was een aantal van 1230 bereikt. Ook het kampeerterrein van de ge meente begint in trek te komen. Zaterdag stonden er reeds 20 tenten en voor de eerstvolgende weken zijn er al verschei dene aanvragen voor kampeeren binnen gekomen. LISSE. Auto-ongeval. Nabij de firma Bruynen reed een tou ringcar zoo dicht langs het trottoir dat een alhier logeerend Engelschman weid aangereden en verwondingen opliep. De Prot. Voetbalvereeniging heeft in verband met haar toetreding tot den Bond de naam van „Excelsior" prtjsgege ven en wordt nu „Lisser Racing Club" ge noemd. Onze vroegere plaatsgenoot J. Boon ontving gisteren in de kapel van het St. Joseph's college te Mill-Hill de priester wijding. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A: F. J. C. van Aken en W. Tromp, beiden alhier. NOORDWITK. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten. Terug ontvangen in de eerste helft der maand Juli. Brieven Binnenland: H. Groenland, Velsen; Grooteburg, Utrecht. Hagedoornschool, Hegemans zakenbeurs Amsterdam; G. Jansen, Utrecht; G. J. van Keuken, Amsterdam; Maasbode, Rotterdam; D. van Ommern, Noordwijk B.; K. Postma, Amsterdam; de Swarte, Amsterdam; van Wylacker-Eszen, Rotterdam. Brieven Buitenland: Lathan Oil Cookers, Londen; Willemse, Lindau. Briefkaarten Binnenland: A. Borremans, Rotterdam; Bylandt-Borne, Arnhem; S. Davis. Amsterdam: Mcj. J Dubbeldam; Lambsgts, Amsterdam; Lindhorst, den Haag; O. Pad, Amsterdam; G. Schel, J. Stafleu, den Haag; Tante Toos, Rotterdam; een zonder adres. Briefkaarten Buitenland: Else Buchholz, Hannover; G T. Dop, Munchen; Funke Redactie, Croul SakseneufschHarvard, Los Angeles; Hans Kampzar, Munster; Paula Lapcamperia, Brussel; Sahetta van der Meyer, Bruxelles; Rasche, Osnabruck. NOORDWITK AAN ZEE. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen. diploma A: M. C. v. d. Broek, alhier. o NOORDWITKERHOUT. Benoeming gemeenteraadsleden. Van de dertien candidaten, die benoemd zijn tot lid van den Gemeenteraad, hebben er twaalf hun benoeming aangenomen. De heer J. v. d. Voet, met voorkeurstemmen benoemd, wenscht niet in aanmerking te komen. De heeren L. M. v. Noort en J. Geerlings eveneens benoemd met voorkeur stemmen, hebben hun benoeming wèl aan genomen. Priesterwijding. Gisteren werd onze vroegere dorpsgenoot de heer P. F. Versteege in het St. Joseph- College te Mill-Hill (Engel.) tot Priester gewijd Zondag, 26 Juli a.s. zal hij in de parochiekerk van St. Joseph alhier, zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. De parochie zal den Eerw. feesteling een luisterrijke ontvangst bereiden. De Heeren- en Gooweg in onze ge meente, zijnde onderdeel van den grooten doorgaanden weg van Wassenaar naar de Ncord-Hollandsche grens zijn door de pro vincie Zuid-Holland in onderhoud over- prp-ovnen. OEGSTGEEST. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen, diploma A: J. Lubach alhier. 22

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6