leidsch ZEILERSFEEST OP DE KAAG. W van hi hei 72ste Jaargang Maandag 20 Juli 1931 No. 26 Het voornaamste Nieuws van heden. tbtest TELEFOON DIRVfen ADMIN. 2500 RED. 1507 iimuuuuuuuijiujiniiuiiitftJMni Na storm en regen kwam zonneschijn. DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. Een sensationeele race in de regenboogklasse A. (Van onzen eigen verslaggever). 't Is jammer, dat de zeilerij rechtstreeks afhankelijk is van de weersomstandighe den. En nu moge het waar zijn, dat wind voor het welslagen van een zeilfeest een veel belangrijker factor is dan zon, het valt toch niet te ontkennen, dat overda dig milde regenbuien allerminst bevorder lijk zijn om de animo, zoowel van de zijde der deelnemers, maar vooral van den kant van de toeschouwers, te verhoogen. Die grauwe regenluchten drukken de stemming; geven aan het anders zoo fleu rige gedoe geen kleur. De kijkers blijven aan boord of hangen wat rond in de Kaagsocieteit; de deelnemers overleggen of het wel raadzaam is bij den heerschen- den stormwind uit te komen; ettelijke trekken zich terug, de anderen komen met dichtgereefde zeilen aan den start. Dat het gevaar van averij of omslaan alles behalve denkbeeldig is, bewees het verloop van den wedstrijd in de Regen boogklasse A. Van der Meij en Hendriks waren vrijwel tegelijk met het startschot door de lijn, hetgeen vooral van eerstge noemde een buitengewone prestatie mag beeten. Op het voor-de-windsche rak naar let Zweiland bleef het veld bijeen, zoodat er bij de boei een geweldig gedrang ont stond. Cor van Staveren kon nog juist de boei ronden, doch de rest volgde op een kluwen. De gevolgen bleven niet uit; De Goederen raakte met het tuig van zijn „Maas" verward in een zaling van Hen driks' schip „Henny". Even kleefden de booten bij elkaar, toen raakten ze weer los, maar een lijn van de „Henny" bleef vastzitten aan de mast van de „Maas", waardoor deze half onder water getrok ken werd. Gelukkig brak op dat oogenblik de lijn af. Hendriks bleef doorvaren en wist zich in het verdere verloop zelfs tot de vierde plaats op te werken. Tegen het laatst der tweede ronde sloeg een ruk wind hem juist beneden de boei, waardoor hij weer achterraakte en den strijd toen maar opgaf. Doch daarbij bleef het niet. Bij het kruisen van Dieperpoel naar Norremeer. in het stoombootengat, liet van Rijn zijn zeilen te vol drukken en verspeelde daar door zijn mast. Zijn stadgenoot Veldhui zen maakte het weinig' beter door in het laatste in-de-windsche rak naar de finish aan den grond te loopen en te zinken. Het kostte heel wat moeite om het schip weer vlot te krijgen. Inmiddels kampten Cor van Staveren en Willem van der Meij fel om de leiding. Bij het ingaan der tweede ronde bedroeg de voorsprong van den Oude-Weteringer nog 19 seconden, doch op het kruisrak Dieperpoel-Norremeer kwam van der Meij geducht opzetten. Van Staveren zag het gevaar en belette door gedurig overstag te gaan, dat van der Meij passeerde. Hij manoeuvreerde daarbij beter dan onze stadgenoot, die te schraal aan den wind wilde varen, daardoor de vaart uit zijn schip haalde en zoodoende het aanvanke lijk gewonnen terrein weer moest prijs geven. Eenmaal voor, nam van Staveren geen enkele risico meer; hij voerde pre cies dezelfde manoeuvrees uit als van der Meij en ging circa een halve minuut voor deze door de finish. Niet minder dan vijf jachten gaven dus onderweg den strijd op. In de overige klassen was dat aantal eveneens aanzienlijk. Men zie de uitslagen maar eens na. Voor de kleinere jachten was de baan in verband met het ruwe weer verlegd. Deze zeilden thans rondom den Laecker- polder. Jan Maas startte niet en teekende protest aan tegen het feit, dat dit niet van tevoren op een duidelijke wijze aan de deelnemers was bekend gemaakt. In de regenboogklasse B ging de strijd langen tijd tusschen de El van Hoekstra en de Meteor van de Graaff. Eerstge noemde volgde echter het slechte voor beeld van zoovelen en staakte ontijdig den strijd. Ten slotte vermelden we nog. dat de Kaag met hoog bezoek werd vereerd, n.l. van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. Van Karnebeek en den burgemeester van Den Haag, jhr. Bosch Ridder van Rosenthal, die aan boord van de Zonnety. het jacht van de heeren Doe- des en Van Hoolwerff een tochtje over de plassen maakten. 16 kwadraat kruiserklasse: 1. Treub I st. W. J. Jacobs in 2 u. 1 min. 36 sec.; 2. Treub IV en VI opgegeven. Sterklasse: 1. Aldebaran st. J. Dorsman in 1 u. 35 min. 31 sec. Regenboogklasse A: 1. Hollandia st. C. van Staveren in 1 u. 50 min. 51 sec.; 2. De Leede III st. W. Z. v. d. Mey in 1 u. 51 min. 27 sec.; 3. De Steur st. L. J. v. d. Steur in 1 u. 53 min. 56 sec.; 4. Holland st F. P. Bos in 1 u. 55 min. 19 sec. Hennie, Windekind. Maas. Jan en Karekiet opge geven.- Regenboogklasse B: 1. Westeinder st. L. J. Sluizer in 2 u. 1 min. 52 sec.; 2. Meteor st. W. H. de Graaff in 2 u. 2 min. 11 sec.; 3. Kameleon st. J. v. d. Horst in 2 u. 3 min. 2 sec.; Snip, El en Elf opgegeven. Vrijbuiterklasse: 1. Jet st. A. IJkema in 1 u. 51 min. 21 sec.; 2. Uilenspiegel, st. J. Surie in 2 u. 11 min. 8 sec.; 3. Dirk Duivel st. W. Feitz. Jan Brass en Kaper opge geven. 22 kwadraat scherenkruisers1. Sperwer st. C. A. Vermaat in 1 u. 48 min. 20 sec.; 2. Habibi St. G. v. Dusseldorp in 1 u. 55 min. 6 sec. Handicapklasse D. 1. Filo st. F. Los gez. en ber. tijd 1 u. 44 min. 58 sec.; 2. Nar- mada st. H. W. Tieleman in gez. en ber. tijd 2'u. 2 min. 28 sec.; 3. Atalanta. But terfly opgegeven. 12-voetsjollenklasse dames B: 1. Brani stvr. mej. J. Veth in 24 min. 45 sec.; 2. Boffie stvr. mej. M. J. v. d. Stadt in 25 min. 16 sec.; Ducky en Babs opgegeven. Scheldejollenklasse: 1. Rietepiet st. J. D. A. Hellema in 2 u. 22 min. 19 sec.; My Hobby en Eureka opgegeven. Bergummermeerjachten: 1. Margotje st. J. Broeders in 2 u. 12 min. 40 sec.; 2. Tapir st. N. A. W. Witkamp in 2 u. 40 min.; 3. Cobi st. G. W. v. Ammers Jr. in 2 u. 41 min. 40 sec. Malé, Diana, Daphnia en Hans opgegeven. Canadeesche kano's: 1. Snuffel st. M. Ruytenschildt in 29 min. 54 sec.; 2. Semi- nolah st. L. de Jong in 32 min. 8 sec. 12-voetsjollenklasse A: 1. Bern st. B. Maas in 42 min. 44 sec.; 2. Ree st. F. A. F. Gallé in 43 min 24 sec.; 3. Bruinvisch st. W. J. J. van Troostenburg de Bruyn in 43 min. 27 sec.; 4. Black Diamond st. Jac. Barzilay in 43 min. 53 sec.; 5. Woelwa tertje II st. C. C. J. Wernink in 44 min. 5 sec. 12-voetsjollenklasse B: 1. Loodsje II st. W. Pluygers in 45 min. 3 sec.; 2. Alvertje st. !P. v. d. Meer in 45 min. 28 sec.; 3. Vagebond st. Th. van Helvert in 45 min. 41 sec.; 4. Trinil st. L. V. Arnold in 45 min. 53 sec.; 5. Pinguin II st. P. Bussemaker in 45 min. 59 sec. 12-voetsjollenklasse C: 1: It Sweltsje st. A. A. van Tienhoven in 49 min. 45 sec.; 2. Knipperdol st. A. P. J. B. Fermin in 50 min.; 3. Prins Charlie st. A. R. van Tricht in 50 min. 19 sec.; 4. Brani st. mej. Jo Veth. in 52 min. 11 sec.; 5. Birichino st. C. v. d. Mandele in 52 min. 49 sec. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Ook drie zesmeters aan den start. Stuurman Pluygers won gisteren met „Kemphaan" beide races der zesmeters. Na de kille nattigheid der beide voor gaande dagen deed de zonnewarmte gis teren dubbel weldadig aan. De laatste symptomen van den storm deden zich Zaterdagavond voor in de danstent, waar het behalve heel druk, ook buitengewoon rumoerig was. De luidruchtige oorzaak hiervan was een stelletje roei-enthousias- ten, die van de Nederlar.dsche kampioen schappen te Sloten terugkeerden en het noodzakelijk achtten op de Kaag de zaak eens op stelten te zetten. Hetgeen ook bij zonder goed gelukte, totdat burgemeester Ketelaar er genoeg van kreeg en om half twaalf order gaf om de zaal te ontrui men. Natuurlijk ontlokte dit besluit hef tige protesten bij de overgroote meerder heid. maar de burgemeester was onverbid delijk en zoo deed zich het ongewone ver schijnsel voor, dat de danstent op Zater dagavond reeds vóór middernacht geslo ten was. De Zondag zette goed in; de wind was iets geruimd. Het aanvankelijk flauwe briesje wakkerde later op den dag aan tot een heerlijke topskoelte, terwijl de zon aan het levendige schouwspel nog meer kleur schonk. De ollejassen, wollen jumpers en zuid westers konden eindelijk verwisseld wor den met luchtiger toiletjes. Zonnehoeden en bontkleurige strandpyama's waren hevig in trek en het kan gisteren in Deauville niet mondainer geweest zijn dan op dezen zomerschen dag op de Kaag. De Harland-booten brachten tientallen kijkers van Warmond tot groote vreugde van Pipa de Groot, die met kwistige hand dagspeldjes verkocht tegen den Zondag- SGhen prijs van twee Hollandsche guldens, Ook op de plassen was de belangstelling enorm. We overdrijven niet, wanneer we het aantal zeil- en motorjachten, dat gis teren op het water zwalkte, schatten op zes a zevenhonderd. Uit den aard der zaak was de bezetting ln alle klassen heel wat grooter dan Zater dag, terwijl uitvallers thans tot de uit zonderingen behoorden. Doordat de wind thans Noordwest was, bleek nu ook het vak van het Zweiland naar het Norremeer bezeild, zoodat alleen maar van Diepenpoel naar 't Norremeer en van het Zweiland naar de finish ge kruist behoefde te worden. De team-wedstrijden der 12-voetsjollen bracht ditmaal eens geen overwinning van de gebroeders Maas, maar Bohré zorg de er voor, dat de punten voor „Loos- drecht" werden behaald, zoodat het al heel vreemd zou moeten gaan, wil de hoofdprijs deze zeilvereeniging nog ont gaan. De gebroeders Maas werden res pectievelijk derde en vijfde. Ook in den team-wedstrijd der regen bogen werd het pleit vrijwel beslecht. De beide Friezen bezetten de eerste twee plaatsen en hebben daardoor een pun- tenvoorsprong verzameld, welke haast niet meer is in te halen. Hendriks en Oppen- huizen hebben opnieuw het bewijs gele verd dat zij geduchte tegenstanders zijn. In de 45 kwadraatkruiserklasse maakte Molenaar met de Föhn een schitterende start. De Walta en Coppelstock hadden aan den lagen wal echter iets meer wind en liepen uit om het eerste de boei op het Zweiland en ronden. De Viking en Benati II volgden de tactiek der vorige dagen en gingen vlak daarna overstag. Walta en Föhn bewezen dat dit niet noodig was door de boei op het Norremeer in eens te beleggen. Coppelstock viel iets af en moest daardoor een klein slagje maken, maar wist zich desondanks nog net op de tweede plaats te handhaven. Schieffer vergrootte gedurig zijn voorsprong en lag bij de boel op de Dieperpoel liefst 70 seconden voor. In het kruisrak wist Molenaar door han dig manoeuvreeren de Coppelstock te pas- seeren en den achterstand op Walta tot 30 seconden terug te brengen. Op het Zwei land was dit nog maar 20 seconden en nog voor het ingaan der tweede ronde moest Schieffer eraan gelooven, niette genstaande Molenaar sterk gehinderd werd door een motorboot. In de tweede ronde moest Schieffer ook de Coppelstock, die ge zeild werd door Hans Nathan, laten pas- seeren en het scheelde maar heel weinig of hij was op. de vierde plaats terecht ge komen. Nu liet hij die plaats aan de Be nati II met slechts enkele meters verschil. Een protest van Schieffer tegen de Cop pelstock werd toegewezen, zoodat deze werd uitgesloten. De regenboogklasse A gaf een mooie start te genieten. De Jan van H. Veld huizen bleek geen nadeelige gevolgen te hebben ondervonden van zijn Zaterdagsche duikbootneigingen. Hij trok er direct tus schen uit en was voor de anderen niet meer te achterhalen. De strijd om de tweede plaats ging voornamelijk tusschen Hendriks en den winnaar van Zaterdag Cor van Staveren. De Fries trak ook hier in als overwinnaar uit het strijdperk. Het bestuur van „de Kaag" heeft alle mogelijke moeite gedaan om de weinige zesmeterzeilers, welkt ons land nog be zit, naar de Kaagweek te krijgen. Dit lof felijke streven is met succes bekroond ge worden en zoo bonden dan gistermorgen de Kemphaan (Pluygers), Lou (Proehl) en Edith (Garbrecht) den strijd aan. In deze volgorde werd de geheele baan afgelegd en passeerden zij ook de finish. In de mid dagrace had de Lou langen tijd de leiding, maar in het opkruisen van Dieperpoel naar Norremeer was Pluygers hem toch weer de baas om de leiding daarna niet meer af te staan. Helaas zal dit de eenlge maal zijn, dat deze jachten starten, want vandaag komen ze niet meer terug. In de 12-voetsjollenklasse A., gevaren door dames, bewees mej. Oudshoorn, dat haar overwinning van Zaterdag alles be halve een „gelukje" was geweest. Trou wens een voorsprong van twee minuten zegt ook wel iets. In de handicap-klasse D was Tieleman met de Narmada ruim zes minuten eerder binnen dan 't Zeepaardje van Heynen. En waar zijn voorgift ruim drie minuten be droeg, hield hij nog 3 minuten over om te winnen. Van de B-regenbogen toonde de El van Hoekstra zich verreweg de snelste. Het scheelde met nummer twee „een straat". Tijdens de wedstrijden der 12-voetsjollen vlakte de wind meer en meer af, zoodat het slot van dezen prachtigen dag toch nog een drijf partij werd. Men zie verder de uitslagen. Teamwedstrijd twaalfvoetsjollenklasse 1. Hunter (Loosdrecht), st. G. F. Bohre, 1 uur 16 minuten 3 seconden; 2. Ideaal 2 (Rotterdamsch), St. J.N. Karreman 1.16.15; 3. Windekind 2 (Loosdrecht), st. J. Maas 1.17.19; 4 Ree (Loosdrecht), st. F. A. F. Galle 1.18.0; 5. Bern (Loosdrecht). st. B. Maas 1.18.5; 6. Black Diamond (Rotter- damsche). St. J. Barsilay 1.18.7; 7. Woel watertje (De Kaag), st. C. C. J. Wernink 1.18.29; 8. Bruinvisch, st. W. J. J. van Troostenburg de Bruyn 1.18.50; 9. Tulla (Zaanlandsche), st. G. van Lynen Noo- men 1.19.6; 10. Daphnia (De Kaag), st. H. Borgerhoff Mulder 1.22.8. Treubklasse: 1. Treub 5, st. W. Stoel 2.14.34; 2. Treub 4, st. M. van Breenen 2.16.24, 3. Treub 2, st. W. Jacobs 2.16.49. 45 M2.-kruiserklasse: 1. Föhn, st. P. Mo lenaar 1.52.33; 2. Coppelstock, st. H. Na than 1.53.37; 3. Walta, st. P. Schieffer 1.54.0. Sterklasse: 1. Aldebaran, st. J. Dorsman 1.29,48, i Twaalfvoetsjollenklasse dames A: 1. Dob bertje, st. mej. G. Oudshoorn 1.21.17; 2. Elf st. mej C. de Visser 1.23.41; 3. Pam, st. mej. C. E. de Vlieger 1.24.25. Twaalfvoetsjollenklasse dames B: 1. Babs, st. mej. Ph. C. E. Romeyn 1.27.34; 2. Brani, st. mej. J. Veth 1.28.4. Teamwedstrijd regenboogklasse: 1. Hen ny (Sneek), st. G. Hendriks 2.4.19; 2. Win dekind (Sneek), st. D. Oppenhuizen 2.9.23; 3. Duke (De Kaag), st. J. C. van de Velde 2.9.44; 4. De Leede 3 (De Kaag), st. W. Z. van der Mey 2.10.13; 5. Holland (Hol landia) st. F. P. Bos 3.11.35. Scheldejollen: Eureka, st. J. de Vries 2.18.40. 2. Rietepiet, st. J. D. A. Hellema 2 19 32 B.M.-klasse: 1. Diana, st. H. H. Buisman 2.22.3: 2. Daphnia st. G. C. van Dijk 2.31.50 3. Margotje st. J. Broeders 2.34.49. Zesmeterklasse, ochtendrace: 1. Kemp haan, st. H. J. Pluygers 1.47.53; 2. Lou, st. W. Proehl 1.48.38; 3. Edith, st. H. H. Gar brecht 1.49.59. Middagrace: 1. Kemphaan, st. H. J. Pluy gers 1.49.26; 2. Lou, st. W. Proehl 1.53.43: 3. Edith, st. H. H. Garbrecht 1.56.0. Canadeesche kano's: Snuffel, st. M. Rui tenschild 0.30.7; 2. Mickey Mouse, st. G. Saraber 0.34.3. Kajaks: Bonzo. st. L. Haafkens 0.41.30; 2. st. H. de Jong 0.42.34. 22 M2 scherenkruisers: 1. Sperwer, st. C. A. Vermaat 2.15.0; 2. Habibi, st. G. van Dusseldorp 2.16.0. Handicapklasse D: 1. Narmada, st. H. W. Tieleman 2.2.36; 2. Zeepaardje, st. J. Heynen 2.5.32. Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veld huizen 2.6.20; 2. Hennie. st. G. Hendriks 2 8.25; 3. Hollandia, st. C. van Staveren; 2.8.37; 4. Maas, st. H. de Goederen 2.9.12. Regenboogklasse B: 1. El, st. A. W. K. Hoekstra 2 4.45; 2. Westeinder, st. J. Slui zer 2.8.58; 3. Snip, st. H. J. Swart 2.9.0. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. J. Dors man 2.11.45; 2. Uilenspiegel, st. J. Surie 2 12 31 12 M2 sharpyjollen: 1. Braassemermeer, st H. Nathan 2.13.29. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1 Ideaal 2, St. J. N. Karreman 1.17.45; 2. Ree. st. F. A. F. Galle 1 18 46; 3 Black Diamond, st. J. Barzilay 1.19.18; 4. Bonzo st. P. J. J. Huy- bers 1.21.16: 5. Woelwatertje 2, st. C C. J. Wernink 1.21.22. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Vagebond, st. Th. van Helvert 1.24.45; 2. De Glipper, st M. Kagchelland 1.29.32; 3 Kabouter, st. mej. U. Molenaar 1.29.43; 4. Kliever, st. J. Kranenburg 1.31.2: 5. Elf, st. mej. C. de Visser 1.31.10. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. 't Sweltsie, st A A van Tienhoven 1.34.31; 2. Jol 133, st. N N. 1.36.55: 3. Jol 282, st. N. N. 1.37.41; 4 Dwarrelaar, st. mej. H. Visker 1.39.12; 5 Good Luck, st. J. L. van Wermeskerken 1.39.45. -j In de U-klasse is de Coppelstock als ge- volg van een protest van Schieffer uitge- j sloten. o_ ROEIEN. j OM DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. SPANNEND SCIFFNUMMER FRAAIE RACE DER ACHTEN. Sloten, Zaterdagmiddag. Het weer liet zich ook op den tweeden dag der Neder- landsche roeikampioenschappen op de baan te Sloten weinig aanlokkelijk aan zien. Gelukkig bleef het droog, maar de bij een roeifestijn zoo onontbeerlijke zon had niet de kracht door de donkere wolk massa's heen te breken. Er stond een vrij scherpe wnd, die witte kopjes op het water te voorschijn riep. Ideaal roeiweer was het dus geenszins. Af en toe scheen er zelfs tegenstroom te staan, waardoor de tijden nog meer gedrukt werden. Vooral in het begin van den middag was het water aan de Amsterdamsche zijde lboei 1) moeilijker dan dat aan de Haarlemmer zijde. Duidelijk bleek dit in het sciff- nummer. Boerma had hier het zwaardere water, terwijl Timmermans van het Spaarne het gemakkelijker had. Het zou ons niet verwonderd hebben als de Arsa- sciffeur in kalmer water gewonnen had. Nu werd hij met geringen achterstand tweede. De belangstelling was ook nu weer, evenals op den eersten dag, vrij aardig; vooral bij de finish hadden zich talrijke roeiliefhebsters en liefhebbers op gesteld om haar of hun favorieten op de laatste honderd meter aan te moedigen. Doch van scherpen strijd was in vijf van de zeven finales geen sprake. Twee num mers de vier met stuurman en de vier zonder stuurman waren row overs, ter wijl in de twee met stuurman, de double scull van strijd geen sprake was. Ook de twee met stuurman verliep zonder span ning. Vier met stuurman. Om half drie precies ging Laga in de vier met stuur man alleen over de baan. Tijd 7 min. 34 s. Twee zonder stuurman. In het num mer twee zonder stuurman -was de strijd al eigenlijk in het begin beslist. Triton kwam na den start direct voor en liep steeds verder uit. De Utrechtenaren had den het moeilijke water en op behoorlij ken afstand van de finish zochten zij rus tiger water op. Triton won tenslotte met meer dan vier lengten voorsprong. De uitslag luidt: 1. Triton Utrecht. P. A. Roelofsen, boeg; G. L. Roëll, slag. Tijd 8 min. 7 sec.; 2. Amstel, Amsterdam, ver achter. Sciff - Aan den start Boei 1Arsa (Boer ma); 2. Spaarne (Timmermans). Was het noodlottige voorspelling, dat Boerma het er niet zoo goed zou afbrengen? Toen De Kaagweek 1931: er zijn toch nog drie zesmeters gekomen; overwinningen van de Kemphaan. De Nederlandsche roeiploegen voor d« Europeesche kampioenschappen aange wezen. Het Nederlandsch waterpolo-zevental won met 61 van First Vienna. De nationale grasbaanwedstrijden van „Swift". Te Amsterdam zijn zes Nederlandsche athletiekrecords verbeterd. De Rotterdammer Van Klaveren is bokskampioen, lichtgewicht, van Europa geworden. de Arsasciffeur zich voor den start gereed zou maken sloeg hij plotseling om en be reikte zwemmend den kant, waar hij zich van droog goed kon voorzien. Na het vertrek-signaal ligt Boerma voor en op 500 Meter bedraagt zijn voorsprong ongeveer een halve lengte. Rustig trekt de Haarlemmer verder, zijn stijl is soepeler dan die van den Amsterdammer, die het meer in kracht zoekt. Toch blijkt nu, dat Boerma veel zwaarder water heeft dan zijn tegenstander, hetgeen een merkbare handicap voor hem is. Langzaam aan loopt Timmermans in en op de helft van de baan is hij iets voor. Toch blijft de strijd spannend, daar Boerma steeds bij spurt. Op 500 Meter voor de finish loopt de Haarlemmer te veel naar de baan en geeft zijn tegenstander het vuile water. Ondanks krachtig werk van Boerma blijft Timmermans voor en wint. Een spannen de race! De uitslag luidt: 1. P. D Tim mermans (Het Spaarne, Haarlem), tijd 8 min, 16 sec.; 2. B. Boerma (Arsa, Amster dam). Twee met stuurman Boei 1 Wil lem III, Boei 2 Triton. Wederom een nummer zonder spanning. Vrijdag was ei nog sprake van strijd tusschen Willem ID. en Laga, doch thans, in de finale, won Willem Hl zooals zij wilde. Direct loopt Willem m uit en na 750 Meter zijn van Bergen en Jens reeds 2 lengten voor. De Tritonboeg v. d. Water doet het wel wat heel kalm aan en tot overmaat van ramp is de Tritonploeg na 1500 meter geheel uit den strijd na een snoek van de boeg. Willem IH wint gemakkelijk. De uitslag luidt: 1. Willem III, A. van Bergen, boeg, W. H. Jens, slag, H. H. Hora Siccama. stuurman. Tijd 8 min. 49 sec.; 2. Triton A v. d. Water, boeg, J. Cornelis, slag. The Sing Ho, stuurman. Ver achter. Vier zonder stuurman. De Laak ging alleen over de baan in 7 min. 22 1/5 sec. Over de helft 1000 meter deden de Hagenaars 3 min. 35 sec. De ploeg bestond uit de heeren P. B. Heeren\a, boeg. R. E. J. Weber, N. E. F. Winckel en ir. G. Slot boom, slag. Double Scull Aan den start Boei 1: Laga, Boei 2: Nautilus. Alweer een een zijdige strijd. Op 250 Meter was Laga reeds 2 lengten voor, op de helft van de baan was Nautilus reeds ver achter. Ten slotte passeerde de kamprechtersboot maar de Nautilusploeg omdat deze toch geen kans had. De uitslag luidt: 1. Laga, Delft met L. de Freytag, boeg en J. R. J van Dongen, slag. Tijd 7 min. 512/5 sec.; 2. Nautilus. Ver achter. Achten. Boei 1: Nereus, Boei 2: Laga. Fraai zijn beide ploegen weg met de Am sterdammers iets sneller. Op 500 Meter zijn zijn zij 'n halve lengte voor, waarin voor- loopig geen verandering komt. De Nereus- ploeg roeit rustig en fraai, de slag S. de Witt roeit uiterst tactisch. Wanneer de Lagaploeg tracht in te loopen gooit de Wit er steeds een schepje op, waardoor de Nereusploeg weet voor te blijven. Toch zien de Amsterdammers geen kans om los te komen. Zoodoende blijft de span ning er in. Op 1500 Meter is er een halve lengte verschil en op 250 Meter voor de finish is er bijna licht tusschen de booten. Een geweldige spurt zet de Laga-acht dan in, waardoor het verschil wel kleiner wordt, maar met ruim een halve lengte gaat Nereus het eerste over den streep. De uitlag luidt: 1. Nereus, Amsterdam. Tiid 6 min. 46 sec. A. M. Bom, boeg, P. de Graeff, H. L. Groeneveld, H. Schutter, P. H. Justman. Jacob S. A. de Jong, P. James en S. de Wit, slag, S. Hallie, stuurman; 2. Laga, Delft, ruim een halve lengte achter. De Nederlandsche ploegen voor Parijs. Het bestuur van den Nederlandschen Roeibond zal uitnoodigingen zenden aan de volgende vereenlgingen voor deelne ming aan de Europeesche Roeikampioen schappen, welke op 14, 15 en 16 Augustus a.s. nabij Parijs worden gehouden Laga. voor de vier met stuurman; Triton, voor de twee zonder stuurman; De Laak, voor de vier zonder stuurman; Nereus, voor de achten. KORFBAL. COMPETITIE-INDEELING Z.-HOLLAND. Te Rotterdam zal hedenavond de districts-vergadering voor de Zuid-Hol- landsche clubs worden gehouden. Deze vergadering brengt naar men weet advies uit over de competitie-indeeling in deze provincie.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11