Transpirerende LEIDSCHE VOETBALBOND. KUNST EN LETTEREN. GEVEILDE PERCEELEN. J en dat bevestigd wordt, dat deze het be gin moet beteekenen van een samenwer- heeft hierbij de verschillende kanten van king vol vertrouwen. De rijkskanselier de crisis waaronder zijn land lijdt uiteen gezet. De vertegenwoordigers van de Fransche regeering verklaarden onder er kenning van deze zware crisis, dat zij onder voorbehoud van zekere garantie en maat regelen voor de politieke geruststelling, bereid zijn op een later tijdstip de grond slagen voor een financieele samenwer king in internationaal kader te bespreken. De vertegenwoordigers van beide regee ringen hebben er echter reeds thans prijs op gesteld hun wil tot uitdrukking te brengen om onderling binnen de grenzen van het mogelijke de voorwaarden voor een effectieve samenwerking op politiek en economisch gebied op te stellen. Zij zijn het erover eens geworden om hun krach ten te vereenigen teneinde den goeden wil en het vertrouwen in een atmosfeer van rust en veiligheid te herstellen. Rijkskanselier dr. Bruning heeft bij het beëindigen van de Fransch-Duitsche on derhandelingen te Parijs den Franschen minister-president Laval en den Fran schen minister van buitenlandsche zaken Briand, uitgenoodigd tot een bezoek aan Berlijn. Het tijdstip en de details van dit eerste bezoek der Fransche ministers aan Berlijn sedert den oorlog zijn tot dusverre nog niet vastgesteld. Hoewel men zich in Duitsche kringen bevredigd toont, verzekerend, dat een positief resultaat is verkregen, geeft bo venstaand communiqué oi. echter toch wel aan, dat van een bepaald resultaat niet is te spreken, dat hoogstens daartoe nog gekomen kan worden na nieuwe be sprekingen! Evenwel kan ook niet ge sproken worden van een mislukking! Uittocht naar Londen. Henderson heeft zich gistermiddag in gezelschap van Stimson en Mellon naar Londen begeven. Hij is laat te Londen aangekomen en heeft zich korten tijd later naar Downingstreet begeven om den eersten minister Mac Donald op de hoogte te stellen van de te Parijs gevoerde be sprekingen. In een verklaring aan de pers, kort voor zijn vertrek uit Parijs, deelde Henderson mede, dat hij ten aanzien van het resul taat der Londensche conferentie optimis tisch gestemd was. Hij verwachtte dat deze conferentie, die hedenavond te 6 uur geopend wordt, slechts eenige dagen zal duren. Henderson verklaarde bij zijn aan komst! dat hij, toen hij naar Parijs ging rekening gehouden had met de mogelijk heid, dat ernstige gebeurtenissen geschie den konden. Nauwelijks heeft hij ver wacht, dat binnen de paar dagen, dat hij in Parijs is geweest zooveel plotselinge veranderingen konden geschieden. In dagenlange werkzaamheden, die dikwijls tot diep in den nacht hebben geduurd zijn beslissingen van groote beteekenis geno men. Henderson zeide verder, dat hij hoopte, dat binnenkort het voorgenomen bgzoek aan Berlijn zou kunnen plaats vinden. Door de aanwezigheid van Stimson is te Parijs een vriendschappelijke ge- dachtenwisseling mogelijk geworden. Naar zijn meening kan de belangrijkheid van een Fransch-Duitsche toenadering niet hoog genoeg worden geschat. De te Parijs bereikte toenadering heeft haar deel bij gedragen voor de voorbereiding van de komende Londensche conferentie. Morgenochtend zal het Britsche kabinet bijeenkomen ter bespreking van den stand van zaken alvorens de conferentie ln den namiddag geopend wordt. Ook Stimson was optimistisch. Hij heeft een vrij langdurig telefonisch onderhoud gehad met den plaatsvervangenden staatssecretaris Castle Hij deelde dezen mede, dat de vooruitzichten voor de Lon densche conferentie gunstig zijn. In Ame- rikaansche regeeringskringen gelooft men dat de voor Amerika en Engeland onaan vaardbare Fransche eischen inzake cre- diethulp voor Duitschland zullen vervallen en dat een compromis mogelijk zal zijn. De V. S. wijzen een politiek voogdijschap over Duitschland gedurende den loop van de leening af. Hoover is evenmin geneigd de leening. die aan Duitschland zal wor den verstrekt op eenigerlei wijze te garan deeren. Het vertrek der Duitsche delegatie uit Parijs naar de conferentie te Londen is thans definitief vastgesteld op hedenmor gen 10 uur, zoodat zij in den namiddag te Londen zullen arriveeren. Dr. Brtining heeft gistermorgen de mis bijgewoond in de Notre Dame de Vlcloire. Er werd een vredesmis gecelebreerd. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Ie klasse: V.O.C. wint van Haarlem met 119 runs op de le innings; P.W. wint van H.D.V.S. met 30 runs op de 2e innings. Overgangsklasse: Quick wint van H.C.C. III met 54 runs op de le innings. 2e klasse B: HD.V.S. II wint van L C.C. met 67 runs op de le innings; Excelsior wint van V.O.C. II met 95 runs op de 2e innings. HERMES II—L. C. C. Hermes wint met 67 runs. Hermes mist de Tuijls, terwijl L. C. C. eindelijk eens volledig in het veld ver schijnt. Te kwart over elf openen Kante been en v. Schie de Leidsche innings. Reeds op 12 heeft Kantebeen zijn beurt gehad, gebowld door Schouw en ook Metsch is geen lang leven beschoren. Karis werpt zijn wicket finaal om. Van Schie (11) en A. van Es (22) laten enkele mooie sla gen zien en Beerepoot, die als no. 7 in ging, bleef met een keurige 27 not out. Inmiddels hadden F. van Es 5, Laman 7, waaronder een 6, Mloch 2 en Kaapaan 2, zich billijk tegenover de fielders betoond. Totaal 86. Schouw 430, Karis 432, Smit 1—12, Nordlohne 14. Na de lunch opent Hermes haar innings. De eerste vijf menschen halen allen dub bele cijfers. Visscher (10), Smit (16), Plooij (30), v. d. Schouw (44), Nordlohne (16). Dan ruimt A. van Es in een tweetal overs 4 wickets op (dank zij 3 goede vangen van P. Kantebeen op mid-off), zoodat het bord met van 5131 in 9142 een geheel ander aanzien krijgt. Totaal 153. A. van Es 446, F. van Es 440, in heel wat meer overs; Kaapaan 118 en Bee repoot 130. L. C. C. moet nu 67 runs maken om een inningsnederlaag te voorkomen. Op stand 37 voor 8 zaten allen in zak en asch, maar een mooie 20 van Metsch, geholpen door Mioch 5 en Kaapaan 4* bracht het totaal op 70, wat veel blijdschap gaf in de L.C.C. harten en zoolang zulk een enthousiasme nog bestaat, zullen Metsch en de van Essen en v. Schie en hoe al die andere trouwe L.C.C.'ers ook mogen heeten. het slaghout blijven zwaaien, ook al zit het eens een jaar niet mee. was, doch waarin de stootkracht van den Belg ons grooter scheen. De Boer werd na 10 ronden winnaar op punten verklaard. Na de pauze, toen stroomen regen tel kens de wedstrijden onderbraken, won Huizenaar van den Duitscher Sahm, die zich 10 ronden moedig verdedigde, doch van boksen niet al te veel kaas had gege ten. Sahm bleek echter moeilijk te treffen •n was zeer hard, zoodat Huizenaar het op punten moest laten aankomen. Onbe twist had hij er na de 10 ronden meer verzameld. Ten slotte het gevecht tusschen de twee Rotterdammers A. van Vliet en A. de Jong om het kampioenschap van Nederland middengewicht, een gevecht dat bepaald was op 15 ronden van 3 minuten. Drie ronden ging de strijd vrijwel gelijk op. In de vierde ronde, nadat er gestopt was voor een te lagen stoot van De Jong plaatste Van Vliet een opstoot op de kin van De Jong, die laatstgenoemde voor de volle tien tellen naar den grond verwees. Van Vliet werd dus door een knock out middengewicht kampioen van Nederland. SCHERMEN. AMSTERDAMSCHE SCHERMBONDBEKER BOKSEN. VAN KLAVEREN KAMPIOEN VAN EUROPA. LICHTGEWICHT. ZOMERCONCERTEN-PIETERSKERK. Het programma van het tweede zomer- concert in de Pieterskerk op 28 Juli a.s. za) geheel gewijd zijn aan Joh. Seb. Bach, ter herdenking van dienst sterfdag (28 Juli 1750). Het vermeldt o m.: Partite diverse sopra: „O Gott du frommer Gott", Pastorale, Fantasia et fuga c-moll, In dulcl jubilo, Prélude e-moll, Passacaglia, welke werken allen worden uitgevoerd door den heer Leo Mens, den leider der ..Zomerconcerten". Nummer 6 de Dorische Toccata zal ten gehoore gebracht worden door den heer Relnoud Heerlng. Wij vestigen reeds nu uw aandacht op het derde concert, te geven op Dinsdag 22 September 1931 door mejonkvr. Repe- laer van Driel (alt) en de heeren Joh. Feitkamp en Leo Mens, resp. fluit en orgel. o KUNSTAVOND TE NOORDWIJK. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betreffende den avond van internationale intieme kunst in het Ca sino te Noordwijk aan Zee op Maandag 27 Juli 1931. waar Rik Boersema met me dewerking van Joh. Remy en aan den vleugel Piet de Geus in bonte verschei denheid zullen brengen Costuumduetten, Alt-Wiener Guckkastenbilder, Alt-Wiener Biedermeyerduetten. Oud-Fransche chan sons, Amerikaansche Heartsongs en ver dere vertolking van het nationale en in ternationale chanson in soli en samen- zangvorm. Gehouden verkooping in het Notaris huls te Leiden op Vrijdag 17 Juli 1931 ten overstaan van B. H Stumpel. notaris te Leiden: De huizen Haarlemmerstraat 299 299a en Oude-Rijn 178, 178a en 178b, kooper N. A. van Zijp q.q. voor f. 21.935. Sybille (België) in dc derde ronde knock-out-gcslagen. Op de Rotterdamsche wielerbaan heb ben gistermiddag onder zeer groote be langstelling bokswedstrijden plaats gehad, die in het bijzonder beteekenis hadden omdat Beb van Klaveren (als uitdager) (Rotterdam) zou trachten den Belgischen kampioen en kampioen van Europa licht gewicht Sybille te verslaan. Deze hoofd partij werd voor de pauze gebokst en ging over 15 ronden van 3 minuten. Beide boksers kregen bij hun verschij ning in den ring een groote ovatie. Sybille, die niet meer zoo gemakkelijk het gewicht kan maken, woog 's morgens 61 K.G. en van Klaveren 60'/-. De Belg is langer dan zijn tegenstander, hij heeft ook een gro'o- tere reach. Beide boksers komen in puike conditie in den ring. Direct na de gong ontwikkelt zich een hoogstaand snel gevecht. Van Klaveren begint goed, hij wacht niet af wat zijn tegenstander zal doen, doch vecht zijn eigen strijd. Maar het blijkt onmiddellijk, dat Sybille een prachtige geroutineerde bokser is, die een groot rep'ertoire van slagen heeft en speciaal zijn counters getuigen van bliksemsnel handelen. De eerste ronde brengt voortreffelijk werk van beiden, met Sybille een tikje veelzijdiger, zonder echter definitief de meerdere te zijn. In de tweede ronde zet het gevecht zich op dezelfde wijze voort. \In de derde minuut van deze ronde, als juist een slagwisseling op korten afstand tusschen de boksers heeft plaats gehad, stapt Sybille op zij en dan treft hem een rechtsche hoek van Van Klaveren op de kin. De Belg gaat neer; slechts één tel zit hij op den grond en hervat direct het ge vecht. Dc slag schijnt erger te zijn aan gekomen dan het leek. Van Klaveren zet althans door en ditmaal, als zijn rechtsche op de kaak Sybille treft, is het een zuivere aanvalsstoot, die hard aankomt. Sybille wankelt en gaat voor eenige tellen down. Als hij opstaat voltrekt van Klaveren het vonnis aan den Europeeschen kampioen door hem met een derde rechtsche in de touwen te slaan. Sybille zakt op den grond en is niet in staat op te staan. Hij wordt uitgeteld. Onder geweldig enthou siasme wordt van Klaveren winnaar ver klaard en uitgeroepen tot kampioen van Europa. Het duurt eenigen tijd voor Sybille zoover is bijgekomen van de harde slagen van den Hollander, dat hij den ring kan verlaten. De nieuwe kampioen, Beb van Klaveren is geboren 26 September 1908, hij is dus 23 jaar oud. Als amateur heeft hij 76 ge vechten geleverd, waarvan hij 71 gewon nen heeft, twee partijen werden verloren en drie eindigden onbeslist Hij won in totaal vijfmaal als amateur het landelijk kampioenschap en werd vijf maal districts-kampioen. De kroon zette hij op zijn werk door in 1928 bij de Olympische Spelen te Amster dam het llchtgewichtkamploenschap te behalen en aldus de Nederlandsche vlag aan de hoogste mast geheschen kon wor den. In Juli 1929 werd van Klaveren prof, als zoodanig leverde hij tot en met giste ren 25 gevechten, waarvan hij er slechts 2 op punten verloor. Twee partijen bleven onbeslist. Het programma van gisteren omvatte nog tal van andere partijen. Dlsch (Ne derland) trad voor de eerste maal als beroepsbokser op tegen den Belg Alf Berg. Na de derde ronde werd Disch winnaar verklaard, daar op dokters advies Berg wegens een wond boven het oog niet ver der mocht doorvechten. Disch had in die drie ronden zijn meerderheid getoond, i De tweede partij ging tusschen den Hollandschen halfzwaar gewicht R. de Boer en den Belg Noben. Het was een I harde strijd, waarin De Boer bewegelijker Door Weber gewonnen. (Van onzen medewerker). Gisteren hadden te Zandvoort op de ter rassen van Hotel d'Orange de j aarlij k- sche schermwedstrijden om bovengenoem- den beker plaats. Er werd geschermd vol gens het bekende poule-systeem, dat on getwijfeld den schermers beter voldeed en de spanning in elke poule onderling ver hoogde. 34 deelnemers, verdeeld in 4 poule's bonden te halfelf voorm. den strijd aan en daar er in de vóórronden slechts om één treffer werd getrokken, kreeg men voorzichtig en dikwijls zeer mooi spel te zien. Uit poule I gingen over naar de demi finale: No. lonze stadgenoot Bruins met 7 gew part., 2. mr. Dullemond met 7 gew. part3. v. Noppen, met 5 gew. part., 4. Heijdstra, met 5 gew. part., 5. Waisvlsz, met 4 gew. part., 6. Olman, met 4 gew. part. Uit poule II: 1. v. Dijk, met 5 gew. part., 2. Joosten, met 5 gew. part., 3.TenHaef, met 5 gew. part., 4. Weber, met 4 gew. part., 5. van Zanten, met 4 gew. part. Uit poule III: 1. Mosman, 7 gew. p.; 2. jhr. v. d. Brandeler, 5 gew. part.; 3. v. Es- sem, 5 gew. part.; 4. Sjerp, 5 gew. part.; 5. Erwteman, 4 gew. part.; 6. v. Hulssen, 3 gew. part. Uit poule TV: le v. d. Plaats, 5 gew. part.; 2. Noordhoek Hegt, 5 gew. part.; 3. G. Dijrssen (Zweden), 4 gew. part.; 4. Stljn- ders, 3 gew. part.; 5. Knoops, 2 gew. part. Onder leiding van de heeren Schrürs. Sluyter, Aerts en Gijsberti werd deze demi finale. in eveneens 4 poules verschermd. Er werd thans om 3 treffers getrokken, terwijl zich uit elke poule 3 schermers konden klasseeren voor de finale. Hier bleek weer duidelijk de fout om rijp en groen maar te verzoeken als secondant op te treden. Immers deze ongeoefende hee ren zullen de dikwijls zeer lastige ge vechtsgangen niet kunnen volgen, of slechts treffers annonceeren, welke op de volle borst aankomen. Sterke schermers als v. Dijk. v. Noppen, Sjerp en Bruins, vielen hierdoor uit voor de finale. Te ruim 6 uur werd begonnen met de finale, die een zeer verrassend verloop had. In de finale kwamen de heeren v. d. Brandeler, Olman, v. d. Plaats, Stijnders. Dullemond, Dijrssen, v. Hulssen, Joosten, Knoops, Mosman, Ten Haeff en Weber i Na de helft verschermd te hebben kwa- i men Mosman en Weber meer en zekerder naar voren voor de le plaats. Mosman met 9 winstpartijen moest nog alleen trekken tegen v Hulssen. Weber volgde met 7 i winstpart. en moest nog 2 part. trekken I o.a. tegen v d. Brandeler, waardoor men I Mosman reeds op de le plaats meende. Onder geweldige belangstelling en vele „heia's" verloor Mosman met 3—2 van v. Hulssen. terwijl Weber z'n laatste par tijen alle in winst omzette en dus even eens tot 9 winstpartijen kwam en met min der ontvangen treffers dan Mosman eerste werd. Uitslag finale: 1. Weber. 9 gew p., 10 ontv. en 29 geg. tr.: 2. Mosman, 9 gew. part 1 7ontv. 31 geg. tr 3. Knoops. 7 gew. part. 18 ontv. 25 geg. tr.: 4. de Zweed- sche kapitein Gustaaf Dyrssen (die buiten mededinging mede trok) met 7 gew. p. 21 ontv. 26 geg. tr.; 5 Joosten, 6, 23, 24; 6. v. d. Brandeler, 6, 24, 27 en 7. Stijnders 5, 25, 22. Na afloop reikte de heer Kraan met een toepasselijk woord de prijzen uit. VOETBAL. GEEN WEDSTRIJD NEDERLANDZWITSERLAND. Naar door den Zwitserschen voetbal bond werd meegedeeld, zal in het seizoen 19311932 geen landenwedstrijd Neder land—Zwitserland te Amsterdam ge speeld worden. Weliswaar heeft het be stuur van den K. N. V. B. aan den Zwit serschen Bond voorgesteld een wedstrijd NederlandZwitserland in Mei van het volgend jaar te spelen, doch de Zwitser- sche Voetbalbond had, toen dit verzoek van Nederland binnenkwam, reeds afspra ken voor drie wedstrijden van het Zwit- sersche elftal gemaakt, zoodat de wed strijd NederlandZwitserland tot het seizoen 19321933 zal moeten worden uit gesteld. Hbld. RECLAME. U. V. S. IN DEN HAAG. U. V. S. III speelde gisteren voor de R. V. C.-seriewedstrijden te Den Haag in de finale tegen Celeritas III en won na spannenden strijd met 43, waardoor zij beslag op den lsten prijs, zijnde een fraaien beker legde. De resultaten van dit U. V. S.-elftal op deze wedstrijden waren: U. V. S. Ill—B. T. C. II 3—1; U. V. S. III— B. M. T. IV 2—1; U. V. S. III—Waddinx- veen II 2—1; U.V.S. III—Celeritas III 4—3. Het elftal bestond uit: doel: G. den Daas; achter: C. v. d. Spek en E. Harland; mid den: A. Homberg, J. Wondergem en J. Schipper; voor: G Annokkee, J. Wassen- burg, G. de Lange, S. Swanenburg en J. Onvlee. U. V. S V legde na drie overwinningen en één nederlaag op den derden prijs be slag. eveneens op de R. V. C.-seriewed- strijden. o QUICK BOYS I—V. B. IJ. (IJmuiden.) Zaterdag speelde Quick Boys (Katwijk) een vriendschappelijken wedstrijd tegen V. B. IJ. (IJmuiden). De Boys, die met 5 invallers speelden, wisten met 6—0 te win nen. Voor de rust wisten de Katwijkers door W. Taat slechts éénmaal het doel te vinden, hoofdzakelijk door het schitte rende spel van den keeper der gasten. Na de rust, met den straffen wind tegen, wisten de Katwijkers, tegen de ver wachting in, nog 5 maal het vijandelijk doel te vinden, resp. door W. Taat (2), A. v. d. Plas (2) en D. Stavleu (1.) De scheidsrechter leidde dezen, onder de beste verstandhouding gespeelden wed strijd, tot aller genoegen. WEDSTRIJDEN TER LEEDE (SASSENHEIM). Te Sassenheim speelde ter Leede I te gen N.Z.H.T. Zij won met 3—2 (rust 1—1). Ter Leede n won met 43 van Kagia I (Rust 11). o S. C. O. II—B. G. S. I. Woensdagavond te halfacht speelt Berg Gerzon Sportvereeniging een wedstrijd tegen S. C. O. III op het S. C. O.-terrein aan den Hofdijk te Oegstgeest. o L. R. C. I—S. C. O. I. Deze wedstrijd werd gespeeld te Lisse. Stand met rust 0—1. L. R.C. won ten slotte met 21. PADOX I—DE WAARD I. Woensdagavond speelt op het Leidsche Boys-terrein aan den Maaldrift te half 8 Padox I een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Waard I. Padox komt uit met de spelers: Doel: J. Scheltens; achter: Leu- gering en Delfos; midden: W. Lubbe, Mom- berg en de Wolf; voor: Zierikzee, Duizend. N. N., L. Lubbe, Piket. De Waard I. dat is samengesteld uit personeel van de N.V. i Gebrs. v. Hoekens Houthandel, komt in de volgende opstelling uit: doel: D. v. d. Born: achter: P. v. d. Plas en A. Spieren burg; midden: J. Jansen. J. Slegtenhorst en J. v. d. Waals; voor: A. Kershof, W. v. d. Steen. H. Arnoldus, H. Pikaar en G. Mieremet. GYMNASTIEK. DE LEIDSCHE TURNKRING TE ALPHEN. Zaterdagmiddag werden te Alplien op het voetbalterrein van A.V.V de door den Leidschen Turnkring uitgeschreven en door dc gymnastiekvereeniging „Hou-Vast' te Alphen a. d. Rijn, georganiseerde gymna- stiekvvedstrijden gehouden voor jongens en meisjesadspiranten. In 'optocht vertrokken de deelnemers, voorafgegaan door het muziekcorps „Cre- sendo" dat een pittigen marsch speelde en ook het verdere van den middag aangenaam afwisselde van het Hazeveld naar het voet balterrein, waar allereerst een opmarsch en vaandeldefilé plaats vond. Er was vrij veel belangstelling. Hieronder laten wij volgen de uitslag der verschillende wedstrijden. Optocht le pr. „Hou-Vast' Alphen 26 pnt., 2. „D.O.S." Noordwijk, 231 pnt., 3e „Concordia' Leiden en „Excelsior" Leiden beiden met 23 pnt. Gymnastiek. 3 Kamp. Meisjes. 1 gr., le pr. 202 pnt. *ioor „Hou-Vast" Alphen, 2e gr. 2e pr. I86V2 pnt. idem; 3e gr. 2e pr. 161 pnt. idem; 5e gr. le pr. 195 pnt „Concordia* Leiden; 4e gr. 2e pr. 175Vs pnt. idem; 3e gr. 2e pr. 179 pnt. idem; 4e gr. 2e pr. 175V2 pnt. idem le gr. le j>r. 188 pnt. „Brunhilde' Leiden; 2e gr. le pr. 183J/2 idem; 3e gr. 3e pr. I66V2 pnt. idem: le gr. 3e pr. 158l/2 pnt. „D.O.S.' Noordwijk. Meisjes van Aspasia Koudekerk, R.O.D A. Lisse en Hygiena Ter-Aar hadden niet vol doende punten om voor een prijs m aan merking te komen. 1 Gymnastiek 3. Kamp. Jongens, le gr. le pr. I86V2 pnt, door „Hou-Vast* Alphen; 2e gr. 3e pr. 158V2 pnt. idem; le gr. le pr. I 194 pnt. „Excelsior" Leiden; „Hygiea" Ter- 1 Aar geen prijs; le gr. 2e pr. I68V2 pnt. „R.O.D A.' Lisse: le gr. 2e pr. 16912 pnt. „D.O.S." Noordwijk; 2e gr. 3e pr. I6OV2 pnt. idem; le gr. 3e pr. 164 pnt. „Aspasia' Koudekerk. R. C. L.-COMBINATIE—SPORTMAN. Morgenavond speelt op het R. C. L.-ter- rein om 7.15 n.m. een R.CIj.-combinatle tegen L.V.V. Haagweg-kwartier „Sport man". Sportman komt uit met: doel; v. Leeu wen; achter Duil en Ginjaar; midden: Klootwijk. Pardon en v. Wezel; voor Hil- lebrand. Nieuwendijk. Loef. v. Wezel Jr. en Slagwijn. Scheidsrechter is de heer Graafmans. ROODENBURG I—O. N. I. I. Donderdag te 7 uur speelt Roodenburg I tegen O.N.I. I op het Roodenburg-terreln aan de Nieuwe Vaart. O.N.I. is samenge steld uit D.V.S.- en oud-S.D.O.-spelers. De samenstelling is als volgt van links naar rechts: doel: A. v. Rooien (S.D.O.); achter; v. d. Burg (D.V.S.) en v. d. Linden (D.V.S.) midden Platteel (S.D.O.). v. d. Nat (D.V.S.) en Dubbelaar (S.D.O.); voor: v. Weeren (S.D.O.), Reijke (S.D.O.), Rietbergen (S.D.O.). Moseman (S.D.O.) en Nieuwen dijk (D.V.S.). Door O.N.I. is voor den win naar een medaille beschikbaar gesteld RIJNSBURGSCHE BOYS IA. D. O. De Zaterdag gespeelde wedstrijd Rijns- burgsche Boys I tegen A. D. O. is met 5—1 geëindigd voor A D. O. (Leiden). Rust 2-0. RECLAME. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is h, meest afdoende middel daarvoor. Purolpoeder kost 45 en 60 ct. per bus en is evetiaj Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogistq, 451 BILJARTEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LISSI De verdere uitslagen der 1ste klas, luiden: pnt. brt. h.s. ga. Ant. v. d. Berg 200 50 20 4. G. C. Degger 169 49 23 3; P. Duivenvoorden Jr. 200 40 36 5, Ant. v. d. Berg 156 40 15 31 Morgen wordt de laatste en beslissen; partij gespeeld in café De Duif tusscts- P. Duivenvoorden Jr. en C. Th. Duive, voorden. Beide spelers zijn nog ongeslage; HENGELSPORT. WEDSTRIJD TE AALSMEER. Gisteren is door de Leidsche Hengi laarsvereeniging .Door Vriendschap Vet eenigd", de openings-wedstrijd gehoudt van dit seizoen. In den vroegen morgf te twee uur, ving met de stoomboot „Flora de reis aan naar de plaats van den wed strijd, nl. naar den Bennebroekerweg b: Aalsmeer. De reis werd opgeluisterd doo muziek. Aan dezen wedstrijd werd deel genomen door 57 leden. Toen men b den heer A. Maarse arriveerde, stele! deze prachtige bloemenmanden voor de eersten en tweeden prijswinner disponib en een bouquet voor den derden prijswii ner, welke prijzen door den voorzitter, da heer C. Hendriks in dank werden aar. vaard. Er werd gehengeld om het zwaan in gewicht. De ondermaatsche visch moes onmiddellijk weer in vrijheid gesteld wor den. Na 2 uren hengelen was de uitslag le prijs D. Zonneveld, 2e prijs F. Stol mer, 3e prijs C. Hendriks Jr. en vervolgens. Tevens waren er nog 3 prijzen aangebo den nl. 'n schilderstuk door den heer W Delmeer, 'n zilveren medaille van den hee F. J. Siebert en een verguld zilveren me daille vqn den heer Halebos, handelaar ii hengelsportartikelen Haven. Om deze drt prijzen werd na den wedstrijd nog ee: half uur gehengeld. De winnaars waren Schilderstuk L. N. M. Zeegers, zilver me. daille H. Landwaard en verguld zilvere: medaille F. Stormer. Alzoo waren dl leden in het bezit van twee prijzen, wedstrijd had zonder controleurs een v! verloop en in de beste harmonie gini de deelenemers om 12 uur met de „Flora" van Aalsmeer naar Leiden prijzen zullen hedenavond te 8 uur bü dei penningmeester aan huis worden uitge leikt. DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht met jonge duiven vanui Tilburg, afstand 79,8 K.M. De vogels werden in vrijheid gesteld t 9 uur. De eerste duif bereikte het hok t 10 uur 1 min. 5 sec., de laatste prijswin nende vogel te 10 uur 46 min. 16 sec. De uitslag was: le, 3e, 10e, 16e D. J. d Mos; 2e, 4e, 8e, 9e, 17e, 19e J. P. Brede rode; 5e H C. ponders; 6e C. Verstee Jr.; 7e, 11e, 13e, 21e, K. Scheffer; lie 1 J. Raaphorst; 14e A. v. Wijk; 15e C. Groe neveld; 18e en 20e H. Oudshoorn en 23 A. Groeneveld. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (ALPHEN). Wedvlucht op Vrijdag en Zaterdag voo oude duiven vanaf Bordeaux, afstam 898 K.M. De duiven bereikten als volgt hun hok ken: lste dag' 1. P. G. Bergers 7 u. 58 m. 1 sec.; 2. P. G. Bergers 8.22.53. 2de dag: 3. P. G. Bergers 6.59,02; 4. iden 7.30.15; 5. idem 10.45.34; 6. Gebr. Mens 11.1.28; 7. P. G. Bergers 11.11.40; 8. H Bauer 11 41.17; 9. P. G. Bergers 12.23 14 10. idem 17.31.0. Hok- en duifkampioen van deze at richting werd de heer P. G. Bergers. Wedvlucht op Zaterdag voor jonge dut ven vanaf Vilvoorde, afstand 135 K.M. De duiven bereikten als volgt hui hokken 1. H. Bauer 2 u 16 m. 53 sec.; 2. Gebr Mens 2.19.09; 3. P. Grossart 2.25.23; 4. K Bauer 2,25.27; 5. idem 2.26.02; 6. P. Gros' sart 2.26.57; 7. Adr. v. Eik 2.27.18; 8. P. G Bergers 2 29.16; 9. idem 2.29.45; 10. Adr v. Eik 2.3044; 11. P. G. Bergers 2.33.07. Dr. SCHAKEN. EUWE-CAPABLANCA. Vereenigingen in Leiden en omstreken, die in het a.s. seizoen voor het eerst wen- schen deel te nemen aan de Zaterdag- of Zondag-competities van den L. V. B„ worden verzocht dit zoo spoedig mogelijk te melden aan het Bondsbureau. Kastanje kade 4, waar ook inlichtingen zijn te j bekomen. 454 i De vierde partij wederom remise. Zaterdagmiddag werd in het Nationaal Schaakgebouw te Den Haag een aanvang gemaakt met de vierde partij Euwe Capablanca. Wederom een Niwzowitch- opening, waarbij Euwe probeerde het ini tiatief te nemen. Capablanca kwam hier door gerulmen tijd beter te staan, docb geleidelijk wist Euwe zich los te werker en kreeg ten slotte een stand, die hem d( vrijheid gaf een remise-aanbod van der Cubaan na den 29sten zet te weigeren Na 33 zetten werd de partij afgebroken in iets beteren stand voor Euwe. docb direct na de hervatting werd de partij ns zijn 34ste afgegeven remise gegeven. D stand is thans 3 remise en Capablanca gewonnen. De vijfde partij wordt hedenavond ge speeld in Hotel Bristol te Rotterdam. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10