STRAND- en KAMPEERTENTEN W. A. GOUW KATWIJKERS UIT DE RIJNSTREEK. J. BAALBERGEN HEES Co. RADIO-APPARATEN LEÏDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Autobusdiensten. Oedep. Staten van Noord-Holland heb ben aan J. Maarse en C. Kroon, te Lei- nulden. vergunning verleend tot het in i-erking brengen van een autobusdienst ,an Aalsmeer naar Alphen en terug, voor „oveel het door dien dienst te rijden tra- ect in de provincie Noord-Holland is ge- legen. Afwijzend beschikt is op het verzoek van in' P- T. de Graaf, te Nieuwkoop, om ver- inning tot het in werking brengen van |en autobusdienst van Aalsmeer naar Bos- (oop en 'erug. voorzooveel het door dien irhldienst te rijden traject in de provincie ljtH&oori-HolIand is gelegen. ALPHEN. Lorloopige vaststelling gemeenterekening 1930. I B. en W. hebben aan den raad ter voor lopige vaststelling aangeboden de ge- lenterekening van inkomsten en uitgaven pan onze gemeente voor den dienst 1930, bluitende in ontvangsten gewone dienst f.941.245 41Uitgaven f. 815.237.96, batig «Ido f, 126.007 45. Kapitaaldienst ontvang en f. 504.001 29, uitgaven f. 486.579.74. Ba- Kg saldo f. 77.421.55. Totaal ontvangsten T1505 246.70, uitgaven f. 1.301.817.70, batig aldo f. 203.429. - De opbrengst van de busjes van uit- louw Man de Ned. Herv. Kerk over de tnaand Juni j.l. bedraagt plm. f. 157. Door den brugwachter Vr werd bij [de politie aangifte gedaan van het feit dat jdear hem een hoeveelheid aardappels [wordt vermist uit zijn moestuin, welke Ivranoedelijk hieruit op den nacht van |l? op 13 dezer zijn ontvreemd De politie git een onderzoek in. inH- De heeren A. v. Tuyl en A. Mol s-Bsagden voor het Mercuriusexamen Ned. landelscorrespondentie. De lieer C. Rijs- ijk voor het examen Ned. Handerscorres- indentie der vereeniging van leeraren de handelswetenschappen. Allen werden ipgeleid aan dq middelbare handelsavond- ehool alhier, directeur de heer G. H. haap Jzn. De lieer P. J. Weekhorst leerling -1 Hklerk ter opleiding aan het station alhier le Inl met ingang van morgen worden over plaatst naar het station Wormerveer. - De rekening van het waarborgfonds /zake Woningbouw onzer gemeente over Iden dienst 1930 sluit in ontvangsten en uitgaven met een totaal bedrag van f. 13168.97. B. en W. hebben den raad een ontwerp aangeboden voor voorloopige vast- teslllng. - Gevonden voorwerpen: een zilver arm bandhorloge, een zilveren armband, een roem kaart, een postduif en een grijze rgenjas. Ook de leerlingen der openbare school badhuisstraat maakte gisteren per S- on- >oot „Concordia' een schoolreisje naar Katwijk a. Zee. Plm. 9 uur keerde men na een dag van veel genoegens in de beste stemming huiswaarts. Van het bestuur der Ver. tot Bev. van lager en meer uitgebreid Chr. school onderwijs, alhier, kwam bij den raad in anvrage om gelden beschikbaar te stellen toor diverse veranderingen aan de school Sleekterweg en school Hoorn, waarvan de iotaalkosten zullen bedragen f.1173. B. en W, stellen voor de gevraagde medewer- h'ng te verlcenen. BOSKOOP. Geslaagd te den Haag voor het Mulo examen diploma A: G. van Tol, H. Ooster- vn'jk, L. Kooy, J. Oosterwijk, A. Heyloo, N'. Grootendorst, J. A. Boer allen alhier. HAZERSWOUDE. Inbraak. Hedennacht is bij de firma Wezelen burg en Zonen in het kantoor ingebroken. Door het verbreken van een ruit is men binnengekomen, waarna in het kantoor alles ondersteboven is gehaald. Geld werd Piet gevonden. Ook in het café ..Het Oude Raadhuis" heeft men door het verbreken 'an een ruit 'n bezoek gebracht. Een jas, een fietslantaarn en een flesch advocaat werden meegenomen. Nog een aantal an dere personen kreeg bezoek van de Inbre kers doch er wordt niets vermist. Aanrijding. Hedenmorgen is de dienstbode van den heer W. Tom door een melkauto aan gereden, met het gevolg dat zij kwam te vallen en zich vrij ernstig bezeerde Ge neeskundige hulp was direct aanwezig. Door Ged. Staten is benoemd als tij delijk opzichter te Ruurlo onze dorpsge noot, de heer Js. van Pijlen Jr. HOOGMADE. Op Donderdag 6 Augustus zal het bestuur van de Wilhelmina Ver. alhier een auto-tocht voor ouden van dagen organi- seeren. Vermoedelijk is de tocht naar Schiphol en Haarlem. LEIDERDORP. Raadsagenda. De. raad dezer gemeente komt Dinsdag 21 Juli 1931, des nam. te 7.15 uur in open bare vergadering bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven. 4. Vaststelling vergoeding art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de bijz. school over 1928. 5. Wijziging begrooting. 6. Aanbieding rekening 1930. 7. Rondvraag. Door de burgerwachters te Leiderdorp, Koudekerk. Hazerswoude. Benthuizen en Zoeterwoude zal op Woensdag 22 Juli a s. een onderlingen schietwedstrijd worden gehouden op een der schietbanen te Kat wijk aan Zee. NIEUWKOOP. Alhier overleed in den ouderdom van 73 jaar mej. H. van der Weijden, die gedurende 57 jaren achtereen als winkel bediende of -chef werkzaam was hij de firma A Bols alhier. Bij haar 50-jarig feest als zoodanig ontving zij een Konink lijke onderscheiding. RIJNS ATERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Dins dag 21 Juli 1931. des namiddags te 8"; uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw-be- noemde leden van den gemeenteraad. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Voorstel tot verleenen van eervol ont slag aan den brandmeester W. Dorrepaal. 5. Benoeming lid schattingscommissie in de vacature van H. Hogenboom. 6. Voorstel tot het aanbrengen van waterleiding in de gemeentegebouwen. 7. Voorstel tot het uitbrengen van een vijfjaarlijksch gemeenteverslag. 8. Behandeling schrijven van den Pen sioenraad. 9. Vaststelling reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 10. Vaststelling Ambtenarenreglement. 11. Vaststelling kohier Verlichtings belasting 1931. 12. Aanbieding gemeenterekening dienst 1930. 13. Comptabelbesluit. TER-AAR. Niet-toelating raadslid. Door den voorzitter van het hoofdstem bureau is tot lid van den gemeenteraad benoemd verklaard mevr. A. C. M. G. Post- Uiterweer van Hofwegen. Het gekozen lid de heer P. Post, heeft niet binnen den gestelden tijd de ver- eischte verklaring ingeleverd waardoor hij geacht wordt zijn benoeming niet aan te nemen. Schoolreisje. Dc kinderen der O. L. school maakten per boot een uitstapje naar Katwijk aan Zee, onder geleide van het onderwijzend personeel en verscheidene ouders van leer lingen. Hoewel het weer wel iet^ te wenschen overliet werd de dag op een prettige wijze doorgebracht. Vermoeid, doch hoogst vol daan kwamen allen 's avonds weer bc- hóuden huiswaarts. Voor de schooljeugd bcteekent het traditioneele uitstapje naar Katwijk altijd weer een heerlijke dag: Goed afgeloopen. De landarbeider C. v. E., die per boeren wagen op weg was om hooi te halen had het ongeluk dat zijn paard op hol sloeg, waardoor hij van den wagen afviel. Een der wielen ging hem Over het lichaam, -terwijl het paard doorholde en na cenige schade aan de Aardammerbrug te hebben toegebracht, tot staan kon worden gebracht. Voor v. E. moest de hulp van dr. Q. worden ingeroepen, doch dc opgeloopcn verwondingen schijnen gelukkig van minder ernstigen aard te zijn. Raadsagenda. Donderdag a.s. komt de raad des v.m. te 10 uur in openbare zitting bijeen 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde raadsleden. 3. Vaststelling schoolgeldkohieren 1931. 4. Reclames schoolgeld en hondenbelasting 5. Vaststelling verordeningen op de hef- firg en invordering van begrafenisrechten. 6. Voorstel van B. en W. met betrekking tot hel onderhoud der nieuwe algemeene begraafplaats 7. Nader voorstel van B en W. tot het bepalen van een rooilijn langs den geprojecteerde" nieuwen provincialen weg. Nader voorstel van B. en W. tot liet aanbrengen van straatverlichting langs den Geerdijk. 9. Vaststelling ingevolge art. 101 der L O -Wet der vergoeding ten behoeve der bijzondere lagere scholen over 1923, 10. Comptabele besluiten. ZWAMMERDAM. Geboren: Maartje Grietje, d. v. Johan Vos en Neeltje van Essen. Getrouwd: Marinus Bakker, jm. 31 j„ te Alphen a. d. Rijn en Catharina Geertruida van der Wolf, jd. 29 1. AALSMEER. Tot ouderling bij de Geref. Kerk al hier is gekozen, de heer K. A. Wesselius. Met een 3-tal autobussen maakten de kinderen der hoogste klasse van de Bijz. School dorp, onder geleide hunner onderwijzers, een uitstapje naar Scheve- ningen. HILLEGOM. Dc brandweer in actie. Precies 5 uur is gisteravond de brand weer met volledige uitrusting uitgetrokken voor een demonstratie bij de R.-K. Kerk in de Mariastraat. Verondersteld werd, dat deze in brand stond. Er werd water gegeven met twee slangen op de water leiding en met vier slangen op de nieuwe motorspuit. Deze stond langs de Vosse- vaart. Het water moest dus van een ver ren afstand aangevoerd worden. Hiervoor waren de nieuwe slagen in gebruik geno men. De nieuwe motorspuit werkte uit stekend. de nieuwe slangen vertoonden geen enkel lekgaatje De demonstratie is bijgewoond door eenigc gemeente-autoriteiten van hier en eenige burgemeesters uit de omgeving. Aan nieuwsgierigen en vooral jongens ontbrak het. niet. De politie hield hen op een afstand. Eindelijk aangenomen. Alle 15 heeren, die benoemd zijn tot lid van den gemeenteraad, hebben hun be noeming aangenomen, zoowel de herkozen als de nieuw gekozen leden dus. Dit aan nemen van de benoeming is niet vlot ver- loopen en de uiterste datum van den door de wet gestelden termijn was zeer kort genaderd. Na veel overleg hebben twee candidaten van de R.-K. lijst zich terug getrokken; daardoor was er gelegenheid voor het met voorkeurstemmen benoemde raadslid, om de benoeming aan te nemen, zonder zijn woord te breken. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. de Groot en J. A. Seij- sener. Getrouwd: A. Veen en L. Rijpkema. Bevallen: P. E. M. WarmerdamBerk hout z. J. D. BrouwerBesselsen d. J. HuismanBlokker d H. P. van der JagtSnel z. E. E WittenaarMat ter d. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie de volgende gevonden voorwerpen: leeren taschje met een 21/- centsstuk: fietstaschje (Inhoud sleutels en een belastingplaatje i automobieldop; gouden ringetje (gemerkt J. de R.)autodop. Aanwezig en te bevragen boodschappen- tasch (inhoudende flesch en brood: bij Buwalda. Leidschestraat 140; zwempakje met handdoek bij J. van Dlest. Treslong- dwarsstraat -11. De kinderen der hoogste klassen van de Juliana-school alhier hebben een uit stapje gemaakt. Amsterdam is bij uitste kend weer bezocht. De dag is goed ge slaagd Na aanbesteding is het maken van pilasters voor de toegangshekken van den Raadhuistuln gegund aan den heer A. Leliveld voor f. 780. KATWITK. Raadsagenda. Openbare vergadering van den Raad der gemeente, te houden op Maandag 20 Juli 1931, des namiddags 7.35 uur. Punten van behandeling; 1. Vaststelling notulen, d.d. 11 Mei en 22 Juni 1931. 2. Mededeellng van ingekomen stuk ken, w.o.: a. verzoek om subsidie ten behoeve Chr. H. B. S. te Leiden met prae-advies; b. adres G. Varkevisser, verzoekende restitutie van betaalde wonlnghuur voor „Landbouwlust", met prae-advies; c. prae-advies op de adressen van „De Hanze" enz., inzake omlegging verkeers weg; d. adres van H. de Vries inzake de open stelling op Zondag van de consumptieten ten op het strand, met prae-advies. 3. Voorstellen tot verkoop van grond. 4. Voorstel tot verhuring der gemeente woning aan den Noordwijkenveg. 5. Prae-advies in zake den bouw van een Bijzondere School voor L. O. met voorstel tot verkoop van grond. 6. Voorstel tot het pvernemen van grond voor trottoiraanleg. ld' 7. Voorstel in zake vfljziging der met de vereeniging „De Verpleging" gesloten overeenkomst met ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting, dienst 1931. 8. Behandeling bezwaarschriften tegen belastingaanslagen. 9. Voorstellen ter zake bestemming ter reinen Badhotel, enz. 10. Vaststelling concept-besluit, hou dende wijziging besluit, d.d. 12 Maart 1931. tot onteigening gronden in het Zui derkwartier. 11 Voorstel in zake uitbrengen vijfjaar lijksch verslag omtrent den toestand der gemeente. 12. Voorstel tot wijziging der Verorde ning. als bedoeld in art. 15 der Leer plichtwet. 13. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van 2 huizen in de Duinstraat. 14. Onderzoek geloofsbrieven der op 15 Juni J.l. gekozen raadsleden. 15. Rondvraag. KATWITK AAN DEN RIIN. Aanrijding. Voor de zooveelste maal is de leuning van de Turfmarktbrug gisteravond aange reden. Thans was het een vrachtauto van „Padox" te Warmond, die de draai wat kort nam en in onzachte aanraking met de brugleuning kwam, waardoor deze werd beschadigd. Bij onderzoek bleek, dat dc brug evenwel nog kon worden opgehaald. De bestuurder of diens patroon zal voor de schade aansprakelijk worden gesteld. Naar wij vernemen zal de woning bij de Gereformeerde school, welke sinds Nov. 1930 leeg staat, behoudens goedkeu ring door den raad, thans bewoond wor den- door den gemeente-tuinman, den heer v. Zijst. De heer H. de Vries e.a., allen hou ders van strandtentjes hebben een ver zoek aan den raad gericht om de strand tentjes en consumptietentjes) op Zondag gedurende den tijd dat geen kerkdiensten plaats vinden, te mogen openen voor den verkoop van consumptie. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg f. 67.18; voor hulpbehoevende kerken werd gecollecteerd de som van f.35 89. Voor het Mercurius-examen Duitsche Handelscorrespondentie is geslaagd de heer P. v. d. Gugten alhier, leerling van den heer E. S. Offringa te Leiden. KATWITK AAN ZEE. Foto-Wedstrijd V. V. V. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen-Verkeer organiseert onder de badgasten en leden der vereeniging een foto-wedstrijd voor amateurs. De deelnemers aan dezen wedstrijd wor den in twee groepen, nl. groep I., ouder dom 17 jaar en ouder;" groep n. ouderdom 16 jaar en jonger. De foto's, welke dit sei zoen opgenomen moeten zijn, kunnen in een onbeperkt aantal Ingezonden worden en moeten betrekking hebben op 't Bad-, Strand- of Duinleven te Katwijk aan Zee, in den ruimsten zin genomen, zoodat ook opnamen naar het bebouwde deel naar een prijs kunnen mededingen. De prijzen worden tentoongesteld in de etalage van den boekhandel van den heer M. O. v. d. Lee in de Voorstraat. ZOOWEL TE HUUR als TE KOOP GEHEEL COMPLEET f. 15.—. Minimum Gewicht! - Maximum Soliditeit! Ook LOSSE ONDERDEELEN verkrijgbaar. Het adres v. Strandstoelen en Strandartikelen VOORSTRAAT No. 43 - KATWIJK a. ZEE 9207 zijn Zuiver, eenvoudig krachtig en te bedienen. Prijzen vanaf f, 93.50 In huurkoop f. 7.50 p. mnd. Vraagt nog heden Catalogus No. 5 aan bij 378 VOORSTRAAT 64—66 - KATWIJK a. ZEE. ADVERTEERT IN HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft üw ad verten tiön en abonnementen op aan den acrent die alle inlichtingen verstrekt Boekententoonstelling In de Gemeentezaal werd gisteren een tentoonstelling gehouden van werken van de Wereldbibliotheek te Sïoterdijk. Aan wezig waren de volledige jaargang 1930 en do verschenen boeken van dit jaar. De vol ledige Vondel-uitgave lag tentoongesteld er. het eerste deel van het Modern Woor denboek. Van de verschillende uitgaven van de 25 jaren, dat de vereeniging reeds bestaat, waren diverse exemplaren aan wezig. Des avonds hield de .heer J. C. Winte- rink, lid van het hoofdbestuur der „W. B- Vereeniging" een lezing over: „De cultu- reele beteekenis van boeken." Vandalisme. Het is meer dan erg zooals door enkelen de duinflora geplunderd en geroofd wordt; vooral de mooie blauwe zeedistel moet het- ontgelden. De politie zal ln 't vervolg streng tegen de bloemenvandalen op treden. Door het archlt-'tenbureau Meijer en Rademaker te I Haag is aan- de aannemersfirma Zwa uburg en Van der Bent alhier opgedragen den bouw van een landhuis aan de Houtlaan te Was senaar. Ook door C. v. d Oever uit Duinhof alhier is in de Zuidduinen een luchtbal lonnetje gevonden, dat afkomstig was uit St. Mouris in Frankrijk. Bericht van deze vondst is daarheen verzonden. Gevonden voorwerpen: 1 sleutel; 1 beursje met inhoud; 3 huissleutels; 1 zil veren dameshorloge; 1 blauwe krasduü'; 1 bruin manteltje met bont; 1 badhand doek; 1 vulpen merk „Beka", 1 Yale- sleutel; 1 coupon stof kleur lila; 1 post duif gemerkt A.x 3/138484; 1 portefeuille; 1 bruin zwart hondje; 1 barnsteen siga rettenpijpje; Een portefeuille; 1 sleutel; 1 zilveren halskettinkje; 1 paar bruine bosjes touw; 1 zilveren halskettinkje; 1 badschoen kleur zwart-wit; 1 belasting- merk in etui. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden lederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het bureau van politie te Katwijk aan Zee. Me). v. D. uit dc Voorstraat deed bij de politie aangifte van diefstal van een huissleutel, die zü bij het verlaten van haar woning onder een raamkozijn had gelegd. Die sleutel is door een venster medegenomen. De politie houdt een wa kend oog op deze woning. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Petrus, Z. van P. v. Berkel en H. Mense. Overleden: Johannes van der Lans 1 j. Maria van Rooden, echtgen. van J. v. d. Zwet 65 j. Gehuwd: G. de Jonge en P. E. Teeuw. Geslaagd te Den Haag voor 't examen hoofakte de heer J. A. W. Bos, alhier. NOORDWITK. De Doorbraak van 1928. v-rschenen is een voordracht van de Ged. Staten der Provincie Zuid-Holland aan de Staten dier provincie tot dekking van de dichtingskosten der kade van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voor dijksche Polders als gevolg van de bekende doorbraak op 27 November 1928. Dc Provincie heeft bij besluit van 10 December 1929 aan dien polder voorge schoten de kosten van de dichting, de kosten van de opruiming van den dubbelen dam wand iil de Kromme Mijdrecht en de koster, van wettelijke interessen en pro cedure te dezer zake, een bedrag van onge veer f. 60.000. Ged. Staten willen thans deze kosten mede op de omliggende polders verhalen, waarvoor ook het Provinciaal Bestuur van Utrecht zijn medewer' ing he fl toegezegd. Mer wil dit doen door in de verschil lende bijzondere reglementen van de be trokken polders een aanvulling op te nemen en daarbij vast te leggen, dat naar ver houding der berekende oppervlakte gedu rende 15 jaren een bijdrage moet worden betaald, waarbij de penningmeester van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksche Polders als tgsschenpersoon tegenover de Provincie naar bepaalde regelen deze verrekening moet admini- streeren. Als mo:ief voor het mede-betalen wordt aangevoerd de spoedige dichting en als belanghebbende polders worden hierbij be trokken: Nocrd'chebuur'er rn Voordijksche Polders groot 429 HA. Polder Nieuwkoop en Noorden groot 1948 H A.; Polder Westveen (voor zoover gelegen ten Westen van de Kromme Mij drecht) groot 110 HA,, de Polder Zeven hoven groot 1676. de Polder Nieuwkoop groot 2648; Vereenigde Bloklandsche en Korteraarsche Polders groot 321 H A.; Zuid en Noordcinderpolder groot 1133 H.A.de drooggemaakte Polder aan de Westzijde van Aarlanderveen groot 478 H.A.: de Noordzijderpoider (gemeente Bodegraven) groot 677 HA.; de Meijepolder groot 707 H.A.: de Polder Achttienhoven groot 417 H.A., het Waterschap Zegveld groot 498 HA.; het Waterschap Zegvélderbroek groot 692 HA. De Gecombineerde Polders moeten als gronubedrag f. 5000 bijdragen en worden bovendien naar een dubbelen oppervlakte aangeslagen, terwijl de polder Nieuwkoop rn Noorden naar 1345 H.A. wordt aangeslagen in plaats van naar de volle oppervlakte, wal in verband staat met het vele aanwezige water. Tegen deze ontworpen regeling zijn niet mir.der dan 23 bezwaarschriften Ingediend. WARMOND. VOORTZETTING DER HAAGFEESTEN. Schitterende verlichting en vuurwerk. Gisteravond omstreeks 8 uur vertrokken van de gemeente haven een 3 tal salon booten, n.l. de „Pauline'de „Kagerplas ca de „Kagermeer" met bestemming naar bet vuurwerk, dat ter gelegenheid der Wermondsche Kaag- en Winkelweek van wege het Gemeentelijk Bureau voor Vreem delingenverkeer werd afgestoken op een weiland aan de Kagerplassen, nabij de alom bekende „Jeneverboom". In dc „Pauline" hadden o.ni. plaatsgenomen do R.K. Har monie van Warmond "St. Matthias", ter wijl Warmond's Fanfare gezeten was in de .Kagcnre.V. Het Bestuur der vereeniging en haar genoodigden zaten in de salon boot de „Kagerplas". Honderden toeschouwers werden evereens met de booten vervoerd, om te genieten van hetgeen werd aangeboden. Bij de af vaart zetten beide corpsen de muziek in, zoodat er ai spoedig onder de aanwezigen een vroolljke stemming heerschte. Reeds onmiddellijk na da afvaart viel het op, dat de bewoners der buitenplaatsen aan „de Leede' hun uiterste best deden, om de oevers der Leede en hun woningen een feestelijk aanzien te geven, want honderden lampions, electri- sche lichtjes of vetpotjes waren of werden aangebracht. Onder de feestelijke klanken der muziek werd een omgang gemaakt over de Plassen, totdat eindelijk de booten in de nabijheid van het vuurwerkterrein voor anker gingen liggen, waar honderden kieinc en grootere verlichte booten en bootjes al rond dwarrelden, hetgeen een schilferend effect gaf; Spoedig daarop doorkliefden reeds eenige vuurpijlen het luchtruim, waarna de groo tere stukken ontstoken werden, waarvan het programma werd geopend met een „Hoera, het is weer Kaagweek" met een omraming van brillantvuur. Het laatste num mer gaT te zien „Koopt ook te Warmond'. Tegen het slot lieten alle booten op da plassen hun sirenen hooren, om hun instem ming met het schitterende vuurwerk te betuigen. Het weer was frisch, doch Pluvius bleef allen genadig. Een woord van hulde mag niet ontbreken aan het adres van het ijverige Kaagweek-bestuur. dat niets onbe proefd Iaat om deze feesten aantrekkelijk te maken. Eveneens dienen de bewoners der Leede geprezen, die voor een keurige verlichiing zorgden in het bijzonder moe ien o.a. genoemd de buitenplaatsen „Mid dendorp", de villa van de familie van Leeuwen en liet op de Kagerplas ge'egen „Zonnehuis". Warmond beleeft prachtige dagen: WASSENAAR. De Annexatieplannen. Door de S. D. A.P. afd. Wassenaar is kennis gegeven, dat zij niet kan mede werken aan een verkiezing voor leden der commissie van ingezetenen bij enkele candidaatstelling, omdat de ledenverga dering zich vóór annexatie heeft uitge sproken. Door deze mededeeling zijn de besturen van de overige kiesvereenigingen in een moeilijk parket gebracht, want zij zullen thans op korten termijn candidaten moeten benoemen. De officieele candi daatstelling heeft plaats Dinsdag 21 Juli a.s., de stemming op Woensdag 12 Aug a.s. De Koningin heeft aan de jachtop zichters J. Hus te Schevenlngen en W. Slats alhier de gouden eere-medaille van de Huisorde van Oranje toegekend Belde jachtopzichters hebben het Koninklijk huis 40 jaren gediend. ZEVENHOVEN. Te water geraakt. Het 3-jarig zoontje van den heer Stigter geraakte bij het scheepje varen in de ringsloot. Gelukkig werd dit door buren opgemerkt. Men bracht den kleinen dreu mes spoedig weer op het droge. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7