\T'J" -<* LUGDUNUM I—H.T.M. Vacantie In Uw koffer of fietstasch PUROL CRÈME KERK- EN SCH00LNIEUWS SPORT. SCHEEPSTIJDINGEN. ZONDAGAVOND 6 UUR OEFENWEDSTRIJD door een auto overreden. Het slachtoffer gedood. Gistermiddag te ongeveer twee uur is te Leersum een ernstig ongeval gebeurd, waarbij de winkelier C. Lagemaat, uit Leersum, werd gedood. Lagemaat fietste op den Rijksweg bi) Leersum, toen een auto naderde. Hij stak plotseling naar rechts den weg over en werd door een hem achterop rijdende vrachtauto gegre pen en op slag gedood De auto reed tusschen twee boomen door tegen een schutting en werd geheel vernield. De chauffeur bekwam geen letsel. De auto is in beslag genomen. De schade is vrij groot. branden. In pand 13-B van de Verschoorstraat te Rotterdam, waar de heer F. de Late heden een sigaren- en wijnzaak zou openen, is gisterochtend tegen 10 uur brand uitge broken. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de man, die de onderschei den objecten aan het ordenen was, over haast vla de achterkamer het pand ver liet en bij zijn buurman over de heining sprong. Met een hevigen knal vloog de etalage ruit aan meters ver in het rond springende stukken. De brandweer was spoedig in actie. Met 6 stralen werd de brand binnen een kwartier bedwongen. De etages en belendende perceelen werden behouden, doch niet meer kon worden voorkomen, dat de winkel en zijn inventaris totaal uitbrandden. De heer de Late had eergisteren ge tracht de inboedel te verzekeren De ver zekering was echter nog niet afgesloten. Gisternacht te omstreeks halfdrle brak plotseling brand uit in de woning van den heer Vermeulen, pottenbakker te Leur, De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte het vuur met 5 slangen aan. Niet voorkomen kon echter worden, dat het woonhuis met schuur geheel uitbrandde, ook de geheele Inboedel ging verlorer. in de schuur was een scheepslading turf op geborgen, die ook totaal verbrandde. De pottenbakkerij bleef gespaard, alsmede de aangrenzende gebouwen. Het vuur, dat de graanmaalderij van den heer Augustijn reeds had aangetast, kon gebluscht wor den. De oorzaak van den brand is onbe kend, Verzekering dekt voor een groot deel de geleden schade. verdronken. Te Zaandam is een nqgenjarig jongetje, woonachtig te Koog a, d. Zaan, nabij de Mallegatsluis te water geraakt en ver dronken. Te Delft is het zevenjarig zoontje van den heer Hollander, dat in de Westsingel- gracht op dc loopplank van een schip zat te visschen, eraf gevallen en verdronken. vechtende kermiscangers. Ter gelegenheid van de zomerfeesten te Bedum (Gr.) heeft zich in de cakewalk aldaar een incident voorgedaan. Een meisje werd lastig gevallen door een groep Jongens. Toen deze door het perso neel waren verwijderd, begonnen zij de stokken van de overkapping los te maken. Toen een der bedienden buitenkwam werd hij onverwachts aangevallen door een 5-tal jongens en op het hoofd gesla gen. De zoon van den eigenaar, de heer Klinkhamer Jr., die den bediende wilde ter hulp snellen, ontving een messteek in het hoofd. Toen de eigenaar van de cake walk van het gevecht hoorde, wilde hij zijn zoon opzoeken. Hij werd plotseling door een man van achteren aangevallen en kreeg een steek-snijwond aan het hoofd. Hij had veel bloedverlies. De politie achterhaalde later de vechtersbazen op den weg naar Onderdendam. De 23-jarige Tjeerd A werd als verdachte aangehou den Hij blijft echter nog ontkennen. Msb. ter dood veroordeeld. Het onderzoek tegen den eenlge dagen geleden in hechtenis genomen majoor van den Poolschen generalen staf Peter Dem- kowski, is afgesloten. Demkowski die er bij betrapt werd, dat hij een actetasch met gewichtige militaire documenten aan een ambtenaar van het Sovjet-Russische ge zantschap te Warschau overhandigde, heeft volledig bekend reeds langen tijd spionnage ten gunste van Rusland te drij ven, Hij verklaarde een overtuigd commu nist te zijn en in opdracht van zijn com munistische superieuren te hebben ge handeld. Demkowski is reeds gistermiddag door het buitengewone Staatsgerechtshof ter dood veroordeeld RECLAME. geeft U een zachte mooie teint 410 De verstrooide moeder, die haar cocktail partijtje moest verlaten om de baby in slaap te wiegen. (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. 350 HUIZEN AFGEBRAND. Gisteren is in de gemeente Vozec (Sile- zié) ln een woonhuis een brand uitgebro ken, die spoedig gestuit scheen. Eenigen tijd later brak hij echter opnieuw uit en in korten tijd stond bijna de geheele ge meente in lichte laaie. Omstreeks 12 uur waren reeds 350 van de 573 huizen afge brand. Of er menschen omgekomen zijn, is nog niet bekend, wel zijn er vele ernstig gewonden. Aan de blussching nam de brandweer uit de geheele omgeving deel. HITTE OP DEN BALKAN. Op heel den Balkan heerschte de laatste dagen een buitengewone hitte. Te Belgrado werd een temperatuur van 40 gr. in de schaduw geregistreerd. In verscheiden deelen van Joego-Slavië heeft de hitte groote schade aangericht Op verschillende punten ontstonden dorpsbranden en boschbranden. die we gens het gebrek aan water, slechts moei lijk bedwongen konden worden. Vele boeren zagen hun bezittingen in vlammen opgaan, terwijl ook uitgestrekte boschgebieden een prooi der vlammen werden. PREDIKBEURTEN. voor zondag 19 juli. leiden. Doopsgfez. Gem.: Voorm. half elf, Ds. Bonga. Egllse Wallonne: dimanche a dix heures et demie du matin, M. P J. Molenaar, pasteur A La Haye. Evang. Luth Gem.. Voorm. half elf, ds. Makkink. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, de heer H. A. ten Bruggencate. Geref Kerk: (Stille Rijn la): Voorm. 10 uur, dr. H. J. v. Haeringen; nam. half acht, ds. Hasper. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis.) Voorm. half elf, dr. Boersema. Vrije Kath. Gem.: Bonifacius Kapel: Voorm. half elf: Gezongen Mis. aarlanderveen. Ned. Hei-v Kerk: Voorm,. half elf en nam. half acht, ds G. Th. van Beusekom. Geref Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warnink van Ter Aar. alphen aan den rijn. Ned. Herv. Kerk Julianastraat)voorm 10 uur, ds. Johs. Stehouwer (bed. H. A.) nam. 7 uur, ds. J. de Bruin (dankz. H A.) Hulpgebouw (Gouwsluis) nam. 7 uur, ds. J. G. L. Brouwer. Kinderkerk „Bethel": nam.: 7 uur, geen dienst. Ned. Hery. Kerk (Oudsh.weg): Voorm. half elf, dr: J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. van Walsum van Wagenlngen Geref. Kerk (Hooftstraat)voorm. 10 u. en nam. half zeven, ds. H. W. H. v. Andel Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm. 10 uur en nam. 6 uur: preek lezen. Geref. Kerk (Raadhuisstr.)voorm. 10 uur ds. J. H. A. Bosch (H A,); nam 6 uur, ds. j. C. Houtzagers van Voorschoten (H. A. en dankz.) Geref. Kerk (de Ruyterstr.): voorm, 10 uur, dr. J. C. Houtzagers (H.A.); nam 6 uur, ds. J. H. A. Bosch (H. A. en dankz.) bodegraven. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6'/= uur, ds. Kruishoop. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. v. d. Meulen van Schiedam. Geref. Gemeente: Voorm. 10 uur en nam. half zeven: preeklezen. Ev. Luth. Gem.: Geen dienst. ter aar. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf: lees- dienst; nam. 3 uur: Ds. de Lange van Woerden. Gerf. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht: Ds. Warnink hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Kiehl, nam. 7 uur, ds. Lekkerkerker van Bennebroek. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Allaart van Voorsohoten. hillegom. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. H. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. A. K. Krabbe, j Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. leesdienst. leimuiden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, de heer J. Kapteijn, Cand. te Almelo. lisse. Herv. Kerk, voorm. 10 uur, de heer Sid- derlus van Katwijk aan Zee, nam. 5 uur, ds. Reeuwljk, van Amsterdam. Geref. Kerk. voorm. half tien en nam. 4 uur. dr. Ruys Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, leesdienst. Geref. Gemeente, voorm. half tien en nam. 4 uur, leesdienst. nieuwveen. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. H. G. Brink. Evangelisatie: Voorm. 10 een nam. 7 uur, Scherpenzeel. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half zeven. ds. Speelman. noorden. Ned. Herv. Kerk: Nam. half drie, ds. J. C. W. Kruishoop van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half drie: leesdienst. noordwijk-binnen. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds W. W. Siddré. Geref. Kerk Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 5 uur (H. A. en Dankz.), ds. H. B, Visser noordwtjk-aan-zee. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, (Bed. H. a.) ds. N. J. Cupédo. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. N. H. Koers Geref. Kerk (H. V.)Zaal Julianaweg 27, nam. 3.15 uur, ds. J. v. d. Woude van Hilversum. rijnsburg. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm, half tien. ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broek stra. Geref. Kerk (Concordia)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. rijnsaterwoude. Ned, Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds de Bruin (Bed H. A.)nam. half acht ds. de Bruin (Dankz. H. A.) Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf, lees dienst. voorhout. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. voorschoten. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur; ds. Velders. van Kralingen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. Fortgens. warmond. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 6 uur (Dankz.) ds. de Bel. zevenhoven. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (H.A.) en nam half drie (Dankz. en H. Doop), ds. W H. Walvaart Ger. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, dr. J. G. Ubbtnk. zwammerdam. Ned. Herv Kerk, voorm. 10 uur (H. A.) nam. 7 uur (Dankz.) ds. van Woerden. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Rem. (Geref.) Gemeente, geen dienst. ned. herv. kerk. Beroepen. Te Hurwenen, ds. D B. Ka- genaar te Vuren Te Hardinxveld, ds. A. H. G. van Voorthuizen te Vuursche Te St. Philipsland, ds. O. J. van Rsotselaar te Poortvliet Te Beetgum, dr. W. Swart te Sybrandaburen. Bedankt. Voor IJlst, O. S. Cazemier, te Stavoren. geref. kerken. Beroepen. Te Strijen N. J. A. van Exel, cand. te Utrecht. Aangenomen. Naar Nijmegen als hulp prediker voor evangelisatiearbeid. de heer J. A. Tiemens, candidaat te Arnhem. Bedankt. Voor Marum, ds. A. Adema te Opende. chr. geref. kerk. Beroepen. Te Harderwijk, de heer N. de Jong, candidaat te Vlaardingen Te Op perdoes, L. S. den Boer, cand. te Apel doorn. I.i!0( Q Ds. c. a. lingbeek. De toezegging van beroep aan 't Tweede Kamerlid C. A. Lingbeek te Voorthuizen naar de Ned. Herv. Gemeente van St. Philipsland is niet door een beroep ge volgd, want de stemgerechtigde leden hebben op een anderen predikant hun keus laten vallen en deze is daarop ook door den kerkeraad beroepen. (Vad.) ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. Opwekking het petitionnement van de Nedcrl. Dagbladpem te teekenen. Naar aanleiding van de gisteren gehou den besprekingen, met betrekking tot de ïesolutie van den Wereldbond der Kerken, dient de president de volgende motie in: De Algemeene Synode der Nederland- sche Hervormde Kerk kennis genomen hebbende van een adres van de Neder- landsche afdeeling van den Wereldbond der Kerken aan de ontwapeningsconfe rentie, welke in Febniari 1932 te Genève door den Volkenbond zal worden ge houden: betuigt in hare derde zitting op 17 Jul; 1931 hare volle instemming met dit adres, waarin de vurige wensch wordt uitge sproken, dat de conferentie moge komen tot zulk een positief resultaat, dat de ont wapening, zooals deze in het Statuut van den Volkenbond is bedoeld, eindelijk met kracht worde nagestreefd; spreekt, voorts den wensch uit, dat de mannelijke en vrouwelijke lidmaten der Nederlandsche Hervormde Kerk voorzoo ver zij het niet reeds deden, alsnog hunne namen mogen voegen bij die van de hon derdduizenden, welke op het petitionne ment der Nederlandsche Dagbladpers wor-. den verzameld, opdat in naam der men- schelijkheid, maatregelen worden genomen welke zullen leiden tot ontwapening der naties. De Algemeene Synode der Nederl. Hervormde Kerk: Dr. G. J. Weyland, President. D. den Breems, Secretaris. Te elf uur komt de Quaestor Generaal ter vergadering, die door den president wordt begroet. Hij deelt hem mede. dat de Synode de overgelegde rekeningen heeft goedgekeurd, hem ontheven heeft van alle verantwoordelijkheid voor zijn beheer over het dienstjaar 1930 en hem ultnoodigt zich met de administratie te blijven be lasten, waartoe de Quaestor zich bereid verklaart. Tevens zal ook de secundus van den Quaestor-Generaal worden uitgenoo- digd zijne betrekking te blijven bekleeden. Een aanvang wordt gemaakt met de fl- nancieele aangelegenheden. Fonds voor Noodlijdende Kerken en Personen. De collecten brachten f. 14.76 en de giften f. 524.20 minder op dan het vorig jaar. Ook dit jaar ontving het Fonds eene gift van f. 2000 van de Koningin. Aan groote toelagen wordt uitgekeerd f. 29.700. Fonds geestelijke behoeften. Ook dit F~nds ontving een gift van f. 750 van de Koningin. De inzamelingen brachten f. 11.26 min der op. aan prolongatierente werd f. 131.74 minder ontvangen dan het vorig jaar. Aan toelagen kan worden uitgekeerd f. 7750. Fonds tot verbetering der schraalste predikantstraktementen. De vrijwillige bij dragen brachten f. 52.20'/! meer op dan het vorig jaar. De rente van prolongaties verminderde met f. 844.81'/!. Van het Fonds „Aanpakken" werd f. 32.500 ontvangen, waarvoor de president den heer v. Oeveren als quaestor dank betuigt. De voordrach ten tot een bedrag van f. 61.353 worden aangenomen. Het traktement der gemeen ten kan thans tot f. 1750 worden gebracht Algemeene Weduwen en Weezenbeurs. Eene uitkeering werd gedaan aan 373 weduwen, 6 minderjarigen en 11 erven. De uitkeeringen kunnen weer worden ge steld op f. 205 met een bijslag van f. 145 dus ln het geheel f. 350. Algemeene kas. Bij de behandeling var. deze kas wordt gewezen op het groote be drag van onbetaalde quota dat bedraagt f. 14.322.50. Hulppensioenfonds voor emeriti-predi kanten. Het aantal deelgerechtigde ge meente bedraagt thans 373 met 531 plaat sen. waarvan zich 18 gemeenten met 18 plaatsen hebben uitgekocht. In de gemeente Middelburg is de 6e predikantsplaats opgeheven, daarentegen trad de gemeente Haarlem toe met 7 pre dikantsplaatsen, de gemeente Wagen borgen met 1 plaats, terwijl de 2de predi kantsplaats van de gemeenten Sloterdijk en Hulzen werden Ingeschreven. Aan contributies werd ontvangen f. 5080, op 31 December 1930 van f. 80 achterstallig Aan giften en vrijwillig ver hoogde contributies werd f. 40 ontvangen. Eene uitkeering werd gedaan aan 39 emeriti predikanten en 6 erven. Het bedrag der uitkeering wordt op f. 170 gesteld. Studiefonds. Aan bijdragen werd f. 65 meer ontvangen. Door heeren administra teuren van het Fonds „Macer Tak" werd f. 400 ter beschikking gesteld; f. 750 werd uit de baten van den vervolgbundel over geschreven. Aan toelagen is beschikt over f. 1685 Generale kas. De ontvangsten be droegen f. 76.873.58'/! waaronder f. 2341.15 aan gekweekte rente, f. 2000 legaat van wijlen mevr. de wed. van BaakRichard en f. 1000 aflossing gemeente Ferwerd. De bijdragen waren f. 3050.45'/! hooger dan het vorige jaar. Voor uitkeeringen is beschikbaar f 55000. Hbid. RECLAME. Een heerlijke tijd van ontspanning en dit vooral wanneer gij weet gewapend te zijn tegen doorzitten, zonnebrand, smetten en stukloopen, omdat aanwezig is een doos of tube van de heerlijk verzachtende en genezende In doozen van 30-60-90 ct. Tube 80 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. 409 IYMNASTIEK. d. o. s. Onderlinge wedstrijden hccrenafdeellng. Adspiranten 1012 jaar, 4 kamp: lste afd. 1ste prijs Jerry Terwee 28 p., 2de prijs Henk Labordus 27/ p. 2de afd. lste prijs Toni Collee 27'/i p.: 2e prijs Simon Swarts 25 p. 1214 jaar, 5 kamp: lste afd. lste prijs G. Boender 37'/; p.; 2de prijs M. Boender 36 p.; troostprijs KI. v. d. Meij 35 p. 2de afd. lste prijs J. Koning 33'/: p.; 2de prijs M. Offringa 33 p.: troostprijs St. Col lee 32'/; p. 3de afd. lste prijs J. Smittenaar 36 p.; 2de prijs J. Nijhuis 34'/- p. 1416 jaar 5 kamp: lste afd. lste prijs Jac. v. d Meij 43'/: p.; 2de prijs H. Zaalberg 41'/- p.; troostprijs W.Zaalberg 40'/; p. 2de afd. lste prijs J. Bronsgeest 27 p.; 2de prijs J. Roskam 26'/; p. Werkende leden 5 kamp: 3de afd. lste prijs H. Laman 38'/; p.; 2de prijs W. Veerman 37 p.; 3de prijs J. v. d. Kraan 37 p. 2de afd. lste prijs Jac Labordus 41'/; p. lste afd., lste prijs M. Jansen 44'/i p.: 2de prijs (A) J. Janson 38'/: p.; 2de prijs (B) W. Jansen 38'/: p. De beker, beschikbaar gesteld door wijlen den heer M. A. Steijns, is thans definitief eigendom geworden van M. Jansen. De onderlinge wedstrijden der dames- afdeeling zullen na de vacantie gehouden worden en wel in het gymnastieklokaal Noordeindspiein. WIELRENNEN. leidsche ren- en toerist-vereen. „swift". Morgen zal het de dag zijn dat het 12 jaar geleden is dat „Swift" werd opge richt. Ter gelegenheid hiervan heeft er zich weer een „Swiff'-combinatie ge vormd om ter gelegenheid hiervan morgen nationale grasbaan wielerwedstrijden te houden. De commissie, die hard heeft ge werkt, kan zeer zeker al van een voorloo- pig succes spreken, wanneer wij eens na gaan de renners, die zijn gearrangeerd, zoowel als de prijzen, die zijn. aangeboden. Nu nog eenige medewerking van het weer en het volle succes zal „Swift" morgen ten deel vallen. Onder het groot aantal renners zien \J vele bekende namen van amateurs J onafhankelijken, die op het gebied vaa grasbaanwedstrijden zeker mooi werk ru, len te zien geven, o. w. K. v. Wijk, a Koetze, H. J. Dieterman, P. A. Hiddens, v, v. Es, C. v. Rijn, S. v. d. Valk, W. en N Krens, G. Junghans, P. A. Hiddens, a Duquesnolj, P. Kesselaar, R. Göts, de;; laatste is een Duitscher, die reeds heel veel overwinningen heeft behaald in zijn ge. boorteland, en nog zeer veel andéreo, dertig in totaal. Het aantal nieuwelingen is wel niet zoo groot (19), maar de kwantiteit is hoogt; noemen. Ten leste zijn er bijna all; „Swift"-leden. De amateurs en onaf hankelij ken zpj. len een sprintwedstrijd rijden over j ronden, en een koppelwedstrijd over Ier ronden. Voor deze beide wedstrijden ziJE er in totaal bijna f. 200 aan geldprljzot beschikbaar gesteld, terwijl het winnen: koppel als extra prijs elk een medaili> ontvangt, aangeboden door de directie va: het Leidsch Dagblad en de Leidsche Cr. De nieuwelingen rijden een klassement- wedstrijd over 30 ronden, waarvoor al eerste prijs is beschikbaar gesteld eet groote beker, 2e pr. een kl. beker. 3e pi. lauwerkrans, 4e pr. medaille, terwijl dez: zelfde renners een afvalwedstrijd rijden waarbij bij elke twee ronden de achter ste renner afvalt, totdat er 4 renners over. blijven, die zullen sprinten om de vol gende prijzen: le pr. zilv. Concordia-beker 2e pr. beker, 3e pr. lauwertak. 4e pr medaille. Ook de „Swift"-Ieden zullen onderling een wedstrijd rijden en wel over 20 ronden. Hiervoor heeft een der Leidsche deken fabrikanten een wollen deken aangeboden, terwijl de Zuid Ned. Wielerbond er een zilv. med. aan heeft toegevoegd, als 2e pr. dient een leeren .sigarettenkoker, aange boden door den heer J. v. Meizen, met een br. med., ook van den Zuid Ned. Wie lerbond, 3e pr. verg. med., 4e pr. br. med. De Juniores rijden een sprint over 2 ronden met als prijzen gr. verg. med. kl. verg. med., en een br. med. Dit alles onder leiding van dc heeren die de wedstrijden leiden op de Rijs- wijksche wielerbaan. VOETBAL. o. d. i—d. v. v. Deze wedstrijd is'door D. V. V. met 4—1 gewonnen. Stand met de rust 21. De heer De Jong leidde uitstekend. lugdunum i—h. t. m. Morgenavond om 6 uur speelt Lugdu- num I op het terrein achter „Pomona' een oefenwedstrijd tegen H. T.M. uit Den Haag. Dit elftal bestaat uit spelers van A.D.O.. Vios, Scheveningen en R V. C. zijn allen werkzaam aan de Haagsche Tramweg Maatschappij. kon. ned. stoomb. mij. AJAX, 17 Juli van Middl. Zee te Amst. BODEGRAVEN, 16 Juli v. Curacao n. Cris tobal. BRIELLE, uitr., 16 Juli te Callao. COSTA RICA, 16 Juli van Amst. te Ham burg. DOROS, 16 Juli van Torrevieja n. Car- thagena. PERSEUS, 16 Juli v. Kopenhagen n. Aar- huus. ZEUS, Middl. Zee n. Amst., pass. 16 Juli n.m. 4 u 20 Dungeness. NERO, 17 Juli v. Hamburg te Amst. VENEZUELA, 17 Juli v. Amst. n. W.-Indië. kon. holl. lloyd. GELRIA, uitr., 17 Juli v.m. 1 u. van South ampton. AMSTELLAND, 16 Juli n.m 4 u. van Ham burg n. Amst. holland britsch-indee lijn. HOOGKERK, 17 Juli v. R'dam te Bremen, rotterdam—z. amerika lijn. ALGORAB, 16 Juli v. R'dam n. Hamburg. holland—australië lijn. TAWALI, uitr., 16 Juli v. Port Soudan. mij. nederland. JAN Pz, COEN, thuisr., 17 Juli v.m. 8 u. te Genua. TALISSE, thuisr.. 17 Juli van Port Said. rott. lloyd. INSULINDE, thuisr., 17 Juli v. Singapore. DJAMBI, thuisr., 17 Juli v. Port Said. holland-afrika lijn. JAGERSFONTEIN, 16 Juli n.m. v, R'dam n. Hamburg. RANDFONTEIN, uitr., 17 Juli v, Antwer pen. diverse stoomvaartberichten. WOLSUM. Archangel n. Zaandam, pass. 16 Juli Noordkaap. ZWARTE ZEE, sleepboot, 16 Juli v. Walls- end n. Wellington. ROODE ZEE. sleepboot, 16 Juli v. Walls- edn n. Wellington. WAHEHE, Hamburg n. W.-Afrlka. 16 Juli v. Lissabon, met passagiers en mail van het s.s. Amstelkerk. PARKLAAN, is zonder assistentie vlot ge komen en zette de reis voor. TIBA, R'dam n. Oran, pass. 16 Juli Oues- sant. JONGE JOHANNA, 15 Juli v. Marseille n. Cagllari. JONGE ELISABETH. Carthagena n. Lon den. pass 16 Juli Ouessant. jpNGE JACOBUS, 15 Juli v. Napels te Va lencia. RECLAME. 436 TERREIN ACHTER POMONA GEWONE PRIJZEN 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6