LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. VARIA. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. a-i WEERBERICHT. Barometerstand. gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 3 uur: 753. telegrafisch weerbericht 18 Juli, medegedeeld door het ti. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Blldt Hoogste stand 768,9 te La Coruna. Laagste stand 743,8 te Skinn. Verwachting tot den avond van 19 Juli: anvankelijk krachtige tot matige Weste- Dfce wind. Gedeeltelijk bewolkt met wei- ng of geen regen. Later tijdelijk krim- tende en afnemende wind met toene- ende bewolking en regenbuien. Weinig erandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (59 gr. F.). Huur 'smidd.: 15 gr. C. (61 gr. F.). boogwatertijden te katwijk a. z. Voor Zondag. Voorm. te 6 u. 20 m.; nam. te 6 u. 44 m. Voor Maandag. Voorm. te 7 u. 0.7 m.; nam. te 7 u. 31 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 19'/i gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Zondag: 9.42 n.m. tot 4.31 v.m. Maandag: 9.41 n.m. tot 4.32 v.m. RONDOM DE DUITSCHE CRISIS ENGELSCHE TEGENVOORSTELLEN? LONDEN, 18 Juli. (V.D.). De corres pondent te Washington van de Morning dost verklaait dat men aldaar een Engelsen legenvoorstel tegenover de Fransche eischen rerwacht. Hieromtrent zouden uitvoerige telefonische besprekingen hebben plaats ge had tusschen Montagu Norman den gouver neur van de Bank van Engeland en eenige rooraanstaande bankiers uit Wallslreet. Ue Amerikaansche regeering zou namelijk mee geven de Franscne voorstellen serieus te nemen. De Washingtonsche correspondent van den Times meldt hieromtrent dat de Amerikaansche regeering gelooft dat voor de pantserkruiser-kwestie een compromin kan worden gevonden, dat zoowel beper kingen voor Duitschland als voor Frankrijk inhoudt. Overigens is Amerika tegen elke poging om Duitschland vernederende voorwaarden op te dragen en wel voornamelijk af gezien van alle andere redenen met het oog op de gevolgen hiervan op den bin- aenlandschen politieken toestand in Duitsch land en het gevaar voor de Brüning-regee- hng. Anderzijds in Amerika ook tegen elke Duitsche poging om Frankrijk te isoleeren. Men gelooft dat zonder Fransche mede werking geen hoop op politieke of econo mische veiligheid voor Europa bestaat. Amerikaansche meening. NEW-YORK, 18 Juli. (V.D.) President Hoover heeft zijn week-end uitgesteld om gedurende de besprekingen te Parijs in voortdurende verbinding met Stimson te kunnen blijven. Pas vanavond zal de pre sident met een aantal leidende bankiers Washington verlaten en reeds Zondag avond weer terugkeeren. Van welingelichte tijde worden de persberichten, volgens welke Stimson nauwkeurige instructies zou hebben gehad voor de besprekingen te Parijs, tegengesproken. Verklaard wordt dat de Amerikaansche vertegenwoordigers integendeel volledige vrijheid van optre- don hadden Slechts waren zij niet ge machtigd zich politiek in eenig- opzicht te hinden. In het algemeen is men van mee- ning dat een plan, waar Mellon zich vóór verklaart, ook de instemming heeft van ie Amerikaansche financieele wereld. Het fransche leenlngplan, dat men alhier echts als een proefballon beschouwt, 'ordt door de Amerikaansche regeering heslist afgewezen. Men is er van overtuigd dat het Fransche plan principieele veran deringen zal moeten ondergaan of anders geheel zal moeten verdwijnen. Opzienbarende stap der Deensche banken. KOPENHAGEN, 18 Juli. (V.D.) Het blad «Politiken" brengt als eenig ochtendblad net sensationeele bericht dat de Deensche groote banken onder leiding van de Deen sche groote banken onder leiding van de Deensche nationale bank hebben besloten alle Duitsche deposito's bij de Deensche danken vast te houden zoo lang de Duit- tche noodverordening van kracht blijft. De Duitsche deposito's in Denemarken kduden op deze wijze als waarborg dienen voor de Deensche Mark-tegoeden in Duitschland. „Politlken" valt deze maat regel heftig aan en zegt dat deze er toe zal bijdragen de Deensche bankwereld in discrediet te brengen daar Denemarken met deze maatregel geheel alleen staat. De maatregel is des te erger omdat Duitsch land een goede klant van Denemarken van zijn landbouwproducten is, zoodat De nemarken, wanneer Duitschland als tegen maatregel geen boter koopt, zijn overschot aan boter op de reeds overvoerde mark ten in Engeland moet brengen, hetgeen een groote daling der boterprijzen tot ge volg zal hebben. Fransche uitingen, PARIJS, 18 Juli (V.-D.) De „Petit Farisien" schrijft naar aanleiding van het bezoek van dr. Bruening en dx. Curtlus. dat de Duitsche ministers in Parijs den besten wil zullen vinden om ontspanning te bereiken. Men begrijpt in Frankrijk zeer goed. dat de hoofdzaak is, dat er een einde komt aan den gespannen toestand tus schen Duitschland en Frankrijk. Wanneer men financieeie en politieke waarborgen van Duitschland verlangt is dit geenszins bedoeld als een ultimatieve eisch. Brue ning en Curtius komen niet naar Parijs om een dictaat te onderteekenen, doch om open en eerlijk onderhandelingen te voe ren over de mogelijkheden voor een Fransch-Duitsche overeenkomst. De mees te andere bladen schrijven in denzelfden geest. De politieke medewerker van de Matin", Jules Sauerwein. schrijft dat dr. Bruening te Parijs zal worden ontvangen, met de achting, die men een man van zijn Karakter en eerlijkheid schuldig is. In mi nister-president Laval zal de Rykskanse-. lier een typische vertegenwoordiger van 't Fransche volk tegenover zich vinden. Sauerwein keert zich dan zeer scherp te gen de Engelsche voornemens om de Pa- rijsche conferentie te beschouwen als een soort voorbespreking voor de hoofdzaken, die eerst te Londen geregeld zouden wor den. Sauerwein verklaart, dat de regeling der Fransch-Duitsche verhoogingen geen kwestie is waarbij men een scheidsrechter noodig heeft. Ook heeft men niet de be- jdoeling, het gebied der onderhandelingen uit te breiden. Tusschen Frankrijk en Duitschland heeft men geen bemiddeling noodig, van welken kant deze ook mag komen. De te regelen kwesties zullen de Duitsche en Fransche vertegenwoordigers van aangezicht tot aangezicht tegenover elkaar moeten afwikkelen. Het gaat hier noch om ontwapening, noch om een her ziening der verdragen. Wanneer de Fran sche regaering de Engelsche ultnoodlglng toch aanneemt, zal dat beteekenen dat de besprekingen te Parijs succes hebben ge had. In de „Populaire" veroordeelt de socia listische leider Leon Blum ten scherpste het Fransche voornemen, om de hulpactie voor Duitschland ondergeschikt te ma ken aan enkele politieke garanties. De Fransche regeering ontneemt hierdoor de moreele waarde aan haar optreden. Zij toont zich niet opgewassen tegen een taak, die men historisch zou kunnen noemen. De Duitsche communisten in actie. KOBLENZ, 18 Juli (V. D.). Gisteravond ontstonden in de Kastorstrasse. waar reeds twee avonden communistische rel letjes hebben plaats gevonden, opnieuw volksoploopen. De politie zette de straat en de zij-straten af en dreef, om nieuwe relletjes te voorkomen, de menigte uiteen met traangasbommen. GELSENKIRCHEN, 18 Juli (V.D.). In den afgeloopen nacht ontstonden in ver scheidene straten te Gelsenkirchen we derom botsingen tusschen communisten en politie. Van beide zijden werd gescho ten. Op den hoek van de Margareten- en Florastrasse, waar zich een groote menigte communisten had verzameld, moest de politie van haar vuurwapens gebruik maken, waarbij een hunner een schot in den buik, een ander een schot m de knie en drie een schot in den arm kregen. De twee eersten zijn levensgevaarlijk ge wend. Zij werden naar het katholieke zie kenhuis vervoerd, maar onmiddellijk ope ratief moest worden ingegrepen. In den loop van den nacht ontdekte de politie nog twee gewonden, die in het commu nistische volksgebouw verborgen werden gehouden. In totaal werden in den afge- loopen nacht 33 personen gearresteerd. Dcor het krachtig optreden van de Schup- po, geassisteerd door recherche-personeel, was de rust tegen één uur geheel hersteld. Men verwacht in den loop van heden nog eenige arrestaties. GELSENKIRCHEN. 18 Juli (V. D.). De politieke politie te Gelsenkirchen is aldaar met koortsachtigen ijver aan het werk. Hedenmorgen werden verscheidene huis zoekingen gedaan en er werden nog 4 personen gearresteerd. Het onderzoek zou een groote hoeveelheid belastend mate riaal aan het licht hebben gebracht. O.a. werd een jongeman gearresteerd, die Woensdag een Schupowachtmeester heeft mishandeld. Dank zij het ingrijpen van de politie kon worden verhinderd, dat ver schillende winkels werden geplunderd. Waarschijnlijk zal het politie-onderzoek nog wel eenige dagen duren. De beurs blijft gesloten. BERLIJN, 18 Juli. (V.D.) Het beursbe- stuur heeft hedenmiddag besloten in ver band met de beperkingen van het geld verkeer de heropening van de Berlijnsche beurs voorloopig uit te stellen. Zoodra het geldverkeer weer is toegestaan zal over de heropening der beurs een besluit worden genomen. De productiebeurzen zullen op beperkte wijze zooals tot nu toe, blijven geopend. Krachtig Engelsch protest. LONDEN, 18 Juli. (Ned. Tel. Ag.). Het orgaan van de regeerende Engelsche Arbeiderspartij, de „Daily Herald" publi ceert heden een artikel, dat over de ge- heele breedte van het blad het opschrift draagt: „Amerika's Neen op de Fransche eischen!" Het blad gaat dan met vette letter verder: De Vereenigde Staten en Enge land zullen „neen" zeggen op de dreigende Fransche eischen. Dit is het voornaamste moment in de onderhandelingen, welke heden te ParUs beginnen. MacDonald heeft voor Maandagmorgen een buitengewone zitting van het kabinet büeengeroepen en men verwacht dat Hen derson nog tydig in Londen zal terugkee ren om met Macdonald en zyn collega's te spreken. Gistermiddag hebben besprekingen plaats gehad tusschen vertegenwoordigers der regeering en der oppositie, die tot resultaat hadden, dat een Engelsch een heidsfront is opgesteld ten opzichte van de voornaamste heerschende moeilijk heden. In een ander artikel spreekt de „Daily Herald" de hoop uit, dat men Duitschland te Parys geen eischen zal stellen, die niet kunnen worden aanvaard door een volk dat zich zelf respecteert. De Engelsche burgers zullen zich er tegen verzetten dat men Duitschland in economischen zin wil knechten. Dergeiyke pogingen zouden iedere hoop op inter nationale welvaart den bodem inslaan. Poolsche maatregelen. WARSCHAU, 18 Juli. (V.D.). De Pool sche minister van Verkeer heeft bepaald, dat de Poolsche spoorwegen geen Duitsch geld meer mogen aannemen. Deze maat regel heeft o.m. betrekking op den verkoop van biljetten, die op zekere grensplaatsen ook tegen betaling met Duitsch geld plaats had. INCIDENTEN IN HET FRANSCHE TEXTIELGEBIED. PARIJS, 18 Juli. (V.DGisteren deden zich in het Noord-Fransche textielgebied dicht bij de Belgische grens ernstige incidenten voor. Autobussen met Belgische arbeiders, die de grens overkwamen, werden ontvangen met een hagel van steenen en tenslotte tegengehouden door over den weg opgeworpen barricaden. De Belgische gen darmerie, die dadelijk ingreep, werd door de stakers onder de voet geloopen, waarbij verschillende hunner ernstige verwondingen opliepen. Ook een aantal paarden der gendarmen werden door steenworpen ge troffen. De autobussen moesten over de Belgische grens terug. Nadat van Fransche zijde versterking was aangekomen, werden de stakers uiteengedreven, waarbij 43 per sonen werden gearresteerd. In totaal wer den 15 personen, waarvan 7 gendarmen, zoo ernstig gewond, dat zij zich onder genees kundige behandeling moesten stellen, in den loop van den dag werd de grens bewaking verstrekt. FRANSCH GEZANT TE MOSKOU. I PARIJS, IS Juli. (V.D Het schijnt thans vast te staan dat tot Fransch ambassadeur te Moskou zal worden benoemd graaf Francois Robert de Jean, thans Fransch ambassadeur in Brazilië. HITTE IN AMERIKA. CHICAGO, 18 Juli. (Reuter). Sedert drie dagen wordt het noordehjk deel der Vereenigde Staten door een hevige hitte golf geteisterd, waardoor talryke personen zyn omgekomen. Te Chicago stierven tengevolge van de hitte 20 personen, in den staat Minesota en in Noord Dakota 13 personen, terwyi in Wisconsin 16 personen om het leven kwamen. Ook te Windsor in Ontario is het bui tengewoon heet. Hier hadden tevens hevige onweders plaats, waarbij vier personen omkwamen. GESLAAGD SCHOOLREISJE. Onder leiding van de afdeeling Bode graven van Volksonderwys maakten «de leerlingen van de hoogere klasse der openbare school te Bodegraven gisteren een reisje naar Valkeveen. De reis werd gemaakt per trein tot Utrecht en vandaar per autobus over Lage Vuursche, Baarn en Hilversum naar Valkeveen. Niettegen staande enkele regenbuien werd er geno ten van de zee en van den speeltuin. De terugreis werd op dezelfde wyze gemaakt. By K. B. is mr. P. W. A. Cort van der Linden, minister van Staat, lid van den Raad van State, wederom benoemd voor den tyd van twee jaren tot bestuurder, tevens voorzitter der Carnegie-Stichting. ZEILEN. DE KAAGWEEK. KAAGWEER (Van onzen eigen verslaggever). Toen wy gisteravond laat uit de dans tent keerden, waar een band, welke quan- titatief en qualitatief gesproken, er wezen mocht, voor het joiyt had gezorgd, voor spelde de pikdonkere hemel, waaraan geen ster te ontdekken viel, weinig goeds voor den komenden dag. En toen we vanmorgen wakker werden, hoorden we den regen op het tentdoek kletteren. Hoefden we niets meer te vragen, wisten we, dat het weer ouderwetsch Kaagweer was. Een felle westenwind striemde nydig over de plassen, priemde de regen onbarm hartig in je gezicht. Gevolg: weinig men- schen op het woelige water. Wie niet in den wedstrüd moest uitkomen bleef thuis. De schepen kwamen allemaal dicht ge reefd aan den start: alleen de jolietjes werden van top gezeild. De teamwedstrüd in deze klasse had een zeer eenzijdig ver loop. Loosdrecht heeft in de gebroeders Maas nu eenmaal een paar benydens- waardig sterke vertegenwoordigers en de rest kwam er dan ook niet aan te pas. Reeds in het eerste voor-de-windsch» rak liepen zy een eind weg om daarna hun voorsprong gedurig te vergrooten. In den teamwedstryd der regenbogen had van Rijn met de Karekiet aanvanke- ïyk de leiding. De vreugde was evenwel niet van heel langen duur. want in het krulsrak van Dleperpoel naar Norremeer komt Hendriks opzetten om daarna steeds meer uit te loopen en met „een straat" te winnen. Van der Velde raakte een boei en gaf dus den stryd op. Van der Mey lag na een slechte start al spoedig op de tweede plaats en wist zich daar tusschen de beide Friezen te hand haven. In de Treubklasse startten slechts drie deelnemers, waarvan de Treub TV, ge stuurd door den heer van Breemen nog volliep en zonk. In de 45 kwadraat kruiserklasse had Molenaar langen tyd de beste kansen, welke hij qyenwel verspeelde door in de tweede ronde een boel te raken. De Cop- pelstock van Kalis werd toen eerste, ge volgd door de Walta van Schieffer. Voor de rest verwyzen wij naar de uitslagen. Teamwedstryd 12-voetsjollen: I. Bem (Loosdrecht) st. B. Maas in 1 u. 5 m. 43 s.; 2. Windekind II (Loosdrecht) st. J. Maas in 1 u. 6 m. 14 s.; 3. De Ree (Loosdrecht) st. F. A. F. Galle in I u. 7 m. 43 s.; 4. Black Diamond (R'dam) st. J. Barzilay in 1 u. 8 m. 21 s.; 5. Tulla (Zaan) st. S. de Wit in 1 u. 8 m. 32 s.; 6. Boffie (id.) St. E. G. v. d. Stadt in 1 u. 8 m. 49 s.; 7. Krassin (Kaag) st. D Rutgers, in 1 u. 9 m. 31 s.; 8. Daphnia (Kaag) St. P. H. R. Borgerhoff Mulder, in 1 u. 9 m. 46 s.; 9. Woelwatertje II (Kaag) st. P. A. Wernink Jr. in 1 u. 10 m. II s.; 10. Bruinvisch (Kaag) st. W. J. J. v. Troostenburg de Bnujn in 1 u. 10 m. 24 s. Teamwedstryd regenbogen: Henny (Sneek) st. M. Hendriks in 1 uur 50 min. 3 sec.; 2. de Leede III (de Kaag) st. W. Z. v. d. Mey in 1 u. 53 m. 19 sec.; 3. Winde kind (Sneek) st. D. Oppenhuizen in 1 u. 55 min. 5 sec.: 4. Karekiet (Hollandia) st. J. M. v. Ryn in 1 u. 55 min. 37 sec.; 5. Hol land (Hollandia) st. F. P. Bos in 1 u. 55 min. 59 sec. 45 kwadraat kruiserklasse: 1. Coppel- stock (st. E. D. Kalis); 2. Walta (st. P. Schieffer). 12-voetsjollen klasse A dames: 1. Dob bertje (stvr. mej. Oudshoorn); 2. Pam (stvr. mej. C. de Vlieger). DE GEHEIMEN VAN HET OERWOUD. Het voornaamste onbekende gebied ligt in de tropische oerwouden van Zuid-Ame- rika. Zoo heeft men nog altijd niet de bronrivieren van den Orinico gevonden en geheel onbekende volksstammen leven in dat gebied ten Oosten van de Andes. Aan de grenzen dezer onbekende gebie den heeft men merkwaardige planten en dieren gevonden. De moeilijkheden wor den voornamelijk veroorzaakt door de vijandige houding der bevolking, die van de eerste blanken, de met geweren gewa pende Spanjaarden, geen aangename her inneringen heeft bewaard en nu op haar beurt alle vreemdelingen tracht te ver- dryven door vergiftige pylen. Het is ook niet zoo gemakkelyk, het binnenland te bereiken, want men moet reizen langs de groote rivieren, die dikwyls watervallen en stroomversnellingen hebben, of langs de veelal onbekende passen van de Andes. In het binnenland van Brazilië tus schen zyn vele rivieren, bevindt zich ook nog een uitgestrekt gebied, dat nog niet geëxploiteerd is. verder het land, waar de zyrivieren van de Amazone doorstroomen en dat zich ten Oosten van de Brazi- liaansche hooglanden bevindt. Het gebied van de groote bronrivieren der Amazone in Bolivia, Peru, Brazilië, Ecuador, Co lumbia en Venezuela ten Zuiden van den Orinico is ook onbekend, evenals het ge deelte van Ecuador ten Oosten van den Andes, de weinig bekende Pampa de Sacramento in Oost-Peru en de Gran Chaco tusschen Bolivia en Peru. Deze Zuid-Amerikaansche gebieden zyn vooral van belang, omdat men by de daar wo nende volksstammen gegevens hoopt te verzamelen voor het vaststellen van de afkomst der Indianen. Er bevinden zich misschien overblyfselen van een oude beschaving, zooals in zoovele andere dee- len van Zuid-Amerika. Hebt U het Petitionnement voor Internationale Ontwapening al geteekend, voorkomende op pagina 1 van het Eerste Blad?j LISSE. Uitstapje Leerlingen Ned. Herv. School. Te ongeveer 9 uur vertrokken gisteren morgen er drie auto's met kinderen der le en 2e klas naar „Kraantje Lek". Van den voorsten wagen wapperde de zoo juist aangekomen vlag der schoolvereeniging. De auto's waren welwillend afgestaan door de H.H. van Parys en van der Voort en van Waveren. Om halfelf volgde de aankomst en na laving der dorstige kelen toog men duinwaarts. Om halfvier genoten allen van een autotocht via Zandvoort, Vogelenzang, de Zilk naar onze gemeente terug, waarna de Juichende kinderschaar huiswaarts keerde. DE KUNSTSCHATTEN VAN Dr. BREDIUS Volgens „Het Volk" heeft dr. A. Bredius in de regeling, waardoor na zijn dood de schilderijen, welke hy in bruikleen aan het Mauritshuls heeft afgestaan, eigen dom zullen worden van den Staat, daar aan verbonden de voorwaarde, dat de kunstwerken niet naar tentoonstellingen worden verzonden. Het Ryk heeft deze voorwaarde geaccepteerd. LEIDEN, Turfmarkt van den 13en tot en met den 18en Juli 1931. Lange turf geen aanvoer. Prys per 100 stuks f. 7f. 8. LEIDEN, Botermarkt 18 Juli 1931. De pryzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) f. 1.50 per kilo; prima boerenboter van f. 1.40 tot f. 1.45 p. K.G.; goede boerenboter van f. 1.30 tot f. 1.35 p. K.G. Aangevoerd 82/8, 16/16 vaten, we gende 1800 K.G. Handel goed. LEIDEN, Noteering Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en omstreken", veiling van 17 Juli 1931. Andy vie f.0.40 tot 1.1.50, kroten f.1.80 tot f. 3, komkommers f. 1 tot f. 5, bloem kool I f. 5 tot f. 13.80, bloemkool II f. 1 tot f. 5, roodekool f. 10 tot f. 12, meloenen 140 tot 1.60, pieterselie f.0.70 tot f. 1.40, krop salade f. 0.50 tot f. 1.40, selderie f.0.80 tot f. 1.50, wortelen f. 3.10 tot f. 8.90, perziken f.5 tot f.25, per 100 stuks; snyboonen f28 tot f. 36, stokboonen f. 35 tot 1.41, stamboonen f. 18 tot f. 25, tulnboonen f. 5 tot f. 7, doperwten f. 12 tot f. 32, peulen f.10 tot f.30, postelein f.4 tot f,8 spinazie f.3 tot f.7, aardappelen f.3 tot f.7 per 100 kilo. TER-AAR, 17 Juli. Snyboonen f.2.40 2.70. Stokprlncesseboonen f. 3.303.70. Dubb. Stamboonen f.1.802.20. Fijn f. 5.70 —7. Fijnb. f. 1.90—3.20. Basterd f.0.95— 1.20 Grof f. 0.55—0.70. VEUR, 17 Juli. Engelsche komkommers, le soort f1.20—2.50. 2e f. 0.50—0,80. 3e f.0 50, wankleurige f.13 stek f. 0.10, Gel» komkommers le soort f2.102.70. Jie f. 1 1.30. 3e f0.50. Kropsla le soort f.0.801.30 Peen f. 6.50—8 70. Bloemkool le soort f. 8.10 —12.30. 2e f. 4.50—6.10. uitschot f.2—2.80. Tomaten, mid. f. 8.5011.50. gr. ronden f.8—8.60. 2e soort f. 8.10—10.50. 3e f.4— 5.10. bonken f.56. uitschot f.1. rijp f.10 —11. Andijvie p. 100 f. 0.80—1.80.. Spinaaie f. 0.10—0.30. Postelein f. 5.60—8. Rabarber p. 100 bos f. 1—3. Snyboonen f. 2631. Sper cieboonen f.28—30. Prei f.1.80—2. Seldery f. 1.10—1.40. Peulen f.24—26. Tuinboonnen f.57. Doperwten f.2831. Meloenen f. 31 —58. Druiven f. 4048. Roode en Witte Bessen f. 811. ALPHEN, 17 Juli. Spinazie f 8. Heeren- boonen f. 2123. Snijboonen f 1820. per 100 K.G. Peen f. 8—11. Kroten f. 4. Andyvie f. 2.503.50. per 100 bos. Kropsla I f. 1.20 2. II f. 1. Komkommers I f. 3. Bloemkool I f1819. II f. 8. per 100 stuks. Bessen, rood f. 8—14 p. 100 pond. Eierenveiling. Aanvoerf 13380 stuks. Kippeneieren f.4— 4.40. Eendeneieren f.33.80 p. 100 stuks. BOSKOOP, 17 Juli. Rozen per bos: Po- tin 35—58 ct. Briarcliff 21. Edith Helen 60 85. Winnett 45. Florex 90120. Jules Bouché 27—35. Polyantharozen 51—88. Wilh. Kordes 60—80. Kilham 31—59. Phoe be 3645. Butterfly 2841. Golden Ophelia 18—25. Ophelia 1416. v. Rossum 22—29. Hadley 57—66. Columbia 18—26. Claudius Pernet 54—70. Mac Keller 20—30. Rosalan- dia 69—89. Else Poulsen 50—60. Germania 43—75. Diversen per bos: Clematis Duran- di 4450 ct. Id. Prins Hendrik f.2.90. Id. mr. Patyn f. 1.40. Gladiolen 22. Spirea 7. VEUR 17 Juli. Aangevoerd 24425 kippen eieren, prijs f. 3.50—5.10. 526 eendeneieren f.3.50—4. 215 kippen f.0.40—1.50. 30 kony- nen f0.40—2.50. 35 duiven f. 0.25—0.38. ROELOFARENDSVEEN. 17 Juli. Snyboo nen f.2.20—2 65, id. stek f.0.95—1. Prinsen boonen f. 3.203.40. Tulnboonen f. 0.60 0.55 p. 10 K.G. Augurken fijn f. 3.80—5.50, fyn baster f. 1.602.30, baster f. 1.35 1.45. grof f. 0.600.70, bommen f. 0.350.40 stippel f. 0.40 per 25 K.G. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Juli. Duke of York p. kist van 25 K.G. f. 1.702.20. Id. drielingen f. 0.70—1. Eerstelingen f. 1.50— 2.10. Id. drielingen f. 0.90—1.10. Eigenhei mers f. 1.301.80. Peen per 100 bos f. 6.20 11. Bloemkool le soort p. 100 f. 8.90 10.10. Aanvoer 570 kisten aardappelen. 5200 bos peen. 1750 bloemkool. Den 29sten Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders H. TAFFIJN en J. M. J. TAVERNE hun 40-jtriga Echtvereeni. ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Leiden, 18 Juli 1931. Middelstegracht 2 (Zijl- of Rozenhof) 7430a In plaats kaarten. Verloofd: 7266a TOOS PIÈRLóT en WIM FONTEIN Oude Vest 157. Hoogewoerd 86. Leiden, 19 Juli 1931- Geen ontvangdag. V erloofd RIE SCHILPEROORT en WIM SNOEKER Rotterdam, Schermlaan 28 B Leiden, Rijnkade 17. 19 Juli 1981. 7578a Met blijdschap geven wjj kennis van de geboorte van onze Dochter CORNELIA TRIJNTJE. J. J. v. SOEST Jr. C. S. v. SOEST- DINGJAN. Leiden, 17 Juli 1931. Narmstraat 15. 7511a Heden overleed, in den ouderdom van 82 jaren, na een langdurig lijden, nog onverwachts, onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader, de Weledele Heer D. L. A. VAN DE KREKE, in leven Hoofd-Opzichter bij de Rijks-Waterstaat. Uit aller naam: H. B. J. VAN DE KREKE, Notaris, Aarlanderveen. Leiden, 17 Juli 1931. Thorbeckestraat 28. 407 Algemeen e kennisgeving.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3