(JIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. r AALSMEER. „Het Witte Kruis." Onze afdeellng van het „Het Witte Kruis" heeft de goedkeuring van den mi nister van Justitie gekregen om een loterij te organiseeren ten bate van het plan om een nieuw naar de eischen des tijds inge richt wljkgebouw te stichten. Gedurende de feestweek, welke door voornoemde af deellng georganiseerd wordt van 2 tot en met 5 September a.s. ten bate harer kas, staan nu reeds op het programma: een bazar in de oude veiling, een ringstekerij op rijwielen, zwem- en sport-demonstra- ties, een bloemencorco enz. Het is dan ook tvel zeker, dat door de verschillende daar toe benoemde comlté's hard wordt ge werkt en veel zal ongetwijfeld nog aan het programma worden toegevoegd Bedriegen 'de teekenen zich niet, dan belooft het voor ons dorp weer eens een echte ouder- Wetsche feestweek te worden, waarvan ho pelijk flink wat geld zal overblijven ten bate van de kas van „Het Witte Kruis". BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Kieuw Torenuurwerk Benoeming raads leden Nieuw schoollokaal. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorzitter-secretaris, burgemeester A. Verheul Azn., opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen, welke zonder op- of aanmerkin gen werden goedgekeurd Volgden ver- ischillende ingekomen stukken w.o. schrij den van Ged. Staten dezer Provincie, Waarbij wordt medegedeeld, dat de be- Idragen dezer gemeente in de kosten van Ben keuringsdienst van waren voor 1931 Ss bepaald op f. 114.25; dat zij de wijzi ging van den begrootingsdienst 1931 goed keuren; dat zij de leening groot f. 15.000 goedkeuren aan de bouwvereeniging „Al gemeen Belang" voor de stichting van tees arbeiderswoningen; voorts dat zij goed keuring verleenen om het tekort ad 1. 417.32 bil de Bouwvereeniging voor de Woningen ln het van Beelaertspark uit Be gemeentekas te dekken. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Op voorstel van den voorziter wordt be sloten om geen gebruik te maken van hun bevoegdheid om jaarlijks een jaarverslag van den toestand der gemeente te doen uitbrengen in plaats van eenmaal in de .vijf jaar. Door de Commissie van Onderzoek naar Be noodzakelijkheid van een nieuw toren uurwerk wordt medegedeeld, dat zij zulks noodig achten daar het oude geheel ver sleten is. Zij stelt den Raad voor een nieuw uurwerk aan te schaffen en zulks te doen bij de firma Eljsbout te Asten en wel door tusschenkomst van den heer Brouwer te Lelden. Dit voorstel wordt aangenomen. Medegedeeld wordt dat is ingekomen het bericht van den voorzitter van het Centraal Stembureau, dat door hem zijn ontvangen de schriftelijke mededeelingen van de heeren W. C. Diephout, A. Paul G. van Staalduinen, M. Pos, C. v. d. Knljff en S. van Galen dat zij de benoeming tot Raadslid aannemen en van J. v. d. Eljk dat hij de benoeming niet aanneemt. In zijn plaats is als gekozen verklaard de heer W. Mets. Nadat door de commissie op verzoek van den voorzitter de geloofsbrieven enz. zijn nagezien, wordt door hun gerappor teerd dat alles ln goede orde is bevonden, zoodat zij voorstellen bovengenoemde heeren tot leden van den Raad toe te laten hetwelk met alg. stemmen wordt aange- nnmen. Hierna wordt door B. en W. voorgesteld aan den wegwerker J. Mets, die, daar de weg aan de Prov. is overgegaan niet meer noodig is, van gemeentewege een pensioen te verstrekken van f. 200 's jaars, daar hij bijna 10 jaar in gemeentedienst is ge weest en bijna den 70-jarigen leeftijd heeft bereikt Wordt behandeld ln beslo ten vergadering. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat aan J. Mets een jaarlijks pensioen is yerleend van f. 150. Door B. en W. wordt aan de orde ge steld over te gaan tot het bouwen van een vierde lokaal aan de openbare school en tevens de bestaande lokalen enz. te verbeteren. Na verdere toelichting van den voorzitter en onderlinge discussie werd het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Petronella, d. van H. Glas en J Jansen; Jacobus, z. van P. Bokhorst en W. Zorge: Maria, d. van J. A. van Kempen en A. P. van Putten; Maria Cathanna, d. van P. A. Mangnus en K. Oorthuis; Theodoras, z van N. B. Bakker en B. Scheunhage: Anton, z. en Stijntje, d. tweeling van W. van Steenis on H, Bochoven; Johanna Theresla, d. van G. G. Mesman en J. M. van Duin; Maria Johanna, d. van D L. Aangeenbrug en G. A. Philippo; Lubbertus Arnoldus, z. van il. I. de Muiinck en T. Zeijlemaker; Oerrit, z. van W. Cornelisse en C. C. Reljnders: Gerrit, z. van A. de Vogel en J. de Vreugd; Levenlooze zoon van J. Benschop ten A. Pannekoek. Ondertrouwd: J. G. Tichelaar, 25 jaar en A. van den Oever, 24 jaar; K. Kuijers, 28 jaar en G. Meester, 22 jaar; P. v. Meel, 24 jaar en A. C. Schilders, 22 jaar; P. van Eldercn, 25 jaar en C. Kamer, 25 jaar. Gehuwd: J J. van der Veldt, 32 jaar en M. J. Dam ,22 jaar; J. Ridder, 24 jaar en L. Windig, 24 jaar; J. van der Meer, 37 jaar en K. A. van der Meulen, 17 jaar; M. Bakker, 24 jaar en A. M. Zantman, 22 jaar. Overleden: Emmetje Hoogendoorn, 94 jaar, wed. van C. Groot; Adrianus Weijers, 90 jaar ,wedr. van Th. Brama. O KATWIJK AAN DEN RIJN De tuinbouw. Het liep deze week tamelijk goed voor de tuinders. Bijna alle producten bleven zeer goed op prijs en het beschot wordt dagelijks beter. Gisteren was er ln de aard appelprijzen, doch dan voornamelijk ln de mindere kwaliteit, een verlaging. Mo gelijk al een gevolg van de belemmeringen in de export als gevolg van de bekende Duitsche crisis. Bovendien komen uit meerdere streken al flinke kwantums late aardappelen afzetten waarvan de prijs aanmerkelijk lager is. De vroege bloem koolgewassen zijn in het algemeen niet best te noemen. De prijs zal hiervan veel goed moeten maken. Deze is thans maar matig. Beschadiging. Gisteren is de groote „zandgrijper", dienstig geweest voor het afgraven der duinen door de Amsterdamsche Ballast- maatschappl] weer naar de haven aan den Valkenburgscheweg vervoerd. Zooals ook bij de heenreis geschiedde, is ook nu de weg op vele plaatsen beschadigd door de zware machine. Het vervoer vond in den zeer vroegen morgen plaats. o LISSE. JUBILEUM VAN DEN HEER C. M. GRULLEMANS Sr. Huldiging van vele kanten. Zooals wij reeds meldden, heeft de heer C. M. Grullemans Sr., bloemist alhier, op 16 dezer zijn 70sten verjaardag gevierd, bij welke gelegenheid hij tevens de functie van voorzitter der vereenlging „De Narcis" neerlegde. Was hij reeds in de vroege morgenuren bij monde van zijn kinderen, familieleden en Intieme kennissen gecomplimenteerd en op den avond voorafgaande aan den dag van dit geboortefeest door een zijner Amerikaansche relaties per telefoon van uit Amerika gelukgewenscht, de uitgesto ken vlaggen aan het Hoofdcomplex van het bedrijf vertolkten reeds de feestvreug de, die er zou heerschen ter gelegenheid van dit heugelijk feit De bezoeken van de afgevaardigden van vele corporaties, het groot aantal tele grammen, brieven en kaartjes, dat alles getuigde van de sympathie van de velen die den jubilaris van nabij en van verre kenden, terwijl de kamers te zijnen huize waren overladen met een schat van bloe men, waaronder wij telden bloemstukken van het kantoorpersoneel, het Centraal Bloembollen-Comité, Bond van Bloembol lenhandelaren, Amsterdamsche Bank, Controleurs van de ver. „De Narcis" enz. enz., en een blijvend aandenken van het Bestuur van voormelde vereeniging, in den vorm van een schilderij, in olieverf uitgevoerd door den heer Monceau, kunst schilder, voorstellende een vaas met nar cissen in verschillende, zeer mooie, en aantrekkelijke variëteiten, waarop tevens voorkomt een voorzittershamer, moker van het gezag, thans in andere handen over te gaan. Het gezamenlijk land- en schuurperso- neel meende ook deze gebeurtenis niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en huldigden hun oudsten principaal door schenking van een huldeblijk ln den vorm van een zeer smaakvolle Japansche sche merlamp Om half twaalf in den morgen kwam het gezamenlijk personeel in de groote pakschuur bijeen, waar het bij monde van den Jubilaris werd toegesproken. Deze gewaagde van zijn bijzonder groot genoe gen uit dit huldeblijk te mogen consta- teeren de in de bloembollenstreek nog heerschende gevoelens van saamhoorigheld en arbeidszin tot verhooging van den bloei en welvaart van de zaak, waarin een ieder naar zijn vermogen en arbeid mede werkt om den naam van firma en hare artikelen hoog te houden en waarvoor hij zijn groote erkentelijkheid uitsprak. Hij hoopte, dat de samenwerking met de jon gere principalen zou blijven voortduren op dezelfde aangename wijze Nadat het souvenir was bewonderd, volgden diverse tractaties en ging men in opgewekte stemming, met een verrassing voor het gezin, huiswaarts. Hel kantoorpersoneel bood in de direc tie-kamer zijn gelukwenschen aan en na ververschingen te hebben gebruikt, be zichtigde het de vele hierboven vermelde sympathie-bewijzen ten huize van den jubilaris. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer C. M. Grullemans Sr. dezen dag als een der schoonste van zijn leven heeft be schouwd, die zich heeft gekenmerkt door warme toegenegenheid en vriendschap in breede kringen —o NOORDWITK AAN ZEE. De collecte voor het Zulderzeefonds in de Herv. Kerk alhier gehouden, heeft opgebracht ruim f. 125. SASSENHEIM. Ter-aarde-bestelling P. Dorsman. Onder zeer groote deelneming vond gis termorgen de begrafenis plaats van het jeugdige slachtoffer P. Dorsman van het auto-ongeval van Zondag j.l. Op het kerkhof waren aanwezig de klassegenooten van het slachtoffer, als mede meerdere onderwijzers en het hoofd van de School met den Bijbel, terwijl de heer L. v. Leeuwen Sr. het bestuur dier school vertegenwoordigde. Ds P. D Kuiper sprak woorden van troost tot de zwaarbeproefde familie en wees hen naar den eenigen troost voor leven en sterven, die ook kinderen niét onthouden wordt. De heer Wlepkema. hoofd der school, sprak voor en tot de aanwezige kinderen en de familie. Door de kinderen en de tal rijke aanwezigen werd gezongen Psalm 66 4, het vers dat de kinderen op den dag van het droef gebeuren hadden moe ten leeren. Diep onder den Indruk verliet men het kerkhof. Door den ontvanger der Rijksbelas tingen te Hlllegom waaronder Sassenheim ressorteert) zal behalve op de gewone kantooruren yoor de behandeling van aanvragen voor kostelooze belasting plaatjes extra zitting worden gehouden op Maandag 20, Donderdag 23 en Maandag 27 Juli, des avonds van 79 uur. ALPHEN. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Schitterend geslaagd. Hoewel reeds menig oudje met een ang stig hart gistermorgen naar de grauwe lucht zal hebben gekeken is de weersge steldheid gedurende deze rit bijzonder meegevallen. Om half twee heerschte in het Burgemeester Visserpark, waar de op stelling der auto's met de deelnemers, die van huis werden gehadld. plaats vond, reeds een ongekende bedrijvigheid. Ook van de zijde van het publiek bestond thans weer groote belangstelling, zoodat de politie meerdere malen geen gemakkelijke taak had om het verkeer gaande te hou den, hetgeen men zich zeer goed kan in denken, als men weet, dat het aantal deelnemende auto's de 70 overschreed, Voor deelname hadden zich 300 oudjes op gegeven, terwijl de tocht bovendien werd medegemaakt per autobus van de „M.O.D.A." door de meisjes die onlangs ter financiering van dezen tocht zich hadden beijverd met den bloempjesverkoop. Tegen twee uur nam de drukte steeds toe, met de steeds weer aankomende auto's. De burgemeester deed ook van zijn belang stelling blijken, door van voor zijn woning het drukke schouwspel gade te slaan Even 2 uur werd het sein tot afrit gegeven nadat de heeren van een feestfakkel in den vorm van een sigaar waren voorzien en allen op versnaperingen waren ont haald. Wat was het voor velen een teleur stelling dat wegens het late uur de rond tocht door onze gemeente moest ver vallen, en direct de reis naar Utrecht werd aanvaard. De tocht zelf had een vlot ver loop. Overal langs den weg had de groote file auto's veel bekijks. Vooral de jeugd juichte de oudjes dapper toe, dl dit zeer op prijs stelden. Van Utrecht kon dank zij de goede regeling van de verkeerspo litie rechtstreeks naar het einddoel Bilt- hoven worden gereden, alwaar in hotel „Bilthoven" werd uitgestapt. Aldaar werd ae thee gebruikt en de inwendige mensch versterkt, waarop allen gelegenheid ver kregen om in Bosch en veld van de heer lijke omgeving en natuur te genieten. Om half zeven werd ln dezelfde volgorde de terugreis ondernomen. In de beste stem ming arriveerde het groote gezelschap om 10 uur weer in onze gemeente, opgewacht door honderden belangstellenden. Uit de talrijke mededeelingen en verhalen om trent de reis. bleek dat zij over dezen tocht bijzonder voldaan waren. De regelings commissie kan dan ook met voldoening op deze bijzonder geslaagden autotocht terug zien, die zonder Incidenten verliep. Mede namens de oudjes is ongetwijfeld een woord van dank op zijn plaats aan de re- gellngscommissie en autobezitters die hun zulk een kostelijken middag bezorgden. De goede regeling van rijks- en gemeente politie heeft tevens niet weinig bijgedra gen tot het welslagen van deze rit. Aanvullingsagenda. De agenda van de a.s. Maandagmiddag 2 uur door den raad onzer gemeente te houden openbare vergadering werd nog aangevuld met de navolgende punten t.w. 7. Voorstel van B. enW. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Hofzichstraat hoek Toussaintstraat aan W. B. Kroon qq. 8. Voorstel van B. en W. om medewer king te verleenen voor het aanbrengen van veranderingen in de bijzondere scholen Steekterweg en Hoorn. RAADSTUKKEN. Verzoek der Kappersver. „Eensgezindheid" Zaterdagavonds sluiting om 10 uur. Van het bestuur der kappersverg. „Eens gezindheid" alhier, kwam aldus B. en W. aan den raad bij ons in het verzoek om te bevorderen dat, in afwijking van het daar omtrent bepaalde in art. 4, 4e lid der win kelsluitingswet 1930 Stbld. nr. 460 het sluitingsuur voor de kappers- en barbiers winkels in deze gemeente voor den Zater dag wordt vastgesteld op 10 uur des avonds in plaats van 11 uur. Ten aanzien van vorenbedoelde vereenlging merken B. en W. op. De vereenlging telt 12 leden, terwijl in totaal ln de gemeente 17 kappers of barbiers gevestigd zijn, Uit een gehouden bespreking der vorengenoemde verg. is B. en W. gebleken, dat de leden der vereenl ging thans op eigen Initiatief hunne zaken des Zaterdagsavonds om 10 uur sluiten en B. en W. hebben voorts de overtuiging ge kregen dat het, nu de wet gelijkberech ting mogelijk maakt, van de kappers en barbiers een gerechtvaardigd verlangen is, om hun winkels des Zaterdags te 10 uur te kunnen sluiten zonder dat zij bevreesd behoeven te zijn. dat ze daarvoor, als gevolg van concurrentie, nadeel ondervinden. Dit laatste is uiteraard alleen mogelijk indien het sluitingsuur bij gemeentelijke verorde ning wordt vastgesteld en derhalve dan geldt voor alle ln de gemeente gevestigde kappers- en barbierswinkels. Waar het in de practijk niet mogelijk is om door on derling overleg tusschen de verschillende kappers en barbiers in de gemeente eene afdoende en algem. bevredigende regeling te treffen en toch Inderdaad bij hen een vrij algemeen streven en een algemeene wensch ls om hun zaken 's Zaterdagsavonds na 10 uur geheel te kunnen sluiten en be- nadeeltng door vestiging van weinig sociaal aangelegde concurrenten alleen door een gereglementeerd sluitingsuur kan worden voorkomen, daar meenen B. en W. dat alhier gereede aanleiding is om eene verordening in het leven te roepen, waarbij algeheele sluiting der kappers en barbierswinkels op Zaterdag na 10 uur des namiddags wordt bevolen B. en W. geven derhalve den raad In overweging eene daartoe strekkende verordening vast te stellen. Het Gemeenteverslag. B. en W. schrijven hieromtrent aan den raad. Bij de laatste herziening der ge meentewet is ten aanzien van het uit brengen van het verslag omtrent den toe stand der gemeente deze wijziging aange bracht dat in het algemeen een 5 jaar- lijksch verslag moet worden uitgebracht, maar dat de raad de bevoegdheid heeft een jaarlijksch verslag te doen uitbrengen. Verder kunnen door de Kroon gemeenten worden aangewezen voor welke het vijf jarig tijdsbestek wordt teruggebracht tot een van 1 jaar. De betrekkelijke voor schriften zijn opgenomen in art. 215 dier wet. In verband met de laatstbedoelde be paling heeft de Min. van Binnenl. Zaken en Landb. zich tot de Ged. St. gewend met het verzoek om te willen berichten welke gemeenten in dit gewest, naar hun oordeel in aanmerking komen voor het uitbrengen van een jaarlijksch verslag. Alvorens daartoe over te gaan zullen de Ged. St. gaarne vernemen in welke ge meenten de raad van de bevoegdheid, hem in de 2e alinea van art. 215 dier wet toe gekend, n.l. om een jaarlijksch verslag te doen uitbrengen, gebruik maakt. De Ged. St. noodigen den raad nu uit om te willen bevorderen dat de raad zich thans terzake uitspreekt. In verband met vorenstaande deelen B. en W. mede, dat naar hun meening voor deze gemeente kan worden volstaan met het uitbrengen van een 5 jaarlijksch verslag omtrent den toestand der gemeente, «lirom zij den raad voor stellen hen te machtigen in dien zin aan de Ged, St. te berichten. De Knapenver. Spr. 8 17 B maakte met haar leden onder leiding van den heer Hoogteyling gisteren een reisie naar Utrecht en omgeving waar begrijpelijker wijze veel werd genoten. o BODEGRAVEN. Ernstig ongeluk. De nog jeugdige bankwerker van de fa. J. alhier maakte met een motorfiets die door zijn patroon was gerepareerd een tochtje om te zien of alles goed functio neerde. Bij de terugtocht van den.Zwam- merdamschen straatweg kon hij echter zijn bocht niet goed nemen. Men ver moedt, dat hij daarbij op het gaspedaal trapte. Met een vaart van 40 K.M. vloog de motor tegen de voorgevel van het huis van den heer Hoeks aan, en verder tegen het winkelhuis van mevr. v. d. Harg. Rui ten werden vernield, de pui beschadigd. De berijder werd opgenomen met een openliggende kaak en een schedelbreuk. Na voorzien te zijn van de H. Sacramenten werd hij overgebracht naar het Ziekenhuis te Utrecht. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Hendrikus Maria en Marinus Theodoras, zs. van Th. Leliveld en C. Hoogenboom, Hilllgje, d. v. J. Ver meulen en K. Uithol. Getrouwd: G. G. Pijnacker 24 J. en A. B. de Koning 22 j. J. J. de Groot 24 j. en C. C. ten Brink 25 j. A. van Vreeden- daal 28 j. en J. Roerhorst 26 j. L. Edel man 25 j. en A. G. Karssen 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Dlepeveen en gezin, arbei der, van Barwoudswaarder. G. Ver boom, zonder beroep, v. Waarder. H. Linzel en gezin, timmerman, v. Schiedam. J. M. Vonk en gezin, houtbewerker, v. Zwammerdam. A. Batelaan, zonder be roep, van Noordwljk. Vertrokken: A. Velder, zonder beroep, n. Waarder. J. Droog en gezin, landarbei der, naar Barwoudswaarder. G. C. Nleu- wenhuljsen, stoffeerder, n. Oosterbeek. Th. F. B de Haart en gezin, rUksveldwach ter, naar Druten. Gevonden voorwerpen: 1 rijwielplaat je, een portemonnale, een zakkam in étui, een paar beenkappen, een dekzeil. Inlich tingen ter secretarie. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs al hier staan als werkloos ingeschreven 6 timmerlieden, 1 metselaar, 12 losse werk lieden, 1 cementwerker, 2 grondwerkers. 2 pakhuisknechts, 1 chauffeur, 2 fabrieks arbeiders, 1 houtdraaier, 1 machinist en 1 letterzetter. Inlichtingen aan heeren werk gevers worden gaarne verstrekt. o BOSKOOP. Nog goed afgcloopen. In de Gouwe, nabij de Boskoopsche brug heeft een ongeval plaats gehad, dat bijzonder goed afgeloopen is. Eenlge werklieden, waaronder zich ook bevond de timmermanspatroon de heer v. Dam, waren ln een schouw bezig eenlge werkzaamheden te verrrichten aan de gor ding van het remmlngswerk. Op een gegeven oogenblik werd door een passeerend motorvaartuig de schouw aan gevaren, waardoor deze water schepte. Twee der inzittenden konden nog op den vasten wal springen. De heer v. D. wist zich vast te klemmen aan de motorboot, waar aan hij gedeeltelijk in het water bleet hangen. Door toegeschoten hulp, kon de heer v. D. Spoedig uit zijn minder prettige positie bevrijd worden. De gehouden vlaggetjesverkoop ten bate, en uitgaande van de Nat. Vereeni ging „Pro Rege" afd. Boskoop heeft opge bracht de som van f. 72 66. KOUDEKERK. GeborenJannetje, dochter van Willem van Diggelë en Anna Cornelia van Eijk Dirk, zoo van C. W. Hoogeveen en van K. C. Batelaan. Getrouwd: Mijndert Geerlof, 24 jaar en Lijdia den Hollander, 22 ja'ar. Overleden Leendert Johannes de Wit, 73 jaar. o LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Alle zittende raadsleden terug Sluiting geldleenlng Benoeming Schattings commissie. De Raad dezer gemeente kwam ln spoedeischende vergadering bijeen. Aan wezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente, De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor. den gelezen en daarna goedgekeurd. Aan de orde komt het onderzoek van d( geloofsbrieven der nieuwbenoemde leden van den Raad. De heeren H. Heenk, H. j Visser en J. de Rijk vormen de commissie van onderzoek. Gedurende het onderzoet wordt de vergadering enkele oogenbliklten geschorst. De heer Visser deelt mede dat alle stukken in orde' zijn en dat niets de toelating in den weg staat. De Raad be- sluit daarna met alg. st. de nleuwbe. noemde leden toe te laten. Ofschoon het nog den tijd niet is, zegt de voorzitter dat het hem genoegen doei dat alle thans zittende leden in Septem ber weer terug keeren. Het is wel een be wijs dat alle kiezers achter de leden vat den Raad staan en het gevoerde beleid goedkeuren. De voorzitter doet o m. mededeeling vat H de navolgende ingekomen stukken: 1. Schrijven van Ged. Staten in de pro- vincie Zuid-Holland waarbij een besluit tot wijziging van de begrooting goedge- keurd wordt. 2. Van de Schoolbesturen is bericht ln- gekomen dat zij accoord gaan met de bs- rekening van de vergoeding overeenkom stig art. 101 der L. O. wet over het jaai 1928. 3. Van den Keuringsdienst van Waret in het district Leiden is ingekomen het overzicht van de gedurende het tijdvak l Jan.1 Juli verrichte werkzaamheden. 4. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten om overeenkomstig art. 124 der ge meentewet, het Centraal Bureau voor Ve rificatie en Fin. Adviezen der Vereenlging voor Nederlandsche Gemeenten opdracht te verleenen tot het zelfstandig opnemen van kas en boeken bij den gemeente ontvanger De voorzitter doet mededeeling van het proces-verbaal van de opname van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger ge houden op 24 Juni 1931. Van de Besturen der bijz. Scholen a ingekomen de verklaring dat de gebou wen overeenkomstig hunne bestemming worden gebruikt. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten ln de provincie Zuld-Hollanl besluit de Raad op voorstel van B. en W het gemeenteverslag maar eens ln de i jaren te doen opmaken. De voorzitter deelt mede, dat van den Commissaris der Koningin is ingekomen een schrijven, waarin verzocht wordt het besluit tot wijziging van de wedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger voorloopig in te trekken, in afwachting van de beslissing van Ged. Staten ten aanzien van de nadere classificatie der gemeente. De Raad besluit hiertoe met al gemeene stemmen. Op voorstel van B en W. wordt beslo ten tot het aangaan van een geldleenlng groot f. 14.500, rente 4'/- pet., koers 100, met de Bank voor Nederlandsche Ge meenten, teneinde uit deze geldleenlng de kosten van verbetering van den Hee- renweg te betalen. De Raad besluit met alg. st. tot het aangaan der geldleening Vervolgens wordt besloten tot onderhand- sche aanbesteding van de verbreeding en verbetering van den Heerenweg met de N.V. Wegenbouw Mij. „Teermaccadam" te Den Haag. Op voorstel van B. en W. wordt het nieuwe reglement van orde voor de verga dering van den Raad na artlkelsgewöze behandeling met algemeene stemmen aangenomen Besloten wordt om het ontwerp ambte naren reglement voor de behandeling ln den Raad eerst bij de leden van den Raad te laten clrculeeren. Tot leden van de Schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting worden her benoemd de heeren J. A. Bakhuizen, A. J. van Diemen. G. C. Charlet en M. J. Kem penaar. Op voorstel van den voorzitter wordt nog besloten de algemeene politie-veror- denlng aan te vullen met de navolgende bepaling. Aan artikel 15 wordt toegevoegd een zesde lid luidende: Het ls verboden over den openbaren weg ln onderhoud bil de gemeente, tractoren, eggen, ploegen, en dergelijke werktuigen, boomen en an dere voorwerpen, waardoor weg en wer ken kunnen worden beschadigd te rijden of te sleepen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De voorzitter deelt mede, dat de begroo ting voor het dienstjaar 1931 wijziging be hoeft in verband met de overbrenging van de krankzinnige Pletertje Witte naar het Krankzinnigengesticht te Loosduinen (open kliniek Ockenburg). Besloten wordt tot het toestaan van de noodige gelden voor het aanbrengen van waterleiding ln de R.K. School. De aanleg in het gebouw zal door de stichting ge schieden De Raad verleent daarna mach tiging aan B. en W. tot het aansluiten van de gemeentegebouwen. De heer de Rijk vraagt naar de tarieven der waterleiding. De heer Bernard, die de tarieven toevallig bij zich heeft, doet eenlge mededeelingen daaromtrent De heer Heenk wijst op de noodzakelijkheid van het aanbrengen van electrische ver lichting in de noodslachtplaats. De voorzitter zegt een onderzoek toe. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, wordt daar na de vergadering gesloten. NIEUWKOOP. Geboren: Clasina Hendrika, d. v. P. Maarsseveen en W. C. Gerse. Overleden: J. J. van Dijk 9 j. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Simonia, d. van J. A. Baak en M. E. v. d. Meer. Gehuwd: Pieter Noordam en Adrians Cornelia Anker. De heer Jac. J. Anker, gekozen lid van den Gemeenteraad als no. 1 van de A. R. lijst heeft de benoeming niet aan genomen en zijn zetel afgestaan aan no. 2 van deze lijst, de heer G. Anker, zittend raadslid. De zangvereeniglng „De Lofstem" met haar directeur maakte per auto een uit stapje naar Zeist en omstreken, alwaar verschillende bezienswaardigheden wer den bezocht en volop werd genoten van de bosschen en schoone omgeving Zeer voldaan over de volkomen geslaagde reis keerden allen huiswaarts. 0 2-4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14