1 Geseind van de Blldt heden te 10.40 aan t posten van Hoek van Holland t.m. jeuwersluis: TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. IGistermiddag 3 uur: 746. I Hedenmiddag 3 uuf: 768. telegrafisch weerbericht |h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Blldt IHoogste stand: 769.5 te Laeoruna. Laagste stand: 748.8 te Groningen. I Verwachting tot den avond van 17 Juli: I Matige tot zwakke Westel. tot Zuid-Wes- Lijice wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar- thijnlijk nog eenige regen. Iets warmer. Aitentlesein neer. LUCHTTEMPERATUUR. |9mir voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 112 uur 's midd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). ■3 uur nam.: 17 gr. C. (63 gr. F.).. ioOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. 2. Voor Vrijdag. Voorm. te 4 u. 40 m.; nam. te 5 u. 01 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hoogc Rijndijk". |'s Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De zijl." I's Middags 12 uur: 18'/» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Donderdag 9.43 n.m. tot 4.30 v.m. Aan het hedenmiddag dóór den Ame- •■'.jsnsclien ambassadeur te Parijs, Edge, geven noenmaal, waaraan behalve door Fransche ministers ook zal worden eigenomen door Henderson, zal, naar [gemeen verwacht wordt, door de ver- genwoordigers der drie grootc mogend- den de toestand in Dultschland ult- jerig worden besproken, waarbij de logelükheid voor een hulpactie zal wor- |en nagegaan. Engeland heeft inmiddels weer een zeer ie te juichen stap gedaan. De Britsche regeering acht het thans [zakelijk terstond over te gaan tot .eenroeping der ministersconferentie, iBwrzlen bij de ultnoodiging van de des- indigen-conferentie inzake de technische [alls van het plail-Hoover. Bepaald ls. ,t de ministerconferentie 20 Juli te Lon- len zal bijeenkomen. Mac-Donald en Henderson zullen tijdig t Berlijn terug zijn om eraan deel te lemen. De uitnoodigingen worden verzonden. Duitschland heeft bij de B. I. B. te Bazel betaling voor de onbeschermde an- iteit van het plan Young voldaan. Het 'drag werd in overeenstemming met het ansch-Amerikaansche accoord over het |oover-moratorium d.d. 6 Juli, dadelijk r beschikking van de Duit-sche Rljks- orwegmij. gesteld. Dc Tsjecho-Slowaksche gezant te ashington heeft gisteren aan onder- aatssecretaris Castle medegedeeld, dat de ïjecho-Slowaksche regeering het voorstel tn Hoover onvoorwaardelijk aanvaardt. Alle betrokken landen hebben thans de itnoodiging om deskundigen naar Londen zenden, aanvaard. Ook België, dat na ■dachtenwisselifig met Washington be ledigd heet. BELG1E. Voor ontwapening. Op den algemeenen raad der Belgische rbeiderspartij sprak Vandervelde zich it voor algemeene, gelijktijdige, gecon- oleerde ontwapening en drong aan op en internationale actie tegen den oorlog. Hubin en Piérard verdedigden de stel- ng, volgens welke de socialistische arbei- ers-internatlonale een krachtige actie oet inrichten in geval van oorlog. Nadat istgesteld ls. welk land de aanvaller ls, loet het proletariaat vah dit land op- aan en in de andere landen moet een 'onomische boycot van het land In kwes- e worden georganiseerd. Na eenige aanmerkingen van Vander- :1de werd deze stelling met bijna alge- ieene stemmen goedgekeurd. Zij zal op et Congres te Weenen worden inge- iend. na aan de delegaties dér voór- aamste Europeesche mogendheden te jn voorgelegd. ENGELAND. Vragen in het Lagerhuis. In het Lagerhuis stelde:een conserva- ef lid de vraag welke houding de Engel- :he regeering heeft aangenomen met strekking tot de Duitsch—Fransche on- erhandellngen in zake het plan-Hoöver. 'erop antwoordde de onder-ministër van uitenlandsche Zaken, Dalton, dat de be- mgrijke onderhandelingen welke dezer agen te Parijs en Berlijn werden gehou- len in aanmerking nemend, een verkla- 'ng als praematuur moet worden |eschouwd. Een anders afgevaardigde, eveneens mservatief, stelde de vraag of de Engel- he regeering de eischen van Frankrijk 1 zake politieke garanties steunt, waarop ele afgevaardigden lulde riepen: „Zeker liet1" Op deze vraag wetd evenwel géén aht- oord gegeven. Een andere afgevaardigde. èVeneens huidige houding der regeering tegen- er de Duitsch—Oostenrljksche tarief- 'c is, waarop Dalton antwoordde, dat eze kwestie door den Volkenbond was voorgelegd aan het Haagsche Hof en dat dit Hof Maandag a.s. zal bijeenkomen. De zelfde afgevaardigde stelde toen de vraag of dit antwoord moet beteekenen dat de Engelsche regeering geen druk op Duitschland uitoefent om afstand te doen van het plan? Hierop antwoordde Dalton: Dat is een andere vraag. Naar mijn meenihg zult U er evenwel goed aan doen, deze aangele genheid te laten ruston. Naar aanleiding van de schorsing van het parlementslid Mac Govern, heeft Mac Donald meegedeeld, dat de Regeering in het nieuwe zittingsjaar een voorstel zal indienen om van een geschorst lid, voor den tijd der schorsing zijn vergoeding in te houden benevens zijn spoorweg-abon nement. Het Hoogerhuis heeft het door de re geering ingediende ontwerp van finan- cieele wet in derde lezing aangenomen. Het ontwerp behoeft dus nu nog slechts de koninklijke goedkeuring om wet te worden. o FINLAND. Walienius vrijgesproken. De vroegere chef van den Finschen generalen staf, generaal Walienius. die wegens de bekende ontvoering van den vroegeren staatspresident Stahlberg, tot 1 jaar en 10 maanden tuchthuisstraf J^as veroordeeld, is door (het Finsche~"Rijks- gerecht, het hoogste rechtscollege in hoo ger beroep vrijgesproken. DE CRISIS IN DUITSCHLAND. Terugkccrend vertrouwen. NEW-YORK, 16 Juli. (V.D.). De New- Yorksche banken hebben besloten heden weer Duitsche cheques uit te betalen on verschillig of de Duitsche banken heden al of niet weer zullen worden geopend. Ook telegrafische orders worden weer uit gevoerd. De politieke conferentie. LONDEN, 16 Juli. (V.D.). Naar aanleiding van de uitnoodiging voor de a.s. minister conferentie op Maandag wijst het Regee- ringsorgaan The Daily Herold er op, dat de Engelsche regeering reeds sedert de publi catie van het Hooverplan de behoefte heeft gevoeld openlijk en diepgaand den flnancieelen toestand te bespreken. De des kundige conferentie zal eenige vraagstuk ken bespreken, die voortvloeien uit het principieel aanvaarden van het Hoover plan door Frankrijk. Dit is echter naar de meening van de Engelsche regeering niet voldoende. De geheele situatie dient te worden be handeld met het definitieve doel een zekere oplossing over de financieele moei lijkheden van Duitschland te Vinden. In regeeringskrlngen is men er van overtuigd, dat dit voornemen in de Ver. Staten ten zeerste wordt toegejuicht. Mac Donald en Henderson zullen Maandag vroeg genoeg in Londen terug zijn om de opening van de conferentie te kunnen.bijwonen. Wan neer men in Fransche regeeringskringeri bezwaar zou maken tegen het aanvaarden van het regeeringsvoorstel, zal Henderson ongetwijfeld voor zijn vertl'ek uit Parijs naar Berlijn alles in het werk stellen om de Fransche bezwaren weg te nemen. NEW YORK. 16 Juli. (V.DJ. In het Witte Huis en op het Stadtsdepartement beschouwt men heden den toestand in Duitschland weer iets optimistischer dan eenige dagen geleden. Groote belangstel ling wekte het bericht, dat Engeland de groote mogendheden heeft uitgenoodigd voor een ministerconferentie. De Ameri- kaansche regeering houdt naar de onder staatssecretaris Castle opnieuw met na druk verklaarde, onveranderd vast aan haar politiek van non-interventie in Euro peesche aangelegenheden, doch niettemin heeft het allen schijn alsof Washington bereid is, een waarnemer naar de confe rentie te zenden. Ten aanzien op crediet- verstrekking houdt men aan het stand punt vast. dat de Federale Reservebanken geen geld kunnen geven, zoolang de Bank van Frankrijk zich niet bereid verklaart aan een internationale credietactie mee te doen. De verhooging van het Rijksbank disconto en de andere blnnenlandsche financieele maatregelen der Duitsche regeering vinden in Amerikaansche finan cieele kringen onverdeelde instemming. Ook de vermindering van de gronddekking heeft geen onrust gewekt. Men wijst er op dat de Rijksregeerlng geen ander middel overbleef en men achtte het in Wallstreet minder gevaarlijk dan een terugkeer tot de rentemark. In sommige financieele kringen wordt verklaard dat de Amerik. regeering ondanks alles het initiatief moest nemen Om de midden-Europeesche crisis op te lossen. Met spanning wacht men op het resul taat der komende politieke besprekingen. FRANSCHE MEÉNINGEN. PARIJS, 16 Juli (Havas). Na zijn gehou den besprekingen met de Fransche mi nisters zal Henderson bij zijn ontmoeting morgén met de Duitsche ministers met kénnls van zaken omtrent de maatrege len van Frankrijk kunnen spreken. Bij den tegenwoordigen stand van za ken is de meening van Frankrijk verre van verheugd over het ongeluk van Duitschland. en zonder te zoeken naar de verantwoordelijkheid voor den toestand, weigert het niet de mogelijkheden van financieele hulp onder de oogen te zien. De ervaring der laatste jaren mag de regeering er niet toe leiden het natio naal bezit in waaghalzige ondernemingen te steken. Duitschland moet daarom zij nerzijds wezenlijke waarborgen ver schaffen. geruchten. BERLIJN, 16 Juli. (V.D.K Volgens de .Berl. Ztg. a. M." zouden Brüning en Curtius voornemens zijn nog heden naar Parijs te vertrekken. Naar echter van welingelichte zijde wordt vernomen, zou hieromtrent nog geen beslissing zijn ge nomen. BERLIJN. 16 Juli. (VD1. De Duitsche Handelsdienst meldt dat in regeerings- en financieele kringen het voornemen zou bestaan, Geheimrat Hermann Schmitz, lid van den Raad van Beheer van den I.G. Farberündustrie, een bekend Duitsch financier het ambt op te dragen van Rijkscommisaris voor Financiën en Eco nomie. Geheimrat Schmitz bevindt zich op het oogenblik voor zaken in Zwitser land. Rust in Duitschland. BERLIJN, 16 Juli. (V.D.). Te Berlijn heerschte ook hedenmorgen volkomen rust. De politie heeft behalve enkele extra- patrouillediensten en versterkte posten voor de banken en spaarkassen geen bij zondere maatregelen getroffen. Voor de loketten van de banken die hedenmorgen Weer waren geopend,was alles eveneens, rustig. Een groot aantal houders van banksaldi die de couranten niet hadden gelezen en niet nauwkeurig op de hoogto waren van de bepalingen der nieuwe noodverordening wilden bedragen opne men, maar moesten na te zijn ingelicht onverrlchterzake weer huiswaarts keeren. Voor de loketten van spaarbanken heerschte meer drukte. In vele gevallen stonden dc menschen, die hun geld in de bank kwamen halen in lange rijen voor de gebouwen der spaarbanken, maar ook hier heerschte in 't algemeen rust. Alleen voor een filiaal van de Stadsspaarbank te Neukölln kwam het tot ongeregldheden. De wachtende menigte drong de politie post opzij en zag kans de hal van de spaarbank binnen te dringen. Het gelukte den aanwezigen ambtenaar echter, de me nigte weer te kalmeeren, zoodat ook hier de zaken verder rustig konden worden afgewerkt, Ook uit andere deelen van het Rijk wordt gemeld dat tot in den middag overal alles rustig wa^. Tekort op de Pruisische begrooting. BERLIJN, 16 Juli (V.D.). Van welinge lichte zijde wordt medegedeeld dat da Pruisische minister van Financiën aan de verschillende ressorten een circulaire heeft gezonden, waarin o.a. wordt gezegd, dat de gewone begrooting van Pruisen over het begrootingsjaar 1930 vermoedelijk zal sluiten met een tekort van 121 mll- lioen Mark. Het tekort over 1931 wordt geschat op 227 millioen Mark, zoodat het totale tekort in 1932 ongeveer 348 mil lioen Mark zal bedragen. Er is een kas tekort van 511 millioen Mark, dat slechts vermist zal kunnen worden door het op nemen van een leening, waartoe men echter bij den huldigen stand van de geld markt niet licht zal overgaan. Parijs tegen een ministerconferentie. PARIJS, 16 Juli (V.D.i Uit de weinige informaties over dc gisteren gevoerde be sprekingen tusschen Henderson en de be trokken Fransche ministers blijkt duide lijk, dat door Henderson een bemidde lingspoging tusschen Frankrijk en Duitschland is gedaan. Ook Stimson zou, zooals uit de courantenberichten blijkt, pogingen in het werk hebben gesteld, om de ontoegevendheid van Frankrijk te bre ken. Frankrijk schijnt echter van al deze interventiepogingen weinig gediend te zijn. I De Parijsche ochtendbladen nemen te genover de pogingen van Henderson een tamelijk vijandige houding aan. Het „Journal" schrijft, dat Frankrijk zeerwel bulterralle goede raadgevingen kan. voor al als deze raad van Engelsche zijde komt. Henderson wil verzoening tusschen dc belde landen, en wenscht dat Frankrijk de kosten van deze verzoening zal dragen. De .Petit Parisien" is van meening, dat Engeland en Amerika pogen een te sterk verband te leggen tusschen de fiancleele hulp aan Duitschland en de ontwapening, terwijl Frankrijk op het oogenblik slechts aan politieke garanties denkt. Minister president, Laval zou volgens dit blad Hen derson hebben te verstaan gegeven, dat men in Frankrijk weinig perspectief in een bijeenkomst van ministers ziet en dat men derhalve weinig er voor vorit om er aan deel t,e nemen. Van andere zijde wordt 1103 gemeld, omtrent de besprekingen met Stimson en Henderson, dat de Fransche staatslieden geen politiek mogen voeren, waarbij het nationale vermogen door gewaagde ope raties in gevaar gebracht zou kunhen worden. Derhalve kan Frankrijk Duitsch land geen credieten geven zonder behoor lijke garanties als tegen-prestatie. Deze garanties zouden door een overeenkomst tusschen do betrokken ministers van fi nanciën bekrachtigd moeten worden. Staatstoezicht op het parti culiere bedrijfsleven? BERLIJN, 16 Juli. (V.D.). De „Vossi- sche Zeitung" verneemt van welingelichte zijde, dat wettelijke maatregelen in voor bereiding zijn 0111 bepaalde takken van het particuliere bedrijfsleven binnen de in vloedssfeer van de staatsmacht te bren gen. althans ze onder staatstoezicht te stellen. Volgens het blad is het de be doeling, dat in de eerste plaats de groote financieele instellingen op de wijze, zodtls thans reeds met de verzekeringsmaat schappijen en de transportondernemingen het geval Is, onder staatscontrole te bren gen, wat door het uitvaardigen van een noodverordening zou kunnen geschieden, bijv. door het aanstellen van een Rijks commissaris of door de Rijksbank op dracht te geven, er voor te zorgen, dat het bedrüf wordt beheerd in den zin of bin nen het raam van de door de regeering aangegeven economische politiek Dr. Kaas en Breitscheld over den toestand. KOPENHAGEN, 16 Juli. (V.D.). De Berlijnsche correspondent van een Deensch blad had een interview met den voorzit ter van het Duitsche Centrum, Dr. Kaas en met den Sociaal-Democratischen af gevaardigde Dr. Breitscheld ovey hun meening ten aanzien van de huidige poli tieke vraagstukken Dr. Kaas achtte snelle financieele hulp ten bedrage van ongeveer twee milliard mark voor Duitschland de dringendste eisch van het oogenblik, aangezien de situatie anders hopeloos wordt. Tegenover de Fransche eischen is dr. Kaas van mee ning, dat Duitschland onvoorwaardelijk den voortgang van den pantserkruiserbouw moet handhaven Ook de gedachte van een Tol-unie met Oostenrijk mag niet op gegeven worden Dr. Breitscheid deelde den Deenschen journalist mede, dat de sociaal-democra tische partij besloten had op geen enkele wijze druk op de regeerlng-Bruenlng uit te oefenen, om aan de Fransche eischen toe te geven. Von Hoesch bij Briand. PARIJS, 16 Juli. (V.D.). De Duitsche gezant had hedenmorgen een langdurig onderhoud met Briand. Er verluidt, dat de reis van Henderson en Mc Donald naar Berlijn ls uitgesteld met het oog op de Londensche conferentie van Maandag. moratorium in chili. SANTIAGO DE CHILI. 16 Juli. (Reuter). De regeering heeft een tijdelijk gedeel telijk moratorium uitgevaardigd, als be schermingsmaatregel voor den goudwissel. De maatregel zal tot Augustus van kracht blijven, wanneer een beslissing voor de toekomst genomen zal worden. DE HONGAARSCHE OCEAANVLIEGERS HALFWEEGS. OSLO. 16 Juli (V. DJ. Blijkens een door het Noorsche stoomschip „Stavanger- fjord" ontvangen radiogram, hebben de Hongaarsche Oceaanvliegers kapitein En tires en luitenant Magyar, die met hun vliegtuig „Justice for Hungary" uit Har bour Grace op New-Foundland naar Boe dapest zijn gestart, ongeveer de helft van het traject naar Ierland afgelegd. Op het eerste gedeelte van hun vlucht hadden de vliegers te kampen met zeer slecht weer, doch daarna kregen zij den wind mee, waardoor zij hun snelheid belangrijk kon den opvoeren. Geruimen tijd stonden zij in draadlooze verbinding met het ge noemde Noorsche stoomschip. Voor zoover valt na te gaan hebben de vliegers op het laatste gedeelte van hun vlucht over den Oceaan een helderen hemel. Lord Rothermere heeft een prijs van 2000 pond sterling beschikbaar gesteld voor de eerste Hongaarsche vliegers, die een Oceaanvlucht volbrengen. PETITIONNEMENT VAN DE NEDERL. DAGBLADPERS. Het bestuur van de Vereeniging De Ne- dcrlandSchc Dagbladpers, deelt mede, dat het aantal onderteekeningen van het Petitionnement voor internationale Ont wapening alleen op Woensdag 15 Juli binnengekomen, meer dan 100.000 bedraagt Hierdoor is thans een totaal bereikt van ongeveer 400.000. 0 Mr. P. RINK. Op 13 Augustus wbrdt mr. P. Rink te Den Haag, oud-minister en lid der Eerste Kamer, 80 jaar. DE NOOD IN DE TRAWLVISSCHERIJ. Commissie van onderzoek ingesteld. De minister van Staat, minister van Binnënlandsche Zaken cn Landbouw, heeft een commissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stellen naar de oorzaken, van den ongunstigen toestand waarin het trawlvisscherljbedrijf te IJmuiden verkeert. Omtrent de uitkom sten van dat onderzoek op korten termijn verslag uit te brengen en daarbij zoo mo gelijk de middelen aan te geven, welke zouden kunnen worden aahgewend tot verbetering van dat bedrijf. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer R. G. Rijkens, bur gemeester der gemeente Velsen, tot leden de heeren J. Brautigam, lid van de Tweede Kamer, te Rotterdam; A. B. Brouwer, chef der afd. Visscherijen van het Dep van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te Den Haag; dr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer te Den Haag; S. Koster directeur van de Vereenigde Exploitatie- Maatschappij te IJmuiden; mr. M. de Mos. advocaat en procureur te Schevenin- gen en F. J. H. Schneiders, te IJmuiden en tot secretaris de heer M. K. Hofstede, secretaris der gemeente Velsèn. DROEVE DAG VOOR HAARLEMMERMEER. Twee kinderen verdronken. Gisteren zijn in Haarlemmermeer 2 kin deren verdronken. Het 6-jarig zoontje van den kruidenier M. v. T. wonende aan den Leimuiderdijk had zich 's avonds ln een onbewaakt oogenblik vlak bij de ouderlijke woning op een in de Ringvaart aan den kant liggende schuit begeven. Het is ver moedelijk over boord gevallen. Het jon gentje werd levenloos uit het water opge haald. Het bijna 2-jarig zoontje van den ar beider G. v. d. B. is 's middags in een bij de ouderlijke woning aan den Vijfhuizer- weg gelegen sloot geraakt. Hoewel onmid dellijk uit het water gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De ontboden geneesheeren konden bij beide kinderen slechts den dood constateeren. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen te kwart over zeven had óp de brug aan den Vuchteruitgang te Den Bosch, een ernstige aanrijding plaats. J. van Bennekom, gehuwd en vader wilde zich per fiets naar zijn werk begeven. Op den hoek van de laan van het Protestantsch ziekenhuis ontmoette hij een motorrijder J. J. Vissers uit Haa- ren die de stad inreed.. Van B. moest naar de richting Vught en wilde daarom de brug oprijden wat hij ook volgens de Mo tor- en Rijwielwet mocht, omdat de mo torrijder den wielrijder aan den rechter kant ontmoette, dus dezen den voorrang moest geven Zulks gebeurde echter niet en een aanrijding was het gevolg. Van B. werd op straat gesmakt. Hij is met een ernstige schedelfrdctuur in zorgwekken- den toestand naar het Protest. Zieken huis vervoerd. BRAND. In den afgeloopen nacht ls door onbe kende oorzaak brand ontstaan in de wo ning van de weduwe Veen aan de Kla vierstraat 79 te Eindhoven. De gemeente lijke brandweer pakte het vuur krachtig aan. Zij kon echter niet verhinderen, dat het perceel afbrandde. De schade wordt door verzekering gedekt. —o4 IN EEN BEERPUT GEVALLEN. Een 2-Jarig zoontje van den fabrieks arbeider G. Molenveld te Haaksbergen ls gisteravond in een beerput gevallen en daaruit later levenloos opgehaald. AMSTERDAM. 16 Juli. Willige ten- denk. Koninklijke willig. Industrieelen en Suikerwaarden vast. Tabakken en Rub bers verdeeld. Scheepvaarten en Mijn- aandeelen stil. Young- en Dawes-leening willig. Amerik. fondsen vast. De overeenstemming tusschen de groote mogendheden, ten aanzien van de pant serkruiserkwestie hetgeen de mogelijkheid opent dat Duitschland ook geneigd zal zijn de eischen van Frankrijk in te willigen, waardoor de weg geopend wordt voor een credietverleening met medewerking van Fransch kapitaal aan Duitschland, maak te allerwegen een gunstigen indruk. Bo vendien was het een goed verschijnsel dat berichten over moeilijkheden ln de Duit sche bankwereld uitbleven, terwijl het ver loop der wisselkoersen aanleiding gaf tot de veronderstelling dat eenige ontspan ning was ingetreden. De contramine ging heden te Amster dam tot dekking over terwijl hier en daar ook het publiek tot aankoop overging. In Duitsche fondsen was dat duidelijk zicht baar. De Young-lèening noteerde 45'/i en ook de Dawes-leening boekte een flink avance. Vele Duitsche aandeelen werden hooger genoteerd. Een flinke affaire ontstond in Oliewaarden en Koninklijke, die meer dan 10 pCt. hooger werden afgedaan. Ook de Amerikaansche soorten liepen op. Van de industrieelen ging veel om in Aku's, die een kleine 10 pCt. avanceerden Unleleverg stelden zich aanmerkelijk hooger. Ook de Phllipswaarden waren beter ge disponeerd. Accoustiek waren weinig ver anderd. Rubbers waren verdeeld. Amster dam Rubber werden weer boven 80 afge daan. doch verschillende andere soorten zagen zich iets van hun koers ontgaan. Tabakken werden op onsystematische wijze genoteerd. Suikers Waren zeer vast, vooral H.V.A.'s die bij de opening een avance boekten van 189»/o, maar zich niet volledig hand haafden. De overige soorten liepen eveneens naar boven. Mijnwaarden en Scheepvaarten waren stil. WISSELKOERSEN. Engeland 1203: Duitschland 5885; Frank rijk 9.74 1/2; België 34.58r Zwitserland 48.20; Oostenrijk 34.87 1/2; Denemarken 66.30; zweden 66.35; Noorwegen 66.30; New-York 2 48 1/4; PrOlong&tie 1 pet. LEIDEN, 15 Juli. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.50f. 1.50, Kroten f 1.50—f. 2.80, Komkommers f. 1— f. 6.40, Bloemkool I f. 5.10—f. 11.10, Bloem kool II f. 1—f. 5.70; Meloenen f.40—f.65. Pieterselie f. 0.50—f. 1.40, Kropsalade f.0.50 —f.1.50, Selderie f. 0.70—f. 1.50, Wortelen f. 0.40—f. 0.84. Perziken f. 1—f. 18. p. 100 st. Snijboonen f27—f. 32, Stokboonen f45 f. 50, Stamboonen f. 24f. 30, Tulnbóonen f. 5f. 10, Doperwten f14—f. 33, Peulen f10—f. 30, Postelein f. 5f8, Spinazie f.4f.9, Aardappelen f.3—f.9, p. 100 kilo. AEPHEN a, d. RIJN. 15 Juli. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen a. d. Rijn" Tuin- boonen f. 5—8.50; Heerênbooneh f. 28 29; Snijboonen f. 22—24; Augurken, fijn f. 38; basterd f. 22, alles per 100 K.G. Peeh f. 6—14; Kroten f. 3.60; Uien f. 3: Andijvie f 2, alles per 100 bos. Kropsla I f. 1—1.50.: Komkommers I f. 2.503 00; Bloemkool I f. 1016; Bloemkool H f. 58, alles per 100 stuks. Aardbeien f. 16; Bessen, rood f. 1220, per 100 pond. BENTHUIZEN, 15 Juli. Aanvoer 4380 Kipeieren f. 3.704.50; 173 Eendeieren f. 3.504.00. Bloemkool 68; Roodekool 6—10; Komkommers 34 per 100 stuks; Suikerboonen 1620 ct, per K.G.; Zwarte bessen 717 ct. per pond. BOSKOOP, 15 Juli. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling" Rozen per bos: Hadley 6072 ct.: Butterfly 2835 ct.: Jules Bouché 2530 ct.; Columbia 22 32 ct.; Golden Ophelia 1725 Ct.; Brlar- cllff 20 ct.; Claudius Pernet 49—73 ct.;1 Wilh. Kordes 40—61 ct.; Mac Keiler 30— 40 ct.; Potin 3556 ct.; Rosalandia 50 80 ct.; E. G. Hil 3443 ct.; President Hoo ver 41 ct.; Germania 4451 ct.; v. Rossem 25 ct.: Polyantharozèn 4570 ct.; Ophelia 10—12 ct.; Else Poulsen 5981 ct.; Marcel Royer 20—30 ct. Diversen per bos: Dahlia's 24 ct.; Iris 1416 ct.; Lelies 39 ct.: Gerbera 5870 ct.; Gladiolen 19 ct.; Spirea 5 ct.; Clematis. Prins Hendrik 3.00 Ct,; idehl. President 100 ct.; idem mr. Patijn 100 ct.; Idem Durandi 42—47 ct. TER AAR, 15 Juli 1931. Snijboonen f. 2.20 —2.90; Stokprinces f. 3.703.60; Dubb. Stamboonen f. 1.902.10; Witte Pronkers fijn f. 6.80—7.30: idem. fijnb. f. 3.10; Basterd f. 1.70—1.60; Grof f. 0.90—1.15; Bommen f. 0.35—0.90; Knorreis f. 0.65—/ 0.60; Bloemkool 313 ct. ROELOFARENDSVEEN, 15 Juli. Snij boonen f. 2 052.60; idem stok f. 0.95 1.05; Prinsenboonen f. 3.103.15: Tuin- boonen f. 0.45 per K.G. Augurken.' grof f. 1.05—1.20: Bommen f. 0.45—0.55; Stippel f. 0.55 per K.G. WADDINXVEEN, 15 Juli. Aan de eieren- veiling waren aangevoerd: 4846 kipeieren. Prijs f. 3.604.00. Een partij eenden eieren f. 3.55 per 100 stuks. HOOFDDORP. 14 Juli. Graanbeurs. Er was ditmaal weinig aanvoer, zoodat er niet veel te noteeren viel. Groene erwten f.7 a f.9, karwij 21 a 22; blauwmaanzaad 33 a 34. BARNEVELD. 16 Juli. Aangevoerd wa ren 1.500.000 eieren. Prijs f 4—5 p. 100 stuks. Handel flauwer. GOUDA, 16 Juli. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 3949 sthks, waarvan 362 slachtvar- kens. Prijs: Vette 20—22 ct. Londensche 16—18 ct. Zouters 19—20 ct p. pond le vend met 2 pet. korting. 1522 magere var kens f. 15—27. 1970 biggen f. 7—11. 7 run deren f.300350, 28 nuchtere kalveren f 8 —14. 42 Iammeiren f. 19—22, 11 bokken en gelten f.2—5 p. stuk Handel: vette var kens. Londensche en zouters vlug: magere varkens, biggen en runderen matig; nuch tere kalveren vlug; lammeren, bokken en geiten matig. 411 partijen kaas, le kw. met rijksmerk 40—44 2e kw. id 3448. Zware 46. Extra zware 49. Handel matig. 752 ponden boter, oeboter van 75—80 ct. per pond Weiboter 70—75 ct. Handel vlug. Coöp. Z.-Holl. Eierenveiline. Aanvoer 74 700 kippeneieren. Prijzen 56/58 K.G.: f. 3.80 3.80 p 100 stuks. 58/60 K.G. f. 3.80—410. 60/62 K.G. f,4 10—4.30. 62/64 K.G. f.4 30— 4 60. Bruine 56/58 K.G. f. 4.80—5. Kleine eieren f. 3.60. Aanvoer 900 eendeneieren. Prijzen: f.3.75—4.10 p. lOOstuks. 8-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3