O) .ARNHEM" WIELERWEDSTRIJDEf KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT. RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. PREDIKBEURT. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Vrijdagnam. 7.15 uur, ds. M. Heikoop, van Utrecht. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Woerden (toez.) H. Dek ker, te Weesp (verb. ber.). Bedankt: Voor Ridderkerk, W. Rijns burger, te Polsbroek en Vllst. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Sliedrecht, S. E. Wes- bonk, te Hoorn. EVANG. LUTH. KERK. Drietal: Te Naarden-Bussum, C. Rie- mers, te Wildervank; K. H. Wallien, te Weesp en V. W. F. B. Schmidt, te Schiedam CHR. GER. KERK. Tweetal: Te Aalten, P. W. Dam, cand. te Putten a. d. Dedemsvaart en D. Henstra, cand. te Harlingen. HET 23e CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. ALGEM. SYNODE NED. HERV. KERK De eerste zitting. Gisteren is de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk te 's Gravenhage begon nen. Over de eerste bijeenkomst is in een communiqué o.m. het volgende gemeld: De vergadering is aldus samengesteld: Hoogleeraren vanwege de Ned. Herv. Kerk: dr. M. van Rhijn te Utrecht; dr. A. van Veldhuizen te Groningen; J. Barbas, predikant te Hengelo (Gelderland); dr. P. Smit, predikant te Heumen; A. B. te Winkel, predikant te 's Gravenhage; A. Sneep, ouderling te Numansdorp; D. Ellerts de Haan, predikant te Heiloo; A. Ohlen, ouderling te Alkmaar; dr. G. J. Weyland, predikant te Veere; W. v. Oeve- ren, oud-ouderling te Wolfaartsdijk; dr. H. E. G. van de Meene, predikant te Overlangbroek; M. E. van der Veen, ouder ling te Utrecht; S. Winkel, predikant te Terband, wegens ongesteldheid van dr. C. J. Niemeijer te Bolsward; C. F. Bruins, predikant te Wartena; L. S. van Zwet, predikant te Almelo; P. Wolffensperger, ouderling te Zwolle; F. Tammens, predi kant te Zuidbroek; J. W. Bolt, oud-ouder ling te Groningen; J. W. J. Addink, pre dikant te Heeze; J. Boonstra, predikant te Gieten; E. J. H. Brandigt, Waalsch predi kant te Groningen. Vaste leden met adviseerende stem; D. den Breems, secretaris te 's Gravenhage mr. S. J. Hogerzeil, quaestor-generaal te 's Gravenhage. Tot president wordt verkozen: dr. G. J. Weyland, tot vice-president ds. A. B. te Winkel; tot secundus van den vice-presi dent ds. D. Ellerts de Haan. Een aanvang wordt gemaakt met de behandeling van de bijlagen. Als leden van de Synodale commissie moeten aftreden ds. G. van Dijk te Anjum en de heer J. W. Bolt, oud-ouderling te Groningen, aan wien de president dank betuigt voor wat zij voor de Synodale commissie hebben gedaan. Kennis wordt genomen van de financieele aangelegen heden in het algemeen en van de uit vaardiging van de veranderingen in de verschillende reglementen. Door de Synodale commissie zijn 7 le den benoemd in de commissie voor het groote stadsprobleem, nJ. C. J. van Paas- sen, D. Eilerts de Haan, ds. M. J. A. de Vrijer, dr. J. M. Slotemaker de Bruine, ds. W. J. Aalders, dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel en L. F. Carrière. De commissie van onderzoek betref fende het vreedzaam samenwonen der verschillende richtingen ln onze Kerk. Deze commissie bestaande uit dr. Brou wer, dr. Niemeijer, dr. van de Meene, dr. Lindeboom, heeft een rapport ingezon den, dat in dezen zomer zal worden be handeld. Tot leden der commissie van onderzoek tot wijziging der liturgische formuleering zijn benoemd dr. L. Knappert, ds. G. W. Oberman en H. W. Creutzberg. Aan de orde komt het verslag van de legerpredikanten, waarop eerlang wordt teruggekomen. Eveneens de vergadering van de commissie voor correspondentie met de buitenlandsche kerken en de Raad der Kerken voor practisch christen dom. Hierna sluiting. ONDERWIJSRAAD. Bij Kon. besl. zijn benoemd tot lid van den Onderwijsraad dr. J. C. van der Does, te Amsterdam, en mr. H. W. J. M. de Jong, te 's-Gravenhage, met bepaling, dat zij zitting zullen nemen in de afdeeling Algemeen vormend lager onderwijs en bewaarschoolonderwijs. WIJZIGING L.O.-WET. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van art. 191, eerste lid en van art. 193, vijfde lid, der Lager Onderwijswet 1920, strekkende om den termijn binnen welken kweekelingen in de school worden toege laten, welke termijn op 31 December van dit jaar afloopt, met een jaar te verlengen en voorts om met een jaar te verlengen den termijn, gedurende welken de in een zelfde gebouw gevestigde scholen voor ge woon en voor uitgebreid lager onderwijs een gemeenschappelijk hoofd mogen heb ben, ook als beide scholen tezamen meer dan 350 doch niet meer dan 500 leerlingen tellen. RECLAME. Een polis der LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ is de beste geldbelegging. 7225 DE VOORKEURINGEN VOOR LANDELIJKE RIJVEREENIGINGEN EN POLITIERUITERS. (Van onzen correspondent). Het Hoofddorpsche concours-hippique heeft langzamerhand een eerste plaats ingenomen onder de paardensportfeesten in den lande. Dit wordt algemeen erkend en telkens weder opnieuw blijkt er de waarheid van. Reeds gedurende vele Jaren heeft de naam van „Vooruit" ook ver over de grenzen geklonken en kwamen de beste paarden uit Zweden, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Spanje, Zwitser land, Hongarije, ja zelfs uit Argentinië elkaar in Hoofddorp bekampen. De vereeniging „Vooruit" ter bevorde ring van de paardenfokkerij in Haarlem mermeer, die er zich op beroemen kan dat ze is gegroeid tot een machtige organisatie van internationale bekendheid en met de paardenfokkerij als het ware een soort „schakeling" vormt, heeft ook dit jaar weder hoewel ze door allerlei bijzondere omstandigheden over een zeer korten tijd van voorbereiding beschikte al het mogelijke in het werk gesteld om het con cours-hippique zoo schitterend mogelijk te doen slagen. En dat het succes bij gun stig weder groot zal zijn, daarvoor is het geen „Vooruit" op het terrein van de paardensport in den loop der jaren reeds heeft gepresteerd, voldoende waarborg. De buitengewone opzet van dit jaarlijksch feest, waar immers het nuttige en leerrijke met het aangename vereenlgd gaan, geeft aan het geheel steeds een groote bekoring tot welvaart en bloei van de paardenfok kerij. Want het is niet alleen een propa gandistisch samenzijn ter bevordering van de Nederlandsche hippische sport, maar in den waren zin des woords ook een echt landbouwfeest, waar bij de paardenlief hebbers den moed nog weer eens wordt aangewakkerd. Daarom gaarne een woord van hulde aan het energieke en ijverige bestuur van „Vooruit", dat ondanks ondervonden tegenspoeden niet bij de pakken is gaan neerzitten, maar opnieuw den moed en de durf heeft gehad om weder een concours te organlseeren. Paardensport en paarden fokkerij zullen er wel bij varen! De groote belangstelling, die ook thans weder door het Koninklijk Huis en vele personen van gezag en invloed aan den dag is gelegd en het voornemen van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, om het concours te bezoeken, stemden „Vooruit-' bemoedigend en waren voor het bestuur een aansporing te meer om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan. Het was gisteren de dag vóór het concours-hippique reeds druk te Hoofd dorp. alwaar op het gemeentelijk sport terrein, dat een oppervlakte van meer dan 5 hektaren beslaat, de voorkeuringen plaats hadden van de landelijke rijveree- niglngen, alsmede van de ruiters der stede lijke politiekorpsen. Er moest worden ge reden volgens het programma, dat voor allen hetzelfde was en onder commando van de instructeurs. Leden van de diverse ruitervereenigingen enz. woonden deze voorkeuringen bij. De uitslagen hiervan worden tijdens het concours-hipique be kend gemaakt Telkens kwamen er tijdens deze voor keuringen uit het Zuidwesten regenbuien opzetten, die zich boven Hoofddorp ont lastten en wel zoo overvloedig, dat het terrein drassig begon te worden en het voor de landelijke- en politieruiters niet meeviel om met de vurige paarden op de been te blijven. De deelnemers hebben zich echter kranig gehouden, en er met energie toe medegewerkt, dat de keuringen tot een goed einde konden worden ge bracht. Het bestuur van „Vooruit" was over het algemeen nog niet pessimistisch gestemd over het weder en had er veel moed op dat de lucht Donderdag wel op zou klaren. - Moge deze voorspelling uitkomen! Het 23ste concours-hippique is heden morgen op het gemeentelijk terrein dat met z'n reusachtige tribune en de nieuw gebouwde manege een grootschen aanblik oplevert aangevangen. De officieele opening had plaats in „De Beurs" te Hoofddorp, alwaar het bestuur van „Vooruit" met genoodigden was bij eengekomen. Wijl het concours weder op één dag wordt gehouden en er ter verze kering van een vlotte en algeheele afwer king van het programma als het ware geen minuut te verliezen is, werd een veel tijd in beslag nemende openingsrede ach terwege gelaten en een kort woord ge sproken, waarbij aan allen een hartelijk welkom werd toegeroepen. In optocht ging men met de muziek van de Artillerie te Amersfoort voorop, naar het terrein, alwaar met de afwerking van het programma werd begonnen. Het aan tal toeschouwers was toen nog wel niet groot, maar groeide toch spoedig zoo sterk aan, dat het weldra ongeveer 2000 bedroeg. Onder de aanwezigen werden opge merkt jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin in deze provincie en ver schillende andere en militaire autoriteiten. Aan de lunch, die tijdens de pauze ln de Beurs gehouden werd, werden door den voorzitter woorden van dank en waardee ring gesproken tot den heer Roëll. het ten zeerste op prijs stellende, dat Z.Exc. van zijne belangstelling in dezen voor Haar lemmermeer zoo belangrijken dag heeft doen blijken door op het concours tegen woordig te willen zijn. Verder werd dank gebracht voor de van het Koninklijk Huis ondervonden belangstelling voor den grooten steun van verschillende zijden ondervonden en de schitterende deelne ming. Vanwege de afdeeling Haarlemmermeer van de N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis" maakten eenige jongedames zich verdienstelijk met den verkoop van een bloempje ten bate van de wijkverpleging in deze gemeente. De uitslag van de verschillende num mers van het programma (w.o. als attrac tienummer de groote historische quadrille van 1831) zal in ons blad van morgen worden opgenomen. ZWEMMEN. DE VOLKSWEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Interessante wedstrijden om de Leidsche kampioenschappen. Dreigende luchten hingen gisteravond boven de zweminrichting De Zijl, waar de Jaarlijksche volkswedstrijden werden ge houden en waar tevens eenige Leidsche kampioenschappen werden verzwommen. StortbuienwindNeen. be paald getroffen had de organiseerende vereeniging het gisteravond zeker niet! Evenwel: zij, die belangstelling hebben voor de zwemmerij, zijn gewoonlijk niet bang voor wat water, al valt het dan somwijlen ook bij stroomen uit de lucht, en de wedstrijden zijn er dan ook vrijwel ongestoord om voortgezet. Heel den avond heerschte er een prettige, sportieve stemming en de wat ongunstige weers omstandigheden hebben daarin gelukkig geen verandering kunnen brengen, zoo dat al-met-al de vereeniging De Zijl weer met voldoening op dit tournooi kan terug blikken De volkswedstrijden omvatten de ge bruikelijke nummers, die vrij vlot zijn af gewerkt. De meest succesvolle zwemmer van vorige jaren: J. H. de Heyden, ont brak ook ditmaal niet. Hij boekte twee overwinningen, respectievelijk bij het red- dingszwemmen en het popduiken en maakte ook bij den 50 M. schoolslag verreweg den besten tijd. Wegens te vroeg starten werd hij in dit nummer echter gediskwalificeerd. Jammer! Hij had het gevoeglijk wat kalmer aan kunnen doen en zou ook dan nog met flinken voor sprong gewonnen hebbenOverigens ontbraken er zoowel bij de heeren als bij de dames eenige bekende namen. J. Amoldus won de 50 M. vrije slag, heeren, terwijl mej. C. Wakka zich de snelste toonde op de 50 M. schoolslag, dames. Nummer twee had bijkans 3 se conden langer werk. De kampioenswedstrijden omvatten al lereerst: 50 M. schoolslag voor dames. Dc vier deelneemsters startten in twee series. Mej. Passier lag na een goeden start dadelijk iets voor op mej. Van Leeu wen. Zij vergrootte geleidelijk haar voor sprong en won met belangrijk verschil in 46,8 s. In de volgende serie was mej. Perquin iets later weg dan mej. van der Kaay, maar zij had nochtans spoedig den kop om onbedreigd te winnen. Ook zonder chronometer was het bij dezen wedstrijd voor den toeschouwer wel duidelijk dat de snelste tijd gemaakt was door mej. Pas sier (L. Z. C.), die dus haar kampioens titel heroverde. Daarna: 100 M. vrije slag, heeren, tus- I schen A. Kraayenbrink, van de Zijl en de j L. Z. C.'ers van der Reyden (kampioen 1930) en Munting. Bijkans gelijktijdig lag het drietal te water, maar de keurig zwemmende Van der Reyden bleek weldra de sterkste. Hij was het eerst bij het keer punt en had vervolgens alleen nog eenig gevaar te duchten van Munting die op het laatst stevig kwam opzetten en aldus voor een interessante race zorgde, maar toch niet snel genoeg was om het kam pioenschap van zijn clubgenoot ernstig te bedreigen. F. van der Mark (de Zijl) werd evenals verleden jaar zonder strijd kam pioen 100 M. rugslag, thans doordat zijn eenige concurrent, Smink, niet opkwam. Merkwaardig dat er hier ter stede telkens weer zoo buitengewoon weinig belangstel ling bestaat voor dit nummer! Het is on aangenaam bovendien voor van der Mark, die ongetwijfeld heel wat liever om den den titel zwemmen wil (en desnoods ver liezen) dan deze zoo zonder strijd cadeau te krijgen. Een drietal Zijl-leden en één L. Z. C.'er hebben gestreden om het kampioenschap popduiken. A. Kraayenbrink maakte den goeden tijd van 28,6 seconden en werd daardoor kampioen. Zijn clubgenooten deden trouwens eveneens uitstekend werk. De L. Z. C.'er Munting raakte ver dwaald op den bodem van het bassin. Hij vond de pop niet, maar zwom wel zoo lang rond dat hij tenslotte op meer dan drie meter diepte onder de afscheiding tusschen de bassins door zwom en op die manier terecht kwam in de dames-afdee- Iing Met twee waterpolo-wedstrijden is de avond besloten. Begonnen werd met De Zijl I—G. Z. C. II. Voor de Leidsche ploeg kwam uit: doel: Rameau; achter: K. Kraayenbrink, van Egmond en Blansjaar; voor: van der Mark. Kramp en Snoeker. Even ging de strijd gelijk op, doch plot seling deed de Goudsche ploeg een goe den aanval, waarbij Rameau het nakijken kreeg. 0—1. Toen Kraayenbrink echter ver opzwom gaf hij door naar van der Mark, die met een mooien doorslagbal de partijen op gelijken voet bracht. 11. Een schot van G. Z. C. werd tegen de lat ge keerd, waarna Kramp in vrije positie den bal kreeg toegespeeld en onhoudbaar scoorde. Met 2—1 had De Zijl de leiding! Nog voor de rust was de stand echter al weer gelijk 22. Spoedig na de rust zond arbiter Buys een Gouwenaar uit het wa ter en vanaf dgt oogenblik is De Zijl na tuurlijk sterker geweest. Al haar aanval len stuitten echter af op de Goudsche defensie, die geen al te zware schoten te verwerken kreeg en af en toe nog kans zag de verzwakte voorhoede aan het werk te zetten. Heel veel kon deze natuurlijk niet uitrichten, doch niettemin kwam het Leidsche doel nog eenige malen in ge vaar. Zonder dat er weer gedoelpunt was kwam ten laatste het einde. De Zijl II speelde tegen Poelmeer. De opstelling was: De Zijl: doel: van Vliet; achter: van Weizen, Casteleyn en van der Mark Pzn.; voor: D. Kraayenbrink. van der Horst en A. Kraayenbrink. Poelmeer: doel: van Haaf ten: W. Eg- gink, P. Egglnk en Timmermans; voor: Saraber, Boersma en Rooyakkers. Een on belangrijk partijtje, waarin overigens met groote animo gespeeld werd. Voor rust nam de thuisclub uit een strafworp de leiding, terwijl direct na de hervatting de stand tot 20 werd opgevoerd. Zóó kwam het einde. De uitslagen zijn: 25 M. vrije slag (meisjes tot 13 jaar): 1. R. v. d. Tuyn, 26,4 s.; 2. T. v. d. Ploeg, 33,2 s. Idem, jongens: 1. G. van Leeuwen, 21,4 s.; 2. W. de Heer, 24,2 s.; 3. W. Arnoldus, 25,2 s. 50 M. vrije slag. heeren: 1. J. Arnoldus, 39,6 s. 50 M. schoolslag, dames (kampioenschap van Leiden): 1. H. Passier (L. Z. C.). 46,8 s.; 2. C. van Leeuwen (De Zijl), 50,4 s.; 3. M. Perquin (L. Z. C.), 50,6 s.; 4. T. van der Kaay (L. Z. C.), 54 s. 50 M. vrije slag (jongens van 13 tot en met 16 jaar); 1. J. M. van Sisseren, 48,2 s. Idem, meisjes: 1. J. Fuchs, 54,8 s.; 2. C. Kikkert, 57.2 s.; 3. A. Schouten, 58.4 s. 100 M. vrije slag, heeren (kampioen schap van Lelden)1. H. L. E. van der Reyden (L. Z. C.), 1. m. 9,2 s.; 2. E. Mun ting (L. Z. C.l, 1 m. 10,8 s.; 3. A. Kraayen brink (De Zijl), 1 m. 29 s. 50 M. schoolslag, heeren: 1. J. Arnoldus, 47,8 s.; 2. M. van Egmond, 48 s. Idem, dames: 1. C. Wakka, 53,2 s.; 2. M. Meyer, 56 s. 100 M. rugslag heeren (kampioenschap van Leiden): F. van der Mark (De Zijl), zonder strijd wegens niet opkomen van Smink (L. Z. C.). 30 M. reddingszwemmen, waarvan 20 M. met drenkeling: 1. J. H. de Heyden, 35,2 s.; 2. G. Kikkert, 42,4 s. Popduiken, heeren: 1. J H. de Hey den, 29 s. Idem (kampioenschap van Leiden): 1. A. Kraayenbrink (de Zijl), 28,6 s.; 2. F. van der Horst (De Zijl), 29.6 s.; 3. W. Snoeker (De Zijl), 34 s. Waterpolo (vriendschappelijk) De Zijl I—G. Z. C. n (Gouda) 2—2; De Zijl II Poelmeer 2—0. WATERPOLO. A.Z.C. II (Alphen—S.Z. en P.Z. II (Schoonhoven) 63. De bezoekers moesten gisteravond voor de le klasse G.Z.B. in haar gastheeren haar meerderen erkennen. A.Z.C. II wist niet minder dan een 63 overwinning te boeken. Spoedig na den aanvang reeds weet C. Verruijt zijn club de leiding te geven. Eenige oogenblikken daarna weet de rechtsvoor den voorsprong te vergroo- ten 20. Schoonhoven laat het er echter niet bij zitten en weet weldra haar achter stand te verkleinen. 21. Wij zien dan enkele momenten gelijk opgaand spel, doch beide ploegen schieten naast of over. Als Schoonhoven weer een aanval onder neemt, weet Ydens als redder op te tre den; voor een tweeden aanval moet hij echter zwichten 22. De Alphenaren blij ken echter niet voornemens het zoo te laten en komen geweldig opzetten. Bonte weet zich door de verdediging heen te wringen en scoort onhoudbaar 32. Voor de rust wordt deze stand niet veranderd. Na de rust weet A.Z.C. door middel van Ydens weer direct te scoren 42, welke zelfde speler er spoedig 52 van weet te maken. De Schoonhovenaren werken hard om den achterstand in te halen en wéten nog eenmaal te scoren 53. Doch Alphen blijft volhouden en komt telkens opzet ten. Wederom is het Bonte die geheel vanuit het midden den keeper der be zoekers laat vlsschen 63, waarp spoedig het einde met onveranderden stand aan breekt. o A.Z.C. I (Aiphcn)—B.Z.C. I (De Bildt) 5-2. De 5de overwinning voor A.Z.C. Onder buitengewoon veel belangstel ling, ondanks de zeer afwisselende weers gesteldheid, speelde A.Z.C. I (Alphen) gisteravond in het Alphensch Zwembad tegen B.Z.C. I uit De Bildt haar 5den com petitiewedstrijd, welke zij weer wist te winnen. Nu nog één wedstrijd en A.Z.C. I is ongeslagen kampioen, wat ontegenzeg gelijk voor dit zevental, dat dit jaar voor het eerst in de derde klasse van den I N Z.B. uitkomt, een schitterende prestatie kan worden genoemd. Omtrent het spel i het navolgende: De eerste momenten zijn voor De Bildt, j doch de bal gaat over. Ook de gastheeren i schieten over. Na keurig opzwemmen weet een der A.Z.C.-zwemmers dan spoedig de leiding te nemen voor zijn club, 10. De j bezoekers komen dan meer opzetten en haar midvoor weet weldra den gelijkma ker te scoren, 11. Alphen zet er echter alles op om zich de 2 puntjes niet te laten ontgaan en blijkt dan weldra sterker. Meerdere malen wordt naast geschoten, maar de druk op het doel der bezoekers blijft toenemen. C. v. Leeuwen weet dan ook weldra het 2de doelpunt te maken, 21, waarna spoedig de rust aanbreekt. Na de rust geeft A.Z.C. een zeer goed samenspel te zien, waarbij vooral J. Jon- gcleen en C. v. Leeuwen in goeden vorm blijken. Van Leeuwen weet een door Jon- geleen toegespeelden bal onhoudbaar in te schieten, 3—1. Een voorzet van Raap horst weet Van Leeuwen eveneens te be nutten en den voorsprong te vergrooten tot 41. Wegens een overtreding moet P. v. Leeuwen dan het water verlaten. Niet tegenstaande deze pech is Alphen steeds in het offensief. Een prachtschot van Thim geeft als aitwerking een corner, welke geen resultaat oplevert. Spoedig hierop krijgt Raaphorst het leder te pakken en hij verrast den keeper met een prachtschot, 51. De bezoekers weten dan nog eenmaal te scoren, 52, waarop spoedig de scheidsrechter 't einde aankondigt. L. Z. C. IV—ZIAN III. Voor de res. 3e klasse N. Z. B. won Zian III gisteravond in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk alhier met 53 van L. Z. C. IV. ZEILEN. DE KAAGWEEK. Gedurende de Kaagweek zal evenals verleden jaar de A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, in een bijzonder daarvoor ingerichte tent aanwezig zijn op het ter rein bij de Kaagsociëteit om daar te laten zien wat hij doet ten bate van het zich steeds sterker ontwikkelende Water toerisme in ons land. Men zal van allerlei op dit gebied aan treffen terwijl er tevens gelegenheid is om desgewenscht te worden ingelicht op dit en al het verdere toeristisch gebied. De bekende blauw en witte Bondsvlag met het bekende witte embleem zal al van verre die plaats aanwijzen. Hebt U het Petitionnemy voor Internationale Ontwapent al geteekend, voorkomende pagina 1 van het Eerste B|0( WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De veertiende etappe van de Tourj France, Cannesla Bouclé de SospJ Nice, een afstand van 133 K.M. is ge»! nen door den Italiaan Eugene Gestrtl den tijd van 4 uur 47 min. 1 sec Het it| vidueele klassement is thans als volgt 1. Antonin Magne (Fr.), 97 uur 43 el 04 sec.; 2. Antonio Pesenti (Italië) 97.4jj 3. Jef Demuysere (België) 97.59.10; 4. J waele, 98.05.48; 5. Peglion (Fr.) 98.07.i2J Opperman (Australië 98.15.58; 7. Rtl (B.) 98.20.29; 8. Vervaecke (B.) 98.2lj 9. Beoit-Faure (Fr.) 98.31.20; 10. Le Cail (Fr.) 98.24.28; 11. Leducq (Fr.) 98.3]1 12. Thierbach (D.) 98.32.35; 13. Mei 98.33.38; 14. Viarengo (I.) 98.31.20' L Stöpel (D.) 98.41.31; 16. Siegel (D.) 98 51 17. Bouillet (Fr.) 98.52.58; 18. Bulla <of tenrijk) 98.58.06; 19. Geyer (D.) 9904a 20. Ussat (Tourist) 101.51.14. Het landenklassement luidt: 1. Frank 294.14.10; 2. België, 294.25.27; 2. ItaL 295.31.34; 4. AustraliëZwitserl., 295.421 5. Duitschland, 295.45.47. MsbJ RECLAME. ZONDAG A.S. NATIONALE op het A. S. C. sportterrein. AANVANG 2 UUR AUTOMOBILISME. CONCOURS VOOR KOETSWERKEN TE SCHEVENINGEN. De Kon. Nederlandsche Automobl-I Club heeft voor Zaterdag 8 Augustus eiL een concours voor koetswerken georganl seerd, dat zal worden gehouden op hf terras van Kurhaus. Aan dit concours alleen kunnen worden deelgenomen irJ zoogenaamde speciale koetswerken, dl zijn carrosseriën, welke niet in serl worden vervaardigd en hoogstens 7 zll plaatsen hebben. Aan het dezer dagen verschenen regli ment voor dit concours wordt het volgend ontleend: De ingeschreven wagens wordd in vijf klassen ondergebracht, n.l. op? en gesloten koetswerken, gesloten koe» werken met opendak-constructie, koets werken type transformable met teL hoogste 4 zitplaatsen en dezelfde mi meer dan 4 zitplaatsen. Als prijzen wo/1 den verguld zilveren, zilveren en brca/n medailles uitgeloofd, terwijl den fafcriant van het beste koetswerk, geheel in N(iet- land vervaardigd, een gouden medaillt wordt geschonken. Het concours zal des middags om hall twee beginnen en te 5 uur zijn geëindigd In aansluiting hierop zal tevens een dt- monstratierit worden gehouden voo: automobielen voorzien van seriekoetswe: ken. Volgens het hiervoor geldende regle ment zal hiervoor slechts met ten hoogste twee automobielen per merk kunnen wot den ingeschreven. De deelnemers zulle: des middags om uiterlijk 3 uur op hel sportterrein Houtrust aanwezig moete: zijn, waar een colonne wordt gevormd et vanwaar via de Haven langs den Strand boulevard wordt gereden, en vervolgen! over Gevers Deynootweg achter 't Oranje Hotel naar de Schuiteweg, waar de wagen! worden opgesteld op het niet tot den rij weg behoorende bestrate gedeelte van der Boulevard voor Seinpost; zij moeten dat- blijven tot halfzes. EEN PSEUDO-BELASTING-AMBTENA4F VOETBAL. RIJNSBURGSCHE BOYS I—A.D.O. I (Leiden). Zaterdag te 5 uur speelt Rijnsburgsche Boys op eigen veld tegen A.D.O. om een lauwertak. Voor A.D.O. komen uit: doel, J. v. d. Born; achter: P. v. d. Plas en Roelandse; midden: Meigaarden, v. d. Zeeuw en N. Fakkel; voor: D. v. d. Plas, Wolters, J. Fakkel, Neuteboom en Rooi- akkers. Door het Arnhemsche Hof vrijgesproken. Voor het Arnhemsche Gerechtshof ston in hooger beroep terecht P. de J. uit Am sterdam, terzake dat hij op 24 Novembe 1930 den landbouwer A. te Boekelo beroofi zou hebben onder bedreiging van het leve: met een mes. Deswegen werd hij door di rechtbank te Almelo veroordeeld tot eet gevangenisstraf van 2 jaar en zes maan den. Niet minder dan 24 getuigen werden ii deze zaak gehoord. Verdediger was mr. Loek uit Amster dam. Verdachte zou zich als belastingamb tenaar hebben voorgedaan en zou in d( woning van A. zijn binnengekomen. Hij zou meegenomen hebben een envelope met f. 400 en twee zakjes inhoudende f.C en f.70 Terwijl de getuigen a charge verdacht! pertinent herkenden als zijnde omstreeb den tijd van het misdrijf te Boekelo ge weest te zijn, verklaarde een 8-tal getui gen a decharge, dat zij verdachte 24 No vember 1930 te Amsterdam gezien en ge sproken hadden. Een van hen, een kapper had verdachte zelfs dien dag geschoren' De advocaat-generaal, mr. Visser, eischte daar hij door deze alibis twijfelde aan d< aanwezigheid van verdachte te Boekelo, vrijspraak. In zijn verdediging legde mr. Loeb e: den nadruk op dat hier geen sprake is vac de ten laste gelegde diefstal met geweld pleging, doch van een duidelijk geval vac afpersing. Mede om deze reden vroeg hij vrijspraak en onmiddellijk in vrijheidsstel ling. Het Hof sprak, onmiddellijk rechtdoen de. verdachte vrij en gelastte zijn onmid dellijke invrijheidsstelling. Uitgesproken: H. Scholte, bloembollenkweeker. Nieuw- Vennep. R.c. Mr. E. W. J. Top. Cur. Mr, B. W. Stomps, Heemstede. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10