f'iÉ i Kampeerders »te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 15 Juli 1931 Derde Blad No. 21877 DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 15-22 JULI, te 23 uur M.T. 24 uur Z.T. in Uw tent KUNST EN LETTEREN. De Blauwe Diamanten van Mijnheer Merchison II 1* 11L l|\ iffi I f.i ill. \t lil ZWEMMEN. het conflict braun-n. z. b. lüe Technische Commissie licht haar standpunt toe. utrechtsch Dagblad" meldt: I Het"was ons bekend, dat mej. Braun Vwemsport vaarwel zeggen zou", aldus heer van Doorn, secretaris van de T.C, jen Ned, Zwembond, toen wij hem i inlichtingen kwamen vragen naar aan- van het bericht, dat onze kam- zoo plotseling van de zwemwereld Seid had genomen. „Ieder ingewijde I jat, mej. Braun in September a.s. in huwelijk treedt, want reeds in April in de eerste vergadering van de T.C., arin de training voor de Europeesche npioenschappen besproken en geregeld zd Is zulks door haar moeder medege- feld Een verrassing is het dus niet. Jaar gaarne wil ik u wat vertellen ovei Kt verhaal van mevr. Braun, dat dan Knleiding zou zijn om er nu reeds mee «it te scheiden." K in onze vergadering van 11 April", ver- Tjjgde de heer van Doorn, „waar ook fcvr Braun aanwezig was. is met volle (stemming van deze besloten om alle In vragen, gericht tot de dames en hee- (n die aangewezen werden voor de trai- ivoor de Europeesche kampioenschap- welke van 23—30 Augustus a.s. in bras verzwommen zullen worden, al te tllzsn. De T.C. besloot hiertoe om de Lining niet in de war te sturen en een- letd te brengen in de ploeg welke naar Trijs zal worden afgevaardigd. Zooals fzegd. werd dit besluit met volle in- kaiming van mevr. Braun, die de trai ling van de OD.Z.-dames op zich nam, bramen en mej. Braun aanvaardde in bincipe de uitnooóiging der T.C. om zich »r die training beschikbaar te stellen, toen dan ook op 12 Juni JJ. het verzoek jan O.D.Z. binnenkwam om mej. Braun Jjspensatie te verleenen ten einde op 2 ïugustus in Parijs o.m. miss Madison te Mmoeten, werd dit verzoek door de T.C. «gewezenonder verwijzing naar de met (stemming van mevr. Braun genomen leslissing van de T.C.-vergadering van 11 .pril j.l. en bovendien de aandacht ge- estigd op het feit, dat op 1 en 2 Augus- |us a.s. in Tilburg de Nat. Kampioen- jchappen verzwommen werden. Om een (erhaling van Gouda te voorkomen was leeds besloten geen startvergunning te lerleenen aan wie dan ook, voor de data lraarop de Nationale kampioenchappen lenverkt werden. Daarbij kon worden ver- Indersteld, dat miss Madison een lange Tournee door Europa maakt, zoodat mej. Êraun toch wel, vermoedelijk zelfs in Hol land. gelegenheid kreeg de Amerikaansche |e ontmoeten De T.C. beschouwde de wedstrijden van Ice H Z. en P.C. als onderdeel der training (oor Europeesche kampioenschappen en noodlgde daaróm mej. Braun uit o.m in t Den Haag voor de 100 M. vrije slag en 100 [M. rugslag. Op dit verzoek kwam d.d. 30 [Juni Jl. de mededeeling van O.D.Z. bij de 1T.C binnen, dat mej. Braun niet starten Izou en zich terug trok van de „Europee- [sclie training". Dit schrijven bevatte geen |enkele motiveering, waarom de T.C. om nadere inlichtingen verzocht, waarop d.d. 3 Juli jj. het bericht van O.D.Z. ontvan gen werd, dat mej. Braun niet in Den «sag en ook niet in Parijs starten zou. Het was bekend, dat mej. Braun in Utrecht [starten wilde op de 1500 M. wedstrijd van Zwemlust. welke wedstrijd op denzelfden gehouden werd als de wedstrijden in 'en Haag. De T.C. vond de wedstrijden Ivan H.Z. en P.C. voor de training belang ijker en omdat mej. Braun weigerde in IDen Haag te starten werd telegrafisch leen algemeen startverbod voor mei. Braun laan O.D.Z. verzonden, welk verbod per [expresse schrijven werd toegelicht. Daar op neeft mevr. VollmerSchutte, de se cretaresse van O.D.Z. des Zaterdags voor Ide wedstrijden in Den Haag en Utrecht Iden heer Sirks in Rotterdam gesproken, Idie op haar verzoek toezegde, dat als mej. IBraun in Den Haag alsnog wilde uitko mmen, het startverbod onmiddellijk inge- |trokken werd Het telegram van O.D.Z.: I, Marie wil in Den Haag starten", hief het Istartverbod op. Bij de wedstrijden in Den [Haag werd door de T.C. op verzoek van mevr Braun haar dochter vrijgesteld van de 100 M. rugzwemmen, „omdat aij daar voor niet getraind had en mede omdat zij dan Willy den Oude onder gelijke om standigheden .zou ontmoeten op de 100 M. vrije slag!" Men weet het resultaat: onder gelijke omstandigheden werd Marie Braun van de O.D.Z. door Willy den Oude van de R.D.Z., die een discipel was van mevr. van Weijckhuizen, geslagen Ondanks deze groote tegenvaller voor de familie Braun mocht de T.C. veronder stellen. dat alles weer in orde was en Marie zich ter beschikking van den N.Z.B. bleef stellen, omdat het schrijven van os T.C. van 8 Juli j.l.. waarin deze veronder stelling werd uitgesproken niet ontken nend werd beantwoord. De TC. handhaafde mej Braun voor Parijs, ondanks het feit. dat zij volgens mededeeling van haar moeder niet vooi 100 M. rug getraind had. De T.C. meende een ontmoeting met miss Madison, mad. Godard e.o bovendien te moeten ontra den, omdat een eventueel verliezen van deze zwemsters vóór de Europeesche kampioenschappen de prestaties van mej. Braun in die wedstrijden nadeelig zou beïnvloeden." WATERPOLO. de zijl ii—c. j. m. v. ii 3—0. Gisteravond werd in de Zweminrichting De Zijl bovengenoemde wedstrijd gespeeld In den aanvang is De Zijl in den aanval, hetgeen na eenige minuten in een doel punt uitgedrukt wordt. Spoedig daarna maakt De Zijl er 20 van. Na de rust is het spel op laag peil. Na eenige malen tegen of over de lat geschoten te hebben, vindt De Zijl het doel voor de 3e maal. Eenige tijd daarna fluit de scheidsrechter het einde. de zijl i—c. j. m. v. i 2—1. Na den wedstrijd van de reserves gaan de beide eerste zeventallen te water voor de derde klasse N. Z. B. Na een niets be duidenden aanval van C. J. M. V. gaat De Zijl tot het offensief over en weet te scoren. Spoedig daarna komt de bal van De Zijl-achterhoede en wederom scoort De Zijl 2—0. Na de rust is De Zijl niet zoo sterk als in de eerste helft en C. J. M. V. maakt daar gebruik van door den stand op 2—1 te brengen. Een goede aanval van De Zijl levert een te hoog schot. Daarna weer een aanval van de thuisclub welke een corner oplevert waarvan niet voldoende gebruik wordt gemaakt, waarna het einde volgt met 2—1. ZEILEN. de kaagweek. Gelijk reeds is gemeld zal Vrijdagavond nabij Warmond een vuurwerk worden af gestoken op de Sprietlaek, zulks ter ge legenheid van de Kaagweek. In verband daarmede verzocht men te willen mede- deelen aan het publiek dat alle bootjes ter wille van de veiligheid en om over varen te voorkomen, verlicht moeten zijn. Dringend wordt verder opgewekt dc sche pen met lampions te versieren ten einde het feestelijk aanzien te verhoogen. nieuwkoop ii—rood wit (alphen) 0—4. Te Nieuwkoop had een ontmoeting plaats tusschen bovengenoemde elftallen ter ge legenheid van de door Nieuwkoop ii uitge schreven nederlaagwedstrijden met als hoofdprijs een fraaie lauwertak. De Nieuw- koopers moesten voor Rood-Wit het on derspit delven met 40. Stand bij de rust 01. Rijnsb. BoysAlphen Corinthians 41. Deze wedstrijd, om een medaille uitge loofd door den heer C. F. Saton te Rijns burg, werd gisteren gespeeld op het ter rein van de Rijnsburgsche Boys. Rijnsburgsche Boys verschijnt met di verse invallers. V. d Berg. van de Boys. weet het eerst het doel te vinden met een mooi schot. De gasten vallen hierna hard aan. en zien kans keeper Glasbergen te passeeren, doch spoedig zorgt v. d Berg. dat de Boys weer voorkomen, zoodat de rust ingaat met 21. Direct na de rust zitten de gasten voor 't Rijnsburgsche doel, maar zonder resul taat. Geleidelijk worden de Boys sterker. Een penalty voor Rijnsburgsche Boys wordt door N. Ouwersloot niet benut. Dan krijgt v. d. Berg het op z'n heupen en met een korte tusschenpoos scoort hij twee keer. 41 met welken stand het ein de van dezen zeer prettigen wedstrijd komt De heer B. Lubach leidde voortreffelijk. ATHLETIEK. de vierdaagsche afstands- marschen. VOETBAL. r. C. L.-COMB.L. d. xi 3—1. In de eerste helft was er geen krachts verschil te bespeuren tusschen de R. C. L. I en II-comb. en het Leidsch Dagblad elftal. Vooral door slecht schieten der L.D.'ers bleven doelpunten uit. Aan de andere zijde passeerde Mooten Sr. in com binatie met Burggraaf eenige malen de L.D.-verdediging. Rust 20. Na halftime j wisten de withemden den voorsprong te vergrooten, terwijl Van Leeuwen met een keurig schot de eer voor het L. D. redde. De heer Graafmans leidde goed. Welke Leidenaars,zullen deelnemen. Naar wü vernemen zijn uit Leiden de volgende inschrijvingen binnengekomen voor de vierdaagsche afstandsmarschen: 4 R.I., parcours 40 K.M.. onderluit. Wij- souw met Sergt Boogert en 17 minderen; Ge R.V.A., parcours 50 K.M.. onderkapt. van der Meulen met le luit. van der Speek Obreen, wachtmeesters Kraaijen- steijn en Timmer, met 9 minderen; Leid- sche Studenten Vereen tot vrijw. Oef. in den Wapenhandel „Pro Patria". 50 K.M.; J. A. G. baron de Vos van Steen- wijk, commandant. C. R. Locker de Bruij- ne. J. R. Duthil, D. E. Semmelinck, Jhr. Wichers, S. J. C. Dunlop, B. J. Rethmeier, J. F. van Huls van Taxis, J. F. H. Bosch. H. L. Maaldrink, R. W. Reindersma, C. H. Rering, A. Laverje, Th. van Erp, H. Niet. Alleen marcheerenden: Res. 2e luit Hu zaren P. J. A. Clavareau; Res. 2e luit Veld Art. O. W. S. Josephus Jitta; Res. 2e luit. Grenadiers J. Ch. G. Verspijck Mljns- sen; Res. 2e luit Motordienst D. A. A Weijs; Res. 2e luit. H. J. van Buren, lucht- vaart-afdeeling; Res. 2e luit. J. Jolles, 14 R.I., alle zes behooren tot het Leidsch Studentencorps en marcheeren 50 K.M., Res. offic. van Gez. Ie kl. dr. C. D. Ver- rijp, 50 K.M. Verder de heer S van Nooten (in Nov. a.s. 60 jaar) neemt voor de vierde maal deel aan het parcours over 40 K.M.; Eëid- sche Politie-Sportvereeniging K. Wijk, in specteur van politie en J. Zwart (leider), A. P. Terveer, J. Eerland. P. Dijkstra. A. van der Laan. P. Glazenburg, M. van der 1 Wolf en W. van Es, allen agenten; van I „Rcod-Wit": G. Molkenboer 55 K.M (2e maal), P. J. Verhoef, idem (3e maal), Th. Stijnman idem (3e maal). Bovendien Jongeheer H Colenbrander. 30 K.M.. dames: mej. C. E. Tjalsma. 30 K.M., mej. A. J. van Wijk, 40 K.M. Uit Zoeterwoude mej. H. H. M. Kelle- naers. 40 K.M. (2e maal), mej. P. J. E. M. Kelienaers, 40 K.M. (2e maal). tona—sportman. Deze wedstrijd werd gisteravond ge speeld onder leiding van den heer J. Crama. Rust 20. Tona won tenslotte met 4—0. Er was vrij veel publiek. WIELRENNEN. de tour de france. De uitslag van de dertiende etappe van de Tour de France MarseilleCannes, een afstand van 200 K.M. is als volgt: 1. Char les Pelissier (Fr.). 2. Di Pacco (It.), 3. Bernard (Tourist), 4. Buse (D.), 5. van Tricht (Tourist). 6. Le Calvez (Fr 7. Guiramand (Tourist), allen in den tijd van 6 uur 41 minuten en 20 sec. ocerste kw. v5)voue maak 3iaatste kwartier 0NIEUWE MAAN ZUID VCNUS MARS JUPITER SATURNUS Op het tijdstip waarvoor dit kaartje ge^ teekend werd, gaat het E.K. van de Maan juist onder. Heel laag in het Z. is Sa- turnus, bij vrijen horizont, misschien te zien. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is. wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bij sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan don Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon. waar OOST staat, voor zich, zoo. dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den toeschou wer is afgewend: men zal dan voor het NO-lijke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien. juist zoo, als zij aan den hemel staan. De sterren ln bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben, zijn van de le grootte of helderder; de dikke ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere, stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. SCHAKEN. de match edwe—capablanca. De tweede partij tusschen dr. Euwe met wit spelend en Capablanca eindigde gis- termiddag na ongeveer vier uur spelen in remise, nadat 26 zetten waren gedaan. Ook gistermiddag waren vele belang stellenden in de Militiezaal te Amsterdam aanwezig om getuige te zijn van de tweede partij. Euwe speelde met wit en kwam in het middenspel door tempoverlies in een iets minder gunstige positie te staan. Slechts door een pion te offeren wist Euwe ernstiger dreigingen te voorkomen. Na een iooperoffer van Euwe kwam na een zeer interessant en levendig spel Euwe weer in gelijke positie te staan met zijn tegenstan der. In het eindspel hadden belde scha kers de beide torens en vijf pionnen. Na 26 zetten werd tot remise besloten. De stand is dus nu, dat ieder een punt heeft. De derde partij wordt morgen wederom in de Militiezaal gespeeld, aanvang 2 uur. RECLAME. Uw huid en voeten eischen gedurende het kampleven een bijzonder goede verzorging, want zonnebrand, smetten, doorzitten en stukke voeten, kunnen U veel pijn en last veroorzaken. Daarom altijd Purol en Purolpoeder Purol 30, 60, 80 ct. Purolpoeder 45 en 60 ct. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. 176 schenking voor het mauritshuis. Twee schilderijen van Jacob van Ruysdael. Prinses de Croy, geboren gravin de l'Espine, te Parijs, heeft aan den Staat der Nederlanden, ter plaatsing in het Koninklijk Kabinet van Schilderijen (Mauritshuis), te 's-Gravenhage, ten ge schenke aangeboden twee belangrijke schilderijen van Jacob van Ruysdael. het eene voorstellende een gezicht op het Damrak, te Amsterdam, met oprukkende schutters, het andere een landschap bij winter, zulks ter herinnering aan haar vader, wiens moeder een Nederlandsche was. De regeering heeft deze schenking gaarne aanvaard, en aan de schenkster is als blijk van waardeering bij Koninklijk besluit de museummedaille in goud toe gekend. nieuwe uitgaven. Van het Badbestuur van „Bad Pyr- mont" in Duitschland ontvingen wij het uiterset interessante programma van de daar tusschen 19 en 25 Juli a.s. te houden „Holland-Week", ter gelegenheid waarvan diverse feestconcerten, voordrachten etc. georganiseerd worden, betreffende het Hollandsche cultureele en maatschappe lijke leven. Hebt U het Petitionnement voor Internationale Ontwapening al geteekend, voorkomende op pagina 1 van het Eerste Blad? Geautoriseerde vert. uit het Engeisch van J. 8 FLETCHER door Jhr. C. A. L. v. d. W. (Nadruk verboden). 138) Zij zag hem en herkende hem. Zij raakte bekend met zijn doen'en laten en wist dat hij 's avonds uitging. Zij woonde met in de herberg, maar in een huisje op den weg naar Birnside. Ik kwam tot de Iconclusie, dat zij, bedacht op wraak, de [gelegenheid heeft afgewacht. Op den [avond van den moord zag zij hem uitgaan Iden weg op naar Reiver's Den. I Zij nam het geweer van Musgrave. volg- |ce hem en schoot hem neer. En Een oogenblik, viel Maythorne in de 'Me. Hij keek naar Corckerdale en Man- I hers. U beiden zult de bedoeling van mijn [vraag begrijpen. Die vrouw Alison Mur- I doch lijkt zij op mevrouw Elphinstone? Heel veel! antwoordde Sheila. Ze zijn even groot en hebben ongeveer hetzelfde I "gïur. Stel eens. dat zij geheel gelijk gekleed waren Voor zoover ik weet heeft Alison Murdoch nooit anders dan de afgedragen kleeren van mijn moeder gedragen: dus js het mogelijk dat men haar bijvoorbeeld ln donker voor miin moeder aanzag. Ik heb me ook wel eens vergist. Dat klopt met hetgeen dr Eccleshare en Parslave zagen of meenden te zien. nietwaar1 merkte Maythorne op. Dat von ik ook zeggen, antwoordde Manners Corckerdale zeide echter niets. Hij bleef Sheila nauwlettend opnemen. U heeft gezegd, juffrouw? vroeg hij. Ik wilde zeggen, dat alles bij elkaar het een goede reden was om haar te ver denken, vervolgde Sheila. Ik had ook nog een andere reden. Het was bekend, dat mijnheer Mazaroff een rijk man was en ik weet, dat Alison Murdoch een hebzuch tige gierige, inhalige vrouw is. Als zij mijn vader uit wraak vermoordde, was zij ook de vrouv; om hem te bestelen Zij is, zeide ik. van dat soort. Een schraapster! viel de heer Elphin stone in de rede Ik geloof dat jij het bij het rechte eind hebt. Ik ben tot die gevolgtrekking gekomen en ik heb u gezegd om welke reden en, zooals ik al vertelde, toen ik dat oordeel had. riep ik haar binnen en beschuldigde haar. Nu komt dus het belangrijkste, juf frouw zei Corckerdalea U beschuldigde haar en wat antwoordde zij. Zij ontkende natuurlijk, hevig ver ontwaardigd Zij stoof de kamer uit, om haar beklag te gaan doen bij mijn stief vader. Maar zij keerde spoedig terug en zeide, dat zij haar koffertje wilde gaan pakken en vertrekken. Ik antwoordde haar, dat als zij probeerde de kamer te te verlaten vóór ik m. haar had afgerekend ik om de politie zou telefoneeren. Toen bleef zij. Ik ver haalde haar, dat de granaten broche op de plek van den moord was gevonden. Hoe nam zij dat op? vroeg Maythorne. Zij weerd zoo wit als een doek. maar ze antwoordde onmiddellijk, dat mijn moeder ook zoo'n broche had en vroeg waarom mijn moeder niet werd verdacht. Ik antwoordde, dat mijn moeder die broche nooit droeg, terwijl Alison het wel deed. Ik heb haar alles onder den neus ge wreven om haar bang te maken. Moeder vroeg haar om te vertellen wat zij wist. Eindelijk, toen ik haar gezegd had dat ik alles moest weten, omdat ik anders de politie zou roepen, zeide zij, dat ze wel wat wist. Ze deed toen een voorste! dat mij niet zoo vreemd voorkwam. Zij wees er op, dat zij alleen in Londen was en aan mijn genade overgeleverd en ze ver telde. dat ze hier een broer had wonen die jaren geleden in Marrasdale had gewoond en nu een zaak had in Harrow Road. Zij stelde voor, dat wij met haar zouden mee gaan naar het huis .van dien broer om overleg met hem te plegen; daarna zou ze ons alles vertellen. Wij waren zoo ont zettend dom om met haar mee te gaan en wij vertrokken zonder iets aan iemand te zeggen. Wij dachten natuurlijk in korten tijd terug te zijn. We namen een taxi Alison Murdoch gaf een adres op aan den chauffeur. We reden een eind voorbij Pad- dington Green. Eindelijk stopten wij. Een oogenblik, juffrouw, viel Manners in de rede. Heeft u misschien gemerkt, dat u werd gevolgd door een andere taxi? Ik zag op een kleinen afstand achter ons een taxi stil houden aan de andere zijde van de straat, toen moeder den chauffeur betaalde. Manners snoof en fluisterde tegen zijn collega. Dat zal hij geweest zijn! zeide hij. Ik ging hen na. Neemt me niet kwalijk juf frouw, dat ik u in de rede viel. We wandelden den weg nog een eind op, sloegen toen een zijstraat in en daar na een steeg. Voor een van de huisjes in die steeg stonden wij stil en toen vroeg Alison ons om even te wachten. Dat de den wij. Een minuut of vijf later kwam ze terug en vroeg ze ons om binnen te ko men Zij liet ons in een slaapkamer aan den achterkant van het huis, waarin een gasvlammetje een schemerachtig licht gaf. Zij vroeg ons weer een oogenblik te wachten. Zij verliet ons en dat was voor het laatst dat wij haar zagen. Opgesloten! riep Marmers uit. Wij werden goed opgesloten, gaf Sheila toe Dat hadden wij verdiend. De deur werd achter ons ln het slot ge draaid en gegrendeld. Ik vloog naar het raam en trok het gordijn weg Toen zag ik. dat het raam van buiten gesloten was met luikéf). Wij zaten van alle kanten in gesloten. Wat gebeurde er toen verder? vroeg Maythorne. -In het kort dit. Ik zal niet in bijzon derheden uitweiden over dien ellendigen tijd. Ik sloeg op de deur maar kreeg geen antwoord; ook hoorden wij geen geluid. Na ongeveer een uur werd er een luikje in den muur geopend en zag ik een arm, die een mand onder het daaronder staan de bed neerzette. Daarna werd het luikje weer gesloten en ook gegrendeld. In die mand was het noodige voedsel en een paar flesschen wijn. Wij behoefden dus niet te verhongeren. Maar wij bleven op gesloten tot vanavond, twee nachten en twee dagen. Gedurende dien tijd zagen wij niemand. Eiken avond kregen wij dooi het luikje een nieuwe mand met levens middelen en dat gebeurde zoo handig en vlug, dat wij geen kans zagen om die hand te grijpen of om en kijkje te nemen in de aangrenzende kamer. Vanavond hoorden Een arm, die een mand op het daaronder staande bed neerzette. wij buiten de deur geluiden en daarna den grendel wegschuiven, den sleutel om draaien en de buitendeur dicht smijten. Wij verlieten ook onmiddellijk het huis; het was overal stikdonker en wij zochten zoo gauw mogelijk een auto En ik ben wel zeker, viel Cockerdale in de rede, dat u niet op het nummer van het huis heeft gelet of op den naam van de straat. Neen. Wij waren veel te blij, dat wij uit die vuile buurt weg waren. Maar nu. De deur van mevrouw Elphinstone's slaapkamer werd geopend en de pleegzus ter kwam naar ons toe. Mevrouw Elphinstone wenscht haar man en haar dochter te zien, zeide hij. Toen zij de kamer veriaten hadden, stond Maythorne op, stak zijn handen in de zakken en keek Corckerdale onderzoe kend aan. En? zeide hij. Ik geloof niets van dat verhaal! zeide hij. Een verzinsel! Ik vloog op en keerde mij woedend naar den detective. Wel, alle duivels, wat bedoelt U? Twij felt u aan de woorden van juffrouw Merchison? De detective keek mij aan alsof ik een jongen was. Ik bedoel, dat het verhaal van die jonge dame wel waar kan zijn en daaraan twijfel ik niet, maar ik kan niet aanne men, dat haar moeder niet in het geval is betrokken. Zij en vrouw Murdoch knap ten dat zaakje op! Dat opsluiten! Het was alleen om die andere vrouw gelegenheid te geven om weg te komen. En ik ga hier niet vandaan, voordat ik haar eenige vragen heb gedaan. Ik kookte van woede en was verbaasd dat Maythorne zoo kalm bleef Hij scheen juist van plan om Corckerdale iets te zeg gen, toen er aan de gangdeur werd ge klopt en een bediende verscheen Mijnheer Maythorne? vroeg hij. rond kijkend. Toen deze naar voren trad. zeide hij: Wilt u aan de telefoon komen, mijn heer? Een zekere Cottingley vraagt naar u. (Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9