I UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SPORT. RECHTZAKEN. RADIONIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. VOORSCHOTEN. Eindexamen Bijz. H.B. S. e uitslagen der eindexamens van het tituut Wullings, Economische afd., lui- n als volgt: eslaagd: R. J. Addlnk, Boulogne; E. J. B Cremers, Den Haag; A. van Dam, Den a»- p. Dirkzwager, Rijswijk; J. L. A. van Gcndt Scheveningen; E. R. Gerritsen wfaeeert, Soerabaja; H. H. Koning, Bloe- Sendaal) P de Raadt, Muiderberg; H, J. ffingenberr Haarlem. WARMOND. Vergadering R.-K. Volksbond. De R -K. Volksbond afd. Warmond hield L. aigemeene vergadering in Hotel „De d Rome" onder voorzitterschap van den r J Hoogeboom. Nadat deze de bijeen- nst op de gebruikelijke wijze had ge- ,nd herdacht spr. in eenige gevoelvolle irdên het overlijden van den oud-bur- jeester, den heer A. J. Schölvinck, die iveel, zij het dan ook zijdelings, in het Jang van de leden van den Volksbond ld gedaan. Hierna heette spreker de aan- Lgen welkom en het deed hem genoe- n dat ondanks den drukken zomertijd, Dvelen ter vergadering waren gekomen, erna werden door den secretaris de itulen der vorige bijeenkomst voorge len en onder dankzegging zonder op- of jnmerkingen vastgesteld. (Hierna kwam aan de orde een schrijven der aid. Utrecht met betrekking tot de te Kuden feesten ter herdenking van de enevcliek Rerum Novarum, welke herden- g zal plaats vinden op 6 September a.s. dit schrijven werden de te houden fees tlieden uitvoerig toegelicht, et bestuur vertrouwt, dat zeer vele en zullen medegaan. Onderhandelingen h gaande, ook de muziekvereeniging St. tluas dien dag mede te krijgen, hetgeen oed als zeker is. Spr. spoorde de leden aan deze meeting deel te nemen. :erna bracht de penningmeester zijn ancleel verslag uit, waaruit bleek, dat batig saldo aanwezig was van f. 134.33. t ziekenfonds bleek een batig saldo te ken te hebben van f. 27.96. Beide pen- gmeesters werd dank gebracht voor het oerde beheer. Vervolgens deed de voor ter voorlezing van een schrijven van n heer A. J. Oudejans, adviseur der ver- niging, waarin deze mededeelde aan den sschop te hebben verzocht hem als ad- eur der vereeniging eervol ontslag te rleenen. Ais zoodanig was door hem orgedragen kapelaan Th. Lampe alhier. Vervolgens werd aan de heeren J. Hoo- nboom, L. Duynhoven en M. Sikking een rkonde uitgereikt door het bestuur van t nieuw te bouwen sanatorium, voor de achtdadige wijze, waarop zij hadden eegewerkt, Hierop volgde sluiting der vergadering. WASSENAAR. Verdronken. De 22-jarige mej. C. K. alhier, die bi) n zuster te Briensenoord nabij Rotter- am logeerde, is daar gisteren bij het emmen in de Maas verdronken. Eenige ionen, die eveneens bij het eiland aan et zwemmen waren, wisten haar aan nd te brengen. Zij hebben den G. G. D. Jen de rivierpolitie gewaarschuwd en po- 'ngen in het werk gesteld om de levens eesten weer op te wekken. Dat mocht venwel niet aan hen, noch aan den G. D. meer gelukken. Het stoffelijk overschot is naar het ureau van de Rivierpolitie overgebracht. Verg. Tuinbouwver. Wassenaar cn Omstreken. Bovengenoemde Tuinbouwvereeniging ield in „Het Wapen van Leiden" haar aandelijksche ledenvergadering. De -eds talrijke inzendingen van bloemen n planten zijn al een gang ter vergade- j waard. Ditmaal had het er veel van at eene tentoonstelling was georgani- eerd, zooveel moois was er ingezonden •wel voor de uitgeschreven prijsvragen is ter keuring voor het puntenstelsel. et was dan ook zeer juist dat de voor- itter de heer A. G. van Tol bij zijn ope- ng zijn groote voldoening hierover uit- prak en de talrijk opgekomen leden har- elijk welkom heette. Ook het weer voor et eerst aanwezig zijn van den steeds ctieven secretaris, na zijn ernstig onge- al, werd met een hartelijk woord geme- oreerd door den voorzitter, waarop de tretaris de heer J. v. d. Berg woorden an dank uitte. Nadat de notulen der vorige ledenver- adering waren voorgelezen en goedge- eurd werden eenige ingekomen stukken "i tafel gebracht, het voornaamste van et Comité inzake de loopende annexatle- westie en ook hier uiting te geven tegen e voorgenomen bijtrekking van een groot tuk van Wassenaar's bosch en parken, it de vergadering wordt naar voren ge- racht dat dit een kwestie is die zeer eker ook op het terrein dezer vereeniging igt, waarna wordt besloten dat het be tuur deze kwestie onder oogen zal zien n op een volgende vergadering een en nder ter besprking zal voorleggen. Ver- er wordt medegedeeld dat de voorgeno- en excursie naar Haarlem nog niet eflnltief vastgesteld kon worden omdat 'an een der te bezoeken buitens tot nu oe nog geen toestemmend antwoord ocht worden ontvangen. Vervolgens worden tot leden der jury oor de uitgeschreven prijsvragen be- oemd de heeren K. Honig, J. Duiven- oorden en H. A. N. Jansse en voor de 'euring voor het puntenstelsel de heeren van Llnschoten, L. Gaarkeuken en P. fidavaine. Hierop houdt de eere-voorzitter de heer van Drent eene leerzame lezing over de hadelijke invloeden bij planten en hees- rs en de bestrijdingsmiddelen en resul- aten daarvan. Spr. geeft vele voorbeelden an diverse plagen zooals door insec- en, zwammen, weersinvloeden en der gelijke. Uit zijn rijke ervaring geeft hij vele voorbeelden van al dan niet met resultaat erelkte bespuitlngs- en bestulvings-ver- iften, geeft den tijd aan wanneer en in welke hoeveelheden diverse bestrijdings middelen moeten worden toegepast en de luiste methodes daarvan. Deze lezing welke zeer leerzaam was werd met groote aandacht gevolgd en tenslotte bij be ëindiging met een applaus beloond. Door spreker worden o.a. behandeld de rupsen- Plagen. zwammen bladluis, molluis, de wintervlinder. ae appelbloesemsnuitkever 'de veroorzaker van het wormstek der vruchten), Krulziekte, framboozenkever, het wit der rozen, het wit bij de druiven, de steelziekte der druiven, de emelten, net spint, boonenroest, enz. Na de pauze brengt bij monde van den heer Jansse eerstgenoemde jury verslag van de gehouden keuring voor de prijs vragen. Voor prijsvraag I 6 soorten bloemen van vaste planten werd toegekend aan de heeren: J. Sistenga en P. Zegwaard ieder een le prijs; H. Denekamp en H. Kooy- man, ieder een 2de prijs; C. van Fulpen en D. A. de Rooy ieder een 3de prijs; voor prijsvraag II, 6 variëteiten grootbloemige rozen een le prijs aan den heer P. Zeg waard; voor prijsvraag III luidende 6 variëteiten Lathyrus bloemen werden toe gekend aan de heeren D. de Gans en N. v. d. Heuvel le prijs H. Denekamp en J. Gips, 2de prijs C. Fllius en A. G. van Tol, 3de prijs. De heer van Linschoten doet vervol gens verslag van de gehouden keuring voor het puntenstelsel. Aan de heeren P. Zegwaard, D. de Gans, N. Tiemstra, C. Fl lius, C. Gips en J. Sietinga werden groote series punten behaald waaronder velen het hoogste met lof der jury. Door den penningmeester, den heer Sjouke werd hierop mededeeling gedaan dat door een der le prijswinnaars van prijsvraag III het gewonnen bedrag was gestort tot dekking van het tekort voor de propectielantaarn welke mededeeling een applaus ontlokte bij de leden. Hierna worden door vele aanwezige le den vragen gesteld over de gehouden le zing. Door den heer van Drent werden alle vragenstellers met uitvoerige ant woorden tevredengesteld. Hierna werd door den voorzitter na mens de vereeniging aan den heer C. van Drent hartelijk dank gebracht voor zijn zeer leerzame lezing en spr. hoopt dat de heer van Drent nog meerdere interes sante onderwerpen op tuinbouwgebied t. z. t. naar voren zal brengen. Bij de rondvraag heeft een der leden in overweging een excursie te houden op hes landgoed Oostduin te Den Haag. Dit voorstel vindt algeheele instemming, zoo dat wordt besloten na bekomen toestem ming reeds op Dinsdag 21 JuU a.s. te 7 uur 's avonds nabij het buiten aanwezig te zijn om dit Buiten te bezichtigen. Een 25-tal deelnemers gaven zich staande de vergadering voor deze bezichtiging op, terwijl alsnog gelegenheid wordt gegeven zich bij den secretaris op te geven tot deelname Nadat nog enkele vragen werden ge steld en door den voorzitter beantwoordt werd onder dankzegging door den voor zitter deze zeer geanimeerde en zeker ook welgeslaagde vergadering door den voor zitter gesloten. Geslaagd voor het M.U.L.O.-examen, diploma B te 's-Gravenhage: C. Henny cn W. B. Greve, beiden alhier. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Gistermorgen werd ten gemeentehuize voor rekening der gemeente, onder Zoeter- woudsche aannemers aanbesteed: het ver nieuwen van de Kleine Weddepadsbrug. Er waren 6 inschrijvingen n.l. Chr. .1 Klui- ters voor f.1863: Nic. Overdevest voor f. 1988; Joh. Jac. Rodewijk voor f. 167S: L. J. Bosman voor f. 1250: A. J. van Vliet voor f. 1965, en de Erven Paardekooper voor f. 1645. De gunning is aangehouden. Op 9 Augustus a.s zal op het gymna- stiekterrein aan den Schenkelweg alhier eene groote sportdemonstratie gegeven wor den uitgaande van de R.K. Sportvereniging „S.A.Calhier. Aan deze demonstratie zal door een 8 tal zustervereenigingen uit den omtrek worden deelgenomen. In totaal zullen er 250 personen hunne medewerking verleenen, terwijl een en ander met muziek zal worden opgeluisterd. Tot kerkmeesters van de nieuw op- gerirhtc parochie aan den Schenkehveg alhier zijn door den Bisschop van Haarlem benoemd de heeren G. van der Krogt, Vlietweg: Nic. van den Akker en W. C. van Niekerk, Miening en L. van der Poel uit de Noordbuurt. Hebt U het Petitionnement voor Internationale Ontwapening al geteekend, voorkomende op pagina 1 van het Eerste Blad ALPHEN. Toelatings-examen Chr. H.B.S. met 5-jarigcn cursus. Na voortzetting zijn nog geslaagd de na volgende candidaten. J. v. d. Horst, M. v. d. Kemp, Eliz. van Wijk, J. Breeveld, Aar- landerveen; Elis. van Leeuwen, Hazers- woude. Waar geen woonplaats vermeld is deze Alphen a. d. Rijn. Afgewezen 2. Herexamen 1. Slapte in de scheepvaartindustrie. De heerschende malaise en slapte in de scheepvaart-industrie laat zich ook alhier geducht gevoelen. Behalve dat sinds enkele weken met een verkorte arbeidsduur wordt gewerkt, zijn inmiddels reeds een groot aantai arbeiders ontslagen, terwijl indien de toestand zich niet weldra wijzigt nog meerdere ontslagen zullen volgen. Geslaagde excursie. Door de le en 2e klas van de Chr. H.B.S. werd een excursie naar IJmuiden gemaakt, alwaar een bezoek werd gebracht aan de Rijksvischafslag en ijsfabriek. Met een reddingsboot de oude „President van Heel" van de Noord en Zuid-Holl. Redding Mij. werd vervolgens een boottocht op zee gemaakt. Dienzelfden dag ondernamen de leerlingen van de 3e en 4e klas dier school een uitstapje per trein naar Utrecht om verder per rijwiel een bezoek aan het Gooi te brengen waar de studio van de N.C.R.V. te Hilversum en de zender te Huizen-Holland werd bezichtigd. Dat de jongelui hadden genoten en des avonds in de beste stemming huiswaarts keerden, kan men begrijpen. Door J Sch. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat hij was mishandeld door H. W. J. M. De politie stelt een onderzoek in. BOSKOOP. Examens. Voor het examen Mulo B. slaagden te 's-Gravenhage onze dorpsgenooten A. Mohr en A. Jansen. Bij de op de Rijks H. B. S. te Gouda ge houden overgangsexamens zijn o.m. bevor derd onze plaatsgenooten L. Horneman en C. Slingerland van klasse 3 naar 4; J. Uit- tenbogaard van klasse 4b naar 5b; D. Vuijk van klasse 4c naar 5c. LEIDERDORP. Van een jubileum dat niet doorging. In verband met het feit, dat de brie venbesteller R. van Strohé op 16 deze» den dag zou herdenken, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de poste rijen, had zich een commissie gevormd met het doel Strohé een blijk van waar deering aan te bieden. De commissie was bijna met haar taak gereed, toen bleek, dat niet dit jaar, doch pas het volgend jaar, Strohé 25 jaar bij de posterijen in vasten dienst is. Thans heeft de Commissie besloten, dat door deze omstandigheid, de voorgeno men herdenking niet kan plaats vinden, maar dit een jaar uitgesteld moet worden. De gelden, haar spontaan door de burgerij toevertrouwd, zal de Commissie tot het volgende jaar vastzetten, omdat ze alsdan hoopt, haar begonnen taak te volbrengen. De oudste inwoner dezer gemeente de heer F. Filippo, herdacht gisteren onder veel bclangstel.ing zijn S8sten geboortedag. NIEUWVEEN. Geslaagd voor het toelatingsexamen Gymnasium te Amsterdam W. Speelman alhier. Aan H. Janmaat en C. v. Dijk alhier is gegund het bouwen van een boerderij aan de Sluiskade te Zevenhoven voor reke ning van den heer Cuyk voor de som van f. 14.990. WOUBRUGGE. Ten kantore van den heer Ontvanger Directe Belastingen enz. te Alkemade zal vanaf 14 Juli gelegenheid worden gegeven tot het aanvragen van een kosteloos rijwiel- beiastingmerk, belastingjaar 1931—19J2, zulks op de gewone kantooruren Bovendien op 16, 21, 23, 30 Juli en 4 Augustus des namiddags van 7—9 uur. WADDINXVEEN. Motorongeval. Op den hoek van den Kerkweg en de Kanaalstraat kwam de motorrijder H. v. D doordat hij slipte te vallen De duo- rijder A. van N. sprong er af en kwam zoodanig te vallen, dat zijn pantalon werd vernield en hij schaafwonden aan beide knieën opliep. De bestuurder zelf kwam er met eenige ontvellingen aan zijn han den af. De motor was licht beschadigd. Alvorens de motorrijder viel maakte hij eerst een paar maal een slingerende be weging met het stuur. Een wielrijder die een klein jongetje achter op de bagage drager had, wist niet welke richting hij zou nemen om niet met den motorrijder in aanrijding te komen. Ook hij begon met zijn rijwiel over den weg te slingeren. Daarna botste hij tegen het trottoir op aan den Kerkweg, viel, en beiden kwamen terecht in de Kerkwegvaart. Door toege schoten hulp wist men hen nadat zij kopje onder waren geweest, behouden op den wal te krijgen. Het rijwiel was zwaar be schadigd. Bij bewoners van dien weg zijn beiden van droge kleeren voorzien. RECLAME. 6299 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Als verblijdend teeken valt op te mer ken een verbeterde stemming op de zulvel- markten in het algemeen en een verhoo ging van de prijzen. Ook de melkprijs zet zich weer op een beter prijsniveau. Een en ander mag dan ook gerust als oorzaak worden aangemerkt dat er weer wat meer kooplust bestaat voor een stuk gebruiks- vee. Tevens werkt het weer in alles mee. Voor het kale hooiland deed het regen water de laatste dagen zeer veel goeds en het afgehooide land ziet er dan ook prachtig uit. Grootere kwantiteiten vee zagen we de laatste dagen evenwel nog niet aan de markten. Te Gorinchem Maandag 117 stuks met meer handel als de laatste we ken. Besteed werd voor hoogdragende kalf koeien f.300—380. Versche melkbeesten f.280—370. Kalfvaarzen f.235—320 per stuk. Te Groningen werden aangevoerd 345 kalf- en melkkoeien, welke kalm prijs houdend werden verhandeld. Ook daar varieerden de prijzen als boven. Men ziet een goed stuk gebruiksvee houdt zich nog altijd op flinke waarde: mocht het giste ren te Rotterdam niet zoo vlug gaan, men kon toch ook niet voor lagere prijzen koo- pen Evenmin te Purmerend. De vette koeien, waarvan ook de aan voeren niet groot, zelfs algemeen iets ge ringer waren, konden wel iets gemakke lijker koopers vinden, maar veel te lage prijzen vergeleken bij den inkoop dit voor jaar. Men maakte prijzen zoo van f. 0.80 tot f. 1 per K.G. geslacht en de stieren deden f. 0 760.82 per K.G. Vette kalveren flauwe handel, f. 0.28 0.40 per pond levend gewicht. Nuchtere kalveren wel goed te verkoo- pen. Voor de slachtbank gingen de prij zen van f. 12—14 voor de goede soorten. Dito fokkers f.20—25 per stuk. Schapen- handel weer kalm, met niet geheel de prijzen, die hier vorige week op de Leid- sche markt werden besteed. Goede vette lammeren gingen deze week, meest van f. 25—f. 27>/t per stuk. In de varkens viel een vlugge handel waar te nemen. Prijzen gingen weer vooruit. Zware brachten deze week reeds 21— 22'/; cent op— en licht goed voor de zou- terij ruim 20 cent. Voor het magere goed voor de mesterlj is nu ook veel meer koop lust als voorheen f.3—4 per stuk reeds duurder. VAN DER S. VOETBAL. L. P. S. V. II—S. D. O. De wedstrijd L. P. S. V. IIS. D. O., I welke gisteravond op het L. P. S. V.-terrein werd gespeeld, werd door S. D. O. met i 30 gewonnen. Morgenavond speelt L. P. S. V. I om den j Trianon-beker tegen de Post, aanvang 7 uur, terrein Zoeterwoudsche Singel. ZWAMMERDAM. Voor het toelatingsexamen tot het gemeentelijk gymnasium te Gouda, slaagde de U-jarige Frans Schreuder alhier, leer ling der 'Openbare lagere school no. I (Dorp). Hoofd de heer A. van Driel. Op het terrein der Bodegraafsche Vcetbalvereeniging, in Oud-Bodegraven, onder deze gemeente, had een liefdadig heids-voetbalwedstrijd plaats, waarvan de opbrengst aan entree's, zijnde een bedrag van f. 40 werd afgedragen' aan het Burger lijk Armbestuur alhier. LAWN-TENNIS. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. ONRECHTMATIGE CONCURRENTIE. Het persbureau Industria te Eindhoven meldt ons: De president van de Arrondissements Rechtbank te 's-Gravenhage heeft in kort geding vonnis gewezen in de zaak van de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek en de N.V. Philips' Radio als eischeressen tegen den heer Julius van Santen, koopman te Amsterdam als gedaagde. Laatstgenoemde had in zijn winkel aan de Wagenstraat te 's Gravenhage, genaamd „Halve prijzen winkel" grootendeels reeds verbruikte gloei lampen verkocht, voor een deel afkomstig uit plaatsen, waar zij door ombouw van het electriciteitsnet tot een ander voltage onbruikbaar waren geworden, terwijl deze lampen van verschillend fabrikaat veelal waren verpakt in origineele Philips wikkels. Op deze wijze werd bij het publiek ten onrechte den indruk gevestigd, dat het hier een verkoop van nieuwe Phiiips- lamp-n betrof, welke indruk nog versterkt werd door een namens gedaagde geplaatste advertentie, waarin Philipslampen tegen halve prijven werden aangeboden. In deze advertentie werd tevens de verkoop van een aantal radiolampen aangekondigd op een wijze, waaruit kon worden geconcludeerd, dat ook hier van Philips producten sprake was, terwijl in werkelijkheid deze lampen niet van Philips, doch van weinig bekende kleinere fabrieken afkomstig waren en bovendien het meerendeel dier lampen van verouderd type was. Bij het vonnis van den president der Rechtbank werd de door eischeressen ge stelde eisch, welke tot strekking had den gedaagde het voortzetten van deze hande lingen te doen verbieden op grond van het in strijd zijn met de behoorlijke ge bruiken van het handelsverkeer en van mis leiding van het publiek, ten volle toege wezen en werd den gedaagde mitsdien be volen deze handelingen te staken, terwijl voor elke overtreding van dit verbod door gedaagde aan eischeressen een schadever goeding moet worden betaald. Tevens werd gedaagde veroordeeld in de kosten van het geding. Een groot aantal inschrijvingen. Voor de nationale kampioenschappen, welke volgende week te Hilversum worden gehouden, hebben de meeste bekende wed strijdspelers ingeschreven. In het heeren-enkelspel zijn onder de 44 deelnemers: J. van der Heide. J. van Olst, mr. M. van der Feen, T. Hughan, G. Cas- tendijk, Th. van Eek, M. Wetselaar, G. Leembruggen, Ir. Knappert. In het dames enkelspel (25): mej. Belzer, mevr. Dros Cantors, mej. Groeneweegen, mej. Kerk- hoff, mej. Polano, mevr. Jonquiere, mej. v. der Heide, mevr. Boutmy. In het dames dubbelspel (12), mevr. Koopman—mej. de Jong. mevr. Boutmymevr. Jonquiere, mej. van der Heide, mej. Spit, mej. Belzer— mej. Kerkhoff. In 't heerendubbelspel (21) Koopman—Knottenbelt, van EekWetse laar, van der Heide—Knappert, van Olst Hughan, CastendljkLeyenaar, Slgmond Eilers. In het gemengd dubbelspel (25): mevr. DrosCanters en Koopman, mevr. Boutmy en Knappert, mej. Polano en van Eek. mej. Belzer en J. Knottenbelt. Er zullen, evenals andere jaren, uitzon deringsronden zijn voor de sterkste spelers. De wedstrijden beginnen Maandag en nemen de geheele week in beslag. TIJDSCHRIFTEN. „Sport in Beeld" bevat een uitvoerige beschouwing van Bert Prinsen Geerligs over „Den Grooten Prijs van Nederland" en tal van mooie foto's verluchten daarbij den interessanten tekst. In dit nummer verder plaatjes van den 3 K.M -zwemwed strijd te Rotterdam, de draverijen op Duin- digt en de golf-kampioenschappen te Eindhoven. Mr. D. Goedhuis schrijft ver der over de Hollandsche ruiters op de Olympia Horse Show te Londen. KORTE GOLVEN VOOR RADIO SCHRIJFMACHINES. De Federal Radio Commission heeft buiten de twee reeds toegestane golflengten, nog drie golflengten toegestaan aan de Radio News Corporation. Dit laatste is een door den Amerikaanschen krantenkoning Hearst gesubsidieerde onderneming, welke zich bezighoudt met de ontwikkeling van een systeem voor automatische radio- schrijf machines voor het distribueeren van nieuwsberichten aan de verschillende groote dagbladen in Amerika. IJMUIDEN. 15 Juli 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.45—0.95; Griet per kist van 50 K.G. f. 67—30: Tongen per K.G. J f2.852.15; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 3726; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.368; Bot per kist van 50 K.G. f.94' Schar per kist van 50 K.G. f.9—7, Roggen per 20 stuks f.26; Vleeten per stuk f. 5.10 4.25; Pieterman en Poontjes per kist van J 50 K.G. f. 114.20; Groote Schelvisch, per kist van 50 K.G. f.40—38; Middel Schel visch p. kist van 50 K.G. f.35—31; Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 19.5011; Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 13.505.70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.8354; Gullen per kist van 50 K.G. f.204.70; Lengen per stuk f. 1.30 —1.00; Wijting per kist van 50 K.G. f.7— 4.40; Makreel per kist van 50 K.G. f.36 28.00. Aangekomen 9 stoomtrawlers: IJM. 120 met f.3500; IJM. 112 met f.3421; IJM 111 met f.2616; IJM. 137 met f.3013; IJM 14 met f.2931; IJM. 155 met f.1625; IJM 116 met f. 6800; IJM. 183 met f. 2126; IJM. 168 met f.3690 (voor zoutevisch); 1 Deensche kotter E. 245 met f. 1640. en de loggers IJM. 17 met f.377; IJM. 268 met f.580' KW. 23 met f.695; KW. 147 met f 791; KW. 33 met f. 1058; KW. 173 met f. 817. VOOR DONDERDAG 16 JULI 1931. Hilversum (1875 M.). Uitsl. AVRO-Uit- zending. 810 uur: Gramofoonplaten. 10 uur: Morgenwijding. 10.1510.30: Gramofoonpl. 10.3012 uur: Concert AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 12.152 uur: Het Omroeporkest o. 1. v. W. Knikker en Gramofoonpl. 2 uur—2.30: Vacantiegangersattentie! Rob Ge- raerds spreekt over „Een reisje langs den Rijn". 34 uur: Orgelconcert Frans Hasselaar. M. m. v. Sophie HaasePiene- man (sopraan), Joh. Lammen (bas). 4 uur4.30: Gramofoonpl. 4.305.30: Ziekenuurtje. 5.306 uur: Kovacs Lajos en zijn orkest. 6 uur—6.30: Sportpraatje door H. Hollander. 6.307 uur: Kovacs Lajos (vervolg) 7.007.30: Jhr. Dr. C. de Marees van Swinderen: „Oud Berlijn". 7.45: J. Lessing: „Steun aan T.B.C.- Patlënten". 8.008.15: Gramofoonpl. 8.1510.20: Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. Orkest o. 1. v. N. Treep. M.m.v. T. v. d. Pas (piano). 10.20: Vaz Dias. 10.3012 uur: Gramofoonpl. Huizen (298 M.). 8.00—9.15: KRO. 10II uur; NCRV 112 uur: KRO. Daarna NCRV. 8.009.15: Gramofoonpl. 10.0010.15: Zang NCRV Dameskoor. 10.1510.45: Ziekendienst. 10.4511 u.: Vervolg Zang NCRV Dameskoor. 11 uur: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.001.30: Con cert KRO-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.302.15: Gramofoonpl. 2.153.15: Handwerkcursus. 3.153.45: Vrouwen halfuurtje. 45 uur: Ziekenuurtje. 5.005.45: Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.456 uur: Gramofoonpl. 6 uur: Piano-recital door Mej. Agaath Tolk. 6.356.45: Gramofoonpl. 6.45 7 uur; Knipcursus. 7 uur: Vragenhalf- uurtje. 7.30: Kooreoncert door de Gem. Zangvereen. „Kunst veredelt" versterkt met leden van „Toonkunst", Zutfen. M. m. v. Arnhemsche Ork. Vereen.. Mevr. J. Vineent (sopraan). Mevr. M. Reidel (alt), L. van Tulder (tenor). Thom Denijs (bariton), A. Wagenaar (orgel). Dirigent: C. v. Beinum. Na afloop Persberichten Vaz Dias en Gramofoonplaten tot 11.30. Daventry (1554.4 M.). 10.35: Morgen wijding. 11.05: Lezing. 12.20: Orgel spel door R. Foort. 1.20: Concert. V. Go- ring Thomas (sopraan), A. Fraser (viool), C. J. Turner (piano). 2.20: Gramofoonpl. 3.20: Kerkdienst. 4.05: Dansmuziek. 4.50: Orkestconcert. 5.35: Kinder uurtje. 6.20: Verslag van Cricketmatch. 6.35: Berichten. 7 uur: Verslag van Cricketmatch. 7.05: Pianospel door Elsa Karen. 7.25: Lezing 7.50; Concert. Instrum. Kwintet. 8.35: „Jim Maitland". Hoorspel van P. Creswell en M. H. Allen. 9.20: Berichten. 9.35: Berichten. 9.40: Lezing. 9.55: Intermezzo. 10 uur: Ballet „Davld" met Ida Rubinstein. 10.4512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" (1725 M.) 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 3.05: Kinderuurtje. 4.50: Concert. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Radio-Tooneel. 9.05: Concert Koor, strijkkwartet en solisten. Langcnberg <473 M.l. 7.258.20: Gra mofoonpl. 10.35—12.15: Gramofoonpl. 12.30: Gramofoonpl. 1.25—2.50: Orkest concert. 5.20—6.20: Solisten-concert. 8.209.20: Concert. Orkest, koor en solis ten. 9.40: „Strassenmann". Hoorspel van H. Kesser. Daarna: Berichten. 1120 12.20: Dansmuziek. Kalundborg (1153 M.). 12.20—2 20' Orkestconcert. 3.50—5.50: Orkestconcert en viool-soll. 8.20—9.50: Uitz. van een zangspel. 9.50—10.05: Hobo-soll. 10.2011.05: Orkestconcert. 11.0512 50: Dansmuziek. Brussel (508.5 en 338.2 M.). 508.5 M.' 5.20: Orkestconcert. 6.05: Kinderunrtje. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoon platen. 9.20: Orkestconcert en zang. 338.2 M.: 5.20: Orkestconeert. 6.05 Kinderuurtje. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert en zang. Zeesen (1635 M.). Ca. 7.007.50: Gra mofoonpl. 10.55—12.20: Berichten. 12.20: Gramofoonpl. 1.152.20: Berich ten. 2.203.10: Gramofoonpl. 3.10 4.20: Lezingen. 4.20—5.20: Concert 5.20—9.20: Lezingen en ber. 9.20 Con cert op vier vleugels. 9.50: Bandonion- concert 10.35: Berichten en daarna tot 12.50: Dansmuziek. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7