ASPIRIN' KERK- EN SCHOOLNIEUWS UIT DE OMSTREKEN. Zonnesfraleni eenig op de werèjd DE MOORDAANSLAG TE DEN HAAG. De toestand van notaris Morra te Den Haag was gistermiddag bevredigend. De patiënt was voor het oogenblik buiten ge vaar. De kogel kon echter nog niet wor den verwijderd. EEN WAARSCHUWING. Vele vacantie- en dagjesmenschen ver oorloven zich de vrijheid hun tenten en bivakken op te slaan op den dijk langs de buitenlanden van het Braassemermeer. Op verzoek van de grondgebruikers heeft de politie Zondag j.l. een aantal van deze personen op hun overtreding gewezen. In den vervolge zal hiervan proces-verbaal worden opgemaakt; men zij dus gewaar schuwd. o VERDRONKEN. Te De Bilt is Piet v. d. H. eenig zoontje van den heer v. d. H„ chauffeur bij den heer van Marwijk Kooy tijdens het spe len met een paar andere kinderen op het landgoed Vollenhoven te water geraakt en verdronken. De politie, die met het ongeval In kennis werd gesteld, was, evenals dr. H. K. Lette, spoedig ter plaatse. Langer dan een uur heeft dr. Lette, met behulp van den aanwezigen zuurstofkoffer o.a. en door toepassing van kunstmatige ademhaling getracht, de le vensgeesten weder op te wekken, maar deze pogingen mochten helaas niet ba ten. Dr. Lette kon niet anders dan den dood constateeren. De vader was afwezig en werd vanuit Gouda door de politie op gehaald. (U. D.) 0 TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gistermiddag heeft op den straatweg WierdenNijverdal een ernstig auto ongeval plaats gehad. De heer J. L. Bootsgezel uit Zwolle, technisch ambtenaar bij den Rijkswater staat, reed per auto op dezen weg, toen de wagen bij het passeeren van een andere auto slipte en tegen een boom aan den linkerkant van den weg reed. De auto werd totaal vernield. De Inzittende B. werd uit den wagen geslingerd en be kwam zware verwondingen. Dr. Moquette uit Nijverdal verleende de eerste genees kundige hulp, doch een half uur later overleed B. aan de bekomen verwondin gen, ter plaatse. DOOR DE TRAM OVERREDEN. De arbeider A. Stoppels uit Appinge- dam, die op de flets van zijn werk kwam, ls gisteren omstreeks half zes bij Farm- sum op brug 15 over het Eemskanaal door een stoomtram van Oostelijk Groningen aangereden.' Ernstig gewond werd de on gelukkige opgenomen en nadat de doc toren Winkler Prins en Rutgers uit Delf zijl de eerste hulp hadden verleend werd S. per auto naar het ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. Volgens ooggetui gen treft den machinist van de tram geen schuld. BRAND ACHTER EEN ZIEKENHUIS. Gistermiddag is brand ontstaan ln den stal van het groote ziekengasthuis in Den Bosch. Vijf minuten nadat de brand ge alarmeerd was, gaf de politlebrandspuit met twee stralen water, en een kwartier later was ook de brandweer ln actie. Het oude gebouw ls echter geheel uitgebrand. Drie varkens, cenige vaten licht brand bare vloeistoffen en de automatische tele- fooncentale konden tijdig geborgen wor den. In het ziekenhuis, dat ongeveer 30 meter van den stal ligt, ontstond eenige opschudding bij het vernemen van den brand. Eenige autoriteiten, onder wie de burgemeester, waren op het terrein van den brand aanwezig. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. (N.R.Ct.) VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Eenigen tijd geleden ontstond in een boerenbehuizing te Epe brand, waarbij de geheele Inboedel verloren ging. Achteraf is gebleken, dat de bewoners cenige waar devolle inventarisstukken bij buren had den geborgen, welke voorwerpen aan de betrokken brandassurantie waren opge geven als te zijn verbrand. In verband hiermede zijn de bewoner en zijn echtge- noote door de politie aangehouden. Wandelaar; „Dit pak schijnt zwaarder en zwaarder te worden." Vrouwelijke wandelaar: „Wat depk je er van als we de pot anti-zonnebrand eens weggooiden. (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. GEEN ZEPPELINTOCHT NAAR ENGELAND. De „Graf Zeppelin" zal morgen niet naar Engeland vliegen. Dr. Eckener heeft het volgende telegram gezonden; In verband met den buitengewoon on- gunstigen toestand in Duitschland zie ik mij tot mijn groot leedwezen genoodzaakt de vlucht van de „Graf Zeppelin" naar Londen voor Donderdag a.s. af te zeggen. Ik hoop evenwel de vlucht later in een gunstiger tijd te kunnen uitvoeren." EEN VLIEGTUIGONGELUK IN AUSTRALIË. Een vliegtuig met bestemming Mel bourne is buiten de stad Temora l Austra lië) in brand gevlogen en gevallen. De lijken van bestuurder en monteur zijn gevonden. Zij waren zoo verkoold, dat zij bijna onherkenbaar waren. ANTWERPSCHE AUTOBANDIETEN. De Antwerpsche correspondent van de „Msbde" schrijft: In de Vlaamsche provincie heeft zich deze week een drama afgespeeld, dat sterk doet denken aan de brutale misdaden der Fransche bende Bonnot. Enkele dagen geleden werd te Antwer pen een Buick gestolen. Des avonds kreeg de Antwerpsche politie bericht uit Eecloo, dat daar een auto in volle vaart was door gereden en een wandelaar had gedood. Ge tuigen hadden het nummer opgenomen en groot was de verrassing bij de Antwerp sche politie, toen zij constateerden, dat het het nummer van de geroofde auto was. Dadelijk werden alle posten in Vlaan deren gewaarschuwd. Eerst werd de auto te Brugge gesigna leerd en dan te Mariakerke. De bandieten zetten hun woesten tocht voort. De politie moest op zij springen, wilde zij niet ver pletterd worden. Te Middelkerken stonden de gendarmen gereed Toen de dieven dit bemerkten sloegen zij een zijweg in onder een regen van kogels. Omstreeks middernacht waren zij bij den overweg van Sijssele tusschen Brugge en Eecloo. De gendarmen hadden den overweg doen stuiten. De auto stopte, de gendarmen sprongen toe, maar de die ven openden een hevig vuur en wisten andermaal te ontkomen. Te drie uur in den nacht vond men de auto verlaten te Brugge; er waren bloed vlekken, waaruit men moest besluiten, dat een of meer der drie inzittenden gewond waren. De dieven hadden zich naar Oostende begeven, waar zij een andere auto stalen en opnieuw aan den haal gingen. Zij kwamen andermaal te Sijsseele en deze keer slaagde de'gendarme er in, de auto bandieten aan te houden. Het waren twee jonge Antwerpenaren, een chauffeur en een bootwerker; de derde was spoorloos verdwenen. Bij onderzoek bleek, dat men hier te doen had met die ven. die gedurende den laatsten tijd te Antwerpen talrijke autodiefstallen pleeg den. FAMILIEDRAMA. Maandagnacht brak op een boerderij in het dorp Ohlenstedt bij Bremen een brand uit, die zich zeer snel uitbreidde, zoodat spoedig alles in vlammen stond. Nog voordat de brandweer uit een naburig dorp ter plaatse kwam, stortte het brandende dak in, waardoor de eigenaar van de boerderij, een zekere Seedorf en vier kin deren ln den ouderdom van Vit tot 8 jaar bedolven werden en in de vlammen den dood vonden. Het bleek, dat Seedorf zelf tegen middernacht de brand heeft ge sticht, nadat hij zijn vier kinderen op de deel van de boerderij had gebracht, waar hij ook zijn lievelingspaard had vastge maakt. Aanleiding tot deze wanhoopsdaad waren financieele zorgen. Bij Seedorf zou n.l. beslag worden gelegd en tegen zijn buren had Seedorf reeds gezegd, dat men hem niet levend uit zijn huis zou zetten. Bijna waren ook de vrouw, de grootmoe der en het dienstmeisje van Seedorf in de vlammen omgekomen. AARDBEVING TE LEMNOS. Uit Lemnos (Griekenland) wordt gemeld dat daar Maandag een korte, doch hevige aardbeving heeft plaats gehad. Een lichtere beving, vermoedelijk hier door veroorzaakt, is in Athene waargeno men. Berichten over materieele schade of verliezen aan menschenlevens zijn niet ontvangen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ter Home ds. J. v. Rijs. Te Ooy c.a., A. H. Magendans te Maas bommel. Aangenomen: Naar 's-Gravenzande (Ev. Unie), M. Prins te Tiel. Bedankt: Voor Axel, J. W. Noteboom te Aagtekerke. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Rotterdam (vac.-C. B. Ba- vinck), L. Oranje Cz„ te Laren (N.-H.) Te Meppel, S Neerken, te Ulrum. Te Woerden (vac.-Jac. Eringa), H. Dekker, te Weesp. CHR. GER. KERK. Tweetal. Te Soestdijk, W. Heerma, cand. te Dokkum en J. W. van Ree te Baren- drecht. Te Harderwijk, L. S. den Boer, cand. te Apeldoornen N. de Jong, cand. te Vlaardingen. Te Schiedam. L. S. den Boer, cand. te Apeldoorn en N. de Jong, cand. te te Vlaardingen. Te Vlissingen, N. de Jong, cand. te Vlaardingen en W. Heerma. te Dokkum. Beroepen: Te Onstwedde-Mussel, P. W. Dam. cand. te Lutten a. d. Dedemsvaart. Te Delft N. de Jong, cand. te Vlaardingen. Te Urk: N. de Jong, cand. te Vlaardingen. Bedankt: Voor Amsterdam en voor Dok kum. K. C. van Smeden te Haarlem-Noord. GEREF. GEM. IN H.V. Aangenomen. Naar Werkendam, B. Huis- rtp.n, voorganger der Vrije Gemeente te A'lmelo. LEERAARSBENOEMINGEN. Bij Kon. besl. is tijdelijk benoemd tot leoraar aan de R. H. B. S. te Goes H. M. van der Spoel, te Hilversum; is benoemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Helmond mej. C. M. Rivière, thans tij delijk leerares aan die school; is wederom tijdelijk benoemd tot leerares aan de R.H3.S. te 's-Hertogenbosch mej. A. J. v. d. Vijgh; is aan P. de Jong, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als leeraar aan de R.H.B.S. te Tiel; is aan D. Kleyn, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R H. B S. te Oostburg; is aan mej. L. M. H. F, Abels op haar verzoek, eervol ontslag verleend als leera res aan de R.H.B.S. te Applngedam; zijn benoemd tot leeraar aan de R.H.BS te Venlo M. A. Baumchen en L. A. M. Kneepkens, beiden thans tijdelijk als zoo danig werkzaam. Hebt U het Petitionnement voor Internationale Ontwapening al geteekend, voorkomende op pagina 1 van het Eerste Blad HAARLEMMERMEER. Veilingsvereeniging. Vanwege de veilingsvereeniging „Haar lemmermeer" werd gisteren op het terrein van de Beurs te Hoofddorp de eerste vei ling van vroege aardappelen gehouden, waarvoor een groote belangstelling aan den dag werd gelegd en waarbij het aan kcoplust niet ontbrak Aangemoedigd door dit succes, ligt het in het voornemen van het bestuur om ln de volgende week drie veilingen te houden en verder niets onbe proefd te laten voor een spoedige verwe zenlijking van het plan tot uitbreiding der veilingen met groenten en fruit, zoodat er veel reden is om te verwachten, dat deze veilingsvereeniging een goede toe komst tegemoet gaat. De aardappelziekte, Nu het rooien van de vroege aardappe len in den Haarlemmermeerpolder reeds voor een groot gedeelte z'n beslag heeft gekregen, kon worden geconstateerd, dat het met de opbrengst, zoowel wat kwali teit als kwantiteit betreft, nogal meevalt. Veel heeft hiertoe tot nu toe bijgedragen, dat de ziekte in dit gewas in dezen polder nog niet veel schade heeft veroorzaakt en zich in sommige soorten nog zoo goed als niet heeft geopenbaard. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De mechanische kolenlosinrichting Besprekingen inzake woningbouw. De raad dezer gemeente kwam gisteren bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester, mr. Pont. Afwezig waren de heeren Klaver, van Houten en Selhorst. Na vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Aan den heer J. G. Borger ls onlangs een stukje grond verkocht; over de grootte is een verschil ontstaan, waarover in de vorige zitting een en ander is gezegd. B heeft nu een brief geschreven, dat hij van den koop afziet, weshalve B. en W. voorstelden het genomen besluit onge daan te maken. Daartoe is besloten. Tot onderwijzer aan de openbare schooi voor U.L.O. is benoemd de heer D. L. Hage te Den Haag. In verband met de gewijzigde Gemeente wet is een deskundige aangewezen voor het opnemen van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger. Een vroeger besluit tot machtiging van B. en W. tot het verrichten van burger rechtelijke handelingen is om dezelfde gewijzigde Gemeentewet ingetrokken Het beroepschrift van den heer E. Nieu- wenhuis te Lisse voor den bouw van een bollenschuur in deze gemeente had de meerderheid van B. en W. gebracht tot een voorstel om afwijzend te beschikken weth. de Vreugd was voor inwilliging van het verzoek B en W. wilden n.l. eischen van welstand voor een deel uitgevoerd zien, waarvan de adressant het nut be twistte. De houding van hem werd door den voorzitter en alle raadsleden veroor deeld. Het was een kwestie van gezag, en geenszins van achterstelling van het ge bruik van zandsteen, wat dan ook uitge sproken is in een motie van de heeren. 'Fijna en Vermeer. Het voorstel is aange nomen met twee stemmen tegen. Twee huizen aan de Hoofdstraat 170 en 172 zijn onbewoonbaar verklaard. Het gemeente-verslag zal in het vervolg eenmaal om de vijf jaren uitgebracht wor den. De afvoer van vuilnis door den heer J. van Trigt zal voortaan vergoed worden met f. 1350 per jaar. Een andere methode van verwijdering van het vuil is in onder zoek. Met de Bank van Ned. Gemeenten te Den Haag zal een rekening-courant- overeenkomst gesloten worden. De Vereenlging Eerste Hulp bij Ongeluk ken kreeg een bijdrage van f. 100 ter dekking van de oprichtingskosten. Een poging van den heer Paase om meer steun te verleenen. werd niet gesteund. Voor de Hofstraat vanaf de Krocht straat in het éénrichtingsverkeer naar de Hoofstraat ingevoerd. Het voorstel om een crediet van f. 7000 te openen voor dc aanschaffing van een mechanische kolenlosinrichting aan de Gasfabriek gaf aanleiding tot eenige vra gen. De inrichting komt bij de fabriek te staan, van de spoorbaan af over den Loosterweg II. Op de losloonen kan veel bespaard worden; het voorstel werd goed gekeurd. Het tarief voor gas ten behoeve van de straatverlichting is gewijzigd en verlaagd. De verordening op de heffing van be grafenisrechten betrof voornamelijk dat het onderhoud telkens voor 10 jaar aan de gemeente overgedragen kan worden wat betreft zerken en hekken. Daarvoor wordt resp. 40 en 30 gulden berekend. De be staande rechten worden niet aangetast. De nieuwe verordening op de heffing van een straatbelasting in plaats van de oude straat- en rioolbelasting en naast de aanlegbelasting heeft veel tijd aan voorbereiding gekost. De behandeling in den raad vorderde veel tijd door de vra gen, die gesteld Werden. Het voorstel werd tenslotte met algemeene stemmen aangenomen. De comptabiliteitsbesluiten werden na toelichting van den voorzitter goedge keurd. De administratie van O.W. geeft een goed overzicht. Op vele posten was een overschot, wat aanleiding gaf tot de vraag om niet te ruim te begrooten. Het plan om 117 woningen te bouwen en het voorstel van B. en W. om garantie van tweede hypotheek te geven voor slechts 53 woningen was feitelijk onmid dellijk van de baan omdat de aanvragers per telegram te kennen hadden gegeven alleen 117 woningen te willen bouwen en niet 53. Zij zagen dus gezien het voorstel van B. en W. van het plan af. Niettemin is er lang en breed over gesproken, eens deels om te betuigen dat woningbouw noodig is, anderdeels dat woningbouw op groote schaal ontraden moet worden, om dat daardoor menschen van elders hier komen wonen. Er is voor hen hier geen werk, zoodat de werkloosheid wordt ver groot. Dat was de meening van den heer de Wreede, gegrond op zuiver zakelijke overweging. De voorzitter noemde het risico voor de gemeente niet groot; hij betreurde dat de bouwondernemers hier ter plaatse eerst belangstelling voor dezen woningbouw hadden getoond toen de aanvraag van buiten de gemeente kwam. In de rondvraag heeft de heer Paase gewezen op den toestand van huizen na bij de afgekeurde woningen, op trottoir banden die hier en daar te hoog zijn, terwijl hij verzocht de raadsleden naar hun partljgroepeering bij elkaar in de raadzaal te plaatsen. Ook is er nog gesproken over de kastanjeboomen in de v. d. Endelaan, die te veel licht zouden onderscheppen en over een wegwijzer bij het station, het stokpaardje van den heer Jansen. Het slot was de mededeeling, dat de gemeente tot 15 Augustus een terrein in optie heeft voor sportdoeleinden. Tweetal. Geplaatst zijn op het tweetal der Chr. Geref. Kerk alhier N. de Jong cand. te Vlaardingen en J. Tanninga te Franeker. Door de Hlllegomsche Zwem-Veree- nlglng is besloten tot het houden van zwem-wedstrijden voor schoolkinderen op 22 Juli a.s. Hieraan kan worden deel genomen door scholieren van 10-15 jaar onder voorwaarde dat de ouders toestem ming voor de deelname hebben gegeven. Geslaagd voor het M.U.L.O.-examen diploma B: L. C. Duys, alhier. RECLAME. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schoolreisje Ger. School. Het was gisteren een blijde dag voor de leerlingen der hoogste klassen van de Geref. School. De dag van het jaarlijksche schoolreisje, waarvoor zoo ijverig werd ge spaard en waarnaar zoo verlangend was uitgezien, was aangebroken. En het is een j dag geworden van intens genieten; een dag om nooit te vergeten! Des morgens om zeven uur werd de j tocht per autobus aangevangen. Over Noordwijk en Haarlem ging de tocht naar Amsterdam, waar eerst een bezoek ge bracht werd aan Artis. Een bezoek aan een diergaarde ls voor kinderen altijd bij zonder aantrekkelijk. Zoo ook nu. Volop werd hier genoten. Vooral het schitte rende aquarium ontlokte tal van opge togen uitroepen aan de jeugdige bezoekers. Van Artis ging het naar een speeltuin, waar de inwendige mensch werd versterkt en waar men zich ten volle kon wijden aan het spel. Daarna werd de reis voort gezet naar Schiphol. Hier werden de kin deren onder deskundige leiding alle be zienswaardigheden getoond. Bij het bezoek aan de groote hangar, mochten allen in een vliegtuig plaats nemen, wat door de jeugd zeer op prijs werd gesteld. Bij het komen en gaan der bultenlandsche vlie gers kwamen de kinderen oogen te kort. De tijd om te vertrekken was veel te spoe dig aangebroken. Daarna stond nog een punt, op het programma. Een bezoek aan Oud-Valkeveen. Men moet daar zelf ge weest zijn, om te kunnen begrijpen wat dat voor kinderen beteekent. Het was dan ook al over zessen eer de terugreis werd aanvaard. Toen men om ongeveer negen uur weer hier aankwam werd nog een extra rondrit door het dorp gemaakt. Of er genoten was behoefde men niet te vra gen. Met gejuich werden aiie bekenden begroet. Met genoegen zien allen op dezen pretti- gen en heerlijken dag terug! Tramdefect. Ook gisteren weigerde de motor van een der tramwagens Het gebeurde in het plantsoen aan de Sandtlaan, dat een drie tal wagens door een andere tram moesten worden verder gebracht, hetgeen eenige vertraging in den dienst bracht. aan het it,and de zijn buitengewoon!' Icra^: ,en,Jverooru.l! 5ken licht hoofdpijn. Dm,'®4 neemt U natuurl Aspirin-Tabletten. P*1 niet bij nemen. Dit leven kunt ge overdoen. Gij zoekt in dat leven het bi gij 1:rarht uw idealen te bereiken, denkt niet aan het einde van dit lev Er is een hoek verschenen: „De klop] de deur". Spreker merkt op het onbeti digende, dat dit boek laat zien. De arme» der menschen komt er in uit. Hij wj| er tenslotte op, dat die klop op de d» ook in ons leven komt. Daarna liet i zingen Ps. 25 6, waarna hij eindigde m| dankzegging. LISSE. Mej. J. L. v. Dalen te Zierikzee, benoemd tot onderwijzeres aan de scl der Geref. Gem. alhier. OEGSTGEEST. KATWIJK AAN ZEE. Strand-Evangelisatie „Het Vischnet". Bovengenoemde vereeniging voorzitter ds. W. M A. Kalkman is gisteravond op het strand met de evangelisatie voor dit badseizoen ingezet. Van de bestuursleden van die vereeniging waren aanwezig ds. Kalkman en de heeren C. van Tongeren, J. van Egmond en J. Souverijn. Vele badgasten en Katwijkers luisterden op het stand naar de woorden der sprekers. De eerste spreker, ds. P. Pras, Herv. predikant alhier liet zingen Ps. 105:2 en 3 en ging voor in gebed. Het onderwerp van zijn redevoering was „Zoekers' naar aanleiding van den tekst uit Hebr. 13 14. Spreker vond het een groot voorrecht hier op het strand, aan den oever van de zee, een samenkomst op dezen avond te houden. Hem was verzocht door de vereeniging „Het vischnet" een openings woord te spreken. Het woord „Vischnet' is een heerlijk woord, vooral bier te Katwijk aan Zee heeft liet een belangrijke betee- kenis. Jezus heeft gezegd, ik zal u visschers der menschen maken. De Heiland is de groote Visscher. Nooit heeft men gelezen, dat hij wordt genoemd Visscher der menschen. Zou dat komen, omdat er geen contact bestaat? De visscher gooit zijn net uit, maar hij weet niet, of hij veel of weinig zal vangen. De Heiland is de goede Herder. Dit beeld is anders. Dan is er een band tusschen herder en de schapen. Maar Hij is ook de groote Zoeker, de Zoeker bij uitnemendheid, die uitgegaan is om te zoeken, wat verloren ging. De gansche Bijbel staat vol van het woord „zoeken", Spr. haalde tal van plaatsen uit den Bijbel aan. Na met een ernstig woord er op gewezen te hebben, dat Wij hier geen blijvende stad hebben, maar dat wij zoeken de toekomende, eindigde ds. Pras zijn toe spraak. Onder het zingen van Gezang 189 4 en 6 betrad de tweede spreker het spreek gestoelte, ds P. C. de Bruin uit Apeldoorn. Deze had tot onderwerp van zijn redevoe ring gekozen: „Slechts éénmaal" naar aan leiding van Hebr. 9 27 en 28. Wij hebben een ernstige roepstem te hooren Het is den menschen gezet éénmaal te sterven. Het geschiedt maar één keer, we hebben hier een telwoord. Gij kunt de proet er Bezoek der Ver. van Zaadhandelaren. 1 De Nederl. Vereeniging van Zaadh; laren „De Zaadbond" heeft dezer dL„. haar 5de jaarlijksche excursie gehouden Ncord- en Zuid-Holland. Als plaats van samenkomst was vasl steld Haarlem, waar allereerst een be: werd gebracht aan de Groote Kerk, w: na werd plaats genomen door het uit pl_ 70 personen bestaande gezelschap ln prh auto's en een tweetal groote autobus»® om de reis te aanvaarden naar Lis Daar werd het groote H. B. G. veilingsgt bouw bezichtigd. Vandaar werd de tocht voortgezet na onze gemeente, waarvan op 't programz stond bezichtiging van de uitgestrekt kweekerijen van de firma G. Lubbe en 2; Allereerst werd daar naast andere ve schillende gewassen een veld Delphinimi ter grootte van 1 H.A., in oogenschouw g> nomen. Dat daarvan genoten werd, beho» nauwelijks gezegd. Niet minder dan II verschillende extra te veld staande soorte waren hier bijeen. Het bollenrooien, dl thans in vollen gang is. werd bekeke: waarna ook een veld prachtige „Spiraea's zeer de aandacht trok. Daarna werd hr nuttig werk van de fraismachine, die o; het veld in werking was, bekeken. Vervolgens werd 't gezelschap geb«r.' I naar een tuin met diverse soorten erin- U riëteiten vaste en rotsplanten bezet te I daarna naar een groot veld Trltoraa'sB Phlox Dlcussata en Spiraea's. Aan het groote gebouwencomplex aan-E gekomen, werd het gezelschap verver- schingen aangeboden, welke ontvangst o;l; hoogen prijs werd gesteld. De kweekkassen en bollenschuren, welke laatste de bollensorteermachir staat, werden bekeken, waarna een fo'.B van het geheele gezelschap werd genomet.B Door een en ander was de tijd snel ver-B loopen, daar alles met kennersoog weriB bewonderd, zoodat het hoog tijd was om la vertrekken naar „Den Burcht" te LeidenB waar de vergadering gehouden werd. I Met een gezellig diner besloot men der.B eersten dag. Den volgenden dag waren allen weerr present voor een tocht naar het Westlanil Ook daar is genoten. Beide dagen zullen zeer zeker hebber» medegewerkt tot versterking en hecht-* aaneensluiten van den Bond. Bestemd voor uitzending naar Nedl Indie de hulppredikers: E. Zöliner, H. WJj J. Thiele, F. W. Lumanouw, B. van del) Wallen, W. H. Tutuarima, M. H. de Roo# hulppredikers, allen alhier. B RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Met grooten aanvoer werden de volgende! prijzen betaald: Rozen per bos van 24 stuks. Butterfly 4060 ct.. Miss Editbl Helen 60—80 ct., Ophelia 40—60 ct., Gol-I den Ophelia 40—60 ct., Pernet 30—40 ct.l Landia 40—60 ct., Hadiey 40—70 ct., Sni)-1 bloemen per 100 bos: Gele MargrietenI 300—400 ct Kopgodesia600—800 ct., idem I per 100: Zinnia 310—360 ct., Lathyrus 30— I 40 ct. Scabiosa 60—70 ct.. Korenbloemen I 20—25 ct.. Witte Margrieten 30—40 ct.. I Delphinium 50—70 ct., Ranonkels 10151 ct Anjers rood 15—20 ct., Anjers rose 15—1 20 ct., Lelie's wit 710—770 ct., Lelie's roodl 700—760 ct., Convili's 70—80 est.. Centauren I wit 20—25 ct., idem blauw 20—25 ct„ idem I geel 15—20 ct. Pompon Dahlia's 2 1 0 2301 ct., Groote Dahlia's 510—640 ct., Godesial 200—260 ct., Gladiolen: Voght 400—450 ct,I Oranje Briljant 300—330 ct, America 300-1 360 ct. Wilbrink 210-360 ct., Halley 210-1 260 ct, Vlamingzwart 310—340 ct., I.Iimma- culee 500—550 ct. Tweetal. Geplaatst zijn op het tweetal der Chr. Gref. kerk alhier de heeren W. Heerma en N. de Jong, resp. candidaten te Dokkum en Vlaardingen. SASSENHEIM. Een buitenkansje uit de lucht. Door den heer A. Dannijs is gisteren I een luchtballonnetje gevonden afkomstig uit Lille (Frankrijk). De ballon was ge merkt Chaussures Fayard, 80. Maisons de Vente. Verder was op een aangehechte kaart vermeld, dat aan den terugzender een bedrag van 25 Francs wordt vergoed. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus eervol ontslagen de heer G. ten Bruggencate, notaris alhier. 2—2 I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6