i 1 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. V IS S CHER IJ -BE R i C H TEN BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. stermiddag 3 uur: 757 denmiddag 3 uur: 753. elegrafisch weerbericht ^Mïcon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt X0oSte stand 761.1 te Janmayen. fjaeste stand 749.5 te Malinhead. '1 tferwachtlng tot den avond van 15 Juli: MjLe z.-O. tot Z.-W. wind. Meest ge- aicfltpliik bewolkt. Waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer. Iets warmer. lUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. P.). s IJ uur 'smidd.: 18'/= gr. C. (66 gr. P.). I uur nam.: 18'/= gr. C. (66 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. K>rm. 3 u. 10 min.; nam. te 3 d. 32 min. Iweminrichting „Hooge Rijndijk". Middags 12 uur: 21 gr. C. ei^B Zweminrichting „De Zijl." '•Middags 12 uur: 21 gr. C. I LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. linsdag: 9.45 n.m. tot 4.27 v.m. DE NOOD IN DUITSCHLAND. Hulp van Amerika? )ME 13 Juli (Belg. Tel. Ag.) De bladen Jen dat de ambassadeurs van Enge- J|, Duitschland en Frankrijk een ult- Jiging hebben ontvangen naar de erikaansche ambassade, waar Stimson, )t|did morgen Rome verlaat een onderhoud ^Tt hen zal hebben, waarin hij mededee- i zal doen van de maatregelen zijner Jeering. luther's pleidooi te Bazel. IAZEL 13 Juli (Belg. Tel. Ag.l Luthers oog over den toestand in Duitschland (ld in: ie toestand is ernstig en bijna wanho- ïndien de Duitsche regeering zich al- met haar eigen middelen moet red- i. De uit het geldwezen voortkomende feilijkheden waarmede Duitschland te mpen heeft, kunnen slechts bestreden rden door monetaire maatregelen met luiting van- andere. Centrale banken andere lichamen hebben de middelen Duitschland kunnen redden. Duitsch- d doet een beroep op hen, opdat zij middelen onverwijld mogen aan- den zonder politieke overwegingen, uiten van politieke wenschen onder huidige omstandigheden zou in strijd met de wenschen van de itsche regeering en het Duitsche volk. Jlr. Luther deed vervolgens een beroep op de b i b om zonder ander doel voor oogen dan een onmiddellijke verbetering van den toestand het reddingswerk te wil len ondernemen. Hij deed dit op roeren de en pathetische wijze, hetgeen niet na liet een zekeren indruk te maken. Hij stelde evenwel de leden van de Raad van Beheer zeer teleur toen bleek dat Duitschland geen politieke waarborgen ~_de geven. inder deze omstandigheden vat de Jening post in bankkringen dat zij litschland niet kunnen helpen. Tet ligt voor de hand dat sommige re- jringen zich niet kunnen vereenigen !t de negatieve uitingen van de Duitsche teering en dat de leden van den Raad van Beheer geen enkele der door Luther gevraagde maatregelen wenschen te ne men. zonder met hunne respectievelijke regeeringen overleg te hebben gepleegd. Tiet schijnt niet minder vast te staan, it geen enkele bank zich aan een iotsch opgezette redding zal wagen zon aar medewerking van Frankrijk, dat poli tieke waarborgen onmisbaar acht. ■berlijn, 14 Juli (V.-D.) Dr. Luther, de president van de Rijksbank, wordt in den loop van den middag uit Bazel te- rugverwacht. Hij zal direct met de her stel-commissie van het rijkskabinet be- I sprekingen voeren in verband met zijn ÊOiderhandelingen met de Bank voor In ternationale Betalingen te Bazel. Van zijn rapport zal het afhangen of het rijkskabinet heden nog zal bijeen- tomen. Engelsche meeningen. Blonden. 13 Juli (v.-d.) ..The Daily Herald" meldt, dat Duitsch land voor een politieke wijziging staat. ^■anneer niet in de eerste 2 of 3 vol gende dagen voldoende hulp komt, kan ®t tot het aftreden van het kabinet Rgriinlng en misschien ook tot aftreden y Hindenburg leiden en dan tot een dictatuur van de nationalisten en na- iponaal-socialisten. In Amerikaanscho Hringen is men van meening, aldus het gSJad. dat een crediet van l'fc millioen Biark niet meer voldoende is en dat het dubbele bedrag noodig is. De Engelsche staatspapieren hebben gisterochtend door de moeilijkheden 70.000.000 pond ster ling aan waarde verloren. De „Financial News" berekent, dat Londen bij de verliezen der Danatbank met 8 tot 9 millioen pond sterling is betrokken. De verliezen zijn over onge veer 20 huizen verdeeld. Het is duidelijk Zegt het blad. dat geen enkele Duitsche bank aan haar buitenlandsche verplich tingen kan voldoen, wanneer de Mark in waarde vermindert. Om deze reden moet oe steunactie voor de mark snel geschie- I den. Het blad kqprt zich tegen de ver- breide meening, dat Duitsche onderdanen voor 80% verantwoordelijk zijn voor de stormloop op de buitenlandsche valuta. In alle goed ingelichte kringen bestaat er geen twijfel dat de tegenwoordige moei lijkheden in de eerste plaats het gevolg zUn van het intrekken der Amerikaansche saldi. De gebeurtenissen bewijzen dat het Hooverplan alleen niet voldoende is. Hongarije treft voorzorgsmaatregelen. BOEDAPEST, 14 Juli (V.-D.) De fi- nancieele crisis in Duitschland höeft aanleiding gegeven voor de Hongaarsche regeering voorzorgsmaatregelen te nemen voor eventueele gevolgen van de in Duitschland bestaande moeilijkheden voor het economische leven in Hongarije te verhinderen, of althans tegen te gaan. Om deze reden heeft de regeering be sloten een verordening af te kondigen, volgens welke elke financieele instelling en firma, die zich uit hoofde van haar bedrijf bezig houdt met de afwikkeling van credletzaken, haar kassen op 14, 15 en 16 Juli gesloten moeten houden. Hindenburg naar Berlijn terug. BERLIJN, 14 Juli (V.-D.) Rijkspre sident Von Hindenburg zal Woensdag uit Neudeck naar Berlijn terugkeeren. De werking der post. BERLIJN. 14 Juli (V.-D.) Het rijks- postministerie deelt mede: Daar op het oogenblik ter beuize geen koersnoteerin- gen plaats hebben is het voor de post tot nader order niet mogelijk betalingen op poststukken voor het buitenland aan te nemen. De postkantoren hebben dien overeenkomstig instructie ontvangen. Bovendien hebben de postgirokantoren bericht gekregen tot nader order geen overschrijvingen te doen van gelden naar het buitenland. De Rijkscommissaris voor de Danatbank. BERLIJN, 14 Juli. (V.D.) Naar gemeld wordt, heeft da vroegere Staatssecretaris van het Rijksministerie van Financiën, Karl Bergmann, de functie van Rijkscom missaris voor de Danatbank op zich ge nomen. Mellon gaat vroeger naar Londen. PARIJS, 14 Juli. (V.D.) De Amerikaan sche staatssecretaris van financiën Mellon die voornemens was zich gedurende eenige weken aan de Fransche Riviera terug te trekken, heeft besloten reeds Vrijdag a.s. naar Londen te gaan. De gevolgen voor Zuid-Slavië. BELGRADO, 14 Juli (V.D.). De bladen vol gen met spanning de gebeurtenissen in Duitschland. De opwinding is des te groo- ter. omdat ook de financieele toestand in Belgrado door het dreigend uitblijven der Duitsche betalingen, ernstig wordt. De „Prawda." verklaart, dat onmiddellijk na de beslissing over hulpverleening aan Duitschland. de Zuid-Slavische kwestie aan de orde moet komen. Het afzien van de Duitsche betalingen zal ernstige gevol gen voor Ziiid-Slavié hebben en kan tot een catastrophe leiden. Alle bladen verklaren opnieuw, dat de besluiten van de besprekingen te Parijs voor Zuid-Slavië niet bindend zijn. Er be staat slechts de mogelijkheid voor een moratorium op grond van het Youngplan, doch niet op een voorstel van Hoover. Wanneer thans de betalingen worden uit gesteld. dan eischt Zuid-Slavië schadever goeding uit het garantiefonds, dat volgens het Youngplan is ingesteld. Meening van Amerika. NEW-YORK. 14 Juli. (V.D.) De gebeur tenissen van Maandag schijnen bij de re geering te Washington de overtuiging gevestigd hebben, dat de financieele toe stand in Duitschland ondanks alle onze kerheid niet meer zoo hopeloos slecht is als tegen het einde van de vorige week. Het is duidelijk, dat de verantwoorde lijke Amerikaansche politici de oplossing van de crisis in de eerste plaats verwach ten van krachtige maatregelen der Duit sche regeering en men is voldaan over de door president Hindenburg genomen be sluiten inzake het sluiten van de banken. De meening in Roemenië. BOEKAREST, 14 Juli. (V.D.) Te Boeka- resth heersche groote opwinding in ver band met den toestand in Duitschland. De bladen bespreken den moeilijken finan- cieelen toestand van Europa en wijzen op de verantwoordelijkheid van Frankrijk. De houding der Poolschc bladen. WARSCHAU, 14 Juli. (V.D.) De bladen maken uitvoerig melding van de gebeur tenissen in Duitschland. Vele commenta ren bewijzen, dat men in Polen den finan- cieelen toestand van Duitschland niet zoo ernstig beschouwt en Duitschland van een financieele manoeuvre verdenkt. De „Express Koranje" plaatst als titel boven de berichten uit Duitschland: „Tra gikomedie der financieele catastrophe in Duitschland". Het blad schrijft o.a., dat Duitschland thans een zich zelf op den hals gehaalde tragedie beleeft, omdat 't door een agres sief en dreigend nationalisme verpest is. Het regeeringsorgaan „Gazeta Polska" juicht met voldoening de Fransche voor waarden toe. welke in verband met de fi nancieele moeilijkheden in Duitschland te Parijs zijn opgesteld. Het staat thans aan Duitschland zijn goeden wil te toonen en de rechtvaardige eischen van het tot offers geneigde Frankrijk te erkennen en in te willigen. De Goederenbeurs. BERLIJN, 14 Juli. (V.D.) Het bestuur van de Berlijnsche goederenbeurs heeft bepaald dat deze week geen termijnhan- del mag plaats hebben en dus verboden is. Heden heeft alleen nominale noteering plaats. De buitenlandsche beurzen zijn van dit besluit in kennis gesteld. De B. I. B. BAZEL, 14 Juli. (V.D.) De volgende zit ting van den Raad van Beheer van de Bank voor Internationale Betalingen, zal op 3 Augustus plaats hebben. Luther naar Berlijn. BAZEL, 14 Juli (Wolff.). Dr. Luther is hedenmorgen om 11 uur 53 per vliegtuig van hier vertrokken. Gisteravond te circa halfzeven is de 64-jarige A. K. uit Rijnsburg op het terrein van de groenteveiling aan den Zoeter- woudsche-weg van zijn met een paard bespannen tweewieligen wagen gevallen, waardoor het linkerwiel hem over beide beenen reed. De dokter van den Eerste- Hulpdienst constateerde ernstige kneuzin gen van het linkerbeen en een met-ern stige wonde boven het linkeroog en liet den man naar het Academisch Ziekenhuis overbrengen. ONTPLOFFING OP EEN MOTORBOOT. Drie arbeiders gewond. Op de werf van gebroeders Barkmeyer te Hoogkerk (Groningen) heeft hedenmor gen aan boord van de motorboot „Gronin gen VII' van de Lemmer Stoomboot-Maat schappij te Groningen een ontploffing plaats gehad. De boot lag op de werf voor een reparatie aan het achterschip. In de machinekamer was men bezig met benzine olievlekken te verwijderen. Een der werklieden schijnt zoo onvoorzichtig te zijn geweest daarbij in de machine kamer een lucifer op te steken. Een ont ploffing volgde en een brand brak uit. De motordrijver Wagenmaker en de werk lieden Viel en Willems van de werf kregen vrij ernstige brandwonden aan gelaat en handen De gewonden zijn naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Er bestaat geen levensgevaar. Om den brand aan boord to kunnen blusschen is de „Groninger VII" direct te water ge laten. Doordat er een gat in het achter schip was in verband met de reparatie kwam het water in de machinekamer. Bovendien werd een brandspuit gebruikt. Het vuur was hierdoor spoedig gebluscht. o ZAKKENROLLERS AAN HET WERK. Gisteravond is aan den 35-j. koopman W. B. van den Schiedamschenweg te Rotter dam. in de binnens tad in de omgeving van de Groote Pauwensteeg een porte feuille met f. 3900 ontrold. Vermoedelijk zijn ditmaal dezelfde zakkenrollers aan het werk geweest, die sedert enkele dagen in Rotterdam oppereeren en reeds ,,rii veel slachtoffers hebben gemaakt. DRAMA TE 's GRAVENHAGE. Eén doode en één ernstig gewonde.. De notaris H. L. Morra. Jan van Nas- saustraat te Den Haag, zat hedenochtend in conferentie met een zekeren V. uit de Ten Hovestraat. Plotseling hoorde het zich in een aangrenzende kamer bevindende personeel een paar schoten lossen en direct daarop vluchtte de notaris, die klaarblijkelijk in het linkeroor was ge troffen, hevig bloedend uit zijn kamer om in den gang neer te vallen. Inmiddels werd een derde schot in de kamer gehoord. Het bleek dat V. zichzelf na den aanslag dood geschoten had. Hij was in het hart ge troffen. Tot nu toe ontbreekt alle aan wijzing tot het motief van deze daad. De notaris is naar het Roode Kruis Zieken huis overgebracht. Zijn toestand is ern stig. Nader vernemen wij dat V. onlangs op de veiling van onroerende goederen eenige huizen had gekocht. V. meende nu dat de notaris hem in deze zaak financieel schade had berokkend en men vermoedt dat hierover kwestie is ontstaan. Intusschen heeft notaris M. in het zieken huis verklaard dat hem de reden van den aanslag onbekend is. o VRACHTAUTO DOOR SNELTREIN GEGREPEN. Door den sneltrein, die te 10.15 uur van Geldermalsen naar Arnhem vertrekt, is op den onbewaakten overweg bij wachtpost 40, een vrachtauto met vleeschwaren, be stuurd door den koopman J. de Heus uit Echteld gegrepen. De auto werd een eind meegesleurd en werd ter zijde van de spoorbaan geworpen. De man, werd uit de wagen geslingerd en gewond. Hij kon. naar zijn woning te Echteld worden vervoerd. De auto is geheel vernield. DE HANDEL IN DUITSCHE MARKEN. Naar wij vernemen heeft de Amster- damsche Bankiersvereeniging besloten, geen marken te verhandelen. o- DE DUITSCHE CRISIS. Met het oog op de sluiting der Banken in Duitschland heeft het bestuur van de Vereeniging voor den Wisselhandel te Amsterdam het volgende bepaald: le. De levering tegen reeds afgesloten affaires in Marken, hetzij tegen guldens, hetzij tegen andere valuta's, moet geschie den op den eersten werkdag waarop de banken in Duitschland weer zullen wor den geopend, tenzij deze werkdag mocht samenvallen met een zoogenaamden bank- vacantiedag in Nederland of in het land der andere valuta's, in welk geval de dag van levering de eerste gemeenschappelijke werkdag is: 2e. de levering tegen nieuwe affaires geschiedt op den eersten werkdag volgende op dien waarop de banken in Duitschland weer zullen zijn geopend onder dezelfde bepaling betreffende den bank-vacan- tiedag. Bovengenoemd besluit is genomen in de veronderstelling, dat de sluiting der banken in Duitschland slechts een kwestie is van enkele dagen. Mocht onverhoopt de sluiting van lange- ren duur blijken te zijn dan behoudt het bestuur zich voor andere voorschriften te geven. o EERSTE KAMER. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal de Kamer bij een te roepen tegen Woensdag 22 Juli a.s. des namiddags te twee uur, ten einde als dan in de afdeelingen te doen onderzoe ken. het wetsontwerp, houdende bepalin gen tot regeling van den kleinhandel in alcoholhoudende dranken, en den volgen den dag in openbare vergadering af te doen de wetsontwerpen, die alsdan in staat van wijzen zullen zijn. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van tiet Tweede Blad. DE VERDUISTERING BIJ „ARTI ET AMICITIAE" TE AMSTERDAM De Vacantiekamer van de Rechtbank te Amsterdam veroordeelde den ex-hoofd administrateur van „Arti et Amicitiae", die over de jaren 1927 tot 1930 een som van ruim f. 50.000 ten nadeele dier Maat schappij had verduisterd, tot een gevan genisstraf van één jaar en drie maanden met aftrek van den tijd, in voorarrest doorgebracht. De eisch luidde twee jaar. VERDUISTERING TE KATWIJK. De tooneelschilder M. V„ die ontslagen werd van rechtsvervolging ter zake van hem te laste gelegde te Katwijk gepleegde oplichting door middel van steimbonnetjes werd door de Haagsche rechtbank voor den tijd van ten hoogste 1 jaar geplaatst in een krankzinnigengesticht. VERDUISTERING BIJ EEN VEILTNGVEREENIGING. Voor de Haagsche rechtbank heeft heden terecht gestaan de 25-jarige N. J. de B„ ex-betaalmeester der veillngsvereeniging Zwartendijk te Monster, wien ten laste was gelegd verduistering van een bedrag van ongeveer f 9000 ten nadeele van deze vet- ling. Verdachte erkende de gepleegde verduis teringen. al kon hij niet met zekerheid het Juiste bedrag opgeven en ook niet kon zeggen of werkelijk alle in het accoun tantsrapport genoemde posten door hem waren verduisterd. Als getuigen werden gehoord de heeren Camfferman en v. d. Hout. resp. voorzitter en lid van het veilingsbestuur, die de juistheid van het accountantsrapport be vestigden en verklaarden, dat het rapport was opgemaakt naar aanleiding van de boeken en de inlichtingen van verdachte, die tegenover het bestuur had erkend, zich aan verduisteringen te hebben schuldig gemaakt. Ook werd nog gehoord de accountant Thomas, die zeide, dat niet alle verduiste ringen uit de boeken en bescheiden waren te constateeren. doch dat verdachte hem heeft rnedegedeelcj. verschillende van koo- pers ontvangen gelden niet te hebben ge boekt. De Officier van Justitie achtte het ge beurde zeer ernstig en eischte een gevan genisstraf van 2 jaren. Uitspraak op 21 Juli. De navolgende passagiersschepen zijn Woensdag 15 Juli in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland. Alphacca, Rugby Radio Alpherat, id. Chr. Huygens, Scheven. Radio -r üelria, id. Dempo, id. Indrapoera, id. Insulinde, Batavia Radio J. P. Coen, Scheven. Radio Joh. de Witt, id. Nickerie, R f >y Radio Poelau Bras, Cadiz Radio Patria, Scheven. Radio P. C. Hooft, id Van Rensselaer, Rugby Radio Sibajak, Scheven. Radio Zee- landia, id. Volendam, Louisb. Radio Vas. IJMUIDEN, 14 Juli. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.251.05, Griet per kist van 5ü K.G. f.66—30, Tongen per K.G. f. 2.90—215, Zetschol per kist van 50 K.G. f. 28-27.' Kleine Schol f. 25-5 80, Vleeten per stuk f. 4.70, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f8—4, Groote Schelvisch f. 43—38, Middel Schelvisch f. 30—22.50, Kleininiddel Schelvisch f. 16.50—12.50, Klei ne Schelvisch f. 11.50—5, Gullen f. 18—3.80, Wijting f. 8.50-5.20, Makreel f. 27—26. Zoute visch 60—52Vs P^r pond. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 147 met f.3358, IJM. 95 met f.3866, MM. 19 met f.4012, IJM. 72 met f.2797, IJM. 168 met f.3177. 4 loggers: IJM. 33 met f.5699 voor pekelharing; K W. 130 met f 865, K.W. 36 met f.934, K.W. 58 met f 724. AMSTERDAM, 14 Juli. Aarzelende tendenz. Koninklijke prijshoudend evenals Rubbers. Suikerwaarden weifelend. Ta bakken flauw. Industriëelen verdeeld. Mijn- en Scheepvaartpapieren stil. Amerik. fondsen kalm. Duitsche waarden lager. m m Van een zenuwachtige tendenz was heden op de A'damsche beurs geen sprake meer. De markt was zeer kalm en de stem ming zeer ongedecideerd. De opening was hier en daar iets hooger, maar later trad op enkele afdeelingen een lichte reactie in. Het bestuur had geen bijzondere maat regelen meer genomen, behalve dan dat voor Duitsche waarden werd beoordeeld, of de verschillen niet van te groqte afme tingen waren Algemeen stelden deze fondsen zich lager. Young en Dawesleening daaronder begrepen. Eenige affaire ontspon zich in Olies en Koninklijke, die zich vrij goed konden handhaven doch de Amerikaan sche soorten werden lager afgedaan. Tabakken flauw zonder direct aanwijs bare oorzaak. Rubbers prijshoudend zon der eenigen handel van beteekenis. Sui kerwaarden zetten wat H. V. A.'s betreft in vaste houding in. Doch latér voltrok zich een reactie tot op vorig slot. Overige soorten weinig ver anderd Van Industrieelen Unie Levers goed prijshoudend, doch Philips waren zwak. Aku's weinig veranderd, evenals Accoustie- ken Mijnwaarden en Scheepvaarten lagen buiten de belangstelling. Amerik. fondsen konden lichtelijk her stellen van de gisteren geleden verliezen. WISSELKOERSEN. Engeland 12.04 1/2; Duitschland 58.85; Frankrijk 9.73 1/4; België 34.87; Zwitser land 48.16; Oostenrijk 34.90; Denemarken 66.47 1/2; Zweden 66.47 1/2; Noorwegen 66.50; New-York 2.48 1/8; Prolongatie 1—3/4 LEIDEN, 14 Juli 1931. Vette Varkens- markt. Aangevoerd totaal 389 waarvan 362 zwaar en 27 licht. Prijs per K.G. le vend gewicht, zwaar 0.43. 0.42 en licht 0.40, 0.38. Handel matig. Melkveiling 13 Juli 1931. Aanvoer 86300 L. Hoogste prijs f. 7.10; Laagste prijs f. 6.30. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveiiing-Vereen. „Leiden en Omstreken". Per 100 stuks: Andijvie 0.40 2 60' Kroten 1.00—2.60; Komkommers 100—5 00; Bloemkool I 4 00—12.50; Bloem kool II 1.004.50; Roode Kool 14—15; Pieterselie 0.70—1.40; Kropsalade 0.50— 170' Selderie 0.50—1.40; Uien 1.104.10; Wortelen 3.40—8.70; Perziken 2.00—18.00; Per 100 Kilo: Snijboonen 2937; Stokboo- nen 4045; Stamboonen 2938 Tuln- boonen 6—8; Doperwten 1526; Peulen 1535; Postelein 5—8; Spinazie 4—8; Aardappelen 39.70. BODEGRAVEN, 14 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 407 wagens, 17241 stuks, 155169 K.G. le soort met rijksmerk 3872 ct„ 2de soort met rijksmerk 32 tot 36 cent,; zware met rijksmerk tot 45 ct. Handel flauw. Eerst was het zeer stil onder invloed van de crisis in Duitschland. Later, toen de ongerustheid wat zakte, is er nog ver kocht tegen behoorlijke prijzen. TER AAR, 13 Juli Centrale Veiling Peulen f. 0.40—2.75; Doppers f. 1.40—1.70; Tuinboonen f. 0.50; Snijboonen f. 2.70— 330; Grof f 1.40—1.60; Basterd f. 190; fijn f. 5.—; fijn basterd f. 2.50. HAZERSWOUDE. 13 Juli Aanvoer 13656 stuks. Kipeleren f. 3.654.60; Een deneieren f. 3.304.05 per 100 stuks. Hanen per stuk f. 0.70. ROELOFARENDSVEEN. 13 Juli Snij boonen f. 3.103.30. idem stek f. 1.70; kas- snijboonen f. 2.80—3.30. idem stek f. 1.00 —1.80; Prinseboonen f. 3.70n Dubb. Stam boonen f. 3.00: Tuinboonen f. 0.450.50 per 10 K.G.; Augurken; Grof f. 1.90 2.10; Bommen f. 1.201 35; Stippel f. 0 85 per 25 K.G. ROTTERDAM. 14 Juli. Veemarkt. 245 paarden; 497 magere runderen; 463 nuch tere kalveren; 8 overloopers; 21 veulens; 695 vette runderen; 20 biggen; 362 vette kalveren; 232 schapen of lammeren, 5 bokken of geiten'. Prljven per K.G. koeien 4649, 40 44. 28—33; stieren 38—40, 34—36 31—33; kalveren 62'/=—67'/=. 55—57'/=, 42'/=—50. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f. 220—390: stieren f. 120-^480; paarden f. 2003.25; slachtpaarden f. 140 —235; hitten f. 90170: veulens 75140; lok nuchtere kalveren f. 1625; slacht nuchtere kalveren f. 713; kalf koeien f. 210—380; biggen f. 5—7; biggen per week f. 0.90—1.15. Overzicht: koeien en ossen iets williger handel, prijzen gelijk gister; stieren iets beter, prijzen onveranderd; vette kalveren 2e en 3e soort vaster, overige onveranderd biggen handel en pr. slecht; paarden nauwe handel, prijzen moeilijk te hand haven; schapen handel en prijzen als gister; melkkoeien en kalf koeien flauwe handel, dalende prijzen; nuchtere kal veren vlugge handel, prijzen vaster. ZOETERWOUDE. 13 Juli Eierenvei- ling. Aangevoerd 6000 stuks. Prijs per 100 Kipeieren f. 44.70; Eendeneieren f. 3 10 —3.60; Boter f. 0.60—0.75 per pond Pluim vee. Kippen f. 1.20: Hanen f. 0.151.85; Konijnen f. 1.65 per stuk. Getrouwd: SUSE GODDIJN en H. J. GEENJAAR, die, mede namens weder- zijdschc familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. 7077a Leiden, 14 Juli 1931. Toekomstig adres: Rijn- en Schiekade 95B. Getrouwd: J. G. P. BOUMAN, Tandarts en JO DRIESSEN. De Heer en Mevrouw BOUWMAN—DRIESSEN be tuigen, ook namens weder - zijdsche familie, hun harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij' hun huwelijk onder vonden. 130 14 Juli 1931. Katwijk-a.-Zee Berg-Ambacht Toekomstig adres: Badstraat 3, Katwijk a. Zee. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht ken nis te geven van het over lijden van HARM WERNERS. Het technisch en weten schappelijk personeel van het Natuurkundig Laboratorium. Leiden. 14 Juli 1931. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag a.s. te 2 uur te Zuidwolde (Dr.) Namens de Vereeniging van Mathesianen vervul len wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van HARM WERNERS, in den ouderdom van 23 jaar. HET BESTUUR. Leiden, 14 Juli 1931. 142

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3