leidsch DaqM Internat, tenniskampioenschappen TE N00RDW1JK. Lei Maandag 13 Juli 1931 No. 25 Het voornaamste Nieuws van heden. tbl&ii NOORDEINDSPLEIN LEIDEN TELEFOON DIR.en ADMIN. 2900 ÖED.I507 •Kuhlmann en mej. Adamoff winnen de enkelspelen. DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. De Zaterdag heeft te Noordwijk vele tafelende partijen gebracht en bovendien «m tweetal verrassende uitslagen in het hmren-enkelspel. Boyd en Satoh werden 3i doordat de Spanjaard Maier wegens I handblessuur had moeten uitvallen _jwel vanaf den aanvang beschouwd als finalisten van dit nummer, doch zij iben op dezen zonnigen Zatermiddag en het onderspit moeten delven: de te verdiend tegen Kawachi, de tweede loodig tegen den Duitscher Kuhl- inBoyd, die tevoren Haensch eenige moeite geslagen had, begon jrtreffelijk maar na een 63 zege in de ■jte set was het met de glorie van den gentijn volkomen gedaan. Tegenover In zeer forsche en wat trage spel stelde Jde Japanner een snelle aanval met schit- ■tende Dassings, die Boyd voortdurend in de war brachten en hem geheel over- RSeesterden. Met 6—2, 6—1, 6—3 verover de Kawachi drie achtereenvolgende sets et» daarmede de overwinning, alsmede plaatsje in de finale. De inmiddels den gang zijnde partij Kuhlmann toh opende gunstige perspectieven voor toh, waardoor de publieke opinie zich ds voorbereidde op een eindstrijd tus- en twee Japanners. Doch ook hier |eef de surprise niet uit. Tegen het eds defensieve spel van Kuhlmann irloor de Japanner klaarblijkelijk zijn iduld: hij kwam meer en meer naar en, waagde tienmaal meer dan de itscher en zag zich aldus ook herhaal- lijk gepasseerd. Wel stelde hij hier dik- lls faaie slagen tegenover, doch het s niet voldoende om definitief de baas te worden. Na vier sets was de stand ge lijk en in de vijfde steeg de spanning zien- roogen- Kuhlmann, die zeer zwak ser- erde, bleef verdedigen, wachtte kalm in kans afSatoh zocht het ge had in deze set zesmaal een win- ing-strokeen liet zich telkens er de kans ontnemen om tenslotte na deloozen strijd met 119 ten onder te ,n! In het dames-enkelspel bereikten mevr. :homburgk en mej. Adamoff de finale, irstgenoemde had een veel vlotter tem en grootere vastheid dan mevr. Hen- itin. die alleen in de tweede set een lerkwaardige opleving in haar spel ver ende. Door uitstekend plaatsen kwam zt) met 5—2 voor, maar opeens volgde de ïeactie en voordat men de toestand goed en wel gerealiseerd had was deze fraaie •oorsprong in een 65 achterstand ver anderd De Duitsche dame won nu on be eigd. De tweede finaliste is mej. Ada- lOff, die in een boeiend duel van dria ts over mevr. Friedleben triomfeerde. Ha zessen werd nog de eindstrijd van het ames-dubbelspel gespeeld tusschen mevr. Iros-Cantersmej. Valerio en mej. Si- •rt—mevr. Henrotin. Binnen het half lur was het pleit beslecht. Tot 4—4 in de Jrste set hield het Hollandsch-Italiaan- :he dubbel stand, doch daarna demon teerde zich een zoo sterke meerderheid Ier tegenpartij, dat aan den uitslag niet ieer te twijfelen viel. Mevr. Dros speelde ellig niet slecht, maar dit duo Sigart— enrotin was van internationale klasse, 'aartegen alle verzet hopeloos was. Mag- ilfiek sloot deze combinatie: Mevr. Hen rotin vooral verdedigend, mej. Sigart aan pet net, waar zij nauwelijks te passeeren Aas en uit welke positie zij een roffelvuur jsn treffers op haar tegenstandsters los 'et. Met 6—4. 61 kwam het einde en mr. unt haastte zich naar de baan om aan e nieuwe internationale kampioenen van federland. onder applaus van het publiek Ie welverdiende prijzen uit te reiken. De pterkste combinatie had gewonnen De uitslagen van Zaterdag zijn: Heeren-enkelspel, vierde ronde: R. Poyd sl. L. Haensch 8—6. 6—3, 8—6: M. Kawachi sl. dr. A. Zappa 6—1, 6—3, 6—3. p Satoh sl. L. del Castillo 7—5, 6—2. 63; F. Kuhlmann wint van H. Maier w.o.; halve eindstrijd: M. Kawachi P> R Boyd 3—6, 6—3, 6—1 6—3; Kuhl mann sl. Satoh 6—4, 3—6, 6—1, 5—7, 11—9 Dames-enkelspel, halve eindstrijd; mevr. F. Schomburgh sl. mevr. S. Henro- pni16—4, 86; mej. I. Adamoff sl. mevr. H Friedleben 6—1, 2—6, 7—5. Gemengd-dubbelspel, twee ronde: mej. van Herwijnen en J. H. Knottenbelt ■winnen van mej. J. Berthet en H. Maier T i0*: mei' E- Kerckhoff en W. F. Weber t winnen van mevr. B. Koopman en O. Koopman w.o.; mej. M. Horn en L. Waenseh sl. mej. J. de Vilder en F Strad- [mever 6—0, 6—0; mevr. T. Schomburgk I F. Kuhlmann sl. mevr. J. Bouvy en dr. n- Lüttjens; mej. L. Valerie en P. Gas- hm sl. mej. L. W. van Llndonk en E. Nel wan 6—2, 6—1; derde ronde: mevr. S. Hen- 'nJn dr- A. Zappa sl. mej. M. van Ende Fflugner en Th. van Eeck 6—1, 6—4; mej Herwijnen en J. H. Knottenbelt: p Horn en L. Haensch winnen van f v«wi?aacin A' R' S'ssener w.o.; mej. L. Valerie en p. Gaslini winnen van mej. w n Laan en J' de Granada wiDros—Canters en R. Bovd Winnen van mej. L. van Vliet en D. M. p. Gratana; mej. I. Adamoff en L. del Cas tillo sl. mej. T. Groenewegen en J. van Olst 6—3, 7—5. Heeren-dubbelspel, tweede ronde; Th. van Eek en M. Wetselaar sl. Fedostiani en L. Toussaint 6—3, 3—6, 6—1, 6—3; W. F. Weber en H. M. A. van Berckel sl. A. Knappert en P. Gaslini 108, 1012, 64, 16, 75; J. M. Knottenbelt en O. Koop man sl. H. Lüttjens en dr. Marcotty 75, 108, 6—2; L. del Castillo en dr. A. Zappa sl. J. van Olst en T. Hughan 86, 26, 4—6, 63, 63; kwart-eindstrijd; H. Satoh en M. Kawachi sl. W. A. Dinge- mans en J. H. van Hees 62, 62, 6—1; Th. -van Eek en M. Wetselaar sl. J. W. Bartelds en P. K. Pel 6—4, 5—7, 6—2, 6—3; del Castillo en dr. Zappa sl. J. H. Knot tenbelt en O. Koopman 7—5, 64, 63. Dames-dubbelspel, tweede ronde: mevr. L. Friedleben en mevr. T. Schomburgk sl. mevr. A. Waller en mevr. R. van Trlcht 04, 6—2; kwart-eindstrijd: mej. J. Si gart en mevr. S. Henrotin sl. mevr. M. Horn en mej. M. van Ende Pflügner 6—2, 64; mej. Berthet en mej. L. Adamoff sl. mej. N. J. Spit en mej. H. C. van der Heide 63. 6—4; mevr. I. Friedleben en mevr. T. Schomburgk sl. mej. E. Belzer en mej. E. van Herwijnen 64, 62; mevr. M. DrosCanters en mej. L. Valerio sl mej. F. Isaac en mevr. B. Koopman 61, 60; halve eindstrijd: mej. J. Sigart en mevr. Henrotin sl. mej. Berthet en mej. Adamoff 62, 64: mevr. DrosCanters en mej. Valerio sl. mevr. Friedleben en mevr. Schomburgk 63. 61; eindstrijd: mej. Sigart en mevr. Henrotin sl. mevr. DrosCanters en mej. Valerio 6—4. 61. De wedstrijden van Zondag. Onder een, bedekten, met onweer drei genden hemel, was het broeiwarm gister middag toen op de Noordwijksche banen de eindstrijden der enkelspelen begonnen. Er was ditmaal geen Tilden en dat was wel heel duidelijk merkbaar aan de publieke belangstelling, die wel meeviel, maar toch veel kleiner was dan in die roemruchte jaren. Wij kregen trouwens geen groote eindstrijden te zien. zooals in den tijd van Big Bill en het was daaren boven min of meer een verrassing dat de Japanner Kawachi, die door zijn uiterst snel spel en goed anticipeeren tegen den Argentijd Boyd in den halven eindstrijd groote verwachtingen had gewekt, door den Duitscher Kuhlmann werd geslagen. En die nederlaag was evenmin als die van zijn landgenoot Satoh op den Zaterdag tegen Kuhlmann noodig geweest, als de Japanner zich had weten te beheerschen en niet te veel geriskeerd had juist op momenten dat hij de situatie volkomen meester was. Misschien juist daardoor liet hij zich verleiden tot gewaagd spel; op loopend naar het net en volleerend naar de hoeken. Dat lukte uitstekend soms, maar even dikwijls waren Kawachi's vol- lies niet af en dat gaf Kuhlmann gelegen heid te over om te scoren. Dat dit telkens in een periode van meerderheid van den Japanner gebeurde werd hem tenslotte noodlottig en wij kregen sterk den nadruk dat Kawachi dan veel probeerde boven zijn eigen kunnen en dat hij zich daarbij te dikwijls liet verleiden om voor de tri bune te spelen. Begrijpelijk misschien voor een jong speler, die in Noordwijk al gauw aller sympathie had gewonnen, maar funest voor de resultaten van zijn onge twijfeld dikwijls subliem spel. Kenmerkend was de partij door het vaste base-llnespel van den Duitscher. terwijl de Japanner zijn heil zocht in oploopen en volleeren. Zooals gezegd waren die vollies niet altijd af en een vlakke, dikwijls ook een gekapte drive vlak langs de lijnen gaven den Duitscher dan de punten. Tot 33 ging de strijd in de eerste set gelijk op en toen kwam Kuhlmann met 53 voor Kawachi won de service game van den Duitscher en hoewel deze met 40 0 op setpoint kwam werd het toch 55. Een zelfde kans verspeelde ook de Japanner op 87 door twee double faults, maar tenslotte won hij de set met 108. In de tweede set over- heerschte het base-Une spel van den Duit scher volkomen en het werd 62 voor Kuhlmann De derde set toonde den Japan ner in den beginne op zijn best. Er zit vaart in zijn spel en hij liet nu zien dat hij zich ook wist te beheerschen Zijn service was onweerstaanbaar en hij scoorde ette lijke malen direct uit zijn eerste service, een keer drie maal achter elkaar. Op het zwakke serveeren van den Duitscher gaf hij onhoudbare returns en het was nu Kuhlmann die opliep en hard en scherp, links en rechts werd gepasseerd. Zoo kwam Kawachi op 53 en de Duitscher raakte toen merkbaar vermoeid, maakte de indruk de set te geven. Voor Kawachi aanleiding om slordig en gewaagd te gaan spelen. Het werd 54 op de service van den Japanner, 5—5 en Kuhlmann won de set met 7—5. Dat was het keerpunt van den strijd. In de vierde set was de Japan ner geen schaduw van Kawachi met zijn goede stop-vollies. zooals wij hem verleden week in tal van partijen zagen en met 63 wist Kuhlmann 't kampioenschap heeren enkelspel te winnen. De eindstrijd in het damesenkelspel tus schen mej. Adamoff (Frankrijki en mevr. Schomburgk (Duitschland) bracht even min een grootsche strijd. Een saai base line spel met eindelooze vollies en ettelijke malen deuce. De Fransche won met 6—2, 63, maar haar meerderheid was toch niet zoo groot als die cijfers zouden doen vermoeden. Mej. Adamoff was in haar taktlek en haar slagen wat meer aanval lend, maar zij vond tegenover zich een Schomburgk, die heel wat minder vast was dan wij van haar gewend zijn. De elegante Francaise gunnen wij deze zege echter graag en het applausje van het publiek bij de prijsuitreiking was volkomen verdiend, maar hinderlijk voor Kawachi en Kuhl mann. Laat op den middag, na een malsch regenbuitje, werd eerst de tweede halve eindstrijd van het gemengd dubbelspel gespeeld Mevr. Dros-Canters en Boyd wonnen zonder veel moeite van mevr. Schomburgk en Kuhlmann. Ook daarna in den eindstrijd begon het Nederlandscli Argentijnsche double goed. Mevr. Dros was uitstekend op dreef aan het net en Boyd's service was onweerstaanbaar Zoo werd de eerste set 64 voor Canters-Boyd. In de tweede set volgt echter een inzinking en met dezelfde cijfers was die set voor het Fransch-Argentljnsche double, mevr. HenrotinZappa. De Frangaise toonde zich toen evenals Zaterdag weer "een uit nemend dubbelspeelster en zij vooral deed de kansen keeren. Het werd 41 in de derde set voor Henrotin-Zappa. doordat twee keer Boyd zijn service-game verloor. Hij herstelde zich echter en het werd 44, waarna het om en om ging op de service-games. Op 65 miste mevr. Hen rotin tot tweemaal toe een winning stroke en het werd 6—6. Mevr. Canters werd daarna zeer onvast en voornamelijk door haar missers op de service van Boyd won nen mevr. Henrotin en dr. Zappa het kam pioenschap gemengd dubbelspel. Het heerendubbelspel kon met worden uitgespeeld. De Duitschers Kuhlmann Haensch werkten zich in den halven eind strijd tegen WeberVan Berckel, die soms uitstekend speelden, maar onder den dringenden aanval. der Duitschers al gauw onregelmatig werden, vooral Van Berckel. De Japanners SatohKawachi bereikten den eindstrijd door een overwinning op de Argentijnen ZappaDel Castillo. Die laat- sten wonnen door beter afmaken de le set, maar daarna kwamen de Japanners los. Satoh smahte, dat het een lust was en de stop-volles van Kawachi leverden telkens opnieuw punten. Heden het slot. De uitslagen van gisteren luiden: Heerenenkelspel, eindstrijd: F. Kuhl mann sl. M. Kawachi 810. 62, 75, 63 Damesenkelspel, eindstrijd: mej. I. Ada moff sl. mevr. T. Schomburgk 62, 6—3. Gemengd dubbelspel, derde rond: mevr. T. Schomburgk en F. Kuhlmann sl. mevr. R. van Tricht en J. W. Bartels 6—2, 6—1. Vierde ronde: mevr. S. Henrotin en dr. A. Zappa winnen van mej. J. Sigart en M. Kawachi w.o.; mej: M. Horn en L. Haensch sl. mej. A. Kerckhoff en W. F. Weber 64, 62; mevr. T. Schomburgk en F. Kuhlmann sl. mej. L. Valerio en P Gas lini 63. 63: mevr. Dros-Canters en R. Boyd sl. mej. I. Adamoff en L. del Castillo 1—6, 6—1,6—1. Halve eindstrijd: mevr. S. Henrotin en dr. A. Zappa sl. mej. M. Horn en L. Haensch 61, 4; mevr. M. Dros-Canters en R. Boyd sl mevr. T. Schomburgk en F. Kuhlmann 62. 63 Eindstrijd: mevr. S. Henrotin en dr. A. Zappa sl. mevr. M. Dros-Canters en R. Boyd 4—6, 6—4, 10—8. Heerendubbelspel, derde ronde: F. Kuhl mann en L Haensch sl. W. F. Weber en H. M. A. van Borckel 64. 75. 60. Halve eindstrijd: H. Satoh en M. Ka wachi si. dr. A. Zappa en L. del Castillo 4-6, 62, 86, 61. MOTORRENNEN. DE GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. BUITENLANDSCHE SUPREMATIE MET SNELLE TIJDEN. nen, speciale machines met grootere snelheden verschenen, bereden door menschen, aangezocht door de fabrikan ten zelf. Niet langer is het dus een treffen tusschen liefhebbers, maar meer en meer tusschen „cracks" zoo niet „professionals" De reclame-factor heeft in het groot haar intrede gedaan bij de Nederlandsche T. T. races i zooals de oude naam luidt) en dan niet alleen van de motoren, doch ook voor banden, zadels, benzine, bou gies etc.! De attractie voor het publiek is daar mede als het ware in gelijke mate toege nomen. Het circuit werd verkleind, meer dere ronden moeten dus gereden worden, het wegdek zoo mogelijk nog verbeterd en alles, van de kleinste details tot de grootste dingen toe, ingesteld op snel heid. Tempo, Tempo!! Enorme belangstelling in Drenthe's hoofdstad. (Van onzen eigen verslaggever,) Gelijk ongetwllfeld algemeen bekend zal zijn, worden van 1925 af in ons land jaarlijks groote motorsnelheidswedstrij den op den weg gehouden. Was de eer ste wedstrijd op 11 Juli 1925 meer een proef en een krachtmeeting tusschen ver schillende Nederlandsche rijders, allengs bleek, dat de wedstrijd levensvatbaarheid had. buitenlandsche renners schreven in, kwamen, zagen en overwonnen dikwijls; het gemiddelde werd opgevoerd en ook dc publieke belangstelling nam toe! Het gevolg hiervan is geworden, dat de wed strijd welke georganiseerd wordt door de motorclub „Assen en Omstreken." thans gerangschikt wordt onder de groote Europeesche wedstrijden en dit Jaar voor het eerst „De Groote Prijs van Nederland" is geheeten. Doch ook andere gevolgen had de grootere bekendheid, de fabrie ken vestigden hun aandacht op de ren- Evenals vorige jaren was het ook Za terdag en trouwens de geheele vorige week in Assen en Omstreken een drukte en motorgeronk van belang. Wel wierp het ongeluk aan de Norgevaarl, waar. ge lijk bekend, een der deelnemers verdronk, een donkere schaduw op het geheel, doch waar slechts geleefd wordt in en gerekend met groote snelheden was die schaduw spoedig verflauwd en misschien niet door allen dan toch door het meerendeel der aanwezigen, spoedig vergeten. Honderden auto's en duizenden mo toren uit alle deelen des lands, hyper moderne en akelige ouderwetsche, voer den belangstellenden aan. de versterkte nachttrein deed het zijne in de tribunes en het KM.'s lange taluud voor de staan plaatsen stroomden reeds lang voor den aanvang dei races, 10 uur, vol In de ochtenduren werden de races voor 250 c.M.3 en 350 c.M.3 klassen over resp. 276.8 K.M. en 311.4 K.M. verreden. In beide afdeelingen namen de buitenlanders en wel de Oostenrijker S. Cmyral op Puch, de Ier H. G. F. Smith op Rudge With worth en de Engelschman S. A. Mellins op New Imperial in de 250 c.M.3 en de En gelschman S Gieave op New Imperial met den Ier S. Woods op Norton de lei ding, op eenigen afstand gevolgd door de anderen, waarbij de Nederlanders niet veel onderdeden voor hun buitenlandsche collega's. Dat „tanken", het bijvullen van olie i en benzine-reservoirs, van grooten in vloed kan zijn op den uitslag ondervond Gieave. In de 10e ronde moest Woods, die steeds eenige meters achter hem gereden had tanken en verkreeg daardoor een achterstand van 37V2 sec., oogenschijnlijk voldoende om Gieave zonder dat hij zijn voorsprong behoefde prijs te geven, de olie- en benzine-voorraden te doen bij vullen. In de volgende ronde ging hiervoor echter meer tijd verloren, dan zijn voor sprong bedroeg en Woods nam de leiding, om deze ln de volgende 5 ronden niet meer af te geven. In de lichtere 250 c.M.3 klasse had aan vankelijk gedurende de eerste 5 ronden, de Oostenrijker S. Cmyral op Puch de lei ding. hij nioest echter opgeven en d» beide reeds genoemde Engelschen zetten den strijd om de eerste plaats onvermin derd voort. Sneller en sneller ging het, langzaam maar zeker klom het gemiddelde omhoog. Uit het feit, dat de gemiddelde snelheid over het geheele traject met op onthoud van tanken enz. meegerekend van de beide winnaars resp. 114 en 123.5 K.M. bedroeg blijkt wel, dat erop de rechte stukken flink gang gezet werd! Begrijpe lijker wijze werden de belde nationale kampioenen G G. W. Timmer op New Imperial en W. van Gent op A. J. S. har telijk toegejuicht door hun uitstekend rijden, bewezen beiden gerekend te moeten worden tot de beste Europeesche ren ners. De uitslag klasse A 250 c.c. M. luidt: 1 H. G. F. Smyth op Rudge Withworth, in 2 uur 6 min. 57 sec., gem. 115 K.M.: 2. S A. Mellors op New Imperial, in 2 u. 7 min. 34 sec., gem. 113.8 K.M.; 3 P John ston op Guzzy, in 2 u. 9 min. 30 sec., gem. 112 K M.; 4. G. G. W. Timmer, op New Im perial. in 2 u. 19 min. 36 sec., gem. 104.3 K.M. Kampioen van Nederland. De uitslag klasse B. 350 c.c.M. is: 1. S. Woods, op Norton, ln 2 u. 14 min. 50 sec., gem. 123.50 K.M.; 2. L. H. Daven port op New Imperial in 2 u. 16 min. 36 sec. gem. 121.70 K.M.; 3. G. Walker, op Rudge Withworth. in 2 u. 16 min. 51 sec., gem. 121.50 K.M.; 4. W. v. Gent op A.J.S. in 2 u 18 min. 13 sec., gem. 120 80 K.M., kam pioen van Nederland; 5. F. A. Renier, op Velocette, in 2 u. 21 min. 1 sec.; gem. 118 K.M.; 6. S A. Slmcock, op OK Sup., in 2 u 21 min. 13 sec., gem. 117.90 K.M.; 7. L. F. Archer, op Velocette, ln 2 u. 22 min. 54 sec., gem. 116.10 K.M.: 8. P. v. Wijn gaarden op Velocette, in 2 u. 24 min. 56 sec., gem. 114.20 K.M.; 9. E. Loof, op Im peria, in 2 u. 27 min. 22 sec., gem. 112.50 K.M. De races der 500 c.M.3 klasse brachten de door allen verwachte verbetering der bestaande records, doch dat dit zóó sensa tioneel zou gaan. had waarschijnlijk nie mand vermoed! De winnaar der Engelsche T.T.-races, de Engelschman P. Hunt, die sterk favoriet was beschaamde niet alleen de verwachtingen van zijn aanhang, doch hij deed meer. Toen hij na gedurende 8 ronden de leiding te hebben gehad in de 10e ronde gepasseerd werd door zijn land genoot C. Nott ging het steeds sneller en sneller het record der gemiddelde snelheid per ronde steeg van 135'/- K.M. tot 136 en zelfs tot 136.75 K.M., hetgeen sneller ls dan op eenlg Europeesch circuit werd be reikt! Wel een bewijs van de puike conditie Het internationale tennistournooi te Noordwijk nog niet ten einde. De nationale zeilwedstrijden op het Braassemermcer; de Hollandia tweemaal geslagen. De motorwedstrijden bij Assen om den Grooten Prijs van Nederland alle records zijn verbeterd. De atletiekwedstrijden LeidenDelft— Gouda op het A. S. C.-terrein door Gouda gewonnen. De Leidsche korfbalclub Fluks nog niet gedegradeerd. der baan en de spanning der races. Naast het uitstekende rijden van Hunt, die voortdurend op de hielen gevolgd werd door Nott en Woods dient dat van den Engelschman Cabtree te worden vermeld. Hoewel hij ln den beginne no. 23 lag, klom hij spoedig op tot 7 om tenslotte als vierde het parcours te beëindigen! Van de Hollandsche deelnemers behoorde Jan Rijk uit Den Haag nagenoeg onmiddellijk tot het hoofdpeloton, met wisselende kansen werd de strijd gevoerd en voortgezet, als 6de kwam hij tenslotte aan met een ge middelde van 123 K.M. over het circuit van 311.4 K.M., een prestatie waarmede hij ten volle het kampioenschap van Nederland verdient! Klasse C 500 c.M.3: 1. Hunt bp Norton in 2 uur 21 min. 58 2/5 sec., gem. 132.10 K.M.; 2. Nott op Rudge in 2 uur 22 min. 5 3/5 sec gem. 131.80 K.M.; 3. Woods op Norton in 2 uur 23 min. 35 sec., gem. 129.50 K.M.; 4. Crabtree op Excelsior Jap in 2 uur 24 min. 54 sec., gem. 129.20 K.M.; 5. Simcoch op O.K. Supreme in 2 uur 27 min. 42 sec., gem. 127 K.M.; 6. Rijk op A J. S. in 2 uur 32 min. 8 3/5 sec., gem. 123 K.M.; 7. van Pelt op A.J.S. in 2 uur 37 min. 34 sec., gem. 118.50 K.M.; 8. Cam- satt op Norton in 2 uur 393 min. 10 sec., gem. 117.5 K.M.; 9. Van der Pluijm op Sunbeam in 2 uur 43 min. 5 sec., gem. 114.20 K.M.; 10. Demeuter op Sarolea in 2 uur 47 min. 34 sec., gem. 111.80 K.M. Welke snelheden (gem. uursnelheid in K.M.), de winnaars in de Nederlandsche T. T. Races tot nu toe op het „Circuit van Drente" bereikten, blijkt uit het volgende staatje: Klasse 175 cM3: 1925 niet gestart. 1926 G. Timmer (Francis Barnett) 65.54 K.M.; 1927 A. Wuring (Rex-Acmel 67.34 K.M.; 1928 L. C. Crabtree (Excelsior) 77.4 K.M.; 1929 L. C. Crabtree (Excelsior) 87.4 K.M.; 1930 P F. van Dinter (D.K.W.) 87.0 K.M. Klasse 250 cM3: 1925 A. Wuring (B.S.A.) 67.3 KM.; 1926 G. Dieters (New Imperial) 71.1 K.M.; 1927 alle rijders uitgevallen: 1928 S. A. Crabtree (Excelsior) 98.6 K.M.; 1929 W. L. Handley (Motosacoche 112.5 K.M.; 1930 A. Geiss (D.K.W.) 110.0 K.M. Klasse 350 cM3: 1925 H, Bieze (New Im perial) 82.0 K.M.; 1926 John Moos (B.S.A.) 86.8 K.M.; 1927 J. J. v. Kooten (H.D.t 94.4 K.M.: 1928 S. Woods (Norton) 108.8 KM.; 1929 F. G. Hicks (Velocette) 119.9 KM.; 1930 A. Simcock (A.J.S.) 117.0 K.M. Klasse 500 cM3: 1925 P van Wijngaar den (Norton) 91.4 K.M.; 1926 P. v. Wijn gaarden (Norton) 92.5 K.M. 1927 S. Woods (Norton) 107.8 K.M.; 1928 Graham Walker (Rudge Whitworth) 118.0 K.M.; 1929 G. E. Nott (Rudge Whitworth) 120.4 K.M.; 1930 Graham Walker (Rudge Whitworth) 123.0 Kilometer. De snelste ronde van den dag werd ge maakt in Klassen 500, 350, 250 175 cM3>: 1925 door A P. van Hamersveld op H.D, 104.00 K.M.; 1926 door P. v. Wijngaarden, op Norton 110.00 K.M.; 1927 door S. Woods op Norton 113.4 K.M.; 1928 door T. Spann op A. J. S. 122.5 K.M. 1929 door W. Handley op „Motosacoche" 126.5 K.M.; 1930 door G. E/ Nott, op „Rudge Whitworth" 130.0 Kilometer. ROEIEN. DE NEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN. Njord alleen met de Oude Acht ingeschreven. Naar wij vernemen zijn de volgende ploegen ingeschreven voor de nationale roeikampioenschappen, die op Vrijdag 17 Juli en Zaterdag 18 Juli op de baan te Sloten worden gehouden. Vierriems met stuurman: Laga. Tweeriems zonder stuurman: Triton en Amstel. Sciff: Argo, Laga, Spaarne en Arda. Tweeriems met stuurman: Laga, Triton, Willem III. Double Scull: Laga. Nautilus en Spaarne Vierriems zonder stuurman: De Laak. Achtriemsgieken: Argo Laga. Nereus en Njord. De voorwedstrijden voor het sciffnum- mer, de twee riems met stuurman, de double scull en de achtriems worden op Vrijdagavond gehouden, aanvang 7.20 tot 9 uur. De eindstrijden vangen Zaterdag middag aan 18 Juli halfdrle tot 5.30 op de roeibaan te Sloten bij Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9