Jaargang GEMENGD NIEUWS. DAGBLAD, Maandag 13 Juli 1931 Tweede BladNo. 21875 LEIDSCH DE GROOTE INTERNATIONALE T.T.-RACES hebben Zaterdag op het bekende cir cuit van Drente plaats gehad. De start der klasse C 500 c.M3„ waarvan P. Hunt winnaar werd. IN DE DELFSHAVENSCHE 3CHIE TE ROTTERDAM is Zaterdag door de Rotter- damsche Zwemclub een 3 K.M. wedstrijd georganiseerd voor dames en heeren. Oud-Minister Kan loste het startschot. Motor op melkwagen gereden. I Motorrijder en duopassagiere gewond. [In den nacht van Zaterdag op Zondag Dnstreeks halftwaalf, had op den Hoofd weg onder Hillegersberg een ernstig motor ongeval plaats. De 27-jarige motorrijder J- J. M. Maass, uit de Da Costastraat te «otterdam, die van de T.T.-races te Assen kuiswaarts keerde, kwam daar in botsing met een met een paard bespannen melk wagen van G. Stofbergen uit Hillegersberg. LEven v°°r<1at Maass den wagen zou pas seren, was een auto achter den melk wagen vandaan gekomen. De chauffeur fan deze auto had evenals M. gedimd en Sróordat de motorijder opnieuw zijn kop- Ucht had overgeschakeld, zag hij plotse ling den melkwagen van S. vóór zich. Op den vrij donkeren weg had de medehande laar zonder licht gereden, hetgeen naar later bleek, wel meer geschiedde. Het was ■te laat voor den motorrijder om door rem- Tien of uitwijken een botsing te voorko ken, zoodat de motor met vrij groote vaart «gen den melkwagen reed. M„ zoowel als Be 23-jarige mej. M. van Dam uit de Ket- pjngstraat aldaar, die op de duo zat, wer pen over den weg geslingerd en bleven prij ernstig gewond aan den berm liggen, be melkhandelaar S. en diens vrouw, die haast hem op den bok zat, sloegen ten ge- f0l?e van den schok van den wagen, ter wijl het paard op hol ging. De vrouw van bleef bewusteloos liggen, doch kon door omwonenden, die den slag van de botsing hadden gehoord en terstond ter hulp waren gekomen, weldra weer bijgebracht ■Worden. S. en zijn vrouw zijn er wonder boven wonder zonder verder letsel afge- I komen. Ernstiger was het gesteld met den [motorrijder en mej. Van D. Eerstgenoemde fhad aan het linkerbeen en de linkerhand I alsmede aan het hoofd ernstige verwon- I dingen opgeloopen. terwijl mej. Van D. net linkerbeen had gebroken. De G. G. D. I van Rotterdam vervoerde beide gewonden üïïl het Zi?kenhuis aan den Coolsinstel „,l rfp"cmi"s van mei Van D. nood- 1 zakelijk werd geoordeeld. De motorrijder na verbonden te zijn naar zijn woning worden vervoerd. rtpoi „?aar£ ?'as na de botsing met een rmnfiil i lemoen achter zich den Hoofdweg ln de richting Nieuwerkerk op- gehold. Het kwam in volle vaart aansnel len op een met groote snelheid rijdende auto van den heer S., die eveneens van de T. T.-race kwam. Een geluk was het, dat het paard, een schimmel, duidelijk te zien was, zoodat de chauffeur juist nog tijdig het stuur kon omgooien en op den berm van den weg zijn voertuig tot staan wist te brengen. Uit dezelfde richting als de heer S. kwamen nog eenige auto's op den Hoofdweg in de richting Rotterdam. Ver dere ongevallen werden voorkomen, door dat de chauffeur van een volgende auto tijdig stopte en daarna uit zijn wagen stappend, het hollend dier wist te grijpen. Ten gevolge van de botsing was de motor zeer zwaar beschadigd, terwijl de melkwagen zoo goed als vernield werd. De Crt. vuurwapens in handen van kinderen. Meisje bij ongeluk door haar broertje doodgeschoten. Zaterdag heeft op de boerderij „De Groote Padbroek" onder St. Agatha bij Cuyk (N.-Br.) een zeer tragisch ongeluk plaats gehad Terwijl de kinderen in de kamer aan het spelen wareni klom het 11-jarig zoon tje bij een kast en haalde daar een uit elkaar genomen oud geweer af. Terwijl hij dit in elkaar zette, ging plotseling het wapen, dat geladen bleek, af en werd het tienjarig zusje, dat in de nabijheid stond te lezen, getroffen. Het kind stierf bijna onmiddellijk voor de oogen der doodelijk ontstelde moeder. Bovendien trof de, kogel nog een drie-jarig kind aan den arm. De kleine, die gelukkig niet ernstig werd ge wond is naar het gasthuis vervoerd auto in het winschoterdiep. Een meisje verdronken. Te Hoogezand is een auto, waarin vier jongelui zaten, door tot nu toe onbekende oorzaak, in het Winschoterdiep geraakt, waarbij een 20-jarig meisje mej. H. Hesse- ling uit Vlagtwedde is verdronken. de verduisterde aangeteekende brief. De dader aangehouden. In verband met het verdwijnen van een aangeteekende zending te Dordrecht, in houdende een geldsbedrag van f4850, ver nemen wij het volgende: Van den aanvang af bestond er bij de politie vermoeden, dat degene, die de zending onrechtmatig opge vorderd had. iemand moest zijn, die met den toestand goed op de hoogte is. In ver band hiermede werden de handschriften van de employés van de geadresseerde firma vergeleken met het handschrift van dengene, die de kennisgeving had afge- teekend. Hierbij bleek, dat het handschrift van den 20-jarigen employé F. M. zeer veel gelijkenis vertoonde met dat op de ken nisgeving. Toen de politie den jongen man hierop wees, ontkende deze echter hard nekkig iets met den diefstal uitstaande te hebben. Na zijn overbrenging naar het parket van den officier van justitie, viel hij echter door de mand. Tevens bekende hij het geheele bedrag ten kantore van de benadeelde firma te hebben verborgen. In derdaad werd het geheele bedrag daar terug gevonden en door de politie in be slag genomen. De dader is in verzekerde bewaring gesteld. door een auto gegrepen. Zaterdagavond omstreeks tien uur zijn G. B. uit Amsterdam en mej. J. K. uit Bus- sum. die uit de Hinloopenlaan te Naar- den kwamen fietsen en den Rijksweg wil den oversteken door een auto bestuurd door den automobilist H. Otterdam uit Amsterdam, die volgens ooggetuigen een snelheid van 100 K.M. had, gegrepen. De heer O. had nog geremd en het stuur naar links omgegooid doch door de groote snelheid kwam de wagen eerst na twintig meters tot stilstand. De heer B kreeg een hersenschudding en werd naar Amster dam vervoerd. Mej. K. had been- en rug wonden. Zij werd naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Hun toestand is ernstig. De auto is in beslag genomen. de onveiligheid op het geldersche platteland. Den laatsten tijd kwamen er in Nijme gen en ook in Arnhem, tot zelfs in Apel doorn en tot in den Achterhoek toe, her haaldelijk ongeruststellende mededeelin- gen over inbraken, waarbij wel geen groote bedragen gestolen werden, maar- het optreden der dieven meer dan bru taal was. Reeds lang heeft de politie naar deze dieven gezocht, tot er eindelijk drie ge signaleerd werden in de omgeving van Nijmegen en daar mede op verzoek van de politie elders werden gepakt. Deze verdachten waren zekere K. en U. uit Zutphen en zekere L. uit Apeldoorn. De drie verdachte boeven werden door de politie in verzekerde bewaring gesteld. tegen een paal gereden. Gistermorgen reed op den Horsterweg te Blerik (Limburg) een tractor, waarin vier personen gezeten waren. Doordat de chauffeur de bocht niet goed nam, botste de tractor in volle vaart tegen een langs den weg staande telefoonpaal, met het gevolg, dat drie der inzittenden werden verwond. Een hunner, de 23 jarige mej. H. uit Venlo werd met een ernstige hoofd wonde naar het R.K. Ziekenhuis over gebracht. Haar toestand is niet levensge vaarlijk. De beide anderen kwamen met lichte kwetsuren vrij. De tractor werd vernield. ljor den bliksem gedood. Hedennacht werd te Hollum (Ameland) bij het inslaan van den bliksem de onder wijzeres der Bijz School, mej. A Frede- rikse, te Hollum gedood. In verschillende perceelen sloeg de blik sem in, zonder brand of persoonlijke ongelukken te veroorzaken. verdronken Dokter: „En denkt U erom, professor, dat U in 't vervolg niet weer Uw tanden borstelt met een veiligheids-scheermesje!" (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. in brekers verblijf in een kerktoren. Bij herstelwerkzaamheden aan den toren van de oude kerk te Jurunda ln Zweden ontdekte men in den toren een Inbreker, die zich daar sedert geruimen tijd reeds gevestigd had, zich er min of meer huiselijk had geïnstalleerd en er een grooten voorraad gestolen goederen had opgeslagen. Te Ameland is mevrouw Adriani, die in gezelschap van haar man was, bij het baden ln zee verdronken. groote dorpsbrand. In het plaatsje Lindenscheid in Rijn land, heeft een hevige brand gewoed. Het vuur ontstond in een schuur en greep binnen zeer korten tijd 5 andere schuren en een woonhuis aan Het vee kon gedeel telijk worden gered. Alle oogstvoorraden, landbouwwerktuigen, etc. werden door het vuur verteerd. De schade is buitengewoon groot. Kwaadwilligheid is gebleken, de oor zaak van deze ramp te zijn. De brand stichter is echter zelf in het door hem aangestoken vuur omgekomen. Zijn ver koold lijk werd onder de overblijfselen gevonden. OP HET BRAASSEMERMEER zijn Zaterdag en gisteren nationale zeilwedstrijden gehouden. Een aardig snapshot tijdens de wedstrijden. Startwaarts per 12 voets- jol met twee natte voeten. Op onze foto ziet men de „Duvel" van onzen stadgencot Tendeloo. HET INTERNATIONAAL TENNISTOURNOOI TE NOORDWIJK. Een overzicht van het dubbelspel Satoh— Kawachi tegen Castillo—Zappa voor den halven eindstrijd.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5