CHIEF WHIP Mijd AGENDA. Nog een reden waarom Chief Whip de beste voor Uw gezondheid is! een mooie en zachie huid VOLKOMEN RIJPE EN BE LEGEN VIRGINIA—TABAK VIRGINIA KERK- EN SCHOQLNIEUWS 1 Concordia: Kunst". 8 uur. Heden. Ultv. Oefening baart Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 6'/i uur nam. Ned. Leger des Heils (Levendaal 166d) Samenkomsten te 10 uur voorm en 8 uur namiddags. Ned, Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3'/« en 7'/i uur nam. Leger des Heils (Hooigracht): Samen komsten te 8 uur voorm. en 8 uur nam. Volksgebouw: Bazaar 112 en 7—11 uUr namiddags. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 7 en 10 uur. Maandag. Hoofddorp: Concours Hlppitjue. 10 uur voorm. Volksgebouw; Bazaar 7—11 uur nam. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Wijzigingen: Leidsche Coöp. Melkinrich- I ting „De Landbouw", Leiden. Opheffing filiaal- Leiden, Lindestraat 16. dd. 1 Maart 1931. I C. den Heeten Co., Utr. Veer 19, Lei den. Machineherstelplaats. Vestiging Fi liaal: Veur, dd. 23 Maart 1931. R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Een dracht maakt Macht", Wijk B. 294, Alke made. De statuten zijn gewijzigd. RECLAME. 9951^^ Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „Kif Tebbi". Woensdag-en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en famllie-matlnée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8u. „Duivelseiland". 's Woensdags en 's Zaterdags matlnée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „Het proces van Mary Dugan". "s Woensdags en 's Zaterdags famlliema- tinée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags» Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 810 uur nam. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 6 Juli tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargeno men door apotheek W. Pelle, Kort-Rapen- burg 12, telefoon 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruining, Merz, Simons en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dielist dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De Oegstgeestsche apotheek, De Kempenaerstraat 4. tel. 274 is dag en nacht geopend. RECLAME. ]\V heb ondervonden del het f goed is om een of Iwee meel er week des evonds het ge- Float een paar minuten met (Puroi te masseeren. waarna de gewoonte heb de niet fin de hgid gedrongen Purol met een /acht doekje ai te vegen. Deze eenvoudige be. f handeling geeit op den duui de huid een bijzonder f zachte en mooie teint. 9987 OPLEIDINGSSCHOOL U.L.O. AAN DE HEERENSTRAAT. Ouderavond. Bovengenoemde school heeft in een harer lokalen haar zomer-ouderavond ge houden onder leiding van het school hoofd, den heer Hulbregtsen, die na langdurige ziekte, zich hiertoe weder in staat gevoelde, zulks tot groote vreugde van de schoolouders. In z'n openingswoord wees de heer Hul bregtsen er op, dat deze Ouderavond te gelijk beteekende een afscheid van de Heerenstraatschool, daar na de zomer- vacantie de overplaatsing naar de school in de Dulvenbodestraat, met een nieuw te maken ingang in de 3-Octoberstraat wel een voldongen feit zou zijn, wat in alle opzichten een groote verbetering zal blij ken, daar de Heerenstraatschool werkelijk „uit den tijd" mag worden genoemd. Na het voorlezen der notulen, mede- deelingen en rekening en verantwoording kashouder van het schoolfonds hield de heer A. v d. Hoogh. schoolouder, een le zing getiteld: „Kinderen van dezen tijd', waarin hij in duidelijke bewoordingen het verschil ontvouwde tusschen de verhou dingen van jong en oud van héden en van 20 jaar geleden. Hij wees er op, hoe de jeugd van heden meer eerlijkheid en meer openhartigheid in haar verhouding tot de ouderen aan den dag legt, dat de tegenwoordige jeugd, hoewel veel vrijer van opvatting dan voorheen, toch steeds zelf verlangt naar krachtige leiding en deze zoonoodig zelf opzoekt; dat in de nieuwe, de „moderne" levensopvatting, het zwaartepunt van het gezinsleven verlegd is naar den band, hetwelk hij met drie levensbeelden pak kend illustreerde. Het geheel werd met groote aandacht gevolgd en het applaus na beëindiging toonde wel heel duidelijk aan, hoe men van het gebodene had genoten. In de hierna gehouden pauze werd, on der het genot van het gebruikelijke kopje thee. door de ouders een druk gebruik ge maakt van de geboden gelegenheid, om met de onderwijzers over de vorderingen der kinderen te spreken, terwijl de onder wijzeressen de door de meisjes gemaakte handwerkjes ten toon hadden gesteld. Na de pauze had een bestuursverkiezing plaats, waarbij het oude bestuur in zijn geheel bij acclamatie werd herkozen. Na de rondvraag, waarvoor in verband met de a s. overplaatsing der school nogal ambitie bestond, sloot de voorzitter, onder dankzegging voor het zeer geanimeerde verloop, deze druk bezochte vergadering. A..I WESTEN ETWAS NEUES Gisteravond te ruim 7 uur is op den Rijnsburgerweg nabij de Kagerstraat een groote Lancia-auto in volle vaart tegen een vluchtheuvel opgereden. Een ijzeren lantaarnpaal knapte finaal bij den grond I af en werd over een afstand van bijna I 10 meters meegesleurd. Dit alles behoort tot de vrijwel dagelijks voorkomende ge beurlijkheden, doch het bijzondere van dit geval is. dat, toen de politie proces verbaal wilde opmaken tegen den be stuurder, deze niemand anders bleek te zijn dan de bekende Duitsche schrijver van „lm Westen nicht-s Neues", Erich Maria Rémarque De 33-jarige auteur, die aldus blijk gaf de pen beter te kunnen besturen dan een auto, voldeed onmiddel lijk het aan de Lichtfabrieken verschul digde bedrag voor schadevergoeding ad f. 120—, Hij bedankte den verbalisant herhaal delijk voor de vriendelijke behandeling en wilde hem per sé een fooi geven, hetgeen deze natuurlijk niet aannam! Met de belofte, dat hij de bibliotheek der politie zou verrijken met een aantal exemplaren van zijn beroemd boek, ver trok hij. De vrij zwaar beschadigde auto is door een kraanwagen van de firma Kamsteeg weggesleept. AUTOBUSDIENST LEIDEN— HAZERSWOUDE Gedep. Staten van Zuid-Holland heb ben afgewezen het verzoek van A. Erke- lens te Hazerswoude om vergunning tot het in werking brengen van een autobus dienst van Hazerswoude over Benthuizen en Zoeterwoude naar Leiden (station.) Zij hebben voorts afgewezen het verzoek van A. van der Lelie en S. Voets te Ha zerswoude om vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst op hetzelfde traject. DE BIOSCOPEN. Casino-Theater. Voor de pauze wordt een spannende detectivefilm vertoond: „Het meisje van Havana", waarvan de ontknooping zeer verrassend is. Na de pauze wordt het programma voortgezet met de tweede hoofdfilm „Kif Tebbi", naar den gelijknamlgen roman van Luciano Zuccoli. De hoofdrollen worden vertolkt door de Itallaansche acteurs Donatella Neri en Marcello Sprade, die zich op uitnemende wijze van hun taak kwijten. De geschiedenis speelt zich af in het Noorden van Afrika. Een schoone uit de woestijn, Uné genaamd, wordt vurig be geerd door Rassim ben Abdallah, een machtig heerscher, doch zij heeft haar hart reeds in stilte geschonken aan den edelen Ismaël ben Ayad. Tijdens een oorlog toonde Ismaël harer waardig te zijn door haar en haar zus ter uit de handen der woeste en mee- doogenlooze Turken te redden. Dit feit doet haar liefde voor Ismaël nog toe nemen en zij laat niet na hem dit te be kennen. Om de spanning van deze film niet weg te nemen raden wij een ieder aan het verderë gedeelte der film zelf te gaan zien. Men zal er ongetwijfeld geen spijt van hebben. Trianon-Theater. Na een uitgebreid voorprogramma, waaronder een zeer gees tige film van Laurel en Hardy, wordt reeds voor de pauze aangevangen met de hoofdfilm „Het moordproces van Mary Dugan" naar het werk van Bayard Veil- ler. Nora Gregor, Egon van Jordan en Arnold Korff bezetten de hoofdrollen in deze film op waarlijk voortreffelijke wijze Vooral het spel van Arnold Korff als de openbare aanklager Galway, dwingt be wondering af. - Deze brengt met zijn sarcastische op merkingen en vlugge gebaren Mary Du gan (Nora Gregor). die beschuldigd wordt van den moord op haar rijken vriend Edgar Rice, tot diepe wanhoop. Door de komst van haar broer, komt hieraan plotseling een einde, daar deze, ontevreden over de verdediging door Mary's advocaat, toestemming krijgt, zelf de verdediging op zich te nemen. Hier mede bereikt hij zijn doel de onschuld van zijn zuster te bewijzen en den werke- lljken moordenaar aan te wijzen. Onge twijfeld een zeer goede film, welke in staat is bezoekers te trekken. Luxor-Theater. De U.F.A. handhaaft haar reputatie ten volle: de Duitsche sprekende films behooren op het oogen- blik over het algemeen wel tot de aller beste der productie. Aardige gegevens, ori- gineele regie, uitstekende beelden en een schier volmaakte wedergave van het ge sproken woord, dat zeer gearticuleerd en geprononceerd overkomt: dat zijn de voor naamste kenmerken van de films onzer naburen, die, dank zij initiatief en ener gie in korten tijd een eerste plaats op de wereldmarkt hebben veroverd. In „De ver keerde echtgenoot" vieren geest en avon tuurlijkheid weer hoogtij, natuurlijk ont breekt ook nu niet in het recept een kleine dosis onzin, maar die bezorgt juist den toeschouwer een opgeruimd humeur en een spontane lach, die gisteravond tel kenmale losbarstte! Johannes Riemann speelt er op een voortreffelijke wijze een dubbelrol in en weet op geestige wijze éen slappeling en een mensch, bruischend van energie en kracht, twee merkwaardige tegendeelen uit te beelden. Wij zullen de grappig gevonden en alleraardigst uit gewerkte inhoud niet verklappen; men bezorge zichzelf een prettigen avond door dit nieuwe geslaagde U. F. A.-product te gaan zien. Ook „Het Duivelseiland" Is vol spanning en afwisseling, met dramatische conflic ten. die ten deele een gunstige oplossing vinden! 0 In groote vatenuiterst zorgvuldig ge stapeldkomen honderdduizenden Kilos Virginiatabak tot rijpheid. Langzaam, uiterst langzaam verricht Moeder Natuur haar prachtigen arbeid maar het resultaat is dan ook heerlijke, goudgele en volko men rijpe tabak—de eenige goed genoeg voor Uw AROATH IONDOM Ingaande Maandag 13 Juli a.s. zullen voor het vervoer van rijwielen tusschen RotterdamDen Haag—LeidenHaarlem en Amsterdam vier speciale „Rijwiel- treinen" loopen. Zooveel mogelijk worden met deze treinen alleen rijwielen ver voerd. Den 15den Juli a.s. hoopt de hger P. v. d. Klauw den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als magazijn knecht in dienst trad bij de firma Tiele- man en Dros. Onze stadgenoot, de heer A A. Boeh- mer, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwijzer aan de School met den Bijbel te Hazerswoude iDorpi. Geslaagd voor het examen Boekhou den voor den Ned. R.K. Bond „St. Gene- slus": A. F. W. Brouwer; M. E J. Knijnen- burg, M. M. A. Lamboo. M. H. A. A. Morsch; C. M van Wissen en M. M. C. van Zijp. Voor Nederlandsche Handelscorrespon dentie: Anny van der Most van Spijk en C. A, M. Schoondergang .leerlingen der Mariaschool, Haarlemmerstraat, alhier. Voor het Mulodiploma B slaagden de volgende leerlingen van de Chr. Uloschool alhier, Noordeinde 3 (hoofd C J. W. de Reuver): All Fortgens te Voorschoten; Rlemke van Wijhe en Jan Serdijn, belden alhier. Heden slaagde onze oud-stadgenoot, de heer N. J. van Rijnswou, thans wo nende te Zaltbommel voor het eindexa men Middelbaar Technische School, afd. Bouwkunde te 'S-Hertogenbosch. Reserve-luitenants jhr. L. G. Just de la Paisieres en C. G. R. van Marcelis Hart- smck, van het 6e regiment veldartillerie komen 15 dezer, aanvankelijk voor 1 jaar, resp. bij het 6e en het le regiment veld artillerie te Leiden en te Utrecht onder de wapenen tot het verrichten van wer- kelijken dienst, in verband met eeft te kort aan beroepsluitenants. Maandagavond houdt het Ned. Herv Verbond tot Kerkherstel afd. Leiden een openbare bijeenkomst in de Marekerk, waarbij als sprekers zullen optreden dr. M. D. Gijsman van Nieuwe Pekela, ds. L. D. Poot van Amsterdam en dr. J. Ch. W. Kruj^hoop van Bodegraven. De firma Burgersdijk en Niermans, hoekhandel en antiquariaat „Templum Salomonis" heeft een catalogus uitgegeven van boekwerken, prenten en kaarten be trekking hebbende op de provincie Zee land. De catalogus bevat niet minder dan 8861 nummers Gisteravond heeft onder toezicht van de politie in het gebouw Haven 18b de trekking plaats gehad van de verloting, georganiseerd door de afdeellng Lelden van het Nederlandsche Vacantieklnder- fonds. Voor den uitslag verwijzen wi] naar de advertentiekolommen. Zaterdag 18 de zer geeft het kinderkoor „Ontwaakt" ten bate van dezelfde vereeniging de uitvoe ring In „Concordia." PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 JULI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorin, halfelf, Bonga. ds. M. Eglise. Wallonne: dix heures et demie, J" Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Mahieu, pasteur Petit-Vames. de Meijere. Geref. Kerk: (Stille Rijn 1 a): Voorm. 10 uur, de heer Reuyl; nam. halfacht, de heer Millet van St. Aubin, Rem. Kerk: Voorin, halfelf, ds. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf. dr. Boersema. Vrije Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19, St. Bonifaciuskapel): Voorm. halfelf, Gez. Mis, AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. haifacht, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds! Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm, 10 uur ,ds. J. G. L. Brouwer (Bed. H. D. en Voorb. H. A.): nam. 7 uur, ds. J. de Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. 7 uur, ds. Johs. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel": Nam. 7 uur, de heer Offringa. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg): Voorm. halfelf, ds. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstr,): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. H. W. H. v. Andel. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstr.): Voorm, 10 uur (Voorber. H. A. en Openb. beU. ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds. G. M. den Hartogh van Hazerswoude. Geref. Kerk (de Ruyterstraat): Voorm. 10 uur, ds. G. M. den Hartogh: nam. 6 uur, ds. J. H. Bosch (Voorber. H.A. en Openb. Bel,). HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur (Bed. H.D.), ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Meijnhout van Haarlem, KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.), ds. Odé Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LISSE. Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Bruijr van Katwijk aan den Rijn; nam. 5 uur, ds. ter Linde van Amsterdam. Rehoboth: Voorm. 10 uur, (Kinderkerk) de heer J. Dekker. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Dankz ds. J. L. de Vries van Bussum. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Minderman. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. C. de Bruin van Rijnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam, halfacht, dr. Ubbink van Zevenhoven. NOORDWIJK-BINNEN. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H A.) en nam. 5 uur, ds. Visser. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. F. A. van der .Heyden van Wassenaar. Geref. Kerk in H.V.: Nam. kwart over 3 uur, de heer A. van Kampen. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg). Voorm. halfiien, ds. Koers van Noordwijk aan Zee; nam. 6 uur, ds. de Waard. Geref. Kerk (Concordia): Voorm. halftien, ds. de Waaid; nam. 0 uur, ds. Koers van Noordwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, de heer N. de Jong, cand. te Vlaardingen. TER-AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, d: van Wijngaarden van Nieuwkoop; nar. halfacht, leesdienst. Geref. Kerk: Voorin, halfelf en nam halfacht, ds. Warnink. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds.| Klomp. ZEVENHOVEN. la Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, (Voorbl H.A.), ds. Walvaart. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, dr. UbbinkB nam. halfacht, leesdienst. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dil de Bruin van Alphen; nam. 7 uur VoortJ H.A.), ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur| leesdienst. Rein. Geref. Gem,: Voorm. kwart ovej tien, mej. ds. Gilnther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Breda (vac. F. J. J. Loeff J. C. Jörg, te Steenwijk. Te Ferwerd D. J. Politiek, te Kolham (Gr.). Ti Harich c.a. L. Boersma, te Oudega. gem Wijmbrltseradeel. Te Sluipwijk, Schroten, cand. te Hasselt. Aangenomen: Naar Opheusden (Geldig N. C. Bakker, te Oudemlrdum. Bedankt: Voor Burgwerd c.a., W. Reti|' te Westkapelle. Voor Den Bommel,l E v. Eist, te IJzendoorn. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Meppel, H. J. Jager, tfl Jutrijp-Hommerts, en S. Neerken, I'S Ulrum. CHR. GER. KERK. Beroepen: Te Leerdam, L. S. den BokIs cand. te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Nieuwerkerk a. d. IJssel j J. Fraanje, te Bameveld. JOH. DE HEER. De kracht van de persoonlijkheid. Ds. A. Winckel schrijft in „Ons Orgaan" naar aanleiding van den 65sten verjaar dag van Joh. de Heer o.m. het volgende; „Nu moet je het eens indenken, wat deze man gedaan heeft. Hij heeft als zakenman iets gepresteerd. Een firma naam gevestigd. Maar- daarbij is hij rond getrokken in tent- en opwekkingssamen; komsten in „Het Jeruzalem en Samaria'l van ons land; ja, geen lichaamszwakte verhindert hem, de laatste Jaren „tot aa» het uiterste der aarde" zijn boodschap te gaan brengen. Inmiddels geeft hij een liederenbundel (naast een schat van an dere Christelijke muziek) uit, die met alle gebreken, daaraan verbonden, maar niet te vervangen is. Hij begint, eerst heel be scheiden, een eigen blaadje en het groei; uit tot een blad met een heel persoonlij» stempel, waarnaar duigenden grUpen en waardoor onnoemlijk velen gezegend zijn geworden; een blad dat, wat oplage be treft, zijns gelijke zeker niet heeft onder alle soortgelijke organen. Hij ziet de be- teekenls van de radio voor de Evangelie verkondiging - en begint met radiopredi- king en alle Chr. kerken volgen hem- Hij vindt den tijd om bij al den arbeid werkje na werkje te doen verschijnen, ge schriften, die een grooten kring van le; zers vinden. Hij organiseert conferenties en van alle kanten stroomen de men- schen toe en de zegen is groot. HIJ ziet dat de gramofoon door de radio niet ver drongen isen een heele reeks van door hem gezongen liederen worden op het eboniet vastgelegd. 8-ï i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2