JOH. H. GERRITSEN Banketbakkerij TELEGRAMMEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. r,i<!termiddag 3 uur: 755. Hedenmiddag 3 uur: 760. telegrafisch weerbericht v h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste stand 766.8 te Clermont. Laagste stand 742.3 te Sarna. Verwachting tot den avond van 11 Juli: Zwakke tot matige, Z.W. tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. Stormwaarschuwingsdicnst. Geseind heden te 9.10 aan alle posten: „Attentiesein neer." luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). I 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. (63 gr. F.). I 3 uur nam.: 17 gr. C. (63 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zaterdag. k/m. te 12 u. 16 min.; nam. te 12 u. 36 min. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 20'/! gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 9.48 n.m. tot 4.22 v.m. RECLAME. Haarlemmerstraat 49, Telef. 1314 Ons VRUCHTENGEBAK is voor fijnproe vers een ware delicatesse. 9898 Verkrijgbaar in diverse smaken. de komende besprekingen. LONDEN, 10 Juli. (V.D.). De diploma tieke medewerker van de „Morning Post" verneemt, dat de deskundigenconlerentie waarschijnlijk zal worden uitgesteld. De Fransche regeering zou den wensch te ken nen hebben gegeven, dat tevoren eenige technische kwesties, die alleen Frankrijk "n Engeland betreffen, tot in details gere geld zullen worden. Volgens de „Times" willen de Franschen eerst te Bazel de kwestie van het garantie fonds geheel geregeld zien, alvorens zij aan de conferentie van deskundigen willen deelnemen. De diplomatieke medewerker van de .Dally Telegraph" weet mee te deelen, dat men er te Londen prijs op stelt, van de Fransche regeering de toezegging te krij gen, dat in ieder geval door eenige Fran sche ministers aan de eindzittingen der conferentie zal worden deelgenomen. LONDEN, 10 Juli. (V.D.). De Duitsche ambassadeur te Londen. Freiherr von Neurath. had gisteren een langdurige be preking met den Minister van Buiten- landsche Zaken Henderson. Er werden een bijzonderheden bekend omtrent den nhoud der bespreking. Er wordt echter verband gelegd tusschen dit onderhoud en de, naar Duitsche meening door Engelsche egeeringskringen geinspireerde artikelen n de „Daily Herald" en de „Times", 'aar'n stopzetting van den Duitschen (VJootbouw werd geëischfc. de begrooting van berlijn. eerlijn, 9 Juli. (V.D.l De Berlijnsche gemeenteraad heeft de begrooting goedge- ur°- De begrooting sluit met een deficit van 67v« millioen R.M.. hetgeen gedekt zal moeten worden met een leening op kor ten termijn. het george-dok ingewijd. Juli. (Draadloos). Alhier ei. de koning van Engeland hedenmiddag meuw dok van dc „Clyde Trust" in to u' 'n nmuwe dok zullen de groot- schepen, die de Clyde opvaren, geplaatst J.''non vvorden. De koning sprak in zijn ha,o °.ver f'en opbloei van Glasgow als .-u i en de bekendheid van de Glas- vp.oSia ,Jverktuig'(unt,iSen over de gebeele kc„„o„ Y°°rts gaf hij als zijn meening te Prinl ^uid Amerika waar de nnJ? ~van Wales onlangs is geweest kinL groot gebied voor handelsbetrek kingen open i;gt „Gcorge"'Dort' d°k kreeg de" "aam Va" conflict afgewend. drSeendpNG'flON' -t.9 Juli' (Reuter). Het conflict ^enkaansch-Mexicaansche öin lïïu eidlng,van de aanhou- comiil L. Mexicaanschen waarnemend en Sn d^?S beIe,ediging der rechtbank den rechter vero.OTdeeling door doordat d»Lt et ,ChIcag0' ls voorkomen, heeft vernietigd^0 IeCht€r het vonnls uit spanje. VALENCIA, 10 Juli. (Belg. Tel. Ag.) Gis teren trok een aantal werkloozen hier door de voornaamste straten en dwongen de winkeliers hun zaken te sluiten. Zij poogden verder de deur van een wapenwinkel in te slaan, evenwel zonder succes. Eenige leden der guardia civil, die tusschenbelde kwamen, werden met revol verschoten ontvangen. Nadat versterking was aangerukt, werden de betoogers ver spreid. Dertig personen werden gearre steerd. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. MADRID, 10 Juli. (V.D.). De staking te Palma op het eiland Majotca, heeft tot ernstige incidenten geleid. De stakers slaag den erin, het politiecordon, waarmee het havengebied was afgezet, te doorbreken en vielen hondervijftig werkwillige ar beiders aan, die bezig waren met het los sen en laden van schepen. Alle winkels zijn gesloten, en de staat van beleg is afgekondigd. Te Sevilla drong een onbekend man onder bedreiging met een revolver, waar door hij den bewaker in bedwang wist te houden, het physiologisch laboratorium van de universiteit binnen en liet daar een groot aantal honden, bestemd voor proeven, en waaronder vele dieren, waarop reeds experimenten waren toegepast, los. De hon den veroorzaakten in de straten van de stad bijna een paniek en konden eerst na veel moeite weer worden opgevangen. weer brand op de tentoonstelling te parijs. Schade van 800.000 frs. PARIJS, 10 Juli. (V.D.l Gisteren heeft wederom een brand gewoed op de Int. Kol. Tentoonstelling te Parijs. Van een ramp. zooals de vernieling van het Ned. Paviljoen kan hier niet worden gespro ken, maar niettemin bedraagt de schade nog 800.000 francs. De brand woedde dit maal in een paviljoen op het amusements- ellandje Reuilly, in het Lac Daumesnil. In dit paviljoen werden producten van uit- heemsche goudsmeedkunst en glasblaas- werk verkocht, terwijl er ook een kunst smederij en een glasblazerij in waren ge vestigd. Door de ligging op het eiland kon de brandweer al spoedig water geven. Na ruim een uur met het blusschingswerk bezig te zijn geweest, slaagde de ten toonstellingsbrandweer er in het vuur meester te worden. noodweer boven denemarken. KOPENHAGEN, 9 Juli. (Wolf)Over het noodweer in Denemarken wordt nader ge meld, dat Denemarken sinds menschen- heugenis een dergelijk noodweer niet heeft beleefd. Overal is het spoorweg- en we- genverkeer ontwricht door de ontelbare omgewaaide boomen. Een groot aantal nieuw gebouwde huizen zijn vernield, ette lijke telefoon- en telegraafverbindingen zijn gestoord, vele plaatsen zijn zonder licht. Te Apenrade kan het verkeer slechts met bootjes geschieden. De vuren der gas fabriek zijn door het water gebluscht, zoodat de stad voorloopig zonder gas zit. Alle tuinen zijn verwoest, geen huis is zonder waterschade. Alleen te Apenrade loopt de schade in de millioenen. De haven van Esbjerg dreigt over tc stroomen. In de marschen staat alles blank. Alleen in Jutland zijn vier spoorweg bruggen weggeslagen. De gistermiddag uit Kopenhagen vertrokken passagiersboot naar Lübeck wordt vermist. Op Laaland werd een dak van een huis 100 M. ver weggeslingerd. Op sommige plaatsen is 187 mm. regen gevallen. DUITSCH SCHIP gezonken? STOCKHOLM. 10 Juli. (V.D.l. Bij het eiland Hassloe is een reddingsboei aange dreven met den naam erop van het Duit sche schip „Karin II" Korten tijd tevoren heeft men in de nabijheid van de Zweed- sche oorlogshaven Karlshorna een schip met gebroken mast zien ronddrijven. Men vreest, dat de „Karin II" slachtoffer is geworden van den hevigen storm, die langs de Zweedsche kust heeft gewoed, doch zekerheid hieromtrent bestaat niet. Ook omtrent het lot van de bemanning verkeert men in het onzekere. HAMBURG, 10 Juli. (V.D.l Naar aanlei ding van dit bericht wordt medegedeeld dat een schip van dien naam niet staat ingeschreven in de Hamburgsche scheeps registers. Het is echter mogelijk dat men te doen heeft met een pleiziervaartuig dat niet als zeeschip is geregistreerd. ter dood veroordeeld en daarna onderscheiden. MOSKOU, 10 Juli. (V.D Het presidium van het Centraal Executief Comité heelt de militaire vliegtuigfabriek nr. 39 wegens buitengewone arbeidsprestatie de Lenin- orde toegekend. Aan de offecieele bekendmaking hiervan wordt toegevoegd, dat de verantwoordelijke leiders dezer fabriek, een groep ingenieurs, eenige jaren geleden wegens sabotage en centra-revolutionaire pogingen ter dood waren veroordeeld en naderhand begena digd waren. De veroordeelen hadden de G.P.Oe. verzocht door arbeid hun straf te mogen boete en waren in de vliegtuig fabriek te werk gesteld, waar zij een buitengewone arbeidsprestatie geleverd heb ben. Behalve de Lenin-orde heeft de tabriek nog een belooning in geld gekregen brand in een ijsfabriek. BEKAREST, 10 Juli. (V.D.l Tengevol ge van de groote droogte en hitte is te Ploesti in Roemenië zelfs een Ijsfabriek in brand geraakt. De fabriek brandde geheel uit. De gebruikelijke omstandigheid, dat het vuur in de opgeslagen voorraden rij kelijk voedsel vond, was hier echter niet aanwezig. De smeltende ijsblokken produ ceerden zooveel water, dat de brandweer het vuur toen spoedig meester was. De aangerichte schade bedraagt niettemin nog een half millioen lel. de „prinz-regent luitpold" gelicht. LONDEN. 10 Juli. (v.d.l Het vroegere Duitsche linieschip „Prinz-Regent Lult- pold" dat 12 jaar geleden bij Scapa Flow door zijn eigen bemanning tot zinken werd gebracht is gisteren na vele vergeef- sche pogingen eindelijk gelicht. Het schip zal gedokt worden en daarna worden ge sloopt. bandieten tegen elkaar. NEW-YORK, 10 Juli. (V.D.) Een van de bekende bandieten en smokkelbende-lei ders van Brooklyn, Carmeilo Liconti, werd in een New-Yorksch hotel door andere bandieten, waarschijnlijk van een con- curreerende bende, doodgeslagen en bo vendien met een mes ernstig gewond. De politie zoekt naar een zekere Grossman, die in nauwe relatie met Liconti stond en die van den moord verdacht wordt. Verder werd een zekere John Mundo, lid van een bende uit Chicago, per auto ont voerd naar een stille plek en daar ver moord, waarschijnlijk teneinde te voorko men dat hij inlichtingen zou geven bij het groote onderzoek, dat thans wordt inge steld naar de practijken der dranksmok kelaars. o een „siameesch tweelingpaar" gescheiden. NEW-YORK, 10 Juli. (V.D.) Te Balti more (Maryland) werd dezer dagen een tweeling geboren, die, op de wijze als de bekende Siameesche tweelingen, aan el kaar gegroeid waren. De ouders stemden toe in een operatie en de chirurgen moch ten het genoegen smaken, dat de operatie prachtig slaagde. De beide kinderen, wier wervelkolom met elkaar vergroeid waren, konden door het operatieve ingrijpen van elkaar gescheiden worden en in medische kringen beschouwt men de operatie als een phenomeen. De beide kinderen zullen bin nenkort elk nog een afzonderlijke operatie moeten ondergaan, waarna zij beiden als volkomen normaal beschouwd zullen kun nen worden. de heer t. lens overleden. Op 77-jarigen leeftijd is te Gouda plot seling overleden de heer T. Lens, direc teur der Rotterdamsche begrafenisonder neming te Gouda. Als uitlegger der kerk ramen van de bekende St. Janskerk, ge durende een reeks van bijna 50 jaren, ge noot de overledene bij duizenden bezoe kers, waaronder 'n aantal vorstelijke per sonen, groote bekendheid. De overledene was drager van de eere medaille Oranje-Nassau. bestuur der meelcentrale. Het bestuur der Meelcentrale is als volgt samengesteld: W. M. Ebbink, referendaris bij het De partement van Bmnenlandsche Zaken en Landbouw te 's-Gravenhage, voorzitter; mr. J. a. v. Sonsbeeck, te Amsterdam; A. Boonstra, directeur van het Station voor maalderij en bakkerij, te Wageningen; A. de Koster, directeur van de N.V. Meel fabriek „De Sleutels", v.h. de Koster Co., te Leiden; J. K. P. Kraan, directeurs-van de N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche I Bakkerij, te Rotterdam; M. Molenaar, di recteur der N.V. P. Molenaar en Co.'s Meel fabrieken, te Westzaan; J. Luchsinger, directeur der N.V. Maalproducten Maat schappij, te Amsterdam; Th. C. Verkley, directeur der N.V. Handelmaatschappij v.h. Grippeling en Verkley, te Amsterdam; J. P. F. Janssen, directeur der N.V. Offer- meyer's Commissiehandel, te Amsterdam; W. Berkhoff, voorzitter van de Nederland sche Banketbakkersvereeniging, te Am sterdam; J. C. Redelé, directeur der Victoriafabrieken te Dordrecht; K. C. Honig Mz., directeur der N.V. Stijfsel- fabriek „De Bijenkorf", te Koog a. d. Zaan; L. A. J. Waterreus, directeur der N.V. Ko ninklijke Fabrieken v.h Paul C. Kaiser, 's-Gravenhage; Fred. C. Stahle, voorzitter van den Nederlandschen Bakkersbond, 's-Gravenhage; K. de Boer, voorzitter van den Bond van Verbruikscoöperaties, 's-Gravenhage. Met de voorloopige leiding van het bu- 'reau der Meelcentrale is belast de heer H. M. Abraham 's-Gravenhage. demonstraties en uniformen verboden. MUNCHEN. 10 Juli Officieel wordt medegedeeld dat het Beiersche ministerie van Binnenlandsche Zaken met goedkeu ring van den Ministerraad voor het heele Beiersche staatsgebied een algemeen de monstratieverbod heeft uitgevaardigd, w. o. vallen alle politieke vergaderingen in de open lucht, alle optochten en propa- gandabe toogingen. Tevens is uitgevaardigd een algemeen uniformverbod waarbij het dragen der uniformen der politieke partijen alsmede het dragen- van insignes dezer partijen is verboden. Het verbod treedt terstond in werking en is voorloopig van kracht tot 30 September a.s. Het is vooral van beteeke- nis omdat te Munchen het hoofdkwartier van Hitler is gevestigd, bezet door een groot aantal nationaal-socialisten, die al len in-uniform zijn gekleed en zich waar schijnlijk heftig tegen het uniformverbod zullen bezetten. academische examens. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Voetpuntsmeetkundige plaatsen en ver wante figuren in verschillende ruimten" de heer P. W. Steenbergen, geboren te Den Haag; idem tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift getiteld; „Het Haagsche voogdijverdrag en zijne toepas sing in Nederland" de heer A. Klein, geb. te Olst: idem tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld: „Uitbrei ding van het tweeling-onderzoek in Ne derland" de heer C. Ph. Schokking, geb. te Koudum (Fr.). Geslaagd is voor het candidaatsexamen Slavische taal en letteren mej. L. Elten- burg (Bussum); doctoraal examen rechts geleerdheid de heer E. L. Visser (Voor burg) en mej. M. M. van der Slooten (Den Haag)voor 't candidaatsexamen rechts geleerdheid de heer B. W. Kranenburg (Leiden); voor het candidaatsexamen godgeleerdheid de heeren L. H. Ruiten berg (Leiden). F. E. van Leeuwen (Win schoten) en J. JF. van Royen (Amster dam). Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer B. L. de Regt (den Haag). Arts examen le gedeelte mej. S. Koeleman (Rotterdam) en de heeren J. M. Soeters (den Haag), A. v. d. Cingel, (Noord- gouwe Z.), H. M. C. Poortman (Haarlem), R. A. Brenkman (Leiden) en C. J. P. Mod derman (den Haag). Bevorderd zijn tot arts de heeren P. Swarts (den Haag). A. Hoedemaker (Berg- schenhoek), W. J. P. de Raadt (den Haag) en mej. C. E. J. H. Veen (den Haag). Niet W. Vera, maar W. Verra is bevorderd van de 2de naar de 3de klasse van het Sted. Gymnasium. de vergiftigingsgevallen te erica. Het onderzoek. Omtrent het onderzoek naar de oorza ken der vergiftigingsgevallen te Erica had de „Emmer Courant" hedenochtend een onderhoud met dr. Th. van Heelsber- gen te Utrecht, die mededeelde, dat het onderzoek in het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid nog geen posi tief resultaat heeft opgeleverd. Dr. Van Heelsbergen wees op de groote moeilijk heden, die verbonden zijn aan het aan- toonen van gevallen van vleeschvergif- tiging. De eenige aanwijzing, die verkre gen was, geeft slechts aanleiding het onderzoek in een bepaalde richting voort te zetten. Ook de directeur van den Provincialen Keuringsdienst te Assen, dr. Zijlstra, kon nog geen verdere mededeelingen doen. nederland—belgië. Geen sprake van onderhandelingen. In verband met geruchten over onder handelingen tusschen België en Neder land heeft het Nederlandsch Correspon dentie-Bureau zich gewend tot den Bel gischen gezant te 'e Gravenhage, den heer Ch. Maskens ,die zoo welwillend was, het volgende mede te deelen: Van onderhandelingen tusschen beide landen is op het oogenblik nog geen sprake. Wel ls er sinds geruimen tijd een niet-officieel contact en langs dezen weg worden de algem. vraagstukken, voort vloeiende uit het verdrag van 1839, be sproken. Dit niet-officieele contact ontwikkelt zich in goede richting en er is reeds een betere voeling tusschen beide landen ont- De heer Maskens sprak de hoop uit, dat later het contact langs meer officl- eelen weg voortgezet zou kunnen worden. Verdere bijzonderheden omtrent deze aan gelegenheid, alsmede over de personen, die met deze materie belast zijn, wenschte de heer Maskens, in verband met zijn positie als officieel vertegenwoordiger van het Belgische gouvernement nu niet mede te deelen. Wij vroegen den gezant nog naar zijn meening over een Belgisch-Nederlandsche tolunie. waarop de heer Maskens zeide, zich er zeer over te verheugen, wanneer er ook van economisch standpunt goede betrekkingen tusschen beide landen be staan. Het verdrag van Oslo, dat in deze richting gaat, is in Brussel dan ook zeer goed ontvangen. De idee van een Ncl- gisch-Nederlandsch tolverbond is echter nog niet verder gekomen dan beschou wingen in de pers. Van eenige voorberei dingen is nog geen sprake en zelfs is den gezant omtrent de meening zijner re geering in deze aangelegenheid niets be kend. stoomschip in brand. De Belgische mailboot naar Calais en Dover, die hedenmorgen van Antwerpen is vertrokken heeft noodseinen gegeven. Het schip bevindt zich bij de Biezeling- sche ham tusschen Hansweert en Hoedc- kenskerke en heeft brand in het voor- ruim. Het schip heeft assistentie ge vraagd. Nadere bijzonderheden ontbre ken. arbeidsongeval. Hedenmorgen kwam de schilder B„ te Venlo, die bezig was den hoogen ijzeren schoorsteen van het gebouw der Electri- sche Centrale te verven, plotseling te val len. Door het dak van het gebouw viel hij tusschen verschillende buizen en kwam ten slotte terecht in een putje met vuil water een va', van ongeveer 30 Meter. Met kneuzingen aan hoofd en ledematen werd hij opgenomen en naar het R.-K. ziekenhuis St. Jozeph overgebracht. Op het oogenblik is zijn toestand redelijk wel. onregelmatigheid bij gemeenteraadsverkiezing. In de gisteravond te Eigelshoven (Lim burg) gehouden gemeenteraadsvergade ring is het voorstel van den heer Ubagh, op grond van een request, als zouden on regelmatigheden zijn gepleegd bij de on langs gehouden verkiezingen voor den ge meenteraad, de verkiezing ongeldig te ver klaren en aan Ged. Staten de beslissing over te laten, met 4 tegen 3 stemmen aan genomen. De heer Schermer, die tegen stemde, zei onmiddellijk bij Ged. Staten een request te zullen indienen. de ontvoerde kinderen. Bi) de politie te Amsterdam is bericht gekomen dat de beide Duitsche kinderen, die uit een pension aan den Amstel door een jongeman zijn meegenomen, te Dus- seldorf bij den vader der kinderen zijn aangekomen. De zaak is hiermee voor de politie af gedaan. AMSTERDAM, 10 Juli. Verdeelde markt. Olie's flauw. Industrieelen onregel matig. Suikers weinig veranderd. Tabakken prijshoudend. Rubbers gedrukt. Algem. Expl. en Youngleening flauw. Amerikanen stil. De stemming op de ochtendbeurs was niet ongunstig en verschillende fondsen wisten zich op of zelfs boven de overige slotprijzen te handhaven. De houding van Berlijn was echter oorzaak van een reactie, die hier en daar in het officleele verkeer vrij ernstige dalingen tot gevolg had. Dat was allereerst met Koninklijke het geval, die hedenmorgen het gisteren geleden ver lies hadden ingehaald, doch 's middags weer op het vorig slotniveau terecht kwamen. H.V.A 's noteerden hedenmorgen 10 pet. hooger maar bedongen in het officieelc verkeer bij de opening nog plm. 5 pet. hooger, welke avance in het verder ver loop nog meer werd gereduceerd. De min der courante soorten weinig veranderd. Van Industrieelen waren A.K.U/s bepaald flauw in verband met dc tendenz te Berlijn. Unie Levers waren weinig veranderd, evenals Philips. Calvé Delft. Aceoustiek en de Ned. Ford-aandeelen. Tabakken wa ren stil en weinig veranderd. Rubbers werden algemeen lager genoteerd in ver band met de reactie van den prijs van het product in New York. Eenige affaire had plaats in Algem. Expl. die verlies leden in verband met het voorstel tot overdracht der concessies van contanten. Scheepvaarten waren stil. Young-obli- gaties waren flauw. Amerikaansche fond sen waren stil en de koersen over het ge heel weinig veranderd. wisselkoersen. Engeland 12.08 1/4; Duitschland 58.911/2; Frankrijk 9.74 1/2; België 34.69 1/2; Zwit serland 48.19; Oostenrijk 34.95; Denemar ken 66.52 1/2; Zweden 66.52 1/2; Noor wegen 66.60; New-York 2.48 5/16; Prolon gatie 3/4 °/t. LEIDEN, 10 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 441 runderen. 184 kalveren, 261 schapen. 49 stieren. Prijs f.90485. 136 kalf- en melkkoeien f220390, hahdel .tug. 77 vare-koeien f. 175260, handel flauw. 179 vette ossen en koeien, f. 230445, per K.G. schoon aan den haak f. 0.570.96, handel stug. 44 vette kalveren f. 40120, f. 0.09 1.20. 140 nuchtere kalveren f.915, han del vlug. 261 vette schapen, f. 2440, han del matig. 886 lammeren f. 1422. 996 mestvarkens f. 1331. Londensche 3034 ct. p. K.G. levend gewicht. Zouters 3237 ct. handel matig. 1309 biggen f. 69. 6 Paarden f. 160225. 3 veulens f. 85110. 7 bokken en geiten f. 48 per stuk. Kaasmarkt, 10 Juli. Aangevoerd 167 partijen kaas. le soort Goudsche kaas f. 40— 44, 2e soort idem f. 3438, le srt. Leidsche kaas f. 44—48, 2e soort idem f. 36—42. Han del matig. Aan de stadswaag gewogen 110 partijen, 4567 stuks, 39349 K.G. Aangevoerd Goudsche kaas 134 partijen, Leidsche kaas 33 partijen. BODEGRAVEN, 9 Juli. Aanvoer 22105 eieren. Prijs wit f. 3.804.10, bruin f. 4.10 4.60. Eendeneieren f. 3.603.90 p. 100. Kippen f. 0.301.30 p. stuk. BOSKOOP, 9 Juli. Rozen per bos: Mar- cel-Royer 27 ct. Polyantharozen 5970. Keizerin Aug. Victoria 23. Else-Poulsen f. 1.20. Florex f. 0.901. Edith-Helen 41 ct. Hadley 6383. Claudius Pernet 3851. Butterfly 3543. Columbia 2426. Wilh. Kordes 6080. Golden Ophelia 1827. Ophelia 1823. Rosalandia 3043. Pauls- Scarlet 2128. Kilham 59—80. Jules Bou- ché 26—32. Phoebe 26—41. Mac Keiler 39— 41. Brlarcliff, 1923. Potin 15. Diversen p. bos: Gerbera 5060. Delphinium 1216. Iris 14. Anjers 1623. Lathyrus 911. Le lies 70. Clematis, Durandi 4448 ct. HOOFDDORP, 9 Juli. Graanmarkt. Rogge f.45, Gerst (chevalier f.6.256.75; Ha ver f. 5.256.25; Duiveboonen f. 1215;' Groene erwten f.79: Karwij f.2122: Blauwmaanzaad f.3334; Kanariezaad f. 13—14. Alles per 100 K.G. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Juli. Tuin- bouwver. Katwijk en O. Duke of York f 1.80 2.30; idem drielingen f. 0.701.00; eer stelingen f. 1.802.50; idem drielingen f. 0.701.20; peen per 100 bos f. 7.009 50. Aanvoer: 560 kisten aardappelen; 5150 bos peen. RIJNSATERWOUDE, 9 Juli. Aangevoerd 6671 kippeneieren, Prijs f. 3.504.50 p. 100. 349 eendeineleren f. 33.75. ROELOFARENDSVEEN, 9 Juli. Snijboonen f.3—3.40, id. stek f. 1.40—1.80. Peulen 45— 85. Capucijners f. 2.20. Tuinboonen 55 per 10 K.G. Augurken: Grof f. 1.952.15. Bom men f. 1.15—1.20. Stippel f. 0.70 p. 25 K.G. WOUBRUGGE, 9 Juli. Aanvoer 5900 eieren. Middenpriis kippeneieren f. 3.95, eendeneieren f 3.40 p. 100 stuks. Boter 65 70 ct. Kaas 2528 ct. per pond. ZEVENHOVEN, 9 Juli. Aangevoerd 8058 eieren. Prijs kippeneieren f. 3.50—4.50. Een deneieren f. 3.10—3.50 p. 100 stuks. Boter f. 0.640.70 p. pond. Kaas f. 0.32 per pond. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders PIETER SPRINGER en JANSJE STAVLEU, den 25sten Juli hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen en Verloofde. Leiden, 10 Juli 1931. Waardgracht 25. 6793a 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3