VERKADE REEP IOCEN IETS GOED s 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 9 Juli 1931 Derde Blad No. 21872 SPORT. internationale 81, [tenniskampioenschappen te noordwijk. zwemmen. waterpolo. zeilen. athletiek. wielrennen. CHOCOLADE voetbal. schaken. INGEZONDEN. FEUILLETON. De Blauwe Diamanten van Mijnheer Merchison H SF---- SPANNENDE STRIJD TUSSCHEN LEEMBRUGGEN EN GASLINI. (.Van onzen redacteur). I wü missen te Noord wijk dit jaar tennis- sterken als Tilden of Hunter, die zoovele iaren de groote attractie en sensatie van het tournSoi zijn geweest en wier namen alleen reeds voldoende waren om honder den belangstellenden te trekken naar het schitterende bapen-complex der Noord- wiiksehe SportvereenigingNiettemin waren er gisteren reeds heel wat kijkers, terwijl met het stijgen der spanning de be volking der tribunes thans snel zal toe nemen En dit tournooi is het waarschijn lijk tenslotte ook ten volle waard! Men- schen als Gaslini, Maier, Boyd en hoe al die andere grootheden dan ook heeten mogen, zijn ongetwijfeld veel minder roem rucht dan de genoemde Amerikanen, dan de Fransche Davis-cup-ploeg, dan Prenn of Menzel, maar hun spel is nochtans van Internationale klasse en is derhalve ruim schoots voldoende om het sportlievend publiek te boeien. Vooral als één van hen in niet al te grootschen vorm is en dan juist een tegenstander treft, die gerouti neerd en ook sterk genoeg is om daarvan een nuttig en dankbaar gebruik te maken! Het voorbeeld dienaangaande leverde gis teren de partij tusschen den Italiaanschen Davis-Cup-speler Gaslini en onzen land genoot Leembruggen, waarin de zwart- jokkige vreemdeling vijf sets noodig had om de overwinning te bevechten. Zijn zege was verdiend, maar het is een dubbeltje op zijn kant geweest of de „geplaatste" Italiaan was door een niet-geplaatsten Nederlander aan den dijk gezet! Aanvankelijk leek het daar heel weinig op, zonder zich bovenmatig in te spannen Ton Gaslini de eerste twee sets en er was laarschijnlijk niemand, die Leembruggen ten nog een simpele kans durfde te geven, ■aar onze landgenoot bleef stug verde lgen. waagde zich af en toe naar voren (n won tot aller verrassing de derde set ®aet 7—5. De rust scheen Gaslini goed te Rebben gedaan; hij werd weer veel actie ver, joeg zijn fraaie gesneden drives laag Óver 't net, bracht rijke variatie in zijn spel en stond dra met 41 voor. Doch ander- piaal kwam de ommekeer. Was het gebrek lan uithoudingsvermogen? Was het een lekort aan wedstrijd-routine, doordat hij ieruimen tijd niet gespeeld heeft? Hoe het Kj: Leembruggen benutte de kans, kwam gelijk, tóén op 54 en 40—30 in zijn ser- yice-gameGaslini werd naar het net gelokteen keurige loben ook de gierde set was door Leembruggen gewon- len! De finale gaf strijd tot 54 voor Gaslini. Leembruggen onderging toen plot- eling een sterke reactie in zijn spel, was nisschien ook al te zeer vermoeid en moest net 4—6 de vlag eervol strijken. Gaslini hens spel intusschen niet is meegevallen dient thans Zappa nog te kloppen om den kwart-eindstrijd te bereiken. De Spanjaard Maier is reeds zoover door gemakkelijke overwinningen op Kan en Sissener. Veel belangrijke partijen in het heeren-enkel- ipel waren er gisteren overigens nog niet. De roodharige Boyd speelde wat met Btradmeyer, terwijl de Duitscher Hansch alleen in de tweede set moeilijkheden had met Fedostiani. Misschien zal Knottenbelt hem beter partij kunnen geven vandaag. Mie geplaatste spelers handhaafden zich gisteren nog! In het dames-enkelspel bereikten mej. A Kerkckhof en mej. Adamoff (Frankrijk) pereids de vierde ronde; eerstgenoemde zonder een enkelen wedstrijd te spelen. De Italiaansche kampioene, mej. Valerio, trok in deze afdeeling de aandacht door haar buitengewoon merkwaardige service, welke zeer veel geleek op die, waarmede indertijd de heer Mishu de verzamelde ^nenigte tot schaterlachen bracht. Zij was niettemin thans veel minder komisch. Hetgeen bewijst dat de potsierlijkheid bunder in den slag dan wel in den per- Toon schuiltEen surprise was hier nog de nederlaag in drie sets van mej. Spit kegen mej. Vilder. De dubbelspelen zijn gisteren nog nau welijks begonnen. Wij bepalen ons er daar om toe naar de uitslagen te verwijzen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel le ronde: F. Stradt- meyer sl. W. Kerckhof 36, 86, 60. 64 F. Fedostiani sl. J. O. Thate 60, 61, 61; W. Dreesman sl. C. F. Henrotin 63, 63, 86; dr. H. Lüttjens sl. jhr E. Teixeira de Matthos 60, 63. 6—1; P. van Geer wint van J. H. van Hees w.o.; P. Gaslini sl. J. Ruys 6—2. 62, 64; G. Leembruggen wint van J. Ramaer w.o.; dr. A. Zappa sl. Th. Hugan 96, 64, 75, 46, 64; A. F. L. de Quant wint van A. M. Legeay w.o.; ir. A. Knappert sl. J. Backer 62, 62, 62; F. J. Thoolen jr. sl, J, Heymans 6—4, 6—4 62, E. Maier sl. jhr. W. van den Does 62, 6—0. 6—2; L. Tous- saint sl. H. Lüttjens 6—2, 6—2, 61 2e RondeR Boyd sl. F. Stradtmeyer 86. 60, 62; F. Fedostiani sl. L. van der Wel 6—0, 6—1. 6—2: L. Haensch sl. W. Dreesman 60, 119, 64; J. van Olst sl. P. van Geer 62, 62, 61; dr. A. Zappa sl. E. Nelwan 75, 62, 6—1; O. Koopman sl. H. M. A. van Berckel 6—0, 6— 2, 61; ir. A. Knappert sl. A. F. L. de Quant &7-1, 6—2, 6—2; H. Satch sl. W. Dreesman 60, 64, 60; A. R. Sissener sl. F. J. Thoolen jr. 63, 61. 61; E. Maier sl. mr. J. R. Kan 61, 61, 63; F, Kuhlmann sl. E. Nielssen 62, 61, 6—4; P. Gaslini sl. G. Leembruggen 6—2. 64, 5—7, 4—6, 6—4; L. del Castillo sl. G. E. Castendijk 62, 62, 6—4: L. Toussaint sl. H. E. Lefrandt 1—6; 6—0. 9—7, 8—6. 3e Ronde: E. Maier sl. A. R. Sissener 61 6—0, 6—2. Damesenkelspel le ronde: mevr. F, Isaac sl. mej. E. van Herwijnen 64, 75; mej. E. Swart sl. mevr. J. van Lindonk 6—0, 62; mevr. M. Dros—Canters sl. jkvr. E. van Citters 60, 6—1; mej. M. van End». Pflügner sl. mej. C. Kalis 63, 62; mevr. R. van Tricht sl. mej. W. van Hasselt 61, 6—4; mej. H. C. van der Heide sl. mevr. C. Vrins 68, 97, 75; mej. Z. Kereckhoff sl. jkvr. P. de Geer 6—1, 6—4; mej. C. de Vilder sl. mej. N. J. Dpit 75, 46, 64; mevr. I. Friedleben sl. mej. T. van Tien hoven 62, 6—0: mej. L. W. van Lindonk sl. mevr. A. F. Wilkens 63, 64; E. Belzer sl. mej. K. Pabst 64, 62. 2e Ronde: mevr. T. Schomburk sl. mej. Vrins 6—3, 9—7, 7—5; mej. Z. Kerckhoff wint van mej. A. Scriven w.o.; mevr. S. Henrotin sl. mevr. A. Waller 60, 62; mej. L. Valerio sl. mevr. B. Koopman 86, i 61: mevr. M. R. Jonquiere sl. mej. S A. de Josselin de Jong 6—2, 63; mej. M. Hom wint van mej. W. Kerckhoff w.o.; mevr. M. DrosCanters sl. mevr. E. Ra maer 6—1, 62; mej. J. Sigart sl. mej. H. J. van der Laan 61, 60. 3e Ronde: mej. A. Kerckhoff wint van mevr. E. Guyot w.o.; mej. I. Adamoff sl. mej. M. Hom 6—3, 7—5. Gemengd dubbelspel le rond: mej. A. Kerckhoff en W. F. Weber sl. mej. K. Pabst en C. F. Henrotin 61, 4—6, 61; mevr. B. Koopman en O. Koopman sl. mej. S. A. de Josselin de Jong en J. Ruys 62, 61; mevr. F. Isaac en A. R. Sissener sl. mej. W. van Hasselt en R. van der Wel 61, 6—1; mej. J. Mensing en Ch. E. Hoeke sl. jhvr. P. E. de Geer en Chr. J. E. Engelberts 46, 6—2, 75; mej. H. E. J. van der Laan en J. de Granada sl. Z. Kerckhoff en W, Kerckhoff 64, 63. 3e. Ronde: mej. L. van Vliet en D. P. M. Gratama sl. mej. C. Kalis en G. van der Meer 61, 64 Heerendubbelspel le ronde: J. van Olst en T. Hughan sl. J. Backer en E. Nielssen 6—0, 6—1, 6—1. WEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Woensdag 15 Juli, des nam. te 7 uur houdt De Zijl haar volkswedstrijden. Hierbij zullen enkele kampioenschappen van Leiden verzwommen worden. Er is verder een waterpolo-wedstrijd De Zijl I G. Z. C. II. Op Zaterdag 18 Juli, des nam. te 3 uur worden de onderlinge wedstrijden gehou den voor leden en adspirant-leden van „De Zijl". Er is verder een demonstratie schoonspringen door de Ned kampioenen: mej. G. Klapwijk, Rotterdam en den heer J. Stotijn, Den Haag. Waterpolo: De Zijl 2Poelmeer 1 en De Zijl 1Maas 2. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN H. Z. V. (HILLEGOM). De onderlinge zwemwedstrijden, die gis teravond in de gemeente-zweminrichting te Hillegom gehouden zijn. waren druk bezocht, het vrij gure weer in aanmerking genomen. De deelneming stond alleen open voor leden van de Hillegomsche Zwemvereeniging. Het programma, be staande uit 16 nummers, is snel afge werkt. De winnaars waren: 50 meter rugslag voor jongens: P. Velt- huys 65 1/5 sec. 50 M. rugslag meisjes: Bets Walraven 53 sec. 50 M. schoolslag dames: M. Paardekoo- per 50 3/5 sec 50 M. vrije slag heeren: J. Sissing 40 1/5 seconde. 50 M. rugslag dames: M. Paardekooper 57 1/5 sec. Onder water zwemmen heeren: 1. W. Telkamp; 2. M. Kraay. Onder water zwemmen dames: 1. T. Gij- selaar. 100 M. vrije slag dames: M. Paardekoo per 1 min. 45 3/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes: Nel Paardekoo per 47 sec. 50 M. rugslag heeren: J. Cardol 55 3/5 s. 50 M. schoolslag jongens: P. Velthuys 45 4/5 sec. 50 M. schoolslag meisjes: Bets Walraven P. d. 48 1/5 sec. 100 M. schoolslag heeren: H. Meijer 1 min. 53 sec. De heer Van Hannink voerde verscheide sprongen uit, hetgeen zeer in den smaak viel. Ook de heer L. Kraay en mej. J. Paar dekooper voerden eenige sprongen uit. De estafette dames vrije slag 5 x 50 M. werd gewonnen door ploeg 1 in 4.48 2 '5 min., tegen 4.49 min. voor ploeg II. Estafette heeren vrije slag 5x50 M. ploeg I 4.5 2/5 min., ploeg II 4.7 4/5 min. Beide estafettes waren zeer spannend. De avond werd besloten met figuur- zwemmen door dames leden welk nummer als steeds veel bijval ondervond. Vóór de uitreiking der prijzen deelde de voorzitter, de heer L. Burggraaf mee, dat op 22 Juli Schoolwedstrijden gehouden zullen worden. Hij verzocht om de noo- dlge medewerking daarvoor en wekte op dat ieder leert zwemmen. D. W. R.—DE ZIJL 4—1. Gisteravond werd te Haarlem de water- polowedstrijd gespeeld tusschen de zeven tallen van D. W. R. (Haarlem) en De Zijl (Leiden). De „Waterratten" wisten deze match te winnen met 41, waardoor zij het kampioenschap van de 3de klasse C van den N. Z. B. behaalden. DE WEDSTRIJDEN TE KIEL. Men meldt uit Kiel aan het Hbld.: Gisteren werd de beslissende wedstrijd verzeild voor de wisselprijzen in de twaalf- voetsjollenklasse. Bob Maas won met de Bern deze race en werd daardoor voor een jaar houder van den Busley-herinnerings- prijs; Plisch werd in dezen wedstrijd tweede. De Nederlandsche Molenbeker door eenige Nederlandsche vrienden verleden jaar uitgeloofd werd ditmaal gewonnen door den ook ten onzent welbekenden zeiler Obst van den Norddeutschen Regatta- verein, Hamburg. MEJ. RIJSTER NAAR BRUSSEL. Naar wij vernemen Is mej. B. Kuster (Nieuw Brunhilde) door de „Endat" uit- genoodigd om deel uit te maken van de Hollandsche ploeg, die op 2 Augustus te Brussel zal uitkomen. Zij zal starten in de nummers 80 M. of 100 M. hardloopen. DE TOUR DE FRANCE. Gisteren ging de tocht van de Tour de France door de Pyreneeen en wel van Pau naar Luchon, een afstand van 227 K.M. De aankomst der rijders was als volgt: 1. Antonin Magne (Frankrijk) 8 u. 56 min. 03 sec.; 2. Pesenti (Italië, 9.00.45; 3. Demuysere (België) 9.03.47; 4. en 5. De- waele (België) en Buchi (Zwitserland), zelfde tijd; 6. Peglion (Frankrijk), zelfde tijd; 7. Le Calvez (Frankrijk). 9 1002; 8. Schepers (België), 9.16 50; 9. Mauclair (Frankrijk); 10. Rebry (België), beide zelfde tijd. SWIFT. Zeker door het ongunstige weder ver schenen er maar 7 renners aan den start, waarvan maar één A-klasser. Nu was het, gezien den feilen wind, wel bijna ondoen lijk de records te verbeteren, maar juist moeten sportmenschen in het algemeen zich wennen, onder alle omstandigheden hun sport te beoefenen. Mooi-weer renners zijn er genoeg. Er is ondanks den krachtigen wind toch nog een aardige tijd gemaakt, wat uit on derstaand staatje wel blijkt. le werd C. Straver in 33 m. 37 sec.; 2. A. de Ruyter, in 34 min. 11 sec.; 3. E. Sla- dek in 35.16.4; 4. R Riethoven in 37.42; 5. J. Riethoven Az„ 39.44: 6. W. Roelandse, 42.33; 7. C. den Uyl, 43.45. RECLAME. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Hedenavond zal te Boskoop op het ter rein aan de Puttekade een wedstrijd ge speeld worden tusschen „De Boskoopsche Boys" combinatie en „Old Love-elftal". De harmonie „Excelsior" verleent haar medewerking. FIDES PACTA-COMBINATIE HAAG WEG-KWARTIER. Zaterdagmiddag te 4 uur spelen boven genoemde ploegen een vriendschappelijken wedstrijd op het R.C L.-terrein. Het Haag- wegkwartier komt met de volgende spelers: doel: Van Leeuwen; achter: v. d. Voort en Ginjaar; midden: v. d. Horst, Pardon en Klootwijk; voor: Leupe, Van Dam, Loef, Wezel Jr. en Slagwijn. 3KLEURE 3 SMAKEN 9783 WEENSCHE BEROEPSVOETBALLERS IN NEDERLAND. Op het oogenblik toeven twee bekende Oostenrijksche profclubs in Nederland, Wacker en Austria, die hier telkens in het avonduur een aantal oefenwedstrijden spelen. Wacker speelde reeds te Almelo met 2—2 gelijk tegen Heracles en klopte te Tilburg L.O.N.G.A. met 7—0. Het verdere programma voor Wacker luidt; 11 Juli te Utrecht tegen het Utrechtsche elftal, 12 Juli te Groningen tegen Be Quick, 15 Juli te Leeuwarden tegen Frisia, 18 Juli te Haarlem tegen Haarlem, 19 Juli te Zwolle tegen Z.A.C., 26 Juli te Dord- recht tegen D.F.C., 1 Augustus te Amster- j dam tegen Blauw Wit, 2 Augustus te Am- j hem tegen Vitesse, 5 Augustus in Den Haag tegen V.U.C., 8 Augustus in Enschedé j tegen Sportclub Enschedé, 9 Augustus in Hilversum tegen 't Gooi, 15 Augustus in Wageningen tegen Wageningen en 16 i Augustus te Eindhoven tegen P.S.V. Het voorloopig programma voor Austria. die gisterenavond in Den Haag tegen i A.D.O. speelde, luidt: 9 Juli in Amsterdam tegen Blauw Wit, 12 Juli in Deventer te gen Go Ahead en 19 Juli in Almelo tegen Heracles. Msb. o i TIJDSCHRIFTEN. „Sport in Beeld" opent met een foto van i de nieuwe eerste-klasse-voetbalclub „Xer xes". Bert Prinsen Geerlings geeft een voorbeschouwing over de wedstrijden om „Den Grooten Prijs van Nederland". Dit nummer bevat verder o.m. plaatjes van het athletiek-tournooi te Rotterdam en de „Itosa" in het Amsterdamsche Stadion. CAPABLANCA—DR. EUWE. Het programma van de tien schaak partijen tusschen Capablanca en dr. Euwe is als volgt: Eerste partij: Zondag 12 Juli in de Militiezaal te Amsterdam, aanvang 2 uur. Tweede partij: Dinsdag 14 Juli, zelfde plaats en tijd. Derde partij: Donderdag 16 Juli, zelfde plaats en tijd. Vierde partij: Zaterdag 18 Juli, te Den Haag, aanvang twee uur. Vijfde partij: Maandag 20 Juli, te Rot terdam, aanvang twee uur. Zesde partijWoensdag 22 Juli te Den Haag, aanvang twee uur. Zevende partij: Vrijdag 24 Juli, te Am sterdam, Militiezaal, aanvang twee uur. Achtste partij: Zondag 26 Juli, zelfde plaats en tijd. Negende partij: Dinsdag 28 Juli, zelfde plaats en tijd. Tiende partij: Donderdag 30 Juli, zelfde plaats en tijd. Het uur van voortzetting wordt in de zaal bekend gemaakt. Toegang alleen voor introducé's. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET GYMNASIUM EN DE HEER v. BEECK Geachte Redactie, Het voorstel van Curatoren van het Gymnasium om den heer A. L. van Beeck, die den leeftijd van 65 jaar heeft over schreden, nog voor een jaar te benoemen tot leeraar aan het Gymnasium heeft in den Raad dezer Gemeente aanleiding ge geven tot een bespreking, die eenige rec tificatie behoeft. U zou mij daarom zeer verplichten door in Uw blad te willen mededeelen: le. dat de heer van Beeck niet heeft verzocht nog een jaar in functie te mogen blijven, maar dat ik, gemachtigd door Curatoren, bij den heer van B. er op heb aangedrongen om nog een jaar in functie te willen blijven; 2e. dat de heer Vallentgoed volkomen gelijk heeft, wanneer hij beweert, dat zeer velen de betrekking van den heer van Beeck willen overnemen, maar blijkbaar niet weet, wat de heer van Beeck voor het Gymnasium beteekent, noch, dat tegen woordig van de sollicitanten naar een be trekking bij het Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs ongeveer 90 a 95 °/o voor eeri groot Gymnasium, als het Leidsche, on bruikbaar is. Hoogachtend, Uw dw„ D. E. BOSSELAAR Gymn. Rector. «Geautoriseerde vert. uit het Engelsch van J. S. FLETCHER door Jhr. C. A. L. v. d. W. (Nadruk verboden). HOOFDSTUK XXIV. Vermist. o- ?eze hiededeeling wekte natuurlijk «groote verbazing; dat was duidelijk op ■alle gezichten te lezen. Mevrouw Elphinstone? riep Manners 1 2'j dat testament? erdale's eerste opmerking hierover J "'P rustigen toon gezegd. %B.-_ Jfoe weet u dat? vroeg hij. Voor zoo- tamlïï o.o'tepó is, had Mazaroff het tes- tS v u z'cl1' 'X3en Lij vermoord werd. ïppvoi r zoover wij weten, was dat het 1"antwoordde Crole. Hij nam het Ynrir n u kontoor van Postlewhaite te herh»-ln v werd "'et gevonden in den Ik S n verklaring daarvoor? Ja! vrnni, JIe^e1Ien boe wij weten, dat me- phlnstone dat stuk had. Hij hpi il-p ar,?a mede op welke wijze Sheila braohi »t "ekregen en naar Londen ge- meiri,,; N",vervolgde hij. is de vraag hoe Zii E'Phinstone het in handen kreeg tw/ü Sisteravond in Londen en May- Zii ui» beeft haar daarover ondervraagd. f zij liet echter niets los. I weT* V.een woord' bevestigd Maythorne. Ik J viel 7ii .op ae verdenking die op haar I zeggen weigerde echter beslist om iets te hebhe^anmpaLzijr,da,arvoor wel een reden voelde. U wees er op, dat u het aan de politie zou meedeelen, niet waar, May thorne? Dat deed ik. Dat maakte op haar totaal geen indruk. Haar houding was alsof zij wilde zeggen: bemoei je met je eigen zaken! Waar kunnen wij mevrouw Elphinstone vinden? vroeg Corckerdale. In Short's Hotel, antwoordde May thorne. Dan geloof ik, dat het het beste is, als Manners en ik eens naar haar toe gaan. U zei dokter, dat u op reis gaat Wanneer dacht u te vertrekken? Den juisten datum heb ik nog niet vastgesteld. Ik denk aan het eind van de volgende week. Het lijkt mij beter om uw vertrek een poosje uit te stellen, dokter. Uw getuigen verklaringen zullen wij zeker noodig hebben en ook die van uw bediende. Pars- lave is geboortig uit Marrasdale, niet waar? Dan zal hij zeker wel goed weten, hoe mevrouw Elphinstone er uit ziet. Ik ken haar al heel wat jaren, mijn heer, sinds den tijd dat zij in Marras dale kwam wonen. Zag je haar dikwijls, Parslave? Bijna eiken dag, mijnheer. En je twijfelt er niet aan, dat het mevrouw Elphinstone was, die je op dien bewusten avond zag? Neen, mijnheer, dat weet ik vast en zeker. En dokter u is er ook zeker van, ofschoon u mevrouw Elphinstone natuur lijk niet zoo goed kent? Ik ben er zeker van, antwoordde dr. Eccleshare; daarvoor ken ik haar vol doende. Mijn gastheer, mijnheer Court- hope, is haar neef. Hij, Armintrade en ik hebben twee of drie malen op Marras dale Tower gegeten. En dan ben ik haar verschillende keeren buiten tegengeko men. Ik ben er van overtuigd, dat zij de vrouw is, die Parslave en ik dien avond van Reiver's Den zagen komen. Zullen wij dan naar Short's Hotel gaan Manners vroeg Corckerdale. Dat lijkt mij het beste. Wij stonden allen op. Crole wilde juist iets zeggen, toen er op de deur werd ge klopt. Eccleshar'e huishoudster stak haar hoofd naar binnen. Er staat een jongmensch buiten, mijnheer, die vraagt of mijnheer May thorne hier is? zeide zij. Hij is in een taxi gekomen met een ouden heer. Het jongmensch zei dat ik maar moest zeg gen, dat Pickles er was! Een van mijn klerken zeide May thorne. Neem mij niet kwalijk! Hij haastte zich naar buiten, om een oogenblik later terug te keeren met den heer Elphinstone. Voor het eerst sinds onze kennismaking toonde Maythorne zijn opgewondenheid en bezorgdheid. Weer een nieuwe verwikkeling, riep hij uit. Mijnheer Elphinstone komt mij vertellen, dat zijn vrouw verdwenen is! De heer Elphinstone keek onrustig, ont moedigd en verbaasd. Staande op den drempel staarde hij van den een naar den ander en knikte werktuigelijk bij de mededeeling van Maythorne. Sinds gisteravond, zeide hij. Verdwe nen hoogst eigenaardig en ik weet niet wat ik er van denken moet. Het is een vreeselijke geschiedenis! Crole schoof hem een stoel toe. Gaat u zitten, mijnheer Elphinstone. Misschien kunnen wij u helpen. Sinds wanneer is uw vrouw verdwenen? De heer Elphinstone ging zitten en streek in gedachten met den knop van zijn stok langs zijn kin. Juist, zeide hij. Wij gingen gister avond van juffrouw Apperley naar het hotel Short's Hotel wij logeeren daar altijd, als wij in Londen zijn. Wij aten in onze zitkamer. Een oogenblik later kwam Sheila, mijn dochter. Zij ging met mijn vrouw naar de slaapkamer. Ik hoorde hen praten. Ik ging naar beneden om een sigaar te rooken. Ik bleef daar on geveer een uur, ik ontmoette iemand, dir een oudheidkundige bleek te zijn, interes sant gesprek. Misschien bleef ik ook nog langer beneden Toen ging ik weer naar boven, naar onze kamer, maar ik zag niemand. Ik dacht, dat mijn vrouw eu mijn dochter naar het salon waren ge gaan; ook daar waren ze niet. Ik wachtte nog een oogenblik en toen ging ik na vraag doen. De portier vertelde mij, dat mijn vrouw en Sheila en Alison Murdoch waren uitgegaan. En Wie is Alison Murdoch, viel May thorne in de rede. De heer Elphinstone keek den onder vrager aan met een gezicht, dat groote verwondering te kennen gaf over die vraag. Alison Murdoch? O, u is natuurlijk niet uit Marrasdale. Alison Murdoch is een zoogzuster van mijn vrouw. Ze werden samen als kinderen grootgebracht. Ge durende eenige jaren was zij dienstmeid bij mijn vrouw en dat is zij nog steeds als wij op reis gaan. Zi^ woonde in den laatsten tijd in een huisje in Marrasdale Birnside; ze had juist geld genoeg om van te leven. Een werkzame vrouw; in het reisseizoen helpt ze koken in „De Houtsnip". En ging zij gisteravond uit met me vrouw Elphinstone en uw dochter? vroeg Maythorne. Ja, dat zei de portier mij. Om half tien. Heeft hij 'n taxi voor hen geroepen? Neen, hij zei dat ze zijn gaan wan delen. Ik begrijp niet waarom ze op dat uur zijn uitgegaan. Maar, kwamen zij of een van hen niet terug, vroeg Crole. Neen, ik wachtte tot middernacht, toen ging ik naar mijn kamer, omdat ik moe was en ik viel dadelijk in slaap en sliep tot vanmorgen. Tot mijn groote ver bazing was er niemand teruggekomen; ik dacht dat Sheila bij juffrouw Apperley zou zijn. Daarom ging ik na het ontbijt naar haar toe. Tot mijn grooten angst wist zij niets van Sheila af. Zij vertelde mij dat Sheila den vorigen avond plotse ling had gezegd, dat ze naar het hotel wilde gaan om met haar moeder te spre ken; ze is weggegaan en niet meer terug gekomen. Dus zijn alle drie verdwenen! In Londen! Gelooft u. mijnheer May thorne, dat ze aangevallen en opgesloten zijn? Neen mijnheer Elphinstone, dat acht Ik onmogelijk. Ik denk, dat zij om een of andere reden zijn uitgegaan en rede nen hadden om niet terug te komen. Maar laat ik u iets vragen, toen uw vrouw en uw dochter in de slaapkamer gingen, waar was toen Alison Murdoch? De heer Elphinstone dacht een oogen blik na. Vermoedelijk in de kamer daarnaast, een kleedkamer, waar zij sliep. Wij heb ben een zitkamer, een slaapkamer en een kleedkamer. Alison Murdoch huist al tijd in de kleedkamer. Hoorde u wellicht van den portier of zij iets hebben meegenomen? vroeg Crole. Lichte bagage of iets dergelijks, alsof een van hen dien nacht meende weg te blijven. Dat heb ik niet gevraagd. Maar ik ben wel zeker van niet .De portier zei mij vanmorgen, dat zijn eigen oordeel was, dat toen zij uitgingen, nu, om kort te zijn een idéé, dat bij mij nooit zou zijn opgekomen. En dat was? vroeg Crole. Hij zei, dat hij dacht, dat de dames plaatjes waren gaan kijken. Natuurlijk begreep ik dat niet. Hij legde mij toen uit, dat er om den hoek bij het hotel een nieuwe bioscoop was. Maar ik kan mij niet begrijpen. Ik geloof wel, dat wij mogen aan nemen, dat zij daar niet heen gingen, merkte Maythorne op. Misschien vindt mijnheer Elphin stone zijn vrouw straks in het hotel, zeide Crole. Het is nu middag en Misschien, viel Maythorne in de rede, maar ik vrees van niet. Mijnheer Elphin stone, vervolgde hij. ik wilde u iets laten zien iets dat ik in mijn zak heb. Hier is het, vervolgde hij, toen hij een gra naten broche te voorschijn had gehaald. Vertel u mij eens heeft u dat ding ooit meer gezien? De heer Elphinstone bekeek de broche nauwkeurig en zeide eindelijk: Zeker, die is van mijn vrouw! .(Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9