fuit de omstreken. spreekcel. HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN DE STRAATVERLICHTING 'HILLEGOM, LISSE EN SASSENHEIM. interessante proefdemonstratic. De proeflampen in de Hoofdstraat, U even over de Hlllegommer brug, hebben Ewloeid Er is, zooals men weet, een plan - ;fJ voorbereiding om den Rijksweg m -3" de "emeenten Hlllegom, Lisse en Sassen- 2.07 heim beter te verlichten naar een uni- 2.SS fnrnie methode. 217 Vóór de betrokken gemeenteraden be- 16' Slissen heeft hen laten zien hoe de ->70 nieuwe lampen beslicht verspreiden. Aan 1.9; i. I heide zit den van den weg waren hooge palen geplaatst, met lampen die het licht schuin naar beneden werpen en wel zoo, dat men rechts gaande de lichtstralen niet in de oogen krijgt. De gemeentebesturen van de drie ge meenten waren uitgenoodigd deze proef- verlichting te komen zien; een groot ge zelschap had zich tegen 10 uur verza meld in de raadzaal, die tegelijkertijd be zichtigd werd door de bezoekers van elders? na de onlangs gereed gekomen restauratie. Aanwezig waren de drie burgemeesters, wethouders en vele raadsleden, bestuurs leden van het electriciteitsbedrijf H.L.S., directeur van O.W., inspecteur van politie, de'adjunct-directeur van het Lichtbedrijf te Leiden, directeur en ingenieurs van de N Z.H. en ingenieurs van de firma Philips te i Eindhoven. Burgemeester Pont van Hillegom ont ving de heeren met een toespraak. Hij vertelde de voorgeschiedenis van het plan, waartoe hij het initiatief nam. Men heeft een tijd geleden Eindhoven bezocht om daar deze methode van straatverlichting te:leeren kennen. De heeren zijn toen door Philips op hartelijke wijze ontvangen en nu gaf deze firma hier de proef voor del drie gemeenten. De Rijksweg zal, zei spr voorloopig nog wel een primaire weg en in elk geval een zeer belangrijke inter local weg blijven. Er zijn acht hooge palen met lampen geplaatst op een af stand van 40 M., waar vroeger (of thans volgens de oude verlichtingsmethode i 4 laitaarns stonden. De gemeenteraden hepben later over het plan te beslissen, van der Werfhorst sprak namens de ilips-werken om een technische ver ing te geven benevens een beschou- l over de wetenschappelijke verlich- ■gskunde. Deze methode van straat verlichting staat in het brandpunt van de belangstelling, en als de streek er toe besluit, wordt het een voorbeeld voor het geheele land, ja zelfs voor Europa en voor een gedeelte van Amerika. Het komt er op aan op den weg bij avond veel te zien zonder veel lichtbronnen te zien, dus zonder verblinding voor de automobilis ten. De methode regelt ook het verkeer, Want men houdt vanzelf rechts. [■Burgemeester Pont sprak ook den heer Ir. Burgersdijk. directeur van de N.Z.H. Tramweg-Maatschappij, toe, als groot be- {■ngstellende voor deze verlichting met het oog op de aanstaande electrlficatie der tram. De heer J. Henkus, directeur van het Ilectriciteitsbedrijf H.L.S. gaf een ulteen- ■tting van de proef, sprak over de af panden, de hoogte der palen en den imrm van de lampen, die een sterkte heb ben van 200 watt. Buiten den kom der gemeenten kunnen kleinere lampen ge- bruikt worden. '|De voorzitter van 't Electriciteits H.L.S. I burgemeester Goeverneur van Sassen- j fieim, bedankte voor de ontvangst door gHillcfiom en hoopte dat het goede voor beeld door deze gemeente en de streek gegeven zal worden, terwijl ir. Burgers- dijk zei met de gemeenten een wedstrijd te willen aangaan, wat het eerste klaar zal zijn, de nieuwe verlichting of de elec trlficatie van de tram. Vervolgens werd de proefverlichting be zichtigd, volgens de Philips-ingenieurs ■dens ideaal weer. omdat het onafge broken regende en dus duister was, waar door het nieuwe licht des te beter uit kwam. I Getoond werd hoe het thans is en hoe het worden kan. Eveneens hoe het zou zfjn als evenveel gewone lantaarns, dus acht. gloeiden, namelijk een overvloed van schel licht, dat verblindt, terwijl het nieuwe licht zoodanig is, dat de automo- Jlisten uit eigen beweging dempen. Dat ïegt enorm veel. De heeren bleken zeer Jldaan Na een uur vertoeven in den »gen, verzamelden zij zich in hotel Si^- ^■rmans om wat na te praten. ^■Naar wij vernemen, blijven de nieuwe lantaarnpalen voorloopig staan. BENTHUIZEN. Nog goed afgeloopen. ■Een hond, die de Dorpstraat overstak, werd gegrepen door een motorrijder en gedood. De motor sloeg om, waardoor de bestuurder er onder kwam te liggen, terwijl «er. heer die op de duo zat over tien ■oud rolde. Toegeschoten personen ver wenden hulp. Door de geringe snelheid ■Waarmede werd gereden (15 KM per uur) nep dit ongeval, dat zich eerst ernstig net aanzien nog goed af, met eenige ont- I veilingen en gescheurde kleeding. Burgerlijke stand. Geboren: Janna, d. van Gerrit v. tl. Bijl «i Pietertje Spijker. Uitslag der schietwedstrijden. ■""flag der gehouden 4 dubbele série ^Wmetoefening voor indeeling der klasse. ™,um, aantal Punten 400. a si hiavenaar, 378 punten: 2. Abr. v. 4 vu m' 377 p: 3. w. Snoep, 370 p.; 6 nu '370 pj 5. p Francken, 363 p.; SnnL ,?aar- 360 p.: 7. T. v. Dool, 342 o Ji 1 scherpschutters slaagden met jen strie's minimum aantal punten r. Havenaar, 191 p.: W. Snoep, 190 fin Abr„v-Maan, 190 p.; W. Mets, ,o, P-: p- francken, 185 p.; D Havenaar -Vr, P' ,en M. J. Rijlaarsdam 181 punten, d rnml i rp !utler te klasse slaagden met ic;. P eie serie's minimum aantal punten Sr- J' d. Dool, 179 p.: M. J. Moerland, 175 n P He Vrij. 178 p.: P. J. Slootweg, P. en p, Nieuwers 155 p. HAARLEMMERMEER. Autotocht voor ouden van dagen. Vidhuizen8aiive' C0™'P Koninginnedag te -ouden van d.ii' werd ee.n autotocht voor middarr nnd 6 V 8eorKaniseerd, die gister middag onder begunstiging van vrij8 goed weder gehouden werd. De route ging over Haarlem, Bloemendaa!» Zandvoort, Vogelen zang en Noordwijk aan Zee. De ongeveer 40 oudjes waren over het reisje zeer te vreden en dankbaar gestemd, zoodat het comité en ook zij, die hun auto voor het schoone doel welwillend beschikbaar hadden gesteld, met voldoening op net welslagen van dit plan kunnen terugzien. Botsing. Gisteren kwam op den Hoofdweg een uit den Haag komende personen-auto met een vrachtauto in botsing, vermoedelijk doordat een der bestuurders niet voldoende uitweek. De chauffeurs kwamen met den schrik vrij en troffen over de vrij ernstige aan beide auto's toegebracht schade met elkander een minnelijke schikking. Na eenig oponthoud konden ze hun reis weder ver volgen. Tot onderwijzer aan de Hervormde school te Nieuw-Vennep alhier (hoofd de heer W Faber) is benoemd de heer A. W. Goedhart te Jutphaas. HILLEGOM. Raadsagenda. Do raad dezer gemeente komt op Dins dagmiddag a.s. bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling en notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Brief van J. G. Borger, waarbij hij bericht van den koop van het stukje grond hoek Meerlaan—Weth. Balverskade af te zien. Voorgesteld wordt het raadsbesluit tot verkoop van dien grond in te trekken. 4. Voordracht benoeming onderwijzer aan de openbare U.L.O, School. 5. Voorstel om ingevolge art. 124 der Gemeentewet een deskundige aan te wijzen tot het opnemen van de kas en boeken van den gemeente-ontvanger. 6. Voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit d.d. 8 April 1927 waarbij B. en W. zijn gemachtigd tot het verrichten van burgerrechtelijke handelingen voor de gemeente. Y Beroepschrift van E. Nieuwenhuis te Lisse, ingesteld tegen het besluit van B. en W. dezer gemeente, waarbij hem onder de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het bouwen van een bollen schuur. 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring der woningen Hoofdstraat 170 en 172 9. Voorstel om geen gebruik te maken var. de bevoegdheid tot het doen uitbrengen van een jaarlijksch gemeenteverslag. 10. Verhooging van de jaarlijksche ver goeding aan J. van Trigt te Amsterdam voor het opruimen van de vuilnisbelt. 11 Voorstel tot het sluiten van een reke ning-courant overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten te 's Gravenhage. 12. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage ad f.100 in de oprichtingskosten van den cursus „Eerste Hulp bij Onge lukken". 13 Voorstel tot afsluiting van de Hof straat (tusschen Hoofdstraat en Krochtstr.) voor het motorrijtuigen- en motorrijwielen- verkeer in de richting Hoofdstraat. 14 Beschikbaarstelling bedrag voor de oprichting van een mechanische kolen-los- inrichting aan de Gasfabriek. 15. Voorstel tot wijziging van het tarief voor het gas ten behoeve van de straat- vei lichting. 16. Vaststelling gewijzigde verordening op de heffing van begrafenisrechten en andere rechten voor de algemeene begraaf plaats. 17. Vaststelling nieuwe verordening op de heffing van een straatbelasting. 18. Comptabiliteitsbesluiten. 19. Garantie voor arbeiderswoningbouw. 20 Mededeelingen. Alweer „De Kwakel." Naar aanleiding van het gisteren in ons blad vermelde adres betreffende de Kwa kel, vestigt de heer de Graaff te Katwijk aan den Rijn er de aandacht op, dat er vele personen zijn, die wel 24 maal per week moeten omloopen en daardoor hun zolen en hakken verslijten. Daar het nu reeds 30 weken geleden is, dat tot her bouw van de Kwakel werd besloten, vraagt inzender of deze personen niet voor een gratificatie in aanmerking komen. Ais tijdelijke maatregel tot oplossing van de crisis zou hij dan tevens aan Landbouw- lust of op de vroegere plaats van de Kwa kel een „overhaal gebruik tegen zeer laag tarief gevestigd willen zien, ter- wille van de gedupeerden. De ongemakken die ouden van dagen, gebrekkigen en veel anderen door het omloopen ondervinden, zijn volgens den heer de Graaff zeer groot. KATWIJK AAN ZEE. ALGEMEENE LEDENVERGADERING VAN DE ORANJE-VEREENIGING. Bespreking der komende feesten. In „Casa Cara" werd gisteravond de vergadering der Oranjevereenlging ge houden. De voorzitter, de heer J. Volbeda opende deze met een kort woord. De no tulen van de vorige vergadering werden door den heer H, Hageman gelezen. De voorzitter deelde mede, dat de collecte in het dorp gehouden opgebracht heeft f. 914.95; er is nooit zoo'n hooge opbrengst geweest. Aan de orde kwam nu de bespreking van de Oranje-feesten. De voorstellen van het bestuur werden na enkele besprekin gen over eenige onderdeden nagenoeg al» gemeen door de vergadering aangeno men. Er werd bepaald dat de feesten ge houden zullen worden op Dinsdag 1 Sep tember In hoofdtrekken zal de verdee ling van de verschillende festiviteiten over den dag als volgt zijn: Des morgens reveille blazen door het dorp; concert van den toren van de N. Kerk, waar op het kerkplein de mannen- zangvereeniging eenige nummers zal zin gen; de mondorgelclub Concordia zal een concert geven 'Xior de kinderen van het Zeehospitium. Vanaf 1898, het jaar van de Kronings feesten is het gebruikelijk geweest, dat de schoolkinderen des morgens een op tocht door het dorp hielden. Van deze traditie het heeft nu reeds 33 jaar achter elkander plaats gehad zal dit maal afgeweken worden. Er voor in de plaats komen verscheidene spelen der schoolkinderen. Voor de tractatie der 437. Maar Juist toen de knecht wilde beginnen En juist op Wim wilde slaan Was de baas wat te dicht nabij gekomen Was vlak bij den knecht gain staan. De knecht, die niet den directeur zag, Op Wim zijn oogen had gericht Sloeg ferm. maar raakte bij vergissing Zijn directeur in het gezicht, 433. De gevangenen alleen gelaten. Zagen: een meisje kroop over den grond. Langzaam kwam zij al nader, nader Met een fakkel in haar mond. Toen zij eindelijk bij hen was gekomen Sneed zij snel hun touwen door. Zei, in gebaren: „Ik wil U redden, Volg mij ik ga je voor." schoolkinderen zal f. 500 besteed worden en voor aanschaffing der prijzen voor de schoolkinderen eveneens f. 500. De ver schillende prijzen zullen te Katwijk aan Zee gekocht worden. Iemand in het dorp heeft reeds 400 reepen chocolade cadeau gedaan en de zeepfabriek „De Klok" te Heerde heeft eenige geschenken toege zegd. Des morgens zal er ook ringrijden met kruiwagens plaats hebben, inleggeld per paar 50 ct. Ook zal er dan ringrijden voor meisjes op de fiets plaats hebben, in leggeld 25 ct. Dit is het programma voor de morgenuren. Des middags vindt dan een groote op tocht plaats, die geheel vrij zal zijn. De verschillende organisaties kunnen hier 'n arbeidsveld vinden om prachtig voor den dag te komen. Daar de optocht geheel vrij is, kunnen er groepen op verschillend gebied aan deelnemen, b.v. reclamegroe pen, wagens met geschiedkundige voor stellingen enz. Besloten werd, wegens de kosten van de deelnemende personen om hier geen inleggeld te vragen. Na afloop van den middagoptocht zal de Gymnastiekver. „Hercules" eenige oefeningen verrichten. Geheel iets nieuws zal hier vertoond worden des namiddags: Roeiwedstrljden in tobben over de Wate ring. Hier kunnen alleen aan deelnemen, zij die goed kunnen zwemmen. De deel nemers zullen in twee groepen worden verdeeld. In die van 1416 jaar en die van boven de 16 jaar. De eerste groep be taalt aan inleggeld 25 ct., de tweede 50 ct. Deze wedstrijd geldt alleen voor jon gens, de Katwijksche Reddingsbrigade zal bij deze wedstrijden assistentie verleenen. Het programma voor de avonduren is als volgt geregeld. Des avonds om een uur of acht zal de optocht, maar nu met fak kellicht, nogmaals een rondgang door het dorp houden. Er zullen extra prijzen wor den uitgereikt voor de mooist verlichte groep. Om 10 uur ongeveer zal de gymnas- tiekvereeniging „Hercules" op de strand- reep eenige standen uitvoeren, verlicht met Bengaalsch vuur. Om half elf zal, evenals vorige jaren, het vuurwerk wor den afgestoken. Ten slotte kwam aan de orde de be noeming van verschillende commisslen. Commissie voor ringrijden met krui wagens de heeren B. J. Dijkdrenth, Jac. Pronk, Joh. de Best en C. den Duik Jaspz. Commissie voor ringrijden met fietsen: de heeren J. Baalbergen. M. v. d. Oever, Kr v d. Oever. C. Haasnoot. A. Pronk, Jac. Kloos en P. Peters. Commissie voor roeiwedstrijden met tobben: de heeren H. Hageman, A. v. d Oever, Kr. v. d. Oever, Nic. Kromhout, C. Haasnoot, B. J. Dijkdrenth, S. Coorn en C. den Duik Jaspz. De commissie voor de tractatie der schoolkinderen bestaat uit de heeren J. Volbeda, A. den Dikken, C. den Duik Jzn. en J. Baalbergen. Voor het aankoopen der verschillende prijzen kan aan deze lijst toegevoegd wor den de heeren P. van Rijn, C. Jonker, W. van Beelen en een tiental onderwijzeres sen der verschillende scholen. Na het houden van de rondvraag werd de vergadering door den heer Volbeda om ruim half elf gesloten. D. v. D. uit de Kerksteeg deed bij de politie aangifte van het feit, dat door een aantal jongens uit de Mr. Fockstraat en de Remisestraat voor 30 gulden schade is aangericht in zijn aardappelland, dat aan de Remisestraat ligt. De politie heeft de ieuedige boosdoeners naneehouden. Bij gunstig weder zal de Katwijksche Muziekvereeniging U.N.I. Zaterdag 11 Juli des avonds om half 8 een muziekuitvoering geven in de muziektent op den Boulevard Tusschen het spelen der verschillende marschen zal- een collecte worden gehou den ter stijving van de kas der vereeniging LISSE. COÖP. VEILINGSVER. VOOR BLOEM BOLLENKWEEKERS H. B. G. Algemeene Vergadering. In de veilingszaal van H. B. G. werd de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden. De opkomst was grooter dan een vorig Jaar. De Voorzitter de heer P. Warmerdam Cz„ hield vervolgens zijn openingsrede. Spr. wierp een terugblik op het jaar. dat weer achter ons ligt. Hoewel de prijsda ling sterk was, kon door een enormen aanvoer toch een omzetcijfer van f2.641,255.63 bereikt worden. De nieuw bouw kon zelfs de ter velling gebrachte bollen niet omvatten. Wij hebben, aldus de heer Warmerdam, achter ons liggen een jaar van veel arbeid en veel finan- cmieele zorgen. Onze organisatie staat echter nog op een hoog peil. Spr. toont aan dat H. B. G. Lisse in tegenstelling met andere vooraanstaande veilingen finan- tieel nog sterk staat. Wij kunnen met fierheid met onze cijfers naar buiten treden! Spr. brengt vervolgens dank aan koo- pers en principalen voor de roayle mede werking. De notulen werden daarna door den Secretaris, den heer J Kortekaas, gelezen en goedgekeurd zonder wijzigingen. Hierna was aan de orde de goedkeuring overdracht geldleening van Haarlemsche bank aan Twentsche Bank. De vergadering ging, na voorlezing der acte van overdracht, hiermede accoord. Financieel overzicht. De heer Doeksen, boekhouder van H. B. G., las het financieel verslag voor waar aan wij het volgende memoreeren. Het boekjaar 1930-1931 kenmerkt zich door het zeer vele werk dat verricht is in verband met de veel grooteren aanvoer. De nieuwbouw die tot stand kwam gaf een oppervlakte van 2100 M2 welke meer dan noodig bleek te zijn. Gehouden werden 9 voorveilingen, 13 groene veilingen, 68 leverbare veilingen en 25 plantgoedveilingen. Van het vorig boekjaar was gereserveerd een bedrag van f. 39.775.76 met bestemming voor een extra afschrijving. Van dit jaar werd op de reeds bestaande gebouwen f. 19.622 33 afgeschreven en f. 10.000 op den in 1930 tot stand gekomen nieuwbouw. De em ballage-voorraden werden belangrijk uit gebreid. Bij de grootere voorraad bleek slijtage meer geld te vragen dan de man- denhuur opbracht. De verlies- en winstrekening over het boekjaar '30'31 sluit over de gedane af- afsehrijvingen nog met een winstsaldo van f. 22.194.89. welk bedrag gereserveerd wordt voor eventueele dubieuse posten, terwijl hierbij gevoegd wordt de extra reserve groot fo. 3.250.20, welk ontstaan is uit binnen gekregen bedragen, die als dubieus waren afgebracht. De heer Doeksen bracht ten slotte de directie dank voor de aangename samen werking tusschen directie en personeel. De heer Rijnveld stelde een vraag welke toegelicht werd. De commissie tot nazien der boeken werd benoemd. In deze commissie namen zitting de heeren Tanis, Raaphorst en Verdegaal. De heer Romein treed als plaatsvervanger op. Het veilingpercentage werd vastgesteld op 6 pet. voor het afgeloopen jaar. Het veilingpercentage voor de veiling- meesters werd vastgesteld als vorige jaren. De heer Lefeber, commjssaris van H. B. G memoreerde nog even de vele moei lijke werkzaamheden die den directeuren opgelegd Zijn, vooral in deze malaise-tij- den met groote financieele moeilijkheden. Op voorstel van den heer A. Raaphorst werd de heer J Kortekaas bij acclamatie herkozen. De heer Warmerdam brengt hem dank voor zijn vele werkzaamheden in het belang van H.B.G. De heer Korte kaas nam zijn herbenoeming aan. De heer S. Schoneveld uit Rijnsburg werd als commissaris herbenoemd. De voorzitter deelde mede hetgeen thans in de Federatie van Bloembollen veilingen is tot stand gebracht. Door samenwerking is 't onsoliden koo- pArs thans onmogelijk geworden om ook maar aan één der tien aangesloten vei lingen te koopen, zelfs niet al staan der gelijke personen met geld in hun handen. Deze maatregel is genomen om het knoeien in den handel tegen te gaan. Speciaal is deze maatregel getroffen te gen het groote geknoei van z.g. zaadhui zen die minderwaardige paketten verzen den aan particulieren. Voor de emballage- afdeeling zal een aparte boekhouding worden ingericht. De controle zal zéér verscherpt worden. Naar aanleiding van het mandenvraag- stuk werden vragen gesteld en beant woord. Bij de rondvraag kwamen verschillende punten ter sprake het veilingwezen be treffende. De voorzitter lichtte de vragen uitvoerig toe. Onder dankzegging sloot de voorzitter de vergadering. Processie. Gistermiddag werd alhier weer de jaar lijksche optocht gehouden der H. Kindsch- heid. Alles verliep ordelijk. Het verkeer werd goed geregeld. NOORDWITK AAN ZEE. Door J. v A. alhier is bij de politie aangifte gedaan, van het feit dat zijn echtgenoote door D. H eveneens alhier, is mishandeld. Onderzoek wordt ingesteld. NOORDWITKERHOUT. Uitvoering St. Jeanne d'Arc. De R.K. Muziekvereen, „St. Jeanne d'Arc' gaf op de Gemeentetent een welgeslaagd Concert onder leiding van den heer C. de Haan ujt Leiden. Een groot aantal belangstellenden was tegenwoordig. I Jammer, dat de ingezetenen, wonende nabij de muziektent, tijdens de uitvoerin gen zooveel last ondervonden van het aandachtig luisterend publiek. Velen heb ben nl. de gewoonte om bij de omwonenden gewoon in de raamkozijnen te gaan zitten en het geheele uitzicht te benemen. Ook na beleefd verzoek, willen zij zich niet verwijderen. De politie, die de jeugd tot stilte aanmaant, zou velen genoegen doen, hier ook een oogje op te houden. Geval van oplichting. Een gloednieuwe auto, waarin twee def tige, als badgasten gekleede, heeren. hield stil bij de firma M alhier. Na velerlei be leefdheidstermen. kwam de ware reden van het „hooge" bezoek voor den dag Zij wilden den heer M. aanstellen ais hoofd vertegenwoordiger voor Noordwljkerhout en omstreken van een geheel nieuwe uit vinding, een middel om het beslaan van winkelramen enz te voorkomen. Een prachtig nieuw valies werd uit de auto gehaald. Eenige potjes met 't „Vademe cum" werden uitgesteld en daarvoor werd bij voorbaat f. 54 a contant geëischt. De potjes bleken bij onderzoek een waardeloos middel te bevatten. Men zij tegen de practijken van deze „heeren" ge waarschuwd NOORD WI1K-BINNEN. Etalage-Wedstrijd. Naar wij vernemen hebben reeds ver schillende winkeliers, die deel wenschen te nemen aan den tijdens de Oranje fee sten te houden etalagewedstrijd zich op gegeven. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Op de Kanaalbrug bij het Groene Kerkje had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door H. A. Z. te Noord- wijkerhout en een. paard en wagen van den melkhandelaar M. alhier. Het voorwiel van den melkwagen werd vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op de Haarlemmertrekvaart werd de 16-jarige wielrijder S. H. B. wonende te Leiden aangereden door een auto, waar door het rijwiel zwaar beschadigd werd. De automobilist bekommerde zich niet om het ongeval en reed snel door in ae richting Leiden. Het nummer van de auto is bekend. De politie stelt een onderzoek in. Na gehouden examen heeft het Bestuur van de Zwemvereeniging „Poel meer" hef Diploma geoefend zwemmer- (ster) uitgereikt aan: Mevr. F. Elzevier StokmanSlegtkamp, Mej. Cisca Bonnet en Kees Volker. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Cornelia Geer- truida, d. van J. A. van Kerkhoff en M, A. van Nes Maria Johanna Apolonia, d. van J. van Munsteren en A. van Beek Pleunie, d. van H. Colijn en N. A. Ouds hoorn. Ondertr.: J. Z, van der Harst, 36 Jaar en C. W. Barendrecht, 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. M. J. Hoogeveen, J, P. Gouverneurlaan 20, van Leiden Mej. Th. de Kuijper, Hoofdstr. 221, van Lisse Wed. M.Ch.V. Willemsen-Gillissen. Hoofd straat 82, van Leiden Mej. L. van Duijn, Iepenlaan 3, van Utrecht. Vertrokken: Mej. A. Klijn, van Floris Schoutenstr. 15, naar Oegstgeest J. Baartse en gezin, van Hoofdstraat 210, naar Oud-Beierland W. K. A. Muckel en gezin, van Kerklaan 62, naar Leipzig Mej. M. van der Meij, van Hortuslaan 13, naar Voorhout. Gevonden voorwerpen: 1 zware auto- crik, 1 portemonaie met inhoud, 1 rozen krans, 1 armbandje, 1 bril in etui. Nadere inlichtingen worden door do politie alhier verstrekt. VALKENBURG. Concerten. Morgenavond hoopt de Harmonie van Katwijk a. d. Rijn hier een concert te geven in de tent op het eilandje, terwijl Valkenburg's Harmonie Zaterdagavond a.s. een concert zal geven te Katwijk a. d. Rijn. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7