HEVEA AGENDA. BINNENLAND. Toldoot s SPORT. Heden. Breestraat 26: Alg. Verg. van Aandeel houders N.V. Hita, 8 uur nam. Nederl. Leger des Heils (Lammermarkt) Samenkomst 8 uur nam. Concordia Kunst". 8 uur. Zaterdag. Uitv. Oefening baart Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „Politiespionne 77". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en famllie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „3 dagen liefde." 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „Marokko". 's Woensdags en 's Zaterdags famlliema- tinée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 810 uur nam. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 6 Juli tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargeno men door apotheek W. Pelle, Kort-Rapen- burg 12, telefoon 594. ftECLAME. -FIETSBANDEN hchUoopend i ij ze/sterk 9781 DE REIS DER KONINKLIJKE FAMILIE. Morgen vertrek naar Tirol. Uit Trois Epis wordt dd. 7 dezer ge meld H. M. de Koningin, vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana zullen a.s. Vrijdag (dus morgen) Epis verlaten, om het verder zomerverblijf in Tirol te eindigen Per auto wordt gereisd naar Bazel en van daar per trein naar Zurich, alwaar over nacht wordt, om den volgenden morgen met. den Arlberg-Bahn over den Brenner naar Tirol te vertrekken. De Koningin betrekt daar het aan een bekend Amsterdammer toebehoorend Schloss Lengberg. een oud, zeer schilder achtig gelegen kasteel, dateerend uit den tijd der Salzburger kerkvorsten, dat door zijn afgelegen ligging niet alleen voldoet aan den wensch van een rustig verblijf, maar door de nabijheid van Gross Venedi- ger, Matrei en Helllgenblut alle gelegen heid schept voor het maken van tochten in het prachtige Tiroler Hooggebergte. Het verblijf in het uitstekend gelegen Trois Epis. met zijn omgeving van schilderachtig bewaarde oude plaatsen als Kaysersberg, Ammerschürr en Riquewitz in dit zoo lie felijk gedeelte van den Elzas, werd als regel begunstigd met het prachtigste zo merweer. o HET ZOMERFEEST VAN DE V.A.R.A. RECLAME. Er wordt op 70.000 deelnemers gerekend. Zooals bekend bouwt de V.A.R.A. in Hil versum een groot modern Ingericht stu dio-gebouw naar ontwerp van de archi tecten J. A. Snellebrand en A. Eibink. Ter gelegenheid van het gereedkomen van dit gebouw wordt op Zondag 12 Juli a.s. een groot Zomerfeest gehouden Nu evenwel de nieuwe studio's niet geheel gereed zullen zijn op dien dag, zal het feest toch op dezen datum doorgaan, om dat uitstel moeilijkheden op zou leveren en dit feest bovendien het slot zal worden van een door Polygoon te vervaardigen film voor de V.A.R.A. Dit V A R A.-Zomerfeest vindt plaats in het bekende Spanderswoud te Hilversum. De deelname vanuit het geheele land is zoo groot, dat het vervoer van de feest gangers naar Hilversum de maximum ver- voerprestatie der Nederlandsche Spoor wegen eischt. Niet minder dan 38 extra treinen worden dien dag ingelegd en de Spoorwegen hebben bij Crailoo een spe ciale halte met drie perrons laten aanleg gen. Met de treinen worden ongeveer 40.000 bezoekers vervoerd, terwijl ruim 300 groote autobussen daaraan nog een 10 000 feestgangers zullen toevoegen en het reeds vast staat, dat meer dan 10.000 bezoekers per fiets zullen komen Met het aantal dat niet vooraf van zijn bezoek kennis gaf, wordt op een goede 70.000 feestgangers gerekend Daar de V.A.R A. aan dit feest de be- teekenis van een zg. „Hoogtij-dag" toe kent. zal de Arbeiders-Omroep dien dag uitzenden vanaf des morgens kwart over acht tot des avonds zes uur. Deze uitzen ding zal geheel in het teeken van het Zomerfeest staan, want het programma bestaat bijna geheel uit uitzendingen vanaf het feestterrein. Daar wordt gecon certeerd door het V.A.R.A.-orkest o 1. v. Hugo de Groot, het V.A.R.A.-septet o. 1. van Is. Eyl, het V A R A.-Mandoline-en semble o. 1 v. Joh. B. Kok. de Arbeidei's- Zangvereeniging „De Stem des Volks" af- deeling Amsterdam o. 1. v Anton Krelage en de Amsterdamsche zanggroep der A J.C „De Wielewaal" o. 1. van Piet Tig- gers Het woord zal worden gevoerd door de heeren A. de Vries, G. J. Zwertbroek en J W. Lebon, resp. voorzitter, secretaris en secretaris-penningmeester van de V A R A en Fr. Zelenka, voorzitter van de Arbei- ders-Radio-Internationale. De uitzending hiervan wordt afgewisseld door reportage van de aankomst der extra treinen: van het défilé langs het nieuwe V.A.R.A.-stu dio-gebouw en van de overige feestelijk heden die op het terrein plaats vinden. 't Liefste gezichtje en de zonnigste lach wordt be dorven door een onverzorgd gebit. En toch Is de moeite zoo gering en de uitgave zoo onbedui dend. om Uw tanden tweemaal daags te reini gen met PASTOL. PASTOL is samengesteld volgens voorschrift van medici met groote ervaringze is heerlijk frisch van smaak en verschaft U een gebit als een snoer parels. Doos 20 cent Tube 35 cent Dubbele doos 35 ct. Dubbele tube 60 ct. 9782 NEDERLANDSCHE GRAFISCHE BOND. Jaarvergadering te Utrecht. Onder voorzitterschap van den heer J. Sans, hield de Nederlandsche Grafische Bond zijn achttiende algemeene vergade ring te Utrecht. Nadat door den voorzitter der afdeeling Utrecht de afgevaardigden waren welkom geheeten, werd door den bondsvoorzitter de openingsrede gehouden Spr. memoreerde uitvoerig den econo- mischen toestand sinds 1922. Door de mechanisatie en rationalisatie is het aan tal werklooze arbeiders toegenomen. Verder stond spr. uitvoerig stil bij de laatste onderhandelingen der collectieve arbeidsovereenkomst in het drukkersbe- drijf en de afloop van deze geschiedenis. De toestand in het grafisch bedrijf mag, volgens spr niet ongunstig genoemd wor den, wal door eenige voorbeelden werd aangeduid. Gezien de financiën van het grafisch pensioenfonds en de geringe uitkeeringen is er alleszins aanleiding de uitkeeringen zoo spoedig mogelijk te verhoogen. De grafische bedrijfsvereeniging voor ziekengeldverzekering zag zich genood zaakt de premie te verhoogen. En afge wacht moet worden of de huidige premie voldoende zal blijken. Namens de Nederlandsche Vakcentrale werd het congres toegesproken door Mr. D. J. Gorter, adjunct-secretaris. Na ampele bespreking werd het beleid van het hoofdbestuur goedgekeurd. De begrooting voor 1931 werd op f. 21.000 vastgesteld. Uitvoerige besprekingen vonden plaats over de oprichting van een steunfonds voor leden, die wegens invaliditeit of ouderdom niet meer in het bedrijf kun nen werkzaam zijn en buiten het pen sioenfonds vallen. Ten slotte werd beslo ten tot oprichting van dit fonds Naar aanleiding van een voorstel op den beschrijvingsbrief werden uitvoerige be sprekingen gehouden over het overwerk in het bedrijf, waarna de volgende motie werd aangenomen: „De Nederl. Grafische Bond, bijeen in algemeene vergadering te Utrecht, op 6 en 7 Juli 1931; gehoord de verschillende mededeellngen inzake het nog veelvuldig voorkomend overwerk in talrijke plaatsen, waardoor de vastgestelde limiet, volgens de C. A O. meermalen wordt overschreden; dringt er bij de gezellen met nadruk op aan dit overwerk te voorkomen, door aan den patroon te verzoeken daarvoor werk- loozen aan te nemen. verwijst onze leden naar art. 7 van het huishoudelijk reglement. betreffende overtreding van de overwerklimiet; verzoekt de Centrale Commissie in de Typografie alleen in de uiterste noodzaak toestemming te geven tot extra overuren, of ploegendienst waardoor kan worden bevorderd, dat werkloozen worden aange nomen, nadat vooraf met de betrokken gezellen volledig overleg is gepleegd; besluit deze motie ter kennis te bren gen van de centrale commissie in de Typo grafie en te publiceeren in de pers." Opnieuw werd door de afgevaardigden aangedrongen om ook voor de boekbinders ten spoedigste een pensioenregeling te treffen Voora' bij gemengde bedrijven komt de ongelijkheid nog meer tot uiting. Als hoofdbestuursleden werden herko zen de heeren C. Avezaat, J Labots en J. G. Valkenburgh, De volgende Bondsvergadering zal wor den gehouden te Utrecht. DE ALGEMEENE TOESTAND. Na de aanvaarding van het Hoovcr-plan. Op het oogenblik zijn de onderhande lingen met de Fransche regeering over een conferentie te Londen van deskundigen uit de bij het plan-Young betrokken lan den in vollen gang. De taak der deskun digen zal zijn de punten te bespreken waarop de Franschen voorwaarden ver bonden aan hun goedkeuring van het voorstel van Hoover. Behalve in Duitschland wordt algemeen erkend, dat op deze conferentie een andere van den minister moet volgen. De datum voor de conferentie der des kundigen is nog niet bepaald. Men noemt thans 17 dezer. Amerika zal een waar nemer zenden. Men rekent op een vrij langen duur der besprekingen. Een bericht, volgens hetwelk de Ameri- kaansche regeering een herziening van alle schulden en herstelbetalingen onder het oog ziet, in geval het plan Hoover niet de verwachte resultaten oplevert, wordt in Parijs met de grootste reserve opgenomen. De dagbladen bepalen zich voorloopig slechts tot het publiceeren van het Washingtonsche bericht zonder hierop eenig commentaar te leveren. (Hetgeen ver standig was, want Castle heeft daarvan reeds een volledig dementi gegeven). Het zelfde is het geval met de berichten over algemeene ontwapeningsvoorstellen van Hoover. Slechts de „Liberté" geeft uiting aan de vrees dat Frankrijk ten tweeden male voor een fait accompli kan worden gestgld. De Duitsche ambassadeur te Parijs, Von Hoesch, heeft gisteren een bezoek gebracht aan den Franschen premier Laval, die den afwezigen minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, vertegenwoordigde. In den loop van het onderhoud werden alle maat- regelen, die voor de uitvoering van het Hoover-moratorium noodzakelijk schijnen, ter sprake gebracht. De ambassadeur heeft bij deze gelegen- held den premier een afschrift van de door Rijkskanselier dr. Brüning aan presi dent Hoover gegeven verklaring, volgens welke in den loop van het vacantiejaar geen middelen zullen worden aangewend voor de verhooging van de Rijksweerbe- grooting of de Rijksmarinebegrooting, overhandigd Het voorgenomen bezoek der Duitsche ministers aan Frankrijk en Italië, zal waarschijnlijk pas plaats vinden na het bezoek van den Amerikaanschen Staats secretaris Stimson aan Berlijn. Stimson zou gisterenavond te Rome arriveeren en heden zijn officieele taak aanvaarden. ling van de tot dusverre 1080 Duit sche firma's betreft, deze geschiedt niet in den vorm van een storting in een kas,, doch vormt slechts een rekenlngslijst. De garantie bindt slechts ten opzichte van de Gouddiscontobank en niet direct ten opzichte van de buitenlandsche crediteu ren. Mochten inaerdaad in den loop der werkzaamheid van de Gouddiscontobank credietverliezen optreden dan zijn de Duit sche firma's daarvoor aansprakelijk per centsgewijze naar rato van haar borgstel lingen. Het aantal werkloozen blijft langzaam afnemen. Het bedroeg 30 Juni 1.1. nog 3.902.000; vergeleken bij 15 Febr. een ver mindering met 1.030.000. Gisteren heeft de Pruisische Landdag besproken de kwestie van het Volksbe- gehren voor ontbinding van den Landdag. De Pruisische regeering verklaarde niet op het Volksbegehren te zullen ingaan aan gezien het wettelijke minimum van 5.2279.977 handteekeningen slechts door het ingediende aantal handteekeningen van 5.955.996 in geringe mate was over schreden, zoodat viel aan te nemen, dat bij een volksstemming de voor ontbinding van den Landdag noodige meerderheid niet verkregen zou worden. Heden de stemming. Van Duitsche zijde wordt wederom ge klaagd over het overschrijden van de Duitsche grens door Poolsche grenspolitie. Een nader onderzoek is daarnaar gelast. BELG1E. Een nieuw vaandel voor het Luiksche garnizoen België's antwoord goedgekeurd. De koning heeft zich gisteren per vlieg- i tuig naar het kamp van Elsenbom be- I geven en er het regiment artillerie van (le vesting Luik een nieuw vaandel over handigd. Daarbij heeft hij hulde gebracht aan de dapperheid waarmee de bezetting van de vesting in het begin van den wereld oorlog zich heeft verdedigd. Tien dagen lang heeft zij verscheidene Duitsche leger corpsen tegengehouden en zoodoende het Duitsche veldtochtsplan in de war gestuurd. j De Koning verklaarde zich ov?rtuigd dat de huidige bezetting eveneens in alle om- standigheden het vertrouwen dat België j in haar stelt, zich waardig zal betoonen. De Kamer heeft met 112 tegen 2 stem men en 44 onthoudingen de door Jaspar en Van der Velde ingediende motie aan genomen, waardoor het Belgische antwoord i op het voorstel van Hoover wordt goed- I gekeurd en waarin het onvervreemdbare recht van België op schadevergoeding nog- maals herhaald wordt. VERSPREIDE BERICHTEN De gewone audiëntie van den minis ter van Justitie zal Vrijdag 10 Juli a.s. niet plaats hebben. Prov. Staten van Noord-Holland heb ben tot eerste geneesheer-directeur van het Provinciaal ziekenhuis te Santpoort benoemd dr. Kraus, geneesheer aan die inrichting. UIT NED. OOST-INDIE. JAVASCHE BANK. BATAVIA, 9 Juli. (Aneta). Volgens het verslag van de Javasche Bank over het boekjaar 1930 bedroeg de netto winst f. 2.982.341.82 tege» f 5.850.429.18 in het vorig jaar. Het dividend bedraagt 14 DUITSCHLAND. De hulp der industrie - De Pruisische Landdag. Gisterep is volgende bekendmaking verschenen: „Op grond van artikel 48 der Rijks- grondwet wordt hierbij, in aansluiting met het initiatief-voorstel van bekende personen uit het handels- en zakenleven, afgekondigd; 1. De regeering is gemachtigd, krachtens rechtsverordening, de ondernemers wier bedrijfsvermogen een som van 5 millioen mark of meer bedraagt, te verplichten tot medewerking voor het geval, dat de Duit sche gouddiscontobank, in het belang van de instandhouding van het Duitsche cre- diet in het buitenland financieele opera ties noodig mocht achten. De regeering zal nadere voorschriften afkondigen hoe met de toepassing van deze waarborg- transactie zal gehandeld worden en welke trustee-verplichtingen de bank voor Duit sche Industrie-obligaties op zich zal nemen. 2. Deze verordening treedt van vandaag af in werking." Get.: Von Hindenburg. Brüning, Dietrich en Wirth. In verband met de door de Duitsche ondernemingen aangeboden credletgaran- tie wordt nog het volgende bekend ge maakt: Deze garantie ten bedragen van R.M. 500 millioen bedoelt vanzelfsprekend niet de limiet tot dit bedrag te stellen voor even tueel op te nemen buitenlandsche credie- ten, doch veeleer het opheffen van den twijfel, die bij buitenlandsche crediteuren nog schijnt te bestaan en de veiligheid van kapitaalbelegging in Duitschland. Verder wil men met deze actie het bewijs geven van een vrijwillige en zoo groot mo gelijke Duitsche krachtontplooiing, waar uit moet blijken, dat Duitschland er geens zins aan denkt in dezen algemeenen nood toestand zich werkeloos door den stroom der gebeurtenissen te laten meevoeren. Tevens is de bedoeling om met deze actie een grondslag te vormen voor de nood zakelijke besprekingen over de vorming van buitenlandsche credieten, opdat het buitenland van zijn kant alles zal doen en doen kan om de crisis te overwinnen. Daarbij is men er van overtuigd dat slechts een groot crediet, waarvoor, gelijk reeds gezegd, het bedrag van de credietgarantie geenszins een limiet wil vormen, een wer kelijke en duurzame verlichting tot stand zal kunnen brengen. Wat de garantiestel- ENGELAND. De Mijnwet in werking - Brief van Gandhi. Het Hoogerhuis heeft de mijnwet defini tief aanvaard en de koning heeft het reeds bekrachtigd. Naar uit betrouwbare bron verluidt heeft Gandhi een brief gezonden aan den algemeen secretaris van Indië, waarin hij allerlei gevallen aanhaalt, waarin in breuk zou zijn gemaakt, op den wapen stilstand van Delhi. Hij stelt voor een commissie van scheidsrechters te benoe men om deze gevallen te onderzoeken ten einde herhaling te voorkomen. ROEMENIE. Burileanu in cere hersteld. In het proqes, dat de gewezen gouverneui oer Roemeensche Nationale Bank, Burileanu, tegen de regeering is begonnen, toen hij ]J Maart 1930 van zijn post werd ontheven naar aanleiding van zijn houding tijdens de besprekingen over de Fransche leening, vonnis gewezen, dat sensatie heeft gewékt De rechtbank besloot, dat zoowel het bjj sluit, waarbij Burileanu van zijn ambt werj ontheven, zoowel als dat waarbij tot zij, opvolger de huidige gouverneur der Natl0. nale Bank, Angelescu, werd benoemd, be. hooren te worden geannuleerd. Burilear, moet in al zijn rechten van gouverneur var de Roemeensche Nationale Bank word», hersteld. De regeering wordt veroordeel Burileanu over den tijd van 10 Maart op heden dagelijks 5360 lei schadevergot ding te betalen en bovendien een more,j schadeloosstelling van een half millioen Ten slotte wordt de regeering ook nog t de prooeskosten ten bedrage van 8000 lei veroordeeld. Het vonnis heeft politieke kringen groot opzien gewekt. RUSLAND. Stalin's nieuwe stellingen toegepast. H Ordjonikidzo publiceert een door Mo. tow en Stalin onderteekende oproep as de organisaties van het Donetzbekkr. Uitgaande van de reeds bereikte resultati constateert de oproep, dat uitvoering rs het vijfjarenplan volkomen mogelijk voor het Donetzbekken. De essentie! taak is thans de kolenproductle te mechs- niseeren. In den loop van dit jaar reei moet 50 der groote mijnen gemechan- seerd zijn. Binnen twee maanden moet c- egaliseering der loonen afgeschaft zijo Men moet onmiddellijk overgaan tot levering van werklieden, ingenieurs e: technici van fabrikaten, terwijl de woon- condities moeten worden verbeterd. De oproep sluit met een beroep op de li werk gestelden om zoo veel mogeliji een nauw contact te zoeken tusschen in genieurs en technische werkkrachten, e: zoo veel slechts mogelijk is den ingenieuc j en technici, die getrouw aan hun taai] werken, hulp te verleenen. ITALIË. De strijd tegen het Vaticaan. De „Lavoro Fascista", die, zooals bekend, indertijd door zijn onthullingen den strijd tegen de katholieke actie opnam, levert een nieuw element in dezen strijd. Het blad zegt te hebben vernomen, dat Don Sturzo, de ziel der vroegere Italiaan- sche volkspartij, vier maanden geleden een plan tot omverwerping der fascisti sche regeering zou hebben uitgewerkt, dit den leiders der Katholieke Actie heeft voorgelegd en het pauselijk staatssecre tariaat verzocht zou hebben, van Londen naar Parijs te mogen vertrekken, om daar zijn plannen voor te bereiden. Kardinaal Pacelli zou de voorgenomen actie van Don Sturzo van de hand heb ben gewezen, doch dank zij de interven tie van Mgr. Pizzardo, zou Don Sturzo verder hebben kunnen werken aan zijn plan. Het plan zou, aldus vervolgt de „Lavoro Fascista". behalve door Pizzardo. ook door graaf dalla Torre, den directeur van de „Osservatore Romana", ondersteund zijn. Kardinaal Pacilli heeft, zoodra hij van de zaak op de hoogte was gebracht, den Paus onmiddellijljk verzocht, te mogen j aftreden en dringt ook den laatsten tijd I weer aan op zijn demissie. Deze nieuwe onthulling van de „Lavoro i Facista" zal ongetwijfeld door de „Osser vatore Romano" worden gedementeerd, doch opent een nieuwe phase in den strijd In regeeringskringen neemt men de uiterste reserve in acht. Het verluidt even wel, dat de regeering den toestand met de uiterste kalmte beschouwt en thans bestudeert, welken weg zal moeten wor den ingeslagen. WATERPOLO. A.Z.C. II (ALPHEN)—G.Z.C. IV (GOUDAI 2—4. TS JECHO-SLO W AKI JE. Oud-minister gearresteerd. Gisteren is te Praag groot opzien ge haard door de arrestatie van den oprichter der Slavische socialistische partij, later radicaal-socialistische partij, Stribrny, die meermalen minister geweest is, onder de beschuldiging van misbruik gemaakt te hebben van zijn positie. SPANJE. Toenemende Sabotage. Gisteren namen de sabotagepogingen der stakende telefoonemploye's toe. Te Madrid werden pogingen in het werk ge steld om door middel van helsehe ma chines twee telefoon-knooppunten in de lucht te doen vliegen. Te Bilbao, La Corunha en Huelva werden de kabels doorgesneden. Werkwil lige telefonisten werden door de stakende aangevallen, zoodat men er toe moest overgaan haar met auto's naar haar werk te brengen, teneinde handtastelijkheden te voorkomen. Te Barcelona hebben werkeloozen een aanval op de politie gedaan. Deze laatste zag zich gedwongen van de vuurwapenen gebruik te maken. Hierbij werden verschei dene personen gewond. Te Villa del Rio in de provincie Cordova werd een kerk in brand gestoken en ver woest. De algemeene werkstaking is daar uitgeroepen; zelfs het huispersoneel neemt er aan deel. Naar uit Palma op het eiland Mallorca gemeld wordt, is daar de staat van beleg afgekondigd, aangezien stakende haven arbeiders onder leiding van communisten dwongen te sluiten. De havenarbeiders trokken onder het zingen van oproerige liederen door de stad. Na afloop schitterende demonstraties schoonspringen. A.Z.C. II (Alphen) speelde gisteravond in het Alphensche zwembad een thuis wedstrijd tegen G.Z.C. IV (Gouda) com petitie le klas G.Z.B., waarbij Gouda ove het geheel iets sterker bleek. Niettegen staande de eerste aanvallen van de zijd! van A.Z.C. kwamen wist G.Z.C. door mid del van haar midvoor het eerst te score: 01. A.Z.C. iaat zich niet ontmoedigen weldra weet Ydens den gelijkmaker scoren 11. Vlak voor de rust moet e der Alphenaars wegens een overtredlrJ het water verlaten. De rust komt mc gelijken stand 11. Na de rust korr. Gouda ook weer direct in het offensie wat tot gevolg heeft dat de stand doo: haar weldra op 21 wordt gebracht. Al phen heeft dan met verschillende schoter pech. Met een kalm schot weet Gouds haar voorsprong te vergrooten tot 3—1 Het wordt Alphen nu wel wat al te bar or. als Bonte den bal krijgt toegespeeld zwemt hij keurig langs den uitzwemmeri- den keeper om den bal in het open doeil te plaatsen 32. Gouda weet echter vcxrF het einde nog eenmaal te scoren, zoodail het einde komt met een alleszins ver-I diende overwinning voor Gouda van 2—tl Direct na afloop van dezen wedstrijf had onder enorme belangstelling eea demonstratie schoonspringen plaat waarbij de heeren E. Davidson en C. Biet candidaten voor de Europeesche kampi-l oenschappen te Parijs eenige zeer bt-(. - hendige staaltjes van fraaie sport hetoi'-| zien. De verschillende salto's, snoet-." I sprong, zweefsprong en komische salto® als slot, getuigden van ware sportkuris 2 waarover het publiek zeer enthousias p bleek, zoodat na de uitvoering van iedl nummer een daverend applaus opsteiil Dat voor een en ander veel belangstellidB bestond blijkt wel uit het feit dat nd'l nimmer door een zoo groot publiek gisteravond de gespeelde polowedstrijdc en deze demonstraties werden bijgewooni Een herhaling van dergelijke demonstra ties zal er ongetwijfeld veel toe bijdrage; om de animo voor de zwemsport ook k deze gemeente belangrijk te verhoogen. n A.Z.C. I (ALPHEN)—TRITON I (WEESPlij 3—1. VEREENIGDE STATEN. Nieuw incident met Mexico. De Mexicaansche consul te Chicago, Adolfo Dominguez is wegens onordelijk gedrag veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf. Het Mexicaansche consulaat beschouwt deze veroordeeling als een diplomatiek incident en zal de zaak bij het staats- departement te Washington aanhangig maken. Comp. 3e kl. N.Z.B. Na beëindiging der genoemde demon straties komen direct deze zeventallen U water. Ook deze vierde competitiewed strijd weet A.Z.C. I te winnen. Over het geheel moest Triton de Alphenaren al haar meerderen erkennen. Deze avond bleken weer bijzonder in vorm de speler; P. en C. van Leeuwen van A.Z.C. welta laatste alle drie de doelpunten wist te scoren. Omtrent het spel het navolgende De eerste momenten zijn direct voo;J A.Z.C. Een van Leeuwen toegespeelde ball schiet hij eerst in handen van den keeper! der gasten, om bijna onmiddellijk als Wil weer den bal te pakken krijgt, zijn schot weet te verbeteren en zijn club de leiding te geven 10. Thim heeft dezen avond pech en schiet eenige keeren naast. Uit een voorzet van Raaphorst weet v. Leeu wen den voorsprong spoedig te vergroo ten 20. Een goed gericht schot van Tri ton wordt door Weyers gestopt. Vlak vont de rust maakt van Leeuwen het derdf doelpunt uit een toegespeelden bal van Thim. De rust komt met onveranderde» stand. Na de rust komt ook Triton meer opzetten. De Alphen-verdediging weet evenwel de verschillende aanvallen te weerstaan, zoodat Triton slechts één doelpunt weet te scoren 31. Ook A.Z.C. weet niet meer te scoren en wij zien dan eenige momenten gelijkopgaand spel Eenige corners voor beide doelen leveren ook geen verandering meer op, zoodat het einde weldra aanbreekt met een verdien de overwinning voor A.Z.C. I. 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2