I PUROL er op! aalsmeer. haarlemmermeer. katwijk aan den rijn. katwitk aan zee. lisse. reclame. ritnsburg. noordwitk. voorhout. voorschoten. warmond. wassenaar. zevenhoven. De bevolking. Ce stand der bevolking was op 1 Juli (06 mannen. 4250 vrouwen, totaal 8756. op 31 December 1930 was. volgens de re sultaten der volkstelling, de stand: 4410 mannen en 4156 vrouwen, totaal 8566 Ongewenscht bezoek. Bij de familie Eveleens in het Oosteinde hebben inbrekers getracht des nachts hun slag te slaan, doch werden daarin verhin derd. doordat E. wakker werd en op on derzoek uit toog. Het bleek, dat de onge- wenschte gasten het slot mt de buitendeur hadden willen steken, wat dan ook bijna g6Ook bif anderen zijn pogingen gedaan om in te breken, doch de dieven zun ook daar in hun duister werk gestoord. Intus- schen oppassen blijft de boodschap. Door hond gebeten. Een plm 15-jarige zoon van Eickhoff alhier is zoodanig door een hond in het hoofd gebeten, dat hij zich dadelijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Tot leden van de Gezondheidscom missie gezeteld in deze gemeente, zijn met ingang van 1 Juli voor den tijd van vijf laar door den commissaris der Ko ningin herbenoemd de heeren J. F. Berg hoef alhier en dr. G. de Bruin te Nieuwer- Amstel. o Veel Animo. De animo, die door muziekliefhebbers aan den dag wordt gelegd voor verster king van het populaire fanfaregezelschap Eicelsior" te Hoofddorp, is zoo groot, dat hel bestuur besloten heeft de toetreding van nieuwe leden voorloopig enkele weken stop te zetten, omdat het aantal beschik bare instrumenten voor het aanmerkelijk toegenomen ledental onvoldoende is ge worden. Het plan bestaat intusschen bij het be stuur om tot aanschaffing van nieuwe Jnjtumenten over te gaan en daarna de gelegenheid voor aanmelding van nieuwe leden weder open te stellen. Vrouw in brand geraakt. terwijl mej. H. aan den Hoofdweg alhier een pan van een fornuis wilde halen, sloeg plotseling de vlam onder uit den kachel, waardoor haar kleeren in brand geraakten. Andere bewoners van het huis hadden de tegenwoordigheid van geest direct een in een achtervertrek staande teil met water te halen en den inhoud over haar lichaam uit te storten, waar door het vuur spoedig gedoofd werd. De toestand van de vrouw, die er met eenige lichte brandwonden afkwam, is bevredi gend Geslaagd voor het examen gemeente administratie de heer W. M. B. Bosman te-Hoofddorp. Ongeval. Biet bovendek der brug over de zanderij vaart aan den Wassenaarschen weg is sinds eenigen tijd in slechten toestand. Verschillende planken zijn niet meer spij- r- kervast. Door de vele auto's, die daar nafeseeren is het door het geklep dezer loss»' planken soms een onuitstaanbaar gehoor voor de omwonenden. De inzit tenden dezer auto's gaan bij het passeeren flink de hoogte in. Bij de inzittenden van een dier auto's was dat zoodanig het gevel, dat zij zich bezeerden en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Na behandeling door dr. J. Hueting konden zi j na eenigen tijd hun reis weer voort zetten. Naar we vernemen zal nu spoedig een nieuw bovendek worden aangebracht. ALWEER DE KVVAKEL. Een nieuw adres aan B. en W. Wie kent in onze gemeente, ja, zelfs ver «Jaar buiten, niet de beruchte „Kwakel- kwestie". Althans mer heeft er dan toch wel van gehoord of gelszen. D» ze kwestie dateert n.l. al van 1928 doch is nog niet tot esn oplossing gebracht. In verband met een adres over deze zaak dat thans weer aan de Raad gericht is, mfcioreeren wij, ter verduidelijking, een en ander. I' de Raadsvergadering van 30 Nov. 1928 werd door den raad besloten tot weg neming van de Kwakelbrug. Toen -den volgenden morgen, 1 Dec. 1928. de inwoners van Katwijk a, d. Rijn, die van deze k plannen niet op de hoogte waren, van het f gem o men bes ui; hoorden, kwamen zij hier- tegen heftig in verzst. Verschillende ver- eejiigingsbcsturtn kwamen direct in actie gen -i [)ec 1928 waren een zevental requesten laan den raad gezonden met verzoek ge noemd besluit in te trekken. Dat de twee dornsdeelen Rijn en Zee niets met elkaar gemeen hebben en van saamhoorigheids- £<#oel weinig bestaat, kwam nadien nog meer tot uiting Niettegenstaande gebleken was dat de uitdrukkelijke wensch van ge heel Katwijk a. d. Rijn een nieuwen oever- was, nam de raad, die voor ^■pct. uit personen van Katwijk-Zee bestaat ir|inlde zitting van 16 Mei 1930 het besluit, 3.1 de kwakel af te breken en geen andere brug daarvoor in de plaats te stellen. 6,1 *-»aadsleden uit Katwijk-Zee die als lid ®8ner commissie in een officieel rapport )»MK- -d hadden, dat een nieuwe oever- n§ aldaar gewenscht was, stemden To öen.raad tegen een nieuwen Kwakel! i,2n#en de inwoners van Katwijk-Rijn •el 5? hf1 zoeken bij Ged. Staten. Van 23 tot 26 Mei afressen bij ~l|Tcen 1930 kwam een reeks van College binnen. t7 o n. d® Commissaris der Koningin op k- u?1 Katwijk a. d. Rijn een bezoek Jf ,en er gelegenheid was om Z. Ex. ■■spreken, werd door velen van de ge- egenheid gebruik gemaakt om hun bezwa- er» te<*en het wegnemen der brug kenbaar te maken. d-f k°n echter niet meer zeggen dan ai, dit tot de meer interne aangelegen- EFnml l £enieente behoorde en men moet ■jgaenten het gemeentebestuur van de nood- n, «van de bru£ te overtuigen. vorJrwaL *s toen weer een ,aan de" Raad gericht onder kend door de besturen van: Tuinbouw- X 7? 7 0 RK Kiesver. A R. Kies- ve^ RK M-ÏIerdP Kcrk' Chr Hisl Ki:ls- f K K- Niddenstandsver., om na afbraak van de Kwakelbrug zoo spoedig mogelijk aldaar een soortgelijke oeververbinding tot stand te willen brengen. In den Raad van 13 Oct. 1930 werd dit adres in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies en in de zitting van 10 Dec. 1930 werd dit praeadvies den raad aangeboden. Allereerst werd door den burgemeester in herinnering gebracht, dat in de ver gadering van 16 Mei 1930 was medegedeeld dat ernstig gepoogd is vóór de Sandtlaan een andere brug, voor tram- en ander verkeer, te krijgen. Van ged. Staten is hiervoor echter gener lei medewerking te verwachten. En een andere brug inplaats van de Kwakel, voor voetgangers, oordeelden B. en W. niet noo- dig. Ook de kosten waren volgens 13. en W. te hoog om zulk een besluit te wettigen. Intusschen hadden inwoners van Katwijk a. d. Rijn een aannemer opdracht gegeven teekening en kostenberekening te maken voor een kwakel met voldoende doorvaart- wijdte. Deze kostenberekening was 2/3 lager dan die van Openbare Werken der ge meente Voor het opgegeven bedrag is deze aannemer nog steeds bereid de brug te maken Eenige ingezonden stukken in de bladen volgden hierop en Woensdag 10 Dec. kwam de kwestie in den raad. Een publieke tribune zoo vol als nimmer te voren het geval was. Zwaar is daar toen gedebatteerd. Het waren voornamelijk de heeren R. Ouwehand, H. W. Grimbergen, dr J. Hueting, L. v. d. Zwan en P. Guyt die de noodzakelijkheid van den wederop bouw van den Kwakel bepleitten. Tegen het argument van de kosten bracht de heer Grimbergen naar voren den bouw van een gemeentehuis dat ruim f. 200.000 moet kosten, (intusschen Is dit bedrag weer verhoogd met f. 25.000) een schoeiïng te Katwijk-Zee van f. 60.000, aankoop Badhotel to Katwijk-Zee voor bijna f 70.000, waar tegen geen bezwareh waren. Ten slotte werd, na eindelooze discussies tusschen de voorstanders van den Kwakel en den burgemeester als tegenstander, het praeadvies met S—7 stemmen verworpen en de Kwakel was dus gered. Voorstanders voor een nieuwe brug waren de heeren: R. Ouwehand, H. W. Grimbergen, L. v. d. Zwan, P. Guyt, dr. J. Hueting, D. van Riessen, W A. Rijken en C. v. Tongeren. Dat was op Woensdag 10 Dec. 1930, dus juist 7 maanden geleden en sindsdien ver nam men niets meer over deze aangelegen heid. Het is mede daarom dat het bestuur der Tuinbouw ver. „K. en O." en de Kerkeraad der Gereformeerde Kerk thans aan den raad een schrijven zonden, waarin o.m. wordt medegedeeld dat zij met groote dankbaarheid Kennis namen van het besluit van den raad van 10 Dec. 1930 om een nieuwe oeververbinding te maken, doch dat zij teleurgesteld zijn door het feit dat tot or) heden aan het besluit nog geen uit voering, noch aan eenig plan of voor bereidende werkzaamheden desbetreffende, openbaarheid werd gegeven en zij den raad met den meesten aandrang verzoeken aan genoemd besluit ten spoedigste uitvoering te geven. Naar wij intusschen vernemen moet men op het bureau van Openbare Werken veel werk hebben zoodat men nog geen tijd heeft kunnen vrijmaken om een teekening van een kwakelbrug te maken. Eveneens wacht nog op uitvoering het planten van een 25 tal jonge boomen aan het Overrijn te Katwijk a. d. Rijn, waar in liet voorjaar 1929 de oude boomen zijn gerooid. Op een desbetreffende vraag door meerdere raadsleden, is door B. en W. toegezegd dat hiervoor in de plaats jonge boomen zouden geplant worden. Dit is dus al 2Va jaar geleden. Ook aan de beschoeiing al daar die in betreurenswaardige toestand is en waarop de heer Grimbergen al eens de aandacht van B. en W. vestigde, kon nog geen aandacht geschonken worden, ter wijl de bestrating niet veel beter is. Zelfs de Kerkstraat die volgens een opmerking van dr. Hueting in den raad „bestraat" is met puin kon wegens die overtollige drukte nog niet aan de beurt komen ter wijl de sproeiwagen die voor de stof- bestrijding te Katwijk aan Zee zorgt, het dorpsdeel Katwijk a. d. Rijn nog niet met zijn tegenwoordigheid kon vereeren. Het valt te begrijpen, dat velen te Katwijk a. d. Rijn ongeduldig worden en hopen dat andere werkzaamheden nu eens aan de beurt komen „om een jaartje te wachten" en de kwakel, die volgens een wettig genomen besluit komen moet, de voorrang krijgt boven andere werken als b.v. af breken „Landbouwlust" of afbreken „Callao". Strand-Evangclisatic „Het Vischnet" Bovengenoemde vereeniging, waarvan ris. Kalkman voorzitter is, zal haar werk zaamheden Dinsdag 14 Juli a.s. voor dit badseizoen hervatten. Ds. Kalkman heeft er voor gezorgd, dat er eiken Dinsdag en Donderdag telkens twee sprekers zullen optreden, om de beurt een Hervormd en Gereformeerd predikant. De evangelisatie zal eiken Dinsdag op het strand plaats hebben om half 8 des namiddags, en eiken Donderdag om 4 uur ln den namiddag. De laatste dienst zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 27 Augustus De badlijsten. Op het politiebureau is de 300ste in gevulde badlijst ingeleverd, hetgeen be- teekent, dat er ongeveer een 1500 bad gasten hier vertoeven. Waar verleden jaar pas den 17den Juli de 250 badlijst werd ingezonden, is dit een bewijs, dat tot nu toe de badplaats, wat het aantal vreem delingen betreft, niet van de malaise te lijder heeft Een geslaagd Schoolreisje. Een 30 tal meisjesleerlingen van het Centrale 7de leerjaar der Herv. Scholen alhier hebben gister onder leiding van de onderwijzeressen, de dames Koster. Side- rius en van As, een reisje gemaakt. Met de tram van 8.26 des morgens werd vertrok ken naar Leiden, vervolgens ging het per spoor naar Amsterdam. Vervolgens werd met de Noord-Hollandsche tram naar Monnikendam gereden. Van hier ging men per boot naar Marken, waar 'n Markensch binnenhuisje bezichtigd werd; in Volen- dam weer aangekomen, werd per ouder- wetsché trekschuit de reis naar Edam ondernomen, waar men den terugtocht naar Amsterdam aanvaardde. Daar aange komen werd nog een wandeling door het centrum van de stad gemaakt. Zeer vol daan over het uitstapje was men om ongeveer half 9 des avonds in Katwijk aan Zee terug. In de vacature B. Star is tot agent van politie hier benoemd A. J. Elsihga, thans in dienst bij de militaire politie te 's Gravenhage. Het bestuur van de Katwijksche Naai school heeft tot plaatsvervangend Hoofd dier school aangesteld mejuffr. C. Ouwe hand Abr.d. DE IIEER C. M GRULLEMANS. zwarte kinderbadschoentjes, een blauwe j damesbadschoen, een huissleutel, ren blauwe alpinemuts met speldje, een leesboek „Ver klaring van het kort begrip der Chr. Religie". Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. op het Politiebureau te Noordwljk Binnen, Bloemenhandel. Gevonden voorwerpen: een g^ue.ik- penning 1898 van de Kroonbestijging H.M. Koningin „Watergraafsmeer", een zwarte damesmantel, een truffel, een paar kinderschoenen, een sleutel, een haarkam- nietje, een paar zwarle kindarrijgschoenen, een blauw kinderjasje, een dames portemon- naie, een dames ceintuur, een rose haarkam, een gebreid netje met speelgoed, een ge breid netje met zandvormpjes, een paar Bij zijn afscheid als voorzitter van „De Narcis." De voorzitter der vereeniging „De Nar cis" de heer C. M. Grullemans alhier, hoopt den 16en Juli zijn 70sten verjaar dag te vieren. De heer Grullemans acht thans voor hem den tijd van gaan ge komen en zal tegen 15 Juli het voor zitterschap neer leggen In het ..Weekblad voor Bloembollen cultuur" vinden wij eenige bijzonderhe den over dezen vooraanstaanden bloem- bollenkweeker-exporteur, ter gelegenheid van zijn naderend afscheid van de Ver. „De Narcis" en daardoor van allerlei functies die hij uit dien hoofde bekleed de. .Hieraan ontleenen wij het volgende: j Hij was een der meest succesvolle kwee- ker-exporteurs. die uit een kleine zaak door hard werken een bloeiend bedrijf opbouwde. Begiftigd met de „flair" en het doorzettingsvermogen, voor den reiziger in bloembollen noodig. stichtte hij een mooie buitenlandsche handel: bezield m:t groote liefde voor de kweekerij, bereikte hij mooie resultaten met nieuwigheden, speciaal op gladiolus- en tulpengebied. Door moeilijke tijden, met up and downs, leidde hij zijn zaak. die hij thans grooten- deels aan de zorgen van zijn vier zoons heeft toevertrouwd. Een zaak heden ten dage met een zeer uitgebreide cultuur van alle hoofd- en vele bij-artikelen, met een gebouwen-complex, dat tot de royaal ste van de streek gerekend moet worden en een collectie nieuwe tulpen, waarmede hij zijn naam op veler lippen in en bui ten de bloembollenstreek heeft gebracht Scherpzinnigheid en durf zijn wel de meest op den voorgrond tredende eigen schappen van den thans bijna 70-jarige, die oogenschijnlijk nog weinig van dien hoogen leeftijd merkt Men kan hem gerust een veelzijdig man noemen. Hij heeft het behartigen van de belangen van z'n eigen zaken altijd weten te vereenigen met werk voor het algemeen vakbelang Zijn sprankelende geest, zijn enthousiasme voor nieuwe denkbeelden bracht hem als vanzelf op verschillende momenten als leider naar voren. Voor vele dingen nam hij het initiatief De vereeniging „De Narcis" heeft hem als leider gehad vanaf het oogenblik. dat uit de kleine Sassenheimsche Kweekers- vereenlging ontstond de organisatie, die de speciale belangen der narcissenteelt zou gaan behartigen. Hij heeft de voldoening mogen smaken in moeilijke tijden leiding te geven. Zijn voorzitterschap van den Bond van Bloem bollenhandelaren in de moeilijke jaren 1918. '19 en '20 roept herinneringen op aan het korte leven der minimumprijzen en van pogingen tot teeltregeling: trou wens wanneer en waar ook van teeltrege ling of prijzenpolitiek sprake is, de heer Grullemans behoort tot de voorstanders, tot de voorvechters! En er zijn ook verschillende zaken, door Grullemans gepropageerd, die uitstekend slaagden Een belangrijk aandeel van de eer het vak op het juiste moment voor de oprichting van 't „Twee cent-per-Roe- fonds" geplaatst te hebben, komt den heer Grullemans toe. Bij zijn poging dap per gesteund door mannen als Van Til, Van Zonneveld en Van der Laan. Het in het leven roepen van „Copex" is door hem krachtig bevorderd, al was hij toen reeds niet meer in het bestuur van den Bond, hetwelk voor deze belangrijke export aangelegenheid hel initiatief nam. Ais penningmeester had hij den Bond in de jaren 1904'06 en '09'11 diensten bewezen, zoodat met de drie jaren van zijn voorzitterschap de heer Grullemans negen jaar mede leiding gegeven heeft aan de exporteurs-organisatie. Van de Alg. Ver voor Bloembollencul tuur was en is hij een zeer belangstellend lid. De afdeeling Lisse mocht hem vier jaar als voorzitter bezitten. Aan het einde daarvan in 1929 werd het gouden jubi leum dezer afdeeling gevierd met een prachtige expositie, die hij vol begrijpe- lijken trots op 6 Februari 'van het gedenk waardige vorst jaar opende en ook mee moest maken de ellende van het bevrie zen van de inzendingen. Maar het onbe twistbare succes der tentoonstelling komt toch op de periode van het presidium van den heer Grullemans Het laatste zeer recente voorbeeld van een weigeslaagd initiatief levert het door het. Centraal Bloembollen Comité aan de regeering voorgelegde plan voor een con trole op de qualiteit der uitgevoerde bol len. Het was de heer Grullemans. die in het C. B. C. deze zaak het eerst ter sprake bracht en een bestudeering voorstelde van het vraagstuk, hoe paal en perk te stellen aan het euvel van de minderwaar dige leveranties. Het zal voor hem een vol de ening zijn. dat het plan waartoe de commissie, waarin hij zelf zitting nam, na moeilijken arbeid gekomen is. blijkens on langs gedane publicaties door de Regee ring is aanvaard. Maar zijn hoofdtaak lag bij De Narcis", waaruit onder zijn leiding in korte jaren tijds een flinke organisatie is gegroeid, die veel gedaan heeft meer dan in het openbaar gezegd kan worden voor het wel van het bloembollenvak. De erkenning daarvan houdt in een hulde aan den aftredenden voorzitter van de Vereeniging De Narcis" Onze plaatsgenoot de heer M. Kaak Jr.. leerling van den heer H.P. Beukemijer, Hillegom. slaagde te Den Haag voor het Mercurius-diploma boekhouden. Gisteravond werd in de muziektent aan de Veldhorststraat door de Harmonie een zomerconcert gegeven. Met een flinken aanvoer werden de na volgende prijzen betaald: Rozen per bos van 20 stuks. Hadley 70 80 ct.: Ophelia 4050 ct.Golden Ophelia 40—50 ct.; Landia 40—60 ct.; Butterfly 4050 ct.. Miss Edith Helen 80—1.00 ct.; Snijbloemen per 100 bos: Gele Margrie ten 2.60—2.90; Gips 3 20—4.90; Snijbloe men per 100: Scabiosa 4070 ct. Juliaan- tjes 1013 ct.; Campernella 2030 ct.; Ranonkels 20—25 ct.; Korenbloemen 20 25 ct.; Delphiniums 2.00—2.70; Anemonen 3040 ct.; Lathyrus 3550 ct.; Asters 40— 45 ct.; Convili's 7090 ctZinnia 3.80— 4.20: Witte Margrieten 23 —28 ct.; Lelie's wit 7-808.50; Lelie's rood 6 907.40; Anjers rood 3035 ct.; Anjers rose 35— 40 ct.: Rarelanjers 1416 ct.; Centaures wit 3545 ct.; Idem blauw 3040 ct.: Idem geel 2030 ct.; Pompon Dahlia's 2 202 70; Groote Dahlia's 5.005.60; Gladiolen: Vlamlngzwart 2.40—3.40; Wilbrink 2.20—2.90; Voght 3.20—4.00; Hal- ley 1902.10; L'immaculee 5.00—600; Oranje Brillant 4.004.50. Engelsche Irissen per 100 Blauw 70 80 ct.; wit 8090 ct.geel 5060 ct.Al- bert 8090 ctPurper 1.001.20. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 9 Juli a.s. des avonds om kwart voor acht in een openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden 4. Voor stel van B. en W tot afrekening der ver goeding ex art 101 L -wet over 1928. 5. Voorstel B en W. tot vaststelling eener verordening regelende het hooren van vereenigingen van ambtenaren. 6. Voor stel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige inzake kasopname gemeente ontvanger en van een boekhoudkundige belast met het nazien der rekening van het Waterbedrijf. 7. Voorstel van B. en W. tot overgave van den 's Gravendamsche- weg en de Teylingerlaan aan de provincie in eigendom en onderhoud. 8. Voorstel van B. eri W. tot wijziging der Algemeene Po litieverordening. 9. Aanbieding gemeente rekening 1930. 10. Voorstel van B. en W. inzake aankoop grond voor gemeente plantsoen. 11. Reclames wegenbelasting en schoolgeld. 12. Sluiting. Door het bestuur van de Christelijke school op Geref. grondslag is van het R.-K. Par. Armbestuur een perceel bouw terrein gekocht aan de Wijngaardenlaan voor het bouwen van een school Hierdoor verdwijnt dan tevens de op slagplaats van afbraak aan het begin van de laan, waardoor het aanzien van deze omgeving niet weinig zal worden verbe terd. o Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells, Z. van N. van Dam en C. Zevenhoven Johannes Adrianus Gerardus. Z. van A. M. Schaken- bos en A. H. van Leeuwen Jacoba, D. van J. v. d. Sleet en J. Verdoes Gehuwd: Joseph Cornelis Kroft jm. 23 j. en M. A. van Schie jd. 24 j. Overleden: Magdalena P. Koenraad 45 j. August Jozef Scholvinck 60 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. Teeuw, geb. Hassing, komende van Hillegom T. Hofer, ko mende van Amsterdam J. C. van Hoe kelen van 's-Gravenhage T. J. van Seg- gelen van Alkemade J. P Groenendijk van 's-Gravenhage G. van Drecht van 's-Gravenhage J. de Koning van Hille- geisberg J A M van Grieken van 's-Gravenhage J de Greef geb. Schalk wijk, van 's-Gravenhage F. C. M. A. Burcksen v. Rotterdam P. J. Brugman van Haarlemmermeer J. W. de Hartog van Oegstgeest. Vertrokken: M. A. van Schie naar Ter- Aar P. C. van Veen naar Voorburg Th. W. Keyzer naar 's-Gravenhage R. Veenstra naar Haarlemmermeer S. L. van Dijk naar Heemstede H. G. v, d. Poel naar Oegstgeest C. J. Duivenvoorde naar Heemstede P. Brederode naar Zutphen H. M. A. van Dam naar Noordwijk. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni 1931 ingelegd f. 6731,75, terwijl werd terugbetaald een bedrag van f. 2313,57. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3747. Zeer zeker ten gerieve der bewoners van het Oosteinde is door het Postkantoor alhier nabij den ouden tol een brievenbus geplaatst. o Verg. Tuinbouw en Plantkunde. Gisterenavond hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en plant kunde in het Dorpshuis eene ledenverga dering. Door den voorzitter den heer Polderman werd met een kort welkomst woord deze vergadering geopend, terwijl hij hierbij den wensch uitsprak dat het een aange name- en leerzame-avond zou worden. Voorts sprak hij zijn groote voldoening uil dat zooveel bloemen op de prijsvragen werden ingezonden en het ledental hier aanwezig ook groote tevredenheid mocht verwekken. Nadat door den heer A. v. d. Schans, Secretaris de notulen waren voorgelezen welke zonder aanmerkingen werden ge arresteerd. volgde voorlezing van ingeko- gen stukken. Hierbij waren er eenige met aanbevelingen voor diverse candidaat gestelde vaklieden ter verkiezing van lid Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonnebrand en smetten; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest. 9737 van het Hoofdbestuur. Besloten werd dc candidatuur van Ir. Riemers, Rijkstuln- bouwconsulent te Naaldwijk, candidaat gesteld door de afdeeling Den Haag. te steunen. Hierna kwam aan de orde de bespreking van de voorgenomen excursie na3i' bet Kasteel „Haarzuylen". Nadat een en andet in den brecde was besproken, deed de Voorzitter de verrassende mededeeling dat de penningmeester, de heer D. Th. Ruys de toezegging heeft gedaan de kosten van het vervoer voor zijne privé rekening to zullen nemen, welke mededeeling met applaus werd begroet Vervolgens werden tot juryleden door den voorzitter benoemd de heeren A v d. Schans, L. Gaarkeuken en Jac. van Vugt. Na de pauze bracht deze jury bij monde van den heer van der Schans verslag uit. Voor prijsvraag I 5 soorten Lathyrus van ieder soort 20 stuks, zonder groen werd toegekend aan den heer D. de Gans. Ie prijs J. Anderson, 2e prijs J. Heijselaar, 2e prijs B. Schnitzler, 3e prijs, Wundering 4e prijs. Voor prijsvraag II. 5 soorten gr. bloemige rozen, van ieder 5 takken aan den heer D. de Gans. Ie prijs; Polderman, 2e prijs en Wunderink ,3e prijs Voor prijsvraag III, 5 soorten trosroozen van ieder 5 takken aan de heeren D. Pol derman en A. de Gans ieder een ie prijs. Verder voor het puntenstelsel t.w. een vaas papavers 8 punten; Lathyrus Ansdon 10 punten, perziken rouge de Mai 10 punten Artisjok Arkanzas 10 punten en Komkom mers 9 punten. De voorzitter dankt de juiry voor haar \ervulde moeilijke taak waarna nog eenige circulaires betreffende de Lathyrusten toonstelling te houden op 10. 11 en 12 Juli a.s. te Lonneker ter tafel worden gebracht. Na nog eenige mededeelingen volgde slui ting van deze interessante en geanimeer de vergadering. Dc Leidschc lijdensweg. Ter hoogte van de Eikenlaan geraakte een Buickauto komende uit richting Lei den aan het slippen met het gevolg dat deze auto tegen een aldaar stilstaande melkauto van N.V. Z. botste. In de cabine hiervan zaten twee personen, die er dooi den schok werden uitgeslingerd waarvan er een dusdanig tegen een boom werd geworpen, dat hij na verbonden te zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis tc Den Haag moest worden overgebracht. De ander kwam met den schrik vrij. De melkauto bekwam zwaar, de Buick slechts lichte schade. De politie maakte proces-verbaal op. Gistermiddag omstreeks 3 u. kwam de heer C bij een van de villa's aan de Stoeplaan met zijn auto het hek uitrijden, toen hij door de tram werd gegrepen, waardoor de auto zwaar werd beschadigd. De heer C. kwam er vrijwel met den schrik af. De auto werd eveneens zwaar beschadigd en per kraanwagen van garage Jansen weg gesleept. Het tramverkeer ondervond geen vertraging. On den Rijksstraatweg ter hoogte van het Kerkehout geraakte plotseling de chauffeur van de vrachtauto van de Was- scherij D. uit Leiden, het beheer over zijn stuur kwijt, waardoor hij slingerend tegen een andere auto opbotste en ten slotte een 20 tal Meter verder omsloeg. Op eenige ontvellingen na en den schrik kwam de chauffeur er wonder boven won der goed af. De auto kon later op eigen kracht naar Leiden gaan. Aanbesteding. De aannemers M. v. Gasteren en G. v. Scheppingen aan den Amstel, waren de laagste inschrijvers voor den bouw van een school met bijbehoorende werken te Uit hoorn, voor de som van ruim f.50 000 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Eenige aankoopeir voor Belgié, echter nog een zeer kalme stemming op de markten. Maandag te Gorkum slechts 72 stuks grootvee aangevoerd, waarvan goede gebruiksbeesten prijshoudend werden ver handeld en eenige puike kalfbeesten voor Belgische rekening werden gekocht Mager afgemolken vee zonder handel. Te Rotterdam 498 kalf- en melkkoeien en varekoeien, voor de laatste was, in verband met de steeds afnemende prijzen van het slachtvee bijna geen kooplust en de prijzen gingen dan ook terug Bruikbaar melk- of kalfvee bleef in prijs gehandhaafd. Enkele Belgische kooplieden deden ook hier aankoopen. Te Groningen en Purmerend was de handel reeds iets levendiger en bij kleine aanvoeren liepen de prijzen zelfs iets op. Een flauwe handel vertoonde de afdee- iingen vette koeien, behalve te Groningen, waar de prijzen zich eenigszins konden verbeteren. Vanuit Denemarken kwamen, wellicht door het warme weer, niet zulke groote kwantiteiten, hetgeen misschien op het laatst dezer week op onze slachtveeprijzen eenigen invloed zal uitoefenen. A.s Vrijdag zal dan ook hier ter plaatse een slachtbeestje wellicht iets makkelijker verkocht kunnen worden. De kalverenhandel was begin dezer week niet geheel onbevredigend. De prijzen kon den zich vrijwel handhaven Nuchtere zelfs iets verbeteren. Vette lammeren moesten tot iets flauwere prijzen worden verhan deld De varkensprijzen konden zich ook de laatste dagen nog ruimschoots handha ven. Zoowel licht als zwaar soort was vol doende afzet voor te vinden en 19 tot 20 cent per pond is op heden gemakkelijk voor te verkoopen. Zouters 18'/319 cent per pond. VAN DER S. a-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7