I 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). I 12 uur 'smidd.: 16'/* gr. C. 62 gr. F.). I 3 uur nam.: 16'/i gr. C. (62 gr. F.). LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. Prov. Staten v. Zuid-Holland BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 754 Hedenmiddag 3 uur. 753. telegrafisch weerbericht v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 765.6 te Toulouse. Laagste stand 748.0 te Kopenhagen. I verwachting tot den avond van 9 Juli: Meest matige, Westel. tot Zuid-Westel. I wind Zwaar bewolkt tot betrokken. Later - opklarend. Aanvankelijk nog regenbuien, t Weinig verandering in temperatuur. luchttemperatuur. HOOGWATERTIJDEN te katwijk a. Z. Voor Donderdag. I Voorm. te 10 u. 6 min.; nam. te 10 u. 37 min. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 20 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Woensdag: 9.50 n.m. tot 4.20 v.m. ACADEMISCHE EXAMENS. Cand.examen Wis- en Natuurkunde, letter L mej. G. van Rij (Den Haag) en mej. J. Doedens (Oegstgeest). idem letter A de heer J. Doekes (Voorschoten); doc toraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Botanie, mej. F. Hof (Den Haag) idem hoofdvak Scheikunde, de heeren A. A. van Dussen (Rotterdam), W. J. Hop penbrouwers (Den Haag) en W. P. Matla (Den Haag), aanvullend doctoraalexamen Wis- en Natuurkunde dr. A. van Dop iDelft). Candidaatsexamen Rechtsgeleerd heid mej. H. J. van der Grinten (Den Haag) en de heer A. C. Bergsma (Amers foort). Doctoraal examen Rechtsgeleerd heid mej A. van Zwanenburg (Rotterdam) en de heeren G. L. H. van Gheel Gilde- meester (Wassenaar) en N. Vernède (Voor schoten). Doctoraal examen Klassieke Letteren de heer J. H. Waszink (Delft) cum laude. Bevorderd zijn tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Hoeveel vitamine B is noodig om rachitis te gene zen en te voorkomen?" de heer J. J. Soer igeb Batavia) en op proefschrift getiteld: ..Koper-anaemie" de heer W. A. M. Wyers (geb. Vlijmen). DE REIS VAN H. M. DE KONINGIN. Het Oostenrijksch Korr.bureau meldt d.d. 8 Juli uit Weenen: Naar het „Neues Wiener Extrablatt" meldt is Koningin Wilhelmina met klein gevolg te Lienz in Oost-Tirol aangekomen. De Koningin zal hier eenige weken door brengen. Prof. Mr. w. L. P. A. MOLENGRAAFF OVERLEDEN. In den ouderdom van 73 jaar is te Den Haag overleden prof. mr. W. L. P. A. Mo lengraaff. oud-hoogleeraar aan de Utrechtsche Universiteit. In 1885 werd hij als zoodanig benoemd en werd hem op gedragen onderwijs te geven in de bur gerlijke rechtsvordering en handelsrecht. 3" laar was hU aan de Utrecht sche Universiteit verbonden. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag a s. om 2.30 uur te Utrecht. DE HERBOUW VAN HET NEDERLANDSCHE PAVILJOEN. Havas meldt uit Parijs: v j a,r aan'e'ding van het besluit van Nederland om het paviljoen op de Kolo- de Matin"0nSke^'n®° herdouwen schrijft Je maintiendrai. Het groote volk, dat zoo iiivl en„d wordt bestuurd door de bekoor- tï i,? die heti genoegen hadden begroeten en later in de lie de z'i eenige dagen rust genoot, e zich naar den Elzas te begeven, erbentoiHtvfr*j zfn van onze hartelijke 'yöieid. Onder de volken, zijn de verfta>ïrfi,'re.>-<ie vriendschap en de goede ,_.„.?d"0"dlng verlevendigen, niet nood- rtnonrfo^emus.de luidruchtigste. Het is vol- heilvam Z1^ komen uit het hart om een oefene 60 duurzamen invloed uit te BRAND. brafrir„?tnobevket,lde ?orzaak is gisteravond van ri d broken in de boerderij van C. perwee tf' gen aan den Genne- brandweer n f i!' De gemeentelijke kon ntet wfw 5poedlg gealarmeerd werd, derij tot In t dat de groote boer- zekering d^t Ver" opening bodemkundig instituut te groningen. Hedenmiddag is te Groningen het nieu we gebouw van het Bodemkundig Insti tuut officieel geopend door den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw jhr. Ruys de Beerenbrouck na een inlei dend woord van den directeur van dit in stituut dr. D. J. Hissink. Na enkele toespraken van personen, be trokken bij het instituut zoowel uit land bouw- als landbouwonderwijskrlngen werd in de hal van het Instituut een buste ont huld van wijlen prof. J. M. van Bemme- len, een der kundigste bodemkundigen van Nederland. De onthulling ging vooraf door een toe spraak van den voorzitter van het daartoe gevormde comité, dr. H. J. Lovink, waarop prof. dr. W. Reinders. hoogleeraar te Delft, de beteekenis schetste van wijlen prof. Van Bemmelen als Bodemkundige. WORSTVERGIFTIGING TE DEN HAAG. Een geschenk uit Erica! Naar wij vernemen heeft zich ook te Den Haag een geval van vleeschvergifti- ging voorgedaan n.l. bij de familie P. in de Genestetlaan. Deze familie had Zater dag uit Erica logées overgekregen, die als attentie eenige leverworsten had medege nomen. Zondagavond, toen de kinderen al naar bed waren, wilde de familie nog een paar boterhammetjes gaan eten en de heer des huizes stelde voor daarbij een stukje van de geschonken leverworsten te nuttigen. De heer en mevrouw A. J. P., hun 17- jarige zoon en mevr. P. uit Erica smulden er heerlijk van. In den nacht van Zondag op Maandag werd de gastvrouw onwel. Zij klaagde over hevige hoofdpijn, en kram pen en gaf herhaaldelijk over. Daar bij geen der andere familieleden zich derge lijke verschijnselen voordeden, dacht men niet aan vergiftiging totdat gistermiddag tusschen 12 en 1 uur de veldwachter uit Erica opbelde en verzocht niet van de worst te eten. In den loop van den dag ondervonden ook de overige familieleden de nadeelige gevolgen van het gebruik der worst. Vooral de zoon had het danig te kwaad, hoewel de medicus geen gevaar aanwezig achtte. Het restant van de worst is door de politie in beslag genomen. Het schijnt niet uitgesloten dat het vleesch paraty- phus-bacillen bevatte, welke tijdens het wellen van de worst cultures heeft ge vormd. ONAFHANKELIJKE DRUKKERSPATROONS. De „Vereeniging van Onafhankelijke Drukkerspatroons in Nederland" hield in hotel Terminus te Utrecht haar algemeene ledenvergadering, welke door ruim een vierde van het totale ledental bezocht was. De verslagen werden goedgekeurd. Na regeling van de contributie had de bestuurs verkiezing plaats. De drie aftredende heeren P. J. Stegman, H. Bokhorst en G. Riezebos werden bij acclamatie herkozen, terwijl tot nieuw bestuurslid gekozen werd de heer L. F. H. Kösters. Bij de bespreking van den algemeenen bedrijfsloestand en de verhouding tusschen de organisaties in ons bedrijf werden o.m. voorstellen besproken en besluiten genomen inzake collectieve reclame. Medegedeeld werd, dat op de nieuwe statuten de Koninklijke goedkeuring is aan gevraagd. Daarna zal de organisatie dan den naam dragen van „Bond van Patroons in de Grafische Vakken". Inzake de personeel.voorziening werd een uitgebreide discussie gevoerd, die tot resul taat had, dat aan liet hoofdbestuur op dracht gegeven werd, aan de vier werk nemersorganisaties een schrijven te richten om te trachten te komen tot een gezamen lijke conferentie om de mogelijkheid te bespreken een weg te vinden, die tot op heldering in deze zal leiden. Eveneens werd de kwestie der leerlingen opleiding uitvoerig besproken. Besloten werd het 10-jarig bestaan der vereeniging dit jaar feestelijk te herdenken, waarvoor het bestuur vrij mandaat gegeven werd. In de gehouden raadsvergadering van Hazerswoude werd tot Wethouder benoemd de heer A. de Jong. in plaats van wijlen den heer Veelenturf. WIELRENNEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND OP BAAN EN WEG. Door de Nederl. Wielrenunie zijn de ver schillende data vastgesteld voor het ver rijden van de Nationale kampioenschap pen op baan en weg. Op 25 en 26 Juli a.s. op de Stadionwie lerbaan te Amsterdam, de wedstrijden om het kampioi I chap sprint lange afstand (50 K.M. zonuer gangmaker) en 100 K.M. voor stayers. Op 3 Augustus het indivi dueel kampioenschap op den weg. Dit wordt verreden op het bekende traject op de Veluwe; op 6 Augustus de wedstrijden voor het clubkampioenschap van Neder land op de baan, welke wedstrijden verre den zullen worden op de Stadionwielerbaan te Amsterdam, en op 21 Sept. de wedstrij den om het clubkampioenschap van Ne derland op den weg, welke wedstrijd ver reden zal worden op de Veluwe. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, uitreis, 7 Juli van Rid Ja neiro. ROTT. LLOYD. MODJOKERTO, thuisreis, pass. 7 Juli Finis terre. KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 7 Juli Kaap Guardefui. JAVA-NEW YORK LIJN. ENGGANO, Java n. New-York, 8 Juli v. Port Said. KOTA INTEN, 7 Juli van Penang naar New York. TAPANOELI ,New York naar Java, pass. 7 Juli Point de Galle. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. STAD VLAARDINGEN. Wabana n. Vlaar- dingen, pass. 7 Juli Lizard. BRITSUM, 7 Juli v. B.-Aires te Hamburg. OOTMARSUM, 7 Juli v. R'dam te Swansea. (Zitting van heden). De vergadering van Prov. Staten van zuid-Holland werd hedenochtend 11 uur onder presidium van jhr. mr. dr. Van Karnebeek voortgezet. Aan de orde is de verkiezing van zes leden van Gedeputeerde Staten, wegens bedanken van mr. Crena de Iongh en wegens periodieke aftreding van de overigen. De heer TER LAAN (S, D.) vraagt in verband met deze verkiezing het woord. Hij wijst op het belangrijke karakter van het college van Gedeputeerden, met name op de zelfstandige taak, die dit college heeft ten opzichte van de controle op Gemeentebesturen. Spr. betoogt, date nu een nieuwe ver kiezing van Gedeputeerden aan de orde is, een betere verdeeling van zetels behoort plaats te hebben, waarbij aan de S.D.A.P. twee zetels worden toegekend in plaats van één. De S.D. Statenfractie heeft zich d.d. 1 dezer met een schrijven gericht tot de Rechtsche Statenclub en tot de Vrijheids- bondsehe en de Vrijz.-democratische Sta tenfracties. Dit schrijven luidde als volgt: „In haar bijeenkomst van 28 Juni j.l. besprak onze fractie o.m. de samenstelling van het college van Gedeputeerden. Zij stelde zich op het standpunt, dat, waar de soc.-dem. fractie méér dan een vierde deel van de bevolking in de prov. Zuid-Hol land vertegenwoordigt, zij naar recht en billijkheid op twee zetels in bedoeld col lege aanspraak mag maken. Dit op principieele gronden ingenomen standpunt werd zeer versterkt door de overweging van practischen aard, dat de bestuurstaat van het Coll. van Gedepu teerden in twee afdeelingen A en B is ge splitst, waardoor bij het bezetten van één zetel de sterkste fractie op de voor bereiding van een groot aantal zaken geen invloed kan uitoefenen. Houdt men verder rekening met het feit, dat een groot aantal vraagstukken door het Coll. van Gedeputeerden zelfstandig dus buiten de bemoeiing van Prov. Sta ten wordt afgedaan, dan zal, naar onze fractie vertrouwt, ook uwe club niet alleen inzien, dat de invloed van, de soc.-dem. fractie met één vertegenwoordiger in het college op den dagelijkschen gang van zaken onvoldoende is, maar er ook toe willen medewerken, dat deze een sterkere bezetting krijgt. Naar ons oordeel is het volstrekt onjuist en onbillijk, dat gelijk thans de be trekkelijk kleine fractie van de R.K. Staatspartij 2 zetels bezet en de soc.-dem. fractie slechts één zetel krijgt toegewezen. Wordt bij de samenstelling van het col lege van Gedeputeerden het evenredig heidsbeginsel gehuldigd, dan zouden 3 ze tels toevallen aan de Rechtsche Staten club (één aan de R.K., één aan de C.-H. en één aan de A.R.), één aan de vrijzin nige groepen en twee aan de S.D.A.P. Tenzij een eventueele bespreking tot een ander standpunt mocht leiden, is dan ook onze fractie voornemens haar tweeden candidaat te stellen in de vacture-Borg- hols. Mocht uwe club of een der andere frac ties prijs stellen op een samenspreking met onze fractie, dan zijn wij daartoe gaarne bereid. Spr. deelt mee, dat van de vrijz. dem.- fractie bericht is ingekomen, dat zij met dit standpunt accoord gaat; de liberale fractie echter stelde zich op het stand punt, dat er geen zoo groote wijziging in de samenstelling der Staten is gekomen, dat de voorgestelde verandering noodig is. De rechtsche fracties hebben eveneens ge weigerd op het voorstel in te gaan. Spr. protesteert daartegen. Het stand punt van de liberalen was vier jaar gele den ook onjuist en men kan aan het be staan van een onjuiste samenstelling geen recht ontleenen om die onjuistheid te be stendigen. Hij bestrijdt verder de opvat ting van de rechtsche fracties, die aan hun zetels in het college van Gedep. Sta ten vasthouden, ondanks het gebrek aan evenredigheid. De heer DE KANTER (Lib.) betoogt, dat wanneer wij stonden voor de samenstel ling van een geheel nieuw college en vol komen vrij stonden tegenover de personen, de liberalen veel voelden voor het voorstel der soc.-dem. Maar de lib. zijn van mee ning. dat ook rekening moet worden ge houden met de samenstelling van het col lege. zooals het nu was en dat verkregen rechten geëerbiedigd moeten worden, tenzij er nieuwe omstandigheden zijn, die tot een andere houding zouden nopen. De heer WERKER (V.D.l acht, nu wij voor een nieuwe samenstelling staan, geen reden aanwezig rekening te houden met een bestaande samenstelling, die oneven redig is. Het gaat eenvoudig om de vraag: wat is billijk? Als men zich stelt op het evenredigheidstandpunt, dan moet men tot de conclusie komen, dat de soc. dem. een zetel meer, de roomsch-katholleken een zetel minder moeten hebben. De heer DE VISSER (C.P.) betoogt, dat in de rijen van het proletariaat de ver keerde gedachte is binnengedrongen, dat de staat niet meer is het generaal-comité tot onderdrukking van het proletariaat. De soc.-dem. huldigen de uithollingstheorie, volgens welke het proletariaat het kuiken is dat in het burgerlijke ei zit, den inhoud daarvan vervolgt en op een goeden dag uit het ei te voorschijn komt in een nieuwe wereld. Dat is een illusie, die leidt tot het aanvaarden van verantwoordelijke posities, waarin zij zich in geen enkel op zicht onderscheiden van de meest reac- tionnaire vertegenwoordigers in de bour geoisie. Spr. herinnert aan wijlen mr. Troelstra die zich in de oorlogsjaren met de andere partijen op hetzelfde militairistische stand punt stelde en aan ex-keizer Wilhelm die met succes tot de Duitsche sociaal-demo craten zeide: „Wij zijn allen Duitschers". Slechts één land doet aan dergelijke transacties met de bourgeoisie niet mee en dat is Sovjet-Rusland. Wat het college van Ged. Staten betreft, de heer Schaper heeft zich in talrijke ge vallen precies zoo reactionnair getoond als z'n medeleden in dat college. Spr. her innert aan de actie van de brugwachters voor den achturendag. De heer Schaper die toen nog niet eens in het college van Ged. Staten zitting had, doch alleen nog maar er naar dong bestreed die actie met de opmerking: „Ze wachten wel. maar werken niet." De heer Schaper zit nu se dert een aantal jaren in het college en hij komt er niet meer van los. Maar heeft hij daar ook eenigen invloed van revolutionai ren aard gehad, heeft men ooit verande ring in de houding van het college be merkt, sinds de heer Schaper er in zit? De heer SCHAPER (S.-D.)Geen woor den, maar daden voor de arbeidersklasse. De heer DE VISSER: Welke dan? Spr. meent, dat er geen enkele kan worden op genoemd en hij is overtuigd, dat deze si tuatie niets zal veranderen, wanneer er twee leden van de S.P.A.P. in het college van Ged. Staten zitting hebben. Alleen wordt het voor de bourgeoisie wat gemakkelijker, omdat de schijn wordt ge wekt, alsof ook de arbeidersklasse in het college invloed heeft verkregen, terwijl in werkelijkheid de soc.-dem. Gedeputeerde klontjes eet uit de handen van de bour- geois-vertegenwoordigers. Spr. eindigt met de verklaring dat de communisten geen accoord wenschen, noch met de sociaal-democraten, noch met de bourgeoisie of de fascisten. Zij zullen revolutionaire actie blijven voeren en stemmen op hun eigen candidaten. De heer VAN BAREN (A.-R.) ant woordt den heer Ter Laan nog, dat de wei gering van de rechtsche Statenfracties is gemotiveerd op grond van de overweging dat in de verhouding van de partijen in de Prov. Staten sedert de jongste Staten verkiezingen geen verandering is gekomen die een andere verdeeling van zetels in het college van Gedeputeerden wettigt. Spr. meent, dat het politieke debat ge voegelijk kan worden uitgesteld tot de be grooting. en dat thans wel tot stemming kan worden overgegaan. De heer TER LAAN repliceert en zegt, niet op de rede van den heer De Visser te zullen ingaan. Alleen wil hij betoogen, dat hoe sterker de arbeidersklasse is ver tegenwoordigd in de besturende colleges, des te sterker zij haar machtspolitiek kan doen gelden. Spr. handhaaft zijn standpunt dat, waar meer dan een vierde van de bevol king in de Provinciale Staten van Zuid- Holland is vertegenwoordigd, deze ver houding dan ook in het college van Ge deputeerde Staten behoort te weerspie gelen. De heer De Visser (comm.) repliceert en betoogt, dat van eenigen machtsinvloed der S.D.A.P. in de besturende colleges nimmer is gebleken. Thans wordt overgegaan tot verkiezing van één lid van het college van Gedep. Staten in de vacature jhr. mr. L. E. M. von Fisenne (R.K.). Uitgebracht worden 78 stemmen, waar van 72 op den heer von Fisenne. 4 op den heer Kersten (s.g.) en één op den heer L. de Visser (comm.). terwijl één stem m blanco was uitgebracht, zoodat herkozen is de heer von Fisenne, die onder dank zegging voor het in hem gestelde ver trouwen de benoeming aanvaardt. Daarna is aan de orde de verkiezing in de vacature Borghals (R.K.) Uitgebracht worden 81 stemmen, waar-, van 50 op den heer H. J. Borghols, 23 op den heer Gardenier (S.-D.), 4 op den heer Kersten (S. G.), één op den heer L. L. H. de Visser (Comm.), éen op den heer De Visser (waarbij de voorzitter van het stembureau, de heer De Kanter opmerkt, dat deze laatste stem van onwaarde is, omdat geen voorletters zijn vermeld en er twee leden van Prov. Staten den geslachts naam De Visser dragen) en twee blanco. Herkozen is dus de heer BORGHOLS, die eveneens onder dankzegging de benoe ming aanvaardt. Bij de stemming over de vacature-Heu- kels worden van de 81 stemmen 72 uit gebracht op den heer Th. HEUKELS (A.R) 4 op den heer Kersten, 2 op den heer L. L. H. de Visser en 3 blanco, zoodat her kozen is de heer Heukels, die onder dank zegging zijn herbenoeming aanvaardt. Bij de stemming over de vacature-VAN BOEIJEN worden van de 81 stemmen 72 uitgebracht op den heer H. van Boeijen (C.-H.), 4 op den heer Kersten, 2 op den heer L. L. H. de Visser en 3 blanco, zoodat herkozen is de heer Van Boeijen, die deze herkiezing eveneens onder dank aan vaardt. Bij de stemming over de vacature- SCHAPER worden 81 stemmen uitgebracht waarvan 59 op den heer J. H. A. Schaper (S.-D.), 4 op den heer Kersten, 2 op den heer P. Zandt (S.G.), 1 op mr. Van Baren (A.-R.), 1 op mr. L. A. Donker (V.-D.), 1 op den heer Drees (S.-D.), 2 op den heer L. L. H. de Visser en 11 blanco. Herkozen is dus de heer Schaper, die onder dankzegging zijn herbenoeming aanvaardt. Amsterdam. 8 Juli. Zeer flauwe tendenz. Oliewaarden en Suikerwaarden zwak. Tabakken en Rub bers gedrukt. Scheepvaart Unies lager Amer. fondsen flauw. Het zeer teleurstellend verloop van Wall Street gemengd bij de persimistische Duitsche berichten en de zwakke stem ming in Berlijn veroorzaakten bij de ope ning een algemeene verkoop, beweging, die de koersen algemeen aanzienlijk deed dalen. De handel echter onderging niet veel uitbreiding en toen de dringendste ver koop-orders waren uitgevoerd, ondergingen de noteeringen niet veel variatie weer. Slechts hier en daar kon een licht her stel intreden. In de Oliewaarden ontstond eenige beweging in Koninklijke, die heden ex-slotdividends 7 pCt. werden genoteerd en hiermede rekening houdend plm. 13 daalden. De buitenlandsche suiker waren lager. Van de suikerwaarden nam eenige affaire in H.V.A.'s, die aanvankelijk 20 pCt. lager werden afgedaan maar later iets aantrokken. De minder courante aandeelen waren eveneens lager. Industrieele fondsen had den een beperkte markt. De Philips-aan- deelen reageerden tot 111 pCt. Unielevers beneden 180 pCt. Aku's daalden ongeveer 5 pCt., Nederlandsche Ford circa 10 pCt. Van de Tabakken waren speciaal Deli's flauw; de andere Sumatra's konden zich niet aan de algemeene tendenz onttrekken. Rubbers in reactie gedeeltelijk in ver band met een kleinen teruggang van den prijs van het product. Onder de Scheep- vaartaandeelen waren Nederl. Scheep vaart Unies aangeboden. Mijnen verwaar loosd Young leening liepen terug, terwijl de Amerikaansche fondsen flauw waren. Speciaal Anaconda's. wisselkoersen. AMSTERDAM, 8 Juli. Veemarkt. Aange voerd 369 vette kalveren. 1ste kw. 7480, 2e kw. 5672, 3e kw. 5464 per K.G. le vend gewicht. 61 nuchtere kalveren, f. 8.00 14.00 per stuk. 640 varkens: vleeschvarkens van 90110 K.G. 4950, zware varkens 4748; vette varkens 4546 per K.G. lee- vend gewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsche veiling". 7 Juli. Rozen per bos: Briarcliff 22—25 ct„ Wilh. Kordes 30—51 ct„ Winnett 17—24 ct„ Ophelia 10—15 ct., Phoebe 30—35 ct„ Florex 88—96 ct. Kilham 30—50 ct., Aug. Noach 29 ct., Germania 24 ct., Edith Helen 35—50 ct., Polyantha- rozen 60—80 ct., Hadley 5765 ct„ Clau dius Pernet 20—30 ct,, Babyrozen 21 ct., Butterfly 18—33 ct, Potin 18 ct., Pauls Scarlet 19—21 ct., Rosalandia 39—50 ct., Mac Keiler 25—40 ct., Golden Ophelia 25 —37 ct., Keiserin Aug. Victoria 20—22 ct., Else Poulsen 47—69 ct., Juliana 30 ct., Or leans 13 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 38—40 ct„ Iris 16—19 ct„ idem gemengd 23 ct.. Delphinium, 8—12 ct., Lathyrus 10—14 ct. KATWIJK a. d. RIJN, Tuinbouwvereeni- ging „Katwijk en Omstreken", 7 Juli. Vroege aardappelen (eerstelingen) per kist van 25 K.G. f. 1.60—2,30. id. drielingen f. 0.60 1, Peen per 100 bos f. 8.50—10.10. KOUDEKERK. 8 Juli. Aangevoerd 10040 stuks eieren. Prijs kippeneieren f4.80 p. 100 stuks. Eendeneieren f. 3.20—3.40. Kip pen f. 0.700.90 p. stuk. Boter f. 0.690.72 per pond. Kaas f. 0.280.34. WOERDEN. 8 Juli Kaasmarkt. Aanvoer 506 partijen kaas, met rijksmerk 1ste kw. 4044, 2de kw. f. 3438; zware 48. Handel matig. Engeland 12.07 13/16,, Duitschland 58.88 1/2 Frankrijk 9.73 1/4, België 34.66 1/2, Zwit serland 48.17, Oostenrijk 34.92 1/2, Dene marken 66.52 1/2, Zweden 66.60, Noorwegen 66.52 1/2. New-York 2.48 1/4; Prolongatie 1—3/4 pCt. Algemeene kennisgeving Onze geliefde Ouders en Grootouders PAÜLUS JACOBUS HANSEN en HELENA BRÜS hopen den 20en Juli a.s. hun 50 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Barend van Namenhofje, Hoefstraat No. 5. 6399a Ondertrouwd: JAN R. A. VAN LIEROP en RIE H. DE KONING. Hillegom, Elsbroekerlaan Spaarnwoude, „Koningshoeve" 8 Juli 1981. 9751 Huwelijksvoltrekking 4 Aug. a.s. 10 uur v.m. in de Parochie kerk van St. Jacobus te HaarL liede. Ontvangdag: 19 Juli a.s. van 3.305 n.m. te Hillegom, Elsbroekerlaan 5. Toekomstig adres: Hillegom, Haven 94. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van een Dochter. N. J. v. HEUSDEN. M. v. HEUSDEN— v. d. NADORT. Kerkehout 15, Wassenaar. Tijdeljjk Sint-Elizabethz.il. 7 Juli 1981. 6545a Eenige en algemeene kennisgeving. Na een langdurig en smartelijk, doch zeer geduldig gedragen lijden, is heden van ons heengegaan onze beste Man en Vader JAN WÜITE, Emeritus Doopsgezind Predikant. R. J. WUITE— 9663 FEENSTRA. P. J. WUITE. Haarlem, 5 Juli 1931. Huize „Spaarn Hout". De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag, 9 Juli, 's-namiddags te 2H uur op de Algemeene Begraafplaats „Rhijnhof", na een korte Rouwdienst in de Doops gezinde Kerk te Leiden, welke om 1 uur aanvangt. Voor de vele hartelijke be wijzen van deelneming, onder vonden na het overlijden mijner beste Vrouw 9740 JAC0BA VAN GRIETHUIZEN, geb. KEY, betuig ik bij deze, ook namens mijne kinderen, mijn welge- meenden dank. A. L. VAN GRIETHUIZEN. Alphen a. d. Rijn, Juli 1931. Oudshoornscheweg 114. DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij ons gouden huwelijksfeest ondervonden, be tuigen wij onzen welgemeenden dank I. ZITMAN. W. ZITMAN— v. HARTEVELT. Kooihof 6. 6550a

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3