UIT DE RAADZAAL. BURG. STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAI 8-15 JULI, TE 23 UUR M. T. 24 UUR Z. T. Zomerprijzen. Telefoon No.(j Belangrijke besluiten zijn genomen: het afbreken van eenige krotten tusschen 2e Binnenvestgracht, de Korte Schei straat en Lammermarkt (het vrijkomend terrein wordt bestraat), uitbreiding van Ambachtsschool en Centrale school voor het 7e leerjaar, de opheffing van den tol aan.de Zijl plus andere verbeteringen, verbetering in de salarieering van het per soneel van Endegeest c.a., beschikbaar stellen van gelden voor een Chr. school in het Morschkwartier. Het zijn alle punten van groot belang voor de Leidsche Ge meenschap en dies gingen zij er hetzij zonder discussie, hetzij zonder discussie van eenige beteekenis door.Het is het oude verschijnsel. Nu denke men niet, dat wij hierbij dis cussie noodzakelijk oordeelen, verre daar van, maar wij willen hierop toch nog weer eens wijzen in verband met het feit, dat, terwijl over het meerdere wordt gezwegen, over het mindere uren-lang moet worden gepraat, omdat daaraan een politieke zijde zit! Geenszins bedoelen wij het vraagstuk der werkloosheid te beschouwen als behoo- rend tot het mindere, doch wel willen wij daartoe rekenen het verzoek van S.D.A.P. en Leidsche Bestuurdersbond inzake extra- steun, waar dit vraagstuk in een gemeente- teraad op zich zelf al niet thuis hoort, zoolang de regeering niet heeft beslist in deze materie, die ook daar aanhangig is gemaakt. Overigens verwezen B. en W. de adressanten (en met name den Leidschen Bestuurdersbond) naar het raadsbesluit van Jan. van dit jaar, waarbij een soort Georganiseerd Overleg in deze materie zou zijn ingesteld. Daartegen kwam dc S. D. A. P. fel in het geweer, van oordeel, dat haar altijd het recht van adresseeren openstaat en dat B. en W„ als zij het z.g. G. O. dan wilden kennen, het verzoek daarheen hadden kunnen doorzenden. Was het debat hiertoe beperkt gebleven, och. dan was het nog zoo erg niet geweest, doch de heer Wilbrink had den slechten smaak regelrecht de politiek in het ge ding te brengen en toen was het hek van den dam. De heele middag is daarmede gemoeid geweestHet standpunt van B. en W. zegevierde tenslotte, nadat de heer v. Eek van repliek, wethouder Goslinga van dupliek had afgezien, waar mede zij toonden oog te hebben gehouden voor de werkelijkheid! Overigens zijn en niet ten onrechte, gelet op de groote reeks van overschrij dingen van voor diverse verbeteringen be schikbaar gestelde gelden zonder voor kennis van B. en W. en C. v. F. harde noten gekraakt over het admi nistratieve beleid aan Gemeentewerken, zijn klachten geuit over een minder goede verstandhouding tusschen de stadsgenees- heeren en den Gezondheidsdienst en kreeg de heer Eikerbout volledig satisfac tie inzake zijn vragen over verloop bij de politie. Wij mogen naar het verslag ver- Wijzen in deze. GEBOREN: Gerardus Johannes, z. v. P. J. G. Kastee- len en C. Verhoog. Hendrik Willem, z. v. G. Demmink en G. Alberts. Cornells, z. v. J. Sommeling en G. van den Burg. Cornelia, d. v. P. de Knegt en M. van der Reijden. OVERLEDEN Th. Meijer, wedn. 80 j. C. van Leeu wen, wedn. 73 j. F. A. van Eeuwijk, d. 2 dagen. o GEHUWD. H. J. Hoogenstraaten jm. en M. M. de Jong jd. ONDERTROUWD. P. Boekkooi jm. 26 j. en A. van Weeren jd. 26 j. DE AARDAPPELOOGST MISLUKT. Landbouwers in Heerhugowaard in nood. In de gistermiddag gehouden spoed- eischende vergadering van den gemeente raad van Heerhugowaard werd, gezien de katastrophale afmeting, die de aardappel ziekte heeft aangenomen, een comité be noemd, die een bedrag van f.2000 ter be schikking kreeg om de meest getroffenen aan geld te helpen voor aankoop van de noodige levensmiddelen. Tevens werd be sloten een deputatie naar den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw af te vaardigen om de regeering met den voor velen zeer nijpenden toestand op de hoogte te brengen. TIJDSCHRIFTEN. „Nova". „Nova" is verschenen met een badnum- mer. dat gezien mag worden, A. B. van Tienhoven schreef „In Badcostuum" en E. van Lidth de Jeude „Deftige Kennissek aan Zee". Maarten van Boomhill laat zijn bijdrage ,,'n Lichte Lido-Liefde" in het buitenland spelen en Carel Voorhoeve voert ons met „De Waterreus" terug naar het zeestrand in de Middeleeuwen. Bij laatstgenoemd verhaal teekende Karei van Seben een mooie illustratie. In dit verband noemen we ook een plaat van Jan Kraan „Het Zonnebad". D. P. Carolos vertelt ons van „De ver loren Stem van Giuseppe Montero" en Coos Speenhoff Jr. droeg een door hem zelf geïllustreerde lugubere vertelling bij „De doodende Slaap". De illustraties tusschen den tekst be vatten foto's van Charlotte Susa, Lilian Bond, Janet Gaynor, e.a. RECLAME. 6979 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Amsterdam (vac. Prof. Dr. A. H. de Hartog), J. P. E. C. Eerhard, te Workum Te Emmastad (Curasao), W. J. v. Lindonk, te Eek en Wiel. Aangenomen: Naar Etten (N.-Br.) (toez.) A. Verwaal te Alkmaar. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Den Boer, A. Adema, te Opende. Te Genemulden, A. Quak, cand. te Amsterdam. Aangenomen: Naar Eestrum, J. Zwart, cand. te Leeuwarden. Bedankt: Voor Raamsdonk en Drimme- len J. Zwart, cand. te Leeuwarden. Voor Voorthuizen, J. M. Staal, te Garrelsveer Voor Oude Wetering, U. Elgersma, te Heem stede. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Beroepen: Te Boven-Knijpe, G. J. den Herder, cand. te Amsterdam. REM. GEREF. GEM. Beroepen: Te Amsterdam (3e Pred.pl.) G. J. Sirks, te 's-Gravenhage. EINDEXAMEN H.B.S. De formuleering der vraagstukken voor trigonometrie. Op de vragen van den heer van der Waerden in verband met de formuleering der vraagstukken voor trigonometrie voor het eindexamen der hoogere burgerscho len met vijf-jarigen cursus in 1931: 1. Is naar de meening van den Minister voldoende zorg besteed aan een ondubbel zinnige formuleering van de vraagstuk- kan voor het eindexamen H.B.S. V 1931? 2. Zoo ja, hoe is het dan te verklaren, dat het eerste vraagstuk voor Trigono metrie, dat, uitgaande van de betrekking a;b; 2 be cos B tusschen de elementen van een driehoek ABC, vraagt te bewijzen, dat dus hoek A 3 x hoek B zonder op te merken, dat eveneens aan deze betrekking voldaan wordt, indien hoek A 3 X hoek B 360°? 3. Wat moet geschieden-bij de beoor- deellng van de oplossing, waarbij een candidaat logisch aantoont hoek A 3 X hoek B p X 360° en daarna, misleid door de vraagstelling, opmerkt: daar p O is hiermede het gestelde bewezen? 4. Moet deze gevolgtrekking, die in strijd met de waarheid is (immers voor p 1 wordt een betrekking tusschen de hoeken A en B verkregen, die even zeer uit het onderstelde voortvloeit), niet voor rekening van den steller der opgave komen; en moet bijgevolg bovenbedoelde foutieve oplossing, indien zij overigens onberispelijk is, niet als „uitmuntend" worden beoordeeld? luidt het antwoord van den heer Terpstra Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. 1. De formuleering van de door in functie zijnde leeraren geconcipieerde, wiskundige vraagstukken voor het eind examen der hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus is dit jaar, behalve door de Inspectie van het Middelbaar Onder wijs, gecontroleerd door twee directeuren van hoogere burgerscholen, die bekend staan als zeer bekwame leeraren in de wiskunde. Aan zorg voor een ondubbel zinnige formuleering dier vraagstukken heeft het dus niet ontbroken. 2. Dat desondanks het eerste vraagstuk voor trigonometrie niet geheel juist werd geformuleerd, betreurt de ondergetee kende. 3. Bij de beoordeeling van de oplossing van het vraagstuk moet. naar de mee ning van den ondergeteekende, het hoog ste cijfer worden toegekend, indien de candidaat gevonden heeft hoek A 3 X hoek B en ook als hij gevonden heeft hoek A 3 X hoek B -f p x360° en daarna, misleid door de vraagstelling de verkeerde conclusie trekt, dat p O moet zijn. Voor zooveel den ondergeteekende bekend, is dit ook steeds geschied. 4. De vierde vraag is reeds onder 3 beantwoord. BELANGRIJKE LEGATEN. Naar wij vernemen hebben twee personen, van wie de een behoorde tot de Geref. Kerk van Kralingen en de ander tot die van Rotterdam-Cvoor f. 95090 aan legaten voor onderscheiden geref. doeleinden ver maakt. Het eene legaat, groot f. 45.000, moet verdeeld tusschen diaconie, rusthuis en weeshuis van de Geref. Kerk te Rotter dam, en de bestemming van liet andere legaat ad f. 50.000 zal nader worden ge publiceerd. o CHR NATIONAAL ZENDINGSFEEST. Met groote dankbaarheid ziet het be stuur van het Chr. Nationaal Zendings- feest terug op het Zendingsfeest, dat op Middachten gehouden werd. Het weer was zoo prachtig als men maar wenschen kon. Er hee) sc'.ite onder de duizenden feest gangers imen schat hun getal op onge veer 6 duizend) een opgewekte stemming, die door geen enkelen wanklank ver stoord werd. Er was groote belangstelling veor alle spreekbeurten: vooral op spreek plaats 1 was er bij openings- en slotrede een groote menigte. Voor de Zending had het feest behalve de opwekking en verlevendiging der be langstelling dit goede, dat een bedrag van f. 4000 werd bijeengebracht, dat naar ver houding over de deelnemende zendings corporaties za! worden verdeeld. Dit is het hoogste bediig. dat op een zendingsfeest gecollecteerd werd; in de collecte werden gevonden o.a. 1 bankbiljet van f. 1000. 2 van f. 200, 3 van f. 100. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE VOORKEURSTEMMEN VAN Mr. C. BEEKENKAMP. Mijnheer de Redacteur. Nog een, naar ik hoop, laatste woord s.v.p. Wat het schrijven van den heer De Ren aangaat, merk ik in de eerste plaats op, dat het mij niet zoo moeilijk valt, tegen over het door hem aangehaalde Psalm woord een ander te plaatsen, wat ik even wel niet zal doen om de fout van profanie te vermijden. Trouwens, het raakt de kern van de discussie niet. Ten tweede, aan mijn schrijven van Juni '27, heb ik niets meer toe te voegen, en zoover daar nog sluiers te verscheuren waren, is dat ge daan (onafhankelijk van mij), door het bestuur der afd. Chr.-Hist. Unie alhier, in Uw Blad van Maandagavond 1.1. Den heer Kruit zal ik behoorlijk ant woorden als de toon van zijn schrijven ietwat gematigder is. Zijn de door mij ge signaleerde feiten onjuist, dat hij dit dan behoorlijk aantoone. Dan eerst is discussie mogelijk. Of, „ben ik u een vijand, omdat ik u de waarheid zeg"? Wat het „ingezonden" van den heer Karstens betreft, begin ik met dank te zeggen voor het op peil staand betoog, dat zich tot de zaak zelve bepaalt, en nieuw licht er op werpt. En inderdaad zooals de heer Karstens belicht, is de zaak formeel weer in orde. 't Is zeker niet toelaatbaar, dat uitgebrachte stemmen buiten het par tijverband, dit verband in zijn organisatie zou schaden. Dan ware regeeren in eigen kring niet mogelijk. Toch zou ik gaarne willen weten of de conclusies waartoe de heer K. komt, resultaat is van een bespre king in den kring der A.-R. partij, vóór de verkiezing. En dat niet uit bloote nieuws gierigheid, want per slot van rekening heeft geen buitenstaander, dus ook ik niet, iets met de interne aangelegenheden der partij te maken. De reden van die vraag is een gansch andere. Immers dan zou het werk der A.-R. propagandaclub aan die conclusie moeten beantwoorden, omdat die op haar beurt weer de instructie van het bestuur moet hebben. Dit toch is ge woonlijk de meest gangbare loop der zaken Als ik nu deze en gene over het werk der bedoelde club hoor, moet ik toch in twijfel trekken of al die menschen op het stand punt van den heer K. staan. Of wisten die daar vóór dien tijd niet van af? Immers dan had men moeten werken met No. 1 der A.-R. lijst. Nu weet ik, dat b.v. in één geval, alleen werd gewerkt met No. 6 van die lijst, zonder aanduiding der partij. De bezochten waren eenvoudige men schen die nooit kans zullen hebben, zit ting te nemen in het bestuur eener poli tieke kiesver., omdat ze er niet veel van afweten. Mr. B. werd aanbevolen als zoon van wijlen ds. B., enz. enz. Toen bleek dat de menschen niet op mr. B. zouden stemmen, omdat ze dien niet kenden, werd ten slotte No. 1 aanbevolen, als hier ter stede welbe kend en 'n bemind geneesheer enz. Partij- richting niet genoemd. Zie, M. d. R„ nu stel ik het bestuur der A.-R. partij niet aansprakelijk voor elke handeling of woor den van de leden der propagandaclub, die eisch ware onbillijk, maar als hen de conclusie van den heer Karstens bekend ware geweest, zou deze taktiek toch niet door den beugel kunnen. Men beveelt No. 1 aan, en niet No. 6. En daar gaat nu het protest tegen dat velen er op die manier, bewust of onbewust, zijn ingeloopen, beide in de stellige hoop en verwachting mr. B. als lid van den Leidschen raad te zien. De partijrichting gaven zij daarbij cadeau. Aangenomen, dat hier van werken ter goeder trouw sprake is, kunt u dan niet indenken, dat die menschen zeer teleurge steld zijn, en dit niet onder stoelen of banken steken? Daarom dubbel jammer, dat de conclu sie van den heer Karstens niet vóór de verkiezing bekend was. Nu kwam ze te laat. Ofte vroeg? Den heer K. treft over 2 of 4 jaar geen verwijt. Wij zijn nu ge waarschuwd en die waarschuwing werd ter bestemder tijd uitgedragen. En. volgens het Fransche spreekwoord: „Een gewaarschuwd man telt voor twee." Met hernieuwden dank voor de plaat sing. Hoogachtend, Uw dn.. J. G. VAN DIJK. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft de navolgende vonnissen geveld: F. J. G. fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; J. H. Vogelenzang, overtr. der motor- en rij- wielwet f. 15 of 10 d.; H. H. Noordwijker- hout, autorijden zonder deugdelijke rem men f. 15 of 10 d.; H. S. Sassenheim, te Noordwijk fietsen naast 2 andere wielrij ders f.3 of 2 d.; E. B. Boskoop, geen ge volg geven aan het bevel van een ver keersagent f. 10 of 5 d.; C. D. K. Den Haag overtr. der verkeersverord. van Sassen heim f.3 of 2 d.; S. P. C .v. W. Noordwijk, overtr. der arbeidswet f.5 of 3 d.; J. Chr. S. Den Haag. overtr. van het motor- en rijwielregl. f. 10 of 5 d.; P. M. V. idem id.; A. N. K. overtr. der hinderwet f. 10 of 5 d.: G. S. zwervende te Voorschoten zonder vergunning venten f. 2 of 1 d.; K. v. L. Sassenheim, overtr. der motor- en rijwiel- wet en regl. f.6 of 3 d.: G. M. S. overtr. der invaliditeitswet f.3 of 2 d.; J. J. L. Noordwij kerhout overtr. der veiligheidswet 3xf. 8 of 3x4 d.; L. B. v. E. Katwijk in staat van dronkenschap de orde verstoren f. 10 of 5 d.; J. D. Katwijk, autorijden zonder nummerbewijs f. 10 of 5 d.; M. Z. id. fiet sen zonder licht f. 3 of 2 d.; H. P. B. vr. P. A. W. Hillegom, id. f.3 of 2 d.; C. K. Noordwijkerhout id. id.; H. A. C. zwerven de id. id.; A. M. P. een trekdier geheel los en onbeheerd op een weg laten f.3 of 2 d.; C. B. Noordwijk, loopen op verboden grond f. 3 of 2 d.; H. J. H. Haarlemmer meer, autorijden zonder spiegel f.5 of 3 ©EERSTE KW. ©VOLLE MAAN 3 LAATSTE KWARTIER 0NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS w gi ti di VI Een geheel maanloos kaartje: V.M. en L.K. verlichten den nanacht doch om 12 uur zomertijd is de maan nog niet op. De Schorpioen verdwijnt langzamerhand uit ons kaartveld. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer Is, wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bij sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthe.'jH opzoeken, dan neme men dat deel r den kaarthorizon, waar OOST staat, ij zich, zoo, dat de Poolster (aan het eli van den Kleinen Beer) van den toeschj 3 wer is afgewend: men zal dan voor b j NO-lijke vierdepart van de kaart sterrenbeelden zien, juist zoo, als zij i den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartje, een gekartelden rand hebben, zijn van le grootte of helderder; de dikke rou stippen zijn sterren van de 2e grootte j al de andere, kleinere, stippen zijn sterr van de 3e of van een lagere grootteklaj d.: P. H. K. Beverwijk, autorijden zonder rood achterlicht f.5 of 3 d.; W. K. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; J. J. C. zonder noodzaak links van den weg fietsen id.; C. v. d. K. zwervende, openbare dronken schap f.5 of 3 d.; P. v. L. te Leiden op den openbaren weg kaartspelen f. 2 of 1 d.; K. v. L. id. id.; C. T. te Leiden zonder vergunning met een mand met bloemen een standplaats innemen f.2 of 1 d.; F. O. S. Den Haag, te Leiden autorijden door de Hooglandsche Kerksteeg f. 5 of 3 d.; W. J. G. M. P. te Leiden fietsen door de Don- kersteeg f.2 of 1 d.; C. J. M. D. te feiden fietsen door de Ketelboetersteeg f. 2 of 1 d.; E. V. wed. W. T. te Leiden vuil in het openbaar water werpen f2 of 1 d.; D. H. P. zonder noodzaak links van den weg fietsen f. 3 of 2 d.; J. C. G. loopen op eens anders grond f. 3 of 2 d.; H. W. v. H. Rot terdam loopen op verboden grond f. 3 of 2 d.; N. v. d. B. Noordwijkerhout, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; H. in 't V. Den Haag, te Oegstgeest te snel autorijden f. 6 of 3 d.; Th. A. G. id. id. f.6 of 3 d.; J. S. J. id. id. id.; H. F. Den Haag id. id.; J. F. B. id. id. id.; J. H. Boskoop id. id.; C. D de J. Rijswijk Z.-H. d. id.; J. M. W. Rotterdam id. id.; G. P. de S. Hillegersberg id. id.; Ch. H. G. Heemstede id. id.; J. S. Velzen id. id.; L. J. L. id. id. id.; S. S. Amsterdam id. id.; M. J. M. M. Amsterdam id. id.; J. L. Huizen, id. id.; D. B. Bussum id. id.; A. de V. Velzen motorrijden zonder geldig rij bewijs f.5 of 3 d.; W. v. d. L. Noordwijk, openb. dronkenschap f.5 of 3 d.; H. J. Chr. id. id. id.: AO. J. V. Sassenheim, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; W. v. d. S. loopen op eens anders grond f. 3 of 2 d.; J. v. d. W. Sassenheim, varen zonder vergunning f.6 of 3 d.; P. H. Oegstgeest, auto-rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf. 4 of 2x2 d.; W. N. I. M. v. H. H. Wassenaar, autorijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 d.; J. C. F. O., Den Haag. id. id.; J. F. v. H. v. T. loopen op verboden grond f.3 of 2 d.; A. B. M„ Den Haag id. id.; A. P. v. d. G. idem id.;.J. M. v. D. Haarlem, openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; W. V. te Leiden met een voertuig rijden over de Karnemelksbrug f. 2 of 1 d.; B. W., overtr. der verord. Leiden op de straat- politie f. 2 of I d.; P. V. Noordwijk, te Noordwijk op Zondag zijn winkel voor het publiek geopend hebben f. 1 of 1 d.; A. T. id„ openb. dronkenschap f. 5 of 3 d.; N. H. B. Voorschoten, id. id.: N. H. B. id. id. id.; Th. U. te Leiden in het openbaar water zwemmen f. 2 of 1 d.; E. v. H. id. f2 of 1 d.; A. M. Noordwijkerhout, overtr. der leerplichtwet f. 10 of 5 d.; Th. P. v. P. Monster, autorijden zonder geldig rijbe wijs f. 10 of 5 d.; A. H. S. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; M. J. J. M. v. G. Den Haag, te Oegstgeest te snel autorijden f.6 of 3 d.; J. G. B. Amsterdam, id. f. 6 of 3 d L. B. ld„ autorijden zonder nummerbewijs f. 10 of 5 d.; J. M. V. Alphen a. d. Rijn, fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; W. S. v. d. M. Noordwijk, te Noordwijk, zonder nood zaak een motorrijtuig op een weg laten staan f.3 of 2 d. H. S„ Sassenheim, overtreding der mo tor- en rijwielwet, tot f. 5 of 3 d.; J. v. V. idem tot f. 10 of 5 d.; P. J. R„ een auto onverlicht op een openb. weg laten staan, tot f. 3 of 2 d.; G. C. G„ Noordwijk, zonder daartoe gerechtigd te zijn, vee laten loopen op hooiland en beplanten grond, tot f.20 of 10 d.; J. de J„ Katwijk, straatschenderij, tot f. 5 of 3 d.; C. N. en A. O., idem idem, ieder tot f.5 of 3 d.; C. S., Rijswijk, Z.-H.. overtreding der motor- en rijwielwet, tot f. 15 of 10 d.; H. v. D„ Rijnsburg, idem, tot f. 20 of 10 d.; M. v. K„ Katwijk, over treding keur van Rijnland, tot f.6 of 3 d.: Th V.. overtreding der trekhondenwet, tot f. 3 of 2 d.; P. A. de C„ Abbenes, overtr. der motor- en rijwielwet, tot f. 5 of 3 d.: T. C. v. d. S„ overtreding der hinderwet, tot f 15 of 10 d.: J. J. M. P. te Leiden, na midder nacht bezoekers in zijn café aanwezig hebben, tot f.3 of 2 d.; K. L„ te Leiden, zich na middernacht bevinden in een café, tot f.2 of 1 d.; D. P. D. te Katwijk en te Oegstgeest zonder vergunning het bedrijf van orgeldraaier uitoefenen, tot 2-maal f.2 of 2-maal 1 d.; J. K„ overtreding van het binnenaanvaringsregl., tot f.3 of 2 d J. J„ zwervende, te Noordwijk zonder ver- 'gunning venten, tot f.2 of 1 d.; J. de J„ Den Haag, idem, tot f. 2 of 1 d.; P. M. de J„ idem, tot f.2 of 1 d.; F. J. R, te Leiden met een voertuig rijden door de Vrouwen- steeg in verboden richting, tot f2 of 1 d.; RECLAME. Past op de kleintjes! Bestel uw brandstof bij WIJNTJE! J. J. G., Katwijk, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; D. H., openbare dronkenschij tot f.5 of 3 d.; H. v. d. W„ fietsen zondtw licht, tot f. 3 of 2 d.: I. K. te Leiden rj een voertuig rijden door de Mande: kerssteeg in verboden richting, tot f.2 1 d.; J. W. de G„ overtreding der verorij Leiden op de straatpolitie, tot f. 1 of 1 W. N. v. H. te Leiden op den openbar: weg een persoon uitschelden, tot f. 1 1 d.; J. v. B. H„ motorrijden zonder bewijs en nummerbewijs, tot 2-maal of 2-maal 2 d.; J. R„ openbare dronk: schap, tot f. 5 of 3 d.; C. S„ Katwijk, ore| treding der leerplichtwet, tot f. 6 of 3 C. K., fietsen zonder licht, tot f. 3 of 2 B. H. B„ Hillegersberg, motorrijden zoni rijbewijs, tot f. 10 of 5 d.; P. A. L„ zwi vende, autorijden zonder rijbewijs, tot f. of 5 d.; P. H. V., Noordwijkerhout, fief zonder licht, tot f.3 of 2 d.; D. S„ aul rijden zonder nummerbewijs, tot f. 10 5 d.; A. T„ Delft, autorijden zonder rijl wijs, tot f. 10 of 5 d.; C. de H., zwervem openbare dronkenschap, tot f.5 of 3 <L H. A. de B., Tilburg, autorijden zonde rijbewijs, tot f. 5 of 3 d.; mr. M. v. d. S Den Haag, een auto zonder voldoend te- zicht op een weg laten staan met werken den motor, tot f.3 of 2 d.; D. de M., Oegstgeest, autorijden zonder spiegel, te f. 5 of 3 d.; L. N„ idem, tot f.5 of 3 d W. F„ Valkenburg, Z.-H., fietsen zond: reflector, tot f. 3 of 2 d.; H. K., Voorset* ten, fietsen zonder bel, tot f. 3 of 2 1 A. J. L„ Koudekerk, te Leiden fietsen i de Ketelboetersteeg, tot f.2 of 1 d.; J.l v. B„ Voorburg, te Leiden met een ao? de passage belemmeren, tot f. 2 of 1 L. N„ overtreding der verord. Leiden r de straatpolitie, tot f.2 of 1 d.; W. le j idem, tot f. 2 of 1 1 d.; B. D. K„ Den H:' autorijden over een gesloten verklaar:] weg, tot f.3 of 2 d.; P. C. G„ Schiedi autorijden over een gesloten verklaai weg, tot f.5 of 3 d.; J. v. Z., Naald' idem met een motor, tot f.5 of 3 d.; C. W„ Delft. idem. tot f.5 of 3 d.; A. J. i. M„ Den Haag, idem, tot f.3 of. 2 d.; G.fj Katwijk, fietsen zonder d.; L. v. L„ IJmuiden, a gesloten verklaarden weg, D. Th. N„ autorijden zonder licht, tot f 1 of 5 d.; J. A. F„ Rijswijk, Z.-H., autorijdt zonder verlicht nummer met letter en zc der rood achterlicht, tot 2-maal f. 4 of maal 2d.; A. N„ Voorhout, idem, tot maal f.4 of 2-maal 2 d.; A. J. Th. B., De Haag, autorijden zonder nummer- en rij bewijs, tot 2-maal f. 10 of 2-maal 5 d J. v. D„ Katwijk, een trekdier geheel en onbeheerd op een weg laten, tot f. 3c 2 d J. R„ idem, openbare dronkensch:; tot f. 5 of 3 d.; A. C. v. L„ zwervende, idtn tot f.5 of 3 d.: J. G. L. B„ Den Haag. ioo pen op verboden grond, tot f.3 cf 2d. J. v. d. H„ zwervende, te Katwijk zond: vergunning venten, cot f.2 of 1 d; F. I de G„ Sassenheim, fietsen zonder liet' tot f. 3 of 2 d.; P. J. H„ idem idem, tot f. of 2 d.; C. P„ Oegstgeest, fietsen zonde bel. tot f.3 of 2 d.: H. v. d. B„ Den Haat motorrijden over een gesloten verklaarde: weg, tot f.5 of 3 d.; F. L. K„ Amsterdam autorijden zonder rijbewijs, tot f. 10 ofi d.; H. de M„ Rijnsburg. fietsen zonde licht, tot f. 3 of 2 d.; J. H„ idem idem, W j f.3 of 2 d.; N. D. Azn„ Noordwijkerhout loopen op verboden grond, tot f. 3 of 2 d- P. BVeur, motorrijden over een geslote: I verklaarden weg, tot f.5 of 3 d.; J. H. B- zwervende, openbare dronkenschap, i f. 5 of 3 d.; H. v. d. B„ Wijk en Duin, auto rijden zonder deugdelijke remmen, tot f." of 5 d.; J. V„ Katwijk, loopen op verboden grond, tot f.3 of 2 d.; T. O., idem. idem tot f.3 of 2 d.; M. J. S„ Noordwijk, Noordwijk een wagen op den openbaren weg laten staan, tot f.2 of 1 d.; Z. B- Amsterdam, autorijden zonder rijbewijs i tot f. 5 of 3 d.; H. de R. te Leiden, zonder vergunning met een mand met bloemen een standplaats innemen, tot f.2 of 1 ®- H. B. te Leiden, zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, tot f I of 1 dag. I 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10