72ste Jaarpane ZATERDAG 4 JULI 1931 No. 21868 Olympische Spelen 1932. OFFICIEELE KENNISGEVING TER OVERPEINZING. Hef voornaamste Nieuws van heden. BURG. STAND VAN LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:i Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week1.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. steun gewenscht. Mogen wij U nog eens herinneren aan de wenschelijkheid steun te verleenen, op dat onze Nederlandsche sportmenschen naar Los Angeles kunnen gaan? Komt sportvrienden, draagt allen uw steentje bij en steunt het Comité, hetzij door het koopen van loten ad 1.2.50, die aan ons Bureau verkrijgbaar zijn, hetzij door een gift, zonder aankoop van loten, te storten op ons gironummer 57055. Wij bieden U daartoe de gelegenheid op onderstaand formulier: inschrijvingsbiljet. In te zenden aan het bureau van het „Leidsch Dagblad". Ondergeteekende wenscht bij te dragen voor de inschrijving OLYMPISCHE SPELEN 1932 voor een bedrag van gulden met zonder levering van loten. Naam: Woonplaats: doorhalen wat niet gewenscht wordt. Leiden, 4 Juli 1931. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan P. Vroom en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een smederij in het perceel Oude-Vest No. 221. Sectie H. No. 813. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. I 9591 VACANTIE. We leven nu in den tijd, dat alom van vacantie genoten kan worden. In de laat ste jaren is het besef krachtig geworden, dat niet alleen de schoolkinderen, het onderwijzend personeel en ambtenaren moreel recht op vacantie hebben. Allerlei groepen, welke vroeger geen vacantie be zaten, zijn nu in het genot daarvan. In het genot, die woorden houden-in. dat genoten wordt. Zeer zeker wordt tot dat doel vacantie gegeven. Opdat genoten kan worden is hier en daar reeds naast behoud van loon ook vacantietoeslag gebruikelijk geworden. Men kan over een en ander zich slechts verblijden, moet het althans bil lijken. Het leven is in de laatste jaren druk, zeer druk geworden. Het enerveert, het sloopt. Het is dus waarlijk geen won der, dat de behoefte aan vacantie in steeds breeder kringen wordt gevoeld. De boog kan niet altijd gespannen blijven. Op de inspanning behoort uitspanning te volgen. Vacantie is een woord van vreemde afkomst. Maar hoe vertrouwd klinkt het ons in de ooren! Het neeft In de Neder landsche taal volop ourgarrecht verkre gen. De kinderen juichen, wanneer ze, al Is het maar één middag, vacantie krij gen. De man van den ingespannen arbeid begint ook de dagen te tellen, welke hem nog scheiden van dien dag, waarop hij voor korten tijd zijn arbeid zal neerleggen om dien verkwikt naar lichaam en geest, zoo hoopt hij tenminste, weer op te vat ten, als na den rusttijd de werktijd weer gekomen is. Vacantie is een woord van uitheemsche afkomst. Het is uit de Latijnsche taal tot ons gekomen. We hebben er ons La tijnsche woordenboek eens op nageslagen om te weten wat de werkelijke beteekenis van het oorspronkelijke woord is. Daar •azen we: vacantie is vrijstelling, het vrij mP iets (vrijstelling van den krijgs- I! °°k afkoopsom (voor vrijstelling venr l?nstenl' Het komt meer dan eens tor? een ingeburgerd vreemd v/oord hot onz.ent veel van de oorspronkelijke i verliest (denk maar aan het ndsche woord klerk). Maar het hitPPi. vaoantie heeft zijn oude welkome van iefó113 voloP behouden vrij zijn da}.J.s een woord, klinkend als een propaganditische redevoering. Slechts wat iPJoP S klinkt als een gedicht, als een ?r de vrijheid hebben de men- hP en k)Joecl over gehad. Men mag tP-„JP onzen tijd misschien slechts fluis- v?cP maar de meeste oorlogen hoPoio if logen geweest. Men was neer nan h J®" oorl°gspad te gaan. wan- hoH ,Vr Lem,de daarvan de mogelijk- instink!! was- Vrijheidszin is een Pv™H pocev,drang in heel het bewust- levend geschapene. De vogel slaat zich de vleugels ten bloede tegen de tralies van zijn kooi. Het wild tracht met alle krachten zijn belaagde vrijheid te redden. De ge vangene telt de dagen, welke hem nog scheiden van de vrijheid. We spraken eens een jongen, die thuis totaal onverzorgd bleef; kortom een ellendig thuis had, waar hij liever niet kwam. Bij mooi weer over nachtte hij liever in de buitenlucht of in een pakkist op een kade dan dat hij thuis was. Het jongemensch deed iets wat hem in aanraking bracht met de kinderrechter. Hij werd voor een jaar opgezonden naar een tuchtschool. Daar had hij het, wat zijn lichamelijijke en geestelijke verzor ging betrof, duizendmaal beter dan in de vrije maatschappij. En toch, diezelfde knaap snakte naar den dag van zijn ont slag, welke hem weer terug zou geven aar. het ellendig bestaan. Waarom verlangde lui naar dien dag? Omdat hij hem de vrijheid zou teruggeven. Devrijheid behoort almee tot de beste en meest idieele goederen der mensch- heid. En hoe gecompliceerder onze samen leving zal worden, des te meer zullen de menschen naar vrijheid leeren verlangen Wc zien dat reeds in de vacantiegenoegens dei hedendaagsche kinderen. Het is voor hen geen genoegen meer om met vader en moeder op reis of in pension te gaan. Ze willen vrij wezen. Ze gaan kampeeren; te voet of per rijwiel groote tochten ma ken. Het is de vrijheid welke hen lokt! Die vrijheid roept luidde in dat eene kostelijke woord: vacantie. Vacantie, dat wil zeggen: niet meer ge dwongen te wezen aan tijd, plaats of arbeid. Het Is een vrijstelling van datgene, waardoor men anders gedwongen en ge bonden is. Dan is het niet meer de vraag: wat moet ik doen, maar wat wil ik nu eens doen? En van die breede moge lijkheden, welke de vacantie biedt, wordt dan ook overvloedig gebruik gemaakt. Men blijft rustig thuis. Men gaat naar zee of hei, naar bosch of berg. Men blijft in bin nenland of schudt voor een wijle alle banden, zelfs die van inheemsche gewoon ten en eigen taal af, om in het buitenland totaal op te frisschen. Wat al heerlijkhe den niet waar opent dat woord: vacantie voor ons. Nu is vrijheid, evenals geld, iets goeds, mits men er een goed gebruik van weet te maken. Tenslotte wordt de vrijstelling ge geven, opdat men daarna te beter zich zal kunnen wijden aan datgene, waardoor men anders in beslag genomen wordt. Ve len begrijpen dat niet. Evenmin als ze de sociale beteekenis van den Zondag ver staan en des Maandag meer vermoeid den arbeid opvatten dan ze dien 's Zater dags neerlegden. Maar goed gebruikt, is iedere vacantie een kostelijk iets. Wèl hem, die daarvan het goede gebruik weet te maken. Ongetwijfeld wacht den meesten onzer lezers en lezeressen nog deze kostelijke tijd. Hij moge hun allen brengen: Mooi weer; veel rust; veel ontspanning, zoodat ze met vreugde weer, als de tijd daar is, hun ouden arbeid opvatten Dan heeft de vacantie aan haar doel volkomen beant woord. gouden doctoraat. Curatoren en Senaat der Leidsche Uni versiteit hebben heden hun gelukwenschen gezonden aan mr. D. Z. van Duyl, oud raadsheer In het Gerechtshof te Leeuwar den, die vandaag voor 50 jaar alhier pro moveerde tot doctor in de rechtsgeleerd heid. SCHOOLWERKTUINEN. AFSCHEID BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur heeft in de 1ste klasse wachtkamer, welke hier voor gereserveerd was,'het personeel van den heer J. Leusden bij het verlaten van den spoorwegdienst afscheid genomen. De stationschef de heer van Gijn, herinnerde er aan dat in den laatsten tijd het af scheid van het personeel niet meer onge merkt geschiedde. Daarom heeft het per soneel besloten den heer Leusden een blij vend souvernir aan te bieden bestaande uit een fraaien barometer. Bij het ca deau was een fraai album gevoegd, ge- teekend door den 14-jarige zoon van den ladingmeester J. de Joode, bevattende de namen der deelnemers. De heer v. Gijn, die in zijn toespraak de loopbaan van den heer Leusden schetste, sprak de hoop uit, dat de barometer dikwijls „mooi weer" zal mogen aanwijzen en hij nog een rus- tigen pensioentijd mocht beleven Namens het personeel van de Ned. Spoorwegen was nog een fraai bloem stuk gezonden. Geroerd dankte de heer Leusden voor de hartelijke woorden en het mooie cadeau. Meerdere steun dringend gewenscht. De volgende week Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag tusschen 4 en 6 uur wordt elke belangstellende weder in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen in de school-werktuinen, gelegen langs de Fruinstraat. alhier. Het stuk land is van de gemeente voor zeer billijken prijs gehuurd en wordt ln het vroege voorjaar door werkloozen om gespit en in tuintjes verdeeld. De verdere zorg, bemesting, bezaaiing, beplanting en het onderhoud wordt aan de jeugdige scholieren, afkomstig van openbare en bij zondere scholen, overgelaten. Aan land- huur betalen dezen de zeer lage pachtsom van eenige dubbeltjes voor het geheeie seizoen. Dit is mogelijk, omdat enkele (veel te weinig) particulieren door hun lidmaatschap de vereeniging steunen- de gemeente haar subsidieert en alle verdere hulp belangeloos geschiedt. De particuliere steun vooral dient ver groot te worden; in het tekort aan paeda- gogische leiding moet worden voorzien. Nog te weinig wordt het groote nut in gezien van het streven der Vereeniging: het kind in aanraking te brengen met de natuur en het tevens eenig begrip te geven van plantkunde, land- en tuinbouw. Welk een werkzaamheid kan men niet bij het kind bevorderen door het te laten werken in zijn eigen tuintje: hoe wordt het in de schoolvrije uren niet van de straat gehouden en verbetert de lichamelijke toe stand niet door het werk in de buitenlucht. De school-werktuinen leeren den kinde ren zorg dragen, opletten en nadenken en zii ontwikkelen bovendien hun schoon heidsgevoel. De kinderen zijn er wat trotsch op wanneer zij de eerste radijsjes mee naar huis kunnen nemen, wanneer de huisgenooten van hun tuinkers smullen en wanneer zij, door moeder een maal snijbieten. heerenboonen. kroten of kool aan te bieden, iets bijdragen in de voe ding van het gezin. Hun zelf gekweekte bloemen brengen gezelligheid in eigen huis of worden soms uit erkentelijkheid aan vrienden of ken- i nissen aangeboden. Het streven, om zijn uiterste best te doen. wordt door vergelijking van eigen tuin met die van anderen, geprikkeld. Door zelf iets in de natuur te bezitten, zullen de kinderen vooral tuinen van anderen respecteeren en openbare parken en plant soenen ontzien. Komt daarom de volgende week de school-werktuinen bezoeken. Steunt de Vereeniging of geeft U op als leiderfsteri. De Vereeniging Schoolwerktuinen heeft meer ruimte, meer gereedschappen, dus meer geld noodig, om niet slechts een avond per week gedurende enkele uren, het kind aangenaam en nuttig bezig te houden, zij moet in staat worden gesteld alle kinderen, die zich aanmelden, dage lijks het gezonde werk in de buitenlucht te laten verrichten. Door de Vereeniging te steunen, werkt men mede aan de lichamelijke en zede lijke opvoeding van de jeugd. academische examens. Geslaagd voor het candidaats-examen Nederl. taal- en letterkunde: de heer W. G. Noodegraaf (Den Haag); voor het can didaats-examen rechtsgeleerdheidde heeren J. J. A. Wijs (Den Haag), R. Meurs (Hilversum); voor het doctoraal-examen rechtsgeleerdheid: de heeren W. O. Lieu- wen (Scheveningen) en A. Rubbens (Baerle-Hartog); voor het candidaats- examen Chineesch en Japansch de heer J. C. C. W. van Nooten (Den Haag)can- didaatsexamen klassieke letteren de heer M. H. A. L. H. van der Valk (Hillegersberg) candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter G. de heer P. G. Roodhuyzen (Lei derdorp idem letter F. de heer D. A. A. Weijs (Leiden), idem letter L mej. B. U. Hommes (Leiden); economisch doctoraal examen Indologie de heer A. Hooftman (Boskoop); doctoraal examen Indisch recht de heer Oei-Jong-Tjioe (Den Haag). EXAMEN-CURIOSUM. Als een zeldzame gebeurtenis in het Aca demie-leven vermelden wij het merkwaar dige feit, dat de heer J. J. A. Wijs, doctor in de Scheikunde te 's-Gravenhage, gis termiddag aan de Rijks Universiteit alhier op 67-jarigen leeftijd is geslaagd voor het candidaats-examen in de Rechtsgeleerd heid. DE BIOSCOPEN. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Geslaagd voor de akte N 17 (middelbaar bevoegdheid leerares huishoudkunde en waschbehandeling, mej. M. A. Busé, alhier. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: J. Rietveld. Dorpsstraat D. 176. Hazers- woude. Slagerij (gemengd bedrijf). Uit tredend eigenaar J. Rietveld, Hazerswoude d.d. 1 Juni 1931 Wijziging handelsnaam thans: J. C. Rietveld. Nieuwe Eigenaar: J. C. Rietveld, Hazerswoude. Binnendijk en Vellekoop, Dorpsstraat 181, Hazerswoude. Stoom-graandorscherij. Uittredend Mede-eigenaar :S. Vellekoop, Hazerswoude, d.d. Nov. 1930. Wijziging handelsnaam thans: H. Binnendijk. L. v. d. Valk, Hooge Rijndijk F. 63, Zoe- terwoude Binnenl. handel in bloembollen enz. Bovengenoemde handelszaak is met ingang van 1 Maart 1931 in liquidatie getreden. Liquidateur: L. van der Valk, Zoeterwoude. TOELATINGS-EXAMENS CHR. H. B, S. Geslaagd zijn voor het toelatingsexamen lste klasse: W. E Bosch, P. Boot W F Brinks, R. C. Z. Burg, C. P. Dekker. G. Delfos. H. W. Giezen, H. Hoek. F. J. H. Klngma. J. Koning, A. H. de Kort. D. Knuttel. Bep Landaal, M. H. Lugthart, P. v. Lienden. C. J. v. d. Most v. Spijk, J. C. Mulder, B. J. v. d. Nat. H. D. L. Odendaal, B. M. de Planque, L. v. d. Stoel, H. M. Stiasny, B. Uyterlinde, B. M. E. v. d. Valk, J. G. de Vidal de St. Germain. W. C. P. v. d. Veer. D. de Vlet, G. Volkersz, F. Westrik, Willy Wiggers. Afgewezen elf o PARKCONCERT. Het programma van het Parkconcert op Dinsdag 7 Juli te 9 uur nam. luidt als volgt: No. 1. „Peter Cornelius", marsch, Men delssohn. 2 Symphonie aus dem Lobgesang Mendelssohn 3. „Lustige Brüder". wals, Volstedt. 4. Souvenir de Chopin. Bekker. 5. a. „Die lustige Dorfschmiede", Fneik. b. „Anno movo, vita movo". Cossetti. 6. Fan- taisie „Les Dragons des Villars", Maillart. 7. „All' Right", marsch (le uitv.), Geijp. o B. EN W. IN IIET ONGELJK GESTELD. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben naar aanleiding van het beroep van het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor l.o. en m.u.l.o op gereformeerden grondslag te Leiden tegen het besluit van B. en W. dier gemeente, d.d. 11 Dec. 1930, houdende wei gering tot het beschikbaar stellen van een bedrag wegens proceskosten c.a. voorzoo- ver dit de raming der kosten wegens ver betering der speelplaats van een van dat bestuur uitgaande bijzondere lagere school te boven gaat. met vernietiging van het bestreden besluit van B en W. van Leiden bepaald, dat door dit college alsnog de door het schoolbestuur aangevraagde gel den wegens honorarium met verschotten en 'n bijdrage in proceskosten, ad f. 448.50 in totaal moeten worden beschikbaar ge steld. Luxor-tlieatcr. Wanneer voor en na de pauze twee ieder voor zich uitstekende films vertoond worden, doch van geheel uiteenloopende aard, beide met een goede bezetting der hoofdrollen, is het moeilijk te zeggen, welke het best in den smaak is gevallen. In „Drie dagen liefde" Kathe Dorsch en Hans Albers spelen hier de hoofdrollen komt de werkelijkheid scherp naar voren; de film speelt zich af in de kringen der Berlijnsche transport arbeiders. „Kaiserliebchen" daarentegen dateert uit de dagen van den Oostenrijk- schen keizer Josef II en speelt aan het keizerlijke hof. te midden van Rococo- meubelen, ouderwetsche kaarsenluchters en intendanten met gepoederde pruiken. De tegenstelling is dus wel heel scherp! 0\ereenstemming vertoonen beide films echter ook weer, daar zoowel Kathe Dorsch en Hans Albers ais Liane Haid en Walter Janssen uitstekend spel te zien geven. In de eerste hoofdfilm is de geschiedenis zeer eenvoudig, 't Aanvallige kameniertje Lena Kathe Dorsch vat in den vroe gen ochtend van den 16den November liefde op voor den transportarbeider Franz die een kast komt afleveren. Te zamen bezoeken zij dan het „Winterfest" van de transportarbeiders en meer en meer komt het meisje onder de bekoring van den sterken man. Op zijn uitnoodiging met hem samen te komen wonen, gaat zij haar betrekking opzeggen. Beiden zijn dol ge lukkig, tot 's Maandags, wanneer haar voorgangster eenige achtergebleven klee- ren komt halen! Deze vertelt de eenvou dige Lena, dat Franz nooit van haar zal Kunnen houden zonder dat zij zich kleedt in zijde enz. Diefstal van een kostbaren ring en beleening van het kleinood, om de gcwenschte kieeren te kunnen aanschaf ten, vloeien hieruit voort. Thuisgekomen dwingt Franz haar hem de waarheid te zeggen, waarna hij haar wegstuurt! Eenige medelijdende heeren schenken haar het noodige geld teneinde den ring in te los sen, doch in de waan, dat een agent van politie haar achtervolgt, spring het arme meisje, ongeveer 72 uur nadat zij Franz voor het eerst zag. uit een raam. De film „Kaiserliebchen" zet direct vlot ln en dit tempo blijft tot het einde toe fehandhaafd! Geen oogenblik dwaalt de ilm af van het hooge peil. waarop zij is ingezet, immer amusant en beschaafd is aij zeker een bezoek ten volle waard! Een uitgebreid Journaal en „Mickey- Mouse als para-koning" vullen het uit stekende programma aan. Casino-theater. Wanneer men zou denken, dat het aantal bezoekers ongun stig beïnvloed zou worden door het mooie weer. vergist men zich. Gisteravond was het in genoemd theater juist goed bezet. Beide hoofdfilms zijn dan ook volkomen een bezoek waard. De eerste hoofdfilm is „Noodlot", een dramatisch filmwerk, dat zich afspeelt in een Russisch dorp. Pras- kowja is in het huwelijk getreden met een man, dien zij eigenlijk niet liefheeft. Wan neer hij dan ook ten strijde moet, geeft zij geen teeken van verdriet. Het ontbreekt nu aan sterke mannenhanden in 't dom, en een welkome hulp zijn de Oostenrijk- sche krijgsgevangenen. Praskowja krijgt ook hulp van een jongen man. Al spoedig gaan de twee vertrouwelijk met elkaar om. Langzamerhand ontwikkelt zich een innige liefde tusschen hen. Totdat Josef plotseling weer ten strijde moet. Zij blijft nu achter. Haar eenige vreugde is nog Josef's kind. Jaren later komt de doodgewaande echtgenoot tusschen de Witte Troepen in het dorp in. Josef, als leider van de roode troepen, komt hem tegemoet. De lang vergeten echtgenoot schiet hem neer. De kameraden wreken den dood van hun leider, maar Pras- kowja's geluk is vernietigd. Hierna „Politiespionne 77" met in de hoofdrol Ellen Richter en Ralph Arthur Roberts. Een spannende film, vol met avonturen. De inhoud zullen wij verzwij gen. maar wel kunnen wij zeggen, dat men volop geniet van deze pittige film. Zooals wij al gezegd hebben, een programma, dat ruimschoots een bezoek waard Is. BINNENLAND. De bouw van een nieuw Nederlandsch pavilj'oen te Vincenncs. (2e Blad.). Groote fabrieksbrand te Tilburg. Meer dan f. 100.000 sehade. (Gemengd Nieuws, 2e Blad.). Een groote heidebrand in het Gooi. (Ge mengd Nieuws, 2e Blad.). BUITENLAND. Is te Parijs tusschen Amerika en Frank rijk overeenstemming bereikt? (Buiten!, en Tel., le Blad.). Interpellaties in de Belgische Kamer over het Hoover-voorstel. (Buitenland, le Blad.). De Graf Zeppelin toch naar de Noord pool. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad.). Trianon-theater. In plaats van de aangekondigde eerste hoofdfilm „De moord in Singapore" werd gisteravond „Sonny Boy" vertoond met den kleinen Davey Lee, bekend uit „The singing fool", in de hoofdrol. Het gegeven is amusant en vol komische verwikkelingen, terwijl de kleine Davey Lee aan de aan hem te stel len verwachtingen volkomen voldoet. Vooral de dames zullen hem „schattig" vinden. De tweede hoofdfilm „Marokko" toont ons het harde leven van de soldaten in het Vreemdelingenlegioen in Marokko. Een eenvoudige cabaret-artiste (Mariene Dietrich) wordt verliefd op een soldaat (Gary Cooper), die haar liefde beant woordt. Wanneer hij evenwel bemerkt, dat een schatrijke heer (Adolphe Menjou) eveneens liefde voor haar heeft opgevat, trekt hij zich bescheiden terug en wordt overgeplaatst naar een onherbergzaam oord midden in de woestijn. De expeditie blijkt niet zonder gevaar en verscheidene soldaten sneuvelen of blijven in het zie kenhuis achter. Wanneer het meisje, dat inmiddels haar verloving viert met den rijken heer, bemerkt, dat de geliefde sol daat zich niet by de terugkeerende troep bevindt, voelt zij, dat haar plaats toch eigenlijk bij hem is. Vergezeld van haar verloofde gaat zij hem per auto opzoeken en wanneer zij dan op den tweesprong komt en moet kiezen tusschen rijkdom, weelde en vriendschap eenerzijds en ar moede en liefde anderzijds, kiest zij het laatste. Barrevoets volgt zij de troep door het heete woestijnzand Het spel van Mariene Dietrich doet in rolprent sterk denken aan dat van Greta Garbo. Hetgeen reeds een compliment op zichzelf is. Gary Cooper en Ad. Menjou staan haar voortreffelijk ter zijde. Dit drietal is ln staat met hun spel elke film te dragen. POLITIEMUZIEKGBZELSCHAP. TUINCONCERT Onder zeer groote belangstelling heeft gisteravond in den tuin van café „Zomer- lusi" een uitvoering: plaats gehad van het Leidsch Polltiemuziekgezelsehap, dat de zer dagen op het concours te Aalsmeer, zulke mooie successen wist te boeken. De „Dilbeek"-marche, Popy's dramatische ou verture „Nêron". Dans la Bruyère van Govaert en Gadenne's „Secret de Sphinx", waarmee men op het J.l. gehouden con cours in diverse afdeelingen was uitge komen, verwierven, evenals de overige nummers van het geanimeerde program ma. grooten bijval. Deze avond beteeken- de zoowel voor het corps als voor den heer Bolderdijk, een groot succes. De avond had een uiterst gezellig verloop! De heer H. G. Vermey, alhier, slaag de voor het examen in Boekhouden, afge nomen door de Ver. van Leeraren, (opge leid door de Pontschool, Steenschuur 14). GEBOREN: Johannes Leonardus Hendrikus, Z. van P. A. Rijsbergen en P. van der Lans Hendrik Jan Willem, Z. van J. W. Jonker en W. C. Trumpie Jan, Z. van C. Kalk man en J. G. Spierenburg Engelbertus, Z. van G. Houweling en A. Rouw Anna, D. van N. van der Blom en C. J Kooreman Maria Aaltje, D. van A. de Koning en J. de Graaf Johannes Pieter, Z. van L. Mieremet en E. van der Linden Jacoba Johanna, D. van W. de Vrind en M. van Rooij ondertrouwd. H. J. Geenjaar jm. 32 j. en S. C. Goddiin jd. 29 j. OVERLEDEN A. H. Bommerson, Z. 2 weken.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1