HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN INGEZONDEN. Zomervacantie Aspirin BURG. STAND VAN LEIDEN RADIO-PROGRAMMA. NA DEN BRAND TE VINCENNES EEN EDELMOEDIG FRANSCH AANBOD. Aan het Hbld. werd gisteren gemeld: In de gehouden bijeenkomsten van het uitvoerend comité is voorloopig van ge dachten gewisseld over de wijze waarop de nieuwe Nederlandsche deelneming op de tentoonstelling tot stand gebracht zou kunnen worden. Uit den aard der zaak is daaromtrent nog geen besluit genomen. Men moet nl. bij het kiezen van den vorm van het gebouw, waarin opnieuw een collectie van hetgeen Nederlandsch-Indié aanbiedt getoond zal worden, rekening houden met het materiaal, dat in zoo korten tijd beschikbaar is, met de afme tingen van balken en planken, die direct in voldoende hoeveelheden aangeschaft kunnen worden, en- zoo meer. Zoo is het b.v zeer wel mogelijk, dat niet één groot hoofdgebouw wordt ge maakt, maar enkele kleinere paviljoens in Indischen trant, al of niet onderling ver bonden, en welker speciaal karakter niet in'de eerste plaats liggen zou in dé groote kunstwaarde ,maar in den karak teristiek Indischen vorm. Gisteren zijn de meeste heeren van het comité weer naar ons land teruggekeerd. Prof. De Bussy en ir. Utermark vertrok ken om 12 uur per vliegtuig; achterge bleven is nog dr. Van der Waals, de alge- meene secretaris, die zich, tezamen met den heer Moojen met de verdere voorbe reiding der plannen zal bezighouden. Van de zijde van het Fransche com missariaat-generaal wordt de grootst mo gelijke medewerking ondervonden, en ook uit Holland zijn nog weer verdere aan biedingen van effectieve hulp bij een herbouw ontvangen En men kent het zoo uiterst sympathieke aanbod van de Belgische regeering, een deel van het Bel gische paviljoen in te ruimen om plaats te maken voor een nieuwe Nederlandsche inzending. Omtrent dit alles zal eerst na nieuw overleg kunnen worden besloten. Gistermorgen heeft de Fransche Mi nister van Koloniën onzen gezant opge beld om hem mede te deelen, dat de i Fransche regeering besloten had, aan het I Nederlandsch uitvoerend comité een be drag van drie millioen francs aan te bie den voor den wederopbouw van een Ne derlandsch paviljoen. De heer Loudon heeft dit voorste! on middellijk overgebracht aan de leden van j het comité. Namens hen heeft de voorzitter, de j heer Fock, reeds voorloopig verklaard, dat het comité diep getroffen is door dit zeer edelmoedige aanbod, daarvoor de Fran sche regeering haar zeer bijzonderen dank betuigt, maar van meening is, dat nu de verzekeringssom het in staat stelt zelf I den herbouw te bekostigen, die herbouw beter zonder vreemde hulp verzekerd kan worden. Men mag verwachten, dat dit genereuse aanbod, door Frankrijk gedaan op een oogenblik. waarop de financieele moeilijk- i heden zeker niet gering zijn. in ons land de groote waardeering zal vinden, die het verdient. In den nood leert men zijn vrienden kennen. Na de aanbiedingen, door de Belgische en de Fransche regeeringen ge daan, mogen wij met vreugde consta- teeren, dat het ons aan vrienden in de wereld nog niet ontbreekt. Naar Havas uit Parijs meldt: heeft de Fransche minister Paul Reynaud, als ta felpresident van den jaarlijkschen feest maaltijd. die aldaar door adVninlstrateifrs in dienst van de Koloniën in het per manente koloniale museum werd aange boden, de ramp herdacht, die het Ne- derlandsch-Indische paviljoen op de In ternationale Koloniale Tentoonstelling te Vincennes heeft getroffen. In enkele mi nuten, zoo zeide hij, gingen alle kunst schatten, alle rijkdommen en alle her inneringen aan de koloniën van een volk, dat zulk een roemvolle geschiedenis heeft j verloren. Hij noemde het besluit, dat het paviljoen herbouwd zou worden, een j waardig voorbeeld van de energie, die spreekt uit het devies van het huis Oranje: Je maintiendrai. Meer bewogen dan al de andere in- i wijdingen zal die van het nieuwe pavil joen voor Nederlandsch-Indie zijn. De I schatten van het verleden zullen er niet I meer zijn. maar wij vinden er den schat j van het heden, nl. de energie van een volk, dat en hier zinspeelde spr. op de I bekende aan Willem den Zwijger toege- schreven woorden het recht zal hebben om te ondernemen, nu het 't recht heeft gehad om te volharden. Met den Pullmantrein van 6.04 uur is gisteravond de commissaris-generaal van de Ned afd. van de Koloniale Tentoon stelling, mr. D. Fock. te 's-Gravenhage teruggekeerd. In een kort onderhoud deelde hij mede, dat het in de bedoeling ligt. het nieuwe Nederlandsche paviljoen, zoo spoedig in gereedheid te brengen, dat het in Augus tus kan worden geopend. Reeds ontving het comité, zooals wij reeds meldden, van een oud-landgenoot, den heer A. Hartog, oud-directeur van de Unilever, een gift van vier honderd dui zend francs. De vergadering van het Ned. comité, waarin de plannen zullen worden be sproken, zal Vrijdagmiddag in het dep. van Koloniën worden gehouden. Het ingestelde onderzoek toont aan. dat er geen kwaadwilligheid in het spel is geweest. Vastgesteld werd tevens, dat het vuur om vier uur moet zijn uitgebroken. Heden zal men overgaan tot opening van het transformatorhuisje; hierbij hoopt men aanwijzingen te vinden omtrent de oorzaak van den brand. De „Tel." meldt nog: De brand in het Nederlandsch pavil joen op de koloniale tentoonstelling te Parijs, treft ook Edam door het verlies van het kapitale doek van den Indischen schilder Raden Salek (1864), het gevecht van buffel met leeuwen, dat de z.g. com missiekamer op het stadhuis sierde en op verzoek der regeering tijdelijk voor de tentoonstelling werd afgestaan. Het doek was, voor zoover bekend, het eenige van dezen begaafden Indischen schilder in Nederland. o (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE VOORKEURSTEMMEN VAN Mr. BEEKENKAMP. Geachte Redactie. Vooraf wetende dat ge onderstaand schrijven, een antwoord op de officieele verklaring van het bestuur der A.R. Kies- vereeniging alhier, weder zult opnemen, betuig ik u bereids mijn dank. Mag ik beginnen in advertentiestijl „Voor de vele blijken van medeleven ln deze dagen, betuig ik mijn hartelijken dank," en 2o. „voor de vele aanbiedingen, de taak van mij over te nemen, eveneens mijn dank." Ik zal er voorshands geen gebruik van maken, in elk geval had ik heden liever alleen persoonlijk het woord. Bovendien staat het niet aan mij, over de plaatsruimte in het „L. Dagblad" te beschikken. Wat nu het schrijven der A.R. betreft, maak ik in de eerste plaats de opmerking dat ik mij dat n.l. heb voor-gedroomd, 'k Had het net zoo goed zelf onder mijn schrijven van Vrijdag kunnen plaatsen, 't Kon en mocht ook niet anders zijn. A.R. had geen aandacht aan mijn op merking geschonken, als uw „Naschrift" niet was geplaatst. Natuurlijk, zóó zijn onze A.R. manierenals men na eene verkiezing de Hervor m- den niet meer noodigheeft. Men krijgt zoo den indruk, dat de Heeren elkaar, toen 't stukje gereed was, zelfvoldaan hebben aangezien en gezegd: Ziezoo, dat is weer voor 4 jaar van de baan. De opmerking is zeker niet misplaatst, als ik zeg, dat de Redactie moeilijk een „Na"-schrift had kunnen plaatsen, als daar niets aan was voorafgegaan. Trou wens, de inhoud van 't antwoord op A.R. slaat niet op 't „Na-", maar op het „Voor"-woord. En laat ik maar dadelijijk zeggen, dat is formeel geheel in orde, zoodat de vriend, die mij vroeg „of daar nu niets aan te doen is", tot antwoord kreeg, „absoluut niets". En een 2e dito, die vroeg of hier juridisch ingrijpen zou baten, eveneens nul op 't rekest krijgt, terwijl ik No. 3 groot gelijk geef, als hij zeer spijtig opmerkte: „Had ik dat geweten, dan had ik liever op de S.D.A.P. gestemd, dan had ik geweten, waar ik aan toe was geweest." Uit deze opmerkingen, M. de R. blijkt, hoe de mentaliteit in deze kwestie is. Voorzeker, formeel is de zaak bij de A.R. volkomen in orde. Er zijn echter nog anderen dan politieke normen, die men kan aanleggen, n.m die der zedelijkheid en moraal. En die raakt de A.R niet aan. Immers, was Mr. B. op gewone wijze ge kozen, dan had men zijn n i e t-aanvaar- ding kunnen betreuren, maar de critiek had moeten zwijgen, 't Gaat hier echter om 't gekozen worden met vóórkeurstem men en dan nog niet eens van Jan en alleman, maar speciale voorkeur stemmen van Nederl. Herv. kiezers. En vóór en tijdens de verkiezing heeft Mr. B. in geen enkel opzicht zich al le rechten voorbehouden. En in goed vertrouwen hebben deze menschen op Mr. B. gestemd, nog meer terwille van den vader dan van Mr. B. zelf. En be denkt dit goed: vóórkeurstemmen hebben een dubbele waarde, vooral in di t geval. En niemand, noch de A.R. partij noch Mr. B. heeft het minste recht, ovtr die stemmente beschikken, zondermandaat der kiezers. En hoe men aan dat recht had moeten komen is een zaak der A.R. die nu beschikt over die stemmen, zonder de sanctie der kiezers te vragen. In mijn eerste schrijven sprak ik van een legende, 't Zal dan ook wel een legende zijn, dat. toen aan den avond van de verkiezingsdag, de uitslag e n het be sluit van Mr. B. werd medegedeeld, een storm van verontwaardiging in de verga derzaal opsteeg van de Hervormden, die slechts door een machtsschreeuw van den voorz. werd bezworen. Ik zeg, 't zal wel een legende zijn, dat k a n in A.R. krin gen niet voorkomen. En legende is dan ook, dat vele oprechte Gereformeerden en hiet-Geref. dit beslóit hartgrondig afkeuren. Zie, M de R.. hier ligt het teere punt. Mr. B. weet heel goed de bedoeling van die Herv. voorkeurstemmen. Door z e- delijke en moreele normen is hij aan de uitspraak ge bonden. Nochtans geeft hij de be schikking van die Herv. voorkeurstemmen in handen, van een n i e t-Hervormde. Onnoozefe Herv., die op Mr. B. stemden, ziet ge nu, hoe veilig uw belangen zijn in handen der A R. Men beschikt over U en zonder U. En als dit aan 't groene hout (in casu Herv.) geschiedt, wat zal dan aan het dorre (niet-Herv.) geschie den. Op denzelfden dag, dat men in het Leidsch Predikbeurtenblad bedelt om uw Herv.-stemmen, schiet een Geref. pred. in zijn Leidsch Kerkblad zijn pijlen af op uw Herv. Chr. Scholen. Ja. dat kunt gij niet weten, wie uwer leest het Geref. Kerkblad? Maar weet dan dat 't onder wijs op uw Chr. Scholen van zeer be- denkelijken aard is. In elk opzicht gevaar lijk voor kinderen van Geref. huize. Zóó schrijft men op denzelfden dag. Waarlijk Hervormden: de belangen uwer kerk en haar arbeid zijn volkomen veilig bij de A.R. Ge doet wel, uw eigen mannen die grijze haren kregen in dienst der kerk, niet te vertrouwen. Het resultaat is nu voor een ieder zeer duidelijk op te merken. Maar boven alles, schaadt deze geschie denis de naam en persoon van Mr. B. Juist omdat hij weten kan hoe ik per soonlijk over hem denk (wij kennen elkaar meer dan alleen bij naam) spijt het mij. Van mij heeft Mr. B. toch geen les noodig in recht en billijkheid, moraal en zedelijkheid. En ik betreur van harte, dat Mr. B. tot politieke zelfmoord is gekomen. Immers, M. de R., dit spel kan zich hier in Leiden nooit meer herhalen. 't Is bekend, van Jan de Wit, als men hem tot soepelheid jegens de Oranje-ge zinden wilde brengen, tot stopwoord had „Denk aan Loevestein". M. de R„ 4 jaar is geen eeuwigheid. Had men ons van hoogerhand niet ver boden, .dan hadden wij nu al van een greep naar de macht van A.R.-zijde, des noods door middel van „stuivertje wisse len" kunnen verhalen. Maar men wees ons op het „politiek fatsoen". Maar dit- 423. Heel mooi deed het meisje haar toeren Danste op den paardenrug, Maakte pirouetten, salto-mortales, Alles even kloek en vlug. Het publiek vond het dan ook prachtig Toonde zich ook zeer voldaan. Mimi, om te laten zien, wat zij kende, Ging toen nog op haar handen staan. 424. Moeroe het lieve negermeisje Had meelij met Pim en diens vriend „Ik wilde," dacht ze„ „dat ik ze kon redden, Ik hoop, dat ik een middel vind." Het meisje had groote ringen in haar ooren In een rokje was zij gekleed Maar dat was ook wel te begrijpen In haar land was het heel erg heet. I maal zullen wij ons over 4 jaar aan dit „fatsoen" niet te veel storen. Met eenige verandering op het stopwoord van Jan de Wit. zullen wij herhalen: Denk aan 24 Juni '31, denk aan het besluit van Mr B. Nog een laatste woord. Nergens heb ik de persoon en kwaliteit van den heer Parmentier genoemd. Wat den heer P. doet en doen zal, moet hij voor zijn gewe ten verantwoorden. Maar ik verzeker u, M. de R„ en blijf er persoonlijk borg voor dat in de gele- deren der Chr. Hist. Unie geen man of vrouw het in zijn hoofd zou halen op deze manier een met voorkeurstemmen behaalde zetel te bezetten. Smith, zendeling, Oegstgeesterl. 49/51 C. P. Smits, Joh. de Wittstr. 2 A. J. Thomas, dienstbode, Rapenburg 61 A. RoeloffsTreur, Haven 21 L. C. M. van Valderen, Haarl.str. 248 A Vermeer, hofmeester, Kooilaan 22 P. van Wel, winkelbediende, Doezastr 6 D. A. A. Weys, Oude Vest 7 S. H. van de Wiel en fam., uitvoerder v bouwwerken, Morsch- kade 10 N. Brohmvan Wieringen, de Genestetstr. 54 W. Wilbrink, dienstbode, Witte Singel 71 L. Wissekerke, monteur, Hoogewoerd 48 J. LügerWronikowski, dienstbode, Breestraat 49 C. J. de Zwij ger, fabr.arb., Nic. Beetsstr. la Th. H. van der Zijden, reiziger N. Beestenmarkt 23 Met dank Uw J. G v. DIJK. RECLAME. De beste voorzorg tegen de gevolgen van regendagen: Aspirin-Tabletten. VERTROKKEN: L«t op oranje band en Boyorkruls. Prijs 9260 GEBOREN: EUy Jacoba Susanna, d. van C. H. Hulst en S. van Riet Elias, z. van H. H. Haver- i kamp en A. J. Chr. de Jong Louise Cor nelia Christina, d. van J. A. Jansen en M. M. Dekker Johan, z. van H. Breede- veld en C. Warmond Hendrik, z van A. van der Meij en C. Warnaar Simon, z. van S. Prevoo en N. van Egmond Her- manus Johannes, z. van J. Mulder en E. Middelham Marcus, z. van M. Kiel en J. Kiel Johanna Catharina, d. van j I. Serlier en A. Serlier Annie, d. van P. Krispijn en J. Lossie Ariana Teuna, d. van T. Duyvenbode en A Guijt Maria Catharina, d. van J. de Vrind en C. van Tiel Jannetje, d. van W. Brouwer en S. M Linschooten Frans, z. van W. de Koning en T. Kroeze Jannetje, d. van G. J. Schipaanboord en P. J. van Houten Johannes, z. van W. Pardon en M. Boom Willy, d. van A. Vliegenthart en J. Tietzel. ONDERTROUWD. W. F. Mieremet, jm. 26 J. en M. J. van Maris, jd. 23 j. P. H van den Broek, jm. 30 j. en J. van Ewijck, jd. 25 j. A. Bauer, Essen, Dresdenerstr. 46. G. Been, Haag, Ant. de Haanstr, 87. C. F. J. Berkemeyer, Texel, Oude Schild. M Brandes, Colie, Kreuzgarten 9. A. Crama, Medan. H. Creutzberg, Haag, Laan Copes v. Cattenburgh 52. J. A. Daems, Amsterdam, 3e Helmersstraat 3. J. Drenth, N.O. Indië. M. E. Eckhardt, Oegstgeest, Warmonderweg 16. J. M. v. Egmond, Alphen a. d. R., Steekterweg 120. P. J. H. Ermers, Wassenaar, Konijnen laan 16. A. van Es, Haag, Kraanestr. 56. G. W. van der PlaatFaas, Den Helder. Koegras Woning 5. I. Gallo, Katwijk. Voorstraat 37a. B. H. Gros, Wassenaar, v. Zuylen v. Nyeveldstraat 8. W. M. Gunning, Bloemendaal, Vijverweg 8. J. H. Hagenbeek, Vlaardingen, Hofsingel 62. A. M. P. M. Heesbeen, Haag, Laan van Meerdervoort 624. J. C. Hemelrijk en fam.. Den Helder, 2e Vrocnstraat 106. M. J. H. van Hout en fam., Haarlemmer- i meer, Venneperweg 572. C. N. Huijg, I Nijmegen, Berg en Dalscheweg 35b. M. i Ippel, Katwijk. Tramstr. 49c. Th. G. M. I van de Kamp, Rotterdam, Burgem. Mey- neszlaan 36. H. CramaKeij, Medan. J. H. Mica. Oegstgeest, Fr. Hendrik- I laan 3. T. R Mulder, Alkmaar, Wester - 1 weg 41. W. Obenaus. Grunewalde. Fin- i sterwaldstraat 168. Chr. J. Oosterbosch, Maastricht, Looyergr. 12. J. H. M. Plas- meijer, Haarlem. 2e Vooruitgangstr. 1. L. Plezier en fam Haag. W. de Withstr 115 W. Plu en fam., Voorschoten, Rijndijk 158b. Ph. Pouw. Amsterdam. St. Nicolaas- straat 12II. E. Rorai. Italië. W. Schel- levis, Rijswijk. Haagweg 54. A. K. J Schopmann, Oegstgeest, de Kempenaer- l straat 31. A. Schotel en fam.. Haag, Zwetstr. 135. B. M. Schuster, Rijnsburg, I Schoolsteeg 11. Ch. B. Simons, Haag. I Gr. Hertoginnelaan 202. G. Sirach. Kat- i wijk, Voorstr. Hotel de Branding. J D. Stam en famHaarlemmermeer. Hoofd dorp Hoofdweg 668 J A Susan en fam.. Katwijk, Voorstr 37a. J Taffijn en fam., Katwijk, Secr. Varkevisserstraat 311. K. Uittenboogaard en fam.. Zaandam, Schapenpad 1. P. N. Verkerk, Rotter- i dam. Veerhaven 17. P. Voorzaat, Kat wijk, Meerburgkade 46. J. van de Wak ker. Vels°n. W. Beekweg 64. HL. Wel- booren, Oegstgeest. Deutzstraat 7. J J. Wiekhart. Rotterdam. Mathenesserl 194. P. C. van Wijk. Haag, Loosduinen. OVERLEDEN *J. V. Meijer, m. 44 j. G. H. Freund, m. 65 j. G. Tegelaar, m. 62 j) F. G. A. Wisel, wedn. 75 j. A. A. J. F. Rijnbeek, zn„ 5 jaar. GEVESTIGD: H. Beek, verpleegster, Witte Singel 27 E. J. H. Berg, winkeljuffr., Haarlstraat 226 H. Th. van den Berg, vuurwerk maker, Nic. Beetsstr. la A. S. Cahen, apoth. ass., Witte Singel 50 Th. J. van Doorn en fam., aannemer. Witte Singel 17 S. van Eenennaam, Hooge Rijndijk 19a H. de Groot, off. L.d.H., Lammermarkt 36 C. de Haan, dienstbode, HaarLstr. 96 100 H. de Haan, Magd. Moonsstr. 55 M. Hachmann, dienstbode, Witte Singel 71 J. J. Holland, los werkman, Jan- vossensteeg 2 R. van Hoorn, J. v. Goyen- kade 19 S. Chr. van Bleijswijk Ris Johanknegt en fam., Rijnsb.weg 157 A. P. de Jong, tuinder, Lammermarkt 1/5 G. OudshoornKeijsser, Raamsteeg 61 H. G. Kossen, Steenstr. 20 N. G. Weijers van der Leeden Gerecht 11 O. Lessnau kamermeisje, Breestr. 49 G. C. de Liefde Meijer, huishoudster. Hoogl. Kerkgr. 29 W. P. M. KuijperLuijten, de Laat de Kanterstr. 30b G. Massaar, dienstbode, Elisabethgasthuishof 18 A. van Muijen, dienstbode, Rapenburg 21 J. Neute boom en fam., drukker, Hoogl. Kerkgr. 35 G. Post, dienstbode, Breestr. 84 N. Sanders, winkeljuffr., Haarl.str. 226 B. H. M. Simonis, Haarl straat 138 D. F. DE KALIPRIJZEN. Een Drentsche protestmotie. In een te Assen gehouden vergadering van de besturen van de ringen in Drente van het Centraal Bureau uit het Ned. Land- bouwcomité, waarin alle Drentsche aankoop- vereenigingen vereenigd zijn, werd de vol- I gende motie met algemeene stemmen 1 aangenomen: I „De vergadering van de besturen van de ringen in Drente van het Centraal- Bureau uit liet Ned. Landbouw-comité, kennis nemende van de kaliprijzen, zooals deze voor het seizoen 1931—1932 bekend zijn gemaakt; overwegende, dat het landbouwbedrijf in zijn vollen omvang verkeert in een crisis toestand, die het noodzakelijk maakt te komen tot een verlaging der productie kosten protesteert met kracht tegen de prijzen politiek, die door de vertegenwoordiging der Duitsche en Fransche kaliproducenten hier te lande gevolgd wordt; spreekt als haar oordeel uit, dat het kali-verbruik tot een minimum beperkt zal moeten worden, indien de kaliprijzen niet alsnog worden aangepast bij de gewijzigde omstandigheden, en adviseert hare leden niet te koopen tegen de thans geldende prijzen VOOR DONDERDAG 2 JULI. Hilversum 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzen- ding. 8.00—10.00: Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding 10.15—11.00: Gramof. platen 11.00—12.00: Concert, A. Tolk piano, I. B. Biegel, (zang). J. Pieters (viool). Vleugelbegeleiding: Egb. Veen. 12.152.00: AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groe- neveld 2.002.30: „Vacantie-gangers" Attentie! A. D. Hildebrand spreekt over België. 3.003.30: Gramofoonpl. 3.30 4.00: Modepraatje door mevr. I. de Leeuw v. Rees 4.00: The 4 Serenaders (Accordeon-virtuozen 4.305.30: Zie kenuurtje 5.306.30: Concert Omroep orkest o. 1. v. N. Treep, m. m. van Sietske Bolter (mezzo-sopraan) 6.307.00: Sportpraatje door H. Hollander 7.00-< 7.30: Vervolg Omroeporkest 7.30: Gra- mofoonplaten 7.45: Dr. P. H. Ritter Jr.: „Verschill. voordrachten uit de werken v. Herodotus". 8.1510.15: Aansluiting Concertgebouw Amsterdam C oncertgeb.- orkest o. 1. v. A. v. Raalte, m. m. van G. Kulenkamp (viool) 10.15: Vaz Dias. Daarna Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholte (refreinzang). Huizen (1875 M.) 8.00—9.15: KRO, 10.00 —11.00 NCRV 11.00—2.00 KRO. Dan NCRV. 8.009.15: Gramofoonpl. 10.00 10.15: Zang Dameskoor NCRV. 10.15 10.45Ziekendienst 10.45—11.00: Zang Dameskoor NCRV. 11.0011 30: Gramo- foonplaten 11.30: Godsd. halfuurtje Pastoor Perquin 12.001.30: Concert KRO Trio 1.302.00: Gramfooonpl. 2.15: Gramofoonpl. 2.153.15: Knipcur sus 3.153.45: Vrouwenhalfuurtje 4.005.00: Ziekenuurtje 500: Cursus handenarbeid voor-de jeugd 5.456.45: Concert door K. Hartvelt (a.tviool), Dirk Hartvelt (viool en piano) 6.457.00: Knipcursus 7.00: Vragenhalfuurtje 7.30: Gramofoonpl. 7.45—8.00: Spreker 8 00—9.00: Concert Chr. Radio-orkest o. 1. van G.Stam. M. m. van D. Vos (viool) 9.00: dr. C. J. Honig: „Ons zenuwstelsel in den strijd van het leven" 9.3010.45 Vervolg concert - 10.0010.10: Vaz Dias 10.4511.30: Gramofoonplaten. Daventry 1554 4 M. 10.35: Morgenwijding 11.0511.20: Lezing 12.20: Orgelspel door R. Foort 1.20: Concert, M. Con- greve (sopraan), T. Dance (bariton) J. McGown (piano) 2.202.50: Gramof.- platen 3 20: Kerkdienst 4.05: Dans muziek 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Berichten 6.55 Verslag van Tennis-wedstrijden te Wim bledon 7.00: Pianospel door V. Hely Hutchinson 7.20: Lezing 7.50: „Chi nese White" Hoorspel van Val Gielgud 9.20: Berichten 9.35: Berichten 9.40: Lezing 9.55: Orkestconcert 10.50— 12,20: Dansmuziek 12.2012.25: Tele visie. Langenberg 473 M. 7.258.20 Gramof.- platen 10.3512.15: Gramofoonpl. 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: Orkest concert 5.206.20: Orkestconcert en zang 8.209.00: Orkestconcert 9.00 9.20: Liederen-voordracht 9.20: Concert i Orkest en viool. Daarna Berichten en tot 12.20: Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 12.20—2.20: Orkest concert 3.205.20: Orkestconcert en voordracht 8.208.50: Liederen-voor- dracht 9.202.20: Radio-bal. Dansor- kesten en refreinzang. Brussel 338.2 en 508.5 M. 338.2 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert en zang 9.20: Con cert, orkest en piano 508.5 M.: 5.20: Or kestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20 Concert, orkest en piano. 9.35: Orkest concert. Parijs „Radio Paris" 1725 M. 8.05: Gra mofoonplaten 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 4.05: Dansmuziek - 4.35: Kinderuurtje 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoonpl. 9.05: Kamermu ziek. MUe Manceau (zang). Zeesen 1635 M. ca. 7.007.50: Gramof.- platen 10.5512.20: Lezingen 12.20: Gramofoonpl. 1..152.20: Berichten 2.203.10: Gramofoonpl. 3.104.50: Le zingen 4.505.50: Concert 5.508.45 Lezingen 8.45: „Der Wassertrager" opera van Cherubini. Regie: Beyer. Muzik. leiding: A. Seeker 9.55: Lezing 10.35: Berichten en daarna concert door het Werkloozen-orkest van Berlijn m. m. v. Guido Gialdini (kunstfluitist). Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 2—4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14