R.H.W. '■M- W HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE «f DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN FRUITSODA UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. HAARLEMMERMEER. Houtdiefstal. Ten nadeele van den aannemer L. te Haarlem, werd 's nachts van een terrein aan den Venneperweg ii Haarlemmermeer ian in aanbouw zijnde huizen, een hoe veelheid hom ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De heer M. de Fockert, onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-Schoot te Hoofddorp heefi als zoodanig in verband met zijn benoeming in gelijke betrekking te Hilversum eervol ontslag aangevraagd tegen 1 September a.s. HILLEGOM. Nieuwe zitbanken. In het Wilhelminapark en in het van Waverenpark zijn nieuwe tuinbanken ge plaatst. De banken zijn van dezeitde con structie als die langs de Hoofdstraat bij de sixlaan. Deze zijn verleden jaar als een proef beschouwd, welke proel dus ge slaagd is. De wit-gelakte banken zijn pracntig zoolang de jongens er niet met oe voeten op loopen. Daar kan het schil derwerk niet tegen en bovendien is het niet prettig te gaan zitten op een bank, waarop zand ligt. Dus Jongelui, alléén er op gaan zitten! Stscrt. 119 bevat afdruk der statuten der N.V. van Waveren en de Bres alhier. meesters en 5 inspecteurs van politie meegemaakt. Hij prees den omgang met zijn collega's en van de inspecteurs spande de 5de de kroon. Spreker wenschte verder den inspecteur v. d. Wijngaart en het gansche politiecorps toe. dat het hun steeds wel moge gaan. Hiermee was het officieele afscheid ten einde. LISSE. Beroepen. Ds. Minderman alhier heeft een beroep ontvangen naar Ouddorp-Herkingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der Slagersvereeniging. Gisteravond hield de Slagersvereeniging Katwijk en Omstreken haar jaarvergade ring in „De Roskam". De opkomst was flink Bijna alle leden waren aanwezig. Voorzitter was de heer D. Driebergen, die de vergadering opende, waarna voorlezing volgde der notulen door den secretaris den heer W. Caspers, en van het. jaarver slag dat niet onbelangrijk was. Ten op zichte van het huishoudelijke der vereeni ging was het verslag optimistisch gesteld. Minder was zulks het geval aangaande het zakenleven. Het afgeloopen jaar was voor de slagers verre van gunstig, ook al stond sommig vee laag in prijs. Het vette vleesch of spek moest dikwijls voor lagen prijs verkocht worden. Aan de spekslagerij is dan ook niet verdiend. Aan een verzoek van de Leidsche Slagersvereeniging om een gezamenlijke vetsmelterij te stichten zal worden voldaan. Bestuur en leden stonden hier sympathiek tegenover. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Tim- mers herkozen terwijl in plaats van den heer D. Driebergen, die niet meer in aan merking wenschte te komen, werd geko zen de heer J. Vooys. Uit het voltallig be stuur werd laatstgenoemde tot voorzitter gekozen, Ook werd nog tot bestuurslid gekozen de heer A. v. d Eijk. Uit het ver slag over het Assurantiefonds bleek, dat er waren geslacht in het afgeloopen jaar 1950 varkens. Voorgelezen werd het schrij ven aan B. en W„ om verlaging van keur- loonen, met het afwijkend antwoord hier op. Thans zal een request aan den Raad gericht worden. Verschillende raadsleden hebben medewerking toegezegd. Na rond vraag sloot de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. De collecte, gehouden na een liefda digheidspredikatie door kapelaan Van der Ven uit Leiden, ten behoeve der arme ker ken. bracht f. 132 op. OEGSTGEEST. Aanbesteding. In hotel .Het wapen van Oegstgeest" had gisteren de aanbesteding plaats voor het bouwen van 27 schuurtjes achter de bestaande woningen aan den Rijnzicht- weg, voor de woningbouwvereeniging „Buitenlust", architect de heer A. v. d. Heyden. De inschrijvingen waren als volgt: J. A. Lolkes de Beer. Leiden f. 2990: A. van Rijn, Langeraar f.2650; J. Charité. Lei den 1.2625; Gebis Uljee. Voorhout f.2554; J Oosterlee, Valkenburg f.2525: L. Groen en A Bregman Benthuizen f.2480; N.V. Noordwijks Bouwbedr., Noordwijk f.2449; W. Barendse en Schreuder, Leiden f. 2430; W Vooys en A. Verdoes, Katwijk aan Zee f.2397; J. Th. Cornet. Leiden f.2395; L. J. Bosman Oegstgeest f.2390: A. van Dam, Alphen aan den Rijn f.2376: M. Koppe. Bennebroek f.2350; J. van der Laan en J. Bontenbal. Woubrugge f.2294; W. Olij- slagers, Sassenheim f.2285; J Olivier. Leiden f.2250; W. van Egmond Wz., Rijns burg f 2231; H. Buis. Leiden f.2194; S. Verloop Wz.. Noordwijk aan Zee f.2185; W. Betram, Warmond f. 2150; L. Erades, Leiden f.2097; A. J. Langeveld. Leiden f.2075, C. Schoneveld .Rijnsburg f.2075; E. J. C Neuteboom en G. P. de Vrind, Leiden f. 2025; L, Kortekaas, Hillegom i f.1995; A Stikvoort, Leiden f. 1972.70: J. H. Houps. Leiden f.1947; J. C. Ginjaar, Leiden f.1864; A H. Volleberg, Zoeter- woude f. 1846.50. P. van der Bijl en W. Haasnoot. Katwijk aan Zee f.1724; Gebrs. Teljeur, Valkenburg f. 1655. De gunning is aangehouden. RIJNSBURG. Dc Bloemenhandel. Tengevolge vaiï het mooie zonnige weer was de aanvoer groot en de prijzen laag. Betaald werd voor rozen per bos van 20 stuks: Butterfly f. 0.801.10. Miss Edith Helen f. 1.00—2. Hadley f. 1.40—1.70. Lan- dia f. 0.801. Columbia f. 0.701 Snij bloemen per 100: Campernella 3040 ct. Gladiolen f. 23.10. Mimi 46 ct. Papa- vertjes 35 ct. Groote papavers 8090 ct. Centaurea 2030 ct. Pioenen rood f.2.70— 2.90 Idem wit f 3.103.30. Idem rose f. 2.703. Lathyrus 2535 ct. Korenbloe- men 1416 ct. Juliaantjes 912 ct. Ra- I nonkels 2025 ct. Anemonen 6080 ct. Anjers 30—40 ct. Bruidsanjers 68 ct. I Margrieten 6070 ct. Pyretherum 5070 ct. Irissen per dozijn: Dr. Haring 69 ct. Palida 69 ct. I De heer G. Vos alhier heeft bedankt voor zijne benoeming tot lid van de schat tingscommissie der Rijksinkoinstznbf'asting. I j o VALKENBURG. AFSCHEID VAN DEN HEER M. H. DE ROOY. KATWIJK AAN ZEE. AFSCHEID VAN DEN HEER B. STAR. Een mooie politieloopbaan afgesloten. Gisterenavond te 8 uur kwam het ge- heele politiecorps van de gemeente Kat wijk, benevens de twee in deze gemeente gestationneerde rijksveldwachters en de gemeentebode op het politiebureau te zamen om afscheid te nemen van den politieagent B Star, die den dienst met pensioen ging verlaten. Nadat allen ge zeten waren, nam de inspecteur van po litie. de heer J. H. v. d. Wijngaart het woord en sprak den heer Star als volgt toe: Op uw verzoek heeft de Burgemeester u. na een diensttijd van 28 jaren, op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit uwe betrekking. Een eervol tijdvak is voor u afgesloten. Namens de Burgemeester, die wegens uitstedigheid hier tot zijn grooten spijt niet aanwezig kan zijn en namens het geheele politiecorps richt ik hier het woord tot u. Een zeer gewichtig oogenblik is voor li aangebroken, dat met weemoed vervult. Deze dag sluit een gewichtig deel van uw leven af. Vol ambitie zijt ge voor 28 jaren in dienst getreden. Gij zijt altijd een goed en volwaardig politieman ge weest. Uw gezin hebt ge in dien tijd groot zien worden, veel leed hebt ge daar in meegemaakt. Door geloofsvertrouwen hebt ge dat leed weten te dragen. Thans staat hier voor u het geheele politieper soneel om een woord van afscheid te spreken. Het moet ook een oogenblik van vreugde voor u wezen, dat ge nog naar lichaam en ziel zoo goed gezond zijt. Het geheele politiecorps, de rijksveldwachters en de gemeentebode. die allen lief en leed met u gedeeld hebben, staan hier om afscheid van u te nemen. Dat is wel een bewijs, dat zij allen u graag mochten lijden. Als een goed politieman, waart ge een goed ondergeschikte en een goed col lega. Wij allen dragen u een zeer goed hart toe. Ten slotte wenschte de inspec teur hem namens het geheele politiecorps nog vele jaren toe met vrouw en kinderen. Uit naam van den burgemeester, den inspecteur van politie en verder personeel, de rijksveldwachters en den gemeente bode werd hem als geschenk aangeboden een eikenhouten rooktafel met plateelen rookstel met kleedje en een kistje sigaren. De tweede spreker was de heer W Lagemaat. die als oud-collega tot 1 April 1910 met hem heeft samengewerkt. Spr. ging dien tijd na en noemde eenige goede eigenschappen van den heer Star op. men kan altijd op zijn woorden staat houden en het vertrouwen, dat men in hem stelde werd nooit beschaamd. Ook hij wenschte hem met ziin gezin verder het beste toe. De heer Star nam nu zelf het woord. Hij zei. dat er een tijd van komen en gaan was. In die 28 jaren heeft hij 3 burge Als hulpprediker naar Indié. Gisteravond heeft de knapenyéreeniging „Iminanugl een afscheidsavond georgani seerd. voor haar oud-voorzitter den heer M. H. de Rooy, aanstaand hulp-prediker voor Indië. De eerevoorzüter ds Hermanidès opende liet samenzijn door te laten zingen Ps, 13ü1 waarna hij voorging in gebed. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde in zijn openingswoord, hoe de heer de Rooy naar Valkenburg kwam, gedachtig aan 't Zendingswoord: ,,Kom over tot ons en help ons". Nu roept U echter een ander volk; de bruine broeder en gij gehoorzaamt en gaat 24 Aug. naar Indië. Vervolgens sprak hem tos de tegenwoor dige voorzitter de heer J. Haanstra, over 't onderwerp: „Gods medearbeiders". Hij liet vooral uitkomen, dat God gebruik wil maken van zwakke menschelijke krachten om zijn doel te bereiken en wat een zegen het is, medearbeiders te zijn. Ds. Her- inanides sloot zich hierbij aan en wees er sterk op, hoe in het nieuwe testament ééri boek voorkomt, dat niet sluit met amen n.l. dc „Handelingen der Apostelen". Hij vroeg zich af, komt dit, doordat rlie „Handelingen" nog steeds voortgaan? Hij wenschte den heer de Rooy Gods zegen toe en droeg hem op voor zijn persoon en werk in de Jioede des Allerhoogsten. De heer Haansira dankte hem ook voor de knapen en ouders voor alles wat hij voor hen gedaan bad en de leden en oud leden zongen hem Gez. 207 en 9 toe. De heer" de Rooy dankte allen voor dit hartelijke afscheid. Hij had wel met moei lijkheden te kampen g ehad, maar hij was God toch dankbaar, dat hij dit mooie werk had mogen doen. Gesterkt had hij zich altijd gevoeld door de vriendschap hier ondervonden, welke hij ook in zijn leven in Indië hoopt te gedenken. Hij roept onze steun in door 't gebed, opdat de arbeiders in Gods koninkrijk sterk mogen staan. Ter afwisseling werden enkele zendings liederen gezonden, begeleid door den heer Swaan van de zendingsschool. Tot slot dankte ds Hermanides allen voor hunne belangstel iig en medewerking en liet zingen Gez 180 l waarna hij voorging in dankgebed. Bij het verlaten der kerk drukten alle aanwezigen den heer dc Rooy en zijn aanstaande de hand ten afscheid. De Duinwatervoorziening. Eindelijk zal er in een lang gevoelde behoefte voorzien worden door in het dorp de waterleiding aan te leggen De hoofd buis naar Leiden loopt er langs en zij die langs den straatweg woonden, konden aan sluiten De anderen moesten evenwel 's mor gens gedurende een half uur met emmers naar de standpijp om water te.halen. Nu worden de voorbr rittende werkzaamlie len getroffen om 't geheele dorp te voorzien. mu turn 411 411 En in het circus, vol bezoekers Maakte de aap zijn eerste entrée Zijn vriend, de Amsterdamsche jongen Ging op zijn rug, met hem mee Men lachte om het rare tweetal Om den jongen, rijdend op een aap. Wim lachte, net een orang-oetang Die nu sprekend leek op den knaap. 412. En toen zij daar zoo onbewegelijk stonden Onder de gloeiend-heete zon. Bespraken zij met elkander de middelen Hoe men zich wel bevrijden kon. Maar eensklaps begonnen zij te beven Een menscheneter ging voor hen staan En smakkend met zijn breede lippen Keek hij hun begeerig aan. Dc buizen liggen al opgestapeld om in gegraven te worden. Hier zai men eerst daags mee beginnen Een ieder zal nu weldra van het genot kunnen profiteeren, heerlijk drinkwater in zijn woning te hebben WASSENAAR. UITSLAG VERKIEZING GEMEENTERAAD Winst voor Vrijz. en C.-H., verlies voor R.-K. Uitgebrachte stemmen in totaal 5335; van onwaarde 102. Geldig uitgebrachte stemmen 5233. De kiesdeeler bedraagt 348 13/15. Lijst 1 Chr. Hist Ant. Rev. Partij 1216 stemmen, 4 zetels. Lijst 2 Chr. Volkspartij 67 stemmen, geen; Lijst 3 R.K. Staats partij 1880 stemmen, 5 zetels. Lijst 4 Ge- comb Vrijzinnige Partijen 1601 stemmen, 5 zetels Lijst 5 S. D. A P. 469 stemmen, 1 zetel. Gekozen G. J. v. d. Stoel, dr. Ph. J. Idenburg C.H.; M. A D. H. Schalekamp en C van Tol Ant. Rev.; G. P. G. van Leeuwen J. H. Kimman, G. A. van Leijen- hordt, C C. van der Kroft en A. L Rooij- akkers R.K.; D. Th. Rutjs. J. M. Drop. J. H. Kiewiet de Jonge. A. Boichel en mr. H. B Wildt Meyboom Vrijzinnige Partijen; W. Boemder S, D. A. P. De oude Raad bestaat uit 1 Christ. Hist.; 2 Ant Rev.: 6 R.K,; 3 Vrijz 1 S. D A. P. Het aantal leden is van 13 op 15 gebracht. In 1927 werden uitgebracht op de Chr. Hist. 387; Ant Rev. 515; R.K. 1669; Vrijz. 832 en S D A. P. 367 stemmen. RECLAME. 6979 ZOETERWOUDE. Diefstal. Dieven hebben zich toegang weten te verschaffen tot de woning van v. L. aan den Stompwijkschen weg alhier, door het openschuiven van een raam. nadat ze door het boren van een paar gaten in het raam de raampermen hadden verwijderd. Er wordt een bedrag van f. 35.— aan geld vermist. De politie stelt een onderzoek in en heeft ter plaatse vingerafdrukken kun nen opnemen. Tot hooikeurder is benoemd de heer G. W. van der Poel in de Weipoort alhier, zulks in de plaats van den heer N. D. van der Voort, die als zoodanig ontslag heeft genomen Naar we vernemen is door den Bis schop van Haarlem thans goedgevonden de oprichting van een nieuwe parochie onder het bestuur der Eerw Kruisheeren alhier. Tot de nieuwe parochie zullen be- hooren de bewoners van den Vlietweg. vanaf de Prov pont. Vrouwenweg. Mie- nine, Noordbuurt tot aan de Schouten- of Schouwebrug, alsmede de diverse lanen gelegen langs genoemde wegen. Binnen zeer korten tijd zal worden overgegaan tot verbouw van de tegenwoordige kapel, die aanmerkelijk zal vergroot worden. RECLAME. Mineraalwater m. Vru cb ten smaak Alleen echt met dit merk. 1906 Limonadefabriek te Leiden. ALPHEN. Aanvullingsagenda. De agenda van de a.s. Vrijdagavond te houden raadsvergadering werd nog aan gevuld met dé navolgende punten. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zaalbergstraat, aan de firma W van der Bij! alhier q.q. 18. Voorstel van B. en W. inzake vesti ging van het recht van erfdienstbaarheid van overpad, ten behoeve van H. de Water Raadsstukken. In de verordening tot aanvulling der der algem. politieverordening, tot strek king hebbende de aanwijzing van vaste autobushalten hebben wij aldus de com missie voor het ontwerpen van strafver ordeningen het raadzaam geacht om ook de Bruggestraat nog op te nemen on der die straten waar niet gestopt mag worden dan uitsluitend bij de door de haltebordjes aangegeven punten, terwijl wij dit voor den Oudshoornscheweg zou den willen beperken slechts tot dat ge deelte waar vanaf de Heulbrug aan beide zijden van dien weg bebouwing is. Het overige gedelte van den weg kan worden vrijgelaten. De kosten van de te plaatsen bordjes in totaal op 35 verschillende pun ten worden geraamd op f. 160. welk bedrag genoemde commissie aan den raad in overweging geeft voor dat doel beschik baar te stellen omdat aan de vast te stel len verordening uitvoering kan worden gegeven. Zooals men weet en door ons destijds gemeld, is de expediteur C. Heemrood al hier op 27 April j.l. bij het aanvoeren van zand voor wegaanleg benoorden de Spoor- haven met zijn vrachtauto door het hek van de Havenbrug gezakt. De totaal on kosten voor Heemrood hebben hiervan be dragen f.400 buiten die voor het optake len van de auto. De commissie van bij stand voor de openbare werken adviseert thans om aan Heemrood als schadever goeding. hoewel hü hier geenerlei recht op heeft doch op billijkheidsgronden bij wijze van tegemoetkoming te betalen een be drag van f. 100. Door L. v d. V. wonende in de Hoorn werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een damesrijwiel en fietspomp, welke goederen door hem gisteren werden vermist uit een achter zijn woning staande schuur. hij nu, na den leeftijd van de zeer sterken te hebben bereikt, rust vond in de scha duw van de kerk. die hij zoo vele jaren heeft mogen dienen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer H. de Boer. hoof der bijz. school alhier. Spr. wees er op hoé de overledene zich zeer verdienste lijk had gemaakt door meer dan een kwart eeuw lid van het bestuur van de bijz. school te zijn geweest. De oudste broeder van den overledene, ds Bouthoorn, dankte namens de familie voor de betoonde deel neming BOSKOOP. Onze plaatsgenoote, mej. Jo van Vliet, slaagde te Bergen N.H. voor het examen onderwijzeres. De heer M. Fianen. alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen onder wijzer. HAZERSWOUDE. De collecte, Zondag in de Ned. Herv. kerk gehouden voor de Gereformeerden Zendingsbond. heeft opgebracht de som van f. 201. KOUDEKERK. De gehouden collecte voor de Gewa- penden Dienst heeft opgebracht f. 18.65. Door B. en W. dezer gemeente is aan de heeren L. Groen en A. Bregman van Benthuizen gegund, het bouwen van twee Brugwachterswoningen aan den Hoogen Rijndijk bij den Koudekerksche brug, voor de som van f. 6260. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Vrij dag, 26 Juni 1931 des nam. te 7.45 uur in openbare vergadering bijeen. Punten: 1. Notulen 2. Mededeelingen en ingekomen stukken 3. Gemeen- schapppelijke regeling met Zoeterwoude inzake toelating van kinderen uit die ge meente op de openbare school 4. Over name stukje grond van eigenaren der perceelen Hoofdstraat no. 2331 5. Subsidie Chr. H. B. S. 6. Wijzigingen begrootingen 1930 en 1931 7. Rond vraag. OUDE-WETERING. Stscrt. 119 bevat afdruk der statuten van de N.V. Handelmaatschappij De We tering. alhier. WOUBRUGGE. r^raardebestelling G. Bouthoorn. Gistermiddag werd het stoffelijk over schot van den heer G. Bouthoorn onder groote belangstelling ter aarde besteld. Aan het graf werd allereerst gesproken door ds. Stehouwer van Alphen. Deze me moreerde hoe wijlen de heer Bouthoorn ruim 44 jaren de Ned.-Herv. Kerk heeft gediend als Notabel en Kerkvoogd en dat ZWAMMERDAM. Aanbesteding. Uitslag van de door den architect D. Scheer in het hotel „De Rustende Arend" alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van 3 woonhuizen aan de Dwars straat op het bouwplan ..Buitendorp" voor rekening van den heer D. Dijkema.. J. Domburg, Zwammerdam f.9999: Gebr. van Wijk. Alphen a d. Rijn f 9995; D. van Geest, Zwammerdam f.9915; J. Bierhorst. Bodegraven f.9720; Hoogendoorn en de Grauw, Alphen a. d. Rijn f.9688; G. van der Heijden, Zwammerdam f.9562; L. S. van Leeuwen, Zwammerdam f.9541; J. Splinter en Zn., Zwammerdam f.9541: .T. van Mulckhuizen. Bodegraven f.9472; A. van Varik. Nieuwkoop f.9185; W. Kwak- kenbos. Nieuwkoop f. 9167 50; G. Burger Woerden f. 9093.85; S. Mulder, Bodegraven f.8000. De begrooting bedroeg f.8367. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. In de gehouden zitting van het Cen traal Stembureau alhier, zijn bij de j.l. gehouden stemming voor den Gemeente raad gekozen' verklaard de heeren: K. Edelman, J. Hoeks. J. A. Hoogendijk, J. J Koning. J. H. Linschoten. C. van Muiswinkel Mzn. en J. van Vliet. Behalve de heer Koning zijn de overigen allen af tredend. Ten opzichte van den heer Koning doet zich het zeker wel zeldzame geval voor dat deze, wat zijn leeftijd betreft zelf nog geen kiezer is. Het zal zeker niet veel voorkomen dat iemand op zulk een jeugdigen leeftijd reeds tot raadslid wordt gekozen. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd een extra gift voor het Schapenfonds gecollec teerd van f. 10. Voorts werden als nagift voor de Zendingscollecte nog 2 bankbiljet ten van f. 10 ontvangen waardoor het totaal bedrag der Zendingscollecte tot f. 170.25 is gestegen. HET CONCOURS VAN FOKPAARDEN TE PARIJS. Een Nederlandsche delegatie. Gevolg gevend aan een wensch van den Franschen minister van landbouw hebben de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en van defensie een delegatie samengesteld, welke, buiten bezwaar van de schatkist, de Nederlandsche regeering zal vertegenwoordigen bij het jaarlijksche nationale concours van fokpaarden, het welk dit jaar van 1—5 Juli te Parijs zal worden gehouden. Deze delegatie bestaat uit de heeren jhr. J. van Vredenburch. voorzitter van het Stamboek Nederl. Trekpaard. Belgisch type. D. C. Hasselman. voorzitter van de vereeniging Het Geldersch Paardenstam boek. dr. C. A. Sevenster. rijkslandbouw- consulent. verbonden aan Hr Ms gezant schap te Parijs, en reserve-kolonel-titulair der artillerie D. C. M. André de la Porte, directeur van het remontewezen en voor zitter der commissie voor het registreeren van fokpaarden. De heer H. A van Beuningen. voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van de paardenfokkerij in Ned°riand die mede door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw was uitgenoodied deel uit te maken van de Nederlandsche dele gatie, is verhinderd daaraan gpvolg te geven. (N.R.Crt.) 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7