Aspirin BENDER SPORT. SCHEEPSTIJDINGEN LAWN-TENNIS. HET TOÜRNOOI TE WIMBLEDON. Koopman in de derde ronde. Men seint uit Londen aan de „Msb.": De tweede dag van de wedstrijden van Wimbledon is kalm verloopen. Er kwamen geen bijzondere partijen voor en er vielen weinig verrassende uitslagen te noteeren, behalve in een enkele partij van onderge schikt belang. Voor ons hadden de verrichtingen van de Nederlandsche spelers, die overigens een bescheiden plaats innemen, de meeste be- teekenis. Het begin van mevr. DrosCan ters was niet bijzonder fraai. Ze verloor van een vrijwel onbekende Engelsche speelster mevr. J. S. Kirk met 3—6, 46. Haar tegenstandster dankte haar over winning vooral aan haar grootere vast heid, een kenmerkende eigenschap van het Engelsche damesspel. Tegenover de vastheid stelde mevr. Dros doorloopend een gevarieerden aanval, ze trachtte haar tegenstandster naar voren te halen met een korten, krachtigen bal en dan over haar heen te spelen, doch deze combinatie faalde door het uitstekende ioopen van de toch niet meer zoo jonge Engelsche dame. In het midden van de tweede set leek het, dat de Hollandsche speelster op dreef zou komen, doch al kwam ze 4—3 voor, ze kon haar meerderheid niet door zetten en verloor drie games achtereen door een serie missers. Koopman won van Ritchie, doch iiv het begin leek het of hij een zware nederlaag zou lijden tegen den zeer goed spelenden Engelschman, die den Hollander door lange slagen achterin hield en hem belette zijn volley-spel te geven. Van achterin was Koopman wel het gevaarlijkst, doch met minder snelheid dan zijn tegenstander en minder juist plaatsen en in een lange rally was Koopman de eerste, die miste. Met 62, 63 verloor de Hollander de eerste twee sets, doch in de derde kreeg Koop man zijn beter spel te pakken en toen hij tenmaal op dreef gekomen was en hij meer jaar voren kon gaan, toen werd Ritchie iel bestookt en Koopman slaagde er ln drie sets achtereen te winnen 6—3, 63, 6—3. Knottenbelt had den eersten dag gewon nen van Grandgulllot met 64, 75, 3—6, 46, 97. Wanneer hij een sterker con stitutie had, zou hij waarschijnlijk ook thans zijn partij, die hij tegen Nourney speelde, gewonnen hebben, maar reeds na de lange eerste set bleek het, dat er veel van zijn uithoudingsvermogen gevergd zou worden. En al won hij de tweede, dat was meer door het slap spel van den tegen stander dan door sterk spel van zichzelf. De derde set won Nourney met 60 en hij putte Knottenbelt dermate uit. dat deze, hoewel hij 52 kwam en driemaal een kans kreeg om de set te maken, ten slotte met 9—11 verloor. Toch heeft hij enkele zeer goede games gespeeld naar zijn eigen meening en naar de meening van zijn clubgenooten beter dan in Holland. Voor het overige valt er niet veel te ver melden. De twee Engelschen Austin en Perry wonnen, vooral Austin was bijzonder op slag tegen H. Satoh. den minst sterke van de twee broeders. Het toeval wilde, dat Perry tegen een anderen Japanner speelde (Aoki) en dien eveneens versloeg, echter met heel wat meer moeite, want Aoki pas seerde meermalen zeer gevaarlijk. Borotra, Boussus en Gentien waren de Fransche spelers, die de derde ronde bereikten, doch de jonge Merllng werd door den Ameri kaan Van Rijn geslagen. Verrassend was de zware nederlaag van den Argentijn Boyd tegen den Indiër Madan Mohan. De Spanjaard Maier had een tweede zware partij, nu tegen den Engelschman Powell; dat hij het ver zal brengen, wordt betwij feld. In het dames-enkelspel won mevr. Betty Nuthall al heel gemakkelijk van de Fran sche mej. Berthel als Cilly Aussem van mej. Goldschmidt, al speelden geen van beide haar beste spel. Senorita de Alvarez had het lang niet gemakkelijk tegen de Engelsche mrs. Lycett en mrs. Satters- whaite werd door een Duitsch meisje ge slagen. Dat was wel het voornaamste van de eerste ronde van het dames-enkelspel. Hier volgen nog eenige uitslagen: J. Satoh slaat G. Rogers 46. 75, 63, 62; Boussus slaat Lewis Barclay 63. 6I, 63; Perry slaat Aoki 51, 62, 6—3: Austin slaat H. Satoh 61, 63, 60; Wood slaat Crossley 63, 61, 62; Van Rijn slaat Merlin 6—2, 6—4. 6—1; Hughes slaat Gregory 36, 16, 62, 63, 62; Frl. Sander slaat miss Eastley 52, 64. 46, 64, mrs. Hallock slaat miss Rudd 64, 26. 60; mevr. Van Rijn slaat miss Clarke 63, 63. Tweede heat 1 de Laak, 2 de Hoop. Derde heat 1 Laga, 2 Spaarne. Finale 1 winnaar eerste heat, 2 winnaar tweede heat. Jonge Acht B finale 1 Argo, 2 Spaarne. Overnaadsche vier eerste heat 1 Aegir, 2 Triton. Tweede heat 1 Argo, 2 Amstel. Derde heat 1 winnaar eerste heat, 2 winnaar tweede heat. Eerste demi-finale 1 Nereus, 2 De Laak. Stuurmanlooze twee 1 Amstel, 2 Njord. Dare Devil heeft zich terug getrokken. Oude skiff: 1. Spaarne; 2. Laga. Oude acht: 1. Maas; 2. Njord. Tweede heat: 1 winnaar eerste heat; 2. Laga. Derde heat: 1 Triton; 2. Nereus.' Finale 1 winnaar eerste semi finale; 2. winnaar tweede semi finale. Dameswedstrijden. Single scull eerste heat: 1. Leythe; 2. De Hoop Tweede heat: 1. Nautilus, 2. de Maas. Finale 1 winnaar eerste heat, 2. win naar tweede heat. Achtriemsgieken1. De Vliet, 2. Maas. Stijlroeien vierrlemsgieken juniores: 1. Nereus, 2. De Vliet, 3. De Laak. Tweede heat: 1. De Maas 2. Delftsche Sport. 3. Viking Derde heat: 1 Spaarne, 2. Dordt. Finale 1 winnaar eerste heat, 2 win naar tweede heat. Jonge skiff eerste heat Delftsche Sport, De Maas en De Vliet. Tweede heat De Hoop, Die Leythe en De Maas II. Finale boei 1 winnaar eerste heat 2 winnaar tweede heat. Oude Vier: 1. De Laak, 2. Spaarne. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. Proefwedstrijd H. Z. B.-elftal. A.s. Vrijdagavond 26 Juni te 8 uur, zul len in de Leidsche Zweminrichting nabij den Hooge-Rijndljk de rugnummers (1x80 M. en 2x40 M.) verwerkt worden voor de competitie van den kring Den Haag van den N.Z.B. (H.Z.B.) Ingeschreven hebben de vereenigingen: H.Z. en P.C., C.J.M.V., Z.I.A.N. en Rijsw.- Res.comb. uit Den Haag en L Z.C. en De Zijl uit Leiden. Na afloop van de zwemnummers zal een polo-wedstrijd gespeeld worden ter vast stelling van het Haagsche zevental, dat Vrijdag 3 Juli zal moeten uitkomen in Haarlem op den bondenwedstrijd Haar lemDen Haag. Uitgenoodigd zijn hiervoor de spelers Ingeluif, Schreuder en v. Leuven (H.Z. en P.C.), Elsinga, de la Court, Buys, De Reede, Munting en Fleerkamp (L.Z.C.). H. de Haas. C, de Haas, De Kok, v. d. Voet en Scheevelenbosch (Z.I.A.N.) WATERPOLO. Z.I.A.N. II—L.Z.C. III 7—0. Voor de reserve tweede klasse van de N. Z. B.-competltie is bovengenoemde wed strijd gisterenavond in „de Regentes" te den Haag gespeeld. Het is voor L. Z. C III een smadelijke nederlaag geworden, met niet minder dan 70 werd verloren. Niet, dat de partijen elkander in 't veld veel ontliepen, maar het schieten van de i Zianeezen was zooveel beter en het keepen I van den Leidschen doelverdedlger zooveel zwakker, dat deze twee factoren de uit slag bepaalden, zij 't dan dat deze uitslag voor Z.I.A N. wat geflatteerd was. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN LAGA. Het resultaat der loting. De uitslag van de gisteren gehouden loting voor de roeiwedstrijden ter gele genheid van het elfde lustrum van Laga is als volgt: Jonge Vier B eerste heat, 1. Amstel, 2. Laga. Tweede heat, 1. winnaar eerste heat, 2. Triton. Derde heat. 1. Nereus, 2, Deutsche Turn und Ruber Verein. Stuurlooze vier, 1. Dare Devil, 2. De Laak. Jonge Skiff B eerste heat, 1. Argo. 2. Viking. Finale. 1 winnaar eerste heat, 2. Laga. Jonge Acht A eerste heat boei, 1. Wil lem III, 2. Triton. Tweede heat, 1. Argo, 2. Laga. Finale 1 winnaar eerste heat, 2 winnaar tweede heat. Oude twee eerste heat: 1. Njord, 2. Willem III Finale 1 winnaar eerste heat. 2. Laga. Jonge Vier A eerste heat: 1. de Schie, 2. Laga. Finale 1 winnaar eerste heat, 2 Njord. Oude Vier en 1 eerste heat Njord, 2. Laga. Finale 1 winnaar eerste heat, 2 de Laak. Jonge twee eerste heat 1. Njord, 2. Ne reus. Tweede heat 1 winnaar- eerste heat, 2 de Hoop. Derde heat 1 Amstel, 2 Laga. Finale 1 winnaar tweede heat en 2 win naar derde heat. Jonge Sciff Aseerste heat boei 1 Nereus, 2 Triton. L. Z. C. V—H. Z. en P. C. VETERANEN. Deze wedstrijd werd gisteravond ge speeld in de zweminrichting aan den Hooge-Rijndljk. De Leidenaars wonnen met 60. VOETBAL. L. F. C.-COMBINATIE—L. D. XI. Deze wedstrijd, welke gisteravond op het L. F. C -terrein aan den Haagweg is gespeeld, is door de L. F. C.'ers met 42 gewonnen. Met rust was de stand 31. PAARDENSPORT. HET 23ste CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. 8. (1.50 uur): Schoonste rijpaard (voor- keuring 's morgens 10 uuri. Eereprijs zil veren wisselbeker. 9. (2.10 uur): eenspan fokmerriën, type landbouwtuigpaard van landbouwers. 10. (2.30 uur)eenspannen, luxe tuig- paard, open klasse 1.55 M. en daarboven. 11. (2.50 uur): eenspannen fokmerriën van 1929 en 1930 en 1ste en 2de prijswln- ners van No. 9 (verplichtend). 12 (3 uur)championaat tusschen de prijswinners van de nrs. 2, 7 en 10. Eere prijs zilveren beker. 13. (3.15 uur): tweespannen landbouw- tuigpaarden voor luxe-rijtuig. 14. (3.25 uur)opmarsch van alle lande lijke ruiters en prijsuitdeeling der dres- suurproef voor afdeelingen met parade. 15. (3.40 uur)tweespannen luxe-tuig- paard. open klasse boven 1.50 M. 16. (4 uur): groote historische quadrille van 1931. 17. Tandems. 18. Springconcours! met handicap, welke bij buitenl. deelname vervalt). Eereprijs zilveren wisselbeker van Hoofddorp: Groote deelneming te verwachten. Het bestuur van de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer is met veel ijver en energie in de weer om het 23ste concours- hippique, hetwelk op Donderdag 16 Juli a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp zal worden gehouden, zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Ze gaat met veel moed het populaire paardensportfeest, dat zoowel in ons land als daarbuiten groote vermaardheid ge niet. tegemoet, omdat van verschillende zijden reeds groote belangstelling en be wijzen van sympathie werden ondervon den De Koninklijke familie stelde we derom medailles beschikbaar en verschil lende andere vooraanstaande personen gaven ook blijk van hun medeleven en warme belangstelling in het streven der vereeniging. Het belooft dan ook een druk bezocht concours te worden. We vernamen nog, dat het aantal dona teurs der vei-eeniging op zeer bevredigende wijze toeneemt. Het gaat dus den goeden kant uit; steeds „Vooruit". Het programma zooals dit door het bestuur werd vastge steld. luidt als volgt: 1. (10 uur): eenspannen dekhengsten, goedgekeurd landbouwtuigpaard. 2 (10.20 uur): eenspannen, tuigpaard in Nederland geboren (hengsten en gedekte merriën uitgesloten). 3 (10.40 uur): dressuurproef. kl. B. (in dividueel); a. voor landelijke ruiters; b. voor politieruiters. 4. (11 uur): tweespannen, landbouwtuig- paarden, aangespannen voor boerenwa gens van landbouwers. 5. (11.20 uur): Springen met groepen; a. voor landelijke ruiters: b. voor politierui ters. Pauze van 121.15 uur 6. (1.15 uur): M. C. Merriën (de voor keuring heeft 's morgens vooraf plaats op het achterterrein). 7. (1.30): eenspannen, luxe tuigpaard, beneden 1.55 M. DE BOUW VAN EEN MANEGE TE HOOFDDORP. Met betrekking tot de stichting van een manege op het gemeentelijk concourster rein te Hoofddorp voor de totstand koming en exploitatie van welke rijschool Mevrouw Schwarz te Noordwijk en eenige andere paardenvrienden het initiatief heb ben genomen en zich met veel succes tot een vereeniging hebben geconstitueerd vernemen we dat de aannemers grooten spoed met het werk betrachten en alles op haren en snaren zetten om te trachten met de uitvoering van het plan op 16 Juli a.s. zoover gereed te zijn, dat het gebouw bij gelegenheid van het alsdan te houden concours-hippique, al Is het nog niet direct als rijschool, maar dan toch alvast als restauratie enz. in gebruik zal kunnen wor den genomen. Het kolossale ijzeren geraamte is reeds op het aangebracht paalwerk geplaatst en over een paar dagen wordt met het met sel- en timmerwerk een aanvang gemaakt AUTOMOBILISME. HET SPORTPROGRAMMA DER K.N.A.C. In aansluiting aan het dezer dagen ge publiceerde bericht omtrent de op Zondag 19 Juli a.s. te Arnhem te houden Behen digheidswedstrijden, kan thans worden medegedeeld, dat de Sportcommissie van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club voor dit seizoen nog het volgende programma heeft vastgesteld: 8 Augustus: Concours voor Koetswerken op het terras van het Kurhaus te Scheve- nlngen, gevolgd door een défilé van in serie vervaardigde carrosseriën. 1718 October: Nachtrit door Neder land voor leden en candidaat-leden der K.N.A.C. WIELRENNEN. „SWIFT". De uitslag van de gisteravond gereden recordrit is als volgt: A-klasse: 1. W. Severijnen in 30.44; 2. D Ramp 30.47; 3. J. Riethoven 30.48; 4. J Verschoor 31.46; 5. H. v. Es 32.08; 6. J. v. Wezel 32.46; 7. de Roode 32.52; W. Seve rijnen wist dus het record weer met 5 sec. te verbeteren B-klasse. 1 C. Straver 31.48; 2. A. de Ruyter 33.09; 3. A. v. List 35.56; 4. R. Riet hoven 36.22; 5. Hoogendijk 36.38; 6 J. Riethoven Az 3745; 7. den Uyl 40.34; C. Straver brak hier zijn eigen tijd met bijna 2 minuten. Er is over het algemeen schit terend gereden. SCHERMEN. L.P.S.V.—LEIDEN. Gisteravond had in de groote wacht van het politie-bureau een vriendschappelijke wedstrijd op sabel plaats tusschen de L.P.S.V. en de schermvereeniging Leiden' om een zilveren wisselbeker aangeboden door de Z.H.B., benevens 8 fraaie prijzen voor de best geplaatste schermers, aan geboden door de schermvereeniging Lei den". Deze wedstrijd wordt 2 maal ver- schermd en het totaal aantal gewonnen partijen beslist de volgorde, zoowel voor den vereenigingsprijs als voor de persoon lijke prijzen. Voor Leiden" kwamen uit de heeren Dreef, Haneveld Sr., Noll, Folkers, van Wijk, Haneveld Jr., Wolters en Schramp. Voor de L.PS.V.: Straathof, Impelman, Rempt Berger, v. d. Laan, Beens, v. Dijk en Paling. Dc leiding berustte bij den heer Gijsberti. Deze liet te plm. 7.30 uur voor talrijke belangstellenden beginnen. De uitslag luidt: L.P.S.V. wint met 37 gew. part., 193 ontvangen en 199 geg. treffers, tegen Leiden 27 gew. part. 199 ontv. en 193 geg. treffers. Door het groot aantal partijen (64) dat verschermd moest worden bij zoo'n groote equipe, was deze wedstrijd pas te halftwaalf geëindigd. De persoonlijke resultaten zijn: 1. Rempt 7 gew. p. 21—31. 2. Volkers 6 gew. p. 18-27. 3. Straathof 6 gew. p. 19—27. 4. Paling 6 gew. 20—28. 5. Impelmans 6 gew. 24—28. 6. Dreef 5 gew. 24—29. 7. Schramp 4 gew. 22—26. 8. Berger 4 gew. 23—26. 9. v. Wijk 4-23-25. 10. v. Dijk 4-27-25. 11. Haneveld Jr. 3-26-23. 12. Noll 2-27-23. 13. v. d. Laan 2-29-16. 14. Haneveld Sr. 2-30-24. 15. Beens 2-30-18. 16. Wolters 1-29-16. De tweede wedstrijd heeft plaats Woens dag 1 Juli. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP OP DEGEN. De wedstrijden om den persoonlijken kampioenstitel tan Nederland op degen, die Zondag op het terras van het Kur haus te Scheveningen door den Kon. Ned. Amateur Schermbond gehouden worden, hebben van schermerszijde groote belang stelling. Ongeveer zestig deelnemers ga ven zich op. Met het oog op de toepas sing van het nieuwe wedstrijdreglement is het aanvangsuur nader vastgesteld op des morgens negen uur. Er zal precies op tijd begonnen worden, (Hbld.) BILJARTEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Het eindklassement van deze te Parijs gehouden wedstrijden (cadre 71 c.M.) luidt volgens de „N. R. Crt.": Alg. h.gem. Gew. Pnt. Brt. H.S. gem. in 1 p. Soussa 6 2092 182 92 11.49 17.64 DeDoncker 4 2014 181 103 11.12 15.00 Dommerlng 4 1965 210 85 9.35 13.63 Luypaerts 4 1918 233 102 8.23 13.63 Albert 4 1772 218 104 8.12 12.50 Davin 3 1947 183 87 10.63 15.78 Foerster 3 1942 205 72 9.47 10.00 Sevilla 0 1070 181 54 6.91 9.30 De Portugees Ferras, de Zwitser Agassiz en de Belg Zaman zijn niet geklasseerd. Dommerlng heeft van Soussa, van De Doncker, van Davln en van Sevilla in den beslissenden strijd gewonnen Hij verloor van Luypaerts, Foerster en Albert. RECLAME. In 'i bedompte kantoor is elke heele dag oe„ TWw"«9' 2 Aipirin- TableHen verdrijven dat dolle gevoel |n het 'hoofd, en geven nieuwe werklust eenig op de wereld WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. In het café „De Prins van Oranje" te Alphen zette de biljartclub „A. D. O haar nraerlaagwedstrijden voort. De uitslag tus schen „A. D O. lAlphen) en „De Poort van Cleef", Leiden, welke vereeniging verleden jaar beslag op den beker wist te leggen, is als volgt: car. brt h.s gem. B. P. Tegelaar (P.v.C.) 171 15 37 11.40 R.A.A. Bijleveld (Ado) 200 15 84 13.33 G. Tegelaar 200 23 42 8.69 A. v. Rijsdam 88 22 13 4.— J. Siera 150 21 31 7.14 L. Slootjes 128 20 28 6.40 W. F. Karstens150 41 13 3.65 C. Randeraat 111 40 13 2.77 Totaal-uitslag „De Poort van Cleef" 671 car., „A. D. O." 527 car. Hiermede zijn deze nederlaag-wedstrij den geëindigd. De prijzen zijn gewonnen als volgt: „De Maasstad", Rotterdam, werd houder van den wisselbeker 1930/31. De heer Theeboom (van de „Maasstad) verwierf een verguld zilveren medaille voor het hoogste Moyenne 18.18. terwijl de heer R. A. A. Bijleveld (A. D. O.) een verguld zilveren medaille verkreeg voor de hoogste serie (84 car.). Vereenigingen. die mede wenschen te dingen naar den Beker 1931/32 kunnen zich opgeven bij voornoemde biljartclub „A D. O.". Let op oranje bond en Beyerknjis. Prlji 75 c(s. 8800 NIEUWE UITGAVEN. RECLAME. Het Instrument, dat O zoudt willen bezitten, bevindt 2lch In onzen voorraad. Komt U eens kennismaken PIANOÏ-VLEUGELS-RADIO-GRAMOFOONS LEIDEN: Hoogewoerd 90. W4STE^W4-ROTTERD^2*éPNOEM-BREDA-^fDEN 8798 Speciaal nummer Heidelberger Fremdenblatt. Ons werd toegezonden een rijk geïllus treerd speciaal nummer van het Heidel berger Fremdenblatt ln de Hollandsche taal. In een reeks van artikelen met prach tige foto's worden de schoonheden van Heidelberg, Mannheim, de Rijn-Palts, Würzburg, Wiesbaden, Mainz, Worms, Bad Homburg, Blngen, Koblenz, Frankfort, Bad Nauheim, Bad Ems, Karlsruhe, Stutt-' gart, Neurenberg en vele andere plaatsen Een smakelijke uitgave, interessant door de schitterende afbeeldingen en voortref felijke opstellen aan een groot deel van Duitschland gewijd. Een uitgave, die zeker den band tusschen Holland en Duitsch land nog meer versterken zal dan voor heen en die voorzeker er toe zal bijdragen het vreemdelingenverkeer sterk te bevor deren. Een uitgave, die men met groot steeds stijgend genoegen doorleest. HET P.E.N.-CONGRES. Gisterochtend heeft het Internationale P.E.N.-club-congres de behandeling van de statuten der P.E.N.-clifb-federatie voort gezet. Het executief committee had een voor stel gedaan om het stemrecht van de ver- schillènde landen voor de P.E.N.-clubs te bepalen door het inwonertal van het land, waar PJE.N.-clubs zijn gevestigd, in dier voege, dat voor iedere 10 millioen inwo ners één stem wordt gerekend, met ten hoogste drie stemmen voor ieder land. Dit voorstel lokte een debat iiit doch werd tenslotte aangenomen. Mr. John Galsworthy werd dringend verzocht aan te blijven als voorzitter en van verschillende kanten werd er op aan gedrongen dat zijn voorzitterschap per manent zal worden gemaakt. Tenslotte zei de heer Galsworthy nog een jaar te willen aanblijven en stelde voor de beslissing over het permanente karakter van het voorzitterschap uit te stellen tot de volgende algemeene verga dering van de P.E.N.-club Federatie Volgende motie werd aangenomen: „Wij ondergeteekenden, leden en eerer leden van de niet-politieke internationale vereniging van schrijvers. P.E.N. genoemd, en die drie duizend schrijvers in 35 landen omvat, veroorloven ons, op de eerbiedigste wijze de opmerkzaamheid van alle Regee ringen op het volgende te richten: Van tijd tot tijd wordt het geweten dei- wereld getroffen en verschrikt door het bekend worden van mishandelingen, waar aan dan in dit en dan weer in dat land menschen zijn blootgesteld, die wegens hun politieke of religieuze overtuiging ge vangen worden gehouden. Zonder in het geringste de rechten van of de noodzakelijkheid van de Regeerin gen, haar wetten te handhaven, in het ge ding te brengen, veroorloven wij ons op te merken, dat regeeringen speciale verplich tingen hebben, dat de grondbeginselen van menschelijkheid niet zullen worden geschonden door de behandeling van deze categorie van gevangenen. Wij noodigen de Regeeringen op uit drukkelijke wijze uit, te herinneren dat niets in de wereld de vijandigheid tegen over een land meer veroorzaakt dan de wetenschap dat religieuze of politieke ge vangenen slecht worden behandeld en dat deze slechte behandeling absoluut en zeker vroeg of laat aan het daglicht moet komen en aan de geheele wereld bekend moet worden." Gistermiddag te half vijf zijn de deel nemers aan het congres te Rotterdam aan gekomen, waar zij ten stadhulze door het gemeentebestuur zijn ontvangen. Namens de P.E.N-club hebben dr. M, A. Neumann en de heer Herman Robbers voor de hartelijke ontvangst dank gezegd. Op het programma stonden voorts een tocht door de havens en een gemeen schappelijke maaltijd. ROTT. LLOYD. 1 DEMPO, uitr. 23 Juni v. Tanger. INDRAPOERA, thuisr., 26 Juni n.m. 1 u. te Marseille verw. INSULINDE, uitr., 23 Juni v.m. 6 u. te Sabang. KOTA RADJA, thuisr., pass. 22 Juni Gibraltar, BLITAR, 23 Juni v. Batavia te Soerabaya, HOLLAND-AMERIKA LIJN, DAMSTERDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 22 Juni te San Francisco. BILDERDIJK, 21 Juni v. R'dam te Boston VEENDAM, 22 Juni v. Bermuda te N.-York. JAVA-NEW VORK LIJN. BURGERDIJK, 21 Juni v. New York te Philadelphia. SALEIER, 21 Juni v. Java te New York. MIJ. NEDERLAND. SAPAROEA, 23 Juni v. Amst. n. Java. POELAU LAUT, uitr., 23 Juni te Port Said. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitr., 23 Juni te Port Said. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, uitr., 22 Juni n.m. 2 u. v. Lissa bon. GELRIA, thuisr., pass. 21 Juni Fernando Noronha. KON. NED. STOOMB. MIJ. BOSKOOP, 22 Juni v. Valparaiso naar San Antonio. IRENE, 22 Juni v. Alicante n. Carthagena. ORESTES, uitr., 21 Juni te Callao. ORION, 22 Juni v. Barcelona n, Genua. VESTA, 23 Juni v. Middl. Zee te R'dam. PROTEUS. 23 Juni v. Stettin te Amst. BRION, 23 Juni v. Bordeaux te Amst. COTTICA, uitr., 23 Juni van Madeira. PERSEUS, 23 Juni v. Gothenburg te Amst. NEREUS, 23 Juni van Kopenhagen naar Hamburg. JASON, 22 Juni van Cristobal n. Curacao. BREDA, 22 Juni v. La Plata n. St. Vincent, HOLLAND-AFRIKA LIJN. WAALKERK, uitr., 23 Juni te Antwerpen. GRIJPSKERK, 23 Juni v. Kaapstad naar Mosselbaai. RIETFONTEIN, 21 Juni v. Lorenzo Marques te Durban. POLLUX, thuisr.. pass. 21 Juni Finisterre. HOLLAND BRITSCH-INDIE LIJN. RIDDERKERK, uitr., pass. 22 Juni Gibral tar. STREEFKERK, thuisr., 22 Juni te Coco- nada. KOUDEKERK, uitr., 23 Juni te Bombay. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN. ALGORAB, thuisreis, 22 Juni van Victoria. PACIFIC-JAVA-BENGALEN LIJN. BAROE, 21 Juni van Penang n. Singapore. KON. PAKETVAART MIJ. SIAOE, arr. 21 Juni te Belawan. NIEUW-HOLLAND, 22 Juni van Brisbane n. Belawan. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIKAMPEK, 21 Juni van Manilla n. Miike. TJILEBOET, 20 Juni v. Hongkong n. Amoy. TJILIWONG, 20 Juni van Hongkong n. Menado. TJIPANAS. 22 Juni v. Manilla te Shanghae, HOLLAND-O.-AZIE-LIJN. OLDEKËRK, uitr., 20 Juni van Hongkong. o DIVERSE STOOMVAARTSERICHTEN. HAGNO, 21 Juni v. Antwerpen te Grange mouth. WOLSUM, 22 Juni v. Passages n. Antwer pen. RUURLO, 23 Juni v. Danzig n. Archangel. ALCOR, 21 Juni van R'dam te B. Aires. JOHANNA, 21 Juni v. R'dam te Bordeaux. SPAR, 22 Juni van Calcutta n. Rangoon, STAD HAARLEM, 19 Juni v. Lulea n. R'dam OUDEWATER, 21 Juni van Rosario te San Lorenzo. ALPHARD, 22 Juni v. Archangel n. Cardiff SIRRAH. Santa Fe n. Birkenhead. 22 Juni van Las Palmas. MIRZA, 22 Juni van Shellhaven n. Rouaan. HELENA, 18 Juni van Slmo n. Cardiff- AMSTEL, 17 Juni v. Kolvisto te Trangsund MARPESSA, 20 Juni van Marseille n. Gi braltar. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6