OLYMPISCHE SPELEN 1932. 725te Jaargang WOENSDAG 24 JUNI 1931 No. 21859 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. QFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. MUZIEK. Hef voornaamste Nieuws van heden. BURG. STAND VAN LEIDEN LEIDSCH DAG BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Hedenavond zullen wij, ouder gewoonte, op de bekende borden voor ons Bureau den uitslag der Gemeenteraadsverkiezing alhier, be kend maken. De hier zoo populaire muziek vereniging „Werkmans Wilskracht" zal met haar volledig orkest de belangstellenden het wachten veraan genamen door een concert te geven voor ons gebouw, aanvangende te 7 uur. DE DIRECTIE. AFSLUITING PASSAGE HAARLEMMERSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de uitvoering van rioleerings- werken het gedeelte van de Haarlemmer straat gelegen tusschen de Pelikaanstraat en het Havenplein, vanaf Donderdag 25 Juni a.s. tot nadere aankondiging voor het doorgaand rijverkeer zal zijn afgesloten en dat dit rijverkeer zal worden geleid, ko mende van de Blauwpoortsbrug, langs de Janvossensteeg en de Oude Vest en komende van de Havenbrug, langs den Ouden Rijn en de Pelikaanstraat. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Juni 1931. 8833 DE LEIDSCHE HOUT. De officieele opening vastgesteld op Dinsdag a.s. De officieele opening van den Leidschen Hout is vastgesteld op Dinsdag 30 dezer des middags om halfvijf. NIEUWE RÖNTGEN-AFDEELING IN HET ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS. De nieuwbouw van het Sint-Elisabeth- Ziekenhuis, waarvan het vorige jaar een groot deel werd geopend, is wederom een belangrijke stap tot zijn voltooiing gena derd door de tot-stand-koming van een geheel nieuwe Röntgen-afdeelnig. De in richting voldoet, zoowel wat de ruimte als de indeeling betreft, aan de hoogste en meest moderne eischen, welke aan een goed röntgen-onderzoek tegenwoordig moeten worden gesteld. Afzonderlijk dient vermeld het toestel voor diagnostiek, een zoogenaamd draaistroomtoestel, waarvan er hier te lande slechts enkele bestaan. Ongetwijfeld beteekent deze nieuwe af- deeling in het algemeen voor onze stad, welke zulk een goeden naam bezit op het gebied van ziekenbehandeling en in het bijzonder voor het Elisabeth-ziekenhuis, een groot-e aanwinst. Wijl de opening van den nieuwbouw van het Ziekenhuis met de gebruikelijke offi cieele plechtigheden ls gepaard gegaan, achtte men het beter nu meer soberheid te betrachten en een officieele opening achterwege te laten. Bij de officieele opening waren tegen woordig de hoogeerw. heer A. H. J. M. Homulle, pastoor en deken van Leiden, de zeereerw. heeren pastoors Th. M. Beukers en J. Vijverberg, van de St. Petrus-parochie en de St. Jozef-parochie, pastoor Meijer van de parochie Zoeterwoude iHooge Rijn dijk), rector R. J. J. Reijnen. het bestuur van het St. Elisabeth-Ziekenhuis, verder prof. J. van der Hoeve en tal van genees- heeren uit stad en omgeving. De weleerw. heer rector Reijnen sprak ter inleiding een kort woord van felicitatie aan het bestuur van het ziekenhuis, aan Moeder Overste, de zusters en tot de pa tiënten. die den zegen van deze installatie zullen mogen ondervinden. Verder richtte hij een woord van dank tot dr. Steenhuis voor de maandenlange zorgen, die hij zich had getroost bij de inrichting van deze mooie afdeeling en zegde tenslotte de aan wezigen dank voor hun tegenwoordigheid. Hierna verkreeg Dr. Steenhuis het woord om den aanwezigen een en ander mee te deelen over de nieuwe afdeeling. Spr. zeide dat men getracht had dat te geven uit de Röntgenologie, wat op het oogenblik het heste is. Hierna verzocht spr. allen hem te volgen naar de Röntgenafdeeling, waar hij de prachtige installatie voor allen dui delijk uiteenzette. Daarmede was de korte plechtigheid ten einde en de nieuwe afdeeling geopend. van Inschrijving en loterijen ten bate van de uitzending Nederlandse he deelnemers aan de Olympische Spelen te Los Angeles en Lake Placid in 1932. De Olympische Spelen, die het volgend jaar te Los Angeles en Lake Placid (Win terspelen) zullen worden gehouden, mogen zich reeds lang verheugen in de belang stelling van heel de wereld. In elk land zint men op middelen, om zoo goed moge lijk voor den dag te komen en hetzij door subsidie van de overheid, hetzij uit parti culiere bronnen brengt men gelden bijeen om de nationale Olympische Comité's in staat te stellen de uitblinkers in eiken tak van sport, goed voorbereid naar de Ver- eenigde Staten te kunnen sturen. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft beseft, dat Nederland niet achter mag blijven. Zuid- en Noord-Amerika heb ben zoo krachtig meegewerkt tot het wel slagen van de Spelen te Amsterdam wij herinneren terloops aan den dubbelen eindstrijd van het voetbaltournooi tus schen Argentinië en Uruguay dat het voor Nederland niet meer dan de plicht van het fatsoen is om te Los Angeles en te Lake Placid aanwezig te zijn, en voor den dag te komen, zooals onze krachten dat veroorloven. Wat zouden de zakenvrienden van onze groote kooplui, industrieelen en reeders daarginds aan de overzijde van den Oceaan er wel van zeggen, als Nederland nu zou wegblijven, als het in gebreke zou blijven te voldoen aan wat de nationale eer het gebiedt. Wij hebben zooveel vertrouwen in het Nederlandsche volk, en zijn overtuigd, dat een meerderheid prijs stelt op de hand having van onzen goeden naam ten deze, dat wij met ingenomenheid gehoor heb ben gegeven aan het verzoek van het Ne derlandsch Olympisch Comité, om onzen steun te verleenen bij het verkrijgen van de noodige gelden, die de Nederlandsche deelneming te Los Angeles en te Lake Placid mogelijk rrmeten maken. De uitblin kers. die we hebben in verschillende tak ken van sport, behooren in staat gesteld te worden aldaar aan de start te ver schijnen. Bij de feestelijke opening van de Spe len der Xe Olympiade in de mooie Cali- fornische hoofdstad mag bij den optocht der naties de Nederlandsche vlag, getorst door een onzer athleten, gevolgd door de bloem van onze sportwereld, hetzij mannen zoowel als vrouwen, niet ontbre ken. Zij waaie daar feestelijk uit ter ver kondiging aan heel de wereld, die daar vertegenwoordigd zal zijn, dat Nederland zijn plicht geweten heeft, dat Nederland aanwezig is. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft gezonnen op middelen, om de noo dige gelden bijeen te brengen. Er zal veel noodig zijn; reis- en verblijfkosten zijn hoog en ook al zal het N.O.C. zich ditmaal beperken tot de uitzending van hen of haar van wie men redelijkerwijze ver wachten mag. dat zij een goed figuur zul len slaan, dan toch is er nog heel veel noodig. Het N O.C is overtuigd met ons en met vele andere vooraanstaanden in den lande, dat gezien de tijdsomstandigheden, loterijen met daaraan verbonden inschrij ving, het beste middel is om veel geld voor dit doel te verzamelen, afkomstig uit alle lagen van ons volk. Vijf commissies hebben van de Over heid toestemming gekregen tot het houden van loterijen in vijf districten van ons land, t.w. in Noord-Holland en in Zuid- Holland; voorts in Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg; verder in Utrecht. Gel derland en Overijssel en ten slotte in Friesland, Groningen en Drente. Elk district zal omvatten 16000 loten a f. 2.50. Er zijn 240 prijzen in elk district, n.l. automobielen, wherries 3, motorrijwielen 2, radio-toestellen 10, rijwielen 30, tennis rackets 30, zilv. cigarettenkokers 30, schaatsen 40. Gedenkboek Olympische Spelen 1928 40 en voetballen 54. Met dit plan hebben de volgende heeren hun sympathie betuigd; overtuigd als zij waren, dat alle landgenooten krachtig moeten meewerken, om deze nationale lo terijen te doen slagen teneinde het uitzen den van een ploeg deelnemers, die de eer van Nederland zal verdedigen, mogelijk te maken. District Zuid-Holland: mr. H. N. Azon Jacometti, Rotterdam; T. P. Baart de la Faille, Rotterdam; prof. dr. J. A. J. Barge, Leiden; D. G. van Beuningen, Rotterdam; mr. P. Droogleever Fortuyn, Rotterdam; M. Dutilh, Rotterdam; A. F. J. Dijkgraaf, Rotterdam; jhr. mr. C. Feith. 's-Graven- hage; E. G. Gaarlandt, Gouda; N. C. F. van Ginkel, Leiden. A. J. M. Goudriaan, Rotterdam; C. v. d. Graaf. Rotterdam; C. W. v, Hasselt, Rotterdam; J. W. Henny, Leiden; M. H. van Hertzfeld, Rotterdam; W, Hiel. Rotterdam: L. M. A. Hoffmann, Rotterdam; W. H. Hudig, Rotterdam; mr. J. B. Kan, 's-Gravenhage; J. M. de Kor- ver, Rotterdam; A. de Koster, Leiden; J. ter Laan, Rotterdam; J. J. Liber, Rotter dam; K. J. J. Lotsy, Dordrecht; H. A. Mee- rum Terwogt, Rotterdam; Ph. Mees, Rot terdam; prof. mr. E. M. Meyers, Leiden; H. G. J. de Monchy, Rotterdam; C. A. Muller. Rotterdam; mr. W. Nolst Trenité, Rotterdam; H. Nijgh, Rotterdam; J. J. Oster, Rotterdam; M. J. Overeynder, Den Haag; dr. D. J. van Prooye, Rotterdam; J. J. Rambonnet, 's-Gravenhage; G. van Ros sem, 's-Gravenhage J. Rijpperda Wierdsma Rotterdam; mr. J Salomonson, Dordrecht; mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, Leiden; jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje. 's-Graven hage; mr. J. C. Stoop, Dordrecht; H. Stu- lemeyer. Schiedam; A. Tordoir Bzn., Rot terdam; H. N. Valckenier de Greeve, Gouda; mr. J. A. de Visser, Rotterdam; dr. J. Th. de Visser, 's-Gravenhage; mr. W. H. Vliegen 's-Gravenhage; G. Vlug, Rotter dam; L van Zandvliet, Rotterdam. De loten zijn aan het Bureau van ons Blad verkrijgbaar, terwijl wij er op wijzen, dat zij, die geen loten wenschen, door een geldelijke gave de deelname van ons land aan de Olympiade in Californië kunnen steunen. DE DIRECTIE. CHR. KWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen der Chr. Kweek school voor onderv/ijzers en onderwijzeres sen zijn geslaagd de dames J. Bosch te Leiden, H. Diephuizen te Voorburg, M. E. van Dijk te Oegstgeest. H. Doets te Kat wijk a. d. Rijn en M. A. Dorleyn te Alphen aan den Rijn. Afgewezen één. DE KOOIKAPEL. De Vereeniging Wijk VIII der Ned. Herv. Gemeente zond ons een boekje „De Kooi- kapel". dat in een oplaag van 5000 exem plaren in de stad is verspreid. De wijkvoor- zitter, ds. Joh. W. Groot Enzerink ver zorgde de tekst en doet in dezen stellig aantrekkelijken vorm een beroep op de Hervormde ingezetenen om door een bij drage mede te werken aan de totstand koming van een kerkgebouw in de Kooi- buurt. Verschillende foto's en schetsteeke- ningen geven een beeld van de plaats, waar de kerk zal moeten verrijzen, zoo mede van den vorm, waarin zij gedacht is. Een klein papieren zakje is ingesloten, waarin men zijn bijdrage kan deponeeren. Deze zakjes worden a.s. Zaterdag opge haald Wij wenschen ds. Groot Enzerink een rijken oogst toe! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Leidsch Advertentie- en Reclame-Bureau B. Voorham Co. (Beperkende Bepa lingen). St. Aagtenstraat 2, Leiden. Uitge ven van reclame-periodieken, enz. Ven- nooten: B. G.J.M. Voorham, Leiden en P. W. C. Adriaans, Leiden. Wijzigingen: H. J. de Ru, Noordeinde 15, Leiden. Win kel in kol. waren. Vestiging filiaal: Cobet- straat 77, Leiden. Naamlooze Vennootschap Beekman's Dames- en Heerenkleedinghandel. Steen- schuur 2, Korevaarstraat, Leiden. Uittre dende Directeur: G. J. A. Beekman, Leiden Nieuwe Directeur: J. H. H. Beekman, Leiden J. Meyer, Rijnsburgerweg 116, Leiden. Veehandelaar. Deze handelszaak is met in gang van 1 Mei 1931 opgenomen in de fa Van Dam en Meyer, te Oegstgeest. GEEN AUTOBUSDIENST LEIDEN—UTRECHT. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben, voor zooverre deze provincie betreft, afge wezen de aanvrage van de N.V. Leidsche Autobusgarage alhier, om vergunning tot het in werking brengen van een autobus dienst van Leiden over den Rijksstraatweg langs Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden, Harmeien, naar Utrecht en om gekeerd. EXCURSIE DER AMBACHTSSCHOOL. Naar de Zuiderzeewerken. Gisteren maakte een 42-tal leerlingen der Ambachtsschool, onder leiding van directeur en 2 leeraren een vakexcursie naar de Zuiderzeewerken. Om halfacht werd vertrokken per touringcar. Vanaf Den Oever werden onder de deskundige en aan gename leiding van ingenieur Monhemius de werkzaamheden per stoomboot bezich tigd, terwijl na afloop hiervan een bezoek werd gebracht aan het groote pompstation de „Leemans". Op den terugtocht werd Alkmaar nog even aangedaan, alwaar Markt en toren klok werden bezichtigd. Om 8 uur kwamen allen voldaan over het genotene weer bij de Ambachtsschool aan, waar afscheid .werd genomen. WINKELIERS OPGELICHT. Een vrouw deed gisteren bij een winke lierster hier ter stede verschillende In- koopen. Bij de afrekening hield zij vol een bankbiljet van f.25 in betaling te hebben gegeven. De winkelierster gaf ten slotte wisselgeld van f25 terug, doch moest 's avonds bij het opmaken van de kas ervaren, dat zij bedrogen was. Bij een anderen winkelier vervoegde zich gisteren een man, die eveneens ver schillende bestellingen deed tot een totaal bedrag van f. 1000. Hij verklaarde houder van een poffertjeskraam te zijn en vroeg een bedrag van f.5 te leen, aan gezien hij zijn portemonnaie vergeten had. Bij onderzoek bleek van het verhaal niets waar te zijn, zoodat de winkelier met zijn waren bleef zitten en bovendien zijn vijf gulden kwijt was. Met ingang van Woensdag 1 Juli a.s. wordt de commies der Ned. Spoorwegen de heer H. Ras overgeplaatst van Leiden naar Zandvoort. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Wouterlood is bij enkele candidaatstelling tot lid van de afdeeling Grootbedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland gekozen de heer J. H. A. Schoondergang; in de plaats van den heer J. de Jong werd tot lid van de afdeeling Kleinbedrijf ge kozen de heer J. J. Reijnders (Roelof- arendsveen). Naar wij vernemen is aan de Muziek school der Maatij voor Toonkunst alhier, de gelegenheid opengesteld tot les nemen in saxophone, schuiftrombone, cornet a piston, trompet, tenorhoorn (bariton), tuba (euphonium) en contrabas-tuba in mlb en si b, waarvoor, zooals gisteren reeds gemeld als leeraar is benoemd de heer L. W. Schweitzer, trombonist bij het Res. Orkest en leeraar voor trombone en tuba aan het Kon. Conservatorium te Den Haag. Ter gelegenheid van het door de Centr. Leiding der natuurvrienden jaarlijks te be leggen natuurvrienden-zomerfeest, hetwelk ditmaal te Hilversum zal plaats vinden, heeft de groep Leiden een autotocht ge organiseerd door het Gooi. De datum is bepaald op 19 Juli. Belangstellenden naar dezen tocht wor den verwezen naar de kleine advertentie van heden- en Zaterdagavond. In ons blad van gisteren stond abu sievelijk vermeld, dat onze stadgenoot de heer F. Kors geslaagd was voor het propa- deutisch examen mijningenieur, dit moet zijn electrotechnisch ingenieur. Op de Woensdagen 1, 8. 15, 22 en 29 Juli en 5, 12, 19 en 26 Augustus en 2 Sep tember zal er een goedkoope trein loopen naar Arnhem, Nijmegen en terug. ZOMEUCONCERT PIETERSKERK. Leo Mens. Herman v. d. Vegt. Dat zeer velen de zomerconcerten van den heer Mens op prijs stellen bleek uit de opkomst van het publiek op den eersten avond van het seizoen. Wie beseft wat de orgelkunst voor de muziek in het algemeen beteekent, kan zich daarover slechts ver heugen. Het orgel komt de eer toe van alle instrumenten het innigst verwant te zijn aan het beginsel van alle kunstmuziek: meervoudige melodiek, die haar recht vaardiging vindt in den aanleg van het normale menschelijke oor. dat twee zelf standige melodien tegelijkertijd, geschei den en ongescheiden, kan bevatten Musi- ceeren in hoogeren zin is contrapunteeren Het orgel leent zich tot geen anderen stijl dan den contrapuntischen, den meerstem- migen. Wie het anders opvat maltraiteert het aristocratische instrument en profa neert. En wie veel orgelmuziek leert ken nen krijgt spelenderwijs een inzicht in het wezen der muziek, dat moeizame studie langs den wetenschappelijken weg hem nauwelijks kan verbeteren. Mens. die er wat practisch goed ge zien is naar streeft om afwisseling te brengen, heeft zijn drie programmanum mers verdeeld over Bach, Mendelssohn en Schumann, welke twee laatsten ongemeene verdiensten hebben als wegbereiders voor de algemeene waardeering voor hun groo- ten voorganger. Van Bach is gespeeld een „bewerking" van een vioolconcert van Vi valdi en een fuga op een thema van Corelli. Zoo'n Bachsche Vivaldibewerking indentificeere men niet met wat wij een „transcriptie" zouden noemen en uit het ontleenen van een fugathema aan anderen putte men geen vermoeden van geestelijke armoede. Het was een typische eigenaar digheid van Bach om zich veel gelegen te laten liggen aan het werk zijner tijdge- nooten. Waarschijnlijk niet om er van te leeren. Want voor velen had hij aandacht die, anders dan Vivaldi en Corelli, alles behalve erkende meesters waren. Ook niet om hun werk in anderen vorm be kendheid te verschaffen. Want daarvoor bekommerde hij zich te weinig om het origineel, dat hij aanvulde met nieuwe tusschenstemmen, van nieuwe bassen voorzag, dat hij een eind weegs volgde om het los te laten en In eigen gedachten voort te zetten al naar zijn zin en welbe hagen van het oogenblik. Zoo zijn er Bachsche „bewerkingen" die eens zoo lang BINNENLAND. H. M. de Koningin is gisteren in den Elzas aangekomen. (Binnenland, le Blad). Vergiftiging door karnemelk te Spijke- nisse; 50 volwassenen en kinderen onwel geworden. (Gemengd, 2e Blad). Tennistournooi te Wimbledon; Koopman in de derde ronde. (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. De ontvangst van Hoover's moratorium- voorstel. (Bultenl. en Tel., le Blad). Radio-rede van den Duitschen rijkskan selier. (Bultenl., le Blad). Regeeringsverklaring van het nieuwe Oostenrijksche kabinet, (Buitenl., le Blad). zijn dan het origineel, ook wel die tot op de helft zijn ingekort. Het is hetzelfde verschijnsel van den improvisator Bach, die bij voorkeur eens anders compositie begon te spelen om de kerngedachte te ontwikkelen tot een monument van eigen geest. Mendelssohn's orgelsonaten zijn nog al tijd een plaats op het concertprogramma waard. Als ze in vlot tempo wordt gevat en in boeiende kleur gezet, zooals Mens dat deed, dan blijft de zoo populaire eerste sonate steeds een bekoorlijk stuk orgel muziek, waarvan elk deel zijn eigen preg nant karakter zoo overtuigend mogelijk tot uitdrukking brengt. Schumann's fuga op den naam B. A. C. H.. het beroemde thema dat zoovelen heeft getrokken (het zinrijkst Reger wien het om zoo te zeggen steeds door het hoofd speelde) mag altijd als een passende hulde den meester waar dig worden gewaardeerd. De heer Mens heeft met zijn verzorgd en gepreciseerd spel zijn voordrachten tot boeiende vertol kingen gemaakt. De Haagsche conservatoriumleeraar Herman van der Vegt werkte als viool solist mee, door eveneens drie nummers van het programma te bezetten. En zeer fraai te bezetten o.a. met 'n solo-sonate van Bach, de prachtige g-moll, en met het kapitale stuk „La Folia" van Corelli. Wie zoo zijn taak opvat, kan niet verweten worden er zich van af te maken. Beide stukken bewegen zich in de hoogste gebie den der vioollitteratuur. En de voortref felijke uitvoering heeft ze waarlijk geen duimbreed naar beneden gehaald. Tech nisch gaaf en met toon van uitmuntend gehalte, eenvoudig maar met groote waardigheid heeft de heer Van der Vegt de kapitale stukken gespeeld: de best denkbare introductie van den nog jeug digen viooikunstenaar uit onze omgeving binnen de Sleutelsad. GEBOREN: Mariavd. van J. J. Jansen en J. IJzer man Eveline, d. van N. W. Doorn en A. M. Teunissen Johanna Maria Cornelia, d. van F. Th. Goddijn en E. C. Peeters Josine Wilhelmine Jeanne, d. van J. J. G. van Hoek en J. H. Rolandus. ONDERTROUWD. Ondertrouwd: A. J. Schuman Jm. 32 j. en P. Warmenhoven jd. 32 j. H. C. J. Colla jm 30 j. en J. E. Smit jd. 27 j. OVERLEDEN G. Veerman m. 65 j. W. F. Stafleu m. 73 j. W. F. Arbouw m. 71 j. GEVESTIGD: M. G. Aal—van Amerongen, Maresingel 29a H. Bakker. 3 Octoberstr. 45a C. J. van den Beid, verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. J. van Biemen, aardewerker, Le vendaal 133 F. van MilaanBlaauw, Morschkade 14 D. Boelee, schilder, Witte Rozenstr. 9 A. Budke, dienstbode, Witte Singel 89 E. Budke, dienstbode, H. Rijndijk 240 E Conrad, dienstbode, Oegstgeesterl. 31 E. J. v. d. Stoep— Deijs, Bilderdijkstr. 18 J. J. van Doorn, onderwijzeres, Morschweg 44 J. Drop, Vreewijkstr. 3 J. H. Erades, huisknecht, Schagensteeg 32 C. A. van Erp, ver pleegster Rijnsb.weg 10 A. van Es, buf- fetbediende, Haarl str. 48a L. A. Fafie, betonwerker, Haagweg 180 J. Filippo, los arbeider Oranjegr. 129 H. I. van Geel en fam koopman, Haarl.str. 24 R. Franxde Groot huishoudster. H. Rijndijk 264 A. Hainz, dienstbode, Morschsingei 4 H Harms, kok. Groen- hazengr 15 J. F. L. Hermans en fam., kleermaker, Nieuwe Rijn 105 A. Hoff mann, dienstbode, Steenstr. 59 E. van der Hoogt en fam., los werkman. Da Costastr. 6 P. Hijman, fabr.arb., Narm-

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1