I Ee Graf Zeppelin heeft gisteren een I pressante oefening gedaan voor de a.a I pV,lucht. Het luchtschip is n.l. na een I St boven Zwitserland met 31 passagiers I ifjjaald op het meer van Constanz. Daar liet waren de stootkussens onder den I -mmandogondel en onder de achterste I-jchinegondels met gummi waterdicht I.".naakt. Omstreeks vier verscheen het IKschip boven het meer van Constanz. I Nadat eerst het wateranker was uitge- l-jrpen had te 16.12 op ongeveer vier '\t van Friedrichshafen de daling vlot «Mts. Binnen enkele minuten lag het i'ïtitschip stil op het water. UIT DE OMSTREKEN. Groote Prijsverlaging Sigaretten D. GESINK Voorstr. 80, Katwijk a. Zee KATWIJKERS LE1DSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. I „J GRAF ZEPPELIN OEFENT VOOR DE POOLREIS. Xe 16.19 uur werd aan stuurboordzijde s|oep uitgezet, waarin twee leden der vmannmg rondom de boeg van het lucht- Lyp voeren. Daarna werden vier motoren ongezet en voer de „Zeppelin" geruimen iad over het meer. Sedert 1909 is dit de eerste keer dat een luchtschip op het water daalt. Directie en hoofdingenieurs van de Zeppelinwerf koonden het experiment bij. o I DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. I Een bericht uit Warschau maakt mei- lung van een hevig onweer waarbij ver- Inheiden menschen het leven lieten. Te lj:udzienice, bij Sierpce, waren tijdens do I jar gehouden militaire manoeuvres onge iler veertig militaire vliegers bijeen in een Inhuur, waar zij voor hun opleiding tot lien hoogere klasse van een kapitein theo- Ineles kregen, toen het hevig onweer kwam lopzetten. De bliksem sloeg in de schuur, Isaarbij vijf vliegers op slag gedood werden lm twaalf ernstige wonden opliepen. Meer Pan twintig vliegers liepen lichte verwon- liingen op. De schuur vloog in brand eb Ijiandde geheel af. I De leider van de theorieles, kapitein Iploso. was zóó zwaar gewond, dat hij Isierleed tijdens het transport naar een Inekenhuis. Ook in Oost Pruisen, waar Woensdag een geweldig onweer losbarstte, maakte het hemelvuur talrijke slachtoffers. Nabij Willemsberg sloeg de bliksem in en begrafenisstoet, waardoor een vrouw rn haar zoon gedood werden. Een aantal Lndere deelnemers liepen brandwonden op. Te Heiligenbeil werden de zoon en kochter van een landeigenaar door den bliksem doodgeslagen, terwijl de moeder bewusteloos neerviel. Te Insterburg werd ren landbouwer door den bliksem gedood. Te Osterode sloeg de bliksem in een poep arbeiders, die op het veld bezig iaren. Twee hunner werden gedood, een derde is totaal verlamd en heeft de spraak m het gehoor verloren. JAARVERSLAGEN KRANKZINNIGENGESTICHTEN. Uit het overzicht van den inhoud der «slagen over 1930, uitgebracht door de aecteuren der krankzinnigen- en zwak- snnigengestichten, aangeboden door Ged. Siaten aan de Staten van Zuid-Holland, roteeren wij het volgende: wat betreft het S: Bavogesticht te Noordwljkerhout: Op 31 Dec. 1930 bedroeg het aantal Zuid- Hollandsche (mannelijke) patiënten 306, rustige 70, halfrustigen 57, onrustigen 26, toevallijders 27. onzindelljken 30, in obser- ratie en bedverpleging 96). Ill den loop van het jaar werden afge loerd als hersteld 7, als genoegzaam her- r.eld 3. als verbeterd 2, als niet-hersteld 6, t'rwijl 11 patiënten overleden. In het St. Maria-gesticht te Noordwij k oorden op 31 Dec. 1931 verpleegd 224 Zuid- lollandsche (vrouwelijke) patiënten, ,t. w. ió in observatie en permanente bedver- jleging, 61 rustigen en 68 halfrustigen, arwijl 10 patiënten met proefverlof buiten le stichting vertoefden. In den loop van het jaar werden van ie Zuid-Hollandsche patiënten afgevoerd als hersteld 11 patiënten, als genoegzaam tersteld 17, als niet-hersteld 1, terwijl 14 patiënten overleden. Overgeplaatst naar een andere inrichting werd 1 patiënt. De algemeene gezondheidstoestand onder de Terpleegden was tamelijk gunstig. Het percentage der overledenen bedroeg 5 pCt. Nog vrijwel uitsluitend werd er binnens- rnis gewerkt; wel zaten bij goed weer de patiënten zooveel mogelijk met hun werk- aamheden buiten. Zoolang het gesticht tog niet is afgebouwd en zich nog veel terkvolk op het terrein bevindt, is het moeilijk de patiënten ook buiten de pavil joenen te werk te stellen. Alleen werkten •t af en toe enkele patiënten in den moes tuin. Medio Augustus werkten er 213 patiënten tan dc 261. In de Dr. Mr. Willem van den Bergh- Stichting te Noordwijk werden op 31 Dec. 1930 verpleegd 202 uit Zuid-Holland af komstige patiënten, o.w. 145 jongens en il meisjes. De gezondheidstoestand der patiënten ïas bijzonder goed. Besmettelijke ziekten kwamen niet voor. De arbeidsverschaffing bleef op den- telfden voet geregeld. -o- AALSMEER. Aanrijding. Op de Ringvaartbrug is de venterswa- ?en van T. alhier in botsing geweest met rrn perscnen-auto. De wagen viel door de kotsing omver en de kruideniers- en grut terswaren lagen over de brug verspreid. Het bleek, dat T. nogal schade had; ook óe auto had eenige schade aan een der spatborden. Het verkeer ondervond door liet ongeval eenige stagnatie. De potbloemen. Dat niet alleen de snijbloemen, doch ook ie potbloemen zeer laag geprijsd zijn, moge blijken uit het feit, dat deze week nog geraniums verkocht zijn voor 8 cent Per stuk. Ook verschillende andere soor ten bloemen zijn nu heel weinig waard. Verdronken. Te Aalsmeer-Oost is het 3-jarig zoontje ran de familie K. in de Machinesloot ge makt en eenigen tijd later levensloos óp- tehaald. o HAARLEMMERMEER. Bij beschikking van den Minister van Justitie is ingetrokken de aan C. L. Enzler, thans gepenslonneerd brugwachter van den Haarlemmermeerpolder verleende aanstelling als onbezoldigd rijksveld wachter. Onze plaatsgenoot, de heer H. Kroon, is geslaagd voor het eindexamen van de Da-Costa-kweekschool te Haarlem. HILLEGOM. Studiecommissie inzake Ziekenbarak. Bij de gemeentebesturen van Hillegom, Lisse, Sassenheïm, Noordwljkerhout, Noordwijk, Voorhout en Warmond, is in overweging genomen om een gemeen schappelijke barak voor besmettelijke zie ken op te richten. Voor dit doel is een studie-commissie samengesteld. Zwemmen buiten de inrichting. Hoewel het verboden is te zwemmen buiten de zweminrichting en onlangs nog ernstig gewaarschuwd werd tegen het zwemmen in de Ringvaart, omdat het water daar besmet is, was de politie toch nog genoodzaakt twee personen voor dit feit te bekeuren. Zij hadden bovendien geloopen over verboden terrein. Vergadering der S. D. A. P. De afdeeling van de S.D.A.P. alhier heeft gisteravond een openbare vergadering ge houden in de zaal van den heer Sistermans. Er werd gesproken door den heer P. H. Fijma, lid van den gemeenteraad. Zijn betoog was in hoofdzaak een weerlegging van de bestrijding, die gevolgd is op het strooibiljet van de S.D.A.P. Ook stiDte hij aan wat de S.D. raadsleden hebben bereikt en steeds voor staan. De tweede spreker was de lieer K. R. van Staal, wethouder van Gouda, die de socialistische gemeentepolitiek in het al gemeen behandelde en zijn betoog illus treerde met hetgeen te Gouda door de S.D.A.P. is bereikt. De vergadering werd geleid door den lieer Rovers, tweeden voorzitter der S D.A.P. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. de Ruiter en H. A. Timmer; J. A. Mudde en A. J. C. A. van der Beek; G. F. Haarbrink en R. Kwast. Getrouwd: W. P. Nederstigt en P. L. Turk; C. van Rooden en E. J. C. Lommerse. Bevallen: A. J. de Brabander-Petevson, z. Overleden: C. van Muiden, wed. van J. Spijker 78 jaar. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 7—8 uur: 5 koperen roeden: zwarte muts; R. K. Kerkboekje: Rijwielgereedschaptasch met inhoud; sleuteltje van een auto; huissleutel; broodzakje met bruin zijltje. Leerlingen der eerste tweede, derde en vierde klasse van de Chr. Burgerschool hebben gisteren een uitstapje gemaakt. Dc eerste klas is naar den Haag geweest; de anderen bezochten Amsterdam. De verkoop van een-perceeltje bouw grond der gemeente, gelegen aan de Meer straat en Weth. Balvers Kade, aan den heer Borger gaat niet door, zoodat het ge schil daarover tusschen verkooper en kooper vanzelf uit de wereld is. Het ter rein is weer beschikbaar. Het verlangen om op het Stations plein een wegwijzer te plaatsen, zal niet bevredigd worden. Eerst heeft de A N.W.B. de vraag afgewezen, en thans besloten B. en W. er geen wegwijzer voor rekening der gemeente te plaatsen. De kosten zijn te hoog voor het geringe belang. Bewoners van de Hoofdstraat hebben onlangs aan het gemeentebestuur per request verzocht het parkeerverbod in die straat van de Meerstraat af tot bij het postkantoor in te trekken, omdat zij daar door schade ondervinden. B. er. W. hebben thans besloten het ver zoek af te wijzen. o KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Cornelia, d. van D. Schnelle en A. Barnhoorn; Neeltje (I. van J. van Velzen en A. van Duijvenvoorde; Johannes, z. van J. Viasman en N. van Duijvenvoorde. Overleden: Neeltje Messemaker, 41 jaar, d. van W. Messemaker en N. de Vreugd. Getrouwd: W. Klinkenberg en M. Berk- heij; H. A. van den Anker en L. Krijgsman; A. van Duijvenvoorde en L. van Duijven voorde. Ondertrouwd: D. van der Bent c.i P. Guijt; A. van der Plas en C. Dijkdrent. Raadsagenda. Maandag 22 Juni a.s., des namiddags te 7.35 uur komt de raad dezer gemeente in openbare s'-rgadering bijeen ter be spreking der volgende punten: 1. Vaststelling notulen. 2. Mededeeling van ingekomen stukken, w.o. behoort: a. Rekening Gezondheidscommissie over 1930, ter vaststelling. b. Aanvraag subsidie Ned. R.K. Politie bond St. Michaël. c. prae-advies op het verzoek van C. de Best e.a. om bestrating van een wandelpad. d. prae-advies op het voorstel van P. Guijt inzake het opnemen van een bepaling in Gemeente-bestekken omtrent tewerkstel ling van arbeiders. 3. Voorstel tot verhuur van de voormalige Gereformeerde School. 4. Voorstel tot verhooging van het grond- voorschot aan de Katwijksche Bouwvereeni- ging, met ontwerp-besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1931. 5. Voorstellen tot toekenning van bijdra gen in de kosten van steunverleening. 6. Voorstellen tot wijziging van de be grootingen 1930 en 1931. 7. Voorstel tot inbreng van gronden in het Grondbedrijf. 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Parlevlietslop Sa en 8b. 9. Voorstel tot verandering van de namen „Korte en Lange" Dwarsstraat in „Dwars straat". 10. Voorstel tot intrekking van het Raads besluit houdende machtiging aan B. en W. tot het aangaan van overeenkomsten. 11. Rondvraag. Geslaagd te Delft voor het propae- deutisch examen civiel-ingenieur de heer N. M. V. Vermeulen, alhier. Heden Zaterdagavond kunt U nog eenmaal voor spotprijzen sigaretten koopen bij Alles moet weg, 8627 voor de belastingverliooginjj komt. ADVERTEERT IN HET Hit blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentien en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt KATWITK AAN DEN RITN. Vroege aardappelen. Maandag zal de Tuinbouvvvereeniging „Katwijk en Omstreken" haar veilingse zoen weer openen en zal de eerste veiling plaats hebben. Leden van K. en Odoch ook kooplieden, nemen nota van een desbetreffende advertentie in dit blad. Tuinbouwvereeniging. Het bestuur en leden der Tuinbouw ver- eeniging „Katwijk en Omstreken' besloten in het vervolg bij het veilen van aard appelen geen kleinere partijtjes aan koopers toe te staan dan 5 kisten of zakken van resp. 25 of 35 K.G. Teyens om peen met een uniform gewicht te veilen van kisten waarin 20 K.G., en uien met een inhoud van 30 K.G. Bij liet veilen van bloemkool zal de tuinder zelf liet monster trekken, welk monster kenbaar is aan de afgekapte struik. Bloemkool zal in 3 kwaliteiten, le, 2s en 3e soort worden geveild. Het koopen van aardappelen aan de veiling door particulieren is hiermede dus ongedaan gemaakt. o KATWITK AAN ZEE. Ontvluchte krankzinnige. Door de politie werd in de duinen aan gehouden een krankzinnige, A. W. de B., uit Haarlem, die uit het krankzinnigenge sticht „Meerenberg'- te Santpoort was ont vlucht. Direct werd het betrokken gesticht \an de aanhouding op de hoogta g st ld. Van daar kwam men hein afhalen en werd hij naar de inrichting teruggebracht. Onveilig duinterrein. In dc week van 22 Juni tot 27 Juni zullen de Zuidduinen onveilig zijn wegens het schieten met scherpe patronen en wel Maandag 22 Juni van voorin. 9 tot nam 9 uur; Dinsdag 23 Juni, van voorm. 9 tot nam. 9 uur; Woensdag 24 Juni, van nam. 7 tot 9 uur; Donderdag 25 Juni, van voorm. 9 tot nam. 9 uur; Vrijdag 26 Juni, van voorm. 9 tot nam. 9 uur, Zaterdag 27 Juni, van nam. 2 tot nam. half 9 uur. Het duinterrein is eerst dan meer veilig, wanneer de roode vlaggen van de duin toppen verdwenen zijn. o NOORDWITK. De Hervormde Sclioolvereeniging. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Hervormde Schoolvereeniging te Noordwijk aan Zee zich tot den gemeen teraad gewend met het verzoek de noodige gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor vervanging van de gasver lichting door electriciteit en voor het aan brengen van modern sanitair in haar school. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen is nog ongewoon groot n.l. 107, waarvan er ongeveer 50 bij de gemeentelijke werkverschaffing zijn te werk gesteld. De heer A. G. Janssen, tijdelijk op zichter-teekenaar bij den dienst van ge meentewerken alhier, is benoemd tot amb tenaar bij den rijkswaterstaat. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering Oranjevereeniging. In Centraal vergaderde de O. V. onder leiding van den heer G. v. d. Luyt. Met een welkomstwoordje werd geopend en hoewel het geen rooskleurige tijd is meende men toch wel een Oranjefeest te kunnen organiseeren. De notulen werden ongewijzigd gear resteerd. De controle-commissie bracht verslag uit van het nazien der boeken en kas. De heer v. Wely constateerde dat alles correct in orde was zooals men dat van den afgetreden penningmeester ge woon was. Doorvoor werd den afgetreden functionaris, den heer J Mooyekind, har- telijken dank gebracht Hierna kwam aan de orde een wijziging van art. 13 van het huishoudelijk regle ment, welke wijziging vaststelt, dat niet de voorzitter, maar het dagelijksch be stuur de vereenlging vertegenwoordigt en dat de vergadering per convocaat zal worden bijeengeroepen, in plaats van per advertentie. Hierna werd een begrooting van uit gaven voorgelezen, welke uitgaven zullen bedragen f. 1055. De datum van feestviering werd na lange discussie vastgesteld op Vrijdag 23 Aug. Het reglement geeft 31 Augustus aan, maar dit is een onmogelijkheid. Als volksspelen werden genoemd inplaats van ringrijden een historisch of allego rische optocht, hardrijden met hindernis sen met paarden op het strand, polsstok- springen, touwtrekken, tonknuppelen, per fiets over een wipplank rijden en dan een cadeautje grijpen. De dag zal weer aanvangen met een kerkdienst. Er werd de aandacht op ge vestigd, dat deze kerkdienst niet die be langstelling had die verwacht werd. Voor gesteld werd nog om de kerkdienst te houden op den dag van 31 Augustus, doch dit werd afgewimpeld. Het bestuur zal een andere plaats zoeken voor het hou den van de zang, omdat het in de Hoofd straat te nauw en te rumoerig is. Gelijk met de zang wilde men dan nog een paar volksspelen houden omdat men gaarne de jongens bij de zang weg zou hebben, daar zij de herriemakers zijn. Ook werd in overweging gegeven een tent van pasklaar gemaakt hout te laten zetten en te koopen, desnoods de betaling over verschillende jaren te verdeelen. Het bestuur zal in dien geest handelen. Als bestuursleden werden gekozen da heeren J. van Capellen en E. L. de Witt. De heer v. Capellen nam zijn benoeming nog niet aan, en daarvoor werd als re serve aangewezen de heer D. v. d. Niet. Ten slotte werd nog dank gebracht aan de afgetreden bestuursleden, waarna de voorzitter deze zeer goed bezochte verga dering sloot. o OEGSTGEEST. Vergadering V. D. B. In verband met de komende gemcente- raads-verkiezing is gisteravond, uitgaande van de afd. Oegstgeest van de Vrijzinnig Democraiisclen Bond een lezing g houden in hotel „Hot Witte Huis". De voorzitter mr, C. J. Goudsinit riep bij den aanvang de aanwezigen welkom toe, in 't bijzonder inr, P. J. Oud, die zich bereid had verklaard voor de afdeeling een lezing te houden. Dc voorzitter gaf een overzicht van de politieke verhoudingen in onze gemeente, daarbij als van groote beteekenis beschou wende de oprichting van een afdeeling van den V.D Bond, welke is ontstaan uit de Vereeniging Gemeentebelang. Spr, hoopte, dat door de oprichting dezer afdeeling dil jaar een steentje zal worden bijgedragen aan onze gemeentepolitiek en gaf daarna het woord aan mr. Oud. Deze hield in groote trekken dezelfde rede, die reeds gisteren door ons gepubli ceerd werd. Na de pauze behandelde spr. het militaire vraagstuk en bepaa'de zich daarbij tot de naliona'e ontwapening Na 1924 is nationale ontwapening in het programma n erg; sc! reven welk standpunt nader' werd uiteengezet. Tot slot van zijn rede wenschte spr. deze jonge afdeeling veel succes toe, bij de komende gemeenteraadsverkiezing. Na vraag en antwoord werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. Vrouwcntwist. Mej. K. alhier kreeg inej. v. d. V. wonende te Rijnsburg op bezoek. Na een kort onderhoud kreeg het tweetal oneentg- lieid. De twist liep zóó hoog, dat mej. v. d. V. een mes greep en daarmede mej. K. in de arm stak. Door een dokter heeft zij zich moeten laten verbinden. De politie werd met het gecal gemoeid on maakte proces-verbaal op. Loop der bevolking. Gevestigd: E. R. van der Heijden-BIok, Weth. Juffcrmansstr. 29, van „Leiden: M. Pijnacker, dienstb., Nassaulaan 10, van Alphen a. d. Rijn; J. W. F. A. v. d. Berg de Bruijn, arts, Warmonderweg 48, van Tilburg; K J. van Fruchten en gez., bakker, Terweeweg 82, van Katwijk; L. van Burg, timmerman, van Assendelftstr. 18, v. Leiden; G. Visser, verpleegster, ..Endegeest', van Amsterdam; H. E. M de Vries, verpleeg ster, „Endegeest" van Den Haag. Vertrokken: Ch. Brtider, huishoudster, v. Wilhelminapark 14, naar Katwijk, J. Toorop- straat 10; E. M. Jannette Walen-Kamer- lingh Onnes van L. Straatweg 1, naar Bourg la Reine (Fr.); M. C. van der Haak, landarbeider, van Valkenburgerweg 1, naar Katwijk, Zeeweg 3; C. v. Zonne veld, van Terweeweg 70, naar Heemstede, Lankhorstlaan 105: J. Oostveen, kantoor bediende, van W. de Zwijgerlaan 9, naar Hillegom Stationsweg 80; Z. Kloos, dienstb., van ,Rhijngeesl", naar Noordwijk, Bruilofts park 15. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. van G. Kooijman- var. der Waals; Hendrica Cornelia Catha- rina, d. van A. Hogervorst-Vink. Ondertrouwd: H. van der Meij, 26 jaar, en C. M. Hoppenbrouwer, 26 jaar, te R'dam; M. van Keulen, 27 jaar, te Rotterdam en M. van Dam, 27 jaar. Overleden: Anna Elisabeth Pomp', wed. van G. Koelman, 73 jaar. Geslaagd te Delft voor het propae- deutisch examen natuurkundig ingenieur de heer C. Dorsman alhier. Geslaagd te Venray (R.K. Qymn. St. Ingelo diploma A), T. Vos de Waal alhier. Ten nadeele van C. H. alhier is uit de schuur achter zijn woning een zoo goed als nieuw heerenrijwiel ontvreemd. Dc politie stelt een onderzoek in. o RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met groote aanvoer waren de prijzen als volgt, hozen per bos van 20 stuks: Landia 80—100 ct., Headley 140—180 ct„ Columbia 70—90 ct„ Butterfly 80—100 ct„ Miss Edith Helen 180—210 ct., Snijbloemen: Koren bloemen per 100 14—19 ct., Juliaantjes per 100 10—14 ct., Ranonkels 10—25 ct„ Gele Margrieten per bos 35 ct., Groote Mar grieten per 100 60—80 ct., Anemonen per 100 70—80 ct„ Pyretherum 60—80 ct„ Anjers per 100 20—25 ct., Bruidsanjers per 100 8— 11 ct., Lathyrus per 100 30—40 ct„ Cen- taurea 30—35 ct„ Violieren 4—6 ct„ Pa- pavertjes 4—6 ct., Groote Papavers 80—110 ct., Campernella 40—50 ct., Gladiolen: Hal- ley 260-280 ct., Wilbrink 240-270 ct„ Roode pioenen 240—300 ct., Rose pioenen 260—320 ct., Mimi 8—10 ct,. Irissen: Yellow Queen per dozijn 6—8 ct., dr. Haring per dozijn 6—9 ct., Imperator per dozijn 10— 14 ct., Palida per dozijn 9—12 ct. o SASSENHEÏM. Oranjefeesten. Het bestuur van de Oranjevereeniging is reeds weer in actie en ook dit jaar zal waarschijnlijk aan den avond van den Koninginnedag een zangavond worden ge houden, met medewerking van de drie plaatselijke zangvereenigingen. waartoe de besturen van deze zangvereenigingen door de Oranjevereeniging tot een gecombi neerde vergadering zijn opgeroepen. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon, z. van G. W. Rewijk en H. Caspers Adriaan, z. van C. Luijk en L. M. Bette Jacoba Theodora, d. van P. Caspers en A. Caspers. Ondertrouwd: J. Moolenaar, 31 j. en N. Kuneman, 25 j. A. Wielink 33 j. en J. M. Rombout, 35 j. Gehuwd: G. J. Huijts 26 j. en C van der Plas 22 j. M. Benschop 30 j. en H. Koo - man 24 j. 0 VEUR. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. Onder voorzitterschap van wethouder Weerdenburg kwam de raad in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden on veranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer Kloot Meijburg inzake aanneming van het ontwerpen van een nieuw uitbrei dingsplan. Schrijven van Ged. Staten in zake grensscheiding Den Haag. Rapport van het Verificatiebureau be' op name en controle kas gemeente-ontvanger. De heer Blonk bespreekt de achterstal lige schoolgelden en de gelden der water leiding; waarvoor z.i. strenge maatrege len dienen genomen te worden. De voorzitter zeide. dat inzake inning gelden waterleiding binnenkort een andere regeling wordt getroffen en aan een en ander aruk gewerkt wordt. De heer Raaphorst vraagt, hoe B. en W. van plan zijn te doen met de aanmanin gen der schoolgelden van eenige jaren ge leden. Vele inwoners hebben een aanma ning thuis gekregen, doch hij is er van overtuigd en weet dit pertinent, dat de meesten, zoo niet allen, deze schoolgelden reeds hebben betaald en dus nu voor de 2de maal moeten betalen, daar zij de be wijzen van betaling niet hebben bewaard. Een en ander is de schuld van de slordig heid van den ontvanger uit die Jaren, waarover de vorderingen Icopen. Hij stelt vcor om een chaos te voorkomen, deze posten als oninbaar te beschouwen. De voorzitter zeide toe deze zaak in een vergadering van B. en W. te zullen be spreken en hierop later teiug te komen. Het voorstel met betrekking tot door particulieren betaalde bijdragen in de kosten van aanleg van straten en toekom stige rioleering wordt na een vraag van den heer Raaphorst en na toelichting door den voorzitter z. h. s. aangenomen. 4. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Na enkele besprekingen wordt dit punt op voorstel van den heer Borst uitgesteld tot de volgende vergadering, opdat het Bur gerlijk Armbestuur hierover eerst een ver gadering beleggen kan. De vaststelling voorschotten 1931 ver goeding ex art. 101 L. O.-Wet 1920 en de vaststelling vergoeding ex art. 101 L. O- Wet 1920 der bijzondere scholen in deze gemeente over de jaren 1925, 1926 en 1927 wordt na enkele opmerkingen en na toe lichting door den voorzitter z. h. st. goed gekeurd. De heer Raaphorst besprak de kwestie van het baden door schoolkinderen onder toezicht, wat in dezen lijd toch een ver- eischte is. Hij vraagt, of er niet een over eenkomst met Voorbuig te sluiten is om de schoolgaande jeugd daar in 't zwembad te doen baden en zwemmen. Het is noodig dat de kinderen dit onder toezicht kunnen doen, daar het anders toch gedaan wordt en er steeds zooveel op die manier ver drinken. Te Voorburg zijn op bepaalde dagen schoolbaden, mogelijk dat een rege ling kan getroffen worden. De voorzitter zeide toe, ook deze zaak te zullen bespreken en hierop in een vol gende vergadering nader terug te komen. De heer De Koning vestigde de aan dacht van B. en W. op het landbouwveriof. Hij vraagt dit ook dit jaar wederom in den zelfden geest te doen doorgaan, als vorig jaar. Ook hiervoor doet de voorz. toezeg ging en zal in de volgende vergadering hierop nader terugkomen. Hierna ging de Raad in geheime zitting ter behandeling reclames schoolgelden. o- VEUR—LEIDSCHENDAM. In publieke veiling werd door den kaas handelaar G. de Groot alhier voor f. 6200 aangekocht het perceel Delftschekade 35. waarin een 30-tal Jaren was gevestigd het bekende café „Vlsschers Welvaren". VOORSCHOTEN. Het ernstige ongeluk. In aansluiting op het bericht betreffende de aanrijding nabij het Burgemeester Ver- nèdepark, kunnen wij nog melden, dat de 16 jarige B v. d. T. "de tram hoorde aankomen, maar meende de baan nog le kunnen oversteken. Hij werd ongeveer tien meter meegesleurd. Binnengebracht bij de familie Hartveldt, werd hem een voorloopig verband aange legd. Hij had ernsiige verwondingen aan het achterhoofd en nabij het linkeroog. Door bemiddeling van een lid van de E.H.B.O. is hij allereerst naar dr. M. v. d. Stoel en vervolgens naar zijne woning vervoerd. Geslaagd te Delft voor het propae- deutisch examen natuurkundig ingenieur, de heer C. J. Boers alhier. ■O- WASSENAAR. 7 Verzoek inzake het parkeeren. Voor den Rijksweg alhier bestaat een bepaling, dat niet mag worden geparkeerd aan de Westzijde van den weg langs het rijwielnad tusschen den Kerkdam en de Oude Deyl. Niettegenstaande dat verbod staan er toch geregeld auto's, die het drukke ver keer aldaar ernstig belemmeren, waar schijnlijk omdat deze bepaling niet vol doende bekend is. De A.NaV.B, en de K.N.A.C. hebben nu aan B. en W. dozer gemeente verzocht het parkeerverbod ter plaatse duidelijk te willen doen aangeven Tevens is verzocht te willen Bevorderen, dat in de Dorpsstraat in deze gemeente slechts aan één zijde zal mogen worden geparkeerd, omdat thans door het par keeren aan beide zijden in deze smalle en drukke straat het verkeer ernstig wordt belemmerd. L- 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7