AGENDA. en dan door den kolossalen omzet is CHef Whip steeds absoluut versch en dus puik van smaak! VIRGINIA ardath Ook met kurk en goud london i BURG. STAND VAN LEIDEN Zondag. Leger des Hells. Hooigracht: Samen komsten 8 en 10 v.m. en 8 uur nam Nederl Leger des Heils, Lammermarkt'. Samenkomsten 10 uur v.m.. 3'/! en 7'/i uur nam. Ned. Leger des Heils, Levendaal: Samen komsten 10 uur v.m. en 8 uur nam. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht: Samenkomsten 10 uur v.m. en 7 u. nam, Maandag. Graan beurs: Openb. Vergadering „De Vrijheidsbond." 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg): Herv. Geref. Staaspartij. Spr, ds. Lingbeek. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juni a.s. waargenomen door apotheek P, du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse, Kors, Poortman en Seret. Tc Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390' De Oegstgeestsche apotheek, De Kempe- naerstraat 4, tel. 274, is dag en nacht ge opend. SIGARETTENVERKOOP. De a.s. accijnsverhooging. Onze lezers, welke handel drijven in si garetten, worden er op attent gemaakt, dat zij, in verband met de heffing van op centen op den tabaksaccijns, vanaf 1 Juli a.s. geen sigaretten meer in hun panden in voorraad mogen hebben, waarvan de verpakkingen niet voorzien zijn van de verelschte aanvullingszegels. Deze zegels zijn ten spoedigste aan te vragen ten ontvangkantore Langebrug alhier, 2e kantoor. Bij bevinding na 1 Juli. van sigaretten-verpakkingen, welke niet behoorlijk van aanvullingszegels zijn voor zien. wordt een boete opgelegd van min stens f 25 en hoogstens f 1000. I IDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. De jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. J. v. Stralen, opende te circa halfnegen de slecht be zochte ledenvergadering en gaf daarna een kort overzicht over het afgeloopen jaar De secretaris las de notulen voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag voorgelezen waaruit bleek, dat de dienst nog steeds in ledenaantal vooruit gaat. Op 1 Januari 1930 bedroeg het aantal 3809, terwijl 31 Dec. 1930 het ledenaantal bedroeg 4364 of 555 meer. Uit het verslag van den kassier bleek, dat er was ontvangen aan belastinggelden de volgende bedragen, nog achterstallig f. 5704,09 aan grondbelasting f. 8050,50, aan personeele belasting f. 25 059,48. aan foren sen t. 3905,39, aan inkomstenbelasting f 194.254,97. zoodat in totaal aan den Rijks- en Gemeente-ontvanger werd afge dragen f. 236.974.43. Voorwaar een prachtig resultaat. De voorzitter bracht belden functiona rissen hartelijk dank voor hun werk. Aan de beurt van aftreden waren de heeren J. H. NUhuis en J. P. M. de Keu- ning, welke bij acclamatie werden herko zen. Een der aanwezigen vroeg waarom er nog niet met de ophaling der straatbelas ting kon begonnen worden. De voorzitter antwoordde, dat hiervoor r.oodig is de toestemming van Burg. en Wethouders. Hierop werd gevraagd of er niet wat meer spoed achter gezet kon worden, daar anders de dienst zou kunnen verloopen. waarop de voorzitter de toezegging deed een en ander nogeens met het College van B. en W te zullen bespreken. Voorts deelde de voorzitter nog mede dat het ophalen van de belastinggelden in de buitengemeenten in een vergevorderd sta dium verkeert, evenals de kwestie van het ophalen der schoolgelden. Tot slot bracht de voorzitter dank aan de aanwezigen voor hun opkomst en sloot deze vierde jaarvergadering. LEIDSCHE COÖP. MELKINRICHTING „DE LANDBOUW". Onder leiding van mej. M. P. J. N. Wet- sels, leerares aan de Vakschool v. Meisjes Rapenburg 23, werd Donderdagmorgen door een twintigtal jonge dames, allen leerlingen van genoemde Vakschool, een bezoek gebracht aan de Leidsche Coöp. Melkinrichting „De Landbouw", Rljnsbur- gerslngel 23. De directeur, de heer B. van der Burg Wz. had zich gaarne beschikbaar gesteld de dames de fabriek en de bereiding der producten te laten bezichtigen en gaf per soonlijk van een en ander de noodige toe lichting. Eerst werd een kijkje genomen in het ontvanglokaal, waar de melk aankomt en voorgewogen wordt, nauwkeurig wordt ge keurd eerst op reuk en smaak en daarna nog door middel van de z.g. alcoholproef. Hierna werd eenigen tijd vertoefd bij het maehineal reinigen en pasteurlseeren der melk, waarbij den dames het z.g centri- fugeslib werd getoond, voor een groot deel bestaande uit nog in de melk zwevend vuil, wat alleen door de machinale reini ging uit de melk is te verwijderen. De consumptlemelk wordt aan „De Land bouw op circa 90 gr. C. gepasteuriseerd en onmiddellijk daarna tot 4 gr. C. afgekoeld. Geruimen tijd werd ook vertoefd in het laboratorium, waar verschillende onder zoekingsmethoden der melk en melkpro ducten werden gedemonstreerd. Vervolgens werd nog een kijkje genomen bij de bereiding der melk-yoghurt en kar- nemelks-pap en het machinaal reinigen en vullen der flesschen. Verder werd nog even vertoefd in het roomzuurlokaal, waarna de werking der ijs- en koelmachine werd uiteengezet en het machinaal wegen der pakjes boter ge demonstreerd Door alle leerlingen werd met veel be langstelling van een en ander kennis ge nomen. Te ruim elf uur was, na een hartelijk woord van dank aan den directeur, deze excursie beëindigd. RECLAME. Welvaart voor allen, zonder onder scheid van rang of stand, voor den werk nemer en voor den werkgever. 8553 Stemt een der candidaten van lijst 3. VEREENIGING „OOST EN WEST." Jaarvergadering t Leiden. Ter gelegenheid van het feit, dat de 3-October-vereeniging alhier besloten heeft dit jaar een groote Indische optocht te organiseeren werd heden het congres der vereeniglng „Oost en West" ditmaal hier ter stede gehouden. De congressisten werden om 11 uur ontvangen door het bestuur der afdeeling Leiden, waarna de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden werd. De voorzitter, de heer R. Zuyderhoff, gaf een uiteenzetting van de oorzaken der tegenwoordige wereldcrisis, consta- teerende met vreugde, dat de vereeniglng zich niet had laten ontmoedigen door den terugslag dier crisis op haar financien (o.a. in het regeeringssubsldre getlér- ceerd) Integendeel, zoowel door de af- deelmgen als dooi het hoofdbestuur moest een groote activiteit aan den dag gelegd Spr. toonde aan de vergadering het eerste exemplaar van het keurig be werkte boekje over Oost- en West-Indié, dat eerstdaags door Oost en West via de Inspecteurs,1 onder de geheele Nederland- sche jeugd over de hoogste klassen dei- lagere scholen zal worden verspreid. Heeft de uitgave van dit werkje ten doel den kinderen kennis en belangstelling voor de Indien bij te brengen, éénzelfde strekking beoogt een in vollen gang zijnde actie op initiatief van den luit- kol. der mil. administratie J. J. Mae- Kcnzie te Utrecht ten aanzien van dui zenden Jonge Nederlanders van verschil lenden rang, stand, en ontwikkeling, t.w. de lichtingen, die Jaarlijks voor herha lingsoefeningen onder de wapenen komen, bij wie, door voordrachten die kennis en belangstelling voor ons overzeesch gebied wordt bijgebracht of vermeerderd. Ten aanzien van de oorzaak der we reldcrisis zeide spr., dat z 1. de wereld hoe langer hoe meer uit haar evenwicht is geraakt, doordat de menschen en de staten zich niet voldoende hebben weten aan te passen aan de reusachtige steeds voortschrijdende wijzigingen in de ver houdingen, welke direct of indirect een gevolg waren van de talrijke vindingen op allerlei gebied. Daarbij hebben onkun de, gepaard aan behoudingsgezindheld en verkeerd begrepen eigenbelang vaak en bij het volk èn bij de Staten geleld tot een averechtsche houding. In Indië deed de terugslag van de crisis zich aanstonds veel heviger gevoelen dan in Nederland, doch het laat zich aan zien, dat evenals bij vorige gelegenheden, Indië zich spoediger en beter van deze crisis herstellen zal dan Nederland. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer van den Brugh, is het volgende ontleend Het ledental vermeerderde gedurende 1930 van 4034 tot 4295. Het aantal afdeelingen nam met drie toe n.l. 't Gooi, Curagao en Paramaribo en bedraagt thans achttien. Ook dit feit be wijst, dat het vereenigingsleven in het afgeloopen jaar buitengewoon levendig is geweest Het aantal door het Informatiebureau verstrekte mondelinge en schriftelijke in lichtingen bedroeg respectievelijk 487 en 546 tegenover 688 en 716 in het vorige jaar. Het aantal bezoekers van de Leeszaal bleef ook dit jaar weer beneden de verwachtin gen. De Vereeniging verleende haar mede werking tot de stichting eener instelling van groot nut in het Noorden des lands, n.l. het Instituut voor Nationale en Over- zeesche Producten en Tehuis voor Zeelle den te Delfzijl. Een groote financiëele slag werd der Vereeniging voor de toekomst door de tijding, dat de Indische regeering zich genoopt heeft gezien het subsidie voor 1931 van f.3000 tijdelijk terug te brengen tot f. 1000. Het verslag eindigt met woor den van dank tot allen, die in het afge loopen jaar de vereeniging opnieuw tot grooteren bloei brachten. De exploitatierekening over 1930 geeft de volgende eindcijfers: ontvangsten f. 22.894.82; uitgaven f. 18.034.05, zoodat ei- een voordeelig saldo is van f. 4860.77. Hierbij dient evenwel opgemerkt, dat ten bate van de exploitatie-rekening over 1930 werd geboekt een bedrag van f. 3250, dat in Indië aan contributies over 1929 was ontvangen. Feitelijk bedraagt het voordee lig saldo over 1930 derhalve f. 3250 minder of slechts f. 1610.77, zoodat Indien het Regeeringssubsidie in 1930 reeds van f3000 tot f. 1000 teruggebracht ware, de rekening over dat jaar een nadeellg saldo zou hebben aangewezen. Overeenkomstig het rapport van de verificatie-commissie, de heeren Luslnk en G. W. Erfmann werd de penningmeester onder dankzegging voor zijn uitnemend gevoerd beheer gedechargeerd en de Jaar verslagen goedgekeurd. De begrooting voor 1931 werd ln ontvangsten en uitgaven vast gesteld op f. 36.800. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde Aan de beurt van aftreden waren de heeren F. van Peski (Den Haag), L. Röpcke 1 Nijmegen) en mr. J. G. Huijser (Rotterdam), van wie de eerste twee wer den herkozen. In de vacature, ontstaan door het be danken van mr. Huyser werd voorzien door de benoeming van den heer J. D. Daubanton, terwijl voor de nieuw gevorm de afdeeling Cura?ao werd aangewezen de heer dr. Polvliet, lid van het Hof van Justitie aldaar ((vervanger de heer Menk- man). Aan mr. E. Rijke, secretaris der afdee ling Leiden werd, ter herinnering aan het feit, dat hij gedurende 25 Jaar die functie had bekleed, de Oost- en West medaille in zilver uitgereikt. Om half één werden de congressisten ten gemeentenhuize begroet, om één uur vereenigde men zich aan een noenmaal in „De Turk" gevolgd door een boottocht naar de Kager- en Brasemerpiassen, aan geboden door de plaatselijke Vereeniglng voor Vreemdelingenverkeer. Een gezamenlijke maaltijd in het restaurant „De Burcht" besloot deze, ook weder dit jaar, zeer geslaagde bijeen komst. NED. VER. VOOR ARMENZORG EN WELDADIGHEID. De voortgezette jaarvergadering. In de middagvergadering was allereerst het woord aan den voorzitter der commis sie van rapporteurs, mr. H. de Bit, die zeide, dat er na ernstig zoeken in hoofd lijnen in de commissie eenstemmigheid is bereikt, behalve t.a.v. de psychiatrische cursussen, over welk onderwerp mr. A. de Graaf een minderheidsnota heeft inge diend. Natuurlijk is hier en daar wel eens het eigen inzicht prijsgegeven en draagt dus het rapport eenigszins het karakter van een compromis, toch is elk commissielid er van overtuigd naar de beste oplossing te hebben gestreefd. Uitvoerig stond spr. vervolgens stil bij de dringende noodzake lijkheid aan geschoold personeel, hoewel het algemeen peil in de laatste twintig jaar is vooruitgegaan. In verschillende gestichten zijn cursus sen in het leven geroepen, hetgeen onge twijfeld zijn nut heeft opgeleverd. De hoofdlijnen van het rapport zijn: een be hoorlijke vaste grondslag gevolgd door 'n onderzoek naar de geschiktheid middels een proefjaar. Terecht is gezegd, dat de ongeschiktheid binnen 3 maanden kan blijken, doch dat de geschiktheid vaak na een jaar nog niet kan worden vastgesteld, maar er moet nu eenmaal een norm zijn en de commissie heeft daarvoor een jaar gesteld. Eerst daarna kan aan den uit bouw der ontwikkeling worden begonnen. De beste waarborg voor een goede na-op leiding biedt een zoo geconcentreerd mo gelijk opleidingsinstituut, doch bij de verschillende stroomingen ln ons land bleek het wenschelljk die concentratie met de noodige soepelheid toe te passen. Waar het particulier initiatief in het be lang van een deugdelijke kinderbescher ming tekort moet schieten, daar is het de taak van de gemeenschap de helpende hand toe te steken in den vorm van een subsidie. Goede opleiding en inspectie zijn toch ook in het belang van de gemeen schap. Het belang van de opleiding brengt met zich mede, dat daarin eenheid heersche. En dat is ook de gedachtengang der com missie, toen zij vaststelde: een staatsdi- ploraa, althans wettelijk beschermd di ploma. Elk opleidingsinstituut mag zelf de examens afnemen, doch onder toezicht van een regeeringsambtenaar en dan de bevoegdheid ontvangen een diploma uit te reiken. Vanzelfsprekend zijn de elschen evenals voor de eindexamens der H B S.-en en Gymnasia uniform. Hierop sprak de secretaris der commis sie, mr, M. J. A. Moltzer In het bijzonder over de organisatie der opleiding. De com missie, aldus spr., is van meening. dat het in het belang der opleiding zal zijn, wan neer er een landelijke commissie van toe zicht is, teneinde daarmede een zekere mate van eenheid te scheppen. Zij wil die opleiding opdragen aan bijv. drie, doch liefst zoo weinig mogelijk, organisaties. Dit laatste met het doel het karakter der con centratie zoo zuiver mogelijk te bewaren. Het verdient aanbeveling die organisaties op zichzelf te doen staan en niet onder te brengen bij bestaande opvoedingsgestich ten. Immers opleiding tot opvoeders en op voeding van kinderen zijn geheel afzon derlijke begrippen al dient er natuurlijk onderling verband te bestaan. Zoo is het bijv. wenschelljk de leiding Van een opleidingsinstituut op te dragen aan den directeur van een opvoedingsge sticht, waardoor de theorie en de praktijk zullen samengaan. Mej. Hlllen heeft het bezwaar der verschillende congregaties aangevoerd, doch ook ten aanzien van het huishoud-landbouwonderwijs wordt op de reiigieuses dwang uitgeoefend. Spr. ver klaarde zich tenslotte tegen het leerling wezen met het oog op den te Jeugdigen leeftijd, waarop de meisjes ln de gestich ten komen. Hierna was het woord aan dr, Bierens de Haan. die sprak over de psychiatrische cursussen. Het is geenszins sprekers bedoeling de ambtenaren op te leiden tot psychiaters, aocn het is z. 1. zeer wenschelljk, dat zij leeren den psychiater te verstaan en leeren observeeren. De ambtenaren be hoeven niet te worden ingewijd in de ge heimen der theorie, doch zij moeten de vaststaande feiten kennen. Mr. A. de Graaf als tegenstander van de psychiatrische cursussen vroeg, waar wij heen gaan, wanneer wij de psychiatrie ln alle gestichten aan het personeel on derwijzen. Ook hier moet gelden eerst de praktijk, daarna de theorie. De te Zet ten en Hoenderloo gegeven cursussen be wijzen volgens spr. nog niet hun be staansrecht. Spr. gelooft niet aan vast staande psychiatrische feiten, omdat de wetenschap volkomen abstract is. Tenslotte deelde de heer G. H. Honig in antwoord op een vraag van ds. Hel dring nog mede. dat het geenszins ln de bedoeling van de commissie ligt na aan neming van het rapport onverwijld tot de regeering het verzoek te richten een scnema tot ontwerpen, doch dat zij zulks overlaat aan het bestuur, dat deze zaak ongetwijfeld langs lijnen van geleidelijk heid in goede banen zal weten te leiden. Aan het einde der samenkomst, vatte dr. de Visser de besprekingen als volgt samen: Er is een algemeene wensch, dat lo. het H. B, deze belangrijke aangelegenheid ter hand neme; 2o. het H. B. zijn besluit neme in overleg met de rapportcommls- sle; 3o. het H. B en de commissie de uit voering hunner besluiten zooveel moge lijk bespoedigen en streven naar de instelling van een diploma der vereeni glng. waarbij worde onderzocht in hoe verre de Staat hierin bemoeienis zal heb ben. De vergadering hechtte door een luid applaus haar goedkeuring aan deze con clusies, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. Na afloop vertrokken de deelnemers per extra-tram naar Noordwijk-aan-Zee. waar in het Palace-hotel het diner werd gebruikt. Hedenmorgen bezochten de deelnemers in twee groepen de Martha-Stichting te Alohen-aan-den-Rijn en de dr. mr. Wil lem van den Bergh-Stichtrig te Noord- wijk-Binnen. 0 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: H. Foks, Lage-Rijndijk 92a, Leiden. Brandstoffenhandel. Wijziging: R.-K. Fonds voor Ziekenhuisverpleging, Terweeweg 38, Oegstgeest. Uittredend vice-voorzitter: Mevr. D. J. J. M. Spitzen Gubbi, Oegstgeest. RECLAME. 8576 CHIEF WHIP DE BIOSCOPEN. Casino-Theater. Was het eerste deel van de film „De doodende straal" reeds spannend, het tweede en laatste, dat deze week In het theater aan de Hoogewoerd draalt, doet niet onder in sensatie. Van het begin tot het eind blijft de aandacht der bezoekers gespannen en ongemerkt leeft een ieder met de hoofdpersonen mede. Hoe de strijd om den door prof. Ellios uitgezonden „doodenden straal" af loopt, zullen wij niet verklappen. Het best kan men hier zelf eens naar gaan zien. Een goed verzorgd voor-programma sluit zich aan bij de hoofdfilm en maakt het geheel alleszins een bezoek waardig. Trianon-Thcater. Eerst een interes sant wereldjournaal (wij denken o.a. aan het doopen van de Deutsehland door Hin denburg en de worstelwedstrijden), waarop een spannende en mysterleuse geschiede nis volgt „Het geheim van de tweede étage", die ondanks een niet geheel logi sche samenhang van gebeurtenissen, toch wel weet te boeien. Een aardig gegeven, dat in sommige opzichten goed werd uit gewerkt. De kennismaking van de twee hoofdpersonen is bijv. origineel: de fan tastische geschiedenis, die de jongeman neerschrijft om daarmee bij een lieftallig meisje in een interessant daglicht te komen en de serie griezeligheden, die als werkelijkheid daaruit voortvloeit, volgen elkaar ln snel tempo op. Een mengelmoes van „Wahrheit und Dichtung", waaruit de „Hij" en de „Zij" tenslotte na tallooze angsten zich weten te redden en elkander, zooals het behoort, teeder In de armen kunnen sluiten. Na de pauze de gekleurde film „Sally", het verhaal van een kellnerin-danseres en haar avonturen op het pad naar roem, dat ook al vol verzoening eindigt; zang, dans en liefde volgens het bekende Ame- rikaansche recept. Nog altijd blijkbaar in Amerika de geliefde, romantische duetten, om zich het volgend oogenbllk weer In de maalstroom van het gewone leven te stor ten. Deze afwisseling doet wel abrupt aanEnfin, ook daarover kan men lachen Luxor-Theater. De film „Liefde op Bevel" Is een nieuwe schakel aan den ke ten van Dultsch sprekende en zingende rolprenten, die nu al sinds vele maanden de aandacht van het publiek gevat weet te houden! Liefde op bevel schijnt een onmogelijk iets, want het hart laat zich niet dwingen, maar de markies De Saint Lace, de Don Juan aan het hof van Guva- varla. weet er zich toch met succes op in te stellen zoodra het vaderland te dien aanzien ztjn diensten eischt. Aangezien de vrouw de wereld regeert moet de mooie vrouw van den minister van oorlog wor den overgehaald te pleiten voor het slui ten van een verdrag met Monteverto en de resultaten van den knappen markies zijn wonderbaarlijk Na eemg tegenstrib belen krijgt hij liefhebberij voor zijn be langrijke opdracht en het ls alleen maar jammer (trouwens ook hoogst vermake lijk!) dat hij bij het vervullen van zijn „plichten" zoo dikwijls op de meest onge legen oogenbllkken wordt gestoordEr is bovendien een tweede en zeer jaloersche vrouw ln het spel, er zijn verder een twee tal bedrogen echtgenooten, die lntusschen van den prins geen kwaad weten, en er ontstaat tenslotte een verwarring van ge beurlijkheden, die het publiek doet scha terlachen. Vooral Hans Junkermann in de hoofdrol is onweerstaanbaar komisch en de rest sluit zich daarbij prachtig aan, waardoor het publiek eenige buitengewoon genoeglijke uurtjes heeft. Dit satyristisch spel uit het diplomaten-leven kan onder daad volkomen geslaagd worden genoemd! Als tweede hoofdnummer brengt het programma een Amerikaansche geluids film „Slaaf van zijn hartstocht" met Fred Scott en Helen Twelvetrees ln de voor naamste rollen. FOTOWEDSTRIJD. Betreffende den fotowedstrijd van de afdeeling Leiden en Omstreken der Ned. Ver. „Schoonheid in opvoeding en onder wijs" vernemen wij nader, dat aan den wedstrijd kan worden deelgenomen door vier groepen: lo. studenten der Leidsche Universiteit; 2o. leerlingen van Leidsche H.B.S.-en en Gymnasium, 3o. leerlingen van Leidsche vak- en kweekscholen. 4o. leerlingen van alle scholen in cn buiten de gemeente, doch ressorteerend binnen den kring der afdeeling. De inzendingen worden volgens deze verdeeling onder scheiden in vier klassen, respectievelijk Amateurs en Juniores A, B en C. Een inschrijvingsformulier is op schrif telijke aanvrage verkrijgbaar a 50 cent bij mej. De Loos, Rijn- en Schiekade 19 of bij mej. L. Warnslnck, Warmondcrweg31. Nadere inlichtingen omtrent dezen wed strijd worden verstekt door mej. M. H. Nederburgh, secretaresse der afd., Stad houderslaan 29, Leidén. PARKCONCERT. Het programma van het Parkconcert op Dinsdag 23 Juni, des nam. te 8 uur, luidt als volgt: 1. „Die Waffen nieder", marsch, Antonius. 2. Ouverture „Phedre", Massenet. 3. Concert Wals, Ganne. 4. „La jolie parfumeuse", Fantasie, Offen bach. 5. Spanische Tanze, Moszkowsky. 6. Dollar Walz, Fall. 7. Marche Militaire, Geijp. Ter gelegenheid van het zilveren ju bileum van onzen stadgenoot C. Olderlks als chauffeur in dienst van de American Petroleum Company werd hem heden door de directie een geschenk onder couvert overhandigd. De drogisterij van den heer J. Vrij en- hoek ls verplaatst van Haarlemmerstraat 115 naar 119. Dit laatste perceel heeft hier toe een grondige verandering moeten on dergaan. De architect A. van der Heijden ontwierp hiervoor een fraaie pui, bestaan de uit teakhout, marmer en glas-in-lood, die geslaagd mag hceten en zeer de aan dacht trekt. De firma G. Splinter en Zoon zorgde voor een keurige uitvoering. De ruime winkel is voorzien van een betim mering, die zich uitstekend leent voor deze zaak en aangebracht is door de firma Van Gelder Van Glnkel, Den Haag. De heer Vrijenhoek is specialist op het gebied van kruiden, doch ook de overige artikelen, die tot het drogistenvak behoo- ren, zijn in ruime sorteering aanwezig. Wij wenschen den heer Vrijenhoek veel succes toe in zijn nieuwe zaak! De heer J. Piket alhier slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het propaedeutisch examen voor natuur kundig laboratorium. GEBOREN: Johannes Hendrikus, z. v. H. J. Neute boom en J. M. Rozier. Catharina Maria d. v. N. Schenk en H. Klein Hermanus, z, v. H. van der Zon en A. Th. Sluijter. Petronella Cornelia, d. v. J. P. Kroon en J. Blok. Dirk Jozef, z. v. A. Siera en W. C. van Rossum. ONDERTROUWD. H. Zirkzee jm. 27 j. en M. C. van Ulden jd. 23 j. 0 GEHUWD. B. Jelgersma jm. en M. A. Colerbran der jd. 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2